Opinie o APTIV SERVICES POLAND S.A. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie APTIV SERVICES POLAND S.A.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie APTIV SERVICES POLAND S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o APTIV SERVICES POLAND S.A. w Kraków

Zniesmaczony

Po dzisiejszych wydarzeniach ciężko napisać o tej firmie cokolwiek pozytywnego. Firma początkowo chwali się rekordowymi przychodami, następnie w absurdalny sposób zaprzecza swojemu ulubionemu sloganowi "one Team", afektując brakiem podwyżek tylko część pracowników i zachowując premie dla managementu. Dzisiejszy sposób zwolnienia pracowników skandaliczny - sytuacje są różne i nikt nie ma prawa zabronić jakiejkolwiek firmie zwolnień, ale może się to odbyć w sposób cywilizowany, zachowując szacunek dla ludzi, którzy często wiele dla tej firmy poświęcali. Wybraliscie najmniej profesjonalny i żenujący sposob, ktory stawia was w negatywnym swietle zarowno przed przyszlymi pracownikami, jak i klientami, przed ktorymi juz po raz kolejny wykazaliscie sie absolutnym brakiem profesjonalizmu, nie pozwalajac się nawet nikomu pozegnac i przekazać przynajmniej części informacji kluczowych dla biznesu. Smród będzie się za wami ciągnął przez lata i mam nadzieję, że z dnia na dzień będzie on coraz bardziej intensywny i skutecznie będzie odpychać aplikujących. W branży samochodowej zbliżają się też lekko burzliwe czasy, jeśli szukacie stabilnej firmy szanującej swoich pracowników, sprawdźcie oferty innych firm : > Tę konkretną radziłbym omijać szerokim łukiem : )

mps

Jak to z tymi falami zwolnień? W jednym dziale powiedzieli ze nie wiadomo a w innym dziale powiedzieli że będzie 2 fala 150 osób? Tak trudno ustalić 1 wersję?

Kiedy

Kiedy spodziewane jest zwolnienie jeszcze tych 150 osób? Czy ktoś wie, czy pracownicy wyższego szczebla też byli dziś dotknięci zwolnieniami?

Ghy
@Kiedy

Tak, kilku managerów też zostało dzisiaj zwolnionych

Mam już dość!

Podsuniwanie: 1. 250 dobrych dusz dzis opuściło pokład. RIP. 2. Podwyżek inflacyjnych nie będzie bo połprzedowniki poszły do góry, firma na klientów tych kosztow nie ceduje więc płacą pracownicy. 3. Wszystkie delegacje zablokowane, co niejednokrotnie prowadzi tylko do większych problemów w projektach. 4. Pomimo wyżej opisanych "Oszczednosci" firma dalej ma pieniądze na organizowanie Technical Womens Day i sranie pieniędzmi na śniadanka i kawunie w restauracjach tylko po to żeby jakieś instagramerki wstawiły zdjęcie na linkedina chwalace firmę.

Zredukowany

Dnia 31.01 Aptiv poinformowało medialnie,że revenue (biorąc pod uwagę cały świat) jest rekordowe j rok do roku czyt 2023 do 2022 jest wyższe o 15%, co powinno cieszyć. 1.02 pracownicy w Krakowie otrzymali wiadomość o braku podwyżek corocznych przyznawanych na podstawie oceny całorocznej z grudnia. Dzisiaj tj 19.02 ok 300 pracowników zostało usuniętych z pracy (kasacja konta teams, id itp) i mieli około godzinę na szybkie spakowanie i dowidzenia. Z tego co mi wiadomo w jednostkach na zachodzie tj Niemcy czy Francja były mniejsze redukcje i ludzie normalnie pracują, bo mają zagwarantowany okres przejściowy i potem prawny pakiet przy zwolnieniach grupowych. W Krakowie nie możesz być pewny czy mając takiego @Pracodawca za kilka dni nie zostaniesz bez pracy, a mając rodzinę czy kredyt zostaniesz załatwiony krociotko, bo jak to włodarze Aptiv mowia, wszystko odbyło się w świetle prawa i zgodnie z kodeksem i najważniejszy jest klient końcowy. Bardzo fajnie się będzie pracować pozostałym kolegom i koleżankom mając to z tyłu głowy,że pomimo rekordowych wyników za 2023 jest nagroda, taka jak widać w dyskusjach poniżej. Na pewno zostali zmotywowani do dalszego "dowozenia". Ocenę pozostawiam potencjalnym kandydatom.

Mordor
@Zredukowany

Z drugiej strony nie zostali na lodzie bo dostaną wypłatę za okres wypowiedzenia + odprawę + nie muszą już pracować przez co mają więcej czasu na poszukiwanie pracy. Nic by to nie zmieniło jakby przychodzili (usunięte przez administratora) w stołek przez następne 3 miesiące.

Aptivianin:D

Okres wypowiedzenia a odprawa to dwie różne rzeczy. Jesli się nie mylę: obowiązuje zgodnie z prawem maks. 3 miesięczny okres wypowiedzenia, ale w przypadku zwolnień grupowych okres ten może być skrócony do 1 miesiąca, z wypłatą odszkodowania za pozostały okres wypowiedzenia (dodatkowo w tym przypadku z natychmiastowym zwolnieniem z obowiązków). Do tego odprawa - do 3 wynagrodzeń. Tak więc np. przy 5 letnim stażu pracy jest to 3 (okres wyp.) + 2 (odprawa) wypłaty.

Staż

2 etapy - wstępna rozmowa przez telefon, następnie właściwa rozmowa. Dość wysoki poziom - szczegółowe i dociekliwe pytania.

Po polsku - masz projekt, kolega miał zrobić część, ale nie zrobił, jak z tego wybrniesz? Pytania z rysunku technicznego, projektowania Po angielsku - wolisz pracować sam czy w zespole, co wiesz o firmie?

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Poszukujemy Kierownika pracującego!
Koloryt Sp. z o.o.
Pracownik 30 minut

Ogólnie mógłbym napisać mieszaną opinię z plusami i minusami pracy w Aptivie. Jednak sposób, w jaki firma dziś wypowiedziała umowy pracownikom budzi mój niesmak i obrzydzenie, które przykrywa wszystko inne - 1/10 nie polecam

16 minut, Tyle dzieliło mnie od normalnej codziennej pracy aż do otrzymania wypowiedzenia umowy wraz z ustaniem obowiązku świadczenia pracy. Łącznie około 1h, 13 minut do czasu aż nie można było już zapisać swojej pracy ponieważ komputer był zablokowany. To chyba najlepsze podsumowanie.

Xyz

Jakieś wieści? Podobno Ci, którzy zostali wytypowani już mają info?

Bbb

A ktoś wie czy na dzisiejszych wypowiedzeniach się skończy? Czy równie dobrze można się spodziewać niespodzianki za tydzień, miesiąc...?

Jjjj

Wiadomo ile jutro planują?

Czy wiadomo już z jakich działów są zwolnienia?

Robert
@Xyz

Zwolnienia są z każdych działów, nieważne czy programiści czy nie. Wysłanie wiadomości że masz opuścić budynek i masz na to godzinę świadczy o poziomie tej firmy

Xxx

Jeśli chcesz aplikować do firmy gdzie po 10 latach dostajesz info przez teams że masz 40 minut na opuszczenie budynku(usunięte przez administratora)

Book

A jak są przez pracodawcę traktowani kontraktorzy? Odczuwa się różnice na codzień? Czy poza inną formą zatrudnienia jest się pełnoprawnym członkiem zespołu?

Jeszcze Pracownik

W firmie dzieje się teraz bardzo źle z punktu widzenia szeregowego pracownika. Cześć ludzi nie dostanie podwyżki, co było standardem już od dawna, że każdy coś dostaje. Teraz dostaną między innymi tylko ludzie z IT. Dodatkowo brak oficjalnej komunikacji o redukcjach. Jak na firmę która ma hasło "ONE APTIV", to okazuje się że "ONE" odnosi się tylko do sytuacji gdy firma chce coś od pracowników. W drugą stronę to nie działa. Rada pracowników niby jakaś jest, ale jakby jej nie było. Zero informacji z ich strony. Przydałby się związek zawodowy jak w oddziałach na zachodzie, to by się może ogarnęli. No ale ludzie się boją założyć bo nie jest to mile widziane przez górę z tego co słyszałem w eterze. Odechciewa się pracować jeśli masz z tyłu głowy że w każdej chwili bez ostrzeżenia możesz dostać wypowiedzenie. Ogólnie nie polecam. P.S. To jest sytuacja na dzień dzisiejszy. Nie twierdzę że zawsze było źle, bo nie było. Teraz coś się po prostu złego wydarzyło w tej firmie i nikt nie wie oficjalnie co.

Nobody

Niech się wypchaja tymi paczkami i innymi inicjatywami zaklamujacymi rzeczywistosc. Wielki koncert w Tauronie, hakatony, mentoringi, śniadania dla kobiet itp - czy przy obecnej sytuacji pracodawca myśli, że ludzi interesują te pomysły, skoro wszyscy czekają na jakąkolwiek komunikację w temacie zwolnień, o których huczy na korytarzach?!

Konserwator
@Jeszcze Pracownik

Przecież to korporacja z zagranicznym kapitałem. Ludzie są tylko wykresem excelu a co najważniejsze dla korporacji że Polacy są wciąż tanią siła roboczą.

@Jeszcze Pracownik

Ciekawe, pracodawca ma obowiązek skonsultować zamiar zwolnien grupowych z przedstawicielami pracowników. Czy ktos wie czy ludzie z rady pracownikow dostali jakas informacje w tym temacie? A jeśli tak, co z nią zrobili - czy przejazali ja innym? Podobno jeden z nich, dlugoletni pracownik, niedawno z dnia na dzień przeszedł na emeryturę.

@123

Przedstawiciel pracowników, o którym piszesz został zwolniony z dnia na dzień. Nie odszedł z własnej woli. Po kilkunastu, jeśli nie ponad 20 latach pracy ktoś nagle znika i nie ma okazji chociażby wysłać maila z podziękowaniem za współpracę...

AAaa

Skąd informacja o planowanych zwolnieniach w Krakowie? Z tego co wiem, była tylko oficjalna informacja o wstrzymanych podwyżkach, a widzę tutaj dywagacje o zwolnieniach 6 lub 10 procent ludzi

adam
@AAaa

brak podwyżek ma spowodować że ludzie sami będą odchodzić, a jak nie, to będą zwolnienia. około 10% do czerwca i ma to dotyczyć wszystkich działów, ale w jednych więcej w jednych mniej. Niektórzy co pracują tu 5- 7 lat i "znają" kogoś wyżej, właśnie szybko szukają innej pracy bo tu nie ma co szukać

hvf

Żebyś się nie zdziwił. Pożyjemy, zobaczymy.

Marian

Szczerze nie polecam firmy aptiv (ludzie sa dziwni, PM miał jakieś rozdwojenie jaźni) wynagrodzenie marne w porównaniu do reszty firm, a sama firma ma gdzieś pracownika

Jopek

Nie wiadomo kto będzie zwolniony czy inżynier z rocznym stażem czy stary wyjadacz co 20 lata(usunięte przez administratora), jedno jest pewne wywala napewno z 300 osób w nikt nie może być niczego pewny

Tecek
@Jopek

A ktoś wie czy to ma dotyczyć biur w Krakowie czy ogólnie aptiva w PL?

Pracownik (jeszcze)

To co ostatnio dzieje się w firmie przechodzi ludzkie pojęcie. Kłamstwa na każdym kroku zapowiedziane grupowe zwolnienia w całej firmie lecz nie podano żadnych szczegółów żeby ludzi sobie w strachu pracowali. Po paru tygodniach wpadła oficjalna informacja że nie będzie w tym roku podwyżek. Parę miesięcy temu manager dywizji na informację że przełożeni chcą dla swoich pracowników podwyżki (wyrównanie do rynku) przez godzinę ich bluzgał i obwiniał o niszczenie atmosfery w zespołach i nie będzie podwyżek bo mało ludzi się zwalnia czyli ludziom się podoba. Absolutnie odradzam prace w tej firmie pracownik jest najmniej ważny, najważniejszy jest excel i managerowie którzy rażą niekompetencją.

Burger
@Pracownik (jeszcze)

A w jakich działach te redukcje są planowane? Są jakieś przecieki? Chciałem tam aplikować ale chyba odpuszczę

Pracownik (jeszcze)
@Burger

Prawdopodobnie wszystkie działy jednak brak jakichkolwiek szczegółów. Niestety ogłosili że będą duże zwolnienia i zostawili ludzi z tą informacja.

@Pracownik (jeszcze)

Właśnie nie powiedzieli oficjalnie że będą zwolnienia, żadnej informacji rozmowy z pracownikami-kpina Więc możesz pójść do pracy i zaraz wyjść „do widzenia”

asuxowiec
@Pracownik (jeszcze)

Ostatnia informacja, do całej firmy, mówiąca o zamrożeniu podwyżek, poza podwyżkami jak to nazwali "zachętowymi" (incentive) cokolwiek to znaczy. Wywołało to burzę, zwłaszcza, ze miejscowi szefowie działów w Krakowie dowiedzieli się w tym samym czasie co zwykli pracownicy- czyli z bardzo lakonicznego maila... Management rotuje się co parę miesięcy, krakowscy managerowie liniowi nie mają nic do powiedzenia - wszystkim rządzi excel wyższego kierownictwa spoza Polski. Zwolnienia są z dnia na dzień (ostatnio polecieli ludzie w Szwecji). Informacje o zwolnieniach pojawiają się na jakiś wewnętrznych stornach po czym szybko znikają.

boombox

Syszac pogłoski o zwolnieniach grupowych na taką skalę az strach chodzić do roboty. W każdej chwili mogą zrobic spotkanie, przed którym zablokują Ci dostęp do kompa ..

Pytanie do HR i EGM. Czy Aptiv planuje dokonać redukcji Pracowników w do marca?

Radek

Ostatnia wiadomość do pracowników między wierszami na to wskazuje. Ok - nie zwolnimy was, ale żeby ułatwić wam decyzję nie będzie podwyżki w tym roku.

Tragedia

Podobno plan redukcji to 6%. Brak podwyżek to jakiś żart, ta firma i traktowanie pracowników jest żałosne. Nawet Meritu nie bedzie, a w ogłoszeniach o pracę chwalicie się corocznymi podwyżkami. Oceny pracowników roczne nie mają sensu. @Pracodawca

LPG+

A kilka dni temu odbyła się oficjalna kolacja dla kobiet. Teraz czas na zaciskanie pasa :)

Januszex pod osłoną korpo. Wmawiają ludziom, żeby się starać na oceny exceed, bo będzie to wynagrodzone. Prawda jest taka, że podwyżkę dostaną tylko krewni i znajomi prezesa, a reszta niech się cieszy, że w ogóle coś płacą. Nierówności płac w obrębie tego samego zespołu, na tym samym stanowisku. Atmosfera braku szacunku dla człowieka. Nie polecam z całego serca.

Czy wiesz moze jaka atmosfera jest w dziale testow?

bbqb

Hej, Czy brak feedbacku w podziękowaniach z workday'a, po całkiem sympatycznej i dobrze rokującej rozmowie kwalifikacyjnej zakończonej statusem "konsiderejszyn" jest powszechny w firmie? Rozumiem różne trudy prowadzenia rekrutacji, tym bardziej w firmach o takiej specyfikacji i wolumenie, jednak po prawie 3 miesiącach i kilku nieodebranych telefonach chyba warto chociaż napisać jedno zdanie.

Były- przyszły pracownik

Czy firma dalej przeprowadza coroczne badania zgodności wymagające deklaracji od małżonków pracujących w firmie, że nie ma konfliktu interesów i przestrzegane są zasady zachowania poufności danych? Czy uwzględniono już w badaniu osoby pracujące w firmie, mające dostęp do informacji wrażliwych, a pozostające w nieformalnych związkach partnerskich ?

Ta firma to jest idealny przykład tragicznego zarządzania i robienia dobrej miny do złej gry. Najpierw robią huczny koncert na Tauron Arenie, chwalą się nim gdzie popadnie, a później odwołują pracownikom wigilie firmowe, bo tną koszty :D O obiecanych awansach i podwyżkach już wystarczająco napisano, jest to permanentne oszukiwanie pracowników. Na all hands meeting mówią, jak dobrze firma prosperuje, a potem po cichu kolejne osoby są zwlaniane z dnia na dzień, a wszystkie obowiązki muszą przejąć pozostali. Paranoja :) Już dawno PIP powinien się zainteresować tym co tu się odwala.

żabkomat

Wszystko to w sumie prawda. Część działów zaczyna się zwijać. Inżynierowie w szemranych okolicznościach (brak kompetencji technicznych i managerskich) zostają menagerami, a obecni menagerowie awansują. Już nie ma kto robić prawie, tyle osób zarządza :) Ci co odeszli, trafiają często do Volvo. Nie jest to dobry okres na zatrudnienie się w Aptiv. Stawki przeciętne, ludzie zależy jak się trafi. Firma przechodzi kryzys, przydałby się wielki reset zaczynając od góry.

@category buyer

Category buyer z 12 letnim doświadczeniem w Aptiv moze liczyć na marne 48 zł brutto za godzine. Jesteś zatrudniony przez firmę zewnętrzna, która poza pensja( zarabiasz tylko za przepracowane dni, jak jest swieto to nie dostajesz za ten dzien kasy) nie ma żadnych benefitow, nie ma nawet pakietu medycznego. Aptiv organizuje jakies eventy na które zaprasza wszystkich pracowników poza kontraktorami. Przelozeni na których nie można liczyć bo: albo jedna nic nie wie, a inna nie odpowiada na maile. Wymagania maja bardzo wysokie, zupełnie nie sa adekwatne do zarobków. duża presją na oszczędności. Nie polecam !

Togo
@@category buyer

W jakim dziale byłeś zatrudniony? Co oznaczają duże wymagania? Chce aplikować i zastanawiam się czy mając doświadczenie kilka lat w zakupach ale podstawową znajomość np excela i power pointa dam radę?

B
@@category buyer

Jeśli jesteś zatrudniony przez firmę zewnętrzną, a nie przez Aptiv to dlaczego piszesz o warunkach zatrudnienia w Aptivie jak nie jesteś w niej zatrudniony? Ten komentarz powienien widnieć na stronie firmy zewnętrznej przez którą jesteś zatrudniony.

Zostaw merytoryczną opinię o APTIV SERVICES POLAND S.A. - Kraków

• Jak się pracuje w APTIV SERVICES POLAND S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy APTIV SERVICES POLAND S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 166.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w APTIV SERVICES POLAND S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 90, z czego 9 to opinie pozytywne, 63 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy APTIV SERVICES POLAND S.A.?

Kandydaci do pracy w APTIV SERVICES POLAND S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

APTIV SERVICES POLAND S.A.