Opinie o APTIV SERVICES POLAND S.A. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie APTIV SERVICES POLAND S.A.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie APTIV SERVICES POLAND S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o APTIV SERVICES POLAND S.A. w Kraków

Kandydat/ka

Cześć, Jaki jest średni czas oczekiwania na kontakt od strony Aptiv po zmianie statusu CV na "rozważany"? Czy aktualna sytuacja w firmie może wpływać na długi czas oczekiwania (+3 tygodnie) na jakikolwiek kontakt od strony Rekruterów?

Jarzabek

Zawsze ceniłem Aptiv za transparentność , kierunek w którym podąża firma był dla mnie jasny , managerowie podejmują trafne decyzje a dział HR udziela jasnych , zrozumiałych, zwięzłych odpowiedzi GoAptiv!

prom
@Jarzabek

1. Wizja, misja i strategia tej firmy są tak niejasne jak tylko można. Zmieniają się z każdym nowym vp. Każdy obejmujący stanowisko wprowadzał swoje porządki i robil przewrót, zaczynsjac od trwajacej rok zmiany nazw stanowisk. Wcześniej jeszcze przez rok jeździł po świecie żeby poznać firmę i chwalić pracowników - wszyscy wiemy że był to tylko rekonesans żeby zweryfikować których wywalić najpierw. Hipokrycja i obłuda najwyższego stopnia. 2. HRy jak już napisano - nie mają chronić pracownika, a firmę przed pracownikiem. Nie mają skrupolow żeby cie wprowadzić w błąd co do rekrutacji lub obiecać złote góry przy zmianie stanowiska, nie można się od nich niczego dowiedzieć (chocby na jakim poziomie jest stanowisko, na które chcesz aplikować wewnętrznie, bo to pilnie strzeżony sekret), wysiłku jest ściśle tajne. Jak zadają Ci podchwytliwe pytanie, będą (usunięte przez administratora) co 5 min na Teamsach żeby uzyskać odp, a Ty czekaj sobie 3 tyg zanim zareagują. To jakiś zart. 3. Managerowie - temat rzeka, to zależy. Często są tam wybrani, by wykonywać rozkazy z góry i mają niewiele do powiedzenia.

SlyFox

By zaoszczędzić na ZUS zwolnili z dnia na dzień około 250 osób na umowie o pracę, z wypłaceniem trzymiesięczniaka itd. musieli nawet to zgłosić do urzędu pracy bo podpadli pod prawo o masowych zwolnieniach. Na ich miejsce otwierają nowe pozycje dla kontraktorów i B2B

marian
@SlyFox

To nie ma nic wspolnego z zusem jakby miało to najpierw zwolnili by w krajach zachodnich, a tam ludzie utrzymali stanowiska pracy, bo prawo pracy jest tam silniejsze i zwiazki zawodowe silniejsze Decyduje polityka, w polsce latwiej im zwolnic niz w niemczech. Jak glosujesz tak masz, od lat 90tych zohydzano polakom zwiazki zawodowe wiec teraz sami kazdy indywidualnie walczcie sobie o lepsze

Inżynier

Widzę, że od wczoraj z tej strony zniknęło dużo komentarzy. Pewnie co się zepsuło na go work. Pomóżmy administratorom tej strony i wstawiajmy nasze komentarze ponownie, tyle razy ile będzie trzeba, żeby strona działała poprawnie. Poniżej mój wczorajszy (usunięty w nocy). Cześć, również dzisiaj zostałem zwolniony w trybie jak z (usunięte przez administratora) Mógłbym na to narzekać ale sądzę, że szkoda czasu. Zwalniając ludzi bez ostrzeżenia, firma sama się ukarała. Co z projektami? Ciekawe jak pójdą dalej, z jakimi opóźnieniami? Z pewnością klienci @APTIVSERVICESPOLAND S.A. będą zadowoleni. Ludzie, którzy zaplanowali tą pełną profesjonalizmu akcję nie zadbali nawet o to, żeby było komu przekazać laptopa. O merytorycznym przekazaniu zadań nawet nie było mowy. Mam do Was pytanie: jakie kryteria doboru pracownika do zwolnienia mieliście napisane w zwolnieniu? Bo ja miałem wspomniane między innymi o: wynikach pracy, predyspozycjach pracownika do pracy na danym stanowisku, umiejętnościach i doświadczeniu zawodowym, dotychczasowej historii pracy (nienagannej pracy), kwalifikacjach zawodowych, szczególnych umiejętnościach i predyspozycjach do wykonywania określonego rodzaju pracy, stosunku do obowiązków pracowniczych, umiejętności pracy w zespole itd.... Czy Wasi przełożeni podczas rocznych ocen, zwracali Wam uwagę że, nie spełniacie któregokolwiek z powyższych kryteriów? Bo mój przełożony nigdy mi na to nie zwracał uwagi, wręcz przeciwnie, zawsze dostawałem ocenę meet expectations lub exceed expectations. Podsumowując moją pracę za 2023 rok, wręcz piał z zachwytu. Jak to się więc ma do powodów zwolnienia? Jak mój przełożony mógł dać tak dobrą ocenę roczną takiemu debilowi i nierobowi jak ja? Oczywiście @Aptiv Services Poland S.A. podał też inne powody zwolnienia mówiąc coś o niekrytycznych ....... (korpo bełkot) Ale wrzucili to do jednego wora. Czy mogli tak zrobić? Może ktoś z Was wie? Czy zamierzamy coś z tym zrobić? Jestem ciekawy waszych opinii.

Staż

2 etapy - wstępna rozmowa przez telefon, następnie właściwa rozmowa. Dość wysoki poziom - szczegółowe i dociekliwe pytania.

Po polsku - masz projekt, kolega miał zrobić część, ale nie zrobił, jak z tego wybrniesz? Pytania z rysunku technicznego, projektowania Po angielsku - wolisz pracować sam czy w zespole, co wiesz o firmie?

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Poszukujemy Kierownika pracującego!
Koloryt Sp. z o.o.
jeszczeraz

Streszczenie dzisiejszego dnia: 11:50 email dla wybrancow z zaproszeniem na spotkanie, 12:00 rozpoczecie meetingu, 12:10 email z wypowiedzeniem i zwolnieniem z obowiazku swiadczenia pracy. Kto nie zrozumiał za pierwszym razem, ze to jest jego ostatni dzien w pracy, mogl uslyszec ten komunikat jeszcze 20-krotnie. Poza tym zwykly korpo BS: zalezy nam na wzajemnym szacunku, pozwolcie ze przedstawie szersza perspektywe biznesowa, byla to dla nas bardzo trudna decyzja, kolezanki z HR zapewnia wam wsparcie, doceniamy wasze zaangazowanie. Gdy miales managera na miejscu, zwolnienie bylo troche bardziej humanitarne, bo dowiedziales sie o tym ze wylecisz w skoordynowanej akcji o 11:55. Jesli nie - do godz. 12:00 nie wiedziales czego bedzie ono dotyczyc. O "klasie" tej firmy wcale nie swiadcza wyswiechtane hasla zwane "wartosciami" - ktore w perspektywnie ostatnich zdarzen sa pustymi sloganami (moje ulubione Operate with Respect) - ale ludzie, ktorzy nawet w sytuacji zwolnien trzymaja poziom w swoich komentarzach i znosza to z godnoscia. Wspolczuje kolegom i kolezankom, ktorzy zostali w firmie, bo czeka ich nielatwy czas. Ja przynajmniej mam pewnosc, ze firma mnie nie chce i jeszcze mi za to zaplaci. Po dzisiejszej akcji czulabym jedynie wstyd i zazenowanie mowiac, ze pracuje w Aptiv - firmie, ktora dzis udowodnila, ze nie szanuje ludzi. I na koniec prosty wniosek - lojalnosc nigdy nie poplaca. Masz okazje rozwijac sie gdzie indziej - nie zastanawiaj sie, wykorzystaj ja. Dzialaj, a nie czekaj az firma zaprosi Cie na spotkanie i poinformuje przez Teamsy ze wylatujesz. Nie przywiazuj sie i licz sie z tym, ze w korposwiecie nie ma sentymentow - kazdy dzien moze byc Twoim ostatnim.

Zdziwko

Dziwne, usuwane są opinie, które były merytoryczne, nie wulgarne, zawierały rzeczowy opis sytuacji i miały dużo polubień... Brzydko

No i 8 lat pracy minęło. Człowiek robił nadgodziny, godził się na dodatkowe zajęcia, wdrażał nowych ludzi do firmy i projektów, jak trzeba było to pomagał w innych zespołach, podwyżki jak się udało to były na poziomie 2-3%. Do kierownika zawsze grzecznie i kulturalnie. I dopiero teraz zdaje sobie sprawę jakim frajerem był. A trzeba było mieć wywalone i robić tylko swoje. A tak w ciągu jednej godziny człowieka (usunięte przez administratora) nawet nie było czasu, żeby się pożegnać z fajnymi ludźmi, bo wbrew pozorom, tacy w tej firmie są, ale coś czuję, że może się to zmienić raz dwa. Resztę o tej firmie wyczytacie z innych komentarzy. Aaa i pozdrawiam jeszcze buców z wybujałym ego z raczyska zwanym ppbit ???? Życzę wam podobnych przeżyć anonimki mający problemy z głową ????

Jeszcze pracownik

Pracuję w firmie dobrych pare lat lecz to co ostatnio ma miejsce jest tylko pogrążeniem dla firmy. Szukam nowej pracy bo na wczorajszych zwolnieniach się nie skończy w tym kwartale i reszcie polecam to samo. Hasła, którymi dumnie chełpi się Aptiv nie są już od dawna zgodne ze stanem faktycznym. Przeprowadzane ankiety w firmie i ich negatywne wyniki mówią same za siebie- niezadowolenie ze stosuku pracy do płacy i obrak dpowiednich szkoleń to chleb powszedni pracujących tutaj osób...

Nie wiem skąd negatywne opinie odnośnie wynagrodzeń, ale jesli chodzi o działy finansowe to jest naprawdę nieźle :) Niedawno dołączyłam do firmy i stawki są nawet do 50% wyższe (te same stanowiska) niż w innych korpo typu shell, aon, electrolux, nie wspominając nawet o takim abb czy capgemini... Jest selekcja (nie tak jak w capie gdzie z doswiadczen znajomych biorą "kazdego"), ale spokojnie można się dostać nawet mając 3 msczny okres wypowiedzenia - taki miałam :) Ludzie bardzo w porządku, atmosfera ok, ale pracy dużo, no i da się odczuć nerwowa atmosferę w związku z cięciami w niektórych (z tego co wiem głównie engineering) działach. Pakiet medyczny też bardzo na plus, nie to co luxmed czy medicover. Do wyboru mnóstwo placówek. Nie zawsze jest kolorowo, ale tragedii nie ma :) Kasa i pakiety rekompensują minusy.

zainteresowana
@Karolina

Hej Karolina, a moglabys sie podzielis konkretami? ile zaproponowali i jakie stawki w innych firmach sa?

Haha
@Karolina

Może jakiś komentarz na gorąco po wstrzymaniu w ciagu 1 dnia meritow obiecywanych każdemu pracownikowi przez rok. Poziom przedszkola a nie międzynarodowowej korporacji.

Txi

Proszę daj więcej info, jakie stawki oferowali Ci w innych firmach na wejście. Pytam się ponieważ długo już pracuje w dziale finansowym, z marnymi wcześniej podwyżkami, więc chciałabym wiedzieć ile teraz oferują gdzie indziej. Mam nadzieję,że szybko uda mi się coś znaleźś.

@Txi

Ale to wszystko zależy przecież od działu i poziomu. Inaczej będzie w AP, a inaczej w GLu, controllingu czy FP&A. Najlepiej zerknij sobie na raporty płacowe. Jesli chodzi o raport płacowy Hays to Aptiv zaoferował mi wynagrodzenie w widelkach mojego stanowiska (na start, nie mówię o osobach, które są dlugo w firmie). Natomiast przykładowo firmy, które wyżej wymieniłam oferowały mi od 15% do 30% mniej niż jest w tych widelkach.

Txi
@Karolina

A gdzie takie raporty są dostępne? A mogłabyś przybliżyć chociaż widełki co zaoferował Ci Aptiv lub w innych firmach? Czy wiesz jaki jest entry level w finansach ( tak aby odnieść się do minimum widełek).

msx

Skoro dołączyłaś w tym roku to na ile masz umowę? 3msc/6msc? Raczej bym się nie nastawiał że będzie przedłużona :)

@msx

Dla Twojej wiadomości już została przedłużona. Naprawdę fajnie by było ogarnąć swoje emocje. Napisalam tylko o wynagrodzeniu i ludziach jako plusach tej firmy, bo tyle jestem w stanie powiedzieć na poczatku. Nie wypowiedziałam się na temat minusów i od razu śmiechy, że jestem z HR. Jesli masz jakiś kontrargument do wynagrodzeń na start to napisz i wtedy się pośmiejemy. Moje doświadczenia są jakie są i naprawdę zejdź ze mnie człowieku.

Byly pracownik.

Niestety jest to typowy scenariusz. Ocado przeprowadziło zwolnienia dokładnie w ten sam sposób początkiem października. To co mogę Ci powiedzieć, że za 2-3 tygodnie, może ciut później nikt nie będzie o tym pamiętał, a na rynku pracodawcy, "niezwolnieni" będą zadowoleni, że nadal mają pracę. Najważniejszy wniosek: skupienie tylko na sobie i własnym rozwoju, żadne wtapianie się w organizacje, żadnych sentymentów jak zmieni się koniunktura.

Zdziwiony

Sam jestem w szoku, na jakiej podstawie ktoś w tej firmie zostaje EGM? Znam przypadek gościa, który miał 5lat doświadczenia, w dodatku z nim studiowałem. Niczym, absolutnie niczym się nie wyróżniał, w pracy baaardzo przeciętny i nagle taka osoba zostaje EGMem dla zespołu inżynierów. Paranoja.

JK

A ja pracowałem z dwoma gośćmi co zostali zwolnieni, jeden z nich był zdecydowanie ponad przeciętny, jak nie najlepszy w zespole. Drugi też nie odstawał, nie wiem jakie były kryteria ale jeżeli chodzi o performance to z kilku gości z zespołu powinno wylecieć a wylecieli Ci którzy nie zasłużyli na to. Nawet menadżer nieoficjalnie narzekał na to że jednych z lepszych ludzi mi zabrali

Jest mi żal samego siebie

Sfrustrowane komentarze tego pokroju pokazują tylko, jak kiepska jest komunikacja i strategia aptivu i jak mało inteligentne osoby się już dostają do tej firmy...

Dzień dobry, aktualnie mam sporo ofert pracy dla Inżynierów (elektronika, projektowanie, produkcja, UR, jakość, logistyka). Zapraszam do kontaktu: katarzyna.piaskowska@arche-consulting.pl.

Wieloletni pracownik

"One Team" hasło przewodnie Aptiv. APTIV SERVICES POLAND S.A. z godziny na godzinę zwolnił ~250 osób w stylu przypominającym zwolnienie dyscyplinarne, z nadzorcą który patrzył na ręce jak pakujesz swoje prywatne rzeczy, natomiast w zespole za zachodnią trwa dialog pomiędzy pracodawcą a przedstawicielami pracowników, jasna komunikacja do zespołu, propozycje dobrowolnych zwolnień żeby osiągnąć założony limit, kim jesteśmy "One Team". Także Aptiv jest dobrą firmą, fatalną jest oddział APTIV SERVICES POLAND S.A. - Kraków.

póki-co-pracownik

Czy zwolnienia podciągnięto pod likwidację stanowisk czy zwolnienia grupowe? Czy Aptiv wypłaci odprawy czy jedynie pensje za okres wypowiedzenia zgodnie ze stażem pracy?

brummi

Zaraz - ale jaka odprawa? Nie czasami po prostu wynagrodzenie jak za normalny okres (dla nie akurat 3 miesiące), ale koniec umowy na koniec marca? Jeszcze coś było (a nie doczytałem)?

Czy wiadomo ile osób tylko dziś dostało wypowiedzenia ? Czy były to tylko osoby na umowie ?

Mirek

Na jakich warunkach jest wypowiedzenie?

Kamień

Nie polecam, kultura pracy w tej firmie podczas mojej prawie 5 letniej przygody bardzo podupadła. A ostanie informacje na temat sposobu traktowania pracowników tylko to potwierdzają. Brak szacunku do drugiego człowieka, jest się tylko zasobem i cyferka w Excel'u. Odradzam.

Nie z aptivu

Ktoś usłyszał powód zwolnień?

Zostaw merytoryczną opinię o APTIV SERVICES POLAND S.A. - Kraków

• Jak się pracuje w APTIV SERVICES POLAND S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy APTIV SERVICES POLAND S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 166.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w APTIV SERVICES POLAND S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 90, z czego 9 to opinie pozytywne, 63 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy APTIV SERVICES POLAND S.A.?

Kandydaci do pracy w APTIV SERVICES POLAND S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

APTIV SERVICES POLAND S.A.