Opinie o QVC POLAND GLOBAL SERVICES SP Z O O w Kraków

QVC POLAND GLOBAL SERVICES SP Z O O
2 674 691 5 1
Fabian Nowy wpis

Ile hajsu mozna dostac jako collection supervisor? 3k brutto przejdzie?

Pioter Nowy wpis
@Fabian

Nie ma szans na 3 do renki

Meg
Nazwa działu: Finanse

Collections Supervisor - Team Leader - > w dniu dzisiejszym wysłałam CV. Szczerze jaka tam jest atmosfera, jaki (usunięte przez administratora) po wcześniejszym "szefie", czego spodziewać się na rozmowie?

Nie wiem

Fiktor
@Meg

Atmosfera po wcześniejszym szefie jest dobra ale tymczasowy zastępca to zepsuje.

Git
@Meg

Git zespół, ja też aplikuje. Daj znać, jakie pytania były ma rozmowie

Meg

@Git a ty dasz znać?

Git

Tak

Zaklinowana w qvc
@Git

Ja mialam takie pytania 1 czy zeby wejsc do (usunięte przez administratora) kierownikowu uzywasz wazeliny? 2 jaki rodzaj wazeliny stosujesz? 3 czy potrafisz wejsc az po same stopy 4 co robisz jak sie zaklinujesz i nie mozesz wyjsc?

Meg Nowy wpis

@Git miałeś rozmowę?

Jan Karol Trzepacz Live
Nazwa działu: IT

Dzień dobry Państwu. Doniesienie z ostatnich chwil. W firmie szerzy się niespotykana fala samogwałtów i autoonanizacji. Czyny te spowodowały problem braku rąk do pracy dręczący całą firmę. Nikt nie zna przyczyny tego zjawiska. Na pomoc zonanizowanym pracownikom przybył właśnie wysłannik światowego banku spermy w Genevie pan Victor Annus. Jego zdaniem należy przyłączyć się do praciwników firmy i wspólnie z nimi podjąć trudy owocbej masturbacji. Z biura na Wielickiej mówił dla Państwa wysłannik TV Trwam, napletnik Ojca Dyrektora Jan Karol Trzepacz

Jan Karol Trzepacz Live Nowy wpis
@Jan Karol Trzepacz Live

Dzień dobry Państwu, kolejny dzień w qvc upłynął pod znakiem wielkiego festynu masturbacyjnego pod przewodnictwem Victora Anusa ze światowego banku spermy w Genevie. Akcja ma charakter dobroczynny, uczestnicy gromadzą sperme na rzecz głodujących i potrzebujących. Na dziś zebrano juz 6,9 litra tego zyciodajnego smakołyku. Onanizatorzy... yhhh organizatorzy zapowiadają że event potrwa do końca października i celem jest zebranie a raczej wytrzepanie całej cysterny. Wraz z redakcją życzę powodzenia i wspieram inicjatywę własnym udziałem. Prosto z Wielickiej nadawał dla państwa w imieniu TV Trwam napletnik Ojca Dyrektora Jan Karol Trzepacz.

Wacław

Nieh kto pszyniesie srajtasme do srodkowej kabuny w kibelu na 3 pientsze bo nie mam czym kupy wyczec

Adolf Dymsza
@Wacław

Wolisz Foxy Soft czy Velvet?

Dla pracodawców
  4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
Ewa

Witam, właśnie biorę udział w rekrutacji na stanowisko asystentki managera (nie wiem którego działu). Czy ktoś z Was ma opinie na temat tego stanowiska? Warto? Czy lepiej dać sobie spokój?

@Ewa

Asystentke ma tylko główny kierownik firmy(usunięte przez administratora) Polecan unikać firmy szerokim łukiem, jeśli akurat lokalizacja Ci odpowiada, to naprzeciwko są inne biurowce i kilka innych firm, to lepiej tam zajrzeć i poszukać. Jeśli mimo wszystko nadal chcesz się tu rekrutować to pozostaje mi życzyć powodzenia.

@Adrian

Adrian, dzieki za odpowiedz... zobaczymy jak to sie pouklada. A Ty teraz pracujesz w tej firmie?

@Ewa

Od niedawna już nie pracuje, jestem teraz w ABB i sobie chwalę nowe miejaca. Przeskok jak z okregówki do ekstraklasy.

@Adrian

Skoro nie tak dawno pracowałeś w firmie QVC POLAND to może mógłbyś wyrazić szczegółową opinię na temat tego pracodawcy? Ciekawi mnie, jak oceniasz zarobki oraz atmosferę, która tam panowała. Mam nadzieję, że mimo wszystko nie jest tak źle.

Adi
@Grzegorz

Za atmosferę i działania managementu odpowiedzialna jest jedna osoba (wcale nie menadżer), która ustawia supervisorów i menadżerkę do pionu. Robi co jej się podoba, podsłuchuje, donosi, skłóca... Taka szara eminencja, która ma wszystkich w szachu. HR powinien zrobić z tym porządek.

Tak17Nie
Paula
@Adi

To nieprawda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kierownik
@Paula

Nieprawdą jest że mam duzego wacka

Ania do ruhania
Nazwa działu: Marketing
@Kierownik

Masz duzego malo sie nie udalawilam jak chapalam calego po jajca

@Adrian

Ta cała rekrutacja już powoli mnie męczy...przecież nie aplikuje do cholery do NASA!

Ciekawski
@Ewa

Jakie miałaś pytania na rozmowie?

podpowiedz
@Adi

Kto taki? Ewidentnie jest ktos odpowidzialny za atmosferę,niekompetentny ale i złośliwy.Ten styl zarządzania ktory nie wynika z braku budżetu tylko używania go jak wiatr zawieje. Misja zyciowa eksperyment na ludziach "ile mozna sobie pozwolić zanim zniechęimy ludzi, czy da sie wyprać mozgi i pozostawić tylko lud poddany?"Mottem życiowym "zróbmy to zobaczymy jak będzie, najwyżej się wycofamy"

@Ciekawski

Głównie o wcześniejsze doświadczenie zawodowe... wałkowanie tematu po raz enty...ileż można :)

Kalpen Suresh Modi
@ewa

Być może rekrutacja zewenetrzna jest tylko dla pozoru. Być może ktoś z wewnątrz chce tak awansować. Bo to jest dziwna firma. W innym miejscu asystentka dyrektora jest nikim. Tutaj miałaby dużo informacji strategicznych, więc nie zdziwiłbym się, jeżeli ktoś obrotny się wokół tego zakręcił jak do awansu. Zwłaszcza dla ludzi z Fraudów taka ilość informacji przechodząca przez ręce jednej osoby to coś atrakcyjnego, bo we Fraudach wszyscy są niedoinformowani, więc byłaby miła odmiana.

@Kalpen Suresh Modi

pewnie masz rację... anyway... czarno to widzę , dlatego raczej się nie nastawiam i szukam czegoś innego :)

Irena
@Ewa

Czy udało Ci się przejść etap rekrutacji, daj proszę znać jaka atmosfera panuje w biurze? I czy sama rekrutacja, jest trudna do przejścia?

Chemik z bożej laski
@Irena

Atmosfera w biurze składa się głównie z azotu, odrobiny tlenu i znacznej ilości siarkowidoru od pierdów na open spejsie

@Chemik z bożej laski

Pierdy moje i Wiktora

@Irena

Ostatnią rozmowę telefoniczną miałam jakieś 2 tyg temu , rozmowa trwała prawie godzinę a rekruterka była bardzo sympatyczna. Stanęło na tym , że miał się ktoś ze mną skontaktować i umówić na rozmowę FtF , no ale.... od tamtego czasu cisza. Trochę to dziwne , po tych wszystkich rozmowach a nawet spotkaniu w agencji rekrutacyjnej , na koniec zero odezwu... Zawracanie głowy.

Wiktor stoi ci jusz?

zawiedzion

co tu tak spokojnie ostatnio, chłopaki bierzcie się do roboty, niech powrócą czasy świetności tego goworka, wiem, że potraficie. więcej mięsa! krew ma się lać strumieniami! nikogo nie oszczędzać!

Pisior
Nazwa działu: IT

Ja za tydzien ide glosowac na Kaczkowskiego bo obiecal za za 3 lata podniesie pensje w qvc do 4k brutto.

@Pisior

A ten Kaczkowski to nowy kiero w qvc jest?

Jeżyk

Tak nowiuski prosto z Czikago

Karina Gromadzka

Jaki dres kod jest w qvc, czy trzeba sie odpitalac tak jak w innych korpach czy można na luzie?

Stylista KFC
@Karina Gromadzka

Można nawet nosić przezroczyste bluzki z widoczną pod spodem kontrastową bielizną i nikt nie ma nic do tego.

@Karina Gromadzka

Ja chodzem w rozofym mankini i jedyny komentatsz mojej liderki to nakaz depilacji jajec bo łoniaki wystawały

Turbogrosik
Nazwa działu: IT

Pozytywy ida od dwoch pan z hr i od kiera. Te 3 osoby juz nic nie ogarniaja bo caly czas pisza na goworku jaka to firma wspaniala. Zenada level qvc.

Sosnowiecki
@Turbogrosik

Przestan łoić wódę w damskim kiblu patusie z Radomia

Run if you still can
Nazwa działu: Finanse

Na poczatek, tak jestem bylym pracownikiem. Napisze jasno jak sie tu pracowalo i dlaczego nie polecam tej firmy. Zarobki: jak na krakowski rynek marne, im wyzsze stanowisko (starszy specjalista, ekspert, sup) tym podwyzka jeszcze marniejsza, tutaj na stanowisku eksperta zarobisz mniej niz jako specjalista w innej krakowskiej korpo. Awanse: jedni mowia zasluzone, inni wychodzone/ wyplakane/ wykleczane wszystko prawda. Zasluzone sa chociazby nowa manager HR. Wykleczane/wychodzone/wyplakane, tych jest wiecej, duzo wiecej, wiekszosci supervisorow, managerow. Ale co sie dziwic jak pozniej pisze sie do przelozonego moja ksiezniczko jak mam rozplanowac ludzi na weekend. Kadra zarzadzajaca: jak juz wspomnialem, wiekszosc.wyglada jakby byla z przypadku, zero wlasnego zdania, walki o ludzi ktorzy chca cos zmienic, ulepszyc. Poziom wazeliniarstwa wzgledem managerstwa z usa *master* ale przynajmniej jest ciepla posadka i premia na porsze. Atmosfera: kto zrobi kawe z mlekiem kokosowym pani manager, ten wyzej w hierarchii. Specjalisci, oprocz moze garstki z nich, najmadrzejsi i najlepsiz najlepszych, spojler dla przyszlych pracownikow: uwazaj jak i w jakim towarzystwie patrzysz na managerow / leadow bo pozniej mozesz miec z nia/nim romans albo wspolne mleko kokosowe w kuchni. Podsumowując, nie polece tej firmy nawet na start, to jest tonacy statek, bez przyszlosci. Lepiej szukac dluzej i znalezc firme, ktora ma rece i nogi.

Margaryna Kokosowa
@Run if you still can

Oprócz klęcznika supervisorów w stronę menadżerki jest jeszcze drugi klęcznik wobec osoby, która faktycznie ma zerową pozycję, ale nawet menadżerka przed nią klęka i robi długą pielgrzymkę od jednego kącika floru do drugiego w celu podjęcia decyzji strategicznych dla działu.

Tak6Nie1
Kapelan
@Margaryna Kokosowa

Skoro jest tak źle, zarządzają ludzie bez kompetencji to się pytam czemu nadal tu pracujesz? Przecież wybitność jest w cenie.

Piusucki
@Kapelan

Firma wspaniala tylko ludzie to kurły

Director

Na stanowisku Peraonal Assistant to Director jako jedno z Responsibilities jest Ad hoc director requests. Od razu tłumaczę o co chodzi, mówiąc wprost o opiertalanie gały pod biurkiem.

Tak3Nie2
AKa
@Director

Skończ waść wstydu oszczędź. Znam Cię osobo. Sieć nie taka anonimowa

Restrukturyzacja

Nowy szefu nowe pomysły, fraudy jadą do Indii.

Rajesh Koothrappali

Kumar Dupodajev

Tak9Nie
Ferrari
@Bhuvan Ruhajev

Znam ziomkow pracowalem z nimi w kebsie w wakacje

Tak5Nie2
absolwent
@Rajesh Koothrappali

Szef w Ameryce. Firma byla by calkiem fajnym miejscem i nic by nie dziwiło gdyby nie postawa managera głównego ADR. Brak szacunku do ludzi i nieumiejętność zarządzania nimi objawiający się w najprostszych gestach braku kultury. Strategia :byle przesiedzieć na posadzie,zebrać miesięczna pensje, brudna robotę zrobią ludzie poniżej, wyjść tylko jak przyjedzie delegacja z Ameryki a tak udawc ze cie nie ma. Święta nie święta byle z daleka i nie uścisnąć dłoni z szacunku do odwalonej roboty w tych najmniej przyjemnych momentach. Zwolnienia, zmiany wewnętrzne inne mniej lub dobre dla gbs'ow w Polsce poczynania -to sie zdarza w każdej firmie. Rożnica jest taka ze nawet jeśli dział przenosi się do Indii pracownicy wiedza rok wcześniej i mogą w miedzy czasie przenieść się wewnętrznie, zaoszczędzić,zmienić firmę. Tutaj funkcjonuje praktyka: skoro decyzja zapadła np. o przeniesieniu lub likwidacji teamu to czas zacząć nie odpisywać na e-maile,decline na każde spotkanie w sprawie przyszłych działań a potem wklepać 1-2-1 10 min przed spotkaniem dla wszystkich,kazać spakować rzeczy i odprowadzić tak by nikt nie zauważył, niczym dyscyplinarka dla ludzi których się doceniło i wcześniej awansowało. Seasonali traktuje się podobnie. Mimo ze jest informacja już miesiąc wcześniej o nie przedłożeniu umów na dany sezon, pracownik czasowy dowiaduje się o tym w ostatni dzień pracy tak by nie miał możliwości poszukać sobie innej opcji bądź przyjąć inna ofertę pracy. Stad tworzy się momentami rozdmuchany nikomu niepotrzebny stan chaosu i niedomówień.Dobre miejsce i pieniądze, mile wspomnienia odnośnie samej pracy i ludzi ale spory nie smak co do niekompetencji i braku wychowania w trakcie poczynań managementu.

Prawda
@absolwent

Niestety zgadzam się. Ludzie są świetni i do dzisiaj znikł utrzymuje kontakty Ale sposób w jaki management podejmuje decyzje albo raczej je komunikuje to dramat. A potem idzie komunikacja w firmie by nie pisać o firmie w necie :))))

Tak21Nie
nopanic
@Restrukturyzacja

Takiej oficjalnej informacji nie ma, do Indii zostaje przeniesiony team trenerski do jednej z firm qurate która ma tam siedzibę od dawna.

Tak6Nie1
Alan
@absolwent

Jak jest dobry manager i ma charyzmę to potrafi wiele wywalczyć dla swoich ludzi i mieć wpływ na pewne decyzje.Niestety do tego trzeba chcieć i mieć charakter a nie siedzieć biernie.

Tak27Nie
Tak
@Prawda

Mam takie same odczucia.W dodatku bardzo dobrzy pracownicy, bystrzy i charyzmatyczni ludzie z pomysłami,nie raz znający po kilka języków.Szkoda że z braku kompetencji leaderow i managementu zmieniają pracę, często nie dlatego że już by chcieli tylko są skutecznie zdemotywowami zarządzeniem

Kłoda
@Tak

Ma to tez swoje plusy ze nieudacznik tym kieruje przynajmniej ten (usunięte przez administratora) na kolkach szybciej pojdzie w pisdu

Rashid
@Kłoda

Na początku było naprawde fajnie

Stara Gwardia
@Rashid

Tak, zawsze chodzilismy po robicie z menadzerem fraudow na kebsa do turasa xD

Tak6Nie5
;)
@Prawda

Plus za małą blondi w collections,szkoda że byłem tylko sezon,chętnie poznał bym bliżej.Piękno cenię w każdej robocie.

Tak106Nie4
@;)

Zaliczona, polecam

TakNie105
Nakshatra Mirchandani
@nopanic

Team trenerski nie zostaje przeniesiony do Indii. Ten team zostaje przeniesiony do USA.

Oskarek
@Nakshatra Mirchandani

Od kiedy to qvc ma siedzibe w usa przeciez to polska firma jest(usunięte przez administratora)

Tak1Nie6
Unreal
@Nakshatra Mirchandani

Widać że kolega za dużo spędza czasu w świecie internetu.

@Unreal

Wiktor już tak ma, samotnik, dlatego go firma zwolniła

Tak12Nie
belowexpectation

Łatwo przyszło szybko przeszło ????

Tak30Nie
Karmel

To juz wolę w internecie klikac z godnością

Tak40Nie
Desperacja nie popłaca
@Karmel

Lepsze nic niż rydz!

Tak26Nie
nevergiveup
@;)

przemiła kobieta i konstruktywna olewka,powodzenia gościu

Tak16Nie
frustracja

Zabawa dla studenta, sie z tego juz dawno wyleczylem. Lepszy browar z przyjaciolmi niz nudą przesmęcić po łatwych klubach. Pustakami samotności nie zalepi. Współczuje perspektywy.Szczęścia nie daje,dorośniesz,zobaczysz.Laska nie ta to następna,poznasz zapomnisz. Przyjaciół się ma raz na cale życie nawet jak się reszta wywali. Tu się dba. Wartościowy kompan rzadko się trafia.Tam trzeba poszukać a nie w internie bzdury wypisywać.

Tak52Nie1
Tłuczek

nie głupie całkiem,bo jak mega to i mega łatwo (usunięte przez administratora)a szkoda stracić byłoby.to ja teraz ideału poszukam.

Tak21Nie
Michał
@Tłuczek

To jak poznam ideal życia mego to się zakolezkuje inaczej się wycyrtoli jak zwykle i po kontakcie

Tak29Nie
Kto tak spamuje?
@.

Teraz jest zrozumiała decyzja o przeniesieniu seasonali fraudow do Indii z argumentacja że nie było sensu zatrudniać ludzi na kontrakty i potem większość walniać bo było to to demotywujace. Wiadomo też już czemu rolę temu nikt nie został.Zatrudnij studentów na sezonu to się porem znajdą takie dwie trzy niedojrzałe małpy co poziom wypowiedzi każe płakał i załamywać rece. Pracuje w tej firmie ponad 2,5 roku i nie jestem sobie w stanie nawet zwirtualizowac człowieka na którego mógłby paść cień podejrzeń że jest w stanie być tak niedoleczony żeby codziennie z nudów sam prowadzić ze sobą dyskusje na poziomie -20.Moze to z sex chatem fora pomyliłeś?To ani nie bawi ani nie uczy, wręcz dostarcza nieprawdziwych info,spam w internecie.Nie przypominam sobie takiego braku wychowania nawet jak gimnazjum.To świadczy o poziomie i celu tego portalu że jest to tak słabo modernizowane skoro przechodzą takie rzeczy....no trudno jak ktoś nie ma ty czasu by pisać bzdury po prostu pracuje.Logiczne.

Tak18Nie1
Wrr
@Kto tak spamuje?

Na przyszlosc jesli widzicie jakis problem w firmie to od tego jest zarzad do ktorego zawsze mozna sie udac i kulturalnie porozmawiac jak przystalo na ludzi doroslych.

Tak6Nie2
@Wrr

Ja nie ufam zarządowi. Nie ufam już żadnym obietnicom w tej firmie. Poza tym padło wczoraj na town hallu pytanie o drogę składania propozycji zmian. Zakłopotanie odpowiadającej mówi wszystko.

Tak8Nie6
KMWTW
@Wrr

O jakim zarządzie mówisz? Zgodnie z wyciągiem z KRS w zarządzie qvc Poland sąsiaduje david M. Larry h. A ja takich ludzi nigdy nie widziałem na oczy ani nawet nie slyszalem o nich A w qvc robie już prawie 3 lata. A poza tym qvc to (usunięte przez administratora) firma i same pozytywne mordy

Hakuna matata
@KMWTW

Zgodnie z KRS firma ma swoją siedzibę na ul. Kamiennej, kapitał zakładowy 5,000 PLN a w zarządzie Hoffmana i Haysa (jak ta agencja ktora do nich dawniej rekrutowała). No typowa firma krzak której ufać nie można, a Wy się dziwicie że jest ujowo. Kto nie lubi QVC łapka w dół przy moim poście. Pozdro prawilne mordy.

Tak2Nie2
@Hakuna matata

Masz nieaktualne info. Zapraszam na ekrs którą jest rządowa

Zarządzanie
@Alan

Z tego co stany ogłosiły to walczą ale nie o ludzi tylko o to żeby ich zwolnić i pochwalić się improvementen budżetowym, także charyzma jest tylko wykorzystywana pod własne korzysci

Guilty
@Zarządzanie

A wina zawsze leży gdzieś po środku. Góra decyduje że ma być oszczędzane a głowy myślą jak się z tego wyspowiadać żeby samemu nie polecieć. Sztuka działać tak by wilk był syty a owca cała ale brak doświadczenia w zarządzaniu pokazuje że to nie wychodzi.

Ribok
@Guilty

No nie wychodzi bo jak ma wyjść jak cebulak zarządza

Tak6Nie2
Satuk-pupolizov
@Ribok

Hejterzy szczekają A karawana się cofa

@Satuk-pupolizov

Nudzi mi sie zapodajcie jaki link do porno

Zdesperowani
@frustracja

niedojrzała Piotrusie ego próbują dowartościować chodząc po pustackich klubach.Myślą ze tacy sa fajni a tu w środku pustka,wołanie o akceptację, zero umiejętności nawiązywania trwałych relacji. Łatwiej zmieniać środowiska niż przyznać sie do porażki i naprawić. Ewentualnie paru tak samo durnych kolegów żeby było komu sobie wmawiać fikcję i usprawiedliwienie nawzajem. Idź człowieku ogarnij sie, dorośnij a nie pisz bzdury na forum

Koń
@Zdesperowani

Kto mnie przed chwilą zwalił łapka w górę

Maxio
@Zdesperowani

Ano zmienia sie otoczenie qvc bo jak sie czlowiek rozgladnie wokol to same malowane kukly, ja szukam prawdziwych ludzi

@Maxio

Pracowałeś w QVC? Czy możesz nam opowiedzieć o atmosferze, panującej tam?

Piotruś Pan
@Maxio

musiało ci się pomylić z samotnymi wieczorami spędzonymi w Desperadosachn(frantici, cienie, szejkersy)

Kluczowy

Czy ktoś bierze udział w rekrutacji na asystentkę prezesa? Jak wrażenia?

Krysia
@Kluczowy

Wrażenia nie do opisania ;D

Anonim
Nazwa działu: IT

Witam, raczej ciężko wyciągnąć rzetelne informacje wśród całego tego spamu, natomiast ja przedstawię swoją opinie na temat pracy w QVC. Praca zmianowa do czego trzeba być przygotowanym, ogólnie zarys firmy oceniam na raczej pozytywny, nowe biuro, wszystko na miejscu, ludzie bardzo pozytywni przynajmniej w IT, co do innych działów się nie wypowiem. Firma w jakimś tam stopniu się rozwija, wszystko idzie raczej powoli z racji tego ze większość decyzji podejmowana jest w US, stad tez ludzie tutaj na miejscu nie zawsze maja wpływ na to co się wydarzy. Widełki finansowe na początek myśle ze sa okej, zależy kto czego szuka. Jeżeli chodzi o mit ze awansów nie ma, to jest to nieprawda przynajmniej w IT można walczyc o druga linie wsparcia i podobno w planach są nowe stanowiska wiec być może za jakiś czas, kto wie. Są również seniorzy i możliwość awansu na eksperta obecnie w IT mamy dwóch seniorów i nie powiedziałbym ze są to osoby które były pupilami supervisorów, raczej swoją wytrwałością i jakaś tam wiedza otrzymali te stanowiska co wiąże się również z większymi pieniędzmi. Praca nie jest szczególnie trudna (IT) wystarczy mieć głowe na karku i w jakimś chociaż minimalnym stopniu się zaangażować, a nie jak większość piszących tu osób która zapewne po przyjściu do pracy pierwsze co to szła sobie robić kawę i poplotkować w kuchni. Czasem zdarzają się dni gdzie jest sporo pracy, głównie po weekendzie, natomiast nie ma jakieś presji ze strony liderów żeby siedzieć odbierać telefony i robić tickety bez przerwy, można wyjść bez problemu nawet w trakcie totalnego chaosu podczas jakiegoś outage i nikt nie będzie Cię ścigać i poszukiwać po budynku ze trzeba wracać, oczywiście w ramach zdrowego rozsądku. Żeby nie było ze tylko zachwalam dział IT przedstawię tez minusy, na pewno w ostatnim czasie nakład pracy się zwiększył ale może to również wynikać z braku odpowiedniej ilości osób, druga rzeczą która kuleje jest brak walki o dobrego pracownika, w ostatnim czasie z IT odeszło sporo naprawdę wartościowych pracowników którzy w znaczącym stopniu podnosili poziom tego działu i niestety odchodzą kolejni dobrzy pracownicy, to prawdopodobnie wynika z tego co już było wspomniane wyżej, większość decyzji idzie z US i w związku z tym walka o pracownika jest utrudniona. Jeżeli chodzi o podwyżki roczne raczej słabe ale być może kiedyś się to zmieni. Niestety jest tez w IT kilka osób które nie zbyt kwapią się do pracy co sprawia ze na innych spadają dodatkowe obowiązki. Podsumowując firma bardzo dobra na początek żeby nauczyć się procesów, mieć styczność z korpo i ruszyć dalej lub tez czekać cierpliwie aż powoli pojawi się coś nowego i wtedy jeśli jesteś dobry i pracowity to na pewno zostaniesz zauważony przynajmniej w dziale IT.

Tak9Nie8
@Anonim

A jak firma stoi z benefiutami?

Grzegorz

Twój komentarz jest tak niesmaczny, że aż nie mogłem przejść obok niego obojętnie. W ogóle kompletnie nie rozumiem jaki Twój wpis ma związek z pracą w firmie QVC POLAND GLOBAL SERVICES? Pamiętaj, że wątek odwiedzają osoby, które poszukują rzetelnych informacji.

Tak1Nie2
Chlop
@Grzegorz

Grzegorz to jest wina kierownictwa ze takie komentarze padaja na tym forum, zupelny brak kompetencji, wyobrazni, niszcza ta calkiem fajna firme w ogole bez sensu, nie wiem czy Zarosly im oczy (usunięte przez administratora) czy cos innego bo naprawde ciezko to wziasc tak na chlopski rozum.

@Grzegorz

Grzesiek, to po co wchodzisz na tą stronę?

@Wiktor

Ktury to byl komentarz ten o CUMSHOT CHELLENGE?

Nazwa działu: Finanse

Musze sie pohwalic ze w chellengu zajolem 2 miejsce z sumom 10 punktuw, pierwszy byl Wiktor tesz mial 10 punktow ale alfabetyczenie wyszlo tak

Kadrowa
Nazwa działu: HR

To są jakieś kwoty z księżyca albo z uwzględnieniem inflacji za 10 lat. Obecnie nikt takich kwot nie zarabia, a kolejne stanowiska różnią się od siebie o 300-500zł brutto

Tak2Nie24
Karol
@Kadrowa

Tu nie ma stałych widełek,jak ktoś mówi że nie dostaniesz więcej kiedy prosisz o podwyżkę po prostu nie chce ci więcej dać. Znam specjalistow na tym samym stanowisku za 3 netto i 7 a podwyżki rzędu 1500 + zależy od działu i głównie ile umie wywalczyć dla ciebie leader.Naprawde...

Tak31Nie1
Zadowolony

Szczerze może i są takie podstawowe wyjściowe widełki to są najniższe,też zależy kto cię zatrudnił kiedy i jakie miałes wcześniej doświadczenie

Tak29Nie
Respirator

Awanse i dodatkowe zadania (np. szkolenie nowych pracowników) w celu zdobycia awansu można uzyskać samym kumplowaniem się z kierownictwem. Można się godzinami obijać na 5 piętrze i być pewnym swojej przyszłości w firmie i że nie zabraknie dodatkowych zadań, podczas gdy mniej zakumplowana z kierownictwem reszta jest pomijana i nawet zniechęca się ją do podejmowania dodatkowych działalności

Doswiadczony

Jedno pytanko, na ktore z tych stanowisk sa teraz przyjecia z zewnatrz?

Anna

Jeśli to kwoty netto to może i się zgodzę

Tak15Nie
@Anna

Znowu te qutasy kfc usuneły przydatnego posta gdzie byly widelki placowe. Yebac qvc w 4 dziury

OddanyPies

Przestan szkalowac KFC!

@OddanyPies

No wlasnie najlepszy b smart na rynku

@Sanders

U nas wszystko jest najlepsze bo prawilną atmosferę tworzą prawilne ziomeczki i lajtowe kierownictwo. Jak macie jakiś problem zawsze możecie do mnie podbić i obczaimy rozkminke przy bronxie i fajkach. Zapodałbym wam podwyżki, ale nie mogę bo lamusy z ameryki drą o to papę. Pozdro mordy.

Wacek
Nazwa działu: HR

Przypominam, że jutro po robocie nie kopiec tylko staw płaszowski!!!! Pozdro i z fartem

@Wacek

Zapraszamy wszystkie prawilne mordeczki. Biercie alko, skręty i wbijajcie bez ściemy. Pozdro 600

Kierownik

Jaka jest wasza ulubiona reklama na Qvc US? Tylko bez żartów proszę.

@Kierownik

Tarka do pięt wyświetlana w czasie town hallu nt. zamiany managementu

Pluto
@Wyrocznia

Zmiana menadzmentu nie dziala tak samo jak tarka

Ameba
Nazwa działu: Finanse

Kiedyś tu pracowałam i cieszę się że odeszłam. Sama firma jako taka jest nierozpoznawalna w Polsce, a jak na rekrutacji pytają czym zajmuje się QVC to co mam powiedzieć że sprzedają garnki i tarki do stóp staruszką w USA? Dobra, marka to nie wszystko, zaczne więc od wynagrodzenia bo to jest dość interesujący aspekt. Poszłam tu mając wcześniej dwa lata doświadczenia w biurze podróży i wtedy 3.700 brutto przyprawiło mnie o zawrót głowy, ale jak się okazało że w innych krakowskich korpo na start można dostać prawie 5.000 brutto (jestem dwujęzyczna polski i węgierski to moje ojczyste języki, do tego angielski i niemiecki obydwa na C1) to troszkę żałowałam. Myślałam sobie dobra, poczekamy zobaczymy firma jest nowa dopiero się rozkręca, może uda się szybko awansować i zarobić trochę więcej, tak żeby chociaż móc wynająć w pojedynkę jakąś kawalerkę i 2 razy do roku pojechać na zagraniczny urlop - chyba nie zbyt wygórowane wymagania? Dwa lata minęły, a tu ani awansu ani podwyżki, ani niczego nawet na horyzoncie. Co prawda z 3.700 zrobiło się 3.840 ale to mniej niż wzrost płacy minimalnej, mniej niż inflacja, ale wystarczająco by Pan Kierownik na Town Hallach huczał o wspaniałości firmy i szansach jakie ona przed nami otwiera. Raz co prawda miałam okazję na awans, ale pojawiła się ona w kontekście dwuznacznej propozycji od Pana, który nie potrafił ani wypełniać swoich obowiązków, ani z tego co głosiły plotki ułożyć sobie życia prywatnego (nic dziwnego w końcu). Chyba nie muszę kończyć, że nie skorzystałam z tej wspaniałej okazji jaka przede mną wyrosła. Później dowiedziałam się, że zyskałam u niego przezwisko AMEBA. Może trochę o atmosferze i obowiązkach teraz. Zadania zdecydowanie monotonne i mało ambitne, jak chciałam cross trening z innymi zespołami, żeby się czegoś nowego nauczyć, to dostałam, chyba za karę wyższy target, a konkretnie robiłam zadania za dziewczynę, która wprost mówiła liderce, ze jej się nie chce pracować, a pomimo tego została po roku awansowana (czyżby jej też coś jakiś menadzer zaproponował?). Sama atmosfera umiarkowana, czasem dobra, czasem zła, zależy z kim się aktualnie przebywało. Niektórzy byli na prawdę sympatyczni i pomocni, inni tylko patrzyli jak sprowokować i donieść. Proporcja tak na oko pół na pół. Niestety ci drudzy robili w firmie karierę, awansując z czasem na liderów, nawet z półrocznym tylko doświadczeniem. Inna sprawa że taki lider dostawał średnio 600 złotych podwyżki brutto, a był za to spalony w zespole. Klubowe imprezy integracyjne napisałyby scenariusz na nie jeden film. Coś powiedzmy w klimatach pomiędzy Narcos, a Wieczny Student. Byłam tylko na dwóch, więc może na innych było lepiej, nie wiem i na plotki się nie chcę powoływać. Benefity były w porządku, tak na pocieszenie. Tak na podsumowanie, QVC gorąco nie polecam.

Tak9Nie2
Dinesh
@Ameba

We fraudach jest podobnie, ale nie ma propozycji łóżkowych, bo niczego nie by nie dały. We fraudach nawet dając **** nie da rady awansować.

Urlich von Jungingen
@Dinesh

Nie o taką Polskę walczyłem pod Grunwaldem

Porazka
@Dinesh

Mnie to w ogole nie dziwi. Finanse to jakas porazka, nie lubie tam nawet chodzic odkad widzialam jednego pana jak wyciaga gile i wyciera gdzie popadnie

Karo
@Porazka

A to pewnie był (usunięte przez administratora), on tak zawsze robi i później oblizuje palce albo wyciera o brodę. To nasz teamowy oblech we fraudach.

Porazka
@Karo

No to fajnie macie w kazdym razie szczuply wysoki z broda.

Fraud
@Ameba

Brzmi jak fraudy i menagerowie który dostał dyscyplinarke,tylko kwota się coś nie zgadza,może mylisz brutto z netto?

Kremuwka

A po pracy w qvc chodziliśmy na kremówki

Tak7Nie7
Trump

Szakal po uj hejtujesz firme z różnych nickow? HEJTUJ Z JEDNEGO I BĄDŹ ROZPOZNAWALNY

Tak4Nie8
A swistak siedzi i zawija...

Ludzie, ogarnijcie sie troche z tymi wpisami, bo chyba co niektorych za bardzo ponosi pisarska wena za to brakuje konkretow z wyjatkiem informacji, ze chodzi fraudy.

Tak3Nie7
Wiktor
@A swistak siedzi i zawija...

Sam sie ogarnij i zmien robote a nie dawaj sie ruhac w qvc

Tak4Nie7
Papaj

P.P.D.J

@Papaj

Pupa (usunięte przez administratora) japa?

Glory Hole
Nazwa działu: Handlowy

W biurze w niektórych miejscach są takie okręgłe otwory w ścianach, trochę jak pod gniazdko elektryczne albo coś podobnego. Zastanawiam się do czego mogą służyć. Macie jakieś pomysły?

@Glory Hole

Ja tylko wyczaiłem takie pomiędzy kabinami w toalecie, więc na gniazdka to na pewno nie są. Może po to zeby podać koledze papier toaletowy jak mu się skończy w kabinie obok. W sumie przydatna rzecz, na pewno ludzie często z tego korzystają.

Winda

@Winda

No i co widziales jusz?

Aga
Nazwa działu: Finanse

O kulturze ludzi w tej firmie można mówić wiele, ale przytoczę tylko jeden przykład. Dziś rano poszłam do kuchni, zrobiłam kawę i przyniosłam do biurka. Tylko na chwilę odeszłam od komputera coś wydrukować, a w kawie było NAPLUTE. Dwa typy co siedzą obok mnie śmieją się jak niedorozwinięte i coś komentują. Czy tak wygląda praca w normalnej firmie?

Supervisor Agi
@Aga

Laska co to pisze jest hora psyhicznie

Tak1Nie2
Czy to znowu fraudy?
@Aga

Może to te niedorozwinięte małpy co się udzielają na forum ? U mnie w dziale nie zdarzyłoby się to nigdy. Takie zachowanie powinnaś zgłosić odrazu do supervisora

Pluto

Wielka mi nowosc

TakNie2
@Pluto

Nie chwal się ze ci napluli do kawy, nie jesteś jedyna, pluje kazdej

TakNie2
@Wiktor

Ja tez pluje ludzią do kaw i herbat. We farłdach mamy takom rozrywke xD

@Wacław

Ja lubie fapnąć do kubka lasce co siedzi obok. Ona później mowi 'Gęsta śmietanka dziś w tym latte jest'

@Wiktor

Ja to sobie fapuje nawet do swojej kawy bo mi taka lepiej smakuje

@Wacław

Miałem raz pomysł na pranka zeby podmienic w firmowej damskiej lazience mydło w plynie na sperme. Zbieralem na chacie do butelki po mydle przez dwa tygodnie i jak juz byla prawie pelna to zapomnialem schowac i siostra wziela sobie pod prysznic. Teraz jest w piątym miesiącu i chyba trzeba bedzie brać ślub.

@Sanders

Jak bendziesz mial nastempnom butelke to kupie od cb

Oszczędność nawet na mydle
@Sanders

W damskiej toalecie mydło w płynie to tak naprawdę płyn do mycia naczyń. Nikt by się więc nie nabrał na tego pranka, chyba że masz zieloną spermę.

Tak3Nie1
@Oszczędność nawet na mydle

Siostra się nabrała xD

Yssup Retnuh
@Oszczędność nawet na mydle

Pomyslalyby ze ktos im wreszcie normalnie mydlo kupil

@Yssup Retnuh

Ja bym se wziol i tak cale na mieszkanie

JKM
Nazwa działu: HR

Na dnie rowu marianskiego żyją rururururkowce

@JKM

Na dnie mojego rowu jest trohe kupy

Nazwa działu: Finanse

Pewno Grzechu, w qvc jest lajtowo, fajne biuro nowoczesne, jest relax room z wygodną kanapą na dwie osoby. W kuchni są przestronne blaty, wygodne zeby na nich usiąść, śmiesznie mlaskają jak siadasz na nich gołą pupą xD No a co do warunków zatrudnienia to raczej standard, UOP po okresie próbnym, na okresie próbnym to musisz się starać żeby ci przedluzyli, a potem to juz pełna olewka. Nie ma sensu się starać bo nic z tego i tak nie masz. Byl taki ziomek co robił za dwóch a pensje miał mniejszą niz ja mam. Później się na coś tam rozchorował to go zwolnili. Pensja nie będę pisał jaka jest bo juz i tak hr napisaly widełki we wczesniejszym poście. Benefity są takie sredniawe, jest lekarz w enel medzie i ubezpiecznie w pzu, jeszcze są vouchery na alkohol do klubów, ale to mają tylko menadzerowie i to nieoficjalnie bo oficjalnie tego im dać nie mogą. A widać pi menadzerach ze napić się lubią. Ogólnie daje firmie 4 na 10 za ladne biuro.

Sikor
Nazwa działu: Produkcja

Elo mordy, robie w qvc ze 2 miechy normalnie i zajefajnie jest. Gites dupery tam są, da się wyhaczyć nawet. Trochę Karyny takie co na kwity lecą, ale właśnie takie są hot. A kwity to już poracha po całości, 3 klocki na rękę wykręcam trochu dupnie. Lepiej już skroić lamusa na dzielni, jedna komóra dobra to tyle samo hajsu potem z lombardu. No to wiecie ja tu dla świń jestem nie dla peelenów. Pozdro z fartem

Tak3Nie1

APIC_NIMDA

A jak admin to laska?

Szybko ucieklam
Nazwa działu: Finanse

Dawno mnie tu nie bylo. Co tam slychac(usunięte przez administratora)

Szybko ucieklam

Serio? Mialabym swoj typ ;)

RETNUH-YSSUP
@Szybko ucieklam

KMWTW -JEST GIT

Mąż_szuka_drugiej_żony.xml
@RETNUH-YSSUP

Sugerujesz, że wśród super-nierobów jest jakiś RETNUH-YSSUP?

@Mąż_szuka_drugiej_żony.xml

(usunięte przez administratora) tych co za plecami siejo ferment

Nick2
@Mąż_szuka_drugiej_żony.xml

Ale to wszystkich trenerow zwolnili czy jak? To kto teraz bedzie sie szwendal po open spejsie

Dr. ALBAN
@Nick2

Powiem wam jaka byla normalnie maga akcja wczoraj. Wbijam sobie tak kolo 10 do biura, no taki standardzik z lekkim spóźnieniem.(usunięte przez administratora)Kocham tą firme, kocham mojego ziomala supa i naszego kiero.

Q V C

Plusy i minusy, w losowej kolejności, która przychodzi mi do głowy. Rzetelna opinia dla osób które chcą zorientować się jak wygląda praca w QVC. + SUPER miejsce na start dla studentów, lub lubi którzy chcą zdobyć doświadczenie na nowych stanowiskach; - Średnie, lub nawet kiepskie miejsce dla ludzi którzy przerobili kilka korporacji i liczą, że tutaj zdobędą wysoką posadę. Raczej nie, co prawda przy okazji otwarcia działów AP dla 'firm-córek' czyli HSN i Zulily dało się aplikować na seniora, lecz ogólnie rzecz biorąc jest to dość mała firma i zawrotnej kariery się tu nie zrobi; + Generalnie wszystkie działy chwalą atmosferę (zwłaszcza dział finansów) - Atmosfera atmosferą, ale QVC płaci przeciętnie jak na krakowski rynek. W finansach Junior bez doswiadczenia ok 3,5 - 4, Specjalista 4,5-5, Senior 5-6. Inne działy zarabiają więcej, ale jak się weźmie pod uwagę to, że jest to praca na 2 zmianę oraz weekendowa, to kokosów nie ma. Niektóre osoby, które są w firmie dłużej mają na swoich stanowiskach trochę więcej niż reszta - ale wynika to z unikalnych obowiązków i z osobistych osiągnięć w firmie. Jak ktoś przychodzi na klepanie na 9:05 i znika ze 'spejsa' o 16:55 to niech się nie dziwi, że podwyżka jest tylko raz do roku i to nie za wysoka.. Za robienie planu minimum nikt nikogo chwalić nie będzie. + i - : niektórych pracowników firma naprawdę docenia (awanse, podwyżki, szkolenia), a niektórych bardzo dobrych firma wypuściła ot tak. + biuro jest dobrze wyposażone i przyjemnie się w nim pracuje. Na każdym z trzech pięter jest kuchnia, są sofy i fotele na których można wypocząć, stół bilardowy, playstation. - Sporo osób narzeka na fotele biurowe, dodatkowo czasem szwankuje klimatyzacja, lecz to 2 ponoć jest typowe dla wszystkich 3 biurowców w okolicy. Generalnie wszystkie 3 zostały wybudowane bardzo szybko więc pewnie niedoróbki są widoczne ale jest okej + Co środę dostawa owoców, przy pewnych okazjach lunch, niedawno odbył się piknik, co roku odbywa się tzw summer party, albo imprezy na halloween, karnawał + WAŻNE: Brak programów szpiegujących pracownika - liderowie raczej wykazują się dużym zaufaniem do pracowników i nie mierzą kto ile czasu spędza na drugim śniadaniu w kuchni. Jak cenisz spokój i to, że na open space nie ma spiny i można się śmiać i żartować (z rozsądkiem), to aplikuj. Jak zaczynasz, aplikuj. Jak ważniejszy jest zarobek, nietuzinkowe stanowisko lub oferta szkoleniowa, szukaj gdzie indziej. Pozdrawiam :)

Tak20Nie7
Hannah
@Q V C

Chwalisz atmosferę w firmie a ja mam inne zdanie na ten temat. Owszem jest luzacko, ale też chamsko i prostacko. Jak ci na open spejsie ktoś drze ryja i rzuca mięsem to nie jest fajnie. Wulgaryzmy na porządku dziennym, a liderzy nawet uwagi nie zwrócą bo siedzą pochlonieci w Zalanado. Rasistowskie przytyki też nie są rzadkością, wyśmiewają osób odmiennej orientacji to standard, wychwalanie partii rządzącej na każdym kroku. Oczywiście mowa o zarzadcach QVC.

Tak6Nie6
Umanguran
@Q V C

Podobno byla akcja ze w kiblu sie ruhalo 5 osob i nakrecili z tego pornosa ktorego teraz qvc sprzedaje za oceanem pod nazwa HORNEY BITCHES RIDING MR. Q widzial ktos ten filmik czy to kolejna miejska legenda rozpuszczona przez Wiktora i jego przydupasa Waclawa?

Tak2Nie9
@Q V C

Sprostowanie: * nie ma dobrej atmosfery. Ludzie (usunięte przez administratora) się masowo na one to one'ach. Całe piętro sra w gacie, po tym, jak trójka najdłużej pracujących osób w dziale została zwolniona bez zapowiedzi! Poza tym przenoszą proces do Indii, o ile Amazon nas nie dojedzie do tego czasu. Chyba że ktoś lubi życie w strachu - wtedy jest dobra atmosfera :) * budynek się sypie, do tego stopnia, że w weekend było zalanie wodą z klimy - zalanie sprzętu i prywatnej własności jednej osoby. * z tego co wiem, była akcja sprawdzania przez supów, czy przerwa repów trwa dokładnie 47 minut i były wynoszone konsekwencje z przedłużających się przerw

Tak2Nie3
@Wyrocznia

Jak sam wiesz zwolnienia zdażają się z różnych powodów. Czy wiesz dlaczego pracownicy z tak długim stażem i doświadczeniem musieli odejść? Sprawdzanie, czy pracownicy nie przedłużają przerw nie jest niczym dziwnym. Organizacja pracy jest bardzo ważna i trzeba się do niej stosować. Napisz jak wygląda sprawa z wynagrodzeniem. Czy są premie za dobre wyniki lub inne benefity? Ktoś wcześniej pisał o imprezach integracyjnych. Czy takie eventy mogłyby bardziej zgrać pracowników, tak żeby atmosfera w pracy się poprawiła i była bardziej koleżeńska. Co tym myślisz?

Grzegorz, skończ wreszcie szkalować QVC

Gladiator
@Grzegorz

No brawo ziomeczki jedziecie na firme ze wam sprawdza ile na przerwie siedzicie, a co chcecie siedzieć osiem godzin i walić kawe w kuchni, a potem pyskowac że 4k brutto to mała wypłata? Może jeszcze nadgodziny weźmiecie żeby pograć na playstation w duzej kuchni? No co jeszcze nie wpadliscie, ze tak mozna?

@Grzegorz

Jak sam wiesz zwolnienia zdażają się z różnych powodów. Czy wiesz dlaczego pracownicy z tak długim stażem i doświadczeniem musieli odejść? - zostali zwolnieni, bo firma nie ma pieniędzy. Firma postawiła na niższą jakość pracy i obcięcie wydatków na trzymanie wyższej jakości. Napisz jak wygląda sprawa z wynagrodzeniem. Czy są premie za dobre wyniki lub inne benefity? - nie ma premii ani benefitów za dobre wyniki. Raczej zniechęcanie do starania się pt. "za dużo już robisz, zostaw coś dla innych", po czym inni nie przejmują pałeczki w tych działaniach. Co więcej, wydaje się, że termin przyznania awansów po raz kolejny zostanie odroczony Ktoś wcześniej pisał o imprezach integracyjnych. Czy takie eventy mogłyby bardziej zgrać pracowników, tak żeby atmosfera w pracy się poprawiła i była bardziej koleżeńska. Co tym myślisz? - atmosfera pracy jest zła w pracy. Gdy się napijesz z kimś po pracy, nie sprawi, że ta osoba nagle przestanie wyśmiewać jakąś grupę osób albo przestanie donosić na kolegów. Piwo tylko może przysporzyć nowych tematów do plotek

Adik
@Wyrocznia

Wyruchaj koleżanki po pracy to poprawisz z nimi "stosunki"

Tak1Nie3
@Gladiator

Złośliwe komentarze piszą osoby które tu nie pracują, zostały zwolnione lub zmieniły pracę na gorsza

Tak13Nie1
@Pracownik

Nie wiem, gdzie tu widzisz złośliwe komentarzu kolejny trollu

Tak2Nie1
@Pracownik

Masz inne zdanie o pracy w firmie QVC POLAND GLOBAL SERVICES? Jeżeli tak to może wyraziłbyś swoją opinię o tym pracodawcy? Po Twoim komentarzu mogę sądzić, że tak właśnie jest, ponieważ stwierdziłeś, że negatywne komentarze piszą osoby, które zostały zwolnione bądź odeszły z firmy. Możesz wyrazić swoją opinię?

@Grzegorz

Właśnie dokładnie tak jest, kilka osób zostało dyscyplinarnie zwolnionych z firmy za różnego rodzaju wybryki huligańskie, dyskryminację oraz niewykonywanie swoich obowiązków. Teraz piszą negatywny komentarze aby podbudować swoje, jakże nisko upadłe jestestwo.(usunięte przez administratora)

Tak8Nie1

Wiktor

Poniedziałek rano, znów do roboty i humor gituwa

TakNie

Zostaw opinię o QVC POLAND GLOBAL SERVICES SP Z O O - Kraków

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie