Opinie o Capgemini w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Capgemini. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Capgemini o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Capgemini w Wrocław

Natasza

Witam, czy ktoś może mi powiedzieć jakie są zarobki na stanowisku Business Analyst IT i czy jest bardzo dużo wyjazdów służbowych ? Bo nie wiem czy warto w ogóle aplikować.

@Natasza

Najlepiej jak wyślesz cv i porozmawiasz z naszym przedstawicielem, bo wszystko zależy od projektu w jakim się znajdziesz. Analityk Biznesowy IT musi jechać od czasu do czasu do klienta, aby się z nim spotkać, utrzymać dobre relacje lub wyjaśnić wątpliwości/zaplanować kolejne kroki. Częstotliwość wyjazdów zależy od fazy projektu (na początku częściej, z czasem rzadziej) – i tutaj taki analityk może dołączyć do nowego projektu lub do istniejącego; różna jest też częstotliwość w zależności od branży, w której ten projekt będzie – w branży publicznej klienci chcą często widzieć się z przedstawicielami projektu, w innych rzadziej. Jeśli się zdecydujesz, wyślij cv na rekrutacja.ssc.pl@capgemini.com.

zniesmaczony
@Gosia

ludzie sie pytają o widełki (wiadomo ze nie o konkretna jedna wartosc), bo sie zastanawiaja czy wysłanie do Was cv jest strata czasu, a Ty w odpowiedzi propnujesz im wyslanie cv/.... no ludzie co to ma byc za pomoc? czasy kiedy pensja byla tajne/przez poufne sie skonczyly.

Mógłby ktoś napisać jak wygląda ta sprawa umowy lojalnościowej. Bo chciałbym aplikować do Cap, ale jak czytam, że za 3 miesiące kursu niemieckiego są 2 lata lojalnościowej umowy to nawet nie ma sensu żebym wysyłał CV. Ciekawi mnie czy jest ta umowa lojlnościowa na jak długo i co się stanie jak jej odejde szybciej niz po dwoch latach?

ooo

Kurs języka niemieckiego, w zależności od Twojego stopnia znajomości, wygląda tak: albo go nie ma, albo miesiąc, dwa, albo trzy. Za każdy miesiąc kursu masz 6 miesięcy lojalki. Czyli przykładowo za 3 miesiące kursu językowego masz 1,5 roku lojalki. Nie jestem pewien, ale za każdy miesiąc kursu kwota na lojalce wynosi chyba 6k, więc zaraz po zrobieniu 3 miesięcznego kursu masz 18k do zapłaty jeżeli rezygnujesz od razu. Dotarły do mnie informacje, że nie jest to respektowane przez firmę i jest to tylko straszak, więc podobno nie ma się o co martwić. Na podstawie swojego doświadczenia jednak uprzedzam, żeby na każdym etapie rekrutacji wypytywać o to, jak zostałeś sklasyfikowany, ponieważ HR ma niezły (usunięte przez administratora) i u mnie dwa razy doszło do sprawdzenia znajomości niemieckiego. Za pierwszym razem przez telefon - z racji biegłej znajomości dostałem informację, że kursu u mnie nie będzie. Potem wysłano mnie na test pisemny (nie wiadomo dlaczego) i koniec końców okazało się, że przypisano mi 2 miesiące kursu. Dlatego przestrzegam, bo albo firma ma bałagan, albo świadomie chce tę lojalkę za kurs najnormalniej wcisnąć.

Gregox

@Marta, Jedyne co mnie trochę zaskoczyło to to,że na stanowisko które aplikowalem, gdzie nie trzeba było mieć żadnego komercyjnego doświadczenia problemem okazało się to właśnie to ze nie miałem żadnego doświadczenia. Ale prawdopodobnie gdybym wypadł lepiej w trakcie samej rozmowy nie miałoby to żadnego znaczenia. Szkoda straconej szansy, dla mnie drzwi do Capy są juz zamknięte.

Waldek
@Gregox

A co to znaczy wypaść lepiej, przecież masz ogólną wiedzę, a jeżeli czegoś nie wiesz to się dowiesz. Czy przypadkiem tak się nie pracuje. A doświadczenie nabywa się w pracy. Czy w tej firmie pracują sami geniusze, nie sądzę?

@Waldek

No cóż też mi się tak wydawało. Ale widać w firmie uważali inaczej

@Gregox

Tak to jest jak się zatrudnia niekompetentnych ludzi tzn. nieudaczników, którzy nawet nie potrafią dobrze sformułować oferty pracy.

@Andrzej

Cześć, a może powód był inny, niż brak doświadczenia? To jak wypada się na rozmowie rekrutacyjnej ma znaczenie.

Wojtek
@Gosia

Oceniać ludzi można po paru miesiącach pracy, a ocenianie ludzi przez to, że w danym momencie czegoś nie wie, bo nie musi, bo zakres wiedzy nie został sprecyzowany, to to się nazywa brak kompetencji. Tyle tylko, że po znajomości to są sami fachowcy i geniusze, nieprawdaż?

@Gregox

Cała sytuacja była ciekawym doświadczeniem. Teraz nie ma to już żadnego znaczenia. Pracę dostałem w innej firmie, tydzień później. @Gosia Jeżeli powód odrzucenia mojej kandydatury był inny to ok. Ale po co w takim razie w rozmowie, która następuje po interview podaje się jako powód brak doświadczenia komerycyjnego, jeżeli prowadzącym rozmowę przeszkadzało, powiedzmy coś innego. Tego typu feedbacki nie mają żadnego sensu, bo wprowadza się kandydata w błąd. Zresztą osoba z którą rozmawiałem wyraźnie stwierdziła, że mam duży potencjał więc chyba nie wypadłem aż tak źle.

@Gregox

OK, a możesz mi podać więcej szczegółów na komunikaca.pl@capgemini.pl? Chciałabym porozmawiać z tym rekruterem. Jeśli znajdziesz chwilę - napisz do mnie, postaram się to wyjaśnić!

@Gregox

Nie odpowiadaj, miej do siebie szacunek!

@Gosia

Pisałem we wcześniejszych postach, że rekrutacja była przeprowadzona profesjonalnie i wrażenia miałem pozytywne odnośnie całego procesu. Pojawił się na koniec mały zgrzyt, ale traktuje to bardziej jako małe nieporozumienie niż coś co pozostawia niesmak. Nikt nie jest idealny. Ja też nie :) Nie jest moim zamiarem roztrząsanie całej sytuacji. Na pewno jest wiele osób które proces rekrutacji przeszły i są zadowolone. @Adam, Mam do siebie szacunek, co pozwala mi z dystansem podejść do całej sytuacji. Pracę dostałem tydzień później w innym miejscu. W nowej firmie zaraz na wstępie powiedzeli mi, żebym się nie przejmował jak czegoś nie wiem bo na początku to nikt wszystkiego nie wie.

@Adam

@Adam, celem tej rozmowy i mojej bytności tutaj jest rozwiązanie sprawy. Nie chce nikogo pozbawiać szacunku do siebie, wręcz przeciwnie. Tak jak pisze @Greox, nikt nie jest idealny - jeśli coś nie poszło w procesie rekrutacyjnym po stronie Capgemini i mogę jakoś pomóc to rozwiązać, chętnie to zrobię. Szanuję też odmowę. Pozdrowienia!

@Gregox

Dzięki @Greox. Jeśli zmienisz zdanie, posostaję do dyspozycji. Życzę Ci miłego dnia:)

m
@Gregox

Dostałam się dopiero za trzecim podejściem, ale w międzyczasie pracowałam jeszcze w innych firmach. Nie ma co sie zrażać, raz sie uda, innym razem się nie uda. Choć czasem oczywiście bywa to przykre. Zwłaszcza jak odpadasz po trzeciej dwugodzinnej rozmowie z firmą, co tez mi się zdarzyło. Kwestia szczęścia, lepszego lub gorszego dnia i siły konkurencji. Czasem po prostu szczęście bardziej sprzyja, a czasem ta jedna umiejętność w CV przykuje uwagę rekrutera. Ślij dalej :)

he

Świetna firma dla osób, które chcą się nauczyć i iść w Świat lub po prostu pracować mid i wyżej. UWAGA: Na juniorze siedzie się 3 lata!

Bartek
@he

Chyba bedac totalnym beztalenciem. Prawie kazdy kumaty junior awansuje na regulara przy pierwszym cyklu ocen rocznych. Sam zaliczylem awans po pol roku.

@he

Hej, porozmawiaj ze swoim przełożonym o tym jak chcesz się rozwijać i jakie kroki podjąć, żeby dostać awans - teraz właśnie jest czas na spotkania z managerami - można przedstawić oczekiwania i dostać feedback dotyczący swojej pracy.

bardzo dlugo, pierwszy kontakt w grudniu a rozpoczecie pracy w MAJU! ( mialem 1 msc wypowiedzenia ) to 5 msc!. Ale to moze przez to ze zatrudniany bylem przez agencje a nie bezposrednio. Sama rozmowa klasyczna, czyli pytania z ISTQB, nie wiem po co robilem certyfikat skoro na rozmowie o prace i tak mnie pytaja z definicji z certyfikatu troche taki brak szacunku. Reszta rozmowy spoko, sql sprawdzany na podstawowych zapytaniach SELECT, ALTER DELTE, proste JOIN. Reszta rozmowy to typowa gadka o firmie i mozliweosciach. Niestety (usunięte przez administratora) mnie na rozmowie bo ustalalismy 100% zdalnej pracy a pozniej sie okazalo "ze cos zle zrozumialem". Bierzcie wszystko na pismie, albo na maila ustalenia.

Standardowe o ISTBQ i z SQL'a

logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Wrocław
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Executive Assistant
ALEXEC CONSULTING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Kierownik Magazynu
Logart Sp. z o.o.
logo firmy Załóż Własną Agencję Reklamową Inkubator Marketingu
Piotr Stefański Agencja Artystyczno-Reklamowa Artevade
Mikołaj

Miałem jakieś dwa tygodnie temu rozmowę telefoniczną z sympatyczną Panią z Capgemini sprawdzającą moją znajomość języka niemieckiego w ramach pierwszego etapu rekrutacji na stanowisko Inżynier oprogramowania JAVA. Pani, określiła moją znajomość języka na poziomie średnio-zaawansowanym i potwierdziła, że w tej kwestii spełniam wymagania firmy. Od tamtego czasu nie otrzymałem, żadnej informacji zwrotnej odnośnie kolejnego etapu. Jest to nieco dziwne, biorąc pod uwagę, że firma w zakładce proces rekrutacji na stronie firmowej podkreśla, że w ciągu 1 tygodnia informuje kandydatów odnośnie statusie kandydatury. Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym kontekście?

@Mikołaj

Cześć Mikołaj, odezwali się do Ciebie?

Gregox

@Marta, Niemiecki jest wymagany na poziomie A2, wiec jak mówisz płynie to nie będzie problemu, żeby przejść przynajmniej pierwszy etap. Jeżeli chodzi o znajomość Javy to zależy co masz na myśli pisząc "podstawowa znajomość". Miałem w tym tygodniu rozmowę we Wrocławiu właśnie na stanowisko Java developer i wydawało mi się że właśnie mam podstawową wiedzę z Javy. Pytania z początku standardowe, modyfikatory dostępu, hermetyzacja, klasy interfejsowe i abstrakcyjne. Potem robi sie nieco trudniej, trzeba przeanalizować kawałek kodu, który nie jest aż tak oczywisty i wychwycić błędy. Kolejno małe zadanko z algorytmów. Wszystko proste jak się siedzi przed kompilatorem i można sobie na bieżąco sprawdzać, czy coś działa czy nie. Na kartce papieru, jak patrzą dwie osoby to już nie tak łatwo. Potem przychodzą pytania z normalizacji i zapytań bazodanowych, klas generycznych, wzorów projektowych i znajomość metodologii projektowania oprogramowania. Chociaż, ostatecznie firma nie zaproponowała mi żadnego stanowiska, to cały proces był bardzo profesjonalny, ciężko było się do czegoś przyczepić. Dostałem krótko potem rzeczowy feedback, dlaczego Capgemini nie może mi zaproponować żadnego stanowiska, ale bez złośliwości, ani nic z tych rzeczy. Pretensję mogę mieć do samego siebie, ze się lepiej nie przygotowałem. Moja rada jest taka, próbuj tak czy siak bo niczym nie ryzykujesz.

Czesc Wszystkim, powiedzcie mi prosze, czy z plynna znajomoscia niemieckiego i podstawowa znajomoscia Javy, jest szansa, by dostc sie do Capgemini? Pozdrawiam Marta

Joanna

@kuba to prawda - firma prowadzi teraz różne rekrutacje, w których wskazuje konieczność znajomosci języków obcych. Nie widzę ogłoszenia na stanowisko wskazane przez Ciebie, ale wszystko wskazuje na to, że może okazać się to prawdą. Masz już doświadczenie w pracy na tym stanowisku, czy chcesz się przebranżowić?

kuba

Pytanie nastepujace: W marcu/ kwietniu planuje zmienić prace i mam pare pytan do kogos z Capgemini. niemiecki znam na B2 , ang trochę lepiej. Ucze się programować na platformę iOS. Moglby ktoś powiedziec jakie sa szanse dostac sie na juniora i na jakie mniej wiecej pieniadze mozna tu liczyc z w miare znajomoscia niemieckiego? Widze kilka możliwości we Wroclawiu na calkiem przyzwoite pieniadze , powiedzmy start 3500-4000 i po pol roku 6 , mowie o firmach wymagających angielskiego. Chciałbym sie dowiedziec mniej wiecej jak to tutaj wygląda. SLyszalem ze jeśli zna sie niemiecki to warto, jeśli nie to nie warto. Jak to jest w rzeczywistości?

Joanna

Bardzo dziękuje za odpowiedź @Gosia, tak jak pisałam dla osób, które poszukują pracy to ważna informacje, tym bardziej, że w Capgemini trwa teraz rekrutacja. Oby tylko nie było trudno dostać się tutaj na dane stanowisko!

Joanna

@Gosia czy firma oferuje inne szkolenia, oprócz tych językowych? To bardzo duży atut każdego zatrudnienia. Osoby młode i ambitne na dzisiejszym rynku pracy poszukują właśnie takich pracodawców. Jak to wygląda w tej konkretnej firmie?

@Joanna

Hej Joanna, Mamy szeroki wachlarz szkoleń i programów, chociażby Starter Kit, Level Up itp. programy należą do naszego działu Learning&Development. Pracownicy mogą zapisywać się na szkolenia wewnętrzne – od technicznych, managerskich poprzez miękkie. Dodatkowo raz w roku każdy z firmy na workshopie, czyli wyjeździe integracyjnym odbywa 8h szkolenie, na które zapisuje się z wyprzedzeniem. Niektóre z nich można poprowadzić samemu, dla innych pracowników:) Pozdrawiam!

kacper

Witam, ja mam kilka pytań odnośnie firmy: 1. Jakie są widełki netto, albo jaką kwotę netto otrzymuje pracownik na stanowisku młodszy inżynier oprogramowania Java - po studiach, pół roku doświadczenia. 2. Czy wciąż podpisywane są umowy lojalnościowe w związku z nauką języka niemieckiego, na czym to polega, ile ewentualnie trzeba zwrócić za taki kurs potem? 3. Ja wygląda rozmowa kwalifikacyjna - weryfikacja językowa. Rozmowa dotyczy programowania i pracy czy raczej "życia codziennego" ? dzięki za odpowiedzi

@kacper

Dzień dobry, Zebrałam odpowiedzi na te pytania: 1. O wynagrodzeniu rozmawiamy podczas procesu rekrutacyjnego, ponieważ zależy ono od kompetencji kandydata. 2. Umowy szkoleniowe podpisują pracownicy, którzy chcą zacząć pracę w Capgemini od kursu językowego (większości takich osób oferuje się umowę o pracę na czas nieokreślony). Kwota, jaką ewentualnie należałoby zwrócić (w przypadku rezygnacji z kursu i wypowiedzenia umowy o pracę), zależy od długości kursu i tego, w którym momencie przerwie się naukę. 3. Telefoniczne rozmowy kwalifikacyjne mają na celu weryfikację umiejętności języków obcych wymaganych w ogłoszeniu o pracę (w większości jest to znajomość podstawowa, czyli A2). Pozdrawiam:)

Ola

Capgemini jest świetne dla ludzi, którzy chcą się rozwijać i dopiero zaczynają swoją ścieżkę kariery. Ja pracuję od kwietnia zeszłego roku w Katowicach i nie narzekam. Najlepiej zatrudniać się z polecenia. Jakby ktoś potrzebował w tej kwestii pomocy, możecie pisać na maila aleksandraxgrabowska@gmail.com.

S.
@Ola

Taaa... rozumiem że pomoc w zatrudnieniu w CG oferujesz całkiem bezinteresownie??:) I nie ma to nic wspolnego z premią za podanie CV do haerów ??:):)

no

jakie są zarobki na stanowisku młodszego programisty java?

ubawiony

Chciałbym się podzielić z wami z moim doświadczeniem po rozmowie kwalifikacyjnej która miała miejsce nie dawno temu. Mam 9 lat doświadczenia jako PHP developer i nie myślałem, że kiedykolwiek tak się ubawię na rozmowie…… Odpowiedziałem na ogłoszenie na stronie internetowej, gdzie umieścili swoje wymagania na stanowisko PHP Developer. Zaproszono mnie na rozmowę kwalifikacyjną ale pytanie które mi zadawano były kompletnie nie związane z treścią ogłoszenia na które aplikowałem. Miałem wrażenie, że osoby przeprowadzające rozmowę kompletnie nie posiadają wiedzy technicznej na temat PHP. Pytano mnie o rzeczy nie związane z tematem. Pytałem czy zweryfikowali moje wymagania odnoście wynagrodzenia i powiedzieli, że oczywiście tak a następnie na rozmowie wycofali się i powiedzieli że nie płacą tak dużych pieniędzy dla programistów….. Zaznaczam, że przed rozmową kwalifikacyjna dopytałem mailowo Panią z HR jak będzie wyglądała rozmowa, czy będzie to techniczna rozmowa czy tylko z dziełem HR. To był chyba jakiś żart jednym słowem…. Dzwonili do mnie chyba z odpowiedzią ale przyznam że nie odebrałem bo już szkoda mi było czasu na te pierdoły bo i tak zabrali mi go za dużo.

Anrew

Widzę, że ogólnie i w Katowicach i w Krakowie rekrutacji aktualnie jest całkiem sporo. Jak wrażenia pracowników na stanowisku MS Exchange Engineer?

Aneta

Poszukujemy w Katowicach osób z biegłym niemieckim. Zainteresowane osoby pracą w międzynarodowej firmie proszę o kontakt amalanowska.linguajob@gmail.com

Jacek

Cześć! Wymagany poziom to C1, albo mocny B2. I robią online language check, żeby sprawdzic na jakim poziomie jestes:)

errat

Co, jeśli nie podpiszę umowy lojalnościowej w związku z nauką języka?

Zostaw merytoryczną opinię o Capgemini - Wrocław

• Jak się pracuje w Capgemini?

Zobacz opinie na temat firmy Capgemini tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 101.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Capgemini?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 64, z czego 18 to opinie pozytywne, 29 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Capgemini?

Kandydaci do pracy w Capgemini napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Capgemini