Opinie o TBA Express w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy TBA Express. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w TBA Express o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TBA Express w Warszawa

Raczej dYwagacje "znawco tematu"

Do sadu cywilnego

Js

Glupie pytanie:/ a przynajmniej porownanie! A czy podpisujsc umowe np z orange to ona Tobie wystawia FV czy Ty jej?? Ja nie widzialam umowy pracownika TBA, nie wiem jak jest skonstruowana i na jakich warunkach, wiec daruj sobie. wezwanie do zaplaty wyslac moga i wniesc pozew do sadu tez. Fakt jest faktem ta firma to bankrut

jjhg

Ale kazdy chce pracować i zarabiać ! Ty czlowieku tego nie rozumiesz???? Wydaje Ci sie ze wystarczy nasikac do baku i pojeździsz caly miesiąc??? A zusy i us mama Ci zapłaci??? A jedzenie znajdziesz na śmietniku?? To smacznego skoro tak dobrze życzysz wszystkim przewoznikom to moze Ty dasz kredycik firmie tba na pare milionow i wszystkich spłaci . wtedy nikt nie będzie narzekać!!!

Przedstawiciel Handlowy

Dziś widziałem samochód firmowy TBA EXPRESS i to skłoniło mnie do podzielenia się wrażeniami z wizyty w wymienionej firmie. Powiem jak przebiegła u mnie rekrutacja, która odbyła się w marcu. Zaprosiła mnie miła brunetka pani A. (imię zapamiętałem) na rozmowę rekrutacyjną na stanowisko Przedstawiciela Handlowego. Podczas samej rozmowy były dwie panie, które wywarły na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Rozmowa przebiegła w miłej atmosferze – oczywiście test sprzedażowy podczas rozmowy telefonicznej, pytania o poprzednią firmę kurierską, w której pracowałem jako PH i o ścieżkę zawodową. Właściwie nic szczególnego. Odniosłem wrażenie, że panie były bardziej stremowane niż ja. Szczególnie pani A. No i teraz nawiąże, do niesmaku, który pozostał po spotkaniu… Kiedy po spotkaniu pani A. mnie odprowadzała dała mi do zrozumienia, że mam pracę. Że rozmowa wypadła świetnie i wyraziła nadzieję, że przez dwa tygodnie inna firma mnie nie podbierze. Powiedziałem, że skoro tak to już nie będę szukał. Ucieszyłem się- O NAIWNY-, że „mam pracę” w sektorze, na którym się znam i który lubię. Młoda dama miała odezwać się w przeciągu 2 tygodni. Ja przestałem szukać, w naiwności na obiecaną pracę, a tu ani przez 2 tygodnie nie ma telefonu ani nawet po. W ogóle ani słowa „przepraszam”, ale wybraliśmy kogoś innego czy tym podobne formułki. Myślę, że to nie fajna i nie poważna zabawa z obietnicami pracy osobom poszukującym. Zmarnowałem ponad 2 tygodnie na czekanie. Tak więc moja rada. Nawet jak powiedzą że masz pracę to szukaj dalej, bo możesz się nie miło zdziwić co do obietnic osób rekrutujących w TBA EXPRESS.

logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Nauczyciel do Przedszkola Ziarno
klient

pytanie do klientów, czy normalnie wpływają pobrania na konto?

klient TBA (CBA)
@klient

1.06 jeszcze tak , ale np Poznan nie dostarcza paczek od poniedzialku minimum

przewoźnik

Weźcie się za solidną prace tylko w taki sposób możemy uzyskać kasę. Jak rozwalimy spółkę to pozwy pójdą w dwie strony i nie wiem kto na tym zyska chyba tylko konkurencja. W konkurencji tez nie jest zielono każdy o tym wie. Dewagacje o PIP można sobie między książki włożyć to chyba pisze człowiek który nie wiem jak to działa. A to że zmieniają magazyny na tańsze to na tym polega restrukturyzacja czy się komuś to podoba czy nie. Spodziewam się, dalszych cięć na innych obszarach.

KAL
@przewoźnik

Jak masz kupę siana do stracenia to jezdzij jako Caritas . Ty pieniedzy nie odzyskasz. Zaraz zaciągną ludzi z biur, sprzątaczki i handlowców którzy jeszcze nie uciekli do rozwożenia paczek bo inaczej żadnych faktur klienci nie popłacą. To jest kibel.

czekam

tak prawda sami to zaproponowali

xxx

podobno do kalisza w sobote przyjezdzaja kurierzy z krakowa czy to prawda?

PRZEWOŹNIK

Nie. Nie jest to umowa o pracę tylko umowa na świadczenie usług/formy pracy. To podchodzi bardziej pod umowę cywilnoprawną i kodeks cywilny. Ty jako przewoźnik masz obowiązek zatrudniać swoich pracowników i opłacać swój ZUS. Gdyby TBA była Twoim pracodawcą musiałaby płacić za Ciebie składki. Wtedy podlega to wykroczeniu dla PIP-u. Nie wypłacenie wynagrodzenia na czas podlega pod kodeks pracy a nie rozliczenie faktury terminowo podlega pod kodeks cywilny. Można ich sadzić na drodze cywilnej. Nic nam po Inspekcji Pracy.

@PRZEWOŹNIK

No to w takim razie nie pozostaje Wam chłopaki nic innego jak zmywać się z tej firmy, wysłać im nakaz zapłaty a w ostateczności sąd. Nie płacą Wam bo (jak widać z giełdy wierzytelności spłacają długi wobec innych wierzycieli)

bekazwas

Wiekszosc klientow juz odeszla od Tba, wy myslicie ze z czego wam oddadza wasze zaległe pieniadze?nagle pani Jaworska wyjmie magiczna różdżkę i po kłopocie?jest już za późno zrozumicie to

PRZEWOŹNIK

Nie ma co ich straszyć PIP-em bo przewoźnicy nie podlegają pod Kodeks Pracy. Nie zatrudniają nas na etacie więc PIP nic tu nie zdziała. Można im wysyłać wezwania do zapłaty, zakładać sprawy w sądzie rejonowym o niewypłacanie faktur. Na tym koniec. Etatowym na tę chwilę wypłacają, chociaż myślę że za maj już nic nie dostaną. Tego dowiemy się po 10-tym.

Kurier

Przecież TBA nie wywiązuje się z żadnych umów. Wystarczy jeden dobry papuga na kilku przewoźników i napisze wezwanie przedsadowe oraz pozew. Tutaj nie ma co czekać. Ponoć zatrudnionym w TBA też nie płacą na czas lub w ratach. Najlepiej zaciągnąć u ludzi kredyt bo żaden bank nie da już nic tej firmie. Także najlepiej bić pianę i podniecać się na forum.

gggg

Firma nie placi. osoba ktora prowadzi działalność i ma w tym momencie jeden samochod zalega z wyplata za kwiecien i maj czyli min 14 tys zl . w większości sa osoby ktore maja wiecej niz jedno auto czyli ta kwota robi sie razy ileś. Dla tba to nieoprocentowany kredycik lub prezent bo mozliwe ze nikomu nie zaplaci naleznosci. Przewoznicy aby jezdzic zadluzaja sie na kolejne tysiace zł bo musza zatankowac ,zaraz zaplacic zus i us , do tego dochodzą nieprzewidziane naprawy,koszty zuzycia aut. Nie wspominając o tym ze zamiast zarabiać tosie bbardziej zadluzajacac co jest jednoznaczne z tym ze nie maja pieniędzy na jedzenie ,rachunki ,utrzymanie siebie i swoich rodzin. Firma jest juz dłużnikiem i widnieje na stronie windykacji z suma ok 270 tys zl ale myślę ze to ułamek sumy jaką zalega. licząc wszystkie wyplaty ,kwota ta bedzie podana w milionach zlotych. Jest to sp.z.o.o. ktora nie ma żadnego majątku bo magazyny sa wynajete(prawdopodobnie tez nie oplacane bo w niektorych miastach zmienili na mniejsze i gorsze) przewoznicy sa ze swoja działalnośćia (czyli maja swoje auta) Wychodzi na to ze firma nie posiada majątku w razie upadlosci nikt nie ujrzy złotówki z zaleglych wyplat. pani prezes wiolettka jaworska ,ktora stworzyła te firme w tym momencie posiada juz tylko niecale 20% udzialu w firmie. większy inwestor arciszewski jest wykreślony z zarzadu i nie ma kto wylozyc pieniedzy na dalsze funkcjonowanie firmy. Skoro pieniedzy nadal nie ma ,to raczej ich nie bedzie isytuacja rozwiaze sie do poniedzialku. Czyli albo przewoznicy zostana bankrutami albo firma również. jest juz czerwiec a ludzie nie maja za dwa miesiace. jakas ugoda to zgoda na bezoprocentowane (bezwrotne sponsorowanie) kredytowanie tej firmy i czlonkow zarzadu ktorzy raczej nie czekaja na swoja wypłatę co o tym sądzicie????

Kurier

za sprawę sadowa trzeba zapłacić a skąd wziąć jak ja nie mam na paliwo. mam nie płacić US ZUS PALIWA żeby sponsorować TBA. Rozwijając taka firmę powinni się liczyć z tym ze będą mieli straty przez pierwszy rok albo chociaż na zero będą nie tedy droga a to my kurierzy powinniśmy być na pierwszym miejscu a od samego początku tak nie było!

@Kurier

Pozew zbiorowy lub wniosek do PIP. "Wnieś skargę do inspekcji pracy Wypłata wynagrodzeń za pracę to jeden z podstawowych obowiązków pracodawcy, a niepłacenie pracownikowi to ciężkie naruszenie kodeksu pracy. Powinieneś walczyć o swoją pensję. Przede wszystkim skorzystaj z pomocy Państwowej Inspekcji Pracy. Inspektor pracy powinien w ciągu 30 dni rozpatrzyć twoją skargę i skontrolować firmę. Może też bezpłatnie doradzić lub pomóc ci w przygotowaniu wniosku do sądu pracy. A przede wszystkim nakazać pracodawcy wypłatę należnego wynagrodzenia za pracę. Pracodawca, który zalega z wypłatą wynagrodzeń, może zostać ukarany przez inspektora pracy mandatem w wysokości do 2 tysięcy złotych. Jednak kontrolując firmę, inspektor może także skierować wniosek do sądu grodzkiego, a wtedy kara może wynieść do 30 tysięcy złotych. Jeśli pracodawca nadal uchyla się od wypłacenia zaległych pensji - wszczęte zostaje postępowanie egzekucyjne, a na pracodawcę zostaje nałożona grzywna w wysokości nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Gdy PIP nie jest w stanie zmusić pracodawcy do wypłaty zaległych świadczeń, możesz jeszcze złożyć w prokuraturze doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez pracodawcę (art. 218 par. 1 kodeksu karnego).W sporach z pracodawcą możesz odwołać się do sądu pracy. Rozpatruje on wszystkie żądania wynikające z umowy o pracę lub z nimi związane. Decydując się na drogę sądową, musisz uzbroić się w cierpliwość, bo sprawa może ciągnąć się miesiącami, ale opłaca się walczyć, bo oprócz wypłaty zaległości masz szansę na odszkodowanie. W zdecydowanej większości spraw zapada wyrok korzystny dla pracownika.

Obserwator

Przewoźnik/Kurier nie jest pracownikiem tylko kontrahentem. Przytoczony fragment ma się więc nijak do tego. Tyczy się wyłącznie pracowników Tba.

@Obserwator

A czy czasami nie jest tak, że podpisując umowę z firmą kontrahent jest jednocześnie pracownikiem??

Przewoźnik

Ale my nie jesteśmy pracownikami Tba, tylko przedsiębiorcami, którzy świadczą usługę transportową dla Tba i dlatego nie podlegamy pod Sąd Pracy. Co najwyżej możemy sprawę założyć o niezapłacone faktury. Do Sądu Pracy mogą iść etatowi pracownicy, którzy pracują na umowę o pracę .

Obserwator

A czy podpisując umowę np. z Orange na abonament stajesz się pracownikiem Orange?

klientka

Zaczynam tracić cierpliwość. Wszystko można zrozumieć,że wam nie płacą,że protestujecie, ale zamiast się zebrać i wejść na droge sądową to doprowadzacie do bankructwa przez nie rozwożenie przesyłek. Komu robicie na złość firmie czy klientom? a może samym sobie, bo klieci za zgubione i nie doręczone przesyłki nie zapłacą faktur a wy i tak nie dostaniecie kasy jak nie będzie miał kto wysyłać. Jak dla mnie robicie nie przemyślane kroki, których sednem jest koniec firmy.Może zamiast tracić reszte klientów którzy z wami zostali złożycie pozew do sądu. Pomyślcie troche!!!!zanim my wszyscy odejdziemy!!!

bekazwas

Proponuje wpisac sobie w google tba express pierwszy link to ze ta firma jest dlużnikiem

Kurier...

Witam koledzy czy ktoś z wypowiadających się ma większe opóźnienie w płatnicach niż 14 dni ...

Jaro wystarczy ze ty jesteś znany z imienia i nazwiska. Może sam się przyznasz co kombinujesz.

Kurier BRAVO TY! W koncu cos madrego bo juz calkiem zaczelam tracic nadzieje, ze w tej firmie krzak ktos normalny pracuje!

Kurier

Czy pomyślał jeden z drugim o tym, że jeśli nawet podpiszecie ugodę dostaniecie swoje wyjeżdzonę pieniądze z FV to tak naprawdę nie będziecie mieli co wozić. Jeśli firma zajmuję się magazynowaniem paczek a nie doręczaniem to żaden klient o zdrowych zmysłach widząc co się dzieje nie nada żadnej paczki poprzez taką sieć. Nowy inwestor jeśli takowy się znajdzie to szybciej wyjdzie ze spotkania niż na nie przyszedł. Sieć jest niewydolna bo nie dba o podstawowe ogniwo czyli kurierów. Kolejna sprawa idą miesiące letnie gdzie o pozysk nowych paczek będzie ciężko.

Zostaw merytoryczną opinię o TBA Express - Warszawa

• Jak się pracuje w TBA Express?

Zobacz opinie na temat firmy TBA Express tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TBA Express?

Kandydaci do pracy w TBA Express napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TBA Express