Opinie o Immersion Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Immersion Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Immersion Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Rozrywka i rekreacja - produkcja gier i zabawek

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Immersion Sp. z o.o. w Warszawa

internautka Nowy wpis

Przeczytałam zamieszczone tu opinie dopiero po dołączeniu do teamu Immersion i nie żałuję. Gdybym zrobiła to wcześniej mogłabym być nastawiona dość sceptycznie. Istotną kwestią jest zadanie sobie pytania czego oczekuje się od miejsca pracy i w jakim środowisku najlepiej się odnajduje. Gdy przyszłam do Immersion nie miałam jednoznacznie określonych zadań, co może przyprawiać o wątpliwości. W moim przypadku okazało się to jednak ogromnym atutem. Zadania, które dostaję wychodzą poza jeden obszar czy tematykę i to właśnie lubię najbardziej. Immersion pozwala na dużą autonomię podczas wykonywania powierzonych działań. Widzę dla siebie bardzo dobre perspektywy rozwoju, natomiast istotna jest umiejętność dobrej organizacji pracy własnej i chęć wychodzenia poza schemat. Nie mogę zaprzeczyć opinii, że czasami trudno jest dostać autoryzację od przełożonych, ale warto zaznaczyć, że jest to spowodowane bardzo dynamicznym rozwojem, w który wkładana jest masa pracy. Usprawnianie procesów to jeden z priorytetów, natomiast zmiany potrzebują czasu. Atmosfera w firmie jest bardzo przyjazna. Osobiście nie zetknęłam się z żadną nieprzyjemną sytuacją czy niedopowiedzeniem. Zarówno wśród pracodawców jak i pracowników można zauważyć dużą elastyczność. Wartością dodaną są wspólne aktywności organizowane przez przełożonych lub współpracowników.

Małgorzata Nowy wpis
@internautka

Fajnie, że atmosfera w pracy jest przyjemna. To sprzyja dobrym wynikom. Czy mogłabyś podzielić się informacją jak wyglądają wynagrodzenia?

Nick Nowy wpis
@internautka

To nie jest prawdziwa opinia. Nikt nie pisze takich opinii sam z siebie, chyba że przełożony jemu każe :)

Kacper Nowy wpis

Firma działa tylko w Polsce ? Co oznacza nazwa firmy ?

Zmm

Pracowalam w Immersion przez ponad 2 lata jako grafik 3d i ogólnie bardzo pozytywnie oceniam współpracę. Oczywiście były pewne obszary , które mogły by lepiej funkcjonować ale zacznę od plusów. - brak crunchy, możliwość dogadania się na odpowiednie dla siebie warunki pracy, elastyczne godziny pracy, możliwość częściowej pracy zdalnej( jeszcze przed pandemią)- to wszytko duże plusy - Ciekawe projekty. Miałam przyjemność pracować przy naprawdę fajnych projektach, zarówno aplikacjach AR jak i grach VR. Tak jak napisał już ktoś- lista klientów robi wrażenie. Po ponad dwóch latach pracy mam naprawdę bogate portfolio , dużo się nauczyłam i był to bardzo intensywny czas dla mnie jako Grafika 3d. - Spoko szefowie, z którymi można otwarcie porozmawiać, powiedzieć co się niepodoba , co chciałbyś zmienić albo do jakiego projektu chciałbyś trafić itp. Są otwarci na różne inicjatywy czy sugestie pracowników. Nie zawsze z tych rozmów coś potem wynika ale to już inny temat. Są zabiegani, czasami zapominają odpisać ale ogólnie kontakt z z nimi oceniam pozytywnie. - Dobra atmosfera pracy. Jest kilka naprawdę fajnych ludzi choć oczywiście jest też kilka, z którymi ciężej się dogadać. Ale ogólnie większych konfliktów i stresowych sytuacji nie ma. - Imprezy firmowe organizowane kilka razy w roku - Przestronne i całkiem ładne biuro, niedawno wyremontowane, przy metrze Jeżeli chodzi o minusy: - Główny minus to organizacja pracy. W projektach często panuje chaos, brakuje struktur , są problemy w komunikacji, i często każdy sobie sam działa, czasami nie wiadomo co jest do zrobienia i na kiedy. W niektórych projektach było z tym lepiej w niektórych gorzej. Brakuje również ludzi ( np. Game designera) i sami musieliśmy wykonywać pracę trochę nie z naszego zakresu obowiązku i nie mając do końca wiedzy jak ją robić. Ma to wszystko swoje plusy i dla niektórych taka praca jest ok - dzięki temu można mieć większy wpływ na to jak gra czy aplikacja będzie wyglądać i działać. Jednak momentami jest to frustrujące, zwłaszcza przy większych projektach z większą ilością osób w zespole. Na szczęście firma ma świadomość , że jest to problem i stara się coś z tym zrobić. Trwają obecnie reformy, próby wprowadzenia struktur i reorganizacji pracy, rekrutacja na nowe stanowiska itp. Trwa to już dość długo i jeszcze efektów nie dało się odczuć ale nadzieja jest:) Podsumowując, pracę w Immersion oceniam bardzo dobrze i mogę polecić tę firmę do pracy. Może nie każdy się w niej odnajdzie ale jednak większość pracowników jest zadowolonych. Zwłaszcza jest to fajne miejsce do pracy dla osób , których interesuje technologia AR i VR. Firma na pewno się będzie dalej rozwijać i patrząc po dotychczasowych klientach oraz kontaktach będzie mieć wiele ciekawych projektów.

Paprotka

Pracuję w Immersion od kilku miesięcy i muszę przyznać, że z mojej perspektywy sprawy wyglądają bardzo pozytywnie. Nie jestem studentem, nie jest to moja pierwsza praca, ale jeśli chodzi o krajobraz szeroko-pojętego biznesu w Polsce, nie wiem czy kiedykolwiek byłem w firmie, gdzie jako pracownik czułem się równie doceniony i potrzebny. Dlatego też, po przeczytaniu poniższych opinii, postanowiłem że trzeba odczarować to złe wrażenie, bo jest ono kompletnie nieadekwatne do tego jak jest i ktoś może wyciągnąć mylne wnioski. Zacznijmy od tzw. 'góry', co do której opinie na portalu zdają się być podzielone. Być może na przestrzeni dwóch lat doszło do jakichś radykalnych zmian. Owszem, czasem nie jest łatwo złapać kogoś z zarządu, bo większość czasu spędzają na spotkaniach czy callach, ale jak już się uda to można bez problemu porozmawiać - i to jak z człowiekiem, czyli po ludzku i bez zbędnego owijania w bawełnę (czego nigdy nie lubiłem - owijania w bawełnę, a sporo tego napotykałem, szczególnie jak ktoś miał gigantyczny przerost ego i trzeba było dobierać delikatnie słówka). 'Górę' cechuje podejście z zakresu 'jak możemy rozwiązać ten problem?', zamiast typowego dla Januszy szukania winnych czy krytykowania ludzi. Owszem, potrzeba pewnej proaktywności z mojej strony, ale jest to dla mnie zrozumiałe. Myślę, że gdybym ja miał pod sobą firmę z 40 osobami to też mógłbym potrzebować przypomnienia czy dodatkowego bodźca, żeby zająć się jakimś tematem. Co do samej pracy to jest ona elastyczna i dopóki realizuję swoje zadania na czas to nikt mi nie zwraca uwagi, że wychodzę wcześniej czy że czasem przyjdę później. Nie ukrywam, że bardzo odpowiada mi takie podejście i daje sporo komfortu w zakresie wykonywania zadań. Nikt nie steruje mną za rękę, ani nie zarządza mną w stopniu, jaki mógłbym nazwać inwazyjnym. Same projekty są bardzo ciekawe - głównie VR i AR. Lista klientów z kolei robi wrażenie. Jest to dla mnie o tyle ważne, że stanowi jakiś dodatkowy wymiernik odnośnie tego, że ja jako człowiek, a także jako część zespołu, robię dobrą robotę. Jeśli zaś chodzi o samych ludzi to, cóż.. ludzie. Z jednymi łatwo się dogadać, pożartować czy pójść na obiad. Takich na szczęście jest więcej. Inni mają kijek w tyłkach i trudniej się dogadać. Jest ich relatywnie mało i pewnie jest to kwestia indywidualna. Takich po prostu unikam i innym też radzę, niezależnie od tego, gdzie pracujecie. Szkoda życia na beznadziejnych ludzi. Nie ma natomiast w Immersion jakichś krzywych akcji czy problemów i to sobie bardzo cenię, bo nie chce mi się bawić w jakieś durne, firmowe wojenki - nie mam na to czasu, ani zdrowia. Jeżeli zatem zastanawiasz się drogi czytelniku/czytelniczko czy warto spróbować w Immersion, to moją odpowiedzią jest: tak! W najgorszym wypadku nie spodoba Ci się i poszukasz czegoś innego. W najlepszym możesz znaleźć pracę na długie lata.

Ben there, Dan that

Zacząłem pracować w tej firmie niecały rok temu i muszę przyznać, że zaczęło się mieszanie. Całkiem przyjemne miejsce pracy, bez jakiegoś większego pośpiechu, ciśnienia i o dziwo też bez crunchu. Przydzielono mnie do projektu robionego na nową, jeszcze nie dostępną technologię. Dostałem wolną rękę w swoich obowiązkach, więc z bananem na twarzy zakasałem rękawy i zabrałem się do pracy... i tutaj właśnie mamy haczyk. Ten projekt nie był zorganizowany, taka wolno amerykanka. Bez producenta, bez planu, tylko z pomysłem. "No dobra, w końcu prototyp" pomyślałem, ale z biegiem tygodni organizacja pracy dalej stała, co było dziwne. Inne projekty, te tzw. "większe" były jakoś zorganizowane. Bez szału, ale wystarczająco aby dowieźć produkt, co się już udało. Po ok. 2 miesiącach zauważyłem, że po prostu miałem pecha. Trafiłem w moment, gdy firma zaczęła proces reform. Ówczesna sytuacja organizacyjna firmy była jak jej biuro, w kompletnym remoncie. Trwa on do dzisiaj (te reformy), aczkolwiek zmiany są już wprowadzane i całość wygląda obiecująco. Nawet i mój projekt jest już na chodzie organizacyjnym. Tutaj mocno zyskała w mojej opini ta tzw. "góra". Choć mają background biznesowy, to dla odmiany słuchają i ufają ludziom. Nie wtrącają swoich palców w każdy proces produkcyjny i nie próbują mikrować wszystkim i wszystkimi. Jak zatrudniają specjalistę któremu dają obowiązki i odpowiedzialność, to również dają moc decyzyjności. Dla mnie miła odmiana i zaskoczenie "że można". Teraz czas na tych "technicznych" i "artystycznych", u których jest całkiem dobrze. Ludzie są otwarci, chętnie pomagają, jest też taki typowy klimat gamedev'owy. Choć jest open space, to nie czuć korpo. Są imprezy firmowe i luźne spotkania, na których góra opowiada o tym, jak nasze projekty odbijają się echem w świecie biznesu. Co do projektów to dużo różności, aczkolwiek ograniczenie tylko do AR i VR, ale miło że poza projektami dla klientów są też wewnętrzne. Można powiedzieć że są trzy ekipy: dev Unity, dev Unreal i art. Ludzie od Unity to znaczna większość gry, reszta to experiency, natomiast ludzie od Unreala całkowicie na odwrót. Art pracuje tam, gdzie jest potrzeba. Ogólnie, to dużo małych projektów, ciężko o coś co potrwa nawet rok. Aczkolwiek, ponoć coś większego na horyzncie czeka, stąd też pewnie te reformy. Podsumowując, jest dobrze, takie 4/5. Problemów dużo nie ma, a prace nad nimi trwają. Są zmiany tam gdzie ich potrzeba, braki w managmencie są uzupełniane, a ludzie mają możliwość rozwoju, również horyzontalnie. Jestem zadowolony i tak, pracuję tam na dzień dzisiejszy. Pewnie dziwi cię, czemu zostawiam pozytywną opinię na portalu pełnego hejtu i obrzucania się gównem? Dlaczego? Bo mogę. Ty też możesz. Mówienie pomaga.

meme2

Jako były pracownik firmy moge powiedzieć jedno dramat. Ciężko nawet od czegoś zacząć bo nazbierało się sporo. W skrócie nie polecam nikomu. O tyle o ile pracownicy są w większości przypadków w porządków o tyle "góra" nieogarnia i ma na wszystko wyrąbane. Może zaczne od góry. Sam prezes jedyne chyba o czym myśli to $ dla siebie i swoich znajomych. O tym żeby projekt skończyć jak najszybciej i jak najtaniej, aby więcej kasy było dla swoich. Apropo znajomych. Najlepiej zatrudnić znajomego na pozycji product ownera. Nie ważne, że nie ogarnia, wiedzy technicznej ma zero. Nie ważne, że ma w nosie całą prace. Kolejny "znajomy", chociaż w sumie ciężko, dziewczyne szefa nazwać znajomym, no ale pracuje, i też nie ogarnia. Ostatni product owner. Pani która została zatrudniona z myślą robienia filmów 360. Gdy jednak wyszło na jaw że nie potrafi i pracownicy robią to lepiej od niej to została product ownerem. Nie musze mówić że nie ogarnia i ma zero pojęcia technicznego. Takie osoby mają w firmie Immersion decydujące zdanie. To o czymś świadczy. Jest jeszcze cto czy jakkolwiek się na to stanowisko mówi, czyli osoba techniczna. Jest taki człowiek w firmie i widać, że ogarnia. Kiedyś chodził interesował się jak idzie praca, zagadywał. Teraz ciężko stwierdzić co się dzieje. Ale też ma w nosie. W skrócie możesz nie robić nic, a nikt tego nie zauważy. Nie wykazuje zainteresowania żadnego ciężko powiedzieć czemu. Przejde teraz do pracowników i jak to wygląda w środku. Firma Immersion robi zarówno projekty na Unity jak i UE4. Jest bardzo dużo projektów na raz. Czasami można samemu robić projekt. 75% osób pracuje na Unity, 25% na UE4. Co do samych projektów. Aby szybciej szybciej i taniej je skończyć. Własne projekty, są bez pomysłu i polotu totalna nuda i prostota. W większości przypadków ludzie z UE4 robią rzeczy dla klientów(wizki i experiency), natomiast ludzie z Unity, robią czasami experience dla klienta, a często własne projekty firmowe. Które z reguły nie ukazują się dalej. Są przeciągane iteracje w produkcji, oraz zmieniany pomysł ogólny samego projektu od tak. Minusy: -Jeżeli chcesz się umówić do szefa, to i tak musisz się zawsze przypominać tego samego dnia, bo zapomni. -Po jakimś czasie masz wrażenie, że robisz kolejny (usunięte przez administratora) projekt" -Brak możliwości rozwoju osobistego -Brak pomysłu dla projektów czy to wewnętrznych czy zewnętrznych -Nie masz nic do gadania -Zero wiedzy technicznej osób u góry -Problemy z podwyżkami/nagrodami - celowe zapominanie o temacie Plusy: -Wyjścia firmowe - średnio 3 razy do roku -Dobre miejsce na start kariery

Miron

Jakieś newsy z pracy dowiemy się na forum? Może firma potrzebuje nowych?

Zostaw merytoryczną opinię o Immersion Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Immersion Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Immersion Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Immersion Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Immersion Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Immersion Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Immersion Sp. z o.o.
3.2/5 Na podstawie 5 ocen.
  • Józefa Feliksa Ciszewskiego 15 lok. 2PIĘTRO
    02-777 Warszawa