KINGUIN Poland

1.1 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o KINGUIN Poland

anonim Nowy wpis
Inne

Dzień dobry. na głównej stronie jest teraz dostępna oferta dla Video Editor’a (LiveOps). Interesuje mnie sposób przeprowadzenia rozmowy. czy w trakcie trzeba będzie rozwiązać jakieś zadanie lub cokolwiek? jak długo sama rozmowa może trwać?

Kandydat Nowy wpis
Kandydat

Dwa miesiące temu złożyłem CV do tej firmy. Dostałem szybką odpowiedź z propozycją rozmowy rekrutacyjnej. Rozmowa trwała ok. 1h. Była przeprowadzona online. Po rozmowie miałem oczekiwać informacji na temat terminu kolejnej rozmowy (już z potencjalnym przełożonym, może z dodatkowymi zadaniami). Nikt się jednak nie odezwał, nawet z informacją, że nie zostałem przyjęty i kolejna rozmowa się nie odbędzie.

Nowy wpis

Pracodawca

@Kandydat

Cześć :) Chcielibyśmy zweryfikować sytuację, dlatego bardzo prosimy o maila na: patrycja@kinguin.net.

anonim Nowy wpis
Inne

Chce poznać bieżące warunki pracy salesów. Mam wygasła już ofertę na B2B, przy czym i tak nie podano w niej widełek placowych. Może ktoś mógłby określić bieżące? chce wiedzieć w jakim zakresie mogę się podłapać, do tego czy dość trudno jest się dostać? pytam na podstawie poprzedniej opinii odnośnie rozmowy

Pytanie
 Pytanie

Jak szefostwo w KINGUIN Poland traktuje ludzi?

Programista Php
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Rozmowa przeprowadzana przez Skype'a z siedzibą w Koszalinie. Najpierw weryfikacja i uszczegółowienie CV (30 minut), później test merytoryczny z programowania (głównie PHP, 2,5 godziny). Test przebiegł w bardzo miłej atmosferze współpracy i dyskusji, nie było suchych pytań z odpowiedziamy dobrze-źle. Można się było nie zgodzić z rekrutującym w sprawie podejścia do problemu, trzeba było dobrze uzasadnić i obronić swoje stanowisko.

Pytania

Pytania zadawane kolejno utrudniały przedstawiony problem. Weryfikacja wiedzy związanej z programowaniem obiektowym. Nie było dziwadeł typu: wolałbyś być bobrem czy kaczką. Było kilka podchwytliwych pytań, na które dobrze znać odpowiedź od ręki, ale wszystko można znaleźć w dokumentacji. Kilka pytań z SQL'a oraz frontenadu (HTML, CSS, JS). Pytania merytoryczne, odpowiednie do rekrutowanego stanowiska.

 • Poziom rozmowy:
 • Rezultat: Dostałem pracę
K
Były pracownik

Jedno z dziwniejszych miejsc do pracy.

anonim
Inne
@K

Jedno z dziwniejszych? Jak taka opinie należy rozumieć? W jakim kontekście piszesz? Czy to ma mieć negatywny wydźwięk? W dziwnym miejscu jeszcze nie przyszło mi pracować, opiszesz mniej więcej w czym to się przejawia? Zarobki mimo wszystko zadowalające?

J
Były pracownik
 Pytanie
@anonim

Jeśli nie jesteś członkiem rodziny lub przyjacielem ludzi u góry to jesteś na straconej pozycji. Były szkolenia z poprawnego zachowania w miejscu pracy dla tych mężczyzn, którzy nie rozumieją granic. Ale czy te osoby dostały po rękach? Nie. Ale awans? Tak.

Pytanie
 Pytanie

Czy KINGUIN Poland organizuje staże dla studentów?

Pytanie
 Pytanie

Czy firma KINGUIN Poland udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Tonieja
Pracownik
@Pytanie

Z tego co wiem, Kinguin nie udziela pożyczek. Oprócz standardowych benefitów (zniżka pracownicza, kod 50% itd), jest też opieka psychologa (t.j. przez aplikacje). Jeśli to nie jest wystarczające to Kinguin wspiera dobrym słowem ;)

anonim
Kandydat
@Tonieja

Co jeszcze należy do tych standardowych benefitów? Bo wspomniałaś/eś o zniżce, a co poza tym? Wow, wsparcie psychologa? Super sprawa! Ale przez aplikacje? Jak to wygląda? Rozmowa w formie wiadomości tekstowych?

supporter
Były pracownik

Pracowiłem na supporcie około roku. Pracę mogę polecić tylko studentom, którzy chcą sobie dorobić podczas studiów, o budowaniu kariery w kinguinie nie ma co myśleć. Mimo dobrych wyników moje zarobki utrzymywały się na najniższej krajowej, podwyżka nie została mi przyznana, a menadżer nie był w stanie nawet wyjaśnić dlaczego. Szkoleń wewnętrznych jest dużo, ale wiążą się tylko z nowymi zadaniami, bez wzrostu wynagrodzenia. Wychodzenie z inicjatywą wiążę się wyłączenia z większą ilością zadań. O mobbingu i kolesiostwie nie jestem w stanie się wypowiedzieć, bo na supporcie (szczególnie zdalnie) nie dało się tego odczuć. Mogę jedynie dodać, że Kinguin lubi przyjąć na support osoby, który ledwo mówią i piszą po angielsku przez co trzeba często po takich pracownikach sprzątać.

Anonym
Kandydat

Doszedłem do ostatniego etapu procesu rekrutacji. I żadnej decyzji, mimo przekroczenia wszystkich terminów. Nie trać czasu na czekanie na rekrutację, prawdopodobnie zostaniesz zignorowany i pozostawiony bez odpowiedzi.

Madzia
Inne
@Anonym

A jakie są to te etapy rekrutacyjne? Opiszesz je dla jasności? Jak bardzo są czasochłonne, ile musiałeś czasu poświęcić? I jaka była umowa w kontekście zwrotki? Była wprost zadeklarowana?

Pracodawca

@Anonym

Cześć! Dziękujemy za komentarz. Przyjrzeliśmy się procesom w ostatnim czasie i nie udało nam się znaleźć tego, w którym nie została podjęta decyzja i przekazany feedback. Odezwij się do nas na people@kinguin.net, żebyśmy mogli wyjaśnić sytuację. Każda informacja jest dla nas bardzo cenna.

anonim
Były pracownik
 Pytanie

(usunięte przez administratora)

Maria
Były pracownik

Zglaszanie nic nie daje jesli czlowiek jest czescia kliki u gory.

:)
Inne

Dokladnie, zglaszanie do HR-u nie daje NIC.

Alicja
Pracownik
@:)

Ja mam inne doświadczenia, tylko trzeba mieć dowody, większość ludzi pewnie ma subiektywne odczucie i myśli, że to wystarczy.

Pracodawca

@:)

Jako dział People bardzo poważnie podchodzimy do zgłoszeń i ich weryfikacji, w ścisłej współpracy z naszym działem Legal. Rzetelna analiza każdego zgłoszenia jest niezwykle istotna, ponieważ naszym priorytetem jest zapewnienie uczciwego i sprawiedliwego rozwiązania sytuacji, minimalizując jednocześnie ryzyko szkody dla wszystkich stron zaangażowanych. Pierwszy krok naszego planu poprawy atmosfery i inkluzywności w firmie to przeprowadzona przez nas ankieta dotyczącą tych zagadnień, która pomogła nam zrozumieć i zidentyfikować obszary, w których możemy jeszcze bardziej się zmieniać

O.K
Pracownik
@KINGUIN Poland

Błagam was, jak wam takie bzdury przychodzą do głowy, albo, że ktoś w to uwierzy. Kolesiostwo i kilka jak cholera, ludzie, którzy ewidentnie nie powinni być na tych stanowiskach są tam bo rodzina szefa lub bo się ładnie uśmiecha, wchodzi gdzie trzeba i przypisuje sobie robotę innych. Całe szczęście, że nowy CMO bo poprzedni żenada! Zmiany są co 2 miesiące w firmie, na lepsze, dla pracownikow, i tak dalej a po miesiącu działania lepiej wracamy do punktu wyjścia. A HR to już w ogóle żart. Na pewno nie jest tam dla pracowników, mgło by go w ogóle nie być.

S.
Pracownik

W ostatnim czasie to, co się dzieje to naprawdę spore zmiany. Pracuję tu ponad 2 lata, a to, co dla mnie bardzo istotne jako osoby, która zarządza zespołem, to wsparcie i współpraca z HR. Odkąd wprowadzona została struktura z Partnerami to pracuje się idealnie, nie będę tu pisał po nazwiskach, ale idziemy w dobrym kierunku.

Aleksandra
Inne
@S.

Czyli wcześniej jakie warunki pracy miałeś tak naprawdę? o wiele gorsze skoro teraz tak chwalisz? I wejście tej struktury kiedy miało miejsce tak naprawdę? Jakie są dalsze perspektywy?

S.
Pracownik
@Aleksandra

Nie tyle gorsze warunki, bo w Kinguinie nigdy takich nie było, co po prostu inny styl pracy. Od listopada zaczęło się zmieniać. Trzeba mieć minimum 2 lata pracy w jednym miejscu, żeby móc porównać i oceniać co jak działa. Warto o tym wspomnieć.

Aleksandra
Inne
@S.

ok, jasne, dzieki. i tutaj to po ile ludzie tak średnio sobie pracują? te dwa lata wspomniane to będzie minimum? jaka jest tu tak w sumie perspektywa na realną dalszą karierę? na co Ty np., się nastawiasz?

ktos
Pracownik

Jeśli kumplujesz się z ważnymi osobami w firmie - możesz nic nie robić, kłamać co do swojej pracy i dostawać podwyżki i awanse. Nie polecam kobietom, słyszałem że traktowane są słabo, szowinistyczne teksty są normalnością. Znajoma została zwolniona za "zbyt dobrą pracę", bez wytłumaczenia. Mimo, że powiedziano jej że rzeczywiście pracowała za mniejszą stawkę niż powinna. Znajomy dowiedział się o nie przedłużeniu umowy miesiąc wcześniej, tylko ponieważ jego przełożony słusznie zauważył, że informowanie tydzień przed końcem umowy jest bezczelne. Sam szukam innej pracy iż niestety dla tych co rozumieją cyferki widać, że tym czym się chwalą mało ma wspólnego z prawdą. To jak traktują dobrych pracowników - którzy nie kumplują się prywatnie z dyrektorami i zarządem jest smutne. Zmiany wprowadzane są albo za szybko, albo za wolno - jest to jakiś inny świat - nie da się wytłumaczyć. 1-1 ja mam super szefa, niestety znam osoby, które były okłamywane na swoich spotkaniach z managerem co do ich przyszłości, pracy, wręcz można nazwać to sabotażem. Co do pracy HR - jest smutna. Jeśli za złą pracę menagera, który zwalniał dobrych pracowników nagradzają kursami, a nie zwolnieniem i przywróceniem pracownika. Albo nic nie mogą zrobić, albo nie chcą.

Daniel
Pracownik
@ktos

Tak to jest jak się na najwyższe stanowiska bierze ludzi po znajomości, a kompetencje zerowe. W HR nie jest lepiej.

1
J
Pracownik
 Pytanie
@ktos

Który z managerów zwalniał pracowników, bo aż mnie to ciekawi?

Aleksandra
Kandydat
@Daniel

Czemu w ten sposób HR oceniasz? Ile osób robi tu na dziale obecnie i jaki mają staż? Generalnie kiedy ostatnio ktoś do nich dołączył, wiadomo jak z atmosferą stoją?

Arek
Były pracownik
@ktos

Ze znajomą musi być coś nie tak, skoro została zwolniona za zbyt dobrą pracę w dzisiejszych czasach. Swoją drogą mocno w to wątpię, pewnie mocno koloryzowane.

ktos
Pracownik
@Arek

Czy ja wiem czy koloryzowane, polowa firmy nie ma pojęcia co inne stanowiska robią, często nawet przełożeni nie maja pojęcia co ich ludzie w teamie robią i za co są odpowiedzialni.

Arek
Pracownik
 Pytanie
@ktos

A Ty wiesz co robi każdy Kowalski w Twojej firmie? Jaj sobie nie rób.

Kasia
Pracownik

Ja bardzo polecam pracę w Kinguinie :)

1
P
Pracownik

Spoko miejsce

1
Nina
Pracownik

Super

1
Pytanie
 Pytanie

Czy w KINGUIN Poland są szkolenia zewnętrzne?

B.
Pracownik
@Pytanie

Tak, są

Aleksandra
Inne
@B.

w formie takiej, że firma proponuje dla chętnych coś czy samemu się trzeba zgłosić z pomysłem? budżet każdy ma na głowę ograniczony np., miesięczny lub roczny?

Asia
Pracownik
@Aleksandra

Różnie, czasem zarząd coś proponuje, czasem przełożony, a czasem samemu się coś znajduje i dostaje zgodę albo oddają kasę.

Aleksandra
Inne
@Asia

oddaje jednak? czyli to nie jest tak, że każdy ma po równo tyle samo kasy do zużycia? to jak nie pójdę na szkolenie to gdzie te pieniądze znikają?

Asia
Pracownik
@Aleksandra

Nie wiem, mówię z perspektywy ludzi w moim zespole.

Aleksandra
Inne
@Asia

Nie no jasne, raczej sądziłam, że to uniwersalne mogłoby być. A o swoim zespole co powiesz? Kiedy ostatnio kogoś braliście do siebie? Jak długo już w takim komplecie jesteście?

Bartek
Pracownik
 Pytanie

Nie wiem skąd są tu aż tak złe opinie, bo naprawdę po sporym czasie spędzonym w firmie stwierdzam, że w lepszym miejscu nie pracowałem. Head jest super, kasa też fajna, dodatkowo premia, szkolenia..czego chcieć więcej?

1
Pingwin
Pracownik
@Bartek

Zgadzam się w 100%

Świeżak
Pracownik

Ja również muszę napisać, że poziom rekrutacji i wdrożenia to jest niebo, a ziemia w porównaniu do poprzednich firm. Słyszałem, że na goworku jest tutaj średnio, ale w rzeczywistości widać zupełnie co innego.

Kamil
Inne
@Świeżak

Jak to rekrutacyjne niebo wygląda? Chyba nie zasłużyłem sobie na tak wysokie sfery, ale podaj chociaż na czym się skupiają i ile trzeba odbyć spotkań?

Kandydat
Kandydat

Super sprawna rekrutacja, bardzo merytorycznie i świetna atmosfera podczas spotkania.

Maja
Inne
@Kandydat

Extra są takie doświadczenia. Ja trafiłam na ogłoszenie na stanowisko Online Marketing Specialist SEO/Adwords. I też ciekawa jestem rekrutacji na tę pozycję. Ile jest etapów i czy są zadania rekrutacyjne?

Abdulf
Pracownik

kupiłem game pass do xboxa zapłacilem, wpisalem kod i zapłacilem psc a na xbox jak zrealizowalem kod to pisalo ze musze dopłacić

1
Aleksandra
Kandydat
 Pytanie
@Abdulf

No i co dalej konsultowałaś to z kimś? bo to brzmi jak błąd w systemie po prostu

Zostaw merytoryczną opinię o KINGUIN Poland - Warszawa

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej


Drogi Użytkowniku,

Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:

NIE dodawaj opinii, która:

ikona dobre praktyki
łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
ikona dobre praktyki
jest wulgarnym komentarzem
ikona dobre praktyki
jest niemerytoryczna

Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.

Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.

Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.

ikona dobre praktyki
przebieg on-boardingu nowego pracownika
ikona dobre praktyki
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
ikona dobre praktyki
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

 • Jak się pracuje w KINGUIN Poland?

  Zobacz opinie na temat firmy KINGUIN Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

 • Jakie są opinie pracowników o pracy w KINGUIN Poland?

  Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 8 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

 • Jak wygląda rekrutacja do firmy KINGUIN Poland?

  Kandydaci do pracy w KINGUIN Poland napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

KINGUIN Poland
Przejdź do nowych opinii