KINGUIN Poland

1.1 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o KINGUIN Poland

Pytanie Nowy wpis
Klient

Czy można dostać numer do agenta obslugi klienta kinquin?

asdf Nowy wpis

nie

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 44 dni.

Czy w KINGUIN Poland możliwa jest praca na podstawie B2B?

wojno49@gmail.com Nowy wpis
Klient

Witam! Kupiłem 5x 50 $ karte do hellcase, platnosc doszla nie dostalem kodu, dostalem jedynie wiadomosc ze jest wstrzymana. Prosze o szybka odpowiedz, oczywiscie potwierdzam platnosc. Napisalem juz 2 bilety do pomocy technicznej ale zero odzewu. Póki co wyglada to jak próba oszustwa.

Krizz

Utrzymają się same bwm. Czyli bierni, mierni i wierni. Ja podziękowałem.

Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

rozmowa kwalifikacyjna przebiegała jak przesłuchanie UB. Cwaniak z innego miasta przepytywał z logów i plików konfiguracyjnych, usilnie starając się zrobić ze mnie głupka. Obiecali, że dadzą odpowiedź zwrotną nawet jeśli nie będzie pozytywna. Oczywiście nikt się nie odezwał. Ogłoszenie o pracę pojawia się regularnie co miesiąc od długiego czasu. Albo nikogo nie szukają i robią to we wiadomym sobie celu, albo non-stop ktoś odchodzi

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy
Anna s.

Rozmowa z hrem jest daleka od rzeczywistości:/

w00t
@Anna s.

Tzn?

Meh
Klient

I jak tam w Kinguin, pracuje ktoś jeszcze w Polsce czy pracownicy tylko są w Bułgarii? I jak tam z pracą zdalną w czasie pandemii?

Heniek

@G2 czemu aż tak źle zarządzana?

G2

Absolurnie najgorzej zarzadzana firma w jakiej pracowałam. Szaro to widzę.

Gosia

Jak z weekendami w tej firmie? Są pracujące ?

Pinochet
@Gosia

Zależy w którym dziale, ale jeśli chodzi o support i pochodne, gdzie nie ma stałych godzin pacy - tak, są pracujące

Czy można się zatrudnić na UZ na niepełny etat na Customer Support? Np. praca zawsze w piątek-sobota-niedziela lub sobota-niedziela?

Czy można pracować na Customer Support zdalnie?

M

nie

X
@Pytanie

Na stałe - nie. Ale jest możliwość okazyjnego home office, nikt nie robi z tego tytułu problemów jeśli nie jest to nagminne czy długotrwałe. Regularnie jednak praca musi odbywać się w biurze.

Aneta

W ostatnim czasie niemal zaprzestaliście dyskusji o firmie KINGUIN, co mnie martwi, ponieważ bardzo poważnie rozważam aplikowanie do niej. Może jednak znajdzie się ktoś, kto mi powie coś odnośnie zarobków "na start". Czy są one na w miarę dobrym poziomie? Bardzo proszę o jakieś szczegóły.

M
@Aneta

Zarobki słabe bez zmian

Aneta

Wielkie dzięki za szczegółową opinię. Szkoda tylko, że nie napisałeś nic o warunkach zatrudnienia, bo bardzo mnie to interesuje. Czy w KINGUIN oferują umowę o pracę? Z góry dzięki za odpowiedź.

Mikojaj
@Aneta

tak, umowa o pracę jest dla każdego nowego pracownika już od samego początku. Studenci mają jeszcze umowy zlecenie ale to raczej standard w trakcie studiów.

Grażyna
@Mikojaj

To super, że każdy pracownik może liczyć na odpowiednią dla niego umowę. A na jaki czas są one zazwyczaj podpisywane? Jest szansa na umowę o pracę na czas nieokreślony?

Wojciech

Tak pokrótce napiszę kilka rzeczy, które mocno uderzają po oczach, które są niepokojące i nie powinny mieć miejsca w poważnej firmie. Aby zostać zatrudnionym, w wielu przypadkach nie musisz być żadnym specjalistą, wystarczy, że zrobisz dobre wrażenie, potrafisz angielski, inne języki oraz interesujesz się grami komputerowymi - firma zajmuje się handlem kluczami do gier komputerowych, ściślej pośrednictwem przy ich sprzedaży. Posiada kilka oddziałów: Warszawa, Koszalin, Poznań, Bułgaria. Kontakt między pracownikami, współpraca odbywa się w dużej mierze online. Stąd też jednym z podstawowych problemów firmy jest chora struktura organizacyjna, co wiąże się min. z kwestią zarządzania. (usunięte przez administratora) Co zwróciło moją uwagę, jest to, że nie za bardzo możesz mieć swoje zdanie, jeśli masz rację a im to nie pasuje to jest niedobrze. Poważanie mają osoby, które potrafią lać wodę, pracować na alibi, pięknie i dużo mówią, piszą. Swoisty wyścig szczurów... Nie raz spotkałem się z sytuacją, że mnie podkopywano. Oczywiście nie możną było nic zrobić. (usunięte przez administratora)Jeżeli Ty nie bierzesz udziału w tej szopce, tylko naprawdę wykonujesz sumiennie swoją pracę, nie naginając przyjętych zasad, reguł itp... - to jesteś ten zły, nie jesteś kreatywny i nie chcesz współpracować itp. itd... żenujące. Każdego roku w okresie letnio wakacyjnym przychody firmy mocno spadają, wtedy zaczyna się panika. Tną koszty jak mogą i zwalniają ludzi. Sam charakter działalności firmy może zastanawiać. Zarejestrowana w Warszawie ale też jest powiązana z Hong Kongiem. Niby funkcjonuje to na zasadzie outsourcingu...Pracownicy twierdzą, że firma ma duże długi wobec kontrahentów. Zdecydowanie odradzam. Jeżeli szukacie normalnej, stabilnej pracy, w firmie właściwie zarządzanej, zorganizowanej, z formą działalności niebudzącą wątpliwości to tutaj tego nie znajdziecie. Bardzo dużo ludzi się ponabierało, czy to na lepsze wynagrodzenie czy to na pracę w firmie, która mieni się za korporację. Dziś już nie pracują, zostali zwolnieni albo sami odeszli - tak stało się z najbardziej wartościowymi pracownikami, którym naprawdę zależało aby wszytko funkcjonowało tak jak należy. Rotacja w firmie jest ogromna. Jeszcze niedawno zatrudnionych było ponad 200 osób, teraz to jest ok 2 razy mniej...W firmie dzieją się różne dziwne rzeczy. Naprawdę nie polecam, bo można się sparzyć.

Wojciech

Tak pokrótce napiszę kilka rzeczy, które mocno uderzają po oczach, które są niepokojące i nie powinny mieć miejsca w poważnej firmie. Aby zostać zatrudnionym, w wielu przypadkach nie muissz być żadnym specjalistą, wystarczy, że zrobisz dobre wrażenie, potrafisz angielski, inne języki oraz interesujesz się grami komputerowymi - firma zajmuje się handlem kluczami do gier komputerowych, ściślej pośrednictwem przy ich sprzedaży. Posiada kilka oddziałów: Warszawa, Koszalin, Poznań, Bułgaria. Kontakt między pracownikami, współpraca odbywa się w dużej mierze online. (usunięte przez administratora) Co zwróciło moją uwagę, jest to, że nie za bardzo możesz mieć swoje zdanie, jeśli masz rację a im to nie pasuje to jest niedobrze. Poważanie mają osoby, które potrafią lać wodę, pracować na alibi, pięknie i dużo mówią, piszą. Swoisty wyścig szczurów... Nie raz spotkałem się z sytuacją, że mnie podkopywano. Oczywiście nie możną było nic zrobić. (usunięte przez administratora) Każdego roku w okresie letnio wakacyjnym przychody firmy mocno spadają, wtedy zaczyna się panika. Tną koszty jak mogą i zwalniają ludzi. Sam charakter działalności firmy może zastanawiać. (usunięte przez administratora)Niby funkcjonuje to na zasadzie outsourcingu...(usunięte przez administratora) Zdecydowanie odradzam. Jeżeli szukacie normalnej, stabilnej pracy, w firmie właściwie zarządzanej, zorganizowanej, z formą działalności niebudzącą wątpliwości to tutaj tego nie znajdziecie. Bardzo dużo ludzi się ponabierało, czy to na lepsze wynagrodzenie czy to na pracę w firmie, która mieni się za korporację. Dziś już nie pracują, zostali zwolnieni albo sami odeszli - tak stało się z najbardziej wartościowymi pracownikami, którym naprawdę zależało aby wszytko funkcjonowało tak jak należy. Rotacja w firmie jest ogromna. Jeszcze niedawno zatrudnionych było ponad 200 osób, teraz to jest ok 2 razy mniej...W firmie dzieją się różne dzwine rzeczy. Naprawdę nie polecam, bo można się sparzyć.

Nikki

Nie jest to zla firma na star jezeli nie przeszkadzaja nocki i czeste zmiany. Sprzet jest ok pracowalam na gorszym. Budynek tez aczkolwiek mysle ze zarabiac powinno sie wiecej za prace 3 zmianowa. (usunięte przez administratora)

Wiktor
@Nikki

To jak w praktyce wyglądają te częste zmiany? I jak często jest mus iść na nocki? Powiedz więcej.

Edyta
@Wiktor

Charakter Twojej wypowiedzi bez wątpienia świadczy o tym, że rozważasz podjęcie pracy w KINGUIN Poland. Obecnie firma rekrutuje na stanowisko Customer Service Specialist, Back Office Specialist oraz Senior Payroll Specialist. Czy któraś z tych wymienionych posad spełniłaby stawiane przez Ciebie oczekiwania, czy może interesuje Cię jakaś inna? Proszę, powiedz coś więcej.

Gameskingpoznan
@Wiktor

Wiktor, to wszytko zależy od sytuacji. Jeśli pracujesz na UZ(umowa zlecenie), to sprawa jest prosta. Grafik ustalasz sobie sam, ponieważ nie obowiązuje cie żaden kodeks pracy ani nic, co by cie zobowiązywało do pracy wtedy, kiedy nie chcesz. Innymi słowy, jeśli pasuje cie praca tylko i wyłącznie na ranki, to takie zmiany dostaniesz. Analogicznie jest z nockami, jesli ich nie chcesz to nie moga cie zmusić. Podobnie z dniami pracy, studiujesz zaocznie i nie możesz pracować piątek-niedziela? żaden problem, po prostu piszesz ze nie mozesz i juz. tak samo jesli nie lubisz wstawac w poniedziałki, to tez piszesz ze niechcesz i po sprawie, załatwione. Z tego co wiem to jedyny warunek to mieć minimum 80h czy jakos tak. "Gorzej" jest na UoP (umowa o prace), tutaj niestety nie masz zbyt wiele do gadania. Obowiązuje cie kodeks pracy, co ma swoje plusy i minusy. Grafik ustala ci kierownik, ty mozesz jedynie poprosić o uwzględnienie twoich preferencji, ale nie jest to ich obowiązkiem. Wiec na UoP teksty w stylu prosze tylko o poranki raczej nie przejdą. jeśli nie jestes fanem nocek to tez nie jest tak ze masz cały miesiac na nocna zmiane. Firma wręcz nie chce takich sytuacji i ja osobiście miałem maksymalnie 1/3 miesiąca na nockach. Jęsli chcesz to jasne, możesz mieć więcej. z plusów to dodam ze kodeks pracy przewiduje bonus za prace w godzinach nocnych, jakieś 20% wiecej za godzine (ale wylicza sie to od najniższej krajowej, nie od twojego wynagrodzenia, wiec jest to zawsze około 2zł/h wiecej = 16zł za całą zmiane nocną). Kiedy kończysz nocke o 6 rano, to oczywiście ten dzien juz masz wolny, i nastepny też, dopiero trzeciego dnia możesz isć na poranną zmiane, wiec jest czas się "przestawić".

ineerefund

I would like to share my experience at Kinguin. I have been working for 1,5 year in Poznan office. The office itself is quite nice and new, it is easy to get there by public transport. Pluses: - people: the colleagues are super nice, ready to help anytime and brighten up your day with a joke; - opportunities: if you are a student or it is your first job, you have a chance to learn new skills, move on the career ladder to the leader position (f.ex. team leader) or transfer to the other position. - benefits: multisport/cafeteria, Medicover, fruit day every Monday, free food day each month, 50% discount for the shop, birthday cake and little plush kinguin mascot :) - flexible working hours: you work in 3 shifts from 6 till 14, from 14 till 22 and from 22 till 6. Also you may have days off in the middle of the week, so you have some spare time for yourself and things you wanted to do but put off because of lack of time. Minuses: - flexible working hours again; it may be pretty hard to stay through the night shifts or have to work at weekend or holiday, when everyone else is having rest; - low salary. Compared to what you can get with your skills at other companies, the salary is a joke; - impossible to gain a raise. You will be fed up with promises that yeah you will get a raise soon, you need to wait a bit and again a bit and again... - you are having a huuuuuge amount of work, you are always busy, you need to think and make decisions quickly and sooth angry customers, which may cause a lot of stress. If you are a sensitive person, that may be actually harsh. Sometimes I came back home and was upset till the rest of the day. But that depends on what kind of person you are really; - you do not feel appreciated for all the effort you make to do your job well; - it seems the firm prefers to chase their overly ambitious plans and projects, no matter if they are risking to turn unsuccessful instead of investing the resources for the valuable people to make them stay in the company and evolve it. So what we have is people keep leaving the firm. Would I recommend Kinguin as an employer? Rather not if you would like to feel appreciated, grow and be rewarded well for your work. However if you are looking for the first place to work and have little experience so far, it's worth trying.

wróżbita

Nie wchodząc w szczegóły. Każdego kto chce sobie polepszyć, nawet nie wiem jak miałby źle obecnie - ostrzegam, nie zmieniaj na tego pracodawcę. Tutaj pasuje świetnie metafora "z deszczu pod rynnę" dodałbym nawet z deszczu pod nieprofesjonalnie zamontowaną rynnę :) Moje sugestie dla KINGUIN Poland: Zatrudniać profesjonalistów a nie bajkopisarzy :)

Edyta

Dlaczego tak mało udzielacie się na bieżącym wątku? Powinniście wiedzieć, że misją firmy KINGUIN Poland jest zapewnianie sprzedawcom i kupującym z całego świata możliwości bezproblemowego handlu grami wideo po uczciwych cenach na innowacyjnej platformie. Od momentu uruchomienia na początku 2013 roku Kinguin bardzo szybko stał się największą alternatywą dla platform takich, jak Steam, Origin i Battle.net dzięki ponad 4 milionom oddanych klientów. Wnioskuję, iż znajdą się osoby chętne do podjęcia pracy w takim miejscu. Ich ogłoszenia bez problemu znajdziecie w Internecie. A poszukują chociażby Back Office Specialist, czy Customer Service Specialist. Kto zdecyduje się na rozpoczęcie z nimi swojej kariery zawodowej? Dajcie znać w komentarzach!

Peace

Warsaw represent pozdrawia szefostwo. A wystarczyło posłuchać.

Zostaw merytoryczną opinię o KINGUIN Poland - Warszawa

KINGUIN Poland