KINGUIN Poland

1.1 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o KINGUIN Poland

Długoletni pracownik
Pracownik

Ostatnio dużo się zmienia na plus, widać że firmie zależy na ludziach i ich satysfakcji.

Mirosław
Inne
@Długoletni pracownik

To w sumie dobrze. Jeszcze jakbyś dodał co się konkretnie zmieniło? W czym się objawia to lepsze traktowanie pracowników?

ZłaKoleżanka
Pracownik

Mówię wam jakie jaja, ostatnio była w pracy sytuacja molestowania/nagabywania przez szefa. Zwierzał jej się, że się zakochał, kręcił z nią, chciał z nią być i w ogóle. Co więcej, jak ona nie okazywała mu dość zainteresowania to chlał w pracy, wyzłośliwiał się i był po prostu chamski. Co więcej, jej facet też pracował w Kinguin to koleś (szef) mu powiedział, że umowy mu nie przedłużą i tak więc niech się nie zadomawia. Jak sytuacja wyszła w końcu to kolesia pogonili a ją zastraszyli, ze mówienie o molestowaniu to złamanie NDA i jak gdzieś pójdzie to wlepią jej karę a w ogóle to widzieli wiadomości i słyszeli/widzieli zachowanie na kamerach i to też jej wina. Nikt jednak nie pamięta, że miesiąc przed tym on jej wprost mówił, że jak to będzie jego decyzja to ją zwolni. Sorry, ale kpina!

Pracodawca

@ZłaKoleżanka

W Kinguin bardzo poważnie traktujemy zarzuty dyskryminacji, ceniąc sobie dobro każdego pracownika. Kategorycznie sprzeciwiamy się wszelkim objawom mobbingu w pracy. Sprawa ta była przedmiotem wewnętrznego dochodzenia, na podstawie którego podjęto stosowne działania.

Kandydat
Kandydat

Niestety, ale w tej firmie przepływ informacji jest zerowy. Rekruter w trakcie rekrutacji idzie na urlop i zostawia Cię bez informacji przez tydzień. Przechodzisz przez 3 z 4 etapów rekrutacji, zostaje ci rozmową z menadżerem nt. szczegółów. Miała odbywać się w języku polskim o czym zostałem zapewniony przez rekrutera, ale jednak stwierdził, że część będzie po angielsku. Meeting z menadżerem przesunięty. Cały proces ciągnął się ponad 3 tygodnie a były to 3 krotkie 15min spotkania. Do ostatniego spotkania nie wiedziałem nic na temat stawki, warunków pracy, umowy, zakresu zadań. Odpowiedz miala byc 3 dni wczesniej niż przyszla. Koniec końców zrezygnowali ze względu na brak doświadczenia, którego nie wymagali na to stanowisko juniorskie. Parodia procesu rekrutacyjnego. Jedynie miła była pierwsza rozmową z TL.

Pytanie
 Pytanie

Jak wygląda ścieżka kariery w KINGUIN Poland? Czy trudno jest zdobyć awans?

MrY
Były pracownik
@Pytanie

Da się. Sposobów jest sporo, od zgłaszania się wewnętrznie do wykazania się. Więc awansować się da. Tylko musisz pilnować, aby to nie było więcej, nowe i trudniejsze obowiązki za tą samą kasę i bez faktycznego awansu

Anna
Inne
@MrY

Świetnie, że są takie możliwości. A powiesz mi w jakim czasie od przyjęcia do firmy jest możliwy awans? Ile trzeba przepracować na pierwszym stanowisku?

Programista Php
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Rozmowa przeprowadzana przez Skype'a z siedzibą w Koszalinie. Najpierw weryfikacja i uszczegółowienie CV (30 minut), później test merytoryczny z programowania (głównie PHP, 2,5 godziny). Test przebiegł w bardzo miłej atmosferze współpracy i dyskusji, nie było suchych pytań z odpowiedziamy dobrze-źle. Można się było nie zgodzić z rekrutującym w sprawie podejścia do problemu, trzeba było dobrze uzasadnić i obronić swoje stanowisko.

Pytania

Pytania zadawane kolejno utrudniały przedstawiony problem. Weryfikacja wiedzy związanej z programowaniem obiektowym. Nie było dziwadeł typu: wolałbyś być bobrem czy kaczką. Było kilka podchwytliwych pytań, na które dobrze znać odpowiedź od ręki, ale wszystko można znaleźć w dokumentacji. Kilka pytań z SQL'a oraz frontenadu (HTML, CSS, JS). Pytania merytoryczne, odpowiednie do rekrutowanego stanowiska.

 • Poziom rozmowy:
 • Rezultat: Dostałem pracę
ktos
Były pracownik

Generalnie odradzam, chociaż musisz sam/sama się zastanowić. Jeżeli chcesz popracować na support czy coś na chwilę to spoko. Większość absurdów Cię ominie, płaca nie jest aż taka zła, a niektóre działy są naprawdę spoko. Problem pojawia się gdy idziesz wyżej w szeblach kariery: - Jest micromanagment, gdzie CEO ingeruje bardzo mocno w pracę zmieniając wytyczne przełożonego, jest reprymenda za niezastosowanie się do nowych wytycznych (gdzie np. przełożony mnie nie poinformował o zmianie przez CEO ale wina była moja) - W nowych projektach jedna osoba musi robić dużo, dużo więcej niż wynika z opisu stanowiska czy wymagań i to naprawdę poważnie. Wymagano, tak WYMAGANO ode mnie rzeczy, które nie były w ogóle w pobliżu mojego stanowiska. Mogę śmiało powiedzieć, że normalnie moje obowiązki powinno pełnić minimum 3 osoby. Najlepszy dowód to fakt, że po moim odejściu musieli zatrudnić dwie nowe osobe i dwie z innych działów zaangażować, aby zadbać o wszystko, co było na moich plecach. - Dział HR to żart, naprawdę. Podobno były problemy ze mną jako pracownikiem, ale nigdy nie usłyszałem na siebie złego słowa od HR, nic. Ani słowa. Feedback - brak, totalne zero. - Inny pracownik, który zajmował się tym samym projektem, ale był bliżej szefa przypisywał sobie moje działania i zrzucał winę na mnie za rzeczy, których w ogóle nie dotykałem (i tak dowiedziałem się, że nikt nie wie, że kilka projektów to w 100% moja realizacja a, że jestem winny za braki w projektach gdzie w ogóle się nie zbliżałem) - Moje wynagrodzenie to... żart. Temat rzeka i powinienem dawno im powiedzieć aby spadali za to. Zarabiałem 60/70% tego co powinienem na stanowisku, które miałem zajmować. A w rzeczywistości to zarabiałem 1/3 tego co mi dali po obowiązkach. Powiem jednak, że pracowałem z kilkoma naprawdę fajnymi ludźmi, których ciesze się, ze poznałem i cenię.

ex
Były pracownik
@ktos

Niestety muszę się zgodzić. Twoja ocena jako pracownika nie wynika z faktycznego zaangażowania czy wyników a widzimisia managerów, tego czy akurat Twój przełożony Cię lubi czy nie albo czy się podlizujesz odpowiednim osobom. Co do samej oceny to nie ma czegoś takiego jak ocena okresowa czy w ogóle jakikolwiek usystematyzowany proces oceniania. W 2021 zaczęły funkcjonować obligatoryjne 1on1 z managerem no ale jeśli Twój manager jest niekompetentny to albo 1on1 kończy się ploteczkami albo opierdzielem, często za rzeczy na które nie masz wpływu. Co do wynagrodzeń to jest mocno różnie. Niektórzy zarabiają na prawdę żenujące stawki a są tacy, którzy wyciągają spore pieniądze przy minimalnym wkładzie bo np. akurat są w łaskach odpowiednich osób.

Kamil
Inne
@ex

A nie ma do kogo się zgłosić, by zajął się tematem faworyzowania?

ex
Były pracownik
@Kamil

W normalnej organizacji pewnie tak się to powinno odbyć ale w prywatnym folowarku jakim jest Kinguin nie. Przykład idzie z samej góry.

Halina
Inne
@ex

no ale wlasciciel tego nie widzi ze takie faworyzowanie kogos źle wpływa na resztę pracowników ?

Pytanie
 Pytanie

Czy pracodawca KINGUIN Poland motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

asdf
Pracownik
@Pytanie

nie

Mirosław
Inne
@asdf

Co tak jesteś na "nie"? Nie ma żadnych benefitów albo dodatkowych premii żeby bardziej zmotywować ludzi do roboty?

ex
Pracownik
@Mirosław

Są premie, jakieś tam benefity też (opieka medyczna, punkty benefit, dodatkowy dzień wolny za staż pracy czy premia za każdy przepracowany rok) ale bardzo mocno brakuje motywacji pozafinansowej. Coś takiego jak planowanie kariery, rozwój zawodowy czy szkolenia nie istnieją.

Pytanie
 Pytanie

Jak się pracuje z ludźmi z KINGUIN Poland?

ex
Były pracownik
@Pytanie

Ludzie w większości są świetni, szczególnie Ci z niższych szczebelków drabiny. Co do "góry" to jest mocno różnie. Są względnie profesjonalni managerowie, którzy wychodzą ze skóry, żeby ogarniać w tym wszechobecnym bałaganie panującym w Kinguinie. Są też tacy, którzy ewidentnie mają swoje stanowiska bo mają mieć mimo kompletnego braku kompetencji. I nie tylko kompetencji twardych związanych ze swoim obszarem ale jakichkolwiek managerskich.

ex
Były pracownik

O Kinguinie można napisać książkę. Firma dziwnie zarządzana, wydaje się, że bez pomysłu na siebie. Taki startup co dawno przestał być startupem ale nie potrafi tego zrozumieć. Jak się tam pracuje tak naprawdę zależy od działu. Są miejsca gdzie pracuje się w porządku są takie gdzie słabawo. Generalnie spoko miejsce żeby zahaczyć się na jakiś czas, poznać trochę branżę, nauczyć się czegoś od bardziej doświadczonych współpracowników (bo firma praktycznie w ogóle nie inwestuje w rozwój ludzi). Na minus nepotyzm, dziwne decyzje kadrowe szczególnie na szczytach władzy i micromanagement połączony z coraz to nowszymi, genialnymi pomysłami na strategię firmy (której tak naprawdę od lat nie ma). Są osoby, którym po prostu się stanowisko należy pomimo ewidentnego braku wymaganych kompetencji. Ani nie polecam ani nie odradzam. Na chwilę spoko, na dłuższą metę albo wykształcasz syndrom sztokholmski i przestajesz zwracać na pewne tematy uwagę albo odchodzisz gdzieś indziej.

Lech
Inne

Uwaga, to są (usunięte przez administratora) ! Kupiłem program Bitdefender z fałszywym kodem. Wymyślili, że jeśli miałem ten program wcześniej, to na ten kod nie mogę kupić go ponownie. Rzekomo było to gdzieś napisane, ale przed moim kupnem tego nie było, poza tym to idiotyczne pseudotłumaczenie. Pospolici (usunięte przez administratora) Nr zamówienia: PIGSH9SO5CJ

Pytanie
Inne
 Pytanie

Czy można dostać numer do agenta obslugi klienta kinquin?

asdf
Pracownik
@Pytanie

nie

wojno49@gmail.com
Inne
 Pytanie

Witam! Kupiłem 5x 50 $ karte do hellcase, platnosc doszla nie dostalem kodu, dostalem jedynie wiadomosc ze jest wstrzymana. Prosze o szybka odpowiedz, oczywiscie potwierdzam platnosc. Napisalem juz 2 bilety do pomocy technicznej ale zero odzewu. Póki co wyglada to jak próba oszustwa.

Krizz
Pracownik

Utrzymają się same bwm. Czyli bierni, mierni i wierni. Ja podziękowałem.

Anna s.
Były pracownik

Rozmowa z hrem jest daleka od rzeczywistości:/

w00t
Inne
 Pytanie
@Anna s.

Tzn?

Meh
Inne
 Pytanie

I jak tam w Kinguin, pracuje ktoś jeszcze w Polsce czy pracownicy tylko są w Bułgarii? I jak tam z pracą zdalną w czasie pandemii?

Heniek
Inne

@G2 czemu aż tak źle zarządzana?

G2
Pracownik

Absolurnie najgorzej zarzadzana firma w jakiej pracowałam. Szaro to widzę.

Gosia
Inne

Jak z weekendami w tej firmie? Są pracujące ?

Pinochet
@Gosia

Zależy w którym dziale, ale jeśli chodzi o support i pochodne, gdzie nie ma stałych godzin pacy - tak, są pracujące

Pytanie
 Pytanie

Czy można się zatrudnić na UZ na niepełny etat na Customer Support? Np. praca zawsze w piątek-sobota-niedziela lub sobota-niedziela?

Pytanie
 Pytanie

Czy można pracować na Customer Support zdalnie?

M
@Pytanie

nie

X
@Pytanie

Na stałe - nie. Ale jest możliwość okazyjnego home office, nikt nie robi z tego tytułu problemów jeśli nie jest to nagminne czy długotrwałe. Regularnie jednak praca musi odbywać się w biurze.

Aneta
Inne

W ostatnim czasie niemal zaprzestaliście dyskusji o firmie KINGUIN, co mnie martwi, ponieważ bardzo poważnie rozważam aplikowanie do niej. Może jednak znajdzie się ktoś, kto mi powie coś odnośnie zarobków "na start". Czy są one na w miarę dobrym poziomie? Bardzo proszę o jakieś szczegóły.

M
@Aneta

Zarobki słabe bez zmian

Zostaw merytoryczną opinię o KINGUIN Poland - Warszawa

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej


Drogi Użytkowniku,

Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:

NIE dodawaj opinii, która:

ikona dobre praktyki
łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
ikona dobre praktyki
jest wulgarnym komentarzem
ikona dobre praktyki
jest niemerytoryczna

Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.

Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.

Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.

ikona dobre praktyki
przebieg on-boardingu nowego pracownika
ikona dobre praktyki
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
ikona dobre praktyki
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

 • Jak się pracuje w KINGUIN Poland?

  Zobacz opinie na temat firmy KINGUIN Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

 • Jakie są opinie pracowników o pracy w KINGUIN Poland?

  Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 8 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

 • Jak wygląda rekrutacja do firmy KINGUIN Poland?

  Kandydaci do pracy w KINGUIN Poland napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

KINGUIN Poland
Przejdź do nowych opinii