Opinie o NatWest Group Polska w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy NatWest Group Polska. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie NatWest Group Polska o rozmowie kwalifikacyjnej.


Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o NatWest Group Polska w Warszawa

Alicja
Inne

Rzeczywiście @magiczny_robak wiele komentarzy przez twoim potwierdza, że firma ma dość ciekawy i bogaty system świadczeń socjalnych. Osobom poszukującym pracy na pewno przydałyby się też informacje dotyczące tego, czy firma umożliwia zdobycie uprawnień państwowych, np. w obszarach audytu?

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
magiczny_robaczek

co do RBS zalezy gdzie aplikujesz w niektórych miejscach jak w sharedservice jest rutynowa natomiast maja bardzo ciekawa oferte w finansach, kompleksowa analityka, wiele ciekawych obszarow dzialania, podroze do UK itd. Generalnie mozna sie sporo nauczyc

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
analityk

Kilka uwag - powtarzalność pracy to domena 90% korpo na całym świecie, weźcie to pod uwagę bo czasem człowieka pusty śmiech ogarnia jak się na to narzeka. Jeżeli chodzi o rozmowy kwalifikacyjne to uważam że masa osób się do nich nie potrafi przygotować nawet w podstawowym zakresie tylko wysyła cv randomowo, jak to robicie to nie dziwcie się że ktoś was nie chcę. Testy są banalne, poczytajcie trochę o giełdach w Europie i praniu pieniędzy i jego schematach a będzie maks. Firma obecnie dużo zatrudnia bo jest po fali odejść (tylko dlatego że konkurencja płaci więcej, nie ma mowy o jakimś wielkim rozwoju, chyba że na dużo wyższe stanowiska ale to dotyczy jednostek), zgadzam się że zarobki są zbyt niskie a praca bywa bardzo stresująca. Dużym plusem są fajnie ludzie, w większości przypadków normalni szefowie i dużo benefitów pozapłacowych jak nauka języków przez 2 lata. Co roku można dostać od 1 do 3 ekstra pensji w ramach premii. Praca bardzo dobra na start w dorosłe życie i pierwsze doświadczenie, zwłaszcza nauka pracy pod presją czasu. Dla kogoś z mega ambicjami i faktycznymi umiejętnościami jest to zły adres.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
zaczarowanypierniczek
@analityk

Prosto w punkt. Osoby ogarnięte i chcące poznać zasady, jakimi rządzi się bank, są w stanie wyciągnąć dodatkowe pieniądze w ramach premii, ew. szybko awansować. Mnie w ciągu nieco ponad 2.5 roku udało się zwiększyć wynagrodzenie o blisko 75% (+premie). Trudno jednak nie zgodzić się, że mógłbym otrzymać u konkurencji wynagrodzenie o 20% wyższe. W RBSie istotne jest to, że oprócz klepaniny, można zaangażować się w dość ciekawe projekty. Reasumując, jeśli chcesz mieć przyzwoity start, to po 2-3 latach można z powodzeniem zmienić pracę na 7-8 tys. brutto (w AMLu). Ta firma takiego wynagrodzenia nie zapewni. To takie przedłużenie młodości, aby stopniowo przejść w dorosłe życie. Praca w ogóle nie jest stresująca.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
kandydat
@zaczarowanypierniczek

to jak to w końcu jest? praca jest mocno stresująca czy nie? :)

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Marol
@zaczarowanypierniczek

Gdzie 7-8 brutto można wyciągnąć?

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Piotr

Kandydowałem na stanowisko analityka AML . Praca mało ambitna i monotonna. Rozmowa kwalifikacyjna na niskim poziomie. Nie polecam

Analityk
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Rekrutacja bardzo sprawnie przeprowadzona, po przesłaniu aplikacji przez workdaya do tygodnia miałam telefon, była to krótka max 15 minutowa rozmowa z team liderem zespołu, pierwsze pytanie czy moja aplikacja jest aktualna a dalsza część rozmowy już w języku angielskim, nie trzeba się bać jak nagle rozmówca przejdzie na angielski ponieważ zadaje bardzo proste pytania typu co wiem o firmie, dlaczego aplikuję na to stanowisko i dlaczego chcę zmienić pracę- max dwa zdania na każde pytanie i od razu informacja czy przechodzi się dalej czy nie. Dostałam zaproszenie na godzinną rozmowę z team liderem na zoomie- analiza całego cv, doświadczenia w jeżyku angielskim, również pytanie dlaczego na to stanowisko co o nim wiem itp. Dwa dni później telefon, że rekrutację przeszłam pozytywnie i przedstawienie oferty. Jestem zadowolona z przebiegu rekrutacji, nie była ona trudna, nie padły żadne bezsensowne pytania jak to nie raz bywa, np. co będę robić za 5 lat albo jakie zabytki do obejrzenia polecam w swoim mieście. Sam proces podpisywania umowy również płynny, zrozumiały, wszelkie ustalenia na rozmowie jakie były takie są w treści umowy. Kontakt z HR bezproblemowy, sympatyczne podejście i udzielanie wyczerpujących odpowiedzi w razie jakiś wątpliwości.

Pytania

Pytania o dotychczasowe doświadczenie, opis obowiązków na każdym stanowisku zawartym w CV, czym zajmuje się firma, czym zajmuje się osoba na stanowisku, na które się aplikuje, pytanie o trudną sytuację w pracy, czy lubi się pracować w grupie czy indywidualnie, powody zmiany pracy.

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę
Borewicz

Ciekawe pytanie. Tylko wydaje mi sie ze oni odplyw ludzi maja wkalkulowany i wlasnie o to im chodzi zeby zatrudnic ludzi tuz po studiach za najmniejsza stawke. Procesy AML, ktore tam sa tak naprawde moznaby nauczyc kazdego gimnazjaliste w max 3 m-ce. Problem pojawilby sie gdyby ludzie tuz po studiach nie chcieli w ogole przychodzic bo stawki bylyby tak niskie.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Mario

[Update] Jak wyglada obecnie sytuacja w hubie rbs - czy rekrutuja i czy oferują lepsze warunki? Czy podnieśli pensje na start w związku z odpływem ludzi?

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Alicja
Inne

@Hubert spotkała Cię taka sytuacja? Próbowałeś się sam kontaktować z RBS Scotland Bank?

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Hubert

Najpierw okazują zainteresowanie Twoją aplikacją, umawiają się na rozmowę telefoniczną i w ostateczności nie dzwonią i zapominają o Tobie. Słabo...

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Alicja
Inne

@suikoden, czy właśnie Ty wybrałeś taką ścieżkę? Praca w RBS Scotland Bank tuż po studiach?

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
suikoden

Analityk dostanie na początek obecnie koło 3800 brutto, biorąc pod uwagę ceny w Warszawie to bieda, polecam tylko osobom tuż po studiach na rok do maks dwóch lat na podłapanie pierwszego doświadczenia zawodowego. Żeby rozwiać wszelkie późniejsze rozczarowania to w firmie nie ma żadnych premii, jest tylko szansa raz w roku na dodatkową pensję ale obecna sytuacja banku może spowodować że w przyszłym roku tych premii nie będzie - w tym się jeszcze nielicznym udało. Dobrze płatne nadgodziny są dostępne tylko w nasze święta narodowe, nadgodziny spowodowane zaległościami są tylko do odbioru. Ludzie są generalnie w porządku, choć w każdym zespole trafi się czarna owca. Awanse są realne ale w pierwszej kolejności otrzymują je osoby, które się najbardziej pokażą i wypromują (niekoniecznie najlepsze), co jest typowe dla 90% korpo w Warszawie, podwyżki spowodowane awansem to kwoty od 5 do 10% wynagrodzenia bazowego. Plusem firmy są bezpłatne zajęcia sportowe dla chętnych, jest zarówno piłka nożna jak i siatkówka czy squash.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Konrad

Praca sama w sobie ciekawa, niestety ludzie zarządzający to banda zakompleksionych i wykorzystujących ludzi robotów. Zero pracy zespołowej tylko szczucie jednych na drugich, zero perspektyw rozwoju, stanowiska wyższe osiągają osoby które albo dopasowały się do systemu, albo zwyczajnie donoszą. Brak inteligentnych i sensownych Team Leaderów. Potworny bałagan w systemach. Ludzie odchodzą masowo. Nie polecam. Pozytywna rzecz to ruchome godziny pracy. Kiedyś do tego można było dołączyć również ludzi jednak to, co się dzieje ostatnimi czasu powoduje że sensowni ludzie opuszczają ten bajzel.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
curious
@Konrad

Konrad gdybyś mógł napisać ile można dostać na start jako AML Analyst - słyszałem o 2500-2800 zł netto, wymagań specjalnych nie mają patrząc na ogłoszenie prócz angielskiego, reszty pewnie tak jak w CITY nauczą a tam w czerwcu 2016 na start było 2800 na rękę. Słyszałem coś o ocenach rocznych - podobno można jakąś niezłą kasę wyrwać - czy to prawda? Dzięki wielkie za odp.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Ttttttt

Zenujaca firma,jesli ktos nie lubi podlizywania sie i lansu,to nie polecam.Dobra praca nie ma tu znaczenia.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
asio

Poziom angielskiego zależy od departamentu do którego trafisz, ale mocne b2 to raczej absolutne minimum, a czasem i C2 to mało. Zarobki około 2500-3000 na rękę, premie dla nielicznych (może 10% zespołu czyli około 2 osób na rok) i tylko dla mocno się wyróżniających, pracownik, który spełnia tylko swoje podstawowe obowiązki może zapomnieć o czymś ''ekstra''. Jeżeli chodzi o awanse to jest typowe korpo, czyli bez włażenia w d*** i udawania że ta praca to cel Twojego życia to będzie ciężko awansować na samych wynikach (smutna prawda), plusem jest dość młoda kadra kierownicza i przyjazna atmosfera (oczywiście zawsze jakiś świr się trafi ale to mniejszość). Kumaci ludzie z dobrym dyplomem mają realną szansę z czasem przejść na bardziej ambitne i lepiej płatne stanowiska (dyplom z finansów/rachunkowości/ekonomii/informatyce mile widziane) poprzez oferty wewnętrzne, tym którym się nie udaję odchodzą do konkurencji - praktycznie wszyscy lepiej płacą.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
były ABN
@asio

Pracowałem w RBS (wtedy jeszcze ABN) przez 2 lata (2007-2009) jako analityk AML (początkowo SUV) i zarabiałem tyle co piszecie zatem wiele się od tamtego czasu nie zmieniło... Wtedy 3,5 k brutto dla osoby po studiach [nawet ekonomicznych] to nie była zła pensja, moi znajomi idąc do innych banków dostawali podobnie (wiadomo, że wszystko zależy od działu i asystent aktuariusza dostawał 8k a pracownik kancelarii 2,5 k ale średnio 3,5 k to nie były złe pieniądze...) Minęło jednak prawie 10 lat!!!!! I teraz przy obecnych cenach na start oczekiwałbym 4,5-5 k brutto za taką pracę na start dla osób po studiach. 3,5 k to stanowczo za mało. Samą pracę wspominam dobrze głównie przez pryzmat fajnych ludzi w zespole. Pod względem merytorycznym w stosunku do tego co teraz robię (wyceny przedsiębiorstw, ocena projektów inwestycyjnych) praca nic nie wniosła poza fajnym świadectwem pracy.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
anka
@były ABN

ja zaczynalam w 2012 i analitykom AML placili 2900 brutto, seniorzy ponoc mieli 4k, bida z nędzą...

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
dum

Wynagrodzenie na pozomie 2-3 tysięcy jest dość adekwatne do powierzanych zadąń. A premie się normalnie pojawiają?

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
katha

Jeśli chodzi o poziom języka angielskiego? Mówię płynnie/ mój poziom to B1 - jako analityk dam radę czy cisną ostro jak komuś na początku językowo nie jest bardzo prosto ?

asio

Żałuję że nie trafiłem tutaj po studiach, jako pierwsze miejsce pracy to świetne miejsce, jako praca dla osoby 3+ to zdecydowanie odpada. Dlaczego? dlatego co kilka osób wspomniało wyżej, możesz być świetnym pracownikiem ale jak się nie udzielasz w grupie i nie pokazujesz na oczy innym TL abo menago to o awansie na poważniejsze stanowisko możesz zapomnieć, a do takiego działania lepiej predysponowani są ludzie bardzo młodzi i kreatywni, którzy w sumie mało robią ale potrafią zrobić dużo szumu, dla kogoś dojrzałego emocjonalnie takie gierki są zwyczajnie nie do przejścia, dodatkowo widać że Brexit i wcześniejszy proces wychodzenia z wielu rynków dąży do minimalizacji kosztów, co w dłuższym okresie czasu prawie na pewno doprowadzi do ograniczenia zatrudnienia (cześć pracy przejmą pewnie tańsze od od naszego kraju Indie. Jeżeli jesteś osobą świeżo po studiach, która szuka pierwszego prawdziwego doświadczenia ta praca jest dla Ciebie! jeżeli masz już doświadczenie i 3x lat na karku to zapomniej o RBS.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
aga

Praca ok dla dyspozycyjnych studentów, ew. 'z braku laku'. Praca analityka jest monotonna, powtarzalna i co najgorsze odzwyczaja od kreatywności i twórczego myślenia. Analizy AML/KYC to tyko wąski wycinek procesu i ciężko wynieść z tego jakąś konstruktywną wiedzę. Do tego dochodzi kretyński wymóg przychodzenia do pracy 'pod krawatem', ciągle pomiary produktywności jak w call center i cała masa procedur i obowiązkowych rytuałów. Z plusów: praca jest stabilna i mało stresująca, robisz swoje i wychodzisz, płatne nadgodziny dla chętnych (przynajmniej tak było jak tam pracowałam parę lat temu)

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Brawo Ty

Plusy : Dobry pakiet medyczny z bezpłatnym dentystą, karta sodexo, multi sport, wypłata 2500 netto dla zwykłego Aanala (jeżeli ktoś nie ma ambicji na więcej), nowoczesne biuro, możliwość pracy z domu raz w tygodniu, bezpłatne lekcje języków obcych. Minusy: Jak to w każdej korporacji musisz być mega społeczny, udzielać się, starać się, najlepiej lizać tyłek i startować w każdej akcji, bo jeżeli siedzi się cicho i robi się swoją robotę to nie ma co liczyć na awans.Praca na zadupiu (moim zdaniem) Ogólna ocena: Dla ludzi którzy są ambitni i są korposzczurami, to spokojnie w dwa lata mogą dojść do 3500 netto. Później zaczynają się schodki, bo tam pamiętają o wszystkich błędach itp, a to często skraca drogę kariery. No jeżeli ktoś trafił na onboarding, to ma przesrane, bo praca w święta gwarantowana, bardzo krótki czas na odpisywanie mejli ( a sprawy często są zawiłe) polityka biznesu jest momentami idiotyczna, team leaderzy no cóż ja swojego lubię, ale są i tacy za którymi nie przepadam (bardzo nie przepadam, uhhh). Także tego, jeżeli jesteś ambitny to w przeciągu 4 lat pracy z 2,5k można śmiało przejść na zarobek do ok 5k później to już tylko podwyżki co jakiś czas (ale to nie ma nic za darmo)

Olga

Ja pracowałam w oddziale Warszawa przez jakiś miesiąc i odeszłam bo w pracy atmosfera dokładnie była nie za przyjemna. RBS Scotland bank preply przenieśli działalność do polski aby właśnie mieć tanich pracowników i na pewno nie szukają osób z doświadczeniem dla nauczycieli aby dokształcić język pracowników i ich kwalifikacje (usunięte przez administratora)

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
rbs

Zdecydowanie zgadzam się z autorami poprzednich wypowiedzi. Praca (analityka AML) jest monotonna i powtarzalna, brak realnych możliwości zmiany tego stanu rzeczy. Ścieżka kariery nie jest atrakcyjna, w ciągu dłuuugich lat można dojść do stanowiska specjalisty, który zajmuje się tym samym co analityk, tylko od drugiej strony, ciągle więc mieli się to samo. RGHE nie wykorzystuje do końca potencjału swoich pracowników. Ponadto z miesiąca na miesiąc informuje o zamykaniu oddziałów banku w różnych krajach. Wprowadza to uczucie braku stabilności co dalej (zatrudnienie zostaje, ale pracownicy są stale przenoszeni i to całymi grupami). Dobra praca dla osób szukających stałej, pewnej pracy. Nie będzie to natomiast miejsce gdzie ceni się kreatywność i dodatkowe umiejętności, co po dłuższym czasie jest frustrucjące (o ile nie dopadnie człowieka korpożycie, wtedy frustracja się już nie pojawi). Zgadzam się z komentarzem powyżej - szkoła zawodowa dla przyszłych pracowników Citi, Thomson Reuters (Gdynia), HSBC (Kraków) gdzie za tę samą pracę dostaje się więcej (czasem o wiele więcej) pieniędzy.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna

Zostaw merytoryczną opinię o NatWest Group Polska - Warszawa

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej


Drogi Użytkowniku,

Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:

NIE dodawaj opinii, która:

ikona dobre praktyki
łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
ikona dobre praktyki
jest wulgarnym komentarzem
ikona dobre praktyki
jest niemerytoryczna

Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.

Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.

Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.

ikona dobre praktyki
przebieg on-boardingu nowego pracownika
ikona dobre praktyki
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
ikona dobre praktyki
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

  • Jak się pracuje w NatWest Group Polska?

    Zobacz opinie na temat firmy NatWest Group Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

  • Jakie są opinie pracowników o pracy w NatWest Group Polska?

    Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 2 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

  • Jak wygląda rekrutacja do firmy NatWest Group Polska?

    Kandydaci do pracy w NatWest Group Polska napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NatWest Group Polska
2.4/5 Na podstawie 44 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Iłżecka 26/Budynek E,
    02-135 Warszawa
  • NIP: 1070023538
gemius

Na podstawie badań Mediapanel prowadzonych przez Gemius w okresie od 1 marca do 31 marca 2024: wskaźniki "Real Users" platforma internet.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 3 634 470
  2. Pracuj.pl 3 137 130
  3. LinkedIn 3 035 232
  4. Olx.pl 2 564 298
NatWest Group Polska
Przejdź do nowych opinii