Opinie o NatWest Group Polska w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy NatWest Group Polska. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie NatWest Group Polska o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o NatWest Group Polska w Warszawa

Lk

Na jakie zarobki może liczyć Finance Analyst?

ala

Praca(analityka) kiepsko płatna w stosunku do zakresu obowiązków - żaden zdrowy umysłowo brytyjczyk nie przyjdzie pracować za takie pieniądze. Proces rekrutacji może mieć nawet 4 stopnie, wymagana jest biegła znajomość języka angielskiego i rozwiązanie testów na inteligencję. RBS to jest korporacja, i odnajdą się w niej korpo-ludzie, których nie interesuje sens wykonywanych zadań tylko ilość otrzymanych punktów. W RBS panuje bardzo duży bałagan, często nie wiadomo kto jest za co odpowiedzialny i co należy zrobić w określonej sytuacji. Dodatkowo pracownik nieustannie walczy z niejasnymi procedurami. Mimo obietnic i zapewnień możliwości awansu raczej niewielkie. Wiadomo, Warszawa ma dostarczyć tanią siłę roboczą a nie specjalistów, w związku z czym rotacja pracowników jest bardzo duża. Ja miałam mieszane uczucia, ale mogę powiedzieć, że to praca dobra jeżeli naprawdę ktoś ma nóż na gardle. W innym wypadku stanowczo odradzam.

ciekawe
@ala

Sorry, ale to jakieś bzdury. Gdzie tak niby jest ?

@ciekawe

Potwierdzam to, co napiasała koleżanka, bałagan to bardzo delikatne słowo na opisanie sytuacji w dziale product control RBS (czy raczej Natwest). Nigdy wcześniej ani później nie spotkałem tak mocno knujących menedżerów. Odradzam pracę w tej firmie, chyba że ktoś lubi chować honor do kieszeni i wychwalać wszystkie durności, które z centrali przychodzą do wdrożenia - mam tu na myśli również kwestie światopoglądowe

Brak odpowiedniej organizacji w opisanym przez Ciebie dziale był głównym powodem tego, że nie jesteś już pracownikiem tej firmy? Ciekawi mnie, czy pod względem oferowanych zarobków można polecić to miejsce pracy. Ty jako były pracownik myślę, że mógłbyś tę kwestię ocenić.

Cóż, firma rzeczywiście dosyć mocno stawia na diversity & inclusion więc jeśli komuś z tym nie po drodze to ciężko będzie mu się tu odnaleźć.

Mariusz
@ala

Rekrutowałem się w tym roku i nie wiem nic o żadnych testach na inteligencję. Podobnie nic mi nie wiadomo o knuciach managerów w Product Control, kolega albo wymyślił to wszystko albo bardzo źle trafił jeśli chodzi o zespół...

F1_Kubica

Opinia w nawiązaniu do Natwest Markets, pod RBS. Radzę trzymać się z dala od zespołu sales BI i jego członków. Pod kierownictwem wspaniałego TL na S, po moim przyjściu zdążyły do zespołu dojść 3 osoby i wszystkie zerzygnowały przed moim odejściem w przeciągu pół roku. Osoba zatrudniona na moje statnowisko dopytwyała się mnie później o powody odejścia, ponieważ po zwróceniu uwagi w zespole który bluźnił i obrażał inne osoby zaczały ją traktować oschle i sama rozmyślała o odejściu(bądź odeszła). Oprócz TL byłu jeszcze 2 analityczki które wraz z TL tworzą wspaniałą trójcę, lożę szyderców. Był tam jeszcze jeden deweloper, który jedyny był poprostu spoko pracownikiem z którym zawsze można było prozmawiać.

Iza

@insider a czy nadgodziny są za wyższą stawkę?

@Iza

Zapewne 150% w dniu roboczym, tak jak to przy płaceniu nadgodzin.

Analityk

Rekrutacja bardzo sprawnie przeprowadzona, po przesłaniu aplikacji przez workdaya do tygodnia miałam telefon, była to krótka max 15 minutowa rozmowa z team liderem zespołu, pierwsze pytanie czy moja aplikacja jest aktualna a dalsza część rozmowy już w języku angielskim, nie trzeba się bać jak nagle rozmówca przejdzie na angielski ponieważ zadaje bardzo proste pytania typu co wiem o firmie, dlaczego aplikuję na to stanowisko i dlaczego chcę zmienić pracę- max dwa zdania na każde pytanie i od razu informacja czy przechodzi się dalej czy nie. Dostałam zaproszenie na godzinną rozmowę z team liderem na zoomie- analiza całego cv, doświadczenia w jeżyku angielskim, również pytanie dlaczego na to stanowisko co o nim wiem itp. Dwa dni później telefon, że rekrutację przeszłam pozytywnie i przedstawienie oferty. Jestem zadowolona z przebiegu rekrutacji, nie była ona trudna, nie padły żadne bezsensowne pytania jak to nie raz bywa, np. co będę robić za 5 lat albo jakie zabytki do obejrzenia polecam w swoim mieście. Sam proces podpisywania umowy również płynny, zrozumiały, wszelkie ustalenia na rozmowie jakie były takie są w treści umowy. Kontakt z HR bezproblemowy, sympatyczne podejście i udzielanie wyczerpujących odpowiedzi w razie jakiś wątpliwości.

Pytania o dotychczasowe doświadczenie, opis obowiązków na każdym stanowisku zawartym w CV, czym zajmuje się firma, czym zajmuje się osoba na stanowisku, na które się aplikuje, pytanie o trudną sytuację w pracy, czy lubi się pracować w grupie czy indywidualnie, powody zmiany pracy.

ff

Czy NatWest Markets stwarza dobre możliwości do rozwoju kariery zawodowej? Jak wygląda sprawa awansów?

@ff

Podobno są dwie ścieżki, dla SME i Team Leadera.

Gregor

Powiedzcie czy teraz firma prowadzi rekrutacje i jak ona przebiega? Jakie są szanse na otrzymanie pracy?

@Gregor

Tak, prowadzi. Aplikujesz przez workdaya, a potem jak są zainteresowani to dzwoni/pisze do Ciebie Team Leader i zaprasza na rozmowę. Może być parę etapów.

Witam, Posiadam podstawową wiedzę dotyczącą AMLu. Zacząłem uczyć się samodzielnie z źródeł w internecie na ten temat. Chciałbym się przebranżowić i iść w tym kierunku. Jakie są warunki oraz jak przebiega proces szkolenia w tym departamencie.?

Ex-pracownik
@Kandydat

Nie ma żadnych wymagań, oprócz komunikatywnego angielskiego. Praca łatwa, nudna i słabo płatna. Krótki onboarding, a później zostaje przydzielony tzw. 'buddy'.

Pazi

Muszę przyznać że atmosfera jest na prawde super. Przyjaźni ludzie, wszyscy sobie pomagają. Kadra menadżerska też jest świetna, dużo polaków ale też kilkoro anglików. Mimo wszystko nikt nie patrzy na Ciebie 'z góry'. Dużo benefitów: multisport, opieka medyczna, karta lunchowa, elastyczne godziny, home working. Wynagrodzenie nie powala, ale jak ktoś jest dobry i umie się wykazać to zostanie doceniony. Można szybko awansować. Mniej więcej co 1 - 1,5 jest podwyżka i wyższe stanowisko. Super opcja dla osób zaczynających w AML/KYC etc. Mnóstwo możliwości szkoleń, kursy językowe

Weronika
@Pazi

Wnioskuję, że praca w RBS Scotland Bank jest również odpowiednia dla osób rozpoczynających swoją ścieżkę zawodową. Chciałabym również wiedzieć, czy firma ma w swojej ofercie staże i praktyki dla studentów? Ciekawi mnie, jakie warunki są proponowane młodym osobom.

Grzesiek

Może warto rozmawiać z szefostwem w kwestii zarobków?

Alicja

@Grzegorz udało Ci się uzyskać w jakiś sposób wiedzę na temat, o który pytałeś? Rynek pracy ulega dynamicznym zmianom, pytanie jak wpłynęły one na pracodawcę RBS Scotland Bank? Jeśli macie jakieś informacje na ten temat, oraz tego, czy obecnie firma prowadzi rekrutacje, podzielcie się tym.

Grzegorz

Słyszałem, że firma ma opinię dobrego pracodawcy. Może prowadzą rekrutację?

Sniezka

Ile można sobie zarzyczyć jak ma się pół roku doświadczenia jako młodsza księgowa?

kai
@Sniezka

Zarzyczyć to można jak się ma pół roku doświadczenia, a zażyczyć - jeśli obok doświadczenia ma się coś jeszcze...

Dawid

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje?

@Sniezka W pierwszej kolejności radzę wykazać się wiedzą!!!

Snieżka

A jak mam się wykazać wiedzą, czy podczas rekrutacji robicie jakieś testy? Mam dosyć sporą wiedzę z MSRR, robię nawet podyplomówkę z tego i magisterkę też pisałam o MSRR.

@Snieżka

To chyba nie do RBS-u z takimi kwalifikacjami, tam ważniejsze jest to żeby test był dobrze zdany niż wiedza kandydata ;)

Greg

Brałem udział w rekrutacji na stanowisko w Security&Resillience. Jedna z najlepiej przeprowadzonych rozmów, w jakich brałem udział. Przyjazna atmosfera, konkretni ludzie, pełen profesjonalizm. No i rzadka sytuacja w ostatnich czasach: mimo, że wynik rekrutacji nie był dla mnie pomyślny, to zostałem o tym poinformowany telefonicznie.

Rambo

+ korpo z ludzką twarzą, pozapłacowe benefity, fajna atmosfera, są możliwości wyjazdu do UK i są internale na stanowiska w UK (jak kogoś to kreci), ludzie awansowani są z wewnątrz nie z zewnątrz (jeżeli się zdarza to proporcja 90-10%), można zdobyć różne certyfikaty, fajna firma dla młodych mam (dofinansowanie do ferii, praca zdolna z domu obecnie 2 z 5 dni można w tygodniu), co roku wpada jakaś podwyżka, awanse są realne, w niektórych przypadkach nawet po dwa razy na rok - płaca gorsza od bezpośredniej konkurencji na lokalnym rynku, duży stres spowodowany chaosem i ciągłymi zmianami, nieustanne poddawanie ocenie (to akurat większość kopo prowadzi ale jest to ''lypa''),

patka

Czy istnieje możliwość dokonania migracji zewnętrznej w ramach RBS, czy po kilku latach dobrej pracy można przenieść się do UK?

Alicja

@Marol jak rozumiem - Ty też jesteś pracownikiem RBS Scotland Bank? Możesz opowiedzieć, jak Tobie pracuje się w firmie? Czy Twoje warunki zatrudnienia są zadowalające? Im więcej spojrzeń na prace i pracodawcę, tym jego obraz staje się pełniejszy.

Alicja

@sa, Twój komentarz wiele wyjaśnia, na pewno dla osób które są świeżo po studiach i zastanawiają się nad podjęciem pracy to ważne informacje. A jak wygląda u nich sprawa stażu/praktyk, czy też można się bez problemu przyjąć i uczyć się?

sa

polecam prace w RBSie w finansach tuż po studiach, rok do dwóch tutaj i możecie ruszać w świat z porządną podwyżką - konkurencja osobom z doświadczeniem (przyzwoicie wygląda minimum rok) płaci fajne pieniążki, największy + RBS to rodzinna i przyjazna atmosfera, czego najlepszym dowodem jest fakt że ludzie potrafią wrócić tutaj od konkurencji po kilku latach przerwy (oczywiście na wyższe stanowisko ;) albo nawet po przejściu mówią z sentymentem o pracy tutaj, największy - to finanse, ostatnio trochę się poprawia ale ''firma'' nie ma chęci i budżetu na zarobki rynkowe w Warszawie, konkurencja płaci średnio od 1000 do 3000+ więcej, każdy musi sobie odpowiedzieć co jest jego celem, jak szuka względnie spokojnego korpo z możliwością zdobycia ciekawego doświadczenia to polecam, jak ktoś ma parcie na kasę i wyjazdy zagraniczne to niech nie składa tutaj cv bo tylko będzie narzekał i psuł atmosferę :)

Zostaw merytoryczną opinię o NatWest Group Polska - Warszawa

• Jak się pracuje w NatWest Group Polska?

Zobacz opinie na temat firmy NatWest Group Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NatWest Group Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 2 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NatWest Group Polska?

Kandydaci do pracy w NatWest Group Polska napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NatWest Group Polska
2.4/5 Na podstawie 44 ocen.
  • Iłżecka 26/Budynek E,
    02-135 Warszawa