Opinie o Gliwicka Fabryka Wagonów Holding S.A. w Gliwice

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Gliwicka Fabryka Wagonów Holding S.A.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Gliwicka Fabryka Wagonów Holding S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wynajem i dzierżawa maszyn i urządzeń

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Gliwicka Fabryka Wagonów Holding S.A. w Gliwice

nowy

Z przymrużeniem oka Kocham swoja robotę, zarobek kocham też! Kocham je coraz mocniej, czy Słońce jest, czy deszcz. Kocham mego szefa, on przecież jest wspaniały. Kocham też jego szefów i wszystkich pozostałych. Kocham swoje biuro i jego pochodzenie, Na urlopowy wyjazd nigdy go nie zamienię. Kocham biurowych mebli ponury szary kolor I sterty dokumentów rosnące wciąż na nowo. Wydajność mojej pracy wzrasta wciąż nadzwyczajnie I nie znam innych przyczyn, by było mi tak fajnie. Ja kocham tez obecność mych współpracowników, Pełną złośliwych uwag, uśmiechów, wykrzykników. Kocham mój komputer, kocham jego programy. Przytulam je do siebie, chociaż nie bez obawy. Ja kocham każdy program i wszystkie jego pliki Zwłaszcza, gdy jego praca przynosi mi wyniki. Szczęśliwy jestem tutaj! Tu źródło mej radości Niewolnik swojej Firmy to pełnia szczęśliwości! Kocham te robotę, kocham swe zadania. I kocham tez nudziarzy, co ględzą na zebraniach. Kocham swoja prace; być może was to nudzi. I również bardzo kocham przybyłych właśnie ludzi. Tych dwóch przyjaznych ludzi, wcale nie żadnych głupków, Co w śnieżnobiałych kitlach wywożą mnie do czubków! MIŁEGO DNIA ;))))

Elo

Pracowałem tam w zeszłym roku, rozmowy odbyły się bez problemu, za chwilę byłem przyjęty do pracy. Co prawda stan zdrowotny mnie delikatnie mówiąc udupił, ale praca na piaskarni całkiem spoko, chociaż do łatwych nie należała. Wypłata jak na polskie warunki też niczego sobie i zawsze była w terminie.

nowy

Nadgodziny - ku chwale Ojczyzny, nowy pracownik: hali i biura może dostać 2200- 2500 brutto zależnie od indywidualnych rozmów (na rękę w zależności od potrąceń 1600-1800 zł)

Meggi

Macie możliwość wystosowania tzw, POZWU ZBIOROWEGO. wejdźcie i sklrzystajcie z ogłaszającej sie emaillowo na poczcie D.A.S.Towarzystwo ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A@bade01.pl.pl

Konserwator

o.k.

Banalne tylko trzeba być oddanym!

meggi

kto ma internet może skorzystać z porady przwnej, zakogować sie na stronę DAS Ubezpieczenia ichrony ptawnej. są tam porady prawne bezpłatne. proszę skorzystać. informuje,że przy każdym urządzie miasta jest równiez bezpłatny doradca prawny. proszę szukać każdy w swoim miejscu zamieszkania.być może będie trzeba się zapisać do kolejki.

nowy

Dziękuję za Twoją opinię i mobilizację Naszych Kolegów którzy nie chcą aby im pomóc. Dziękuję, że choć jednego odważnego Kolegę poznałem w tym zakładzie. Ja mam dość dziś 20-sty na koncie -384 zł w lombardzie już też na granicy nawet obrączka zastawiona. Wypłaty- drugiej raty nadal brak. Sprawdzałem- nie wpłynęła na 100%. Gościu z lombardu nawet mojego dowodu nie chce bo co miesiąc to samo nie ma na raty i czynsz- bo jak oszczędzić i ciągle pożyczki, które się spłaca i znowu po 10-tym zaciąga. Sam nic nie mogę a żyć trzeba tym bardziej, że coraz więcej wydatków a jeść trzeba... Skoro grupą nie można działać to trzeba samemu. Od maja działajcie sami mnie nie będzie a szkoda bo razem można wiele...wierzę, że są zakłady które płacą na czas. Ogromnie Was lubię, świetnie mi się z Wami pracowało, jesteście skarbem zakładu ale muszę mieć za co żyć nie potrzebuję więcej niż zarabiałem ale chciałbym tylko na czas tzn. 10-tego mieć wypłatę na koncie. Wiem luksusów mi się zachciewa. Na moje miejsce casting może ruszać, choć nie jestem niezastąpionym fachowcem wierzę, że znajdę pracę choć ogromnie lubię wagony...

nowy

Jestem nowy fakt i na forum i w zakładzie. Pamiętam, że Ojciec uczył mnie, że człowiek powinien posiadać swój honor nawet jak nie ma co do gara włożyć- ukraść nie pójdzie i nikt go nie ma prawa poniewierać jeśli żyje i pracuje uczciwie. Niezależnie skąd pochodzi i jak wygląda powinien szanować tych z którymi dzieli swój los. Każdy z nas ma zalety i wady- nie jesteśmy aniołami. Słyszałem, że miała miejsce sytuacja kiedy jedna z osób wcześniej opisywanych w postach przyprowadziła swojego syna na halę i pokazywała nas jak bydło do roboty. Teraz choć nadal pracuję jestem głodny jak wilk podobnie jak moja Rodzina nie przypuszczałem, że tak będzie w tym miesiącu z wypłatą ale nie rozumiem jak można pozwolić tak się dać upodlić i nawet nie zaprotestować. Wtedy było preludium nikt nic nie mówił a teraz jest prawie apogeum i nadal wszyscy mają tylko odwagę na forum. Przykry jest ten wszechobecny strach tych wspaniałych Ludzi wśród których pracuję. Jakoś to będzie ...tylko jak i jak długo...jeśli nie dotyczy to znaczy, że nie ma popatrz na Kolegę obok nie tylko gdy Cię o to prosi i rusz się Człowieku.

nowy

Dziękuję WROGOWI PUBLICZNEMU za poparcie. Słyszałem, że dziś poszły przelewy dla "fizycznych". To najcenniejsi pracownicy- dobry ślusarz, spawacz dla każdego zakładu za tę kasę jest na wagę złota, tokarzy zawsze na rynku pracy brak. A poza tym praktyków z branży kolejowej wcale nie jest tak jak się mówi w bród. Owszem za bramą są ludzie bez pracy ale nie ma żadnej gwarancji, że będą chcieli tu pracować dłużej niż 3 miesiące. Prezes kombinuje jak umie: czyta nasze forum, dzieli ludzi bo wie, że jak 130 osób dostanie wypłatę to będzie cicho siedzieć a pozostali 30 nic nie zdziałają a poza tym można ich zmienić. Przecież marketingowców "jak psów", księgowych- kadrowych na pączki, mistrzowie nic nie powiedzą choć są za ludźmi bo w razie czego też mogą stracić pracę a z hali zawsze Kogoś kto zna się na robocie można awansować. Technolodzy też nie zarabiają kroci a często są jedynymi żywicielami rodzin. Co do argumentów dla służb kontroli to polecam: * rozliczenie środków z banku i UE na remont dachu, które wyparowały a na naszej hali - jedynej w Polsce pada deszcz. Daszki nad gniazdkami do podłączeń szlifierek nie znikną z dnia na dzień- BO SĄ NIEZBĘDNE ABY KOGOŚ NIE KOPŁO. *Podobnie można sprawdzić funkcjonowanie piaskarni. Na granicy prawa jest zarówno polgrys rzadko zamawiany a często wykorzystywany jest po wielokroć ponad normę i ładowany po piaskowaniu łopatami do piaskarek wraz z odbitą farbą z wagonów jak i sam "budynek" piaskarni, który tylko dzięki opatrzności jeszcze się nie zawalił. * Każda rzecz, sprzęt na hali jak i na wyposażeniu Pracownika ma swoją żywotność u nas w zakładzie jest ona prawie zawsze przekroczona. Tarcze do szlifierek nie nadają się do użytku kiedy kiedy są zużyte a nasi Pracownicy pracują na ogryzkach. Szybki do masek spawaczy są często niewymiarowe, wyliczone co do sztuki podobnie jak inne narzędzia, które przecież się zużywają. Normą są samoróbki do których sam nadzór namawia bo ciągle na nic nie ma pieniędzy dotyczy to zarówno elektryków, działu utrzymania, hydraulików oraz "złotych rączek" w brygadach i na hali ZNBW / ZEKOM. Wiadomo, że nagle wszystko się nie poprawi ale nie można pracować w poziomie bosh profesional narzędziami topex lub inną chińszczyzną do sporadycznych zastosowań. Od Was zależy czy zakład nadal będzie istniał w tej formie i powoli się staczał czy podniesie się i umożliwi nam godne zarabianie pieniędzy.

nowy

Co do opinii o zakładzie to popieram MEGGI . Pracownicy pamiętajcie, że forum nie rozwiąże Waszych problemów to tylko pisanina z której prezes nic sobie nie robi. Wspólne działanie może to zmienić, choć nas próbują skłócić. Przecież to Wy jesteście na prawie. Zabrali akordy, nie dają odzieży ochronnej, narzędzi i kasy, którą zarobiliście uczciwie wszystko w Waszych rękach. Warunki na hali same się nie zmienią. Prezes ciągle "nie ma pieniędzy" i ciągle słyszymy, że zakład długo nie pociągnie i upadnie. A mimo to istnieje, choć komornicy wciąż oklejają nam maszyny. Nawet jak upadnie to pod nową nazwą odrodzi się jak kilka lat temu. Czego Wy się boicie ??? PRZECIEŻ NIE ZWOLNIĄ NARAZ 160 OSÓB BO KTO NA NICH BĘDZIE ROBIŁ.Ciągle liczą, ze nie potraficie stanąć razem bo jeden drugiemu w portfel zagląda choć każdy ma guzik. Owszem ktoś z zewnątrz może zawiadomić PIP ale gdy przyjdzie to czy Wasza odwaga będzie równa tej na forum? Przecież anonimowo można powiedzieć Inspektorowi gdzie ma patrzeć. Każdy może powiedzieć gdzie pracuje czego mu brakuje ile osób powinno być na danym stanowisku,że jak jest kontrola to każą się chować bo nikt nie ma odzieży ochronnej a buty w teorii mają starczyć na 3 lata. Wystarczy powiedzieć, że owszem rękawice spawalnicze nasze polskie są na miesiąc a oni kupują chińskie zamienniki, które po tygodniu są poszarpane. Zakupy zaopatrzenia robione są z sufitu.Wypisujemy listy potrzebnych rzeczy których nikt nie czyta. Mimo podanych list czego brakuje to zaopatrzeniowiec w kółko kupuje to samo choć dawno zrobił z tego zapasy na kilka miesięcy. Narady są prowizoryczne bo nikt Mistrzów nie słucha. Na nic w teorii nie ma pieniędzy podczas gdy na bezsensowne badania szły tysiące. Osoby spoza firmy są na listach płac podczas gdy dla Was nie ma kasy. Mało tego ??? Toż to same paragrafy. Nic nie jest wieczne nawet prezes. Był kiedyś taki PREZES, którego szanowaliście , był i SZEF PRODUKCJI o którym do dziś mówicie:" TO BYŁ CZŁOWIEK". Przecież to może wrócić. Tak ten Prezes już nie tak jak i SZEF PRODUKCJI ale naprawdę nie brakuje mądrych ludzi rozejrzyjcie się wokoło. Przecież nie musi nami rządzić banda cwaniaków. Na co czekacie? Jeśli ma zakład upaść to i tak przez takie jak jest zarządzanie upadnie ale jeśli zaczniecie działać to może być lepiej! UWIERZCIE W TO PROSZĘ. W jedności siła, nie we wzajemnym dogryzaniu sobie. ODWAGI !!!

meggi

słownictwo okropne na tej stronie, nie dziwię sie bo tym ludziom bo polityka kadrowo-finansowa jest poniżej krytyki. panie pracodawco pana tez obowiazuja zobowiazania wobec zatrudnionych pracowników.jeski nie umie pan kierowac firmą i ludżmi to zajmij sie pan tyn co umie.drodzy pracownicy na co czekacie?ja bym dawno zawiadomiła na waszym miejscu odpowiednie instytucje kontrolne. nie dajcie sie trzymam za was kciuki.a jaki były pracownik PKP byłam i spawaczem.i sprzataczka jak było trzeba i rzemieslnikiem i pracownikiem kadr.i mam odpowiednie doświadczenie i wykształcenie i POCZUCIE OBOWIAZKU związane z wykonywanym stanowiskiem,PRACOWNICY NIE DAJCIE SIE,WALCZCIE O SWE PRAWA

wszystko co chciałbym powiedziec juz zostało powiedziane beznadzieja beznadzieja jeszcze raz beznadzieja dzisiaj 10-ty a na kącie w banku 2zł

BANKRUT

nie płacenie pracownikowi na czas określony w umowie to przestępstwo!!!!!A do wynagrodzenia powinno się doliczyć odsetki karne

Robochłop

Najbardziej Badziewna Firma w Polsce, na hali -11 a każą ci robić, gdzie przy tej temp. rąk człowiek nie czuje, ogrzewania żadnego nie ma, ubrań roboczych nie dają już kupę czasu mimo że się należą, trzeba swoje ciuchy przynosić, środki czystości raz są raz nie ma. No i te śmieszne zarobki, gdzie fachowiec dostaje 1400zł miesięcznie!!!! Najlepiej omijać szerokim łukiem.

raf223

zapomnialem dodac ze na te 1800zl ciezka praca niby spawacz a robisz wszystko!! na hali teperatura jak na dworze!!

gsi933

firma he. 3 prezesow!! ale w koncu cos sie dzieje najlepsi ludzie odchodza ,zarobki sa smieszne ,spawacz z dlugim stazem pracy ma 1800zldo reki !!!

Właśnie nastał koniec , długo nie trzeba było czekać.

fizol

Ta firma napewno dązy do upadłosci to co teraz sie tam wyrabia to istna sodoma i gomora,jak mozna tak traktować ludzi?...........Wyzbywaja sie wszystkich dobrych fachowców a na ich miejsce przyjmuja swoich krewnych lub znajomych którzy nic nie wiedzą i nie umieja .... Ponoc mamy komunizm do d........z takim komunizmem ktory niszczy ludzi i to co wypracowali !!!! Jedyne co ta firma potrafi to bardzo dobrze to wyzyskiwac za psie pieniadze,a potem na bruk!

andvil

MOGE NAPISAC WSZYSTKIM MADRYM TRZYMAJCIE SIE JAK NAJDALEJ TEGO ZAKLADU .... ZARZAD CALKOWICIE NASTAWIENY NA ZAROBKACH ALE SWOICH..LUDZI TRAKTUJE SIE JAKO ZLO KONIECZNE A ZAROBKI JAK NA TAKA PRACE SKANDALICZNE NIC DZIWNEGO ZE SIE UTRZYMAL TYLE LAT GDYZ PLACE SA MINIMALNE DO CIEZARU PRACY I STRES ZWIAZANY Z CIAGLA NAGONKA I ZWOLNIENIAMI TAKI JAK ZA OKUPANTA ...POZATYM MAMY 21 WIEK A TAM CIAGLE TECHNOLOGIA Z 2 WOJNY SWIATOWEJ ;)) JEDYNYM PLOSEM JAKI MOGE NAPISAC TO TAKI ZE LUDZIE FIZYCZNI SA NAPRAWDE WSPANIALI .

ANONIM

WYPŁATA NIE W TERMINIE!!OSOBY KTÓRE SIĘ TYM ZAJMUJĄ NIECH SIĘ ZMOBILIZUJĄ BO W KODEKSIE PRACY WYRAZNIE PISZE DO 10 KAŻDEGO MIESIĄCA I Z TEGO CO WIEM TO WYPŁATA NIE W TERMINIE GROZI KARĄ PIENIĘŻNĄ . A PRACOWNICY TEŻ MAJĄ SWOJE ZOBOWIĄZANIA WOBEC INNYCH!!!!

Robol

Faktycznie atmosfera między ludzmi bardzo fajna ,jeden drugiemu pomoże jak coś ktoś potrzebuje, lub nie wie to wytłumaczy, wszyscy praktycznie znają się chociażby z widzenia. Wypłaty są o czasie Zgadza sie, Lecz zarobki poza kadrą zarządzającą i kilkoma ewenemntami z robotników halowych, pozostawiają WIELE do życzenia. Na dzisiejsze warunki i ceny wszystkiego 1400zł na miesiąc to kpina JAWNA!!!, nie wspomnie o tym że się jest pracownikiem tam nie od wczoraj. Socjali nie ma żadnych,nawet tych paczek już nie ma na święta. O podwyżce to tylko możesz w filmie Fantastycznym usłyszeć, bo jest tak w tej kwestii że począwszy od brygadzisty na Prezesie kończąc, każdy się każdego boi, Najlepiej by nie wspominać o podwyżce, to takie TABU,każdy swego stołka pilnuje. Góra tłumaczy się tylko Kryzysem i to by było na tyle. Co do ZMINA na Hali to Piździ jak w Kieleckim :D

Zostaw merytoryczną opinię o Gliwicka Fabryka Wagonów Holding S.A. - Gliwice

• Jak się pracuje w Gliwicka Fabryka Wagonów Holding S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Gliwicka Fabryka Wagonów Holding S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Gliwicka Fabryka Wagonów Holding S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Gliwicka Fabryka Wagonów Holding S.A.?

Kandydaci do pracy w Gliwicka Fabryka Wagonów Holding S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Gliwicka Fabryka Wagonów Holding S.A.
2.2/5 Na podstawie 65 ocen.
  • Błogosławionego Czesława 13
    44-100 Gliwice

Gliwicka Fabryka Wagonów Holding S.A.