Opinie o Gliwicka Fabryka Wagonów Holding S.A. w Gliwice

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Gliwicka Fabryka Wagonów Holding S.A.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Gliwicka Fabryka Wagonów Holding S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wynajem i dzierżawa maszyn i urządzeń

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Gliwicka Fabryka Wagonów Holding S.A. w Gliwice

Jak szefostwo w Gliwicka Fabryka Wagonów Holding S.A. traktuje ludzi?

PRACOWNIK Nowy wpis

OLEWAJĄ CIE GROŹNIE ABY ICH ODZYWAJĄ SIĘ NIE (usunięte przez administratora) ROBIĆ A WYPŁATY NIE PYTAĆ NIE WIADOMO

Jakie wartości są cenione w Gliwicka Fabryka Wagonów Holding S.A.?

Sam Nowy wpis

Niema wartości bo nie ma Gliwickiej Fabryki Wagonów! Od 1,5 roku na tym miejscu jest spółka Polskie Wagony. Całkiem inny właściciel który wykupił cały teren a poprzednicy zostali wyrzuceni za długi w dziesiątkach milionów. Niektórzy mylnie wstawiają tu opinie jeszcze, a chodzi o Polskie Wagony

ZBYSZKO

Niestety moja poprzednia opinia wywołała poruszenie... Rozgoryczenie u P. Prezesa... przyszedł na halę zrobił zebranie pokręcił nosem i uciekł ( no bo przecież jak to pracownicy mogą w taki sposób mówić o miejscu pracy?) Brak słów Panie prezesie, brak słów. Minął już niemalże cały miesiąc marzec a pracownicy dalej nie otrzymali sporej czesci wyplaty. Podstawa zostala przelana , ale dla większości pracowników wystarczyło jedynie na zrobienie opłat co z resztą wydatków?? Mamy rozumieć, że sytuacja w kwietniu znowu się powtórzy? Z takim podejściem do pracownika proszę liczyć się z "odpowiednim" podejściem do pracy. Kilka osób już się zwolniło inni jeszcze się wahają a jeszcze inni liczą na poprawę sytuacji w kolejnych miesiącach. Historia zatacza koło? Chyba tak, szkoda że firma z tak dużym potencjałem zostaje wyniszczana przez osoby niekompetentne. Proszę pamiętać, że głównym narzędziem firmy jest człowiek, człowiek któremu przestaje zależeć na pracy przestaje być sprawnym narzędziem a co za tym idzie produkcja zaczyna zwalniać. Za kilka dni są święta a my pracownicy pytamy za co mamy je przeżyć? Politycy starają się zamknąć nas w domu a zarząd firmy stara się w tym domu zamykać lodówki. Ale czego możemy oczekiwać od firmy która nawet nie jest w stanie zapewnić podstawowych środków higieny... Mam nadzieję, że mój kolejny wpis już wystarczająco otworzy państwu oczy a sytuacja w firmie diametralnie się zmieni bo w przeciwnym wypadku nie wróżę dalekiej przyszłości

Co jaki okres czasu w Gliwicka Fabryka Wagonów Holding S.A. można ubiegać się o podwyżkę?

Patrys

Najlepiej jak w ogole nie chcesz podwyzki

Konserwator

o.k.

Banalne tylko trzeba być oddanym!

ZBYSZKO

Atmosfera w brygadach? Nie można niczego zarzucić. Mistrzowie? Zawsze można liczyć na pomoc. Zarząd? I tu zaczynają się schody... Niestety od początku roku w firmie dzieje się coraz gorzej, od momentu zatrudnienia Sz.P. koordynatora który jest oczami i uszami prezesa nie da się pracować bez stresu. Pan koordynator przepraszam skąd się urwał? Osoba na takim stanowisku powinna mieć jakiekolwiek pojęcie o wykonywanej pracy a tymczasem ta osoba zna sie tylko na tabelkach, tablekach z których mu wychodzi że wszyscy pracownicy przez pół dnia stoją i nic nie robią:) Przejdźmy teraz do zarobków... Jałmużna która jest prześmiewczo nazywana WYPŁATĄ jest przekazywana nam pracownikom w ratach. Na początku pracy zostajemy zapewnieni o możliwie wysokich zarobkach... wypłaty za styczeń? 2800 brutto plus UWAGA 300zł premii... wyszło ok 2500zł netto ( 10tego dostajmemy podstawę i dopiero pod koniec miesiąca premię) w styczniu nie zrobiliśmy tylu wagonów ile jest w minimum Ale jakie to były wagony? Gdzie były części? My mieliśmy się tym martwić czy góra? Warunki pracy? Hala jest dość stara ok, lepiej nie będzie Ale powinno się zadbać o jak najlepsze warunki pracy A co się dzieje na hali? Ekipa czyszcząca jest zmuszana do wydmuchiwania pyłu po szlifowaniu co powoduje zapylenie w tak dużym stopniu że nierzadko nie widać drugiego końca hali. Malarze muszą konserwować podwozie w tym samym miejscu i co się dzieje? My pracujemy tuż obok wdychając pył i lakier. I to wszystko za 2500zl netto Gdyby ktokolwiek jeszcze się wahał czy zatrudnić się w tej firmie to uwaga wynagrodzenie za miesiąc luty na dzień 09.02.2021 jest jeszcze negocjowane gdyż Pan Prezes w dalszym ciągu nie doszedł do porozumienia z mistrzami oraz zarządem co do premii. Mistrzowie widzą jaki ogrom pracy był zrobiony w lutym A prezes ma przed sobą wyliczenia Pana koordynatora które mu jasno obrazują że zamiast ok 40 wagonów (Gdzie za czasów GFW S.A. schodziło maksymalnie 30 i wynagrodzenia były na czas) powinniśmy zrobić dokładnie 66 wagonów i wtedy nie byłoby problemu z wypłatą. Więc gdzie się podziały pieniądze za te 40 wagonów? Wyparował? Wymagają od ludzi coraz więcej pracy stopniowo obniżając wypłaty. Na sam koniec dodam że na ostatnim zebraniu w piątek 05.03.2021 prezes powiedział że w marcu MUSIMY zrobić minimum 60 wagonów. Wychodzi na to że każda brygada musi zrobić minimum 3 wagony na dzień proste? Tak! Brygada hamulca, podnośników, wózkowych i malarzy bez problemu tyle zrobi. Tylko pamiętajmy że najpierw ktoś musi zrobić blacharkę A przy trupach które dostają spawacze (praktycznie sama rama) nie ma możliwości żeby wyspawali 3 takie wagony dziennie. Pozdrawiam serdecznie w momencie pisania opinii JESZCZE pracownik tej firmy natomiast w najbliższym czasie się to zmieni.

Patrys
@ZBYSZKO

Swiete slowa ZBYSZKO lepiej sie tego ująć nie dało

Michalina

Warto złożyć tu cv?

Kadry

Zapraszamy do rekrutacji: https://www.olx.pl/oferta/spawacz-slusarz-kowal-przepalacz-frezer-tokarz-gfw-gliwice-CID4-IDmPDYm.html

handlowy
@Kadry

Odradzam tą firmę ( wyrok sadowy za nie płacenie faktur ) !

@handlowy

@handlowy, czy zechciałbyś powiedzieć coś więcej na temat wcześniejszej informacji o wyroku sądowym? Czy pochodzi ona ze sprawdzonego źródła? Rozwiń proszę temat.

@Artur

Jak księgowy kopie dołki pod swym miejscem pracy kluczyk to nie da rady musi coś się wydarzyć nie planowego on zawsze miał pierwszy wypłaty i to nie małe 15.000 a później jak zwykle dla ludzi brak

kr
@handlowy

512-868-817 Zajmujemy się skutecznie windykacją. Kilkanaście spraw zostało już zakończonych spłatą. Chętnie pomożemy pozostałym wierzycielom. Skuteczność opieramy na etapie windykacji terenowej dłużnika. Windykację prowadzimy na jego koszt.

ZADOWOLONY

Odpowiadałem GLIWICZANIN-owi opinia z dnia 25.11.2018 18:15 ale powtórzę bo warto tej Firmie dać szansę ZAUFAĆ ponownie choć wiem, że się wcześniej sparzyliście. Pensja na czas a ostatnio przed czasem :) . Powoli zmienia się Zakład fakt powoli ale nie od razu Kraków zbudowano. Potwierdzam atmosfera w pracy taka, że chętnie wróciłem z innego zakładu gdzie był wyścig szczurów choć mam teraz dużo dalej z dojazdem do pracy. Plus dla Pracodawcy, że dotrzymuje słowa. Obiecał pieniądze z tarczy i w transzach je wyrównuje tak jak ma przekazywane...chociaż mieliśmy krótszy tydzień ba 3 miesiące pracy od czerwca do września. Wcześniej mieliśmy ciuchy robocze a kiedy nam się rozpadały człowiek ratował się własnymi a teraz mamy ubranie robocze firmowe prane co tydzień. Z zaopatrzeniem nie ma problemów chociaż nie zawsze leży na magazynie to idziesz i tłumaczysz dlaczego tą rzecz akurat potrzebujesz i dostajesz. Przecież wiadomo, że potrzebujesz do pracy a nie dla własnych celów.

GLIWICZANIN

GLIWICZANIN Pracuję w firmie od roku. Początki były ciężkie, firma miała problemy z płatnościami na czas, ale od 2 miesięcy jest ok. Pracuję od 30 lat, ale tak dobrej atmosfery i relacji między ludźmi nie spotkałem w żadnych z zakładów, w których poprzednio byłem. Warunki pracy są trudne ale dla mnie najważniejsze, że nie presji pracy ponad ludzkie siły. Nie ma wyścigu "szczurów" i zawsze można liczyć na pomoc kolegów i wsparcie przełożonych. Zarobki może nie są wysokie ale istnieje możliwość pracy w soboty za dodatkowym wynagrodzeniem. Na przełomie roku kilku kolegów z uwagi na opóźnienie w wypłatach zwolniło się, ale teraz wracają. Atmosfera w pracy jest najważniejsza.

wojtas
@GLIWICZANIN

ile można teraz zarobić na rękę

Zadowolony
@GLIWICZANIN

W pełni prawdziwa opinia. Pensja na czas a ostatnio przed czasem :) . Powoli zmienia się Zakład fakt powoli ale nie od razu Kraków zbudowano. Potwierdzam atmosfera w pracy taka, że chętnie wróciłem z innego zakładu gdzie był wyścig szczurów choć mam teraz dużo dalej z dojazdem do pracy. Plus dla Pracodawcy, że dotrzymuje słowa. Obiecał pieniądze z tarczy i w transzach je wyrównuje tak jak ma przekazywane...chociaż mieliśmy krótszy tydzień ba 3 miesiące pracy od czerwca do września. Wcześniej mieliśmy ciuchy robocze a kiedy nam się rozpadały człowiek ratował się własnymi a teraz mamy ubranie robocze firmowe prane co tydzień. Z zaopatrzeniem nie ma problemów chociaż nie zawsze leży na magazynie to idziesz i tłumaczysz dlaczego tą rzecz akurat potrzebujesz i dostajesz. Przecież wiadomo, że potrzebujesz do pracy a nie dla własnych celów.

Czy pracownicy w Gliwicka Fabryka Wagonów Holding S.A. dogadują się między sobą?

K

Witam czy są przyjęcia do pracy ? Jak aktualnie firma się nazywa naprawdę ?

b
@K

polskie wagony, miejsce to samo. przyjmują, ale z doswiadczeniem tokarz slusarz itp jest ok nowy wlasciciel placi na czas

Spawacz

Czy firma rzeczywiście upadła? Dzisiaj pojawiła się oferta pracy w GFW na stanowisko spawacz. Ktoś mógłby wyjaśnić jaka jest rzeczywista sytuacja z tą firmą?

Mały

Tak naprawdę to w KRSie jest GFW ale fizycznie jej nie ma. Trzeba zaznaczyć że oprócz GFW funkcjonowały spółki córki, czyli ZEKOM i SPRON,te ostatnie przeistoczyły się w ostatniej chwili w Spółkę z Warszawy. Prawo widocznie nie działa skutecznie, miliony długów a byli pracownicy już parę miesięcy bez świadectw pracy.

Jaki jest styl zarządzania kadrą w Gliwicka Fabryka Wagonów Holding S.A.?

Sławek

Żadna polityka bo już upadła i jej nie ma .

@Sławek

To prawda, że firma ta upadła? Jeżeli tak to może wiecie dlaczego? Chciałbym poznać powody ewentualnego upadku.

Taki janusz

Wielkie brawa dla załogi że zgodziła się na pracę na umowę zlecenie to jest bardzo dobry start dla nowej firmy mądrzy ludzie zarządzają i wiedzą jak manipulować ludem.

@Taki janusz

Masz rację umowa zlecenie nie jest najlepszym kontraktem, bo nie ma możliwości wzięcia płatnego urlopu lub zwolnienia chorobowego. Napisz, czy przy dłuższej współpracy można negocjować zmianę umowy na bardziej stabilną i długoterminową?

Thomas
@Artur

Od 2 grudnia, wszyscy dostali umowy o pracę na dotychczasowych warunkach, które mieli w GFW (wiele osób od razu na czas nieokreślony).

przechodzień

liczyłem, ze Nikodem Dyzma pseudonim "Grześ" wyprowadzi ten zakład na "prostą". Przykro.

Jakob

Nie mylmy firm i pojęć! GFW już nie ma na tym terenie, syndyk z prokuratorem zabronił wstępu:GFW, ZEKOM I SPRON- ze względu na ogromne długi itp. Ludzie zostali bez pracy, zapłaty wszelkich świadczeń. Na ten teren wchodzi nowa niezależna Spółka Polskie Wagony, wykupuje od Syndyka i komorników sprzęt i maszyny do produkcji, daje ludziom prace, nowe umowy od grudnia i dobrze się zapowiada, a cały teren prawdopodobnie kupuje firma Opal-Maksimum. Co będzie, czas pokaże, nie mniej jest to jakaś alternatywa i szansa zmiany na lepsze warunki pracy, bo to co było wołało o pomstę do nieba. Jak wogule prawo zezwala w perfidny sposób tak zadłużać spółki przez prezesów na grube miliony bez konsekwencji osobistych.To przecież my podatnicy musimy pośrednio płacić za matactwa takich zarządów.

Szczęśliwy
@Jakob

No cóż o tym co się tam działo od 10 lat wszyscy dobrze wiedzieli, PIP-który chodził na kontrolę i zawsze było wszystko w porządku, Urząd Skarbowy, który widział na kontach brak wpłat oraz ZUS który nic nie zrobił w tym temacie.

Nie polecam pracy w tej firmie, głównie ze względu na to, że nie są w stanie wypłacać pieniędzy na czas, firma GFW w cale teraz sobie nie radzi z funduszami, ciuchy robocze trzeba mieć swoje, pracodawca mówi o tym bezpośrednio... Obiecują od 3 miesięcy odzież robacza I nic z tego nie ma... Z zalet to no wiadomo miła atmosfera i jedna zmiana, ale niestety do pracy chodzi się też zarobić....

Vip

Do bracy też się chodzi pracować a nie szlajac się po kontach i sciemniać.. Placom za twoją pracę a nie sćiemnianie w GFN a niektórzy tak robią obijanie nic więcej chcą nocki i nadgodziny a chodzą i sciemniają nic więcej

@Vip

Poprawka do pracy się chodzi pracować a nie odpoczywać włożyć swoje siły w pracę a nie kawki i pogaduchy i spania po kontach

Czyli teraz trwa rekrutacja? Jaką umowę podpisuje firma z nowymi?

Tak to jest

Powiem tak robota może spoko ale płacić nie chcą to raz a dwa zero podejścia do do BHP wiecznie nic nie ma okularów ochronnych brak trzeba nosić i robić w tych co się ma a wiadomo rysujay się masek? O tym już nie wspomnę bo szkoda słów tak jak z rękawiczkami tak jak maski i rękawiczki używane odzież na swoją rękę tak i buty w skrócie? Na huk zatrudniacie jak nie macie kasy żeby wypłacać na czas w umowie jest do dziesięciu dniu a wy płacicie po jak wam się rzytnio podoba ja się dziwię ludziom którzy tam pracują bo olać taką firmę trochę ambicji bo robią zwas niewolników bo robić owszem można ale nie za darmo

Panowie jest szansa dla osoby bez doswiadczenia co chciala by sie przekwalifikowac czy wogole nie ma co miec nadzieje na zatrudnienie?

Mily

A jak z wyplatami i ciochami roboczymi i czy sa jakies dodatki

Szef

Przekwalifikowanie jak najbardziej możliwe, nowi pracownicy są angażowani w brygadach, które najbardziej odpowiadają ich zainteresowaniom.

Zostaw merytoryczną opinię o Gliwicka Fabryka Wagonów Holding S.A. - Gliwice

• Jak się pracuje w Gliwicka Fabryka Wagonów Holding S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Gliwicka Fabryka Wagonów Holding S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Gliwicka Fabryka Wagonów Holding S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Gliwicka Fabryka Wagonów Holding S.A.?

Kandydaci do pracy w Gliwicka Fabryka Wagonów Holding S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Gliwicka Fabryka Wagonów Holding S.A.
2.2/5 Na podstawie 65 ocen.
  • Błogosławionego Czesława 13
    44-100 Gliwice

Gliwicka Fabryka Wagonów Holding S.A.