SDP Biuro Nieruchomości Wrocław

Wrocław

Opinie o SDP Biuro Nieruchomości Wrocław

Jola z mężem

Byliśmy u nich po kredyt bo mieszkanie kupiliśmy za pośrednictwem innego biura, to co nam zaproponował jakiś dyrektorek z dużym nosem to okazało się dużo droższe od konkurencji, na wszystkie pytania nam nie odpowiedział bo..... nie wiedział, dzwonił gdzieś, wchodził i wracał z informacją "dyrektor". Naszym zdaniem, jednym słowem brak tam fachowców

Pan Ryszard

Potwierdzam wszytkie negatywne opinie na temat tego pseudo biura nieruchomości, kompletny brak profesjonalizmu i podejścia do klienta. Najdroższe stawki prowizji na rynku z jakimi się spotkałem 3,69 % !!! Szok! Byłem tam dwa razy - pierwszy i ostatni! Gorszych nie ma! Omijać z daleka! PS: I ta nagonka telefoniczna z ich działu kredytowego choć nie wyraziłem zgody na tego typu kontakty.

Aneta

@Anonym @Nikodem1 rozumiem, że jesteście niezadowoleni z SDP Biuro Nieruchomości Wrocław jako klienci. Niemniej to forum służy do gromadzenia opinii o firmach jako pracodawcach. Bardzo proszę, aby przestrzegano przeznaczenia tego miejsca. Ważne, aby pozostawiane komentarze tworzyły rzetelny obraz danej firmy. Możecie również zapoznać się z regulaminem tego forum wchodząc pod ten link: https://www.gowork.pl/regulamin

Anonym

Odradzam współpracę z tym biurem nawet najgorszym wrogom! Kupiłem mieszkanie za pomocą biura SDP Nieruchomości. W dniu podpisaniu aktu notarialnego, właściciel chciał z mieszkania zabrać telewizor i system audio hi-fi . Właściciel się rozmyślił, bo okazuje ze te sprzęty ma dla niego 'wartości sentymentalnej'. Na umowie przedwstępnej było napisane wyraźnie ze właściciel zostawia wszystkie sprzęty jak lodówka, telewizor itd itp. Agentka która reprezentowała mnie, stała za właścicielem i wszyscy próbowali mnie namawiać abym oddał sprzęt właścicielom. Stanowczo powiedziałem ze nie. Agenci w tym biurze po prostu chcą zarobić kasę i mają gdzieś czy klient jest zadowolony czy nie. Jedynie mój kolega który też był na podpisaniu aktu notarialnego i notariusz stali za mną. Byłem zgłosić tą sprawę u nich w biurze u 'kierownika', i Pani oferowała mi kartę podarunkowego do Home & You żebym więcej o nim nikomu nie gadał. Nie Polecam się kompletnie.

Nikodem1
@Anonym 13.10.2017 13:39

Z tego co mi wiadomo, telewizor i sprzęt zostały w mieszkaniu. Natomiast niezadowolenie Pana kupującego wynika z różnic kulturowych.

Anonym
@Nikodem1 24.10.2017 14:09

Tak telewizor i sprzęty audio hi fi zostały w mieszkaniu(po interwencji notariusza). Natomiast zabrania sprzętu z domu w dniu podpisaniu aktu jest brakiem kultury. Różnica w kulturze nie ma nic do tego. Pozdrawiam

Aneta

Jeszcze nikt nie zamieścił opinii na temat SDP Biuro Nieruchomości Wrocław w tym roku. Czy coś się zmieniło w ostatnim czasie? Jakim teraz pracodawcą jest firma? Na co teraz mogą liczyć jej pracownicy?

hans

Może wiecie jakich średnich zarobków można się teraz spodziewać? Nie ukrywam, że dobrze by się był załapać, bo taki specjalista ds. nieruchomości pewnie liczyć może na jakieś prowizje do podstawy. Dzięki

SDP mnie oszukało

Od jakiej stawki można negocjować pensje? - nie płacą pensji. Pracujesz tylko na samej prowizji, bez stałego wynagrodzenia oraz bez ubezpieczenia, umowa współpracy oczywiście "śmieciowa" - dokładnie umowa o dzieło, a wymagają jakbyś był na etacie Najbardziej podobało mi się w SDP Nieruchomości: nic Najbardziej nie podobało mi się w SDP Nieruchomości: obłuda i brak możliwości zarabiania pieniędzy Rotacja pracowniców: ogromna, rotuje około 99% osób rezygnuje po kilku dniach!!! Szczera prawda o SDP Nieruchomości z Wrocławia.

zadowolona

Zupełnie nie zgadzam się z opiniami powyżej. Prowizja wypłacana regularnie, przy transakcjach gotówkowych od razu. Każdy kto zaczynał w biurze nieruchomości, wie że na początku trzeba sobie wypracować bazę. Jak ktoś oczekuje zarobków super przez pierwsze trzy miesiące, to raczej będzie to wynikiem szczęścia niż efektem pracy. Więc trzeba się nastawić, że początkowo nie ma super zarobków (!) i to nie ma znaczenia jakie biuro. Pieniądze pojawiają się z czasem, bardziej regularnie po pół roku pracy i to ciężkiej pracy. To nie jest etat. Moi klienci są zadowoleni ze współpracy, ja też jestem zadowolona z kontaktu z nimi. Także dużo zależy od człowieka. Może też sytuacja od czasu poprzednich opinii bardzo w biurze się zmieniła. Polecam pracę w tym biurze, bo jest normalny kontakt z właścicielem i sympatyczni współpracownicy, z którymi dobrze się pracuje.

była agentka

Odradzam pracę w biurze nieruchomości SDP NIERUCHOMOŚCI z Wrocławia. Pracowałam tam krótki czas, podczas rekrutacji dużo obiecują, że będzie super, zarobki gigantyczne itp, z tego co wiem nic się nie zmieniło, jest tylko gorzej, problem polega na tym, że tam ludzi nie szanują, mają ich za totalne zero. Mówię szczerze jak jest, jak mówią o wielkich zarobkach proponuję przed podjęciem pracy szczerze porozmawiać z agentami i będzie wiadomo ile się rzeczywiście tam zarabia i jakim kosztem ... Oprócz tego nie dotrzymują wcześniej ustalonych warunków współpracy, zmieniają je w czasie trwania współpracy poprzez wysłanie maila !!! do tego trzeba upominać się o "drobniaki" jakie uda się Tobie zarobić, bo oczywiście jedziesz tylko na samej marnej prowizji, na umowie śmieciowej rzecz jasna.

Dzoan

Moim zdaniem jak już ktoś idzie do roboty w biurze nieruchomości, to musi nadawać się do sprzedaży i wynagrodzenie prowizyjne jest ok. Ja nie pracowałam w tym biurze, ale miałam do czynienia z kilkoma agentami z tego biura. Większość się po prostu nie nadaje, bo olewa pracę, nie biegają za klientami, po pierwszym spotkaniu i oglądnaiu, nie dzwonią, nie proponują kolejnych mieszkań. Ale w końcu trafiłam na jedną agentkę, która już bardzo długo tam pracuje i kobita naprawdę się stara. Według mnie dobry agent to taki, który dzwoni nawet kilka razy dziennie z kolejnymi propozycjami i szuka, naprawdę szuka i chce sprzedać:)

cokolwiek

Nie zauważyłaś wcześniejszych postów??? Pracownicy oszukiwani są na wypłaty, nikt nie otrzymał nawet całej podstawy nie mówiąc już o wypracowanych prowizjach. Zastanów się czy chcesz marnować czas....

były agent

Byłem w SDP Nieruchomości 3 miesiące i nic się nie pokrywa z tym co jest na rekrutacjach i w ogłoszeniach o pracę tej firmy. Dobrze wyżej napisane dla ageta zostaje ZERO, golą tych swoich agentów jak barany, zasada obowiązuje jedna tj. i następny, i następny ... Koszty agent ponosi bardzo duże i tak naprawdę nic nie dostaje w zamian. Po 3 miesiącach pracy otrzymałem 260zł !!!!!!! a włożyłem kosztów dużo więcej. Jeśli chodzi o obiecane 1000zł stałej podstawy to nigdy tego nie otrzymałem, dlaczego? a dlatego że zawsze coś znajdą na ciebie! MEGA ROTACJA AGENTÓW bo się nie utrzymują na samej prowizji. Lipa - oszustwo, okradanie ludzi z ich pozyskanych nieruchomości, praca za darmo. SDP NIERUCHOMOŚCI to firma która okrada swoich agentów na każdym kroku, uważajcie na umowę którą dają ci do podpisania, zawiera dużo kar umównych po stronie agenta za tzw. NIE PRAWIDŁOWE WYKONANIE CZYNNOŚCI ... !!!! OSTRZEGAM PRZED TYM BIUREM!

BYŁY AGENT

umowa

Na rozmowie rekrutacyjnej informowali, iż na okresie próbnym trwającym 3 miesiące otrzymam stałą w wysokości 1000zł netto plus prowizja ze sprzedaży. Teraz przedstawię fragment umowy, którą wręczyli do podpisania: " Za prawidłowe wykonanie czynności zleceniobiorca otrzyma wynagrodzenie w wysokości 1000zł pod warunkiem spełnienia warunku pozyskania 8 ofert miesięcznie. W przypadku nie wykonania zlecenia w terminie... Zleceniodawca ma prawo do pomniejszenia wynagrodzenia lub anulowania zlecenia" zatem: - jeżeli w umowie nie występuje słowo "netto" to wynagrodzenie z automatu jest wartością brutto - nie wiem jak mówi prawo, dla mnie jednak wynagrodzenie STAŁE jest stałe i nie zależy od wyników pracy. tyle na temat.

hm

zakładam, że biurom obrotu nieruchomości nie zależy aż tak na "nowych". Nowy przyjdzie, coś podzwoni, coś sprzeda, nie doczeka do wypłaty, to biuro pośredników nie musi dzielić się prowizją i tyle. Po przeczytaniu waszych opinii tak to wygląda.

okradziony

prawie wszyscy pracownicy odeszli, bo mieli dość okradania, tragedia

basia

Ja pracowałam 3 miesiące w SDP Nieruchomości we Wrocławiu i z końcem okresu próbnego zrezygnowałam. Nie wiem jak ktokolwiek może wytrzymywać takie traktowanie. Nigdy się z czymś takim nie spotkałam i na pewno nikomu nie pozwolę się tak traktować. Wszystko co jest napisane powyżej to prawda. Kierownik wysyła maile w formie żądań i gróźb (tzn. info + od razu: jak nie zrobicie tego to wyciągnę konsekwencje) Wymagania ustalone na takim poziomie żeby nikt ich nie spełniał i nie dostawał prowizji. P A R A N O J A

Szczery do bólu były agent.

Rada dla potencjalnych agentów, wybierajcie wszystko tylko nie "SRE DE PE" będziecie wykorzystywanani, wysysani do granic możliwości, a sami w zamian dostaniecie wielkie G! to firma która szuka i żeruje na młodych ludziach nie znających jeszcze branży. Na kasę trzeba czekać czasami miesiącami a jak już dostaniecie cudem wypłatę to okazuję się że jest o 30-40% niższa jak zakładaliście, bo powiedzą wam że rzekomo czegoś nie dopilnowaliście ! to legalnie działająca maszynka do oszukiwania osób generujących zysk! nie idźcie tam ! zrobicie jak zechcecie oczywiście ale jak tam pójdziecie to po krótkim czasie gorzko zapłaczecie w co się wpakowaliście. Szczery do bólu były agent.

Breslauer

Napiszę o czym innym - o NIERZETELNOŚCI I KŁAMSTWIE. Miałem zostać ich potencjalnym klientem - znalazłem ofertę w Internecie. Świeżutka, bo z końca marca 2015 roku (dziś mamy 13.04.2015). Rozpropagowana we wszystkich możliwych serwisach ogłoszeniowych (morizon, gratka, otodom, szybko.pl itp.) Na maile z zapytaniem o kontakt zwrotny - zero odpowiedzi od tygodnia. W międzyczasie znalazłem tęże samą ofertę w archiwalnych ogłoszeniach innego biura. Zadzwoniłem tam - powiedziano, że lokal od ok. półroku został sprzedany. Mieszkam w okolicy, mniej-więcej wiem, gdzie leży ten blok/mieskzanie. Wybrałem się na spacer i akurat spotkałem znajomego, który mieszka w tym kameralnym bloku. Pytam o sprzedaż mieszkania - pokazuje mi okna ze świeżo wymienioną stolarką, odremontowaną loggie. Na ogłoszeniach tego biura - nadal pełno zdjęć (lekko licząc sprzed 2 lat). W końcu zadzwoniłem z zapytaniem - co jest z tym mieszkaniem? Odebrała jakaś kobieta i wciska mi kit (dosłownie): "Na lokal ledwo co została (dosłownie 1-2 dni temu) zawarta umowa PRZEDWSTĘPNA! dlatego jeszcze nie pościągaliśmy ogłoszeń." Tak bezczelnego kłamstwa dawno nie słyszałem. Wszystkim radzę omijać z daleka tych pseudo-agentów!

uwaga oszuści

NIE PROPONUJĘ PRACY W TYM PSEUDO BIURZE NIERUCHOMOŚCI. JEST BARDZO DUŻA ROTACJA . Jak wybieracie się na wstępną rozmowę proponuję nagrywać ... ponieważ mało co się sprawdza później ... i tyle.

odradzam

SDP Nieruchomości przechodzi aktualnie przez kryzys, odchodzą klienci, odchodzą agenci, brak transacji i brak pieniążków na prowadzenie bieżącej działalności. Odradzam

były doradca

SDP dołuje i to ostro!!!!! Ratuj się kto może.

odradzam

Firma KRZAK tam od pół roku czasu nikt nie przeprowadził żadnej transakcji!!!, no i załoga się sypie bo oczywiście właściciel nie chce płacić prowizji mimo że klient już wpłacił. Szkoda nerwów i dymania za frajer!!!

agent07
@odradzam 05.03.2015 22:27

podejrzane towarzystwo! to całe SDP .Studo Dobrych Przekrętów!

nie polecam

porażda i tyle

tylko nie SDP

W 100% potwierdzam , SDP to wolontariat, tam nie zarobisz żadnych pieniędzy. Pracowałem krótki czas w biurze nieruchomości SDP we Wrocławiu, wyzysk na maksa, agent SDP dostaje między 5% -15%, tego co zarobi dla firmy, dodam jeszcze że agent ponosi osobiście koszty dojazdu do klienta (własny samochód + paliwo) oraz koszty połaczeń telefonicznych. Po odjęciu tego wszystkiego wychodzisz na ZERO!!! A co jeśli nie przeprowadzisz żadnej transakcji, to jesteś NA MINUSIE, bo nie gwarantują żadnego podstawowego wynagrodzenia. NIE WARO PRACOWAĆ W SDP NIERUCHOMOŚCI, BARDZIEJ OPŁACA SIĘ SIEDZIEĆ W DOMU. SZKODA ŻYCIA I NERWÓW.

oszukany

Nie zapłacili mi do dzisiaj prowizji za wynajęcie mieszkania! Wszystko wskazuje na to że o tej prowizji to już mogę zqpomnieć. Odradzam jakikolwiek kontakt z tą firmą bo Ciebie prędzej czy później też wykiwają jak mnie.

agent321

Całokowicie zgadzam się z opiniami o SDP.Tak naprawdę nie wiadomo czym sie zajmuje to biuro? Grobowa atmosfera .Odradzam chyba ,że chcecie mieć kłopoty!

Była Agentka

Ta firma ma ciągły problem z wypłatą prowizji dla reszty swoich agentów. Aktualnie to pracuje tam raptem parę osób które i tak już chodzą na rozmowy kwalifikacyjne szukając innej pracy.Taki jest stan rzeczywisty. Nie polecam, Była Agentka

PAWEŁ

UWAGA NA TO BIURO, NIE ZAPŁACILI MI PROWIZJI ZA TRANSAKCJE, OKOŁO 2300ZŁ, Z TEGO CO WIEM W PODOBNEJ SYTUACJI JEST KILKU BYŁYCH JUŻ AGENTÓW KTORZY WYTOCZYLI FIRMIE SDP NIERUCHOMOŚCI ZBIOROWY PROCES SĄDOWY. ZDECYDOWANIE ODRADZAM PRACĘ W TYM BIURZE.

były agent

Witam, zgadzam się z opinią, że SDP Nieruchomości jest jeddną wielką ściemą, odradzam każdemu by omijał tę firmę szerokim łukiem. To co oni obiecują na początku espółpracy jest wielkim kłamstwem, mimo wyrobienia normy i tak nie dostaniesz gwarantowanej prowizji, bo jak się chce psa uderzyć to kij zawsze się znajdzie. Zdecydowanie odradzam podjęcie współpracy.

ania

Pracowałam w biurze SDP Nieruchomości i szczerze odradzam. Raz, że dzieciniada i przedszkole, dwa że kasy nigdy nie można być pewnym, trzy że mobbing i chamstwo. Na rozmowie kwalifikacyjnej również obiecywano gruszki na wierzbie co w rezultacie nie zostało spełnione. Życzę powodzenia ... i stalowych nerwów. Bardziej opłaca się siedzieć w domu.

marcin

Ostrzegam przed pracą w biurze SDP Nieruchomości we Wrocławiu. Nie zapłacili mi za przeprowadzoną transakcję tj. ok. 4000zł, nic ich nie obchodzi, że zarobiłem te pieniądze ciężką pracą od rana do wieczora, ani że mam na utrzymaniu rodzinę. Zwracam się z prośbą o kontakt innych osób równie skrzywdzonych przez tą firmę, (usunięte przez administratora)>

tom

Odradzam pracę w biurze SDP Nieruchomości we Wrocławiu. Właśnie zakończyłem współpracę z nimi, po tym jak mnie potraktowali i jak się okazało nie tylko mnie. SDP Nieruchopmości wykorzystuje swoich pracowników nie płacąc im żadnej podstawy, tylko i wyłącznie wynagrodzenie prowizyjne. Fakty są następujące: 99 % pracowników odchodzi w ciągu pierwszego miesiąca współpracy, ponieważ szanse na zarobienie jakichkolwiek pieniędzy są znikome, poza tym cały czas dokładasz ze swojej kieszeni. Tak naprawdę nie wiesz za ile pracujesz, bo jak już uda się Tobie coś sprzedać lub wynająć, to przy rozliczeniu okazuje się, że dostajesz dużo mniej niż miało być. Takie zagrania z ich strony są na porządku dziennym, zawsze znajdzie się jakiś pretekst. Oprócz tego w tym biurze nic się nie dzieje, nie dzwonią klienci, firma nie wydaje nic na reklamę, do tego nerwowa atmosfera. ODRADZAM!

Zostaw opinię o SDP Biuro Nieruchomości Wrocław - Wrocław

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie SDP Biuro Nieruchomości Wrocław