SDP Biuro Nieruchomości Wrocław

Wrocław

Opinie o SDP Biuro Nieruchomości Wrocław

R.T

Żałuję, że nie wszedłem tutaj wcześniej, zaoszczędziłbym 2 miesiące czasu, które zmarnowałem chcąc kupić mieszkanie i wziąć kredyt z tym biurem. Oby moja opinia pomogła innym

Aneta

@były pracownik, rozumiem, że w Twoich oczach SDP Biuro Nieruchomości Wrocław posiada dużo mankamentów. Jednak nie zdecydowałeś się na ich uzasadnienie. Czy w związku z tym, mógłbyś podzielić się całym swoim doświadczeniem będącym rezultatem współpracy z tym pracodawcą?

były pracownik

pracowałem u nich, teraz działam u konkurencji, poziom zatrudnienia, szacunku do pracownika to jak porównywanie małego fiata do mercedesa!

Klient

Myślałem, że w XXI wieku o klienta się walczy a nie chce się go z każdej strony wy..... tragedia a nie biuro, stawki prowizje najwyższe we Wrocławiu. Odradzam normalnym, desperatom wytrwałości w amatorszczyźnie

Marcelina

Korzystałam z usług i jestem zadowolona!

anonymous
@Marcelina 20.03.2018 21:41

pomogli znaleźć ci lokal?

Aneta

@Marcelina, dobrze, że jesteś zadowolona z usług świadczonych Ci przez SDP Biuro Nieruchomości Wrocław. Jednak to forum ma trochę inne przeznaczenie, powinno w większości gromadzić merytoryczne opinie o tej firmie ale jako pracodawcy. Czy zatem jakiś pracownik firmy chciałby się wypowiedzieć?

Aneta

@ON pracownik były, zgodnie z Kodeksem Pracy mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegająca na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników. Czy takie działania miały miejsce w stosunku do Ciebie?

Anna
@Aneta 03.03.2018 09:56

Podbijam

ON pracownik były

SDP nie wypłaca wynagrodzenia, Twoja pensja to marna prowizja, ochłapy. Przykłady mobbingu na każdym kroku. Dziwie się, że ktoś tam jeszcze chce pracować, nowym stanowczo odradzam pracy w każdym z oddziałów! On były pracownik

Studentka

Dobry wieczór, zobaczyłam ogłoszenie o naborze, byłam na rozmowie choć miałam obawy bo zawsze czytam opinie o pracodawcy a one były negatywne. Poszłam jednak, na pierwszy rzut oka wszystko ok, rozmowa z jakimś tam dyrektorkiem, przedstawił mi mój plan rozwoju i zarobki, ale na moje zapytania co do prowizji, umowy o pracę, pozyskiwania klientów, warunków ubezpieczenia itp, nastała cisza i zakłopotanie,mam wiedzę w tym zakresie bo kończę studia w tym temacie a więc krótko mówiąc zrezygnowałam bo nic z gadki tego dyrektorka mi się nie składało z rzeczywistością, a stawki/prowizje dla mnie są poniżająco niskie 70 / 80 % dla tego biura, reszta dla zwykłego pracownika,

rekrut

powinni zmienic nazwe z SDP na OC - Obiecanki Cacanki wszystko co pisza tutaj sie zgadza

Aneta

@PRACOWNIK, czy z uwagi na fakt, że bardzo mało jest aktualnych opinii o SDP Biuro Nieruchomości Wrocław z perspektywy pracowników, mógłbyś rozwinąć swój wpis i opisać cały przebieg swojej dotychczasowej współpracy z tą firmą? Rozumiem, że nie jesteś zadowolony z tego pracodawcy. Może napisałbyś kilka słów o warunkach zatrudnienia, które oferował Ci ten pracodawca?

Nabywca nieruchomości

Miesiąc temu prawie kupiłem nieruchomość i prawie wziąłem kredyt dobrze że prawie bo pani od kredytów wiedziała tyle co ja a może nawet ciut mniej ode mnie w kwestii wzięcia kredytu. Kto ją zatrudnił temu polecam dobre szkolenie z zakresu rekrutacji pracowników. Rzecz jasna już tam nie wróciłem.

PRACOWNIK

ŻE W TYCH CZASACH TAKIE BIURO SIĘ UTRZYMUJĄ NA RYNKU TO AŻ NIEMOŻLIWE - KŁAMSTWO - WYZYSK-OSZUSTWO-KIEROWNICTWO TYLKO Z NAZWY - BYŁEM TAM PRZEZ PEWIEN CZAS I WSZYSTKO CO PONIŻEJ NAPISANE POTWIERDZAM

Jola z mężem

Byliśmy u nich po kredyt bo mieszkanie kupiliśmy za pośrednictwem innego biura, to co nam zaproponował jakiś dyrektorek z dużym nosem to okazało się dużo droższe od konkurencji, na wszystkie pytania nam nie odpowiedział bo..... nie wiedział, dzwonił gdzieś, wchodził i wracał z informacją "dyrektor". Naszym zdaniem, jednym słowem brak tam fachowców

Pan Ryszard

Potwierdzam wszytkie negatywne opinie na temat tego pseudo biura nieruchomości, kompletny brak profesjonalizmu i podejścia do klienta. Najdroższe stawki prowizji na rynku z jakimi się spotkałem 3,69 % !!! Szok! Byłem tam dwa razy - pierwszy i ostatni! Gorszych nie ma! Omijać z daleka! PS: I ta nagonka telefoniczna z ich działu kredytowego choć nie wyraziłem zgody na tego typu kontakty.

Aneta

@Anonym @Nikodem1 rozumiem, że jesteście niezadowoleni z SDP Biuro Nieruchomości Wrocław jako klienci. Niemniej to forum służy do gromadzenia opinii o firmach jako pracodawcach. Bardzo proszę, aby przestrzegano przeznaczenia tego miejsca. Ważne, aby pozostawiane komentarze tworzyły rzetelny obraz danej firmy. Możecie również zapoznać się z regulaminem tego forum wchodząc pod ten link: https://www.gowork.pl/regulamin

Anonym

Odradzam współpracę z tym biurem nawet najgorszym wrogom! Kupiłem mieszkanie za pomocą biura SDP Nieruchomości. W dniu podpisaniu aktu notarialnego, właściciel chciał z mieszkania zabrać telewizor i system audio hi-fi . Właściciel się rozmyślił, bo okazuje ze te sprzęty ma dla niego 'wartości sentymentalnej'. Na umowie przedwstępnej było napisane wyraźnie ze właściciel zostawia wszystkie sprzęty jak lodówka, telewizor itd itp. Agentka która reprezentowała mnie, stała za właścicielem i wszyscy próbowali mnie namawiać abym oddał sprzęt właścicielom. Stanowczo powiedziałem ze nie. Agenci w tym biurze po prostu chcą zarobić kasę i mają gdzieś czy klient jest zadowolony czy nie. Jedynie mój kolega który też był na podpisaniu aktu notarialnego i notariusz stali za mną. Byłem zgłosić tą sprawę u nich w biurze u 'kierownika', i Pani oferowała mi kartę podarunkowego do Home & You żebym więcej o nim nikomu nie gadał. Nie Polecam się kompletnie.

Anonym
@Nikodem1 24.10.2017 14:09

Tak telewizor i sprzęty audio hi fi zostały w mieszkaniu(po interwencji notariusza). Natomiast zabrania sprzętu z domu w dniu podpisaniu aktu jest brakiem kultury. Różnica w kulturze nie ma nic do tego. Pozdrawiam

Aneta

Jeszcze nikt nie zamieścił opinii na temat SDP Biuro Nieruchomości Wrocław w tym roku. Czy coś się zmieniło w ostatnim czasie? Jakim teraz pracodawcą jest firma? Na co teraz mogą liczyć jej pracownicy?

hans

Może wiecie jakich średnich zarobków można się teraz spodziewać? Nie ukrywam, że dobrze by się był załapać, bo taki specjalista ds. nieruchomości pewnie liczyć może na jakieś prowizje do podstawy. Dzięki

SDP mnie oszukało

Od jakiej stawki można negocjować pensje? - nie płacą pensji. Pracujesz tylko na samej prowizji, bez stałego wynagrodzenia oraz bez ubezpieczenia, umowa współpracy oczywiście "śmieciowa" - dokładnie umowa o dzieło, a wymagają jakbyś był na etacie Najbardziej podobało mi się w SDP Nieruchomości: nic Najbardziej nie podobało mi się w SDP Nieruchomości: obłuda i brak możliwości zarabiania pieniędzy Rotacja pracowniców: ogromna, rotuje około 99% osób rezygnuje po kilku dniach!!! Szczera prawda o SDP Nieruchomości z Wrocławia.

zadowolona

Zupełnie nie zgadzam się z opiniami powyżej. Prowizja wypłacana regularnie, przy transakcjach gotówkowych od razu. Każdy kto zaczynał w biurze nieruchomości, wie że na początku trzeba sobie wypracować bazę. Jak ktoś oczekuje zarobków super przez pierwsze trzy miesiące, to raczej będzie to wynikiem szczęścia niż efektem pracy. Więc trzeba się nastawić, że początkowo nie ma super zarobków (!) i to nie ma znaczenia jakie biuro. Pieniądze pojawiają się z czasem, bardziej regularnie po pół roku pracy i to ciężkiej pracy. To nie jest etat. Moi klienci są zadowoleni ze współpracy, ja też jestem zadowolona z kontaktu z nimi. Także dużo zależy od człowieka. Może też sytuacja od czasu poprzednich opinii bardzo w biurze się zmieniła. Polecam pracę w tym biurze, bo jest normalny kontakt z właścicielem i sympatyczni współpracownicy, z którymi dobrze się pracuje.

była agentka

Odradzam pracę w biurze nieruchomości SDP NIERUCHOMOŚCI z Wrocławia. Pracowałam tam krótki czas, podczas rekrutacji dużo obiecują, że będzie super, zarobki gigantyczne itp, z tego co wiem nic się nie zmieniło, jest tylko gorzej, problem polega na tym, że tam ludzi nie szanują, mają ich za totalne zero. Mówię szczerze jak jest, jak mówią o wielkich zarobkach proponuję przed podjęciem pracy szczerze porozmawiać z agentami i będzie wiadomo ile się rzeczywiście tam zarabia i jakim kosztem ... Oprócz tego nie dotrzymują wcześniej ustalonych warunków współpracy, zmieniają je w czasie trwania współpracy poprzez wysłanie maila !!! do tego trzeba upominać się o "drobniaki" jakie uda się Tobie zarobić, bo oczywiście jedziesz tylko na samej marnej prowizji, na umowie śmieciowej rzecz jasna.

Dzoan

Moim zdaniem jak już ktoś idzie do roboty w biurze nieruchomości, to musi nadawać się do sprzedaży i wynagrodzenie prowizyjne jest ok. Ja nie pracowałam w tym biurze, ale miałam do czynienia z kilkoma agentami z tego biura. Większość się po prostu nie nadaje, bo olewa pracę, nie biegają za klientami, po pierwszym spotkaniu i oglądnaiu, nie dzwonią, nie proponują kolejnych mieszkań. Ale w końcu trafiłam na jedną agentkę, która już bardzo długo tam pracuje i kobita naprawdę się stara. Według mnie dobry agent to taki, który dzwoni nawet kilka razy dziennie z kolejnymi propozycjami i szuka, naprawdę szuka i chce sprzedać:)

cokolwiek

Nie zauważyłaś wcześniejszych postów??? Pracownicy oszukiwani są na wypłaty, nikt nie otrzymał nawet całej podstawy nie mówiąc już o wypracowanych prowizjach. Zastanów się czy chcesz marnować czas....

były agent

Byłem w SDP Nieruchomości 3 miesiące i nic się nie pokrywa z tym co jest na rekrutacjach i w ogłoszeniach o pracę tej firmy. Dobrze wyżej napisane dla ageta zostaje ZERO, golą tych swoich agentów jak barany, zasada obowiązuje jedna tj. i następny, i następny ... Koszty agent ponosi bardzo duże i tak naprawdę nic nie dostaje w zamian. Po 3 miesiącach pracy otrzymałem 260zł !!!!!!! a włożyłem kosztów dużo więcej. Jeśli chodzi o obiecane 1000zł stałej podstawy to nigdy tego nie otrzymałem, dlaczego? a dlatego że zawsze coś znajdą na ciebie! MEGA ROTACJA AGENTÓW bo się nie utrzymują na samej prowizji. Lipa - oszustwo, okradanie ludzi z ich pozyskanych nieruchomości, praca za darmo. SDP NIERUCHOMOŚCI to firma która okrada swoich agentów na każdym kroku, uważajcie na umowę którą dają ci do podpisania, zawiera dużo kar umównych po stronie agenta za tzw. NIE PRAWIDŁOWE WYKONANIE CZYNNOŚCI ... !!!! OSTRZEGAM PRZED TYM BIUREM!

BYŁY AGENT

umowa

Na rozmowie rekrutacyjnej informowali, iż na okresie próbnym trwającym 3 miesiące otrzymam stałą w wysokości 1000zł netto plus prowizja ze sprzedaży. Teraz przedstawię fragment umowy, którą wręczyli do podpisania: " Za prawidłowe wykonanie czynności zleceniobiorca otrzyma wynagrodzenie w wysokości 1000zł pod warunkiem spełnienia warunku pozyskania 8 ofert miesięcznie. W przypadku nie wykonania zlecenia w terminie... Zleceniodawca ma prawo do pomniejszenia wynagrodzenia lub anulowania zlecenia" zatem: - jeżeli w umowie nie występuje słowo "netto" to wynagrodzenie z automatu jest wartością brutto - nie wiem jak mówi prawo, dla mnie jednak wynagrodzenie STAŁE jest stałe i nie zależy od wyników pracy. tyle na temat.

hm

zakładam, że biurom obrotu nieruchomości nie zależy aż tak na "nowych". Nowy przyjdzie, coś podzwoni, coś sprzeda, nie doczeka do wypłaty, to biuro pośredników nie musi dzielić się prowizją i tyle. Po przeczytaniu waszych opinii tak to wygląda.

okradziony

prawie wszyscy pracownicy odeszli, bo mieli dość okradania, tragedia

basia

Ja pracowałam 3 miesiące w SDP Nieruchomości we Wrocławiu i z końcem okresu próbnego zrezygnowałam. Nie wiem jak ktokolwiek może wytrzymywać takie traktowanie. Nigdy się z czymś takim nie spotkałam i na pewno nikomu nie pozwolę się tak traktować. Wszystko co jest napisane powyżej to prawda. Kierownik wysyła maile w formie żądań i gróźb (tzn. info + od razu: jak nie zrobicie tego to wyciągnę konsekwencje) Wymagania ustalone na takim poziomie żeby nikt ich nie spełniał i nie dostawał prowizji. P A R A N O J A

Zostaw opinię o SDP Biuro Nieruchomości Wrocław - Wrocław

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie SDP Biuro Nieruchomości Wrocław