Opinie o Awbud S.A. w Fugasówka

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Awbud S.A.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Awbud S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Realizacja projektów budowlanych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Awbud S.A. w Fugasówka

podwykonawca

UWAGA WYKONAWCY: nie podejmujcie się pracy dla tej firmy ! Tak jak poprzednik wspominał praca wykonana, protokół podpisany a ZAPŁATY brak ! To jest żenada. Ale jeżeli chodzi o negocjacje to chcieliby aby prace prowadzone były za przysłowiowe 5 zł. Tak to jest z generalnymi wykonawcami: biorą robotę a potem tną koszty w tym brak zapłaty za prace.

wawa
@podwykonawca

awbud to bankrut, utrzymywany "na kroplówce" przez Murapol, który popełnił ten błąd, że w ogóle awbud kupił. niejaki m.s. - były prezes murapolu między innymi za tę transakcję stracił posadę. teraz jest też wielki proces murapolu z "mniejszościowym" udziałowcem- rodziną Wuczyńskich. gdyby murapol mógł, to by sprzedał awbud (jak sprzedał akcje skarbca i polnord-u - ze stratą zresztą, też inne inwestycje m.s.), ale nikt awbudu nie chce kupić.

Wawa1
@wawa

Dokladnie, utrzymywany na kroplowce ktora sie konczy. Zwolniono juz jeden dzial i podobno zwolnienia reszty juz wkrotce. Za chwile bedzie tam przeciąg.

Podwykonaca

Wykonywałem usługę budowlana dla tej firmy ,jest podpisany protokół odbioru robót bez zastrzeżeń , wystawiona faktura, tylko brak zapłaty za wykonana usługę, , termin zapłaty dawno upłynął, telefonicznie nic nie załatwisz. jechać do Fugasówki szkoda czasu też się nic nie załatwi, ostrzegam podwykonawców przed tą firmą, była rozmowa z ich mecenasami każą sprawę kierować do sądu a tu wiadomo 2 lata lub dłużej. słaba jest ta firma

BywalecTerenówHuty

Witam, Współpracowaliśmy na jednym z ostatnich kontraktów Awbudu w ZGH. Do momentu prowadzenia prac wszystko było dobrze, relacje jak najbardziej partnerskie pod względem biznesowym, pod koniec tego wpisu dowiecie się Państwo dlaczego. Wykonaliśmy jako firma wiele dodatkowych prac, na zasadzie dobrej współpracy, wtedy osoby dowodzące na budowie były naprawdę do ręki przyłóż. W momencie zakończenia prac, wystosowali pismo o karach, których z pieczołowitością dopilnowali. Ci sami którzy rzekomo partnersko prosili o to o tamto! Nikt z nich nie pamięta jak praktycznie błagali o roboty, jakby sami rąk nie mieli, roboty wykonane a na koniec zero uczciwości. Jak napisał ktoś poniżej, byle wyrwać ile się da z każdej umowy. Ja zalecam czujność oraz bezwzględnie dokumentować każdy dzień prac dla nich. Koniec końców, jak mawiali nasi dziadowie pcha się na usta powiedzenie, że zachłanność hańbi ludzi.. Oj tak, niektórych bardzo. Nic jednak nie pozostaje bez skutków... Spójrzcie na notowania, równia pochyła... W którym kierunku? W dół.

Karol897

(usunięte przez administratora)jakich mało. Mielą podwykonawców na kase, wymyskają jakieś teorie byle tylko nie zapłacić. Faktury wiszą, roboty odebrane. (usunięte przez administratora)Cwaniaki. Kierownicy projektu to (usunięte przez administratora)przeważnie, wszystkich (usunięte przez administratora)itp.

logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
519730786

Osoby z zaległymi płatnościami zapraszam do kontaktu pod numerem +48 519 730 786, chętnie pomogę.

Przerażony

Oświetlenia na budowie nie ma, wszędzie ciemno, RB-tek nie ma, nie ma gdzie podłączyć wiertarki, a każą wykonywać instalacje!! jak w takich warunkach pracować ?? A terminów trzeba dotrzymać bo kary umowne mogą być!!

Mirek
@Przerażony

U mnie uwinęli się natychmiast. Praca wykonana bez zarzutu.

Mirek

Fajna firma dobre kotlety(usunięte przez administratora)

Zaskoczony

Przeczytałem wszystkie opinie znajdujące się na tej stronie i powiem szczerze, że jestem bardzo zaskoczony. Czemu aż tak wiele jest złych opinii o firmie Awbud? Współpracuję z nimi od 3 msc na kontrakcie w Pabianicach i jestem naprawdę zadowolony. Kadra kierownicza wydaje się w pełni profesjonalna, atmosfera raczej przyjazna. no zdarzają się różne zgrzyty, ale jak to na budowie. Jeżeli chodzi o rozliczenia, to też nie ma na co narzekać. Raz w msc chodzi się do pani, która przygotowuje protokoły i trwa to zwykle 5 minut. Później z podpisami na nich trochę gorzej, bo albo to kb na budowie albo kk na naradzie, ale jak czeka się w towarzystwie tej uroczej młodej damy, to nawet nawet czas oczekiwania jest przyjemny. Same płatności wychodzą raczej terminowo. Raz mi się zdarzyło, że przelew wyszedł z jednodniowym opóźnieniem. Nie wiem jak będzie przy odbiorze końcowym, ale na chwilę obecną naprawdę polecam współpracę z tą firmą.

Milo

Szczesciarz!!!!

PrzyszłyWykonawca
@Zaskoczony

Mogę prosić o jakiś kontakt do Pana/Pani?

MM
@Zaskoczony

Awbud-owi jest trudno znaleźć Podwykonawców na budowie CH Tkalnia w Pabianicach. Mało kto odważa się z Nimi współpracować. Po prostu boją się aby nie zszedł im Pan z budowy. Znam podobne przypadki gdzie długo nie mogli znaleźć Podwykonawcy na dany zakres robot. Wówczas płatności w miarę szły, aż do zaawansowania około 80% zakresu robót Podwykonawcy. Gdy Podwykonawca wykonał większość robót zaczynały się problemy. Znam przypadki gdy 8 kolejnych faktur było opłaconych a za ostatnie 2 faktury i kaucję Podwykonawcy czekali po 18 miesięcy!!! tak 18 miesięcy!!. Jeśli jest taka możliwość, proszę Pana o komentarz jak zakończy Pan swoje roboty protokołem końcowym na Pabianicach. Pozdrawiam Pana serdecznie. . Ja jednak już nie chcę współpracować z AWBUD S.A. i nie polecam tej firmy.

M
@Zaskoczony

Niestety na rynku budowlanym jest jeszcze pewna grupa nieuczciwych Generalnych Wykonawców. Szukają mniejszych Podwykonawców aby tylko wykonali prace, bo inaczej dostaną kary od Inwestora za niedotrzymanie terminów umownych. Gdy prace zostają wykonane to Generalni zapłacić za te prace nie chcą, szukają przysłowiowej "dziury w całym" aby tylko nie zapłacić... Widziałem już wiele, byłem świadkiem jak rodzinne firmy upadały przez nieuczciwych Generalnych Wykonawców. Są to prawdziwe dramaty tych rodzin i ich bliskich. Budowali Rodzinną firmę latami, czasami pokoleniami i nagle trach... przez Generalnego Wykonawcę " cwaniaka" wszystko upada !!!. Kochani, bądźcie ostrożni i czytajcie uważnie Umowy, najlepiej konsultujcie drafty Umów które proponują Wam Generalni ze swoimi prawnikami/ radcami prawnymi. Powodzenia życzę wszystkim Rodzinnym firmom !!!

AAA
@PrzyszłyWykonawca

Jeśli materiał jest po Pana stronie to proszę być ostrożnym...

Stalkowy 82
@Zaskoczony

Jaki zakres Pan wykonuje? Ja też jestem na Pabianicach. Płatności różnie idą. Raz w terminie, raz nie ale idą. O jaką uroczą młodą damę tu chodzi? O panią M? Jeżeli tak to również pozdrawiam:)

Jontek
@MM

(usunięte przez administratora) Jeżeli czytał Pan te opinie przed podjęciem kontraktu dziwie się, że zdecydował się Pan na współpracę. Nie warto tracić czasu. Takie firmy trzeba eliminować z rynku.

Jontek

(usunięte przez administratora) Trzymać się z daleka. Niezależnie od tego co piszą inni (usunięte przez administratora) Nie płacą za uczciwie wykonane prace.

Szkoda czasu

Szkoda czasu Panowie na współpracę , szkoda czasu... :(

UwagaUwaga
@Szkoda czasu

Z naciągaczami się nie współpracuje, od nich się ucieka !. Przed podpisaniem Umowy obiecują "złote góry". Zaraz po podpisaniu umowy grożą karami Umownymi, a sami nie wywiązują się z zapisów Umownych. Podwykonawcy, uważajcie na tą firmę to "Wilk w owczej skórze" .

UwagaUwaga
@Szkoda czasu

wykonawca

Witam Ktoś wie jak wyglada współpraca z Awbud na nowej papierni na ul. Kościuszki 142a Mam dylemat podpisać z nimi umowę?opinie maja z tego co widzę koszmarne. Termin płatności wynegocjowaliśmy na7 dni Na co zwrócić szczególna ostrożność i uwagę

Mar.
@wykonawca

Witam.Proponuję Panu podpisać z nimi Umowę na początek tylko na pewien mały zakres prac aby sprawdzić jak się z nimi obecnie układa współpraca i czy Panu zapłacą za wykonana pracę. Znając Awbud termin zapłaty 7 dni jest mało realny... Jeśli wywiążą się z Umowy i zapłacą to można zawsze zrobić Aneks na roboty dodatkowe. Znam firmę od instalacji elektrycznych która wykonała swoje prace w styczniu 2018 r. , jest podpisany protokół odbioru prac przez kierownika budowy oraz kierownika kontraktu i do dzisiaj Awbud z nimi się nie rozliczył, a to już przecież ponad rok!!! Teraz ten Podwykonawca szuka pomocy u Inwestora. Sprawa pewnie skończy się w sądzie. Ogólnie ciężki temat odzyskać pieniądze od Awbud-u. Nikt tam w dziale finansowym nie odbiera telefonów, na listy nie odpisują. Radzę Panu ostrożność.

Alicja

AWBUD Spółka Akcyjna to wyspecjalizowana w kompleksowej obsłudze inwestycji grupa budowlana, prowadząca działalność w 6 obszarach. Zespół około kilkuset wysoko wykwalifikowanych pracowników, w tym 100 inżynierów różnych specjalizacji, łączy doświadczenie i kompetencje wynikające z ponad 28 lat działalności AWBUD na polskim rynku i realizacji ponad 450 inwestycji. Pracownicy Grupy AWBUD zdobywali doświadczenia w największych międzynarodowych oraz polskich firmach budowlanych. Wnioskuję zatem, że znajdzie się tu kilka osób, które chętnie podejmą tam pracę. W tym celu odsyłam zainteresowanych na ich witrynę: https://www.awbud.pl/kariera/oferty-pracy/ Tam znajdziecie aktualne oferty pracy. Co o tym sądzicie?

Kuba
@Alicja

Widzę wśród ogłoszeń, że jest szansa odbycia płatnej praktyki - ktoś coś powie więcej na ten temat?

Ręce opadają

Jestem pracownikiem podwykonawcy na budowie Awbudu i niestety muszę stwierdzić że ta firma jest totalnie zdezorganizowana jak nie ma prądu to nie ma wody i rozumiem że tak bywa na budowie ale przez tydzień czasu nie mogą zabezpieczyć kladki przed mrozem.nie dość ze było zgłaszane z dwa tygodnie wcześniej to nic nie było robione.ps tak na marginesie. Wiśniewski z kierownictwa jakaś masakra że człowiek się tyle uczył i dalej jest takim zjebem. (usunięte przez administratora) powinni go zwolnić. Współczuję naprawdę takim ludziom. A bym zapomniał problemy z kasą. Omijajcie tą firmę na odległość.

Podwykonawca

Dzięki za informację od wszystkich. Właśnie dostałem zapytanie ofertowe od tej firmy. Będę wiedział co robić dalej.

Alicja

AWBUD Spółka Akcyjna w ostatnim czasie ogłosiła kilka ofert pracy. Jedną z nich jest zatrudnienie na stanowisku Inżyniera Budowy. Wymagane jest doświadczenie wyższe w specjalności budowlanej oraz minimum rok doświadczenia w realizacji budowy. Czy ktoś z Was byłby zainteresowany złożeniem swojego CV na to stanowisko? Jeżeli tak, to dodaję link do strony firmy: https://www.awbud.pl/kariera/oferty-pracy/?id=47

M.
@Alicja

Dzień dobry. Słyszeliśmy, że tuż przed świętami Bożego Narodzenia 2018 , inżynierowie w oddziale w Warszawie dostali wypowiedzenia?? czym to było spowodowane?? brak nowych kontraktów ? czy zmiana profilu działalności firmy z budownictwa przemysłowego na budownictwo mieszkaniowe ? co Pani rozumie przez stabilność zatrudnienia ?

M.
@Alicja

Tak słyszeliśmy "na mieście" Pani Alicjo. Jeśli było inaczej to proszę mnie poprawić. Pozdrawiam.

Rw

Pracowałem w tej firmie. Wypłaty na czas, jej wysokość ok.. Urlop czasem trzeba wywalczyć, zwlekają na ostatnią chwilę z akceptacją. Co z tego że jest plan urlopowy, jak wszyscy mają go w głębokim poważaniu. Ważne że jest i nic ponadto. Rekompensata za niewykorzystany urlop, haha, a co to? Podwyżka mimo wyniku, haha, co to? Nadgodziny czy soboty - zapomnij że ktoś ci zapłaci. Praca ponad 8 godzin - zależy od ciebie i tego jak prowadzisz temat, choć zwykle niemożliwością jest pilnowanie się ustawowych 8 godzin. Masz coś do załatwienia na mieście, jedziesz załatwić. To są ludzie, z którymi idzie się dogadać. Płatności dla wykonawców są jak już wspomniano, zwykle z opóżnieniami i to nie z winy nienależytego wykonania zakresu umowy, czy to z winy papierów, a z zupełnie niejasnych powodów, na które budowa nie ma wpływu. Związane ręce kadry prowadzącej budowę to norma. Wewnętrzne zmiany, ciągłe zmiany i to nie do końca na lepsze, chaos i dezinformacja, powodują większe zamieszanie i brak chęci dalszej współpracy. Płatnej delegacji brak.

Poszkodowany

Widzę, że jest bardzo dużo poszkodowanych przez AWBUD. Czy można zrobić pozew zbiorowy przeciwko tej spółce ?? Przecież to są nasze pieniądze które należą się nam. Są zlecenia robót, są protokoły potwierdzające wykonanie robót , są wystawione faktury, a nie ma pieniędzy za wykonane roboty...

Halina
@Poszkodowany

Mój mąż rok temu wykonał usługę dla AWBUDU i do tej pory pieniędzy nie wypłacili .Na podatki poszły wszystkie oszczędności rodziny. Teraz sprawę skierowalismy do sądu. I czekamy. ????Nich podwykonawcy uważają! !!!

Podwykonawca elektryki

Witam, Terminowość płatności, porażka! Jak o wykonanie prac to pilą, karami straszą. Targują się, negocjują pojedyncze pozycje z kosztorysu, wyjmują z zakresu bo metr kabla kupują trochę taniej. Kabaret :-) Ale jak się upominasz o swoje pieniądze, to nikt nic nie wie, to dzwonić do tamtego, tamten nie wie jeszcze inny na urlopie. Odsyłanie, odpychanie. Jak dla mnie celowe działanie. Generalnie nie polecam. Współpraca z firmą AWBUD to strata czasu, pieniędzy, nerwów. Ps. Bierzcie od nich wszystko na papierze, bo się u nich ludzie zmienią.

Mike
@Podwykonawca elektryki

Potwierdzam. Uwaga na tą firmę. Czasami jest bardzo agresywna wobec mniejszych Podwykonawców.

Kierownik Robót

Swoim pracownikom Awbud płaci regularnie, nie powiem, ale szkoda mi tych małych Podwykonawców. Z podwykonawcami jedzie się na ostro, nie ma litości. Płatności dla Podwykonawców mają po 60 dni opóźnienia albo i więcej jak w takich warunkach Kierownik ma prowadzić budowę, no jak ?? nie da się i stąd ta rotacja Inżynierów a Awbud S.A. Cóż... z pustego to i Salomon nie naleje.... Poniżej wynik finansowy Awbud S.A. za III kwartał 2017 r. http://forsal.pl/artykuly/1088688,strata-netto-awbudu-to-1-45-mln-zl-w-iii-kw-2017-r-wobec-zysku-rok-wczesniej.html A i mała uwaga: Czytajcie dobrze Umowy. Pozdrawiam serdecznie.

Z budowy EC siekierki
@Kierownik Robót

Nie prawda swoim pracownikom jak i podwykonawcą nie płaci regularnie, a z dużym 0puznieniemi. Nie polecam firmy.

Robo
@Z budowy EC siekierki

Jak to Awbud pracuje dla EC Siekierki? Przecież kontrakt był zerwany w grudniu 2017 roku.

Zimn@Ziemia

Co się dzieje z IT w AWBUD - w ciagu roku kolejny raz oferta o naborze. Warto składac dokumenty i aplikowac?

Zico
@Zimn@Ziemia

Tak

Zostaw merytoryczną opinię o Awbud S.A. - Fugasówka

• Jak się pracuje w Awbud S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Awbud S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Awbud S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Awbud S.A.?

Kandydaci do pracy w Awbud S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Awbud S.A.