SOLETANCHE POLSKA SP. Z O.O.

Opinie o SOLETANCHE POLSKA SP. Z O.O.

Gigi Nowy wpis

Znalazłem na stronie firmy ofertę pracy dla spawacza. W przypadku braku uprawnień MIG/MAG czy firma w razie potrzeby dofinansuje kurs?

Nowy wpis

@Gigi

Jeśli po okresie próbnym współpraca będzie kontynuowana to oczywiście istnieje możliwość sfinansowania pracownikowi kursu na uprawnienia MIG/MAG.

Podwykonawca Nowy wpis

Witam, chciałbym uprzejmie zapytać dlaczego Firma nie płaci podwykonawcom zaległych faktur od kilku miesięcy. Czy może świadczy to o złej kondycji finansowej czy to jest normalna procedura. Na uwagę zasługuje również fakt iż osoby odpowiedzialne za płatności ukrywają się , nie odbierają telefonów ( zwłaszcza telefon sekretariatu wydaje się być fikcją ). Obowiązuje zakaz ustalony przez władzę spółki aby nie przekazywać telefonów do biura księgowości !!!!. Jeżeli ktoś zna bezpośredni kontakt do księgowości to bardzo proszę o udostępnienie. Reasumując firma bardzo komunikatywna jeżeli chodzi o prowadzenie prac na budowie, telefony się urywają, korespondencja działa sprawnie. Po wykonaniu zleconych prac następuje całkowita izolacja i nikt nic nie wie, a w razie pytań odsyłają do " wirtualnego sekretariatu ". Brawo tak trzymać .....

Na jakie wynagrodzenie można liczyć w firmie SOLETANCHE POLSKA SP. Z O.O.? 27 marca na portalu GoWork.pl pojawiło się ogłoszenie na stanowisko projektant. Ktoś z Was aplikował?

Witam czy obecnie jest szansa na pracę w waszej firmie dla Majstra lub operatora przy pracach palowych?

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie SOLETANCHE POLSKA SP. Z O.O.? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku SPAWACZ?
Buli

Nie pracowałem w Krakowie,ale to co piszesz to norma. Ja tylko pamiętam Lublin nad Bystrzycą tam był fajny mostek ,gdzie obserwowaliśmy kąpiących się ludzi w przeszklonym aquaparku.Wielikrotnie człowiek chciałby się znaleźć na tym basenie. Znalem twarze nawet samochody ,gdzie ludzie podjeżdżali o określonych godzinach. Naturalnie to trwało 3-mc . Z perspektywy czasu widzę jakim byłem fra.. pracując tam. Chce nakreślić problem czasu pracy ,gdzie ludzie się godzili na ten proceder a pracodawcą pozwalał. Naturalnie na basenie nie byłem i proszę nie pisać,że firma och i ach tak dbała w owym czasie o zdrowie pracowników i ewentualne wypadki bo to jest śmieszne co piszecie. Wielu majstrów i kierowników ,oraz dyrekcja i bhp naginalo co mogło. Wielu ludzi i kolegów zdrowotnie za to odpowie . Naturalnie firma umywa ręce .Mógłbym więcej opisywać. Resztę zostawiam wyobraźni. Nadal nie ma odpisu ze strony firmy,jak były rozliczane nadgodziny, gdyż zanotowałem wpis kolegi, który pracował 360 godzin co także potwierdzam. Tu pytanie do osoby,która wysyłała paski z rozliczeniem na 0 . Jak to się miało ? Sprawa jest poważna !

@Buli

Wydaje się, że ta dyskusja niczemu nie służy. Takie sytuacje, o ile rzeczywiście miały miejsce, to zamierzchła przeszłość. Zapraszamy do kontaktu i do aplikowania na nasze oferty pracy.

Buli

Fajnie, że teraz być może. Pani "ciotka" jak ja nazywasz kolego z produkcji w co wątpię. Przyjeżdża na budowy i jest skora do objasnien pasków. Faktycznie pracujecie nieco krócej niż jeszcze do niedawna. Kiedy to prace zaczynało się przed światem a kończyło grubo po zachodzie słońca. I nie jaka Pani "ciotka" miała wielkiego bulaka co zrobić z taką ilością nadgodzin. Naturalnie mnożą dzieliła przez długość włosa ilość ołuwków i to się miało zgadzać wedle naturalnie norm kodeksow itd. Śmie twierdzić, że skala niedoplaconych nadgodzin w skali przykładowo 150 produkcyjnych pracowników jest bardzo olbrzymia. Cieszę się, że teraz tak swobodnie rozmawia się z dyrekcja za moich czasów to było w p.. I na gaz.

Buli

Zaciekawiła mnie sprawa tzw. nadgodzin. Kojarzę i chyba wiem o kogo chodzi kiedy czytam wpis Andrew. Kurczę ja akurat wiem ,gdzie pracowałem mianowicie na odcinku ścian szczelinowych. Ostatnia duża budowa to metro Trocka. Podam ciekawy przykład: Rozpoczynaliśmy pracę o 7 i dziwnym trafem ludzie krzyczeli do nas z balkonów,aby kończyć pracę bo chcą spać .Ba wielokrotnie na maszyny spadały np. jakieś kamienie.Cholera dokładnie pamiętam u kogo pracowałem i ten fakt miał miejsce.Moje malutkie pytanie,czy kiedykolwiek firma wypłaciła tzw.100 .A tak jak u kolegi Andrew mi się też tego by nazbierało przez 5 lat. Na pasku widniało tylko 50%. Pozdrawiam Suchy z Brodnicy

@Buli

Eee tam, austriackie gadanie... I co, przez 5 lat nikt nie poszedł do przełożonych i nie zagadał dlaczego ma za mało? Nie chce się wierzyć. Jak nam się wypłata nie zgadzała na Zachodnim, to w trymiga przyjechała ciotka z kadr i główny dyrektor. Wyjaśnili jak się czyta prawidłowo paski z wynagrodzeniem, a jak nie chcieliśmy 3-miesięcznego okresu rozliczeniowego to właśnie go likwidują od kwietnia. Coś słabo gadaliście z kierownictwem.

Jakie godziny pracy przyjęte są w firmie SOLETANCHE POLSKA SP. Z O.O.?

Dzień dobry, zależy od grupy zawodowej: dla personelu typowo biurowego godziny pracy to 8:00-16:15 (z 15-minutową przerwą wliczaną do czasu pracy i 15-minutową przerwą nie wliczaną do czasu pracy), a dla personelu zatrudnionego bezpośrednio na budowach - to w większości 7:00-15:15 (z przerwami takimi, jak powyżej), choć - oczywiście - sporadycznie zdarzają się kontrakty, które realizowane są w harmonogramie 24h, więc incydentalnie - może się zdarzyć praca w porze nocnej

Łysy
@SOLETANCHE POLSKA SP. Z O.O.

@Soletanche, a czy ta "incydentalna" praca w nocy wykonywana jest również przez zmianę pracowników przychodzącą o godzinie 7:00 ? W przypadku odpowiedzi "tak" na powyższe pytanie chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób rozliczane są nadgodziny ? Pozdrawiam.

@Łysy

Harmonogram prac 24h, który zdarzył się dotychczas może dwukrotnie, nie przewiduje pracy w wymiarze większym niż 10-12h, zatem pracownicy albo rozpoczynają pracę rano, albo wieczorem. Nie dopuszcza się do sytuacji przebywania w pracy non-stop. To jest branża budowlana, zbyt obciążona ryzykiem wypadku, a do wypadku mogłoby przecież doprowadzić zmęczenie.

Łysy
@SOLETANCHE POLSKA SP. Z O.O.

Soletanche, odpowiedź wymijająca. Mam zatem dodatkowe pytanie dotyczącej informacji jaką uzyskałem od jednego z dyrektorów podczas rozmowy kwalfikacyjnej tu cytuje "iż realizacja specjalistycznych prac fundamentowych wymaga ciągłego nadzoru na budowie, więc zdarzają się sytacja w których parcuje się ciągle od 7 do np. 2 (np. ściany szczelinowe)". Nie dostałem również informacji dotyczącego rozliczania nadgodzin :).

@Łysy

Odpowiedź nie jest wymijająca :) po prostu wszystkie nadgodziny są rozliczane zgodnie z przepisami prawa pracy i obowiązującym w firmie 3-miesięcznym okresem rozliczeniowym. Jest to dla nas tak oczywiste, że aż nie wiemy co możemy napisać w odpowiedzi na tak postawione pytanie :)

Endriu
@SOLETANCHE POLSKA SP. Z O.O.

Ściany szczelinowe to praca od 6 do 22, czyli pracodawca narusza przepisy i faktycznie pracownicy którzy Godzili się na taki proceder. Tracili zdrowie, narażając się na zmęczenie i potencjalny wypadek przy pracy. Prawda jest iż faktycznie nadgodziny były płacone 50%, a nie 100% powyżej 10 godzin. Prawda jest, że pracownicy posiadają zdjęcia grafików ile dokładnie pracowali. Ja miałem przyjemność pracy z kolegami przez 7 lat w tej firmie, więc mam prawo odnieść się do tego wątku. Myślę, że przez ten okres mam niedoplacone z nadgodzin około 30000zl. Pozdrawiam i życzę zdrowia

@Endriu

Od kilku lat nie zdarzają się zmiany dłuższe niż 12-godzinne, więc albo pracował Pan zdecydowanie dawno, albo pomylili się Panu pracodawcy :) Jeżeli twierdzi Pan, że ma Pan wobec Soletanche jakiekolwiek roszczenie ze stosunku pracy, zapraszamy do kontaktu, chętnie wyjaśnimy powstałe wątpliwości.

Golub-Dobrzyń pozdrawia.
@SOLETANCHE POLSKA SP. Z O.O.

A pamiętacie robotę w Krakowie u RYŻAWEGO? 6,15 Wawel po lewej i standard tekst ,,muszę to odwiedzić''. 22,15 Wawel po prawej i teks ,,znowu k....a 16 godzin, ale trzecia sekcja zalana . I tak 3 miechy a Wawel tylko z mostu widzieliśmy.

Buli

Kłania się Buli proszę o prostą odpowiedź co z tymi 100 w jaki sposób były rozliczane i czy w ogóle były ? Bo tak prawdę mówiąc będąc w kontakcie z kolegami ,czli byłymi kolegami byłymi pracownikami.Nikt nie odnotował 100.Piszecie Państwo że rozliczenia nadgodzin to jest sprawa tak oczywista,że jest nie oczywista dla kręgu ludzi ,którzy już nie pracują.Wiem ,że pytanie jest niewygodne,ale o jakąś odpowiedz sensowna jednak proszę.

Buli

Przepraszam jak wyglada sprawa z rozliczaniem nadgodzin . Jeżeli np.praciwnik pracuje ponad 10 godzin ,czy firma zna pojęcie 100 % płatności za nadgodziny.Tez jako były pracownik w czasie kiedy pracowałem nie odnotiwalem tego w pasku rozliczeniowym.Nie jaki Andrew domyślam się o kogo chodzi chyba raczej tak samo jak i ja nie pomyliłem nazwy naszej byłej firmy,jeżeli chodzi o godziny pracy .Przykład metro Trocka ,gdzie faktycznie pracowano cały tydzień ,jeżeli chce ktoś zaprzeczyć to proszę bardzo.Podobnyvh budów przeżyłem dziesiątki,gdzie zawsze była presją dodatkowo to już śmieszne ludzie z bloków rzucali w maszyny kamieniami ,darli się bo chcieli spać a była już 22.To wszystko działo się jeszcze nie tak dawno w firmie.Bo jakieś 2 lata temu ,kiedy pracowałem.Jak jest teraz ?nie wiem . Pozdrawiam wszystkich kolegów suchy z Brodnicy

Czyli w firmie zmieniło się szefostwo?

@Kasia

W sumie to w Soletanche Polska pracuję niewiele ponad rok, ale - o ile wiem od kolegów - to tuż przed moim przyjściem zmienił się Prezes i doszedł nowy Dyrektor Operacyjny. Nie wiem jak tu było przedtem, ale - jeśli wierzyć kolegom - zmiana kierownictwa bardzo przyczyniła się na plus do zmiany atmosfery, transparentności i komunikacji w firmie. Osobiście mogę powiedzieć, że pracuje się fajnie.

@Aspergilius Flavius

To niezwykle miła opinia. Bardzo dziękujemy.

Ireneusz

Firma utrzymuje socjalne podejście do pracownika, na Bazie wręcz rewolucyjne zmiany i to pozytywne choć na początku byłem nastawiony sceptycznie do nich. Jeżeli kierownikowi Bazy uda się utrzymać ten kurs zmian i poukłada te rozsypane klocki po swojemu do końca będzie to sprawnie działająca jednostka chyba, że go zwolnią lub się zwolni sam bo może nie wytrzymać ciśnienia z góry.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w SOLETANCHE POLSKA SP. Z O.O.?

Aspergilius Flavius

W zasadzie to coraz częściej po okresie próbnym

5 dyrektorów na 1 fizycznego pracownika. Praca po 360 h w miesiącu ! Marna stawka jak na taka robotę!!!

Halina

O jakim dziale piszesz? Jest to ważne, bo różne działy mogą różnić się między sobą jeżeli chodzi o hierarchę i układ kadry. Opisz bardziej szczegółowo miejsce pracy.

K

W biurze pracowałem ponad 5 lat. Firma była znana z dobrej atmosfery w zespole i "francuskiego", socjalnego, podejścia do pracownika. Była bo gdy okazało się że nagle brakuje kasy to zaczęło się odcinanie pozapłacowych benefitów, nowe aneksy do umów, aluzje o dyscyplinarnych zwolnieniach a to wszystko połączone z brakiem jasnej komunikacji i gadką o byciu "najlepszą firmą geotechniczną". Kiedyś to mógł być pracodawca na lata, teraz jak prawie wszędzie, jak jesteś młoda/y to zdobądź wiedzę i negocjuj lepsze warunki gdzieś indziej.

Jarosław
@K

Szkoda, że w Twojej ocenie warunki pracy w firmie SOLETANCHE POLSKA uległy pogorszeniu. Niestety czasem jest tak, że kryzys firmowy odbija się na warunkach zatrudnienia pracowników, którzy tam pracują. Wiesz może, czym w ogóle spowodowane było to, że zaczęło brakować pieniędzy? Konkurencja w rejonie się rozrosła, czy może był tego zupełnie inny powód?

Maria

Jestem ciekawa, dlaczego ostatnio nie dyskutujecie o pracodawcy, jakim jest SOLETANCHE POLSKA. Ale być może mój post skłoni Was do aktywności na wątku. Firma ta oferuje ciekawe programy stażowe, praktyki, a także oferty pracy: https://www.soletanche.pl/kariera Jak możecie zauważyć, właśnie szukają: Asystenta Projektanta, Elektryka, Spawacza i Pracownika ogólnobudowlanego. Wystarczy jedynie wysłać im swoje CV. Może znajdzie się tu osoba, która zdecyduje się na tak poważny krok? Będę czekać na Wasz odzew!

Jeronimo

Od jakiegoś czasu słabo. Nie ma kasy na podwyżki, premie, ludzie odchodzą. Tylko w biurze co chwila roszady. Nowa władza, jakość...

Bolo

Opinia o pracy na projektach na budowach. Firma ok. Daje możliwości rozwiązywania bardzo skomplikowanych technicznie problemów inżynierskich i ciekawych projektów. Po kilku latach w firmie żaden problem na budowie Cie nie przerazi, a nie będziesz potrzebował majstra żeby go rozwiązać. Wiąże się to z dużą samodzielnością. Ktoś po pracy w GW może być nieprzyzwyczajony do takiej specyfiki pracy. Plusy: pensja wyższa niż w typowym gw plus socjal (hotel/ mieszkanie, auto, benefit system, obiady, opieka medyczna, świadczenia świąteczne,premie roczne, kwartalne) Niespotykane i ciekawe projekty,rozwój wiedzy. Minusy: dużo godzin wynikających z technologii robót i ilości pracy, praca daleko od domu, często duża presja ze strony klientów, duże zmęczenie pracą, praca w błocie, mrozie, za duża oferta usług, jakie proponuje firma-nie zawsze mierzą siły na zamiary

inżynier

Jeśli ktoś nie będzie bezpośrednio podlegał pod kapryśnego i nieprzewidywalnego Dyrektora Generalnego, to naprawdę warto. Sam głównie czyta gazetę, przychodzi ostatni i wychodzi pierwszy. Pozostali pracownicy to pomocni i mili ludzie z dużą wiedzą, może oprócz jednej Pani zajmującej się BHP i kablowaniem do Generalnego. Zarobki, jakie kto wynegocjuje, pozostałe benefity należy również od razu omówić na początku. Generalnie polecam!

@inżynier

Miałam przyjemność bardzo blisko współpracować z Dyrektorem Generalny i nie mogę o im złego słowa powiedzieć. To był na prawę super gość. Oczywiście jak każdy, czasem wstawał "lewą nogą", ale to nic strasznego. Szkoda, że już odszeł :( Nowa władza (czyli obecna) jest raczej bezwzględna. Szkoda, że przy tej "dobrej zmianie" odeszło tylu super ludzi. W mojej subiektywnej opinii firma na tym staci.

Jacek
@.

Rozumiem, że pozytywnie oceniasz współpracę z ostatnim Dyrektorem firmy. Dlaczego użyłeś określenia "bezwzględny" w stosunku do nowego zespołu? Czy możesz podać konkretne argumenty na poparcie swojego zdania. Jak widać, w tym wątku opinie są zróżnicowane, dlatego warto to wyjaśnić.

Lidia

@Zbyszek, jak często odbywają się szkolenia dla pracowników w firmie SOLETANCHE POLSKA? Czy to dotyczy wyłącznie kierowników w tej firmie? Napisałeś, że pracowałeś w tej firmie, jaki więc był główny powód twojego odejścia? Aktualnie młodzi kandydaci poszukują określonej ścieżki kariery oraz równowagi pomiędzy życiem zawodowym a osobistym. Czy takie coś może zapewnić ta firma?

Zostaw merytoryczną opinię o SOLETANCHE POLSKA SP. Z O.O. - Warszawa

• Jak się pracuje w SOLETANCHE POLSKA SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy SOLETANCHE POLSKA SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SOLETANCHE POLSKA SP. Z O.O.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 6, z czego 3 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

SOLETANCHE POLSKA SP. Z O.O.