Opinie o Ista Customer Service Poland Sp. z o.o. w Gliwice

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Ista Customer Service Poland Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Ista Customer Service Poland Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Usługi IT - hosting stron internetowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ista Customer Service Poland Sp. z o.o. w Gliwice

Jaka jest kultura pracy w Ista Shared Services Polska Sp. z o.o.? Obowiązuje typowy dress code?

mójNick

przychodzisz ubrany jak uważasz, ale raczej klapki w lato nie przejdą... ;)

kiepsko

Rekrutacja to jakaś pomyłka. (usunięte przez administratora)nadaje kierunek rozmowie, pyta 20 razy o to samo, po czym po nie uzyskaniu odpowiedzi poddaje się i rezygnuje z rekrutacji. Firma nastawiona na wyciąganie informacji o kandydatach i podporządkowywaniu kandydatów pod niewolnictwo. Rapidsebuja ma rację w tym co pisze. Jak dla mnie porażka na całej linii. Wymuszanie, niewolnictwo i zawracanie głowy. W ogóle nie rozmawiać z (usunięte przez administratora)z tej firmy bo szkoda nerwów. (usunięte przez administratora)

Michal S,

Firma szukajaca frajerów a nie pracowników odradzam !!!

Bez wyboru
@Michal S,

Zgadzam się. Obowiązkowe nadgodziny z których nie możesz zrezygnować jeśli nie masz dziecka w określonym wieku ciągnące się całymi tygodniami (niespodzianka - ludzie bez dzieci też mają życie i nie każdy ma takie parcie na kasę), obietnice bez pokrycia (Przeniesiemy na inne stanowisko - szkoda, że zapomnieli dodać, że te inne stanowisko będzie w innej firmie po zwolnieniu) i wisienka na torcie: ledwo pojawiło się u mnie podejrzenie raka a w niecały tydzień wręczono mi wypowiedzenie. Jak mniemam czysty przypadek...

greg
@Bez wyboru

A kiedy Cię zwolnili? dawno to było? Bo zastanawiałem się nad pracą tam i ciekawi mnie czy dalej tak tam jest?

Czaka
@Bez wyboru

Nie zgodzę się z Tobą. Pracuję w ista od ponad 10 lat i wielokrotnie na własne oczy widziałam różne formy wsparcia pracowników w trudnej sytuacji życiowej, w tym również zdrowotnej. Wątpię, by Twoje zwolnienie mialo cokolwiek wspólnego z Twoim stanem zdrowotnym. Myślę, że rolę odegrał tu Twój performance. Pozdrawiam!

Nicoponadprawem
@Czaka

Jakie formy wsparcia? Przecież oni to mają gdzieś. Nawet jak ktoś przychodzi, żeby ewentualnie coś poprawić to możesz usłyszeć "jeżeli o mnie chodzi, to się już możesz zwolnić" a później schizofreniczne nie chcą skracać okresów wypowiedzenia.

Bez wyboru
@Czaka

Performance - tak, pewnie - zaśpiewałam na środku biura piosenkę o wynikach biopsji i porozwieszałam plakaty. Świetne podejście. I tak jak już napisano - oni się nie przejmują pracownikami, chociaż na takich starają się kreować. Nie liczy się dla nich ile poświęcisz, jeśli podwinie ci się noga albo się "popsujesz" to wylatujesz. Tak więc moi drodzy, nie bójcie się chodzić na L4 itp - jak was będą chcieli zwolnić to bez znaczenia będzie czy staraliście się nawet z 40 stopniami gorączki, czy zawsze byliście w pracy i czy z uśmiechem na ustach braliście nadgodziny.

nie polecam
@greg

rotacja jest bardzo duża.. osobiście nie polecam

ten co wie
@nie polecam

W tym temacie kolego nie masz żadnej wiedzy, rotacja pracowników jest bardzo mała, poniżej 5%, a to z pewnością o czymś świadczy.

Shit
@ten co wie

ten co wie, masz stare info. Ludzie prawie uciekaja z isty. Rotacja pracownikow jest juz okolo 10%.

CeEs
@Bez wyboru

Pracowałam 6 lat.. (usunięte przez administratora) pan! Liczą sie z ludzmi. Nie zwalniaja jeśli jest się dobrym pracownikiem, a to w tej firmie nie jest trudne. Dobrym- sumiennym-zaangażowanym!! Wystarczy mieć łeb na karku i przykładać sie do pracy. Trzeba ostro przegiąć żeby otrzymać wypowiedzenie. W firmie jest sporo leserów, nierobów, lizusów... jak wszedzie. Nie sluchajcie tych lajz, które odpadły na wstepnych szkoleniach i teraz plują jadem. Ista jest dobrym pracodawcą, który daje pracownikom poczucie bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o zarobki to nie rzucę kwotą...ponieważ są osoby dla których stawki są za niskie, a jednak dla niektórych Polaków poza zasięgiem.

Lopez
@CeEs

Powiem tak, po odejściu z isty dopiero dostrzegłem plusy tej firmy i pewnie każdego to czeka w pewnym momencie. W ista nie ma wyskakiwania z nadgodzinami znienacka. Są ogłaszane początkiem tygodnia i można sobie zaplanować czas. Jest względny spokój zrobienie sobie herbaty czy pójście do ubikacji nie jest problemem, co się zdarza w innych firmach i może być powodem do doczepienia się. Żeby odpaść po szkoleniu, trzeba rzeczywiście się nie starać w ogóle.

Kaja
@ten co wie

Nieprawda, prezes pisał , ze 10 % w 2018 roku.

Edyta
@Kaja

W 2019 wiesz jaka była rotacja w Ista? Bo już mamy 2020 rok. Coś się zmieniło na lepsze?

Girl

Jako pracownik z 10- letnim stażem stwierdzam, ze trzeba rozejrzeć się za czymś innym. Firma zmienia swoje podejście do pracowników. Rozrasta się kadra zarządzająca, która wprowadza absurdalne kontrole i odrealnione programy i projekty. Z dobrze działającej firmy, doceniających swoich pracowników i patrzących realnie na ich możliwości oraz potrzeby staje się typowa korporacja. Brak premii, nagród, marne benefity i słaba opieka medyczna. Bardzo słaba motywacja finansowa, kiepskie i przestarzałe szkolenia.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
WRRRR

Niskie wynagrodzenie !!! Nie chcą nic z tym zrobić. Jednym słowem trzeba uciekać. Nowe biura już powstają w centrum Kato.

Nicki

Niby wszystko ok ale zarobki tragedia 2000zł na rękę, za mało jak na te czasy

Edyta
@Nicki

Rozumiem, że zarobki nie są dla Ciebie zadowalające, co z resztą rozumiem. Mógłbyś rozwinąć to, co masz na myśli pisząc, że pozostałe kwestie są w porządku? Najbardziej bym się chciała dowiedzieć czy można liczyć na szybkie wdrożenie i naukę w zawodzie.

Viola

Płaca dobra dla osiemnastolatków????????

Joanna

Niskie wynagrodzenie....i nie zamierzają nic z tym robić...nie bo nie...

NiskieWynagrodzenia

Niskie Wynagrodzenia

kaja

Dlaczego nikt nie pisze o tym, że jeżeli w miesiącach szczytów rozliczeniowych pracuje się po 10 godzin to poza szczytem dzień pracy wynosi 6, 7 godzin a zdarzało się, że piątki były wolne. To nazywa się równoważny czas pracy.

pracownik ISTA
@kaja

tego nie ma już od lat...

nick
@pracownik ISTA

niestety jeszcze jest. Nic się nie zmieniło:(

Janusz
@nick

Które miesiące są miesiącami tak zwanych szczytów rozliczeniowych? Padła informacja, że w tym miesiącach praca trwa dłużej niż w standardowe dni, dlatego też chciałem zweryfikować, czy są to konkretne miesiące, czy może całkowicie losowe.

Ajka
@Janusz

Teoretycznie luty-kwiecień. W praktyce koniec stycznia do czerwca.

Nowa

Czesc. A jak to wyglada w Opolu? Czy po okresie próbnym jest umowa na rok czy na czas nieokreślony? Czy po okresie próbnym są podwyżki? Jak to wyglada z home office? Po jakim czasie można pracować z domu?

rapidsebuja

Witam Dostalem sie do ISTA Katowice. Wywalili mnie na zbity r.j po nie zdaniu egzaminu z wiedzy ktora i tak nie jest potrzebna! 5 tygodni szkolen z czegos co i tak nie jest potrzebne... Dziennie to slyszalem hahaha Sluzy tylko wylapaniu ludzi ktorzy szybko sie podpozadkuja... Cala "Karkiera" zalezy od tego czy ktos Cie tu polubi haaha Dobra mina do zlej gty! Za 2200zl i jakies smieszne punkty na MyBenefit... Chca zeby im rozliczac niemcow i to w jezyku obcym!!! Prowadzi sie ksiegowosc mnostwa klientow na kolosalne sumy za takie pieniadze!!! Towarzystwo wzajemnej adoracji nic wiecej. Potrzebuja mlodych nie doswiadczonych w pracodawcach ludzi ktorymi latwo mozna pokierowc. Ista to jedna wielka porazka... Nie dajcie sie nabrac za takie marne ochlapy... I ta ich prywatna opieka medyczna.. Wszystko by miec pracownika na smyczy... Pozdrawiam reszte pracownikow (siedzcie dalej za te grosze przy rozliczeniach i klepcie jeden drugiego po ramieniu jacy fajni jestescie )

@rapidsebuja

To, że ktoś sobie nie radzi na szkoleniach co wychodzi na teście to już nie wina firmy ;) mam nadzieję, że odreagowałeś sobie własne porażki :)

Rapidsebuja
@Ktoś ktoś

Porazka jest ta firma i nic nie musialem odreagowywac bo nie ma czego zalowac ????

@Rapidsebuja

Śmieszny jesteś :) to po co zostałeś na szkoleniach skoro wiedziałeś jaka będzie początkowa stawka? Nie powiesz mi, że wcześniej nikt Ci nie powiedział ile dostaniesz na wstępie. Po co siedziałeś aż do testu skoro kazali się uczyć niepotrzebnych rzeczy? Do testu też przystąpiłeś więc jednak chciałeś tam być. Może otwórz oczy, że wcale taki super nie jesteś jak Ci się wydaje?

Rapidsebuja
@Ktoś ktoś

Skoro nie wiesz jakie sa tam zasady kiedy wieksza kasa i jakie okresy umow nastepnych to po co sie wypowiadasz skoro nie masz zielonego pojecia?

Liryczna
@Rapidsebuja

Naprawdę?? Niemców i to w języku obcym?? No skandal! Ja to myślę, że Niemcom najlepiej wystawiać rozliczenia po polsku, będą niezmiernie wdzięczni. Trochę smutno, że takie wpisy odstraszą potencjalnych pracowników, a firma sama w sobie jest w porządku. Nie widziałam jeszcze, żeby prywatna opieka medyczna odbierana była jako minus. Benefity to nie jakieś tam punkty, tylko konkretne roczne doładowania zamiast paczek na święta. Do wykorzystania wszędzie - od kina, po pizzaportal, decathlon czy weekend spa. Zarobki - indywidualna sprawa. Jak się pracuje, to się zarabia. (Soboty, nadgodziny, akcje, itd.) Podstawa jest taka, na jaką się zgadzamy na wstępie. Podwyżka przy awansach też jest. Może finalnie nie są to miliony monet, ale... Praca jest spokojna. Nie ma stresu, nerwówki, oczywiście atmosfera wewnątrz każdego zespołu może być różna, ale generalnie praca sama w sobie jest ok. Świetne miejsce dla matek! Pokażcie mi firmy, w których L4 na chore dziecko jest czymś naturalnym, oczywistym. Sporo ciąż, macierzyńskich i wychowawczych - nie ma lęku, że nie będzie do czego wracać, bo miejsca czekają. Nie ma lęku, że ktoś wyrzuci, bo dziecko ciągle chore. Pracę można zacząć między 6 a 9. Masz dzieci i chcesz z nimi spędzać popołudnia? Przyjdź na 6 i od 14 jesteś wolna/wolny. Nie masz dzieci i lubisz się wyspać? Możesz pracować 9-17. Musisz w trakcie pracy wyjść? Jutro odrobisz godzinę. Albo wyjdziesz, wrócisz i odsiedzisz odpowiednio dłużej. Naprawdę, dużo można. Nie jest to praca dla każdego, nie każdy ma na tyle analityczny umysł, żeby ogarnąć. Nie każdy lubi zbiorowe pokoje, pracę przy kompie 8h, język niemiecki, itd. Jednak na początek po studiach, dla matek, dla tych co chcą w spokoju popracować to fajna opcja. Po kilku latach widzę naprawdę więcej plusów i zostaję na dłużej. Jednak żeby wystawić taką opinię trzeba coś przepracować, a nie tylko przesiedzieć szkolenie ;)

Była
@Liryczna

Opieka prywatna byłaby super dodatkiem jeżeli rzeczywiście by działała. Na termin oczekuje się średnio ponad 3 tygodnie. Z tego co wiem to dzisiaj wyglada to nawet gorzej. Co do matek to również nie jest tak różowo. Gdy byłam w ciąży to moja umowa została przedłużona do dnia porodu... nie wiem gdzie widzisz tyle plusów? W nowej pracy mam w tym momencie lepsze zarobki i nie muszę pracować po 10h i jeszcze w sobotę dorabiać. Chyba że nie lubisz spędzać czasu z dziecmi- wtedy ta praca rzeczywiście jest dla ciebie.

Janusz
@Rapidsebuja

Jak nie zdałeś tego testu, no to przepraszam ale jesteś mega słaby. Tak po prostu. Ten test eliminuje takich leniów jak Ty.

@Rapidsebuja

Pracuję w Ista i znam warunki od podstaw ;) wiem jakie są zasady i wiem jak wygląda praca w tej firmie. Tacy jak Ty mają problem bo myślą, że są ponad inni. Testy nie są trudne i sama praca nawet na programie w języku niemieckim nie jest trudna. Chciałeś tam pracować, a jak Ci pokazali, że się nie nadajesz to smarujesz bzdury w necie. Czysta frustracja i ból d**y wychodzi. Człowieku zrozum, nie jesteś tak zajebiaszczy jak Ci się wydawało... I na ludziach też dobrego wrażenia nie zrobiłeś :)

wieloletni-pracownik
@Liryczna

Albo zarobisz, siedząc w nadgodzinach i robiąc 150% normy. Albo przesiedzisz robiąc niezbędne minimum i wracając do rodziny o ludzkiej godzinie nie zapominając jak wyglądają Twoje dzieci. Podstawa jest śmieszna, na dzień dobry wiele lat temu dostałam najniższą krajową. W tamtych czasach przynajmniej były jeszcze jakieś konkretne premie dla każdego, teraz tylko podstawa. Ostatnio wypłacono niepodziewanie jednorazową premię w zespole, kto nie dostał? Tylko matki posiadające dzieci... znamienne...

Bbbbbb

Firma dobra na początek kariery, po dwóch latach zarabiasz 2250zł, śmieszna kasa i brak możliwości perspektyw. Praca z językiem niemieckimi za marną kasę

Gosia 187y

Wysłałam cv do ista i narazie cisza.Jak długo myśleliście czekać na odpowiedź z firmy? Cv wysłałam tydzień temu

Damian
@Gosia 187y

Na jakie stanowisko wysłałaś CV? Minęło już trochę czasu, czy dział kadr odezwał się do Ciebie? Jeśli będziesz na rozmowie kwalifikacyjnej, napisz jak przebiegła i czy zostałaś przyjęta? Obecnie na stronie https://career.ista.com/pl/oferty-pracy/ są dwa ogłoszenia rekrutacyjne na stanowisko starszy tester i senior java developer. Prócz tego pracodawca oferuje dwa płatne staże w dziale rozwoju aplikacji. Czy kogoś z Was to zainteresuje?

Natalia

@Były pracownik, dziękuję za Twoją opinię. Nie byłeś zadowolony z wynagrodzenia. Czy dodatki do pensji mogły to zrekompensować? Jaka według Ciebie była atmosfera w firmie? Miałeś dobre relacje ze współpracownikami i przełożonym? Praca w życzliwym otoczeniu jest ważnym czynnikiem przy podejmowaniu zatrudnienia.

Spędziłem w firmie 2 lata, odszedłem i nie uważam tego czasu za stracony. Dobra praca dla osób, które dopiero wchodzą na rynek pracy. Atmosfera bardzo w porządku. Praca jak praca, pewne zadania przyjemne, a pewne nużące. Na minus ciągłe bezsensowne zmiany w systemie premiowania, no i największy minus to niestety wynagrodzenie ... tu niestety nie było kolorowo. Nie żałuję, że pracowałem w ista, ale również z perspektywy czasu nie żałuję zupełnie, że odszedłem z firmy. Pozdrawiam

Natalia

@Ktoś ktoś, piszesz, że jesteś pracownikiem, który dobrze zna firmę. Czy mógłbyś napisać o dodatkach do wynagrodzenia? Można liczyć na premie, szkolenia lub pakiet socjalny? Firma daje stabilne zatrudnienie i umowy długoterminowe? Poleciłbyś innym użytkownikom, którzy szukają zatrudnienia tego pracodawcę? Obecnie firma prowadzi rekrutacje na stanowisko senior network administrator, a także szuka pracownika biurowego ze znajomością języka niemieckiego na płatny staż. Oferują ciekawą i pełna wyzwań pracę w stabilnej, międzynarodowej firmie, dobrą atmosferę w zespole, szkolenia przygotowujące do pracy i rozwijające kompetencje. Link do strony, na której można aplikować https://career.ista.com/pl/oferty-pracy/

Natalia

@Janusz, jesteś pracownikiem firmy? Mógłbyś napisać więcej informacji na temat warunków zatrudnienia? Aktualnie firma szuka młodszej księgowej w dziale należności i pracownika biurowego ze znajomością języka niemieckiego. Firma oferuje stabilne zatrudnienie, rozwój i szkolenia. Czy ktoś z Was będzie aplikował?

InspektorFlamingo

Nie polecam, parcie na wyniki, nadgodziny (to ten chwalony przez firmę „work-life balance”) & coraz to nowsze pseudo usprawnienia dyrektorstwa, jak ktoś lubi to śmiało.

@InspektorFlamingo

Pracowałem tam ponad 10 lat. Widzę, że wszystko po staremu. Nie uczą się na własnych błędach, niestety.

Natalia

@Aaaa, o jakich normach do wyrobienia piszesz ? Mógłbyś przybliżyć tą kwestie? Czy po miesięcznym rozliczeniu pracownika jest szansa na premie? Jak wygląda sprawa z benefitami pozapłacowymi? Czy można liczyć na szkolenia lub pakiet socjalny? Jesteś zadowolony z pracodawcy, czy poleciłbyś tą pracę innym użytkownikom forum, którzy poszukują zatrudnienia?

Aaaa
@Natalia

Musisz na godzinę zrobić odpowiednią ilość. W ciągu miesiąca jest to obliczane procentowo. Jeśli chodzi o polecenie pracy innym to zależy co kto lubi. Trzeba samemu spróbować. Na pewno nie polecam osobom, które lubią pracować w ciszy. W pomieszczeniu pracuje kilkadziesiąt osób. Szkolenie przechodzisz na samym początku.

ok
@Aaaa

Jasne, to zależy co komu pasuje. Ja jestem zadowolona z pracy w ista. Zasady są dość czytelne i generalnie firma oferuje całkiem sporo. oczywiście zawsze mogłaby więcej zaoferować, ale jak na warunki w Gliwicach to chyba jest ok :)

edi
@Natalia

Jak wygląda praca w IT w tej firmie? Płaca, nadgodziny, atmosfera? Ostatnio zauważyłem że pojawiło się.trochę ogłoszeń z tej dziedziny i zastanawiam się czy nie kandydować

Zostaw merytoryczną opinię o Ista Customer Service Poland Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w Ista Customer Service Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Ista Customer Service Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 42.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ista Customer Service Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 2 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ista Customer Service Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Ista Customer Service Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ista Customer Service Poland Sp. z o.o.