Opinie o Ista Shared Services Polska Sp. z o.o. w Gliwice

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników na temat pracodawcy Ista Shared Services Polska Sp. z o.o., lecz też Klientów firmy. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Ista Shared Services Polska Sp. z o.o. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ista Shared Services Polska Sp. z o.o. w Gliwice

Ania

Nie polecam pracy w Ista. Bardzo słabe pieniadzewszyscy czekają tylko na nadgodziny, żeby zarobić. Pracują na przestarzałym , niewydolnym systemie. Mobbing w zespołach i ze strony kierowników.

Kasia1990

Witam:) Czy mógłby ktoś napisać, ile można zarobić na „dzień dobry”? Jaki jest próg, od którego zaczyna pracownik? Z góry bardzo dziękuje!:)

Nick

Pracuję w ista Opole ponad 5 lat, jestem bardzo zadowolona, nie wyobrażam sobie pracy w innej firmie. Normy są do osiągnięcia w kilka godzin, wypłata jak za taką pracę jest dobra, wiadomo, zawsze może być lepiej. Dostajemy dużo środków na open Benefit. Możliwość pracy zdalnej, bogaty pakiet medyczny, elastyczne godziny.. (usunięte przez administratora) Pierwsze słyszę. Moim zdaniem, jak ktoś się w iss nie utrzyma to nigdzie nie zagrzeje miejsca. Nie jest to typowa korporacja, jest to firma dla ludzi.

Nick

@Nick

Normy są do osiągnięcia w kilka godzin ? Chyba jak robisz wszystko byle jak. Ciekawe jaki masz % błędu. Co tydzień nowe zasady. Co chwilę jest coś zmieniane. Openbenefit wysoki ? Zależy od progu dochodowego i w tym roku dorzucili trochę więcej za niewykorzystany zeszły rok. Multisport z taką opłata za kartę też jest śmieszny. Twierdzą, że nie da się niżej. A w innych dużo mniejszych firmach opłata rzędu 20-40 zł. Zarobi na tym samym poziomie czy pracujesz 5 lat czy 10 co niestety też jest niesprawiedliwe. Żeby mieć godziwe wynagrodzenie musisz robić nadgodziny. Które i tak są obowiązkowe w większości czasu. To już jest korporacja. Ile razy słyszy się że jak komuś się nie podoba to może się zwolnić Podwyżki o tak raz na 2 czy 3 lata rzędu 150 brutto. I taka jest prawda.

x
@G

Premie i podwyżki są częściej, zależy od indywidualnych wyników. Ogólnie nie zgadzam się z tym czarnym PR. Wiadomo, każdy ma indywidualne doświadczenia ale po co tak od razu nastawiać zainteresowanych na nie? Niech przyjdą i zobaczą, mogą mieć przecież inne doświadczenia. Pracuje 4 lata ponad i jestem bardzo zadowolona.

@x

Premie i podwyżki częściej? Ciekawe w jakim dziale. Po pierwsze premii miesięcznych już dawno nie ma.Dostaniesz uznaniową za wyniki albo inne widzi mi się kierownika bo dostał jakąś kwotę do rozdysponowania. I nie dostaje tego każdy i takiej samej kwoty.moze być tak że nie dostaniesz w ciągu roku nic. Po drugie podwyżki nie są często chyba, że awansujesz to wtedy wyrównują Ci wysokość wynagrodzenia do widełek. Ale też nie każdemu. A standardowo podwyżka jest na 2-3 lata i kwota niestety to nawet nie pokryje aktualnej inflacji. Wystarczy poczytać co piszą ludzie w pytaniach do prezesa o wynagrodzenia podwyżki. A negatywnych opinii nie 2 czy 3 tylko kilkaset. I niestety ale dzieje się coraz gorzej w iście.

@x

A tak a propo komuś chyba nudzi się w pracy i ma czas na wypisywanie opinii.

Zainteresowany pracą
@x

Napisz coś więcej o tych premiach i podwyżkach. Jestem zainteresowany pracą. Jest ogłoszenie że szukają pracowników. Jakie jest dofinansowanie do okularów i karty multisport ? Czy dostajecie jakieś bony albo premie świąteczną? I co z tymi nadgodzinami o których tutaj piszą ? Dzięki

Krzych Nowy wpis
@Nick

Pochwal się ile zarabiasz po 5 latach pracy ? Podejrzewam że nie ma znaczenia czy 5 lat czy 10 czy więcej zarobek na tym samym poziomie. Najniższa krajowa do góry ale zarobki pracowników z wieloletnim stażem beż zmian.

Czy zdarzają się nadgodziny w Ista Shared Services Polska Sp. z o.o.?

@Pytanie

tak, w większości oddziałów raczej dobrowolne

K Nowy wpis
@321

Nadgodziny dobrowolne hehe... obowiązkowe i to przez kilka miesięcy

Piotr Nowy wpis
@K

To w w końcu dobrowolne, czy obowiązkowe bo już się pogubiłem? A płacą chociaż za nie wyższą stawkę? Czy jak w innych firmach można odebrać wolne?

K Nowy wpis
@Piotr

Obowiązkowe np 3 w tygodniu a jak chcesz pracować w sobotę to musisz zrobić 5. Ale też jest więcej nadgodzin w tygodniu. Płatne wg przepisów czyli plus 50 % w tygodniu a w soboty 100 %. I ye nadgodziny potrafią się ciągnąć i ciągnąć. Raczej w większości zespołów.

Kasia1990

@Kasia1990

Na start 3000 zł brutto, czyli około 2100 na rękę :)

Dlaczego tak słabo?
@123

To mało płacą. Dlaczego tak mało?

@Dlaczego tak słabo?

Po okresie próbnym od razu dostajesz podwyżkę:)

Hello
@321

Ile podwyżki?

Git
@Hello

200 brutto

@Git

No to jednak jest coś - zawsze to jakiś dodatek do budżetu. Chciałam jeszcze dopytać o ewentualne dodatki pozapłacowe w Ista Shared Services. Macie w ogóle jakieś? Chętnie się tego dowiem.

@Edyta

Brak innych dodatków. 250 zł podwyżki to jest dużo ? Przez kolejne 2 lata nie dostaniesz nic a potem może 150 brutto Ci skapnie.

Czy Ista Shared Services Polska Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

@Pytanie

Nie ma. A jak była to trzeba było za nią sporo płacić.

Damian
@Pracownik

Okej, a czy pracownicy Ista Shared Services mogą liczyć na jakieś inne benefity i dodatki? Jaki jest socjal w firmie? I powiedz mi też coś na temat atmosfery - kierownictwo dobrze dogaduje się z pracownikami? :)

@Pytanie

Tak jest taka opcja koszt ponad 100 zł.

Rozliczenia
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Rekrutacja w dobrej atmosferze, profesjonalnie przygotowana. 1 etap: rozmowa w Arche Consulting, krótki test z języka 2 etap: testy w siedzibie firmy, z logiki/matematyki i jezyka (czytanie, pisanie listu) 3 etap: rozmowa w siedzibie firmy, tłumaczenie tekstu, krótka rozmowa po niemiecku

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Tola

Słabe zarobki. Po 7 latach pracy wynagrodzenie prawie takie samo jak u osób nowo przyjętych. Dobre tak na początek ale później małe szanse rozwoju.

Monika
@Tola

Jak w takim razie wygląda kwestia podwyżek w Ista Shared Services? Wspomniałaś, że wynagrodzenie jest prawie takie samo jak u nowo przyjętych osób.. Są jakieś szanse na wzrost pensji? Czy ktokolwiek otrzymał podwyżkę?

Orfik
@Monika

Podwyżki są, ale tak rzadko i na tyle niskie że płace dla nowych osób je po prostu dościgają, po 7latach pracy nie czuję tych podwyżek, po prostu są by można było się chwalić w ofertach pracy. Wymagania wiedzy przynajmniej jak dla fizyka eksperymentalnego. Jedyny + to że nie trzeba być biegłym w mowie niemieckiej bo i tak klepie się formułki. Dla osób znających biegle niemiecki są znacznie lepsze oferty pracy.

@Tola

Po 7 latach takie same wynagrodzenie jak u nowo przyjętych. Niestety ale u osób z dłuższym stażem w ista taka sama sytuacja.

Monika
Kandydat

Witam, czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna, no i jak wygląda sama praca

Zachowawczo niezachowawczy
Kandydat

No to jak to jest z tą pracą w Ista?

Krystal
Kandydat

Przykra rekrutacja. Otrzymałam informację, że pracę otrzymała kontrkandydatka, która posiada "cechy osobowości bardziej zgodne z kulturą organizacji" . Nigdy nie otrzymałam bardziej przykrej informacji zwrotnej po rozmowie kwalifikacyjnej.

xD
@Krystal

XDDD

Nino
@Krystal

Ty tak serio?!Ale masz problem ????.

Co wchodzi w socjal Ista Shared Services Polska Sp. z o.o.?

tak

Czy Ista Shared Services Polska Sp. z o.o. zatrudnia studentów?

kiedy

Kiedy wracacie ze zdalnego do siedziby ?

@kiedy

oby nigdy

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

tak

Jaka jest kultura pracy w Ista Shared Services Polska Sp. z o.o.? Obowiązuje typowy dress code?

mójNick
@Pytanie

przychodzisz ubrany jak uważasz, ale raczej klapki w lato nie przejdą... ;)

Ania

Robert
@Ania

Na jakie zarobki można liczyć w 2020 roku?

Marta
@Robert

Na jakie zarobki można liczyć w 2020 roku?

mójNick
@Ania

Od kiedy windows 10 jest przestarzały i niewydolny???

Ja
@mójNick

Od kiedy powstał jest niewydolny

doJa
@Ja

w głowach wam się poprzewracało, to poproście Pracodawce o zainstalowanie Windows XP, może się zgodzi. A może marzy wam się praca na iOSie??? Szukajcie, może znajdziecie... Powodzenia.

kiepsko
Kandydat

Rekrutacja to jakaś pomyłka. (usunięte przez administratora)nadaje kierunek rozmowie, pyta 20 razy o to samo, po czym po nie uzyskaniu odpowiedzi poddaje się i rezygnuje z rekrutacji. Firma nastawiona na wyciąganie informacji o kandydatach i podporządkowywaniu kandydatów pod niewolnictwo. Rapidsebuja ma rację w tym co pisze. Jak dla mnie porażka na całej linii. Wymuszanie, niewolnictwo i zawracanie głowy. W ogóle nie rozmawiać z (usunięte przez administratora)z tej firmy bo szkoda nerwów. (usunięte przez administratora)

Michal S,

Firma szukajaca frajerów a nie pracowników odradzam !!!

Bez wyboru
@Michal S,

Zgadzam się. Obowiązkowe nadgodziny z których nie możesz zrezygnować jeśli nie masz dziecka w określonym wieku ciągnące się całymi tygodniami (niespodzianka - ludzie bez dzieci też mają życie i nie każdy ma takie parcie na kasę), obietnice bez pokrycia (Przeniesiemy na inne stanowisko - szkoda, że zapomnieli dodać, że te inne stanowisko będzie w innej firmie po zwolnieniu) i wisienka na torcie: ledwo pojawiło się u mnie podejrzenie raka a w niecały tydzień wręczono mi wypowiedzenie. Jak mniemam czysty przypadek...

greg
@Bez wyboru

A kiedy Cię zwolnili? dawno to było? Bo zastanawiałem się nad pracą tam i ciekawi mnie czy dalej tak tam jest?

Czaka
@Bez wyboru

Nie zgodzę się z Tobą. Pracuję w ista od ponad 10 lat i wielokrotnie na własne oczy widziałam różne formy wsparcia pracowników w trudnej sytuacji życiowej, w tym również zdrowotnej. Wątpię, by Twoje zwolnienie mialo cokolwiek wspólnego z Twoim stanem zdrowotnym. Myślę, że rolę odegrał tu Twój performance. Pozdrawiam!

Nicoponadprawem
@Czaka

Jakie formy wsparcia? Przecież oni to mają gdzieś. Nawet jak ktoś przychodzi, żeby ewentualnie coś poprawić to możesz usłyszeć "jeżeli o mnie chodzi, to się już możesz zwolnić" a później schizofreniczne nie chcą skracać okresów wypowiedzenia.

Bez wyboru
@Czaka

Performance - tak, pewnie - zaśpiewałam na środku biura piosenkę o wynikach biopsji i porozwieszałam plakaty. Świetne podejście. I tak jak już napisano - oni się nie przejmują pracownikami, chociaż na takich starają się kreować. Nie liczy się dla nich ile poświęcisz, jeśli podwinie ci się noga albo się "popsujesz" to wylatujesz. Tak więc moi drodzy, nie bójcie się chodzić na L4 itp - jak was będą chcieli zwolnić to bez znaczenia będzie czy staraliście się nawet z 40 stopniami gorączki, czy zawsze byliście w pracy i czy z uśmiechem na ustach braliście nadgodziny.

nie polecam
@greg

rotacja jest bardzo duża.. osobiście nie polecam

ten co wie
@nie polecam

W tym temacie kolego nie masz żadnej wiedzy, rotacja pracowników jest bardzo mała, poniżej 5%, a to z pewnością o czymś świadczy.

Shit
@ten co wie

ten co wie, masz stare info. Ludzie prawie uciekaja z isty. Rotacja pracownikow jest juz okolo 10%.

CeEs
@Bez wyboru

Pracowałam 6 lat.. (usunięte przez administratora) pan! Liczą sie z ludzmi. Nie zwalniaja jeśli jest się dobrym pracownikiem, a to w tej firmie nie jest trudne. Dobrym- sumiennym-zaangażowanym!! Wystarczy mieć łeb na karku i przykładać sie do pracy. Trzeba ostro przegiąć żeby otrzymać wypowiedzenie. W firmie jest sporo leserów, nierobów, lizusów... jak wszedzie. Nie sluchajcie tych lajz, które odpadły na wstepnych szkoleniach i teraz plują jadem. Ista jest dobrym pracodawcą, który daje pracownikom poczucie bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o zarobki to nie rzucę kwotą...ponieważ są osoby dla których stawki są za niskie, a jednak dla niektórych Polaków poza zasięgiem.

Lopez
@CeEs

Powiem tak, po odejściu z isty dopiero dostrzegłem plusy tej firmy i pewnie każdego to czeka w pewnym momencie. W ista nie ma wyskakiwania z nadgodzinami znienacka. Są ogłaszane początkiem tygodnia i można sobie zaplanować czas. Jest względny spokój zrobienie sobie herbaty czy pójście do ubikacji nie jest problemem, co się zdarza w innych firmach i może być powodem do doczepienia się. Żeby odpaść po szkoleniu, trzeba rzeczywiście się nie starać w ogóle.

Kaja
@ten co wie

Nieprawda, prezes pisał , ze 10 % w 2018 roku.

@Kaja

W 2019 wiesz jaka była rotacja w Ista? Bo już mamy 2020 rok. Coś się zmieniło na lepsze?

Girl

Jako pracownik z 10- letnim stażem stwierdzam, ze trzeba rozejrzeć się za czymś innym. Firma zmienia swoje podejście do pracowników. Rozrasta się kadra zarządzająca, która wprowadza absurdalne kontrole i odrealnione programy i projekty. Z dobrze działającej firmy, doceniających swoich pracowników i patrzących realnie na ich możliwości oraz potrzeby staje się typowa korporacja. Brak premii, nagród, marne benefity i słaba opieka medyczna. Bardzo słaba motywacja finansowa, kiepskie i przestarzałe szkolenia.

WRRRR

Niskie wynagrodzenie !!! Nie chcą nic z tym zrobić. Jednym słowem trzeba uciekać. Nowe biura już powstają w centrum Kato.

Nicki

Niby wszystko ok ale zarobki tragedia 2000zł na rękę, za mało jak na te czasy

@Nicki

Rozumiem, że zarobki nie są dla Ciebie zadowalające, co z resztą rozumiem. Mógłbyś rozwinąć to, co masz na myśli pisząc, że pozostałe kwestie są w porządku? Najbardziej bym się chciała dowiedzieć czy można liczyć na szybkie wdrożenie i naukę w zawodzie.

Viola

Płaca dobra dla osiemnastolatków????????

Zostaw merytoryczną opinię o Ista Shared Services Polska Sp. z o.o. - Gliwice

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ista Shared Services Polska Sp. z o.o.
2.7/5 Na podstawie 117 ocen.
Ista Shared Services Polska Sp. z o.o.