Opinie o Ista Customer Service Poland Sp. z o.o. w Gliwice

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Ista Customer Service Poland Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Ista Customer Service Poland Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Usługi IT - hosting stron internetowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ista Customer Service Poland Sp. z o.o. w Gliwice

Janek

Szczera opinia na temat firmy jak ktoś nie wierzy może się zatrudnić i przekona się na własnej skórze zapraszam, jest taka że nie polecam zarobek na starcie 4000 brutto wymagań jakby zarobek był dwa razy wyższy. Jak się nie spodobasz w zespole to jesteś przekreślony na starcie nie licz zbyt wiele na pomoc w szkoleniu, ponieważ każdy patrzy tylko żeby mu było wygodnie, pracy dużo przymusowe nadgodziny conajmniej 5 h w tygodniu za marne pieniądze. Ludzie ogólnie nie przystępni jaby siedzieli za karę. Ja na szczęście odeszlem stamtąd zarabiam znacznie więcej. Szczera opinia zapraszam do tonącego okrętu o nazwie Ista.

Anonymus
@Janek

Pracowałem w Opolu 3 lata. Zgrany zespół to utopia. Grupa przypadkowych ludzi, sfrustrowanych życiem, którzy dowartościowują się pokazywaniem wyższości (w postaci koloru smyczy). Kierownik w zespole RWM nie dawał lepszego przykładu. Kasa marna, zakres wiedzy i obowiązków zmieniał się jak w kalejdoskopie. Rób najlepiej za pięciu, nie popełniaj błędu i przypadkiem o nic nie pytaj. Kierownictwo, które ledwo układa zdanie w języku niemieckim, przeprowadza testy językowe pracownikom po studiach filologicznych. Śmiech na sali.

Janek
@Janek

"Jak się nie spodobasz w zespole to jesteś przekreślony na starcie nie licz zbyt wiele na pomoc w szkoleniu," bardzo trafne spostrzeżenie myslalam ze to jest tylko moje odczucie, ale faktycznie tak jest. Trzeba sie prosic zeby ktos Ci pomógl a jak juz pomoga to z wielka laska, ludzie niestety którzy tacy sa powodują ze jest rotacja. Sraja wyzej niz moga, dwulicowość i zakłamanie

Anka
@Janek

Tak było, do tego kliki w zespole , szkolenie polegajace na unikaniu szkolenia przez szkolacego.

Robaczek
@Janek

Zgadzam się z tobą w 100000%...polski (usunięte przez administratora), tylko oprawa firmy zagranicznej. Prezes i jego prezesowa do wymiany, zrobią wszystko by nie dać wypracowanych pieniędzy -zawsze znajdą na to sposób. Nie polecam nikomu tej firmy. Trzeba uciekać puki jeszcze mamy czas.

Maks
@Robaczek

A jak to było z zarobionymi przez Ciebie pieniędzmi? Chodziło o jakąś konkretną kwotę za przepracowany miesiąc, za wyrobione nadgodziny - obowiązkowe? - , no i ile z tego ostatecznie na oczy zobaczyłeś / zobaczyłaś? Plus dodatkowe pytanie, jakie powód, że nie całość, został Ci zakomunikowany??

Was?
@Janek

Firmie zależy na przyjętych pracownikach, jeśli nie czujesz się dobrze w zespole możesz poprosić o jego zmianę.

Dobryczłowiek

Chciałbym napisać o zarobkach.Ponoć zarobki to 5 tyś na rękę.Tak twierdzi pracownica tej firmy.Najlepsze to że sobota w nadgodzinach to 600 brutto. I kto tu w kulki ?.Bo ja w to osobiście nie wierzę ????

@Dobryczłowiek

Co to znaczy sobota w nadgodzinach 600 zł brutto? Nie do końca rozumiem? To ile w tą sobotę na to 600 trzeba pracować? Ile h? Skoro nie wierzysz, to może powiesz o jakich realiach wiesz ty?

Dobry człowiek
@Monika

Ponoć za 8 godzin pracy!!!

@Dobry człowiek

No jeżeli ktoś ma 6300 brutto i godzin w mcu jest 168, to tak. Sb płatna 200 proc.za 8h to 600 brutto

@Sobota

i jak ostatecznie z tymi sobotami, bo on w sumie nie dowierzał? faktycznie tak wysoko je cenią czy ile już tak w rzeczywistości jest? pierwszy raz widzę, żeby 200 było i się zastanawiam

@Dobryczłowiek

Na rękę 5 tyś ? Może brutto. Chyba, że to jakiś kierownik jest to jest taka opcja. Albo jak zrobi sporo nadgodzin. To tu się zgodzę. Zwykły pracownik nawet z wieloletnim stażem beż nadgodzin nie ma szans na takie wynagrodzenie.

@Krzych

Kierownik z nadgodzinami? to ile oni tej podstawy tak w praktyce mają? i w razie czego to każdy nadgodziny ma tak samo liczone?

Dobryczłowiek
@Maria

Gdzie się podziała Pani co ma 6300 brutto w ista i soboty po 600???

@Dobryczłowiek

A skąd to mogę wiedzieć, ja nawet nie wiem o kim mowa i czy serio za soboty tyle dają... za taką kasę to każdy by się nie pchał przypadkiem? one są dla chętnych czy jakaś kolejka jest bo limity?

@Maria

Proszę czytać ze zrozumieniem i użyć kalkulatora. No jeżeli ktoś ma 6300 brutto i godzin w miesiacu jest 168, to tak. Sb płatna 200 proc.za 8h to 600 brutto. 6300/168 razy 8h razy 2

Dobryczlowiek

Kaktus mi wyrośnie jak Pani ma tyle za Sobotę

Kamila
@Dobryczlowiek

Taki wzór na obliczanie nadgodzin to mógłby być dobry pomysł! Możesz dać znać ile tak na prawdę wypłacają za tę sobotę?

@Kamila

No każdy dostaje za sb wg swojej podstawy. (usunięte przez administratora)

Super dobry czlowiek
@Dobryczłowiek

5000tys może w IT - ale jak przychodzisz od początku jako support, rozliczebiowiec itd. To masz 5000 ale brutto. Za sobotę maksymalnie 450zl brutto przy 8h pracy.

Super dobry czlowiek
@Sobota

Sobota płatna 100% - przy zarobkach nieco niższych niż 5000zl masz 450zl brutto za 8h pracy.

Nieznajoma
@Kamila

Nie wszystkie zespoły mają NG. Kiedyś było więcej, teraz już prawie wcale nie ma NG w Supporcie. Premii również nie ma. Ogólnie widać, że oszczędzają. Nie ma wcale dobrze. W innych firmach można wycisnąć więcej.

Leszek
@Nieznajoma

We właśnie wystawionym ogłoszeniu na Specjalistę ds. Supportu z językiem niemieckim nic nie ma o premii, zresztą podobnie, jak o widełkach wynagrodzenia. Jaki tu mają zakres płacowy na tym stanowisku i jak wyglądają pytania oraz negocjacje podczas rekrutacji? Jak ogólnie z motywacją do pracy i na czym, prócz braku premii firma Twoim zdaniem oszczędza?

Kamila

Wiadomo dlaczego nie ma tych premii? Firma jakoś dawała znać że ich nie będzie - co mówili?

@Kamila

A musi dawać znać? Jest informacja, że nie ma. To raczej nie będą Ci tłumaczyć, że tak x lat temu były. Ale zrezygnowali z premii.

@Nieznajoma

Ale premii nie ma już kilka lat. Więc to nie są oszczędności z ostatnich kilku miesięcy. I to akurat nie nowego. Może chodzi Ci o nagrody specjalne. Ale to też przecież nie masz w umowie że dostaniesz.

@Monika

Ja na serio nie wiem kto to liczy. Za 8 h za sobotę przy zarobku 6500 brutto wychodzi uwaga 565,25 zł. Kto ma też 800 zł ja się pytam ? Polecam doszkolić jak oblicza się stawki. Żeby mieć 800 zł za sobotę to podstawa musiałaby wynosić 9200 zł. Ło Panie to chyba dyrektor musiałby te soboty robić. Bo zwykły pracownik takiej kwoty to raczej nie zobaczy nigdy. Nie piszcie bzdur. Zwykły pracownik nie ma wynagrodzenia 6,5 tyś I nikt że zwykłych pracowników nie otrzymał napewno 12 tyś wypłaty w grudniu. To też jest dobre ????????????

Nadgodziny sobota
@Aaaaa

Jakie 800? Jak mowa jest cały czas o 600 brutto, powtarzam brutto !! 6300 brutto przy założeniu że jest 168 roboczogodzin w mcu

@Aaaaa

Polecam się doszkolić z rozróżnia brutto od netto

@Nadgodziny sobota

To polecam kalkulator napisałam wyżej jaka jest kwota za nadgodziny przy podstawie 6500. Więc jakim cudem przy niżej podstawie 6300 ktoś dostaje więcej ????????????

@Aaaaa

No ale ile godzin w mcu ?! Stawka za nadgodziny jest w każdym miesiącu inna. 6300 brutto przez 168 h tj 37,5 razy dwa za godzinę, razy 8 godzin tj 600 brutto, uwaga brutto, nie netto !!! 600 nie 800!!!!!

Jak dużo osób pracuje w Ista Shared Services Polska Sp. z o.o.?

mmmm

z 1200

Eliza

Witam. Czy są na tę chwilę oferty pracy i ista? Poziom niemieckiego to udokumentowany B1 zdany w 97% jednak wiedza i umiejętności dużo wieksze. Czy we wszystkich działach trzeba przeprowadzać rozmowy telefoniczne ? Można uzyskać informacje rzetelne na temat wynagrodzenia "na start" .. Pozdrawiam serdecznie

@Eliza

Aktualnie pojawiły się oferty. Tutaj będą patrzyli na to jak umiesz język niemiecki niezależnie od tego jak poziom jest udokumentowany. Rozmów telefonicznie w 80% nie trzeba przeprowadzać. Zależy do jakiego zespołu trafisz. Ale raczej chyba nie do niego. Na Start jakieś pół roku temu proponowali 4700 brutto.

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Abcdcdcddmo

Zaczęłam prace w firmie w 2016 roku tylko na kilka miesięcy a nadal jestem w firmie. Bardzo luźna praca jak robisz więcej zadań. Na HO czasem logując się o 8 mam o 12 już normę gotowa i tylko czuwam nad lapkiem

Emilia
@Abcdcdcddmo

co znaczy norma gotówkowa ?

Norma
@Emilia

Norma gotowa a nie gotówkowa....? Zrobiona norma wymagana na cały dzień po prostu szybciej, teoretycznie resztę dnia można się opieprzac, ale nie wiadomo jakie dni przed nami więc lepiej sobie nadrobić...pod koniec miesiąca można ewentualnie wrzucić na luz

@Norma

Jak widać kandydaci tylko o pieniądzach zawsze i pewnie dlatego tak przeczytała... ;) Bo właśnie za takie wyrabianie norm i potem czillowanie to ile wynagrodzenia wpadnie?

@Maria

Nie wiem, w którym zespole robisz ta normę tak szybko. Ale raczej w innych to nie przychodzi tak łatwo i często tej normy nie da się wyrobić. Więc super, że w innych zespołach jest taki luz i bimbanoe. Ciekawe czy jakość się na to też tak przedkłada

@Krzych

Bardzo ciężko te normę wyrobić? Zdarza się tak, że się nie uda?

Pracownik ze stażem
@Abcdcdcddmo

Gratuluję! Dzięki takim osobom jak ty, są projekty pt "urealnienie norm". Ciekawe w jakim jesteś dziale i zespole. Wiadomo, że wszędzie znajdą się czarne owce, które nie przykładają się do pracy, byle tylko "odwalić" swoje i fajrant. Szkoda, że wyniki takich osób bierze się pod uwagę, bo niestety efekty ich pracy pozostawiają wiele do życzenia nawet jeśli nie zawsze przychodzi korekta.

Helena
@Pracownik ze stażem

Na czym ten projekt polega? Jak ja pracowałam w różnych firmach, to zawsze liczyła się najwyższa osiągnięta norma. Nawet jeśli była tylko do osiągnięcia przez niektórych. A tutaj jaka sytuacja?

MiK iiiii ;)

Czytając poniższe opinie robi mi się trochę smutno.. Pracuję w tej firmie od 3 lat (może dla niektórych ''dopiero trzy'') i mam odmienne zdanie, bo myślę, że opinie albo są trochę to jest naciągane, albo ludzie byli zatrudnieni w innych 'działach'. Pracuję od początku w rozliczeniach niemieckich, telefony są czasem męczące- FAKT, nadgodziny istnieją-FAKT, płace nie należą do najwyższych-FAKT, ale tak naprawdę (przynajmniej U NAS): - można dysponować własnym czasem, jednego dnia możesz wyjść wcześniej, odrobić to w późniejszym terminie, - nadgodziny jak widać nie wszędzie są NAKAZANE, bo jeśli nie możesz, to nie- trudno- nikt cię nie zmusi, ale lepiej wspomóc zespół, bo może Ty też kiedyś czegoś będziesz potrzebował.. :) - wynagrodzenie? Przedział 4-5 tys.nie jest najniższą krajową , ale oczywiście mogę przyznać, że nie jest to 10 tys na miesiąc, ale jak to się mówi 'w miarę jedzenia apetyt rośnie', więc myślę, że to kwestia indywidualna..:) - zwolnienia? brak awansu? na to wpływa w głównej mierze twój główny przełożony.. jeśli od początku nie chcesz pracować, to myślę, że nikt nie będzie Cię trzymał na siłę. A rotacje istnieją dlatego, że nie każdy radzi sobie z językiem obcym, jeśli trafi na klienta innej narodowości niż (np w naszym przypadku) niemieckiej i trafi na np turka, którego zdania nawet tłumacz googla by nie przetłumaczył i dany pracownik nie ma stosownego słownictwa, bądź coś źle zrozumie i przekazuje to dalej, to klient się denerwuje i żali, i sprawy się rozciągają w czasie, a kłopoty z klientem narastają... ale przecież w tych czasach 'każdy jest praktycznie lingwistą' tylko sam się nie chce przyznać do tego, że jednak sobie nie radzi, a czasem warto, bo np jest możliwość skorzystania z kursów językowych, przełożony do tego często nakłania widząc błędy w komunikacji, a pracownik idzie w zaparte, że nie.. no ileż można... :) - ogromnym plusem są różnego rodzaju benefity, wyjścia, prezenty.... ale nie każdemu musi się wszytko podobać:) Krótko bym to podsumował, że niestety: TAK TRZEBA TUTAJ TEŻ PRACOWAĆ - no kto by pomyślał :) - ale jest tu jak wszędzie, tylko o większej ilości rzeczy mozesz decydować Ty :) Ja stając przed wyborem pracodawcy, ponownie postawiłbym na ISS :)

@MiK iiiii ;)

Fajnie, że podzieliłeś się rozbudowaną opinią na temat pracy w firmie Ista Shared Services Polska. Mógłbyś do swojej opinii dodać jeszcze informację o tym, czy osoby młode bez doświadczenia zawodowego, ale za to z zapałem do pracy mogą osiągnąć sukces zawodowy w strukturach tej firmy? Pracodawca potrafi docenić zaangażowanych pracowników i odpowiednio ich wynagrodzić? Zachęcam do dalszych wypowiedzi.

@MiK iiiii ;)

pracuję to ponad 2 lat i zgadzam się ze jest dużo plusów ale na rękę nawet 2200 nie ma

@ja

Skoro poruszyłeś ten temat, napisz jakie plusy widzisz w zatrudnieniu? Jakiego rodzaju umowy o pracę proponuje pracodawca potencjalnym kandydatom? Zlecenie, czy na czas określony? Stabilne zatrudnienie to ważny czynnik zatrudnienia, który często decyduje o podjęciu pracy. Mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź i napisać więcej także na ten temat?

wieloletni-pracownik
@MiK iiiii ;)

Przedział 4-5 tyś? Chyba jak siedzisz wszystkie soboty w nadgodzinach, a w tygodniu codziennie 10h w pracy... Pracuję w firmie ponad 10 lat i moja podstawa nawet się nie zbliża do 4000zł.

Paulina
@wieloletni-pracownik

Pamiętaj, że inni mogą mieć inne doświadczenia z firmą Ista Shared Services Polska. Swoją drogą muszę powiedzieć, iż Twój staż pracy jest już imponujący i na pewno wiesz o niej niemal wszystko. Na jej stronie znalazłam informację dotyczącą szkoleń. Podobno organizują szkolenia przygotowujące do pracy i rozwijające kompetencje pracowników. Czy w rzeczywistości można liczyć na takie szkolenia? To bardzo istotna kwestia i dlatego zachęcam Cię do odpowiedzi.

@Paulina

Może ja odpowiem. Tak, szkolenia w tej firmie przed trafieniem do zespołu są normą i każdy musi je odbyć. I są to szkolenia przygotowujące, na których przyszli pracownicy poznają systemy, zagadnienia i na których mogą ćwiczyć w wersji testowej.

@mójNick

Długo trwają takie szkolenia? Podejrzewam, że mimo szkoleń nowo zatrudniona osoba i tak będzie miała pytania związane z pracą w firmie Ista Shared Services Polska. Chciałbym wiedzieć, czy w takim wypadku będzie można liczyć na pomoc i wsparcie bardziej doświadczonych pracowników? Proszę o odpowiedź.

@Piotr

Szkolenie trwa miesiąc. Po przejściu do danego zespołu nowa osoba otrzymuje opiekuna na ok. 3 miesiące. A i po tym okresie osoby w zespołach są raczej pomocne i do każdego można się zwrócić w razie problemów. Dlatego bez obaw. Nikt nikogo nieprzygotowanego nie rzuca tu na głęboką wodę. A sama atmosfera pracy jest przyjazna.

@mójNick

To dobrze, że pracownik tak długo jest przygotowywany, a koleżeńskie relacje pozwalają na dalszą pomoc. Mógłbyś dodać na jakie wynagrodzenie można liczyć na początku zatrudnienia i czy od pierwszego miesiąca pracy można zrobić premię? Czasem benefity są wpłacane bardziej doświadczonym pracownikom, a nowo przyjęci dostają je dopiero po dłuższym okresie. Jak to wygląda w Ista Shared Services.

Brak
@MiK iiiii ;)

- wynagrodzenie? Przedział 4-5 tys.nie jest najniższą krajową - gdzie Ty tyle masz ? Znam osoby które po 10latach nie mają 4koła brutto. Godziny są zlecone i musisz je robić, zależy od działu, ale jednak są. Co do reszty mogę się zgodzić i przyznaję praca była by dobra gdyby nie te skandalicznie niskie płace.

Janusz
@Brak

Mógłbyś napisać, jak wygląda oraz jak długo trwa okres próbny w firmie Ista Shared Services Polska? Z uzyskanych informacji w tym wątku wiem, że na początku obowiązuje okres próbny, zanim pracodawca zaproponuje stałą umowę. Mógłbyś napisać, czego można się spodziewać? Będę wdzięczny za informację.

Realista
@MiK iiiii ;)

Prawda jest taka że pracowników z wieloletnim stażem i doświadczeniem firma ma gdzieś, chyba że pracownik ma dobre układy ze swoim kierownikiem. Zabrano premie A podniesione zostały stawki-suma summarum pracownik stracił. W czasie szczytów są akcje -norma większa i % jakościowy zwiększony. Nowy pracownik dostaje prawie tyle co pracownik z wieloletnim stażem.Niestety dzieje coraz gorzej. Czekam kiedy młodzi ,nie uzależnieni od kredytów rzucą wypowiedzeniem przed szczytem, może wtedy otworzą się oczy na górze.

Magdalena
@Realista

Szkoda, że - według Ciebie - w Ista Shared Services pracownicy z wieloletnim stażem i doświadczeniem nie są należycie doceniani. A powiedz mi jeszcze, czy nawet Ci, którzy są szczególnie zaangażowani i osiągają dobre wyniki, nie mogą liczyć na jakieś gratyfikacje?

Serio?
@MiK iiiii ;)

4-5 tys po 3 latach? To chyba zależy w jakim dziale... Pewnie IT?

Kajka
@MiK iiiii ;)

Wydaje mi się, że opinia jest bardzo rzeczowa. I dziękuję za to.

edek
@MiK iiiii ;)

Mieszkając wiele lat w Niemczech po powrocie do Polski ukończyłem studia j.niemiecki i dla mnie istnieje tylko jeden język niemiecki, jeżeli ktoś posługuje się słabym niemieckim można zrozumieć o co mu chodzi jeżeli na 5 tureckich słów wpada 1 niemieckie to optymalnie byłoby zatrudniać ludzi którzy znają oba języki. Z tymi wynagrodzeniami to ja już nie wiem o co chodzi wzmianka o 4000 - 5000 zł w odpowiedziach poniżej 2500 zł netto czarna magia chyba zadzwonię i zapytam się wprost, w tej chwili mam 6000 brutto to raczej nie ma sensu kombinować dodam że mieszkam na prowincji dość daleko od Gliwic, co mnie w ogóle dziwi bo Gliwice to już ścisła aglomeracja śląska. Oczywiście jak wszędzie początki są trudne, pracować trzeba wszędzie ale wiadomo co się dzieje 2500 zł na rękę co to za pieniądz na dzisiejsze czasy powinni studentów zatrudniać choć jak jest obrotny to zarobi dużo więcej. Recenzja fajna naprawdę dużo z niej wywnioskowałem.

Gal Anonim
@edek

Po 8latach pracy - 4900Brutto, stanowisko Ekspert czyli max co zazwyczaj można w danym zespole mieć, wyżej tylko trenerzy i kierownicze stanowiska.

Layla
@MiK iiiii ;)

Dziękuję Ci za rzetelną opinię. Często niestety spotykam się właśnie z takimi jak ogólnie że firma jest zła. A zwykle jak widzę wynika to z roszczeniowej postawy samego pracownika.

Agata

Czy w Ista oddział Katowice pracujecie stacjonarnie czy hybrydowo? Czy z niemieckim na poziomie B1 można się dostać i podołać?

Agata

A ja widziałam ogłoszenie na stanowisko IT Architect. Czy wiecie jaka jest rekrutacja? Ile trwa? Są jakieś konkretne pytania czy zadania rekrutacyjne?

M

Witam, jak wygląda praca jako specjalista ds. Supportu? Czy jeżeli rozumiem duzo po niemiecku, oraz umiem sklejać sensownie zdania, mam szansę się tam utrzymać po okresie próbnym? Jak wyglądają szkolenia? Czy po okresie próbnym jest jakaś podwyżka?

Marek K.
@M

Bardzo dużo nauki bardzo, im wiecej osób w zespole tym sposob opracowywania różnorodny, kiedyś tym się przejmowałem teraz przestałem. Trafiłem do zespołu który jest mało sympatyczny, albo sie spodobasz albo jestes przekreslony na starcie, Czy polecam hmm moze tylko na ze wzgledu na prace zdalna. Durna dział QM który czepia sie o wszystko co niestety zniecheca do pracy. Kierowniczka sprawia wrazenie ze wie o co chodzi ale to tylko pozory

Helena
@M

A gdzie wyczytalas ze tam niemiecki ma jakiekolwiek znaczenie? Coś mnie chyba ominęło bo nie wiem o czym Ty piszesz

dziwne
@Helena

no fakt.... po co niemiecki, skoro... systemy, dokumenty, komunikacja z oddziałami w Niemczech są w całości w języku niemieckim... Nawet materiały szkoleniowe.... Możesz spróbować po Polsku, ale kariery to szybko raczej nie zrobisz.... ;)

M2
@M

Jeśli rozumiesz i potrafisz sklecać zdania, to z utrzymaniem się nie będziesz miał problemu.... Niby się o tym nie mówi, ale po okresie próbnym przeważnie są podwyżki. Po przejściu na starszego specjalistę również, potem przy przejściu na eksperta. Którym w pewnym momencie zostajesz i nie ma opcji żeby utknąć na kwalifikacjach specjalisty, no chyba że wybitnie się nic nie umie. Jak wygląda praca? W dużym skrócie, czytasz Maila z przykładowej spółdzielni w Niemczech i zakładasz zlecenie, albo nie zakładasz.... :) oczywiście po uprzednim szkoleniu dotyczącym zasad, które potem są dla ciebie dostępne przez cały okres pracy, przeważnie w pliku Excel.

D
@Helena

Czy może Pani powiedzieć coś więcej na ten temat? Rzeczywiście nie jest wymagany aż tak bardzo język niemiecki? Zastanawiam sie nad aplikowaniem do Ista ale przerażaja mnie wymagania jezykowe. Co prawda zamierzam zrobić sobie krótką powtórkę z jezyka, którego uczylam sie w podstawowce ale ciężko bedzie na początku osiągnąć poziom A1.

K
@D

Ogolnie to wszystkie programy są w języku niemieckim, praca z klientami tez w języku niemieckim, zasady itp. Wszystko jest po niemiecku. Wiec wydaje mi się ze przy a1 będzie ciężko.

niezdecydowna

Czy ktoś był ostatnio na rozmowie w Katowicach? Czego się spodziewać tekstu do tłumaczenia? O co pytają?

Jacek

Firma kiepsko płaci na stanowiskach inżynierskich, wymagają wykształcenia wyższego po politechnice. HR wybiera osoby, które pracowały z podwykonawcami. Niestety w firmie ISTA nie zarobisz na chleb ( no chyba że na stanowiskach Dyrektorskich ). Z Przykrością pozdrawiam.

Leszek
@Jacek

Piszesz, że wynagrodzenie nie jest adekwatne do oczekiwań wobec kandydatów. No ale chyba wiadomo, przed podpisaniem umowy o pracę, jakie będzie wynagrodzenie i jaka jest ścieżka jego wzrostu? Notabene, jaka to aktualnie kwota?

N...

Hej, chcialabym sie dostac jako specjalista do spraw supportu. Polecacie? jak ludzie, atmosfera?

@N...

Jestem ciekawa czy aplikowałas już? Ja za to myślę żeby się zgłosić na specjalistę ds. rozliczeń. Odzywali się już może do Ciebie? Nie chce mi się przechodzić długiej rekrutacji, mam nadzieję że wszystko będzie tam szybko szło :)

Zainteresowana
@N...

Od kiedy zaczyna się szkolenie? Nie wiem czy mając okres wypowiedzenia w aktualnej firmie 3 m-ce, ma w ogóle sens aplikować. Jaka aktualnie stawka brutto na start?

kOLES
@N...

Nie polecam, jesli chodzi o Opole ludzie dziwni bardzo dziwni poziom rozmów, konwersacji nie wiem czy dzieci w przedszkolu nie wyslawiaja sie lepiej, odradzam...

@kOLES

Chodzi o pracowników czy szefostwo? No ja myslę że przezyłabym takich ludzi, wazniejsza jest dla mnie umowa o prace i stawka :P Z tymi kwestiami chociaż było okej, czy tez srednio?

Stawka
@Ewa

No stawka tak jak jest napisane w innych komentarzach 4000 brutto na start..... Nadgodziny częściowo obowiązkowe i częściowo dobrowolne plus soboty to można dorobić. A ile po roku, dwóch, trzech? To zależy od wyników, stanowiska i dodatkowych funkcji typu zastępca kierownika,itp.max chyba 6500 brutto? może 7?

@Stawka

Hmm to w sumie z tego co piszesz to spoko sumka wychodzi :) Tylko pytanie, czy wynagrodzenie jest adekwatne do obowiązkó i atmosfery? :D

Lola

Polecam!

Olek
@Ewa

No nie wiem czy spoko sumka 4000 brutto czyli jakieś 3000 netto na dzisiejsze czasy, o awansie możesz zapomnieć są ludzie co robią 10 lat i zarabiają podobnie a te kwoty 6500 brutto to są wyssane chyba z palca . Firma beznadzieja pracowałem tam odradzam konkurencja lepiej płaci znacznie a odnośnie nadgodzin są przymusowe wiem z własnego doświadczenia ale jak chcesz, możesz się tam przyjąć rotacja baaardzo duża jednym słowem dziadostwo.

@ koles
@Ewa

Umowa czas nieokreślony, pracowałem 3 lata, pieniądze kiepskie..duża rotacja w zespole nie mylić że słowem TEAM. Zespół przypadkowych ludzi, donosicielstwo i lizostwo

@ koles
@Ewa

Patrz komentarz wyżej, nauki dużo co tydzień zmiany udziwnienia dobrze że jest opcja Home to można odsapnac od ludzi. Według mnie najgorzej mają nowe osoby. Mobing stres dużo rzeczy do zapamiętania..po 3 MSC szkoleń ludzie odchodzą bo nie wytrzymują psychicznie... szczerze nie dziwię się. Ludzie krępują się zadać pytanie na forum jak czegoś nie wiedzą chyba nie tak to powinno wyglądać. Ja odszedłem że względu na pieniądze i po części też przez ludzi.

@@ koles

Czemu się boją zadać pytanie? Nikt nie próbuje im pomóc? Czy zostają skrzyczeni że czegoś nie wiedzą?

MonaLisa
@Stawka

Stawka 4 tys. to była kiedyś. Teraz jest 4700 brutto z opcją na dorobienie w nadgodzinach. Nie jest źle, praca jest spoko i ludzie też. No i po wyjściu z pracy nie myśli się o robocie. Dbają tam o pracowników podobno.

Na (usunięte przez administratora) jest oferta do działu PtP za 6500-8000zl brutto. Ktoś pracuje w tym dziale i może się wypowiedzieć? Jaka praca, jaki zespół? Jak z językiem angielskim w tym dziale? Rozmawia się z dostawcami telefonicznie czy tylko mailowo?

Oferta
@Kandydat

Podasz link do tej oferty? Bo tu piszą że od 4 brutto

Misia

Witam Czy ktoś z Państwa pracował w oddziale w Łodzi i może cos o nim powiedzieć?

Branża niemiecka
@Misia

W Łodzi są chyba tylko polskie rozliczenia???

Misia
@Branża niemiecka

Tak polskie

Branża niemiecka
@Misia

To raczej trzeba szukać na ista polska, a nie ista shared services

Wojtas

Zgadzam się zarobki słabe do dzisiejszych czasów( marne 3000 na rękę to bardzo mało) . Przyjmują wszystkich co znają niemiecki studentów osoby po średnim wykształceniu i ciągle szukają. Co do pupilów zgdzam się z wcześniejszymi opiniami. Odradzam tam pracować to moje zdanie.

@Wojtas

Czyli mówisz że ta trójka to już całość razem z premiami? Faktycznie nie za wiele, niewiele więcej niż minimalna. Duża jest rotacja z tego powodu?

Dzej

Pracuje od jakiegoś czasu i szczerze powiedziawszy dawno się nie spotkałem z tak dziwnym zespołem odzywki na poziomie 0 i niestety obgadywanie ale to już bardzo perfidne. Czy to gdzieś można zgłosić. Niestety czytałem te opinie przed przyjściem do pracy ale myślałem że az tak źle nie jest ale no właśnie jest

Anonymus
@Dzej

Możesz to zgłosić, ale jeśli chcesz donieść na pupila kierownika, lub samego kierownika, to zwolnią Ciebie nie osobę, która sieje kwas. Taka polityka firmy. Robią to sami przełożeni kierowników.

g0vvn0

tu sie w tej firmie nic nie zarabia trzeba uciekac z pokladu bo tonie firma dobra na poczatek max 3 miesiace a potem trzeba robic ewakuacje dodatkowo w zespolach stosowany jest m0-bb1ng w bialych rekawiczkach nie polecam odradzam

@g0vvn0

tak mobing to najlepsze co w tej firmie wychodzi ludzie oderwan od rzeczywistosci nie ma kolegów/kolezanek sa tylko znajome twarze

anka222

Pracowałam chwilę i zwolniłam bo obievcali fajne zarobki a dostałam lipe i problem z wolnym-nie dostanies urlopu w wakacje bo wtedy jadą ci co tu dłuzej pracują mozesz jechac pazdziernik ale hmm tez moze byc ciezko bo w pazdzierniku juz sa nadgodzinny i koment kolesia ktory jest w firmie jest juz jakis czas-nie byłem na wakacjach 3 lata ani na feriach....

@anka222

Cokolwiek Ci obiecywali powinnaś mieć to na umowie, nie miałaś? Jeśli nie to też Twój błąd że o to nie zadbałaś.

@Izabela

Od kiedy termin urlopu zawarty jest na umowie ? Nikt też nie napisze Ci na umowie, że dostaniesz tyle i tyle podwyżki w tym i tym dniu. Nie wiem gdzie takie zapisy robią. W iście nie ma tak, że mamy miesiąc luty to teraz hurra wszyscy dostają podwyżkę 500 zł.

@Krzych

Czemu się czepiasz akurat terminu urlopu? Ja o tym nie pisałam. Znowu się kłania czytanie ze zrozumieniem.... Dziewczyna napisała że obiecali jej fajne zarobki a dostała lipę. Gdyby te fajne zarobki (które obiecali) miała na umowie to tyle powinna dostać. Nie dostała, bo nie zadbała o to.

@Izabela

Ale od kiedy ewentualne podwyżki są na umowie ? Nie ma czegoś takiego. Nie wiem gdzie Ty pracujesz, że masz gwarantowaną podwyżkę w umowie. A fajne zarobki. No cóż dla nich są fajne a dla innych nie koniecznie.

MM
@Krzych

Po 8latach pracy mam 4900Brutto, w firmie z wymaganym j. Niemieckim i ogólnie gdzie trzeba mieć "łeb jak koszyk" by wszystkie bzdurne procesy zapamiętać, szczerze mówiąc sam nie wiem co jeszcze tu robię jak w Lidlu na kasie już płacą lepiej.

Dramat
@anka222

po prostu dramat

@MM

NIE wiem jak u was ale u nas co tydzien zmiany, zmiany, zmiany ktorych nikt nie omawia z Toba, nie analizuje a QM tylko czeka zeby wytknac ci blad...

Nie polecam pracy w Ista. Bardzo słabe pieniadzewszyscy czekają tylko na nadgodziny, żeby zarobić. Pracują na przestarzałym , niewydolnym systemie. Mobbing w zespołach i ze strony kierowników.

Robert
@Ania

Na jakie zarobki można liczyć w 2020 roku?

@Robert

Na jakie zarobki można liczyć w 2020 roku?

@Ania

Od kiedy windows 10 jest przestarzały i niewydolny???

@mójNick

Od kiedy powstał jest niewydolny

doJa

w głowach wam się poprzewracało, to poproście Pracodawce o zainstalowanie Windows XP, może się zgodzi. A może marzy wam się praca na iOSie??? Szukajcie, może znajdziecie... Powodzenia.

Xcy
@Ania

Widzę niestety to samo pseudo zgrany zespół a na każdym możliwym kroku każdy każdego obgaduje.

Xyz
@Ania

Tak (usunięte przez administratora) jest bardzo okropny.Oprocz tego ogrom nauki szkoda że nie idzie to w parze z wynagrodzeniem

Marlena
@Ania

Zgadzam się, bardzo niskie płace, dodatkowo zrezygnowali z akcji szczyt, już się nie opłaca robić. Zawsze mało płacili a teraz to już dramat. Przy obecnych wzrostach to naprawdę..

Marlena
@Robert

w 2020 to nie wiem, ale 2022 niewielkie

Ela
@Ania

Rzeczywiście pieniądze kiepskie, da się zarobić bardzo dużo pracując w nadgodzinach. System przestarzały fakt. (usunięte przez administratora)brak!!! To bzdura. Wspaniali ludzie, dobra atmosfera!

@Ela

Ludzie wspaniali?? gdzie w Ista oj to chyba jakas pomyłka, kiepska firma ludzie odchodza i dopiero w ostatnim dniu odejscia ktos z kadr dzwoni i sie pyta czy cos mozna jeszcze zrobic zeby zostac tak oczywiscie ze mozna zrobic, pozbyc sie glupiego dzialu Jakosci ktory za kropke wystawia "PUSZA"!!!!!!!!!!!DRAMAT ODECHCIEWA SIE PRACOWAC, PO 4 latach postanowilem odejsc nigdy wiecej ISTA

Olka

Witam. Jakie wynagrodzenie oferuje firma "na start" oraz jak to wyglada np.po umowie probnej, lub na czas okreslony. Czy stawka jest wyzsza niz krajowe minimum??

benek
@Olka

Stawka 3300 brutto, po okresie próbnym/umowa na rok. Dużo nauki bardzo duzo, niby z kims pracujesz przez 2 /3 msc ale musisz duzo wiedzy ogarnac zeby QM dział sprawdzania jakości i poprawnośći opracowania Meldunku sie nie przyczepił.

@benek

I taką niską stawkę to każdy otrzymuje czy jednak liczy się doświadczenie?

@Izabela

A gdzie nabyłaś to doświadczenie?

@Krzych

A kto pisał że posiadam takie doświadczenie? Czytaj ze zrozumieniem jak chcesz się tak czepiać.

@Izabela

Tak doświadczenie się liczy. Masz ?

Roman
@benek

To jest tragedia 3300 zł brutto poważnie nie żartujecie ? przy umowie o pracę to 2500 zł netto, to ja już rozumiem dlaczego dziennie wyświetla mi się reklama na FB że szukają pracowników. Takie wynagrodzenie to nawet dla jednej osoby nie wystarczy a co dopiero jakby trzeba było utrzymać rodzinę. Jeszcze jakby stworzyli jakąś drabinę o jasnej strukturze na początku 2500 po 3 miesiącach 3000 po roku 4500 zł oczywiście pod warunkiem że się człowiek sprawdzi wtedy miało by to jakiś sens. W tej chwili żaden doświadczony pracownik znający język na poziomie C2 nie przejdzie do firmy bo straci np. 2500 zł miesięcznie względem tego co ma teraz.

Dramat
@Roman

zgadzam się, to jest skandaliczne

Ela
@Olka

4000 brutto

@benek

A czy po okresie probnym zwalniaja jesli czlowiek sie.nie sprawdzi?? Po roku czasu na ile dostaje sie umowe i czy stawka wzrasta???

@Anna

No jak się nie sprawdzi to chyba logiczne, że zwolnią po okresie próbnym? :P

Zostaw merytoryczną opinię o Ista Customer Service Poland Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w Ista Customer Service Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Ista Customer Service Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 42.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ista Customer Service Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 2 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ista Customer Service Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Ista Customer Service Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ista Customer Service Poland Sp. z o.o.