Opinie o Export-Import Leszek Wolniewicz w Rybnik

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Export-Import Leszek Wolniewicz. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Export-Import Leszek Wolniewicz o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Export-Import Leszek Wolniewicz w Rybnik

Jaka jest kultura pracy w Export-Import Leszek Wolniewicz?

Johny

Szef na początku pokazuje się od dobrej strony, zatroskany i opiekuńczy. Z czasem jednak można dostrzec, że jest bardzo impulsywny, typowy choleryk który gorszy dzień potrafi przelać na pracownika (chociaż w wypadku kobiet zdarzało się, że potrafił zadzwonić i przeprosić za swoje zachowanie). Kierownictwo, zależy który "rewir", bo kierowników jest paru. Najlepszymi byli Sebastian oraz Łukasz (tutaj było można dostrzec ich dobre intencje względem pracowników przygniatane przez szefa). Sama wypłacalność było w porządku, czego nie można powiedzieć o umowie oraz stawce. Premie również były, ale w momencie wyrabiania progu sprzedażowego był on automatycznie podnoszony do tego stopnia, by mieć problemy z jego wyrobieniem (oczywiście po tym czasie i nie wyrobieniu ponownie progu były pretensje i przygadywanki o "braku zaangażowania"). Sama stawka stała w miejscu, mimo obiecywanych podwyżek (owszem takowe są, ale w momencie kiedy w styczniu każdego roku wzrasta najniższa krajowa). Obiecywana wysoka wypłata i owszem można taką mieć pracując po 220h+ miesięcznie (co jest często normą w tej firmie). Umowa o pracę rzekomo początkowo tylko zlecenie, z możliwością umowy o pracę. Prawda jest taka, że kierownicy odsyłają do szefa, a szef do kierowników. Będąc pod ścianą powiedzą, że nikt nie ma i nie będzie miał umowy o pracę.

Były pracownik Nowy wpis
@Johny

Zgadzam się do Łukasza i Sebastiana, naprawdę z chłopami szło wszystko załatwić. Co do wypłacalności to zgodzę się po części, zdarzały się miesiące gdzie kilka dni/tydzień były później aczkolwiek "starali się" na czas. Jeśli chodzi o szefa to 100% racji, na początku sprawiał wrażenie naprawdę dobrego człowieka, jednak z czasem się okazał (usunięte przez administratora) i prostakiem. Moim największym zarzutem do firmy jest to że po skończeniu pracy nie dostałem wynagrodzenia, nagle okazało się że za ostatni miesiąc same buble (choć wcześniej nie miałem żadnych rozliczeń ani takich zaniedbań)

były Nowy wpis

Po trzech latach pracy zrobiono po mnie inwentaryzajcę, miałem kilka uszkodzonych rzeczy, które źle sprawdziłem, oczywiście otrzymałem je wraz z rachunkami, nie pozwoliłbym niczego rozliczyć bez oddania mi tych przedmiotów (chyba logiczne). Dałem ciała więc zapłaciłem (jakieś małe kwoty, nie chciało mi się sprawdzać). Uczciwie płacone za dobrą pracę, niedbalstwo i (usunięte przez administratora) karcone. Praca jak to w handlu, trzeba być nastawionym na osiągnięcia, jak chcesz siedzieć i nic nie robić to idź na cieciówkę.

Klaudiusz

Czyli szefostwo nie dogaduje się zbytnio z pracownikami?

No Nowy wpis
@Klaudiusz

Szef dogaduje się z pracownikami jeżeli pracownicy dogadują się z szefem a nie próbują coś dogadać z klientem pod stołem niech nikt nie oczekuję że będzie głaskany po głowie kiedy w taki sposób okrada firmę a 90% osób które wypowiadają się negatywnie na tej stronie to osoby które same mają sporo za uszami, bo tylko w okresie kiedy takowe są zwolnione z powodu oszustwa/ kradzieży pojawiają się negatywne opinie tutaj

QQS

I znów wszystkie pozytywne opinie są dodawane w tym samym dniu o podobnych godzinach.

Przemysław
@QQS

Co masz dokładnie na myśli? Forum GoWork.pl skupia ogromną liczbę użytkowników i to nic dziwnego, że wiele wpisów pojawia się w podobnych godzinach. Przy okazji, czy pracowałeś lub jesteś obecnie zatrudniony w Export-Import Leszek Wolniewicz i mógłbyś wypowiedzieć się temat tej firmy? Jakie są plusy i minusy pracy w tym miejscu?

@Przemysław

Nic dziwnego? A może po prostu to kolejny już rozkaz szefa, że pracownicy muszę pisać pozytywne opinie ?

@Przemysław

To normą jest że na komunikatorze Gadu-Gadu jest robiona konferencja nie przez samego szefa (a jakby że inaczej, żeby nie było że to on namawia do takich działań) tylko przez "Biuro" które zachęca* do pozostawienia pozytywnych opinii na FB, GoWork i wielu innych. *Jest to bardziej forma przymusu zostawiania pozytywnych opinii

Firma Export-Import Leszek Wolniewicz poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Rybnik
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Rybnik
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.

Wiecie czy w Export-Import Leszek Wolniewicz szukają chętnych na staż?

Johny

Szukają ciągle ludzi do pracy, ale ze względu na warunki pracy jest ogromna rotacja.

Jaka umowa obowiązuje w Export-Import Leszek Wolniewicz podczas okresu próbnego?

Johny

Umowa "śmieciowa". Obiecywana umowa o pracę nigdy nie zostaje podpisana, a jedynie przedłużana umowa o dzieło oraz zlecenie.

Jacu

Dno, brak wypłat, brak umowy o pracę. Kierownictwo bez żadnych kompetencji. Szef w przeszłości miał sprawę w sądzie o pobicie na tle rasistowskim. Nie polecam.

Ilona
@Jacu

Czyli - jak rozumiem - w Export-Import pracuje się raczej w oparciu o umowę zlecenie. Martwi mnie jednak coś innego, a mianowicie brak wypłat ze strony tego pracodawcy. Jak długo już z tym zwleka?

Ilona

Jakieś wieści dotyczące wynagrodzeń w Export-Import? Nadal zalegają? Wyraźcie swoje opinie w tej kwestii, bo to ważne info.

On
@Ilona

Tak, XXI wiek i zaleganie z wypłatą.... może zalegają dla osób które okradały i robiły lewiznę pod stołem.

Pszów

Serdecznie pozdrawiam i polecam naszego pracodawce. Złego słowa nie mogę powiedzieć na temat firmy.

Xxx
@Pszów

Dobrego też nie.

Konkretny

Krótko mówiąc polecam!

Bossss
@Konkretny

Za krótko - do zwolnienia

Pomimo wielkości firmy każdy zostaje doceniony za swój wkład w rozwój punktów a Szef podchodzi do każdego indywidualnie. Polecam

Czy to żart?

Manek

Uważajcie, gdy podchodzi ????

Nie polecam, brak wypłat, umowa śmieciowa. Liczba osób, która nie otrzymała pełnego wynagrodzenia po zakończeniu współpracy jest przerażająca

Beata

@świeża miło słyszeć ! A na jakiej umowie na poczatek?

Hash

Polecam

Amam
@Hash

Szef będzie nie zadowolony, że tak mało napisałeś. To miała być opinia zachęcająca nowych do pracy

Zakończyłem współpracę z bardzo dobrymi wspomnieniami. Miesiąc przed poinformowałem szefostwo i wszystko poszło bardzo płynnie, wynagrodzenie za ostatni miesiąc pracy otrzymałem szybciej niż się spodziewałem i wszystko się zgadzało. Polecam

@Zainteresowany

Zgadzało????

@Aaa121

Jakoś ciężko w to uwierzyć, patrząc na to jak duża ilość osób po odejściu z pracy nie dostała swojego wynagrodzenia lub dostał a minimalną jego część.

xxx
@ON

A to nie tak, że przyjmując buble, musisz za nie zapłacić? Logiczne, że jest to odciągane z wypłaty. Wystarczy minimalne skupienie.

Świeża

Pracuje w firmie dopiero kilka tygodni jednak jedno mogę powiedzieć - wszyscy są pomocni i chętnie doradzą w każdej sytuacji i pomogą z każdym problemem.

@Świeża

Poczekaj aż będziesz chciała odejść :) Radze już odkładać pieniądze, bo to czy otrzymasz ostatnie wynagrodzenie to loteria :)

Rodzinny

Zapraszam tu każdego kto zechce zaznać rodzinnej atmosfery w dużej firmie co niestety nieczęsto jest spotykane.

Ant
@Rodzinny

Dobrze powiedziane.... Z rodziną to tylko i wyłącznie dobrze na zdjęciach.

Tube

Dopiero rozpoczęłam swoją karierę w firmie jednak po poznaniu kierownika oraz tego jak to wygląda od środka jestem bardzo zadowolona. Na początku podchodziłam do tego dość sceptycznie przez przeczytane opinie jednak śmiało mogę powiedzieć że polecam pracę w lombardzie.

@Tube

Kierownik wie jak dogodzić. To się ceni

Janek

Firma godna polecenia, u Szefa i kierownictwa słowo ważniejsze niż pieniądz a to jest bardzo ważne.

@Janek

Poeta

Polecam

@Rybnik

Rybnik wie najwięcej

Mirek

Po latach w firmie musiałem niestety ją opuścić co nie wiązało się z żadnymi konsekwencjami, wręcz przeciwnie, rozstaliśmy się z klasą i sądzę że powrót do niej też by nie był złą opcją. Nie żałuję

@Mirek

.... Ale żeby samemu sobie opinie wystawiać?

Zostaw merytoryczną opinię o Export-Import Leszek Wolniewicz - Rybnik

• Jak się pracuje w Export-Import Leszek Wolniewicz?

Zobacz opinie na temat firmy Export-Import Leszek Wolniewicz tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Export-Import Leszek Wolniewicz