Export-Import Leszek Wolniewicz

Rybnik

Export-Import Leszek Wolniewicz

Opinie o Export-Import Leszek Wolniewicz

Pracownik z długim stażem

Jako osoba pracująca w firmie od dłuższego czasu postaram się odnieść do poniższych komentarzy. Zacznę od pozytywów. Praca sama w sobie jest całkiem w porządku. Rozwija, uczy; można też poznać wiele ciekawych osobowości (mam tu na myśli klientów). Aktualnie stawka godzinowa na Śląsku to 11,70zł/h netto. Przy średnio 14 dniach po 13h możemy się spodziewać wypłaty rzędu 2100zł na rękę, chyba że zostanie nam coś odcięte, ale o tym zaraz. Za swoją pracę można zostać wynagrodzonym w postaci premii od przyjętego złota (przy dobrych wiatrach jest to 70-100zł, ale progi są tak ustawione, że udaje się to raczej nielicznym) bądź od zysku ze sprzedanych towarów. Jest to tylko 6% zysku dzielone na pracowników danego punktu (kiedyś było to 10%, ale pracodawca zmniejszył premie z uwagi na to, że musiał podnieść stawkę na godzinę z 10zł do 11,70zł). Nie zawsze udaje się osiągnąć próg, ale jeżeli się to udaje to jest to kolejne 200-300zł premii. Nie są to złe warunki finansowe, a w połączeniu z brakiem większych wymagań (od dłuższego czasu do pracy przyjmowane są osoby, które nie zawsze mają pojęcie, co robią) czyni to z zawodu lombardzisty całkiem przyjemną pracę na start. Nie jest to jednak praca na dłużej, ponieważ radość z wykonywanego zawodu psuje zachowanie pracodawcy. Wszystkie negatywne opinie świadczące o tym, że ktoś został bezpodstawnie zwolniony z dnia na dzień są prawdziwe. Zdarzają się przypadki, kiedy w ten sposób zwalniana jest osoba, która kradła/oszukiwała, ale w ten sposób są też żegnani krzywomyśliciele. Dawno już nie słyszano, żeby którakolwiek ze zwolnionych osób dostała ostatnią wypłatę. Najczęściej jest to tłumaczone tym, że coś ukradła (co czasem jest tylko wymówką), nagle okazuje się, że przyjęła zepsute rzeczy albo że naraziła swoim zwolnieniem firmę na straty, bo teraz trzeba szkolić kogoś nowego na jej miejsce. Mało w tym logiki, wiem, ale tak to tu działa. Co więcej, każda ze zwolnionych osób jest natychmiastowo stygmatyzowana. Nie wolno o nich mówić, chyba że chcemy porzucać mięsem. Na każdych spotkaniach/szkoleniach "wyklęci" są przywoływali jako przykład złego prowadzenia się. Z powodu ciągłych zwolnień w firmie występuje straszna rotacja. Czasem trudno się połapać w tym, kto jeszcze pracuje, a kto nie. Kolejna rzecz - wspomniane wcześniej "obcinki". Aktualnie obcina się za dużo więcej niż kiedyś. Jeżeli kupisz jakiś towar i sprzedasz go poniżej kosztów, to musisz pokryć różnicę, niezależnie od jej wielkości. Jeżeli kupisz coś i sprzedasz drożej, to nic z tego nie masz. Reasumując - każda strata leci na twoje konto, ale zysk jest tylko dla firmy. Nie jest to do końca sprawiedliwe, biorąc pod uwagę to, że jeden pracownik może przynieść swoją pracą kilkanaście tysięcy miesięcznie, ale i tak będzie musiał oddać z wypłaty 100-200zł za swój błąd, bądź pech (np. brak popytu na daną rzecz). Rzeczy zepsute też rozliczane są na pracowników, ale tutaj akurat jest to zrozumiałe. 90% takich przypadków to błąd pracownika, któremu nie chciało się czegoś sprawdzić. Mam nadzieję, że udało mi się rozwiać większość wątpliwości osób, które chcą rozpocząć tu pracę. PS. Tak, te pozytywne komentarze były pisane z rozkazu przełożonych. Każdy był sprawdzany, czy dodał pozytywną opinię.

Rzetelnypracownik

Witam wszystkich i przestrzegam przed firmą Pana Leszka, którą w gruncie rzeczy prowadzi jego syn, jeśli chodzi o górny śląsk. Pracowałem w LOOMBARDZIE pół roku, umowy śmieciowe ( zlecenie) na których widnieje wynagrodzenie w wysokości 975zł, co nie jest najgorsze, gdy spojrzymy na punkty wyjętę wręcz z umowy o prace ( w takowej prawo pracy broni w pewnych sytuacjach jak i pracodawcę tak i pracownika) pod którymi musimy się podpisać jeśli chcemy uzyskać pracę, m.in. punkt w którym jest mowa o tym iż każdy przedmiot przyjęty przez pracownika jeśli będzie zepsuty bądź uszkodzony, pracownik naprawia na własny koszt bądź płaci firmie równowartość tego przedmiotu +5zł ( do każdego przedmiotu rozliczanego pracownikowi jest doliczane 5zł). Można pomyśleć że nic w tym dziwnego wkońcu pracownik sam się podpisuje pod tym, aczkolwiek podam przykład: jeśli przychodzi klient który chce zastawić telefon oczywiście zostaje on sprawdzony, lecz oczywiste jest to że takowy klient nie jest jedyny i czas sprawdzania powiększa kolejkę klientów, nie mniej jednak nijak sprawdzić sprzęt elektroniczny w 100% nawet jeśli pracownik będzie go sprawdzał 30 minut, tak jak są i wady fabryczne tak też elektronika ma to do siebie że niektóre usterki wychodzą po czasie bądź po dłuższym użytkowaniu np. Od jednego do 3 dni użytkowania (smartfon) czyli czas trzymania baterii, lecz jak to sprawdzić, skoro klient zarzeka się że nie chce sprzedać telefonu lecz zastawić, więc jest to dalej jego przedmiot. Innymi słowy nie da się sprawdzić takowego telefonu czy faktycznie jest w 100% sprawny, co za tym idzie jesli telefon przepadnie, a jest ochrona danych osobowych więc trzeba zrobić tzw. Hard Reset, po którym nie rzadko soft w telefonie jest do wymiany gdyż telefon nie reaguje bądź nie włacza się, koszt takiej wymiany to ok. 50zł. W skali miesiąca znajdzie się wiecej niż 10 takich telefonów, a że Pracownik musi z własnej kieszeni pokryć koszt naprawy innymi słowy jest 500zł w plecy. Pracodawca tak sformułował umowę że ma czysty zysk, nawet jeśli jest coś nie tak, koszta pokrywa pracownik. Po pół roku pracy poinformowałem pracodawcę o zmianie miejsca zamieszkania z dwu tygodniowym wyprzedzeniem ( nie musiałem tego robić gdyż to umowa zlecenie ale jestem rzetelnym i uczciwym pracownikiem) w zamian pracodawca zwolnił mnie z dnia na dzień, było to w styczniu i do dnia dzisiejszego nie otrzymałem wynagrodzenia za przepracowane 9 dni po 13 godzin pracy, mało tego kiedy dzwoniłem do pracodawcy, ten bezczelnie nie odbierał badź się rozłączał. Ostatecznie odebrał telefon, kiedy zapytałem o moje wynagrodzenie stwierdził że dostane wezwanie do zapłaty za rzeczy które przyjmowałem i chamsko się rozłączył nie dając mi powiedzieć nawet słowa. Nikomu nie polecam tego pracodawcy. Z tego co wiem takich osób jak ja jest jeszcze przynajmniej 8, więc jest to stała praktyka tej firmy.

Teresa

@Poldek, jeśli posiadasz doświadczenia związane z firmą Export-Import Leszek Wolniewicz to zachęcam Ciebie do rozwinięcia swojej wypowiedzi. Pomocna będzie odpowiedź na pytanie: jak postrzegasz warunki zatrudnienia w firmie?

Poldek

Idealnych firm nie ma i wszędzie mogą zdarzyć się trudne momenty.

Wymiarowy

Witam. Pracuje w firmie 2 lata. I opinie na jej temat są różne i dobre i złe. Ale powiem jak to widzę z mojej perspektywy. Mówienie że ktoś został zwolniony bez powodu jest kłamstwem. Powodem przeważnie jest kradzież. Niestety ale ta praca to praca z dużymi pieniędzmi z drogim sprzętem. Niestety ale większość osób albo kradnie myśląc że to nie wyjdzie lub próbując oszukiwać klientów a na tym najbardziej firma traci. Sam osobiście nie narzekam wynagrodzenie dobre warunki dla mnie są okey. Praca zmianowa pozwalająca na większą swobodę jest bardzo wygodna. Atmosfera jak i kierownictwo jest bardzo dobre z każda sprawą zawsze pomocni. Polecam na prawdę polecam prace tutaj. Na prawdę jest to bardzo dobra firma pomijając krzywdzące opinie innych użytkowników bo jakby nie patrzeć dotykają one także nas pracowników byłych znajomych kolegów z pracy. Ale także i kierownictwo które jest bardzo wyrozumiałe. Polecan

Wiki

Zastanawiam się jakie warunki musiałaby firma spełniać żeby zadowolić wszystkich!

Student

Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej, Pani opowiedziała jak działa firma, czym zajmuje się ich pracownik, jaka jest umowa, zarobki oraz premie. Właśnie kończę szkolenie przygotowujące do pracy i jestem bardzo zadowolony. Do tego jestem studentem zaocznym i bez problemu pogodzę studia z pracą

Teresa

@Magda no wygląda to faktycznie dość dziwnie, jednak sytuacja nie jest taka oczywista. W każdym razie nie wszystkie komentarze są takie pozytywne, bo @Prawdomówny ma zdanie zupełnie inne, a komentarz również jest napisany w dniu, którym wskazujesz. A jak sama oceniasz pracę w Export-Import Leszek Wolniewicz?

Magda

Wszystkim zainteresowanym pracą w tej firmie odradzam! Proszę zauważyć ile pozytywnych opinii pojawiło się w dniu 07.05. Szef kazał pracowniom wystawiać pozytywne opinie!!

Do Pani Magdy
@Magda 07.05.2018 21:00

Dąbrówko, nikt tu nikogo do niczego nie zmusza a Twoje działania naprawdę są zbędne :)

Prawdomówny

Porażka. Odradzam. Pracowałam w tej firmie 2 lata nie jedno widziałam i słyszałam. Pracownicy zwalniani bez powodu żadne fuszerki. Ostatnie wyplaty nie wypłacane. Ciągłe obietnice bez pokrycia. Znam 10 pracownikow oszukanych przez ta firme nie tylko w rybniku.

Mariusz

Jestem pracownikiem od ponad pół roku , atmosfera pracy jak najbardziej na plus , pracownicy pomocni i bardzo koleżeńscy , szefostwo jak i kierownictwo wymagające ale bez przesady nikt nikogo nie ciśnie . Polecam!

Zenon Martyniuk

Praca specyficzna i wbrew pozorom wymagająca. Szef jak najbardziej w porządku, nigdy nie odmówił pomocy, koledzy / koleżanki z pracy zawsze pomocni. Wypłata jak najbardziej adekwatna do wykonywanej pracy i zaangażowania pracownika, lecz usprawniłbym to o dodatkowe premie bądź bonusy do wypłaty "za stażowe".

anonymous

Pracuje w tej firmie 10 miesięcy i nigdy nie miałem problemów żeby dogadać się z inny pracownikami, każdy z nich służy pomocą wypłata zawsze na czas i zawsze się zgadzała, jestem zadowolony z podjęcia pracy w tej firmie polecam każdemu kto chce spróbować czegoś nowego i ciekawego.

Coactus

Jest ok.

PrzemekKa

Pracuję w firmie 20 miesięcy i nie spotkałem się z sytuacją żeby jakiś pracownik został zwolniony bez powodu. Zazwyczaj są to osoby które kombinują na boku, bądź też działają na szkodę firmy, a takich pracowników zwalnia się wszędzie niezależnie od branży. Wypłaty na czas, nigdy nie było z tym problemów. Praca na zmiany (15 dni w pracy, 15 dni wolnych), dzięki czemu można pozałatwiać Swoje sprawy w środku tygodnia, co w innych firmach wiąże się z braniem urlopu. Szef jest człowiekiem z którym można się jak najbardziej dogadać. Kiedy było trzeba nigdy nie odmówił mi pomocy. Branża wygląda tak a nie inaczej, co wiąże się z tym że w pracy jesteśmy sami. Kto jest pracowity, jest też doceniony przez szefa przy wypłacie. Kierownictwo pomocne, wszystko zawsze jest do dogadania. Polecam firmę osobą które potrafią samodzielnie zaplanować sobie czas, sumiennym.

Nana

Praca możliwa nawet dla studenta, elastyczny grafik. Każdy pracownik starszy stażem służy pomocą. Szefostwo zawsze stara się rozwiązywać jakiekolwiek problemy z myślą o pracownikach. Polecam!

Dolar

Witam , jestem Paweł. Pracuje w firmie od ponad pół roku. Na pierwszym miejscu stawiam w tej firmie pomoc koleżeńską , prace z klientem oraz jak na warunki w Polsce zarobki. Praca przyjemna , umysłowa. Moja opinia jak najbardziej na plus :)

tom ek

praca fajna kasa pasuje elastyczny grafik szef spoko polecam

Zadowolony

Jestem zadowolony z pracy w firmie nie mam nic do zarzucenia.

Anonimowy

Pracuję w firmie już ponad rok czasu, widać w niej rozwój i ciągłe zmiany, na lepsze oczywiście. WIdzimy jak koledzy i koleżanki pną się w strukturach firmy bo Szefostwo daje taką możliwość a wypłaty rosną wprost proporcjonalnie do zaangażowania. Oczywiście trzeba być sumiennym i nie szukać okazji do kradzieży a praca może przynieść bardzo dużo korzyści, od samorealizacji, rozwoju, po bardzo dobrą pensję. Polecam

Ireneusz

Pracuje w tej firmie od 8 miesiecy i jestem bardzo zadowolony. Atmosfera w firmie jest bardzo przyjemna, wszyscy są pomocni, a szefostwo wyrozumiałe. Wynagrodzenie jest adekwatne do wykonywanej pracy. Zdecydowanie wszystkim POLECAM prace w Export-Import Leszek Wolniewicz.

Zadowolony

Praca w tej firmie to czysta przyjemność, elastyczny grafik, miłe kierownictwo, w razie pilnej sprawy zawsze ktoś przyjdzie za Ciebie na zmiane, a co do wypłat zawsze na czas i zawsze tyle ile powinno byc. Polecam firme.

zadowolony

Od razu po ukończeniu szkoły była to moja pierwsza praca. Pracuję pół roku, i nigdy nie zdarzyło mi się narzekać. Praca wymaga obeznania w temacie sprzętu, lecz wszystkiego idzie dowiedzieć się na szkoleniu przed podejściem do pracy. Ogólnie firma godna polecenia, zarówno dla przyszłych pracowników jak i klientów.

Kasia

Pracuje w tej od 2 lat i jestem bardzo zadowolona. Atmosfera w firmie jest bardzo przyjemna, wszyscy są pomocni, a szefostwo wyrozumiałe. Wynagrodzenie jest adekwatne do wykonywanej pracy. Jeśli chodzi o grafik, to jest on bardzo dobry dla studentów, a co najważniejsze firma nie hamuje rozwoju pracownika, a wręcz przeciwnie. Zdecydowanie wszystkim POLECAM prace w Export-Import Leszek Wolniewicz.

Pracuś

Negatywne opinie zapewne są od osób, które po prostu nie nadawały się do tej pracy. Wymaga ona zdolności szybkiego odejmowania decyzji, znajomości na sprzęcie elektronicznym. Pracuje 3 miesiące i nie narzekam póki co, jestem zadowolony.

Daniel

Również nie rozumiem negatywnych opinii na temat tej firmy. Na wypłatę nie ma co narzekać, praca może wiele nauczyć co jest dużym plusem. Firma godna polecenia.

cadaver95

Nie jest to moja pierwsza praca, tym bardziej z ludźmi, więc mam spore porównanie. Z pośród więcej niż kilku miejsc pracy jest to pierwsze, w którym chcę zostać, ponieważ przede wszystkim czuję się komfortowo-atmosfera jest najlepsza ze wszystkich miejsc pracy, w jakich pracowałem. Zarobki są w porządku, koledzy, koleżanki z pracy mili, kierownictwo wyrozumiałe, nic dodać nic ująć. Dodam jeszcze, że nie każdy się nadaje, by pracować w lombardzie, ale każdemu polecam spróbować złożyć Curriculum Vitae :) Praca nie jest monotonna, można poznać nowych ludzi, ponadto w miesiącu jest dużo wolnego, dla przykładu mi odpowiada system pracy, w którym mam 15 dni wolnych.

Barbara O.

Witam, pracuję w tej firmie około 3 lat, nikt nigdy mnie nie oszukał, nigdy bezpodstawnie nie została mi zmniejszona wypłata. Podpisując umowę, warunki zatrudnienia mamy jasno przedstawione. Na zarobki nigdy nie narzekałam. Firma w której pracuje bardzo dużo ludzi, Szef wymagający - ale co byłby to za Szef, który nie wymagał od Nas efektywności w pracy - za to nam płaci. Godziny pracy są do zaakceptowania ( i tak nie przepracowujesz więcej niż 15-16 dni w miesiącu, chyba że chcesz, to masz możliwość zwiększenia sobie przepracowanych godzin, pomagając na innych punktach. Praca, w której ciągle się rozwijasz, uczysz, nie jest monotonna. Polecam.

Igorsky

wszystko w jak najlepszym porządku.

Darksider

Nie rozumiem wszystkich opinii poniżej, pracuję już dłuższy czas w tej firmie i nie zauważyłem by mi się wypłata nie zgadzała, ba wręcz przeciwnie no ale jeśli się do pracy nie podchodzi sumiennie, to tak to później jest że się narzeka. Rotacje są owszem, ale tylko i wyłącznie dlatego że ludzie nie szanują sobie pracy, podchodzą do niej lekceważąco, lub po prostu się do niej nie nadają gdyż jest to specyficzna praca która wymaga bycia dobrym w wielu różnorodnych dziedzinach. Gdyby było tak źle jak to osoby poniżej opisały to nikt by tutaj nie przepracował dłużej niż 3 miesiące ;)

Zostaw opinię o Export-Import Leszek Wolniewicz - Rybnik

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Export-Import Leszek Wolniewicz