Opinie o PPHU MARKO SP.J. w Wodzisław Śląski

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy PPHU MARKO SP.J.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w PPHU MARKO SP.J. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Rozrywka i rekreacja - produkcja gier i zabawek

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PPHU MARKO SP.J. w Wodzisław Śląski

Info

Czy szkolenia i kursy zapewniane przez pracodawce sa bezplatne?

@Info

Szkolenia i kursy są w całości finansowane przez pracodawcę.

Julciaa
@PPHU MARKO SP.J.

Czy szkolenia są w godzinach pracy? Jeśli nie to czy są wypłacane?

@Julciaa

Szkolenia dotyczące produktów i systemów pracy w firmie Marko odbywają się w ramach godzin pracy, jeżeli poza godzinami pracy są do tzw.wybrania w innym terminie. Szkolenia rozwojowe i podnoszące kompetencje ogólne odbywają się poza godzinami pracy i pozostają w decyzji pracowników.

Maro

Czy są nadgodziny ? Jeśli tak czy są wypłacane?

Info

Jak dlugo trwa okres probny w Panstwa firmie?

@Info

Okres próbny trwa 3 miesiące.

Czy w firmie Marko mozna liczyc na prywatna opieke medyczna? Dziekuje i pozdrawiam

W firmie Marko funkcjonuje polisa prywatnej opieki zdrowotnej w Allianz finansowana przez pracodawcę dla kluczowych pracowników.

Sprzedawca

Pytania dotyczące dotychczasowego doświadczenia zawodowego, oczekiwanego wynagrodzenia,krótka rozmowa po angielsku mająca na celu przekonanie do zakupu określonego produktu.

Inetto50

Praca jest nawet calkiem spoko;) Pracujesz z fajna ekipa od pon do pt od 8.00 do 16.00 Wyplata zawsze na czas a urlop mozna zalatwic bez wiekszych problemow. Najlepsza jest pani Joanna;)konkretna babka z wielkim poczuciem humoru:) Pozdro;)

@Inetto50

W imieniu pracodawcy i zespołu stałych i odpowiedzialnych pracowników dziękuję za ten głos.

Zdziwienie

Po przeczytaniu trzech ostatnich wpisów odnoszę wrażenie, iż mogła je napisać jedna i ta sama osoba. Zbyt krótkie odstępy czasu między opiniami. Historie firmy znam tylko z opowieści pracowników i pokrywają się z tymi negatywnymi. Cóż o tym sądzić?

@Zdziwienie

Takie samo mamy wrażenie. Platforma stwarza możliwość udzielania opinii anonimowo więc pozornie opiniującemu nic nie grozi bo chowa się za przybranym pseudonimem, ale znane są przypadki dochodzenia w których taka osoba zostaje zdemaskowana i wyroki sądu nakładające duże kary finansowe za posługiwanie się nieprawdziwymi informacjami i działanie na szkodę firmy.

Inetto90

Praca w sumie nie jest zla Fajne to ze pracujesz od poniedzialku do piatku od 8.00 do 16.00 Ekipa tez jest spoko a najlepsza chyba pani Joanna,fajna babka z wielkim poczuciem humoru;)

Drogi autorze opinii, chyba zaszło pewne nieporozumienie i wybrałeś/wybrałaś nie tę firmę do opinii. Informuję, iż w firmie nie pracuje się na podstawie umów zlecenia. Pierwsza umowa to czas określony 3 miesięczny, to czas potrzebny do wzajemnego poznania się i podjęcia decyzji co do dalszej współpracy. Zarzuty stawiane właścicielowi firmy kwalifikują się do zgłoszenia do prokuratury jako oszczerstwa pozbawione prawdy.

Zla
@PPHU MARKO SP.J.

Witam Pisze,zeby jak najbardziej przeprosic za negatywny komentarz. Doszlo do niefortunnej pomylki i zwyklej zbieznosci w nazwie firmy. Podkreslam,ze nie chodzilo mi w zaden sposob o firme MARKO(hurtownia zabawek)w Wodzislawiu Slaskim. Czlowiek pod wplywem emocji czasami popelnia bledy. Jeszcze raz chcialabym jak najmocniej przeprosic i zyczyc milego dnia. Pozdrawiam.

Zla
@PPHU MARKO SP.J.

Witam Pisze,zeby najmocniej przeprosic za negatywny komentarz. Doszlodo niefortunnej pomylki i zwyklej zbieznosci w nazwie firmy. Nie chodzilo mi w zaden sposob o firme MARKO (hurtownia zabawek)w Wodzislawiu Slaskim. Czlowiek pod wplywem emocji czasami popelnia bledy. jeszcze raz chcialabym jak najmocniej przeprosic i zyczyc milego dnia. Pozdrawiam

XYZ

Odradzam komukolwiek pracy w tej firmie. Tyranie za najnizsza krajowa(usunięte przez administratora),chore,nierealne do osiagniecia cele.Na pewno pani Joanna je osiagnie.Wierze w to:)

Największa męka

Odradzam składania CV.. zacznę od początku. Na rozmowie Pani Asia obiecuje cuda niesamowite, wie jak dobrze wrobić człowieka. Obiecuje kokosowy, prestiż. Na początku się opiekuje, później ciągle nie ma czasu bo szuka kolejnego "potencjalnego" (naiwnego) pracownika, który przyjdzie pracować w grzybie, zimnie (temp. 13° zimą nawet 8°) dziewczyny ciągle siedzą owinięte kocami. Ciągle chorując muszą przychodzić do pracy bo nie można brać wolnego! Płaca, najniższa krajowa, reszta "ustna" (nigdy się nie zobaczy tych pieniędzy na oczy...) Plany niesamowicie zawyżone, wręcz nie realne do wykonania. Czasami się zdarzało iż samoistnie rosną z dnia na dzień ;) pracownik jest ciągle poniżany, uważany za najgorszego. Należy chodzić na DARMOWE szkolenia.. które niczego nie uczą i traci się czasami kilka dni w tygodniu. Gdy prosisz by je wybrać to skandal. Szef uważa że jeśli chcesz pracować tylko 8h należy iść sprzedawać ziemniaki... Przecież to "Prestiżowa firma" i poświęca się cały swój wolny czas. Najśmieszniejsze iż należy ściągać płatności od klientów. Wręcz, zmuszać ich do zapłaty. Gdy klient jest zły zadzwoni sobie do Pana Janusza i otrzyma się największy ochrzan za to że to nasz "najlepszy" klient i trzeba "zaufać". Szef w celu zagrożenia informuje iż nie otrzyma się wypłaty... Która już jest krucha i beznadziejna, a gdzie premie?? Można tylko pomarzyć. Nigdy ich nie wypłaci a czasami informuje iż dorówna co nigdy się nie wydarzyło... (usunięte przez administratora).. można rozpisać się naprawdę długo w minusach. Jedynym plusem firmy są ludzie z działu handlowego najbardziej mili i szczerzy pracownicy (przez pracodawcę najbardziej poniżani i winni wszystkiemu). SZCZERZE ODRADZAM, szanujmy się.

Grzegorz
@Największa męka

Co to znaczy, że nie wolno chorować? Czy pracownicy, którzy pójdą na zwolnienie lekarskie są zwalniani, lub grożą im jakieś inne konsekwencje ze strony pracodawcy?

Bombelek
@Grzegorz

Pracownicy, którzy odważą się zachorować od razu odczują to na wypłacie :) Poza tym zostaną zjechani przez Szefa, który będzie każdemu opowiadać że ktoś kto o siebie nie dba nie jest dobrym pracownikiem. A to że można dostać zapalenia płuc bo w firmie panuje straszliwe zimno, okna stare od których ciągnie to pryszcz :)

@Największa męka

Wszyscy mamy prawo do wyrażania opinii, ważne jednak, aby były konstruktywne i oparte na faktach, te niestety w powyższej opinii są mocno naciągnięte, ale być może wynika to ze zbytniej wrażliwości opiniodawcy. W stosunku pracy są dwie strony pracownik i pracodawca, wymagania i zobowiązania są więc po jednej i drugiej stronie. Warto pamiętać również, że pracodawca posiada zobowiązania nie tyko w stosunku do pracownika, ale również wielu innych instytucji, urzędów, dostawców i partnerów biznesowych stąd też tak jak w każdej firmie podchodzi się restrykcyjnie do kwestii ściągania płatności bowiem ich brak jest bardzo niebezpieczny dla firmy. Udzielając takich komentarzy warto się zastanowić czy oby na pewno obie strony wywiązały się do końca z ustaleń.

@Bombelek

Polskie prawo stanowi jednoznacznie, iż osoba przebywająca na zwolnieniu chorobowym otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 80% , chyba, że to zwolnienie z powodu wypadku.

Markopracownik
@PPHU MARKO SP.J.

Jeśli firma MARKO jest taka rzetelna i odpowiedzialna proszę wytłumaczyć dlaczego ostatni wypadek w pracy na dziale magazynu nie został nigdzie zgłoszony ? To chyba niezgodne z obowiązującym prawem. Świadczy to również o pracodawcy, raczej jego strachu przed kontrolami.

Marzen
@PPHU MARKO SP.J.

W tym wpisie, obronie Firmy i pracodawcy widać i bez podpisu rękę Pana Janusza. Pozdrawiam i życzę wiekszego szacunku dla pracownika.

@Marzen

Drogi anonimowy autorze komentarza to pracodawca ponosi największe ryzyko we współpracy powierzając losy własnej firmy, pracowników i ich rodzin ma więc prawo bronić swojego imienia. Reaguje więc na komentarze, to chyba naturalne. Jest takie powiedzenie, że "Aby kogoś oceniać, trzeba choć przez chwilę pochodzić w jego butach".

Nosacz
@PPHU MARKO SP.J.

Widzę, że Pracodawca rozpoczął temat prawa, czyli jest mu ono doskonale znane. Wobec tego dlaczego pracownicy mają umowy podpisywane na inne kwoty, a ustnie mogą uzyskać więcej ? W prawie pracy pracownik może pracować w godzinach nadliczbowych, aczkolwiek należy się wówczas wynagrodzenie lub np. dzień wolny, dlaczego firma MARKO nie respektuje tego prawa ? Pracownik ma prawo do wyrażania swojego zdania, tego też firma MARKO nie respektuje. Nadmienię jeszcze, że wszystkie wypadki w pracy powinny zostać zgłoszone odpowiednim służbą, dość istotna kwestia prawna. Dziwna sytuacja, prawo jest znane firmie kiedy można pracownika ukarać lub odebrać wynagrodzenie, niestety jeśli pracownik ma swoje prawa nie są one znane ani szanowane w tej firmie. Przykre.

@Bombelek

Zgadzam się z tą opinią, jest w pełni konstruktywna i rzetelna. Pracowałam w tej firmie, potwierdzam średnia temperatura to 19-20 stopni, w okresie jesiennym dziewczyny pracowały ubrane w kurtki, okna nie są stare tylko bardzo stare, niektórych nawet nie można otworzyć. Potwierdzam również usłyszałam takie słowa podczas odprawy, pracownicy, którzy chodzą na l4 nie dbają o siebie więc nie będą wliczani do premii, wyjątek stanowiło l4 wypadkowe. Zachorować w takich warunkach nie ciężko, co 2 osoba ma kaszel i katar, a później to już przechodzi na następnych pracowników. Na koniec nie ma się co martwić ponieważ przez cały okres mojej pracy nie udało się żadnej premii wypracować.

@Nosacz

W firmach handlowych system płac oparty jest na dwóch filarach pensja podstawowa jako stała kwota i premia za wynik jako zmianna, trudno jest zakontraktować z pracownikiem kwotę zmienną, uzależnioną od wyniku w danym miesiącu. nie do końca jest też zrozumiały tekst "pracownik może pracować w godzinach nadliczbowych, aczkolwiek należy się wówczas wynagrodzenie lub np. dzień wolny". Nadgodziny to nadgodziny a dni wolne to urlop, opieka lub zwolnienie lekarskie. Obecnie wszystkie nadgodziny nadliczbowe do celów szkoleniowych są rozliczane. Nieprawdą jest też informacja że nie respektuje się w firmie wyrażania swojego zdania....Co do wypadków w pracy pracodawca podchodzi bardzo restrykcyjnie i każdorazowo zleca wszczęcie postępowania odpowiedzialnym za to pracownikom. Tak było również w przypadku ostatniego incydentu opisanego przez Panią w poprzednim poście ( cóż za aktywność). Zostały podjęte wszelkie czynności wyjaśniające i sytuacja nie kwalifikowała się jako wypadek w pracy.

Nosacz
@PPHU MARKO SP.J.

Witam, Byłem pracownikiem magazynu w firmie Marko, widziałem jak pracodawca podchodzi bez szacunku do pracowników. Niestety żadne opinie na forum nie zmienią tego jak ludzie opowiadają o firmie. Zostałem przyjęty do pracy po czym zwolniony ponieważ pracodawca w pierwszej kolejności doszedł do wniosku, że jest potrzeba pracowników, a później że jednak trzeba kogoś zwolnić ponieważ firmy nie stać na tyle osób. Rozumiem pracodawca może wszystko, tylko niestety każdy tutaj widzi, że firma pokazuje siebie jako najlepszego pracodawcę bez żadnych uchybień, jeśli zwalniają pracowników to dlatego, że byli totalnym zerem, jeśli zaś pracownik sam się zwolnił tzn nie podołał wyzwaniu firmy czyli tez jest zerem. Warto czasami przeprosić za traktowanie ludzi z góry, niestety właściciel tego nie rozumie. Proszę ubrać okulary zanim dostanę odp w firmie PANI to również nie świadczy o dobrym podejściu, w odp zapewne będzie że to tylko pomyłka. Skoro na pracownika podczas pracy spada ciężki przedmiot i nie jest to traktowane jako wypadek w pracy to bardzo ciekawe podejście. Dobrze, że podczas mojej pracy na magazynie nie miałem wypadku bo obawiam się, że również mógłby się nie kwalifikować.

Takjakinni
@PPHU MARKO SP.J.

I takie podejście Panie Januszu bardzo Pana gubi, bo jest tak zastarzłe, że aż boli. Czasy, kiedy pracownika traktowało się jako potencjalnego wroga, z podejżliwością, generalnie z założenia wrogo, dawno już minęły. Pracownik, to potencjał, partner, "przyjaciel" biznesu i jeśli będziecie szli razem, ramię w ramię może to zaowocować super wynikami, jednak warunek jest taki, że trzeba wierzyć w ludzi. W odpowiedziach robi Pan masło maślane - świetnie nadaje się Pan na polityka, może warto pomyśleć :) Firmę wspominam z pewnym sentymentem, ale tylko że względu na wspaniałych pracowników. Nigdzie później nie spotkałam tyłu przepalonych przez piec szefa talentów i diamentów do lekkiego oszlifowania. Wiadomo, że zawsze będą przychodzić nowi pracownicy, ale widać po ich jakości, że wieści idą w świat i lada moment zostanie Panz garbem starych desperatów, którzy dają sobie wciskać pod stołem kwoty pozwalające zacisnąć zęby.

Marzen
@PPHU MARKO SP.J.

Tak oczywiście trzeba "pochodzić w jego butach" ale czy Pan chodził kiedyś w butach własnego pracownika? Jeżeli tak by było miałby Pan większe jego poszanowanie.

ogłodzenie olx

Witaj firmo Marko, mam pytania, proszę o odpowiedź: 1. Jaki jest średni zarobek w firmie ? 2. Czy wszystkie warunki pracy, finansowe są ujęte na umowie o pracę ? 3. Jeśli będę chętnie pracował w nadliczbowych godzinach ile wzrośnie moja wypłata ? 4. Jakie zaplecze socjalne ma firma ? ( paczki na święta ? karty multisport ? ubezpieczenie dodatkowe?) 5. Czy miejsca pracy są dostatecznie ogrzewane ? Czy wszystko jest zgodne z przepisami BHP ? 6. Czy w firmie jest duża rotacja ? boję się podjąć pracę w miejscu gdzie co miesiąc odchodzi parę osób...

@ogłodzenie olx

Udzielam odpowiedzi: Witaj firmo Marko, mam pytania, proszę o odpowiedź: 1. Jaki jest średni zarobek w firmie ? Zarobki uzależnione są od stanowiska i odpowiedzialności, poruszamy te kwestie w trakcie rozmowy rekrutacyjnej. 2. Czy wszystkie warunki pracy, finansowe są ujęte na umowie o pracę ? \Wszystkie przewidywalne i stałe tak. 3. Jeśli będę chętnie pracował w nadliczbowych godzinach ile wzrośnie moja wypłata ? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, zależy co się w tych nadgodzinach wydarzy? czy wzrośnie wynik? 4. Jakie zaplecze socjalne ma firma ? ( paczki na święta ? karty multisport ? ubezpieczenie dodatkowe?) dziś firma jest w trakcie przygotowywania rozwiązań w tym obszarze. Na pewno pracodawca zapewnia szkolenia rozwojowe i sprzedażowe, wyjazdy integracyjne np do teatru. 5. Czy miejsca pracy są dostatecznie ogrzewane ? Czy wszystko jest zgodne z przepisami BHP ? Aktualnie po remoncie w firmie pomieszczenia pracy są odpowiednio dogrzane. 6. Czy w firmie jest duża rotacja ? Co oznacza duża rotacja? Osoby, które nie sprawdziły się z różnych powodów odeszły, lub zostały zwolnione i oddane do dyspozycji rynku pracy, zaś ci którzy chcą pracują nadal. Zapraszam

Mam pytanie, obecnie na olx jest ogłoszenie, szukają na wszystkie działy. Jak wyglądają wypłaty? Są zawsze na czas ? Zastanawiam się nad wysłaniem Cv, ale po tych opiniach nie jestem zachęcona.

Omijać tą firmę

Proszę nie zadawać sobie trudu i nie wysyłać Cv, firma ma spore kłopoty, wypłaty dla obecnych pracowników stoją zawsze pod znakiem zapytania, parę dni poślizgu, najniższa krajowa bo na więcej firmy już nie stać. Jeśli macie rezygnować z obecnej pracy na rzecz Marko, absolutnie odradzam. Ludzie uciekają do 3 miesięcy... nikt nie szanuje podstawowych praw, szef myśli, że może ubliżać pracownikom. Jego najbliższe otoczenie akceptuje te zachowania. Jeśli już się zwalniasz, świadectwo pracy otrzymasz może do miesiąca jak dobrze pójdzie ???? żenada.

Aktualnie trwa rekrutacja do kilku działów. Warto sprawdzić a nie opierać się jedynie na opiniach, które same w sobie będąc anonimowe nie mogą być do końca wiarygodne.

Markopracownik
@PPHU MARKO SP.J.

Jeśli wszystkie opinie nie są wiarygodne to dlaczego od paru lat regularnie pojawiają się ogłoszenia na wszystkie działy w firmie. Ludzie rozmawiają o warunkach pracy w firmach, przypuszczam, że firma MARKO nie jest polecana. Ilu pracowników miała firma MARKO na przestrzeni 5 lat ? myślę, że ciężko będzie zliczyć, oczywiście to zawsze wina pracowników. Pracodawca nie ma sobie nic do zarzucenia, nie potrafi KONSTRUKTYWNIE przemyśleć swojego zachowania. Obecnie szukają ponieważ w lutym będą targi w Kielcach, ważne aby pracownicy przez tydzień pracowali na rzecz firmy, tak jak wcześniej osoby pisały, nikt nie odczuje tego na wypłacie, podczas tego wyjazdu nie szanuje się: 1. Czasu pracy; praca fizyczna do późnych godzin ( praca typowo męska, rozkładanie ciężki przedmiotów itp) 2. Brak szacunku do kobiet; paradowanie w kusych strojach na zlecenie pracodawcy ( faktycznie specjalistyczna firma) 3. Brak zachowania przepisów BHP ! ( w tym przypadku żadne bhp nie obowiązuje) 4. Brak szacunku do pracowników(usunięte przez administratora) Dodatkowo przed targami szkolenia w soboty obowiązkowe, oficjalnie pracodawca informował, że nikt nie ma prawa wybrać tych godzin, oczywiście szkolenia nie podnoszą kwalifikacji, opierają się jedynie na informacjach typowo organizacyjnych. Nie można być rzetelnym pracodawcą kiedy opinie byłych pracowników traktuje się jako anonimowe dlatego, że osoba podpisuje się tylko imieniem lub nickiem ( rozumiem, że w firmie nie pracowała żadna Marta, Grzegorz itp ?) Firmie Marko wydaje się, że mamy stare czasy gdzie pracownik nie mógł wyrazić opinii na temat pracy. Ludzie je tutaj dodają aby ostrzec innych przed najgorszą decyzją w życiu, ludzie również mają swoje zobowiązania, rachunki itp dlatego może chcą wiedzieć czy wypłaty są wypłacane na czas, średnie wynagrodzenie to najniższa krajowa - również ważne, z tego nie da się utrzymać. Uważam, że również istotną informacją są częste wyjazdy czy 5dniowe targi. Drogi kandydacie na rynku jest dużo firm gdzie szanuje się pracownika, wypłata jest zdecydowanie wyższa niż najniższa krajowa, nadgodzin nie trzeba robić lub są wypłacane, firmy mają zaplecza socjalne, ubezpieczenia itp.

Czy zdarzają się nadgodziny w PPHU MARKO SP.J.?

Tak, nadgodziny są bardzo często, wszystkie wydarzenia, eventy, szkolenia odbywają się po godzinach pracy. Każdy miesiąc = kilka szkoleń, podsumowań itp. W skrócie, przychodzisz do pracy na godzinę 8.00 pracujesz do 16.00 później jakieś podsumowanie miesiąca, szkolenie (klika godzin) Tych godzin nie ma prawa nikt wybrać, wówczas szef nie chce takiego pracownika w swojej firmie. Usłyszysz kilka fajnych epitetów, poniżeń ze strony właściciela w temacie nadgodzin. Oczywiście jest to niezgodne z prawem. Nadgodziny, weekendy - pracujesz dla firmy, na najniższą krajową, zachęcające ;-))

Grzegorz
@Odpowiedz

A oferują chociaż jakieś dodatkowe benefity - premie uznaniowe czy bony na święta? Jak to wygląda?

Bożena
@Grzegorz

Grzegorz, niestety nie ma żadnych benefitów, zaplecze Socjalne nie istnieje. Święta - brak bonów, benefitów, jedynie spotkanie opłatkowe jeśli lubisz dużo wypić...

Zainteresowana

Dostałam ofertę pracy w firmie Marko. Komentarze, które tu widzę absolutnie nie zachęcają do związania się z tą firmą, są jednak dosyć stare. Czy może mi ktoś powiedzieć jak to faktycznie wygląda w tej chwili, czy cokolwiek się poprawiło?

@Zainteresowana

Też rozważam pacę w tej firmie. Z tego co wiem od przyjaciółki, która tam pracuje od dosyć dawna od jakiegoś czasu znacznie się poprawiło. Jeszcze się zastanawiam, ale na 95% skorzystam i sama sprawdzę:-)

@Ania

Ania, czy zdecydowałaś się podjąć pracę w PPHU MARKO SP.J.? Czy napiszesz, jaka jest Twoja opinia o firmie już z perspektywy pracownika? Czy warto aplikować?

Anna anka
@Marta

Potwierdzam, nie warto aplikować. Ludzie, nie zadawajcie sobie trudu z wysyłaniem cv. Uwierzcie, nie warto pracować dla tej firmy. Na umowę czekałam dobrych parę dni, stanowisko oczywiście nie to, o które się ubiegalam, pensja to najniższą krajowa, jeśli by można pewnie by odejmowali nawet z tego. Tam nikt długo nie pracuje, chyba że chce być poniżany przez szefa, nadgodziny tak za darmo potwierdzam, ogólnie źle warunki pracy od samego wejścia. Żałuję, że spędziłam tam parę miesięcy, w tym czasie mogłam podjąć pracę, w miejscu gdzie szanuje się podstawowe prawa pracownika, zarabia się godziwe pieniądze, a nadgodziny są wypłacane. Dziwię się, że faktycznie tam żadnej kontroli nie było. Także ludzie, nie wysyłajcie cv, szkoda czasu i nerwów. Dziewczyna zwalniają się, krótko po moim przyjściu, po złożeniu wypowiedzenia, właściciel naublizal jej, wyorosil z gabinetu, kazał jej nie wpuszczać do firmy, a pracowała dość długo jak na ta firmę, szef traktuje ludzi gorzej niż bydło, a szacunek należy się każdemu.

Nikita

W 10000 %% zgodzę się że wszystkim

@Nikita

To niepokojące, co piszecie. Chcę przypomnieć, że zgodnie z regulaminem forum GoWork.pl nie wolno wskazywać konkretnych osób z imienia lub nazwiska, bo może to spowodować usunięcie wpisu przez administratora. Przy okazji chcę też zapytać, czy mimo wszystko widzicie jakieś zalety zatrudnienia w PPHU MARKO, choćby zdobycie doświadczenia?

Marta2
@Marta

Doświadczenie? Ta firme należy przeswietlic przez wszystkie urzędy, łamanie praw pracownika to pierwsza rzecz w kolejności, straszne warunki pracy, jak człowiek może tam zdobywać doświadczenie? Brak ogrzewania, stare biura w piwnicy... firma, która powstała w poprzedniej epoce i tam się zatrzymała, żadne doświadczenie, jedynie można nabyć choroby, zle traktowanie, żadnych benefitow, strach wchodzic do budynków, nie wiem jak to kontrolę przeszło.

były pracownik.

Nie polecam.. (usunięte przez administratora) ich zapał, a płaca śmieszna.. Za wyjazd 4-dniowy (targi Kielce) otrzymaliśmy zwrot ok. 97,50zł. To śmieszne. Jedynie co mieliśmy zapewnione to nocleg i śniadanie. Reszta? We własnym zakresie. Niestety koszty rekompensaty wyniosły mnie o wiele więcej niż 97,50zł.(usunięte przez administratora) Żenujące sytuację. Z całego serca nie polecam.

Były pracownik.
@były pracownik.

Niestety kilka zdań zostały usunięte, które zostały napisane o firmie. Jak widać, administrator "ostro" pilnuje strony. Szkoda, że nie daje możliwości poznania prawdy innym osobom odnośnie firmy.

@były pracownik.

i jeszcze wielka afera jak ktoś o 3 zł się pomylił i policzył sobie za dużo ... a za nadgodziny nie wypłacił nikt. Tak jak tam się ludzi traktuje to masakra

Joanna

@Ja czy piszesz o długim okresie pracy w PPHU MARKO? Często pracownicy wydają opinię na temat firmy po paru miesiącach, które nie są do końca obiektywne. Na pewno przyszli pracownicy chcieliby poznać opinię długoletnich współpracowników, które byłby bardziej obiektywne.

Ona
@Joanna

Grunt w tym, że tam nie ma długoletnich pracowników. Joanna to pewnie aktualny pracownik sądząc po tonie i pytaniach. Próba załagodzenia sprawy nic tu nie da ani żaden marketing szeptany. Firma należy do tych najgorszego sortu . Poziom żenada, upadek murowany. Kilka osób ciągle tam pracujących powinno się już ewakuować zamiast pójść na dno z kapitanem. Przyczyn takiego stanu jest wiele ale to nieistotne. Ważny jest efekt.

Alwaro

Długoletnich ? Jest ich max trzech

zniesmaczona
@Joanna

a skąd są tam długoleti pracownicy ? na 50 osobowy zespół długoletni pracownicy to chyba 3 osoby reszta to ciągła rotacja

Rozczarowana

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej uzgadnia się pewne wytyczne dotyczące wynagrodzenia i zakresu obowiązków. Niestety, już podczas podpisywania umowy okazuje się ,że ustalenia nijak się mają do rzeczywistości. Umowę na okres próbny podpisuje się za najniższa krajową i nie ma innej możliwości . Poza ustnymi obietnicami nie ma tez gwarancji że wynagrodzenie na koniec miesiąca będzie takie na jakie się umawialiśmy. Dodatkowo wymagają podpisania zobowiązania , iż w przypadku korzystania z samochodu służbowego bierze się materialna odpowiedzialność za szkody spowodowane i tutaj uwaga eksploatacją samochodu. Wisienką chyba na torcie jest to iż aplikowałam na stanowisko stacjonarnego doradcy klienta, a umowa dot. przedstawiciela handlowego. Obiektywnie uważam że jeżeli pracodawca już na samym początku kręci to z takiej współpracy nic dobrego nie wyniknie. Szkoda, że tak duża firma z taką pozycją na rynku pozwala sobie na takie "gierki". Uczciwie przestrzegam przed aplikowaniem do tej firmy. pozdrawiam .

Olga

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników? Czy jakiś socjal macie?

Joanna

@On , rozumiem i dziękuję za wyjaśnienie. Wcześniej rozmawiałam z osobami, które wypowiadały się w podobnym tonie, więc na pewno PPHU MARKO mógłby wziąć to pod uwagę. Odnośnie tych umów to rzeczywiście brak umowy o pracę wiele komplikuje. Czy są w ogóle w firmie osoby, które są na takiej podstawie zatrudnione?

była
@Joanna

Pani Joanno, jak na niezależnego moderatora tej strony (gdyż tak się Pani wcześniej przedstawiła) bawią mnie Pani dotychczasowe komentarze, mające na celu złagodzenie wizerunku firmy poprzez zadawanie wielu pytań pomocniczych a jednocześnie zarzucając tutejszym forumowiczom, że nie może się Pani doszukać obiektywnych ocen. Jeśli powtarzające się w kółko te same zarzuty pod adresem firmy Marko i jej właściciela nie są dla Pani miarodajną oceną tego co się tam dzieje, to nie wiem czego Pani oczekuje jako rzeczony Moderator. Natomiast fala hejtu płynąca z wpisu samego właściciela firmy pphu marko pana musioła z dnia 22.03.2015 "Jogi" jest kwintesencją samą w sobie i wiele mówi również o nim samym.

Zostaw merytoryczną opinię o PPHU MARKO SP.J. - Wodzisław Śląski

• Jak się pracuje w PPHU MARKO SP.J.?

Zobacz opinie na temat firmy PPHU MARKO SP.J. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PPHU MARKO SP.J.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PPHU MARKO SP.J.?

Kandydaci do pracy w PPHU MARKO SP.J. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PPHU MARKO SP.J.

PPHU MARKO SP.J.