Opinie o PPHU MARKO SP.J.

Dodaj odpowiedź

Anuluj

Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie PPHU MARKO SP.J.

garbaty

pierwsze słyszę żeby jakikolwiek pracownik był tam zatrudniony bez umowy . nie ma tam ani jednego takiego pracownika. nikt nie ma prawa usiąść przy biurku bez umowy badań lekarskich czy bez dopełnienia innych formalności .... a to że umowę ma każdy na najniższą krajową to już inna bajka i TO PRAWDA. na umowie masz najniższą resztę dogadujesz "na gębę" . Jest to firma handlowa więc musi być obrot i to spory żeby kasa byla powiedzmy "fajna" a i tak musisz się na rozmowie miesięcznej nieźle wykazać albo napodlizywać żeby obronić wyniki. Prezes jako nieprzeciętnie rozrywkowy człowiek, organizuje albo chce organizować imprezy integracyjne ale nigdy nie ma chętnych. a szkoda bo imprezy bywały na prawdę ciekawe. cóż świadczy to tylko o zespole który "po godzinach" nie ma już ochoty na firmę nawet patrzeć, z różnych powodów .

Joanna
użytkownik zarejestrowany

@On , rozumiem i dziękuję za wyjaśnienie. Wcześniej rozmawiałam z osobami, które wypowiadały się w podobnym tonie, więc na pewno PPHU MARKO mógłby wziąć to pod uwagę. Odnośnie tych umów to rzeczywiście brak umowy o pracę wiele komplikuje. Czy są w ogóle w firmie osoby, które są na takiej podstawie zatrudnione?

On

Pracodawca zawsze bedzie chciał jak najwięcej wyciagnąć z pracownika a pracownik jak najwięcej zarobić. Ale nieprawdą jest to co pisze wyrobiona, według mnie to pisał ktoś kto nadal jest w firmie podszywajac się pod kogoś kogo już nie ma. Z Szefem można się dogadać jeśli on tego chce a trzeba wziąć pod uwagę że wszystko jest tak ustawione żeby wręcz trzeba było musieć to robić- ot choćby fakt że w firmie nie ma człowieka który byłby zatrudniony w opaciu o umowę o pracę i dostałby więcej niż najniższa krajowa. Standartem jest fakt że ciągle się ciś zmienia i nagle trzeba pracować do późnych godzin nocnych bo są warsztaty lub w weekendy bo są jakieś targi. Z wyrobiona muszę się zgodzić czasem bedziesz wykonywał pracę za trzech! Dosłownie oczekiwania co do godzin pracy są takie aby czas pracy liczył się od wejścia do pierwszego klienta do wyjścia od ostatniego klienta. Umówmy się firma funkcjonuje tylko dlatego że ludzie dają się wyzyskiwać robiac nadgodziny bezpłatnie i pracujac często w okropnych warunkach- biuro jest poniżej krytyki a toaleta dla pracowników od dwudziestuparu lat nic się nie zmieniła, poza paroma kafelkami które już dawno odleciały. Panu właścicielowi życze dużo spokoju a pracownikom wytrwałości.

Joanna
użytkownik zarejestrowany

@wyrobiona, piszesz, że jeśli ktoś chce w pracy posiedzieć i zarobić to tutaj nie ma czego szukać, ale tak naprawdę w jakiej pracy tak to wygląda? Każde stanowisko od nas czegoś wymaga, wiadomo, że za dużo też tego nie może być ale jednak swoje obowiązki trzeba wykonać. Co poza pensją PPHU MARKO SP.J. oferowało jako socjal?

Wyrobiona

Z szefem możesz się dogadać, ale jak nie spełnisz jego oczekiwań nie dostaniesz umówionej premii. Oczekiwania są nieraz zbyt wygórowane, ale czasem szef i tak przymknąć może oko i docenić Twoje starania. Szef dbał o integrację pracowników i szkolenia (wszystko na koszt firmy), ale nie zawsze trafiał na uczciwych pracowników, którzy jeszcze dodatkowo go okradali lub pracowali nierzetelnie. Rotacja w tej firmie jest dlatego, że w tej firmie się nie siedzi bezczynnie, tylko tam trzeba naprawdę poświęcić się pracy. A "Wielki Brat" wciąż patrzy - pracownicy są stale monitorowani wszelkimi sposobami. Więc jak chcesz tylko przyjść posiedzieć i zarobić - to nie masz co szukać w MARKO. Jak chcesz mieć pracę,w której ciągle będzie się coś działo, w którą możesz się w pełni oddać to polecam. Tylko wiedz, że czasem będziesz wykonywać pracę za 3 a zarabiał jak 1. Na dłuższą metę w firmie zostają pracownicy tylko: 1. wytrwali 2. pracowici, 3. sumienni, 4. dyspozycyjni, 5. ci, co nie mają innego wyboru. ;-) Ja pracowałam tam w porównaniu z innymi długo, wiele się nauczyłam, poznałam multum ludzi, ale nie wytrwałam dłużej... w końcu miałam dość. Marko to szkoła przetrwania.

Joanna
użytkownik zarejestrowany

@Ona, nie stosuje tutaj na forum żadnego marketingu szeptanego, jako moderator zatrudniony przez serwis gowork.pl, staram się aby inni użytkownicy mogli przeczytać tutaj bezstronne informacje na temat PPHU MARKO SP.J. - a takich tutaj brakuje. Dobrze byłoby gdyby ktoś mógł wyszczególnić plusy i minusy pracy w tym miejscu, wtedy każdy użytkownik będzie mógł je zinterpretować jak chce.

Joanna
użytkownik zarejestrowany

@Ja czy piszesz o długim okresie pracy w PPHU MARKO? Często pracownicy wydają opinię na temat firmy po paru miesiącach, które nie są do końca obiektywne. Na pewno przyszli pracownicy chcieliby poznać opinię długoletnich współpracowników, które byłby bardziej obiektywne.

Ona
@Joanna 11.08.2017, 11:47
@Ja czy piszesz o długim okresie pracy w PPHU MARKO? Często pracownicy wydają opinię na temat firmy po paru miesiącach, które n...

Grunt w tym, że tam nie ma długoletnich pracowników. Joanna to pewnie aktualny pracownik sądząc po tonie i pytaniach. Próba załagodzenia sprawy nic tu nie da ani żaden marketing szeptany. Firma należy do tych najgorszego sortu . Poziom żenada, upadek murowany. Kilka osób ciągle tam pracujących powinno się już ewakuować zamiast pójść na dno z kapitanem. Przyczyn takiego stanu jest wiele ale to nieistotne. Ważny jest efekt.

Ja

@ Joanna Praktycznie nie ma miesiąca żeby ktoś nie odszedł. w sumie można powiedzieć że tyczzy się to całej firmy, może z paroma wyjątkami. Nowy zespół był już wiele razy, wiadomo nowi ludzie nowe perspektywy, świeże spojrzenie... Czemu się tak dzieje? Schemat jest prosty.... Przychodzisz do nowej pracy pracy dajesz z siebie wszystko, wiadomo takie są realia że na początku trzeba się wykazać. Umówiłeś/aś się na pracę i niemalże masz pewność że twoje stanowisko i obowiązki są jasno sprecyzowane po czym trafiasz na ścianę. Czas pracy wygląda różnie, a to jakieś atrakcje w postaci darmowych szkoleń(pracownik przychodzi za darmo) np w sobotę. Różne eventy które odbywają się w weekendy oraz późnym popołudniem na terenie całej polski... choćby nie wiem co się działo ktoś jechać musi. A na rozmowie była mowa o tym że np tych wyjazdów będzie dużo mniej.... Jednym słowem oszukali cię. Jak to się dzieje? Najpierw zatrudniasz się jako osoba która pracuje na miejscu po czym okazuje się że jeździć musisz, nikt nie zwraca uwagi na to czy tego chcesz czy tez nie, a przecie nie każdy nadaje się do tego żeby jeździć, Jest jeszcze druga wersja, zatrudniasz się jako mobilny po czym w bardzo krótkim czasie dodają Tobie i dodają województ i okazuje się że w efekcie końcowym nic na co umawiałeś się nie jest dotrzymane. Praktycznie w każdym dziale są nadgodziny, na magazynie gdzie wiecznie słyszy się narzekania co do wypłaty wynagrodzenia i tych nieszczęsnych nadgodzin których o wypłacenie jest bardzo trudno się doprosić. Sklepy mają podobnie- zatrudniasz się jako sprzedawca jednak kiedy trzeba to też dochodzą różnego rodzaju wyjazdy. W sumie można pwiedzieć że praco polega na ciągłej gonitwie .... wszyscy biegają, krzyczą itp ale nikt nie wie o co chodzi? Czemu tak się dzieje bo o dziwo firma pomimo tych wielu zawirowań, zwolnień, odejść posiada również kilka filarów w postaci ludzi którzy się najzwyczajniej w świecie na to godzą przez co też nie ma co się dziwić że Szef oczekuje tego samego od innych. Ludzie ci nie mają problemu aby wyjechać na 10 czy tam więcej dni bez powrotu do domu, aby zostać wtedy kiedy trzeba dłużej aby pracować po więcej godzin niż trzeba a przede wszystkim aby móc całego siebie oodać firmie. Dobro firmy ponad dobro swoje! Bo jak nie ty to kto? I takich tu ludzi trzeba! To jest tylko moja opinia, osobista. Staram się tu pisać tylko prawdę ale w moim odczuciu.

Joanna
użytkownik zarejestrowany

@Jawspominasz o ogromnej rotacji. Co masz na myśli? Jaka jest skala rotacji np. w ciągu ostatnich kilku miesięcy? Rozumiem, że praca w firmie Cię rozczarowała. Piszesz również o dużej liczbie nadgodzin. Czy dotyczą one wszystkich działów firmy, czy też któregoś z nich bardziej?

Ja

Też chcę podzielić się swoją opinią. Wielu ludzi którzy przewinęli się przez tą firmę próbowali coś zmienić, naprawić jednak zawsze każdy natrafia na beton. Fakt że przez chwilę ma się złudzenie że można przecież wiele zmienić bo to zależy od ludzi z którymi się pracuję jest tylko chwilowym złudzeniem. Oczywiście pewnie nie jeden raz się takowe słowa usłyszy jednak jak chiałby się przejść do działąnia to człowiek może się naprawdę zdziwić. Wiadomo ktoś stwierdzi: po co ludzie tam pracują? Z wielu powodów ale jedno jest pewne człowiek który tam jest naprawdę potrafi manipulować ludzmi. Jest bezwzględny i może pójde za daleko ale mam wrażenie że stosuje przemoc psychiczną. Celowo piszę "mam wrażenie" ponieważ zdaję sobie sprawę że jest to trudne do udowodnienia. Trzyma się tych ludzi "u góry" i wydusza z nich resztki energi po czym oczekuje się efektów na które najzwyczajniej w świecie brakuje czasu. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to że każdy pracujący w tej firmie zrobił ogromną liczbę nadgodzin o ktore nawet nie śmie sie upomnieć... Zresztą wszyscy wiedzą jak się to kończy. Dlatego też nikt się nie upomina. Wchodzi się d firmy która ma fajną stronę i fajne auta i co ? Brzydkie wnętrze okropne relacje i wieczny wyzysk. Uwierzcie mi wystarczy jeden zły człowiek J aby doprowadzić do złych relacjii ludzi. Jeśli ktos nie wierzy mnie to trudno zreszta nic z tego nie mam czy ktoś połasi się na pracę w tej fimie czy też nie. Jeśli jest ogromna rotacja to o czymś to świadczy.

Nick

OSZUŚCI. Pan jest niepoważny, gadke ma idealną aby każdy był oczarowany "super" stanem auta. NIE POLECAM.

ONA

nie polecam.... tragedia i lewica.. brak słów... kto się szanuje, to z dala od tych.....

Zniesmaczona

Kochani ostrzegam Was przed tą firmą... nie zastanawiajcie się czy pracować w tej firmie. Gorzej już trafić się nie da. Bardzo rzadko wyrażam się źle o ludziach ale właściciel to totalne nieporozumienie. Człowiek bez końca dostaje reprymendy za coś czego nie zrobił. Na każdym kroku zastanawia się co powiedzieć,jak powiedzieć żeby właściciel nie łapnął człowieka za słówko by się przyczepić. Masz obiecana premie której i tak nie dostaniesz bo tuż przed 10tym jest szukanie dziury w całym co na ciebie znaleźć by pokazać Ci ze jesteś śmieciem. Tak ,tak się właśnie czuje człowiek pracując w tej firmie. Choćby człowiek serce oddał wszystko za nic. Nie zastanawiajcie się czy podejmować tutaj pracę. Przez firmę przewija się masę ludzi z wielkim potencjałem. Ludzi którzy naprawdę się starają i chcą pracować ale nie dla tej firmy. Na palcach można policzyć osoby które pracują tam więcej niż rok. Jest ich może z 5 pozostała załoga ciągle się zmienia i nie zapowiada się żeby to się zmieniło z takim podejściem do ludzi właściciela....

Joanna
użytkownik zarejestrowany

@Bartia długo pracowałeś w firmie? Chętnie usłyszymy więcej na temat warunków zatrudnienia oraz benefitów dostępnych dla pracowników.

Barti
@Joanna 14.03.2017, 12:19
@Bartia długo pracowałeś w firmie? Chętnie usłyszymy więcej na temat warunków zatrudnienia oraz benefitów dostępnych dla pracow...

@Joanna, rok, czyli o jakieś 9 mc za długo, ponieważ już okres próbny odarł mnie ze złudzeń i wszelkich oczekiwań. Trudno jest rozstać się z pracą z wiadomych względów - lenistwo, strach przed bezrobociem w trakcie szukania czegoś nowego, strach, że trafi się w jeszcze większe [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] poczucie, że przepracowanie 3 mc w jednej firmie będzie źle wyglądało w CV etc., etc. Z własnego doświadczenia nie powtórzyłabym tego błędu, ponieważ męczenie się w czymś, co de facto psuje nas jako pracowników (nabieramy złe nawyki w nieodpowiednim miejscu pracy) nie ma najmniejszego sensu. Co do benefitów, to ciężko określić czy coś takiego w ogólne w Marko istnieje. Podobno szef nie ma problemu z opłaceniem różnego rodzaju imprez integracyjnych dla pracowników, co prawda przez rok mojej pracy nie uświadczyłam takiej atrakcji, ale takie informacje słyszałam, co można uznać za potencjalny plus dla pracownika. Problemów z warunkami pracy jest cały szereg, zaczynając od wołających o pomstę warunków higienicznych w biurze (o zagrzybionym, śmierdzącym i niewyposażonym w nic poza czajnikiem elektrycznym zapleczu socjalnym nie wspominając). Nowych pracowników pierwszy kontakt z biurem handlowym może porażać, ze względu na ogólny brud i bałagan. Jak na ironię w firmie obowiązuje dress code (eleganckie ubrania od poniedziałku do czwartku i casual friday na styl zachodnich korpo :P), co jeszcze bardziej kontrastuje z otoczeniem pracy. Schludne i względnie czyste biuro nie powinno być jakimś gigantycznym, niemożliwym do spełnienia i nieuzasadnionym roszczeniem wobec pracodawcy, ale widocznie przez 25 lat istnienia firmy nikomu to nie przeszkadza. Wizerunek firmy dopełniony jest przez sposób wyrażania się i komunikacji między pracownikami - wulgaryzmy i chamskie odzywki zupełnie nie pasujące do ludzi dorosłych na pewnym poziomie. Nie ma się jednak czemu dziwić, skoro jest to norma ogólnie przyjęta od najwyższego szczebla w firmie po szeregowego pracownika (niektórym osobom może to bardzo przeszkadzać, a wręcz budzić frustrację, kiedy np. przełożony - prawa ręka szefa, krzyczy i przeklina bez konkretnego uzasadnienia na nowego pracownika, który o coś zapytał). Przewijający się w komentarzach problem nieopłacanych nadgodzin przewija się już widocznie od x lat i mogę tylko powiedzieć, że nadal istnieje. Cała ideologia stworzona przez Marko próbuje wmówić człowiekowi, że spotkało go nieopisane szczęście możliwości pracy w tak dużej firmie, prawdziwego giganta tej branży na polskim rynku, natomiast prawda jest nieco inna - życie toczy się też poza tą firmą i znam wiele przykładów byłych pracowników, którzy w nowej pracy przeżyli szok, że może być normalnie, czyli z poszanowaniem dla pracownika jako człowieka. Firma ma gigantyczny potencjał przepalany niestety w bezsensowny sposób przez właściciela, który ma swoje racje i zamyka się na jakiekolwiek modernizacje. Firmie życzę mimo wszystko jak najlepiej, a potencjalnym pracownikom radzę się bardzo dobrze zastanowić przed podjęciem tam pracy. Niniejszy komentarz staram się pisać obiektywnie, nie zaburzając prawdziwego wizerunku firmy, natomiast jeśli ktoś nie zgadza się z którymkolwiek punktem proszę mnie poprawić.

Pat

Sklep sprzedaje poreklamacyjne, naprawiane produkty jako pełnowartościowe... Kupiłam w sklepie laktator, notabene przepłaciłam prawie 200zl w stosunku do ceny w większości sklepów, ale potrzebowałam na już. W domu znalazłam w środku opakowania laktatora kartkę informującą o dokonanej naprawie i brakowało w zestawie kilku części... Porażka. Sprzęt za ponad 500zl sklep sprzedaje naprawiany...

Ruda

To prawda marko to dno wyzyskuja ludzi na każdym kroku.jestem byłym pracownikiem tej firmy i coś o tym wiem.traktują ludzi jak śmieci. Tyle co tam zeczywiscie bardzo dobrych pracowników pracowało głowa boli.szef traktuje ludzi jak psy i wychodzi z durnego założenia że na twoje miejsce jest 10 innych jednak te czasy minęły. Jak nie kablujesz nie żyjesz. Popisał się szefuncio na wigilijce stwierdził że obrotów w ostatnim miesiącu nie było to premi nie będzie bo nie ma z czego .moim zdaniem bierze się pod uwagę wszystkie miesiące a nie ostatnie.szkoda gadki

Barti

Ciekawym doświadczeniem byłoby spotkanie po latach wszystkich byłych pracowników Marko - potrzebne byłoby chyba wynajęcie stadionu narodowego :) Przez firmę przewijają się tabuny ludzi, czasami lepszych, czasami gorszych, jedno jest pewne, że po odejściu okazuje się, że każdy był beznadziejny, ot taki paradoks mający na celu pokazanie, że to Marko rozdaje karty i szef nie dopuszcza do świadomości, że ludzie nie godzą się na jego niekiedy skandaliczne warunki zatrudnienia. Świadczy to o firmie, w jakich relacjach rozstaje się z pracownikami, a w 99% przypadków nie są to przyjemne sytuacje - brak taktu to w Marko standard i on chyba jest kluczem doboru kolejnych pokoleń mięsa armatniego. Im bardziej kombinujesz i grasz na zwłokę, tym lepiej idzie ci w tej firmie. Receptą jest zamknięcie oczu na wszystko, ściema i trzymanie palca w wiadomym miejscu - tak jak robią to nieliczni, długoletni "specjaliści", którzy swoje braki w wykształceniu i wiedzy rekompensują sobie wytykaniem wszystkiego innym, sami nie robiąc dosłownie nic w kierunku polepszenia wydajności firmy. Większość ludzi myślących racjonalnie i mających obiektywny pogląd na firmę może być w szoku jak patologiczna atmosfera tam panuje i jak brzydkie potrafi być wnętrze czegoś, co jest ładnie opakowane. Podejrzewam, że większość szanujących się marek, dowiadując się dokładnie jak firma wygląda od środka, nie chciałyby takiego dystrybutora. Marko zapewne jest doskonałym schronieniem dla ludzi nie potrafiących określić się zawodowo, samotnych, szukających ucieczki z domu i gotowych na pracę 24/dobę ku chwale Marko, bez godnej zapłaty. Reasumując - każdemu zastanawiającemu się nad podjęciem pracy w tej firmie polecam nie uleganie pięknym słowom o potędze Marko, które kreują rzeczywistość zupełnie inną niż jest ona na prawdę. Od dawna firma znajduje się na równi pochyłej i przy takiej organizacji nieuchronny jest upadek...

była pracownica

Pracowałam kiedyś w Markusi. Zespół bardzo fajny, ale szefostwo nie szanuje prywatnego czasu pracowników. Częste zostawanie po godzinach, nadgodzin nie ma kiedy wybrać, bo za mała obsada na sklepie a o wypłaceniu kasy za te nadgodziny to sobie można pomarzyć. Delegacje kilkudniowe też się zdarzały. Człowiek tam jest do dyspozycji nie przez 8 godzin ale prawie cały dzień. Szkoda gadać....... Szkoda nerwów......... Nie polecam

radek
użytkownik zarejestrowany

wydaje mi się jednak, że tutaj w każdej ofercie jest jasno przedstawiony podział obowiazków i na przykład praca jako Specjalista ds. marketingu, Administrator stron internetowych, Pozycjoner ma również wyznaczone cele no i też premie uzyzkuje tutaj...

Były pracownik

Jeśli ktoś wierzy, że stanowisko, które zostaje mu zaoferowanie podczas rozmowy jest tym docelowym, to jest w błędzie...w Marko musisz być finalnie i tak każdym, od magazyniera, przez spedycja, marketing, recepcję, brand managera po telemarketing, czyli zasada - każdy robi wszystko. Owoce tego są jakie są i jedynie chyba desperaci mogą godzić się na widzimisię Pana J. Powodzenia i obyscie znaleźli się w tej garstce ludzi pracujących więcej niż pół roku.

anonim
użytkownik zarejestrowany

(usunięte przez administratora)

kandydat

Wszystko przebiegło pomyślnie ;) praca z wyzwaniami, ale tez interesująca.

aro

Zdecydowanie nie polecam nikomu, a już na pewno nie młodym ludziom z jakimikolwiek ambicjami, bo Marko zabije szybko cały zapał i wypali zawodowo szybciej niż praca na zmywaku w GB. Totalny chaos, brak organizacji, ciągłe nadgodziny, których wybieranie w praktyce niemal nie istnieje, a o wypłacie za nie już zupełnie można zapomnieć. Rotacja pracowników ogromna, system wdrożeń "nowych" nie istnieje wcale. Szkoda czasu i nerwów. Wystarczy uwierzyć w siebie, postarać się, a na pewno znajdzie się dla Was pracodawca, który będzie miał chociaż odrobinę poszanowania dla człowieka i jego czasu prywatnego.

Były pracownik

Zdecydowanie nie polecam

kandydat

Witam, otrzymałem zaproszenie na stanowisko brand managera. Jaka atmosfera panuje w danym środowisku i czy ktoś może wypowiedzieć się na temat zarobków?

kandydat

Zostałem dzisiaj zaproszony na rozmowę, na stanowisko brand managera. Czy ktoś mi może powiedzieć jaka jest atmosfera w tym środowisku oraz średnie zarobki?

pracownik

Pracuję w firmie marko już parę lat, właściciel firmy jest fajnym i energicznym człowiekiem, wiem ze zależy mu na tej firmie. Ja osobiście lubię swoją pracę i nie mam na co narzekać. Kiedyś pracowałam w innych firmach i mam wrażenie, że to co piszecie często mija się z prawdą. Popatrzcie na rynek wodzisławski, która z firm mimo wszystko przetrwała na tym rynku już przeszło 20 lat...

były

prezes musioł żyje w innej rzeczywistości , jemu się wydaje że pracownicy są jego własnością , to że jego życie zawodowe i prywatne jest związane tylko z firmą to nie znaczy że prawnicy nie mają prawa do życia prywatnego

masakra

Beznadziejna firma. Dodam że wymogi na stanowisko Specjalisty, jak na prezesa firmy. A jak się okazuje to umowa na sprzedawcę i to 3/4 etatu lub zlecenie. Szkolenia w wolne dni i to za darmo to jest zgodne z kodeksem pracy no przynajmniej w Markusi. I te cenny.!

anonim
użytkownik zarejestrowany

(usunięte przez administratora)

mik

obojętnie na jakie stanowisko aplikujesz i tak jesteś człowiek "orkiestra" czyli robisz wszystko i dodatkowo nie jesteś do tego szkolony począwszy od konsultanta telefonicznego stacjonarnego, mobilnego ( jeździsz po całej Polsce na wszelkie targi, konferencje, akcje), recepcjonistę, sprzedawce na sklepie markusia itp.... a co ludzi tam trzyma? chyba tylko desperacja.

BuBu

Potwierdzam wszystkie negatywne opinie ktore mówią o Marko ludzie którzy tam troche popracowali wiedzą o czym piszą a ci ktorzy tam pracują to albo desperaci albo ludzie ktorzy nie wierzą w siebie. Zastanawiających się nad złożeniem aplikacji na stanowiska które oferują przestrzegam przed tym co jest im obiecane bo to jakaś bajka, która stara się przekazać kobieta od rekrutacji. Szkolenia, premie, wyjazdy ,,raz na jakiś czas,, to jakiś mit w rzeczywistości to chaos, bałagan, ciagłe wyjazdy, brak premii i brak checi pomocy w czymkolwiek a wszystko kosztem klienta

były pracownik

Zgadzam się z przedmówcami,którzy wyrażają negatywną opinię. Miałam 'przyjemność' pracować w tej firmie. Chaos,który jest wszechobecny nie pozwala na pełnienie właściwie obowiązków. Brak szkolenia wdrażającego, brak jakiejkolwiek asysty w początkowych dniach pracy.Ludzie pracują za najniższą krajową a są przeładowani obowiązkami. Nieudolna komunikacja między pracownikami firmy powoduje m.in.siedzenie po godzinach i pracę za darmo. Wyjazdy rozliczane z 'łaski', po wielkich buntach na pokładzie. Ludzie przyzwyczajeni do pracy za darmo.Brak szacunku do pracownika i jego prywatnego życia.Nie polecam firmy ludziom ambitnym i chcącym się rozwijać.

mania

a ja się zgodzę z przedmówcą jogi i nie ma chyba nic więcej do dodania. aktualnie pracuję w marko i obserwując nowo zatrudnianych pracowników wyciągam jeden wniosek: ludzi po prostu przeraża ilość pracy w pracy, bo trzeba na 8 godzin przepracować ich osiem a nie trzy i pół a przez pozostałe 4,5 być królem gier na FB ... jeżeli ktoś waha się czy złożyć aplikację na jakieś stanowisko w marko czy nie odpowiadam złóż nic nie tracisz ... bezpłatne dni próbne to jakiś totalny mit ... do żadnego biura nie wejdzie nikt bez umowy ani badań lekarskich - za które zresztą też płaci marko - czyli inwestuje już w człowieka zanim ten czymkolwiek się wykaże w tym faktyczną chęcią pracy. jedno jest pewne - nawet jeżeli nie do końca będzie ci odpowiadała praca w tym miejscu to się zwolnij ... ale spróbuj ... od żadnego innego znanego mi w rejonie pracodawcy nie wyjdziesz po roku, po pół roku z takim doświadczeniem i z tyloma umiejętnościami = z możliwością napisania nowego imponującego CV pozdrawiam

jogi

Forumowicze zawsze narzekają na wszystkie firmy w Polsce. Każdy chciałby zarabiać po 8.000,00 zł, pracowac po 2 godziny dziennie, a resztę czasu przebimbać. Każdy właściciel prywatnej firmy w naszym kraju ma te same problemy. Pracownicy po studiach i nie tylko mają wiedzę wielkości rodzynki, a doswiadczenie głównie w puszczaniu bąków. Każdy patrzy jak tu szefa orżnąć i ile chorobowego można wyciągnąć na lewe zwolnienia w ciągu roku. Młoda mężatka natychmiast zachodzi w ciążę i idzie leżeć, bo zawsze każda ma obowiążkowe powikłania i leżeć musi, a szef-frajer płaci. Każdy pracownik chce samochód służbowy do własnej dyspozycji, a najlepiej Mercedesa albo Audi i na delegacje zapewniony pobyt all exclusive w hotelu co najmniej RITZ. Pracownicy nigdy nie utożsamiają się z firmą. Zawsze żądają, ale nic nowatorskiego nie wnoszą.Opinie o firmir MARKO piszą niedojdy i leserzy. Polecam wszystkim nieudacznikom założenie własnych firm i zatrudnianie pracowników. Jak tego dokonacie, to wtedy piszcie opinie na forum.Zobaczymy, co będziecie mieli do powiedzenia.

mamba

To prawda ale jeśli ktoś mówi o Markusi a nie o Marko. Ktoś się chyba pomylił aczkolwiek to ten sam wlaściciel podobno a dokładniej małżeństwo. W Marklowicach maż rzadzi a w Wodzisławiu żona.

Czarna mama

Jakie dni próbne o czym ty mówisz? Ja już jakiś czas temu rozpoczęliśmy prace w firmie marko. Ucze sie sporo nowych rzeczy, w lutym jadę na targi. Co jakiś czas mamy cykliczne szkolenia dla działu sprzedaży z Pania trener. Nie mogę narzekać, przynajmniej wiem ze sie rozwijam..

ross
@Czarna mama 14.01.2015, 23:05
Jakie dni próbne o czym ty mówisz? Ja już jakiś czas temu rozpoczęliśmy prace w firmie marko. Ucze sie sporo nowych rzeczy, w l...

pracowałem w dziale sprzedaży mniej więcej 10 lat temu - to, co się tam działo doskonale pamiętam - zagraniczny klient umówiony na spotkanie nie dojechał na czas - 10h nadgodzin - nikt się nawet nie zająknął o tym, żeby komukolwiek a nie zapłacić - z gabinetu szefa każdy wychodził zlany od stóp do głów potem. Pamiętam też, jak cieszyłem się na wyjazdy zagraniczne, a to dopiero był horror. Diety? Zapomnij, człowieku. Możnaby tak w nieskończoność... Nie polecam pracy dla tego człowieka.

struna
@ross 12.03.2015, 14:04
pracowałem w dziale sprzedaży mniej więcej 10 lat temu - to, co się tam działo doskonale pamiętam - zagraniczny klient umówiony...

Ty tam pracujesz i ne wiesz jakie relacje są między szefem MARKO a szefową MARKUSI?A "podobno"to nic nie wiesz

radek2

No nic fajna forma cały czas krok do tyłu

to juz bylo

Co jakis czas jedno i to samo. Juz to przechodzilam wraz z innymi kolezankami!!! Odezwa sie oczywiscie, ze sie odezwa z propozycja na kilka dni probnych oczywiscie za darmo. Do kazdej tak zadzwonia i darmowego wola maja jak znalazl a w rezultacie nikogo nie przyjmuja!!!

anonim
użytkownik zarejestrowany

(usunięte przez administratora)

@poszukująca pracy

Ja aplikowałam na stanowisko specjalisty ds. sprzedaży który stacjonarnie pracuje, ale również opiekuje się klientem i spotyka się z nim osobiście.

poszukuąca pracy

Byłam ostatnio na rozmowie w Marko, poszukują osoby do działu sprzedaży. Jak dla mnie wszystko przebiegło ok, czekam teraz na ich odpowiedz co dalej...

sharon

Jaki stosunek szefa do pan? (mobbing)

pracownik

Wszystko jest prawdą. Badziewna firma. Brak słów

były pracownik

Wszystkie te negatywne opinie są prawdziwe. (usunięte przez administratora) Jest tam parę osób, na które trzeba uważać... i to nie tylko w samej siedzibie firmy...

struna
@były pracownik 20.02.2014, 14:00
Wszystkie te negatywne opinie są prawdziwe. (usunięte przez administratora) Jest tam parę osób, na które trzeba uważać... i to...

wszystko się zgadza

koles

Wiecie co pracowałem tam swoj czas i bylo to spowodowane trudnosciami w znalezieniu innej pracy, straszne gdy pracuje sie do 16 a o 15 przychodzi kierownik albo kobieta z biura i mowi ze trzeba zostac do 20 i wykonac plan jesli widzi sie przyszłośc w tej firmie. Warunki okropne najgorszy magazyn na jakim pracowałem za marne 5,5 na godzine na reke.. ghp nie przestrzegane w ogole, ludzie wyjezdzaja na widłach widlaka na wysoki stan magazynu poniewaz tak wszystko jest ulokowane ze brak dostępu a na kazdym rogu kamera gdzie szef tylko siedzi i obcina z pensji. Strasznie przymusowa praca a zwolnilem sie gdy powiedzieli nam ze jest 30tys zadluzenia i bd musialo zostac to podzielone na ludzi z odpowiedzialnoscia finansowa czyt. magazyn. Do tego szef ma wciaz pretensje do ludzi z magazynu o niska sprzedaż haha paranoja nie polecam. przez pierwszy miesiac nawet nie byli łaskawi załatwic mi marnych rękawiczek.

bambi

Wszystkie złe opinie o tej firmie są jak najbardziej prawdziwe niestety. Szef tej firmy to bardzo naiwny człowiek i łatwo daje się zmanipulować prostakom i leserom, bo ponoć to jego najbardziej zaufani pracownicy. Nowi, którzy przychodzą do firmy i chcieliby zmienić coś na lepsze niestety nawet nie są do szefa dopuszczani, nie są wysyłani na szkolenia choć bardzo chcą, bo po co w tych czasach inwestować w dobrych pracowników, skoro można teraz przebierać w ludziach jak w ulęgałkach, bo wiadomo kryzys..., najlepsza dziś wymówka wszystkich pracodawców. Wszystkim chcącym wysłać podanie do tej firny szczerze odradzam, chyba że lubicie być poniżani, traktowani jak tępaki i na każdym kroku mówić się będzie wam że po prostu jesteście nieudolni i na premię nie ma szans,a tak zwani zaufani pracownicy szefa dobrze się przy tym wszystkim bawią, tylko popcornu im brakuje...

Klientka

Z dniem 4.11.2013 r. zaprzestajemy realizacji wysyłki towaru na podstawie przesłanego do nas potwierdzenia przelewu. Oznacza to, że realizacja wysyłki towarów dla klientów, którzy mają przeterminowane płatności oraz dla klientów, którzy dokonują przedpłaty nastąpi w dniu następnym po wpłynięciu należności na nasze konto. Pozdrawiamy, Zespół Marko Taki tekst dziś dostali Klienci. Nie rozumiem przesłania - najpierw płacimy a później trzeba 3 dni dzwonić aby wysłali - profesjonaliści

przedsiębiorca
@Klientka 30.10.2013, 21:34
Z dniem 4.11.2013 r. zaprzestajemy realizacji wysyłki towaru na podstawie przesłanego do nas potwierdzenia przelewu. Oznacza to...

W pełni rozumiem takie postępowanie, jak założysz swoją firmę to wysyłaj bez kasy na koncie, ciekawe jak długo to będziesz robić.

niezdecydowana

Jest oferta pracy w tej Firmie na stanowisku Kadrowa-Ksiegowa. Czy na tym stanowisku pracy również jest tak strasznie jak ogólnie piszecie o tej Firmie?(mam tutaj na myśli ZUS,wynagrodzenie)...

aaaa

Daniel nie pchaj się do tej firmy, to co piszą negatywnie to prawda, pracowałam to wiem. Nikomu nie polecam, szef to wyzyskiwacz a co do płacenia to premiuje tych co mu donoszą na kolegów, awans też od tego zależy....

byly pracownik

Opowiadaczem to jesteś ty i wszyscy co tutaj pisza negatywnie na temat tej firmy maja racje. Ta firma to porazka.Ludzie sa tam (usunięte przez administratora)! Dziwie się tylko tym naiwnym którzy ciagle pytaja o to samo jak tam jest w firmie.O zarobek itp.

pracownik

fakt ktoś celowo od początku tutaj próbuje zniszczyć wizerunek firm, powiem Ci coś, nawet gdyby firma była mała , mało płaciła lecz szanowała pracowników i nie było tego wszystkiego co pisałem wcześniej , to czemu nie ma pozytywnych opinii , są oczywiście ale chyba od świty, wy chyba sami nie wierzycie w to co piszecie, gościu jest zwykłym opowiadaczem,

pracownik

duna z całym szacunkiem ale ty masz za zadanie dbać o wizerunek firmy , nie pisz głupot , ten który ma mieć umowę na pełen etat lub ma mieć odprowadzane pełne składki zus to ma ale zwykły pracownik na magazynie czy w sklepie to chyba żartujesz , nikt nie ma , o jakich wyjazdach integracyjnych mówisz o tych obowiązkowych szkoleniach żeby dobrze wyglądało na zewnątrz że wszędzie jest(usunięte przez administratora) , proszę nie rozmieszaj mnie , narzekam masz rację gdyż ciężko jest o prace, a wykonuje ją rzetelnie. I pod kreślę jeszcze raz liczy się tylko świta

Zostaw opinię o PPHU MARKO SP.J. - Wodzisław Śląski

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie PPHU MARKO SP.J.