Opinie o Tieto w Szczecin

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Tieto. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Tieto na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: IT i telekomunikacja - doradcy techniczni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Tieto w Szczecin

Meme

I najważniejsza rzecz... Jednostki, które nie pasują do większości (tzw. "elementy niepożądane") muszą liczyć się punktowaniem, ostracyzmem, stygmatyzacją. Jak to ktoś powiedział: Kopanie się ze stadem osłów nie ma sensu. Nawet najlepszy nie wygra.

Meme

Fakt, pokoje są na dwanaście osób, ale... Jeżeli: 1. pokój ma ekipę, która nie liczy się z innymi współpracownikami i lubi na całe gardło wymieniać uwagi/poglądy/kawały (niepotrzebne skreślić) to jest masakra, 2. tak jak w punkcie #1 - szczególnie jest to drażniące przy telekonferencjach - słyszysz tylko monolog po angielsku - drażni jak nic, 3. pokój nie ma drzwi - wtedy słyszysz wszystkie odgłosy z sąsiednich pomieszczeń, kuchni, korytarza, itp, itd. Jak to jest w powiedzeniu: Jeżeli jesteś pomiędzy wronami, to musisz krakać tak, jak one. Inaczej Ciebie rozdziobią. @były - 2015-01-28 19:44:15 - Z którego piętra/działu byłeś ? Pozdro

były

Tieto w Szczecinie to jest semi-open-space, to znaczy pokoje są oddzielone szklanymi ścianami, niektóre mają drzwi zamykane na klucz, niektóre osobne zamki elektroniczne na karty (tzw. secure rooms). Pokoje są na około 12 osób, każdy ma swoje biurko, nie ma boksów.

Meme

Dołożę jeszcze, że w korporacji liczy się tylko "MY" a nie "JA". Niech potencjalny kandydat nie zapomina o tym. A i jeszcze jedna sprawa. Praca w open spacie nie należy do przyjemnych. Uczucie jest prawie jak w kurniku.

Brałeś udział w rekrutacji na [stanowisko] w firmie Tieto? Podziel się swoimi wrażeniami! Jak długo czekałeś na odpowiedź rekrutera po wysłaniu CV? Z ilu etapów składał się proces rekrutacyjny?
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Meme

No cóż... Mój wczorajszy wpis został w całości usunięty. Na szczęście zdążyłem zrobić screenshot. Miałem wrażenie, że czasy PRL minęły, ale niestety się pomyliłem. Najwidoczniej prawda kłuje w oczy i wszystkie "niepoprawne" politycznie wpisy są usuwane.

collectivism-group-identity-vs-individual-value

Materiały były na temat tego, co robi korporacja z człowiekiem, o ideologii stada, jak w pisze w google collectivism to znajdziesz. Najpierw zmielą ci mózg, a potem zniszczą zdrowie. Na koniec dostaniesz zawału między 5 a 6 kawą wypełniając jakiegoś eksela i robią prezentację w pauerpoińcie na kolejny bezużyteczny miting. I tyle będziesz miał z życia. A kokosów na tym nie zarobisz dużo, bo jest multum firm płacących lepiej.

Meme

No cóż... Jak mawia starze porzekadło obraz jest wart tysiąca słów. Dla tych, którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem, załączam linki do materiałów (obrazki oraz film): (usunięte przez administratora)

Meme

Czy ty umiesz w ogóle czytać i rozumiesz sens mojej wypowiedzi ? Czy tylko potrafisz jak automaton pisać kod/wykonywać testy (nieodpowiednie skreślić)?

Meme

Ech... Kolego Urni... Czy nie dostrzegłeś w tych kompetencjach cech idealnych dla pachołka korporacyjnego ? Czy chcesz być nim w zamian za sumkę virtualnych "pieniędzy" z trzema zerami na końcu przelewanych co miesiąc na twoje konto w banku ? Jeżeli tak, to droga wolna. A tak btw. to radziłbym przestudiować te pojęcia i poszukać na necie z czym one się wiąża. Pozdro :)

Meme

Trzeba się wykazać takimi kompetencjami jak: - kolektywistyczne myślenie, - wiara w pojęcie "autorytetu", - konformistyczna stadność, - moralny relatywizm, - socialny darwinizm, - egoizm, - eugenika, To uczyni z ciebie idealnego kandydata.

były_z_wro

Zwolnienia są pewne - 600 osób w Azji i Europie Wschodniej (Polska i Czechy). Wynik utraty jednego z kluczowych klientów. Szczegóły - komunikat prasowy z 1 października na tieto.com.

@były_z_wro

Czy tym kluczowym klientem nie był czasem NSN ?

extTietoMan

No tak... Jestem ciekaw na jak długo mają te kontrakty. Jeżeli jest to szybki strzał na powiedzmy rok lub dwa, to w zasadzie wymagana jest zmiana strategii tego korpo polegająca na ciągłym szukaniu nowych kontraktów/klientów. Jeśli nie znajdą to być może znowu będzie powtórka ze zwolnieniami.

zniesmaczony

Tak Tieto ma nowe kontrakty, ale na bardzo specyficzne projekty m.in. warstwa 2 i 3 LTE... Potrzebują do tego specjalistów, bo ich w Tieto nie ma. A dlaczego nie ma, krótkowzroczna polityka zwolnień spowodowała eksodus pracowników. Z firmy, która miała 600 pracowników w Szczecinie, po sprzedaży działu Automotive (ok. 120 osób), zwolnieniu ok. 70 osób, około 200 samo odeszło w sporej części tych z największymi kompetencjami.

ashi

Podobno mają nowe kontrakty, więc rekrutacja ruszyła pełną parą

extTietoMan

No cóż... Dla niektórych osób słowo BAGNO, użyte w kontekście korporacji traktującej człowieka jak narzędzie, które można wykorzystać i potem wyrzucić jest słowem niecenzuralnym. Ubolewam nad tym adminie... Bagno nad bagnem płynie. A w tym bagnie nic nie bladnie. Tylko goła glaca i byle praca. Bycie niezależną jednostką w korpo nie popłaca. Kolektywistyczne myślenie produkuje poznawcze lenie. I na tym kończę moje biadolenie. I nic mnie nie powstrzyma, nawet gniew takiego admina. Pozdrawiam :)

extTietoMan

Jeżeli jesteś indywidualistą i osobą myślącą, a nie konformistycznym kolektywistą wyznającym zasady: 1. Skoro robi to większość, to nie warto się wyłamywać z kolektywu, 2. Nie wolno gryźć ręki, która karmi, 3. W grupie siła, 4. Skoro tak było i tak już jest to znaczy, że być musi i nic nie możemy na to poradzić, to omijaj to korporacyjno-kolektywistyczne (usunięte przez administratora) szerokim łukiem.

extTietoMan

Coś mi tu nie gra... Skoro Tieto poszukuje nowych pracowników, to dlaczego ludzi uciekają stamtąd lub są zwalniani ???

leon

Mialem "przyjemnosc" aplikowac do Ostrawy na stanowisko Oracle DBA. Zaprosili na rozmowe + testy. Pytaja sie o oczekiwania finansowe. Rzucilem kwote 3 tys euro brutto, nie zrobilo to na nich wrazenia. Mysle sobie ok. Dali testy, rozwiazalem bez problemu (byly smiesznie proste). Po tyg. dzwoni pani z HR ze ma dla mnie kontrakt, rzuca kwote 40k koron brutto (ok. 6 tys PLN), czyli polowe tego co powiedzialem na rozmowie. Powiedzialem ze sie zastanowie i tyle mnie widzieli. Smiech na sali. Nie polecam

Tieto Szczecin === Betoniarnia... Nic dodać nic ująć... Strata czasu ;(

ExTietoMan2

mi sie tam podobało... ale później było nas jóż mało ;)

Zostaw merytoryczną opinię o Tieto - Szczecin

• Jak się pracuje w Tieto?

Zobacz opinie na temat firmy Tieto tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tieto?

Tieto