Opinie o Bae Systems Poland Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników na temat pracodawcy Bae Systems Poland Sp. z o.o., lecz również Klientów firmy. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Bae Systems Poland Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: IT i telekomunikacja - doradcy techniczni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bae Systems Poland Sp. z o.o. w Poznań

Rekomendacja

Moje pierwsze zetknięcie z korpo, które ogólnie było całkiem przystępne. Plusy: - międzynarodowe środowisko - duże projekty o globalnym zasięgu - możliwości pracy zagranicą w formie krótkich wyjazdów lub kilkuletnich projektów - możliwość pracy w wielu różnych zakątkach świata - globalnie rozpoznawalna firma - projekty o ciekawej tematyce - w większości sympatyczni ludzie, zwłaszcza na deweloperskich stanowiskach - z benefitów to owoce w biurze są naprawdę konkret, czasem skorzysta się też ze zniżek dla pracowników w food courcie pobliskiej galerii Minusy: - benefity fajne tylko na papierze: 50 zł miesięcznie na karcie lunchowej nie urywa, wymuszony lokalizacją Medicover który jest niewydajny, pizza to najtańsze Pizza Huty które dobre są do piwa co najwyżej - zamieszanie z decyzyjnością, zawracanie obranego wcześniej kierunku, problemy komunikacyjne - jeden z projektów przeniesiony zachodniej Europy by przyciąć na kosztach ale nie tylko na samych różnicach wypłat ale i na ilości osób w zespole, były zespoły które były bardzo dociążone a mimo to nie było dotrudniania - ganianie za biurokrację typu niewypełnione pola w Jirze, brakowało konkretnego BA który by się tym mógł zająć - zbyt daleko sięgająca biurokracja, deva nie powinno obchodzić na jaki kod rejestruje swój czas pracy - dziwne układy wydobywające z ludzi dwulicowość, zwłaszcza tych mających kogoś pod sobą - praca na open space który dodatkowo jest często niedoświetlony - zatrudnianie ludzi po to by siedzieli na benchu, bo gdzieś nie puszczono pieniędzy na projekt - oprogramowanie z ogromnym długiem technologicznym, w starych technologiach, często bezsensownie porozkładane funkcjonalności między poszczególnymi modułami - masa inżynierii wstecznej, analizy logów i metod prób i błędów- wszystko w wyniku skąpej dokumentacji oraz zbyt krótkiego knowledge transferu z pierwotnej lokalizacji projektu do PL

Karolina

@Gajger skoro znasz firmę Bae Systems Poland, to czy możesz przekazać innym użytkownikom jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej? Na co warto zwrócić uwagę i czy można negocjować warunki zatrudnienia tak, aby dopasować je do swoich potrzeb?

Pytanie Nowy wpis

Czy nowo zatrudnione osoby w Bae Systems Poland Sp. z o.o. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Luk Nowy wpis
@Pytanie

Tak, pierwsza umowa to od razu umowa o pracę na 3 miesięczny okres próbny. Dodatkowo w umowie jest zapis, że przechodzi ona automatycznie na czas nieokreślony po okresie próbnym.

Pytanie Nowy wpis

Jak się pracuje z ludźmi z Bae Systems Poland Sp. z o.o.?

Hert Nowy wpis
@Pytanie

Bardzo dobrze pracuje się z ludźmi z BAE Systems Poland Sp. z o. o. Zwłaszcza z tymi z Poznania.

Bart94

Firm jest solidna. W Poznaniu zespół pracuje na programach analizy danych, do wykrywaniu oszustw w systemach finansowych. Tak jak pisze Tomson78, proces rekrutacyjny wymaga przygotowania ale warto.

Annia
@Bart94

Hy Tomek, a z czy może wiesz z czego tak się solidnie przygotować, na stanowisko Konsultanta? Dzieki Wielkie

Charlotte
@Karolina

Byłam niedawno na rozmowie w BAE więc mogę się wypowiedzieć (rozmowa dotyczyła stanowiska Konsultanta) jak wyglądała, może to komuś pomoże. Pytano mnie ogólnie o moje dotychczasowe stanowiska, czym się zajmowałam, potem pytania bardziej szczegółowe o konkretne technologie (bazy danych, zapytania, Linux, skrypty, podstawowe komendy, serwery aplikacyjne) miałam rozwiązać też 3-4 zadania na kartce z SQL'a. Następnie standardowe pytania o to dlaczego chce u nich pracować, czy wiem coś o firmie itp. Część pytań była w języku angielskim. Rozmowa była prowadzona przez jednego z Konsultantów, bez stresu i nie miałam wrażenia że jestem odpytywana. Co do warunków zatrudnienia, ja finalnie niestety się nie dostałam ale mam znajomego który u nich pracuje i mówi że nie ma problemu, starają się iść pracownikom na rękę.

sql
@Charlotte

Hej, mogłabyś dać więcej info na prv. Mam iść do nich w przyszłym tygodniu.

Kat
@Charlotte

hey @Karolina czy mogłabyś powiedzieć coś więcej o rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko Konsultanta i czy udało się dostać prace:)

Kat
@Karolina

heyka, @Karolina czy mogłabyś powiedzieć coś więcej o rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko Konsultanta i czy udało się dostać prace:)

Rozmowa kwalifikacyjna
Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w Bae Systems Poland Sp. z o.o. się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Frezer narzędziowy
logo firmy Przedstawiciel Regionalny
Rayner Intraocular Lenses Limited
Aplikuj na wiele ofert
Krzysztof

Witam, jakies porady / rady na stanowisko QA Tester?! Jak Wam sie tam pracuje, co powiecie o zarobkach i samej rozmowie rekrutacyjnej ... wszelkie info mile widziane ;)

Krzysztof
@Krzysztof

Udało się. Dzieki wszystkim za odp.

Ernest
@Krzysztof

Witam. Mógłbyś napisać jakie pytania miałeś na rekrutacji na QA?

Mar~~
@Krzysztof

Czy mogę prosić o opinię na temat pracy na stanowisku QA?

@Mar~~

Mar~~ , tak mozesz prosic.

nowaosoba
Kandydat

A czy na staż/praktyki wymagania są podobne jak do stałej pracy? Trzeba mieć dużo umiejętności? Z jakichś tematów należy się przygotować?

@nowaosoba

To dokładnie to samo co stała praca, po prostu trafiasz do projektu z "normalnymi" pracownikami. Co do umiejętności - raczej nic specjalistycznego po za umiejętnością logicznego myślenia + jakąś podstawową znajomością technologii używanej na stanowisku ale to już zależy od stanowiska / działu (co ma też wpływ na "tematy" do przygotowania - po prostu sprawdź na jakie stanowisko w jakim zespole jest to staż).

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie Bae Systems Poland Sp. z o.o.? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

Adrian

Macie dużo nadgodzin ?

Riciardo
@Skaqn

Nic dodać, nic ująć.

Miśka

@Eve89 pracujesz nadal? Jak oceniasz to miejsce ?

Wiktor

Czy firma prowadzi może jakąś rekrutację?

Eve89
@Wiktor

Tak, oferty można znaleźć na przykład na pracuj.pl

John manager
@Wiktor

Tak na sprzątaczkę, jesteś chętny?

Jaka umowa obowiązuje w Bae Systems Poland Sp. z o.o. podczas okresu próbnego?

Umowa o Pracę

KSP

Pracuję w BAE 2 lata, ogólnie jestem zadowolny. Z plusów to: - dobre wynagrodzenie - fajna atmosfera, elastyczny czas pracy, nie robimy po godzinach - benefity (opieka medyczna, multisport, karta obiadowa) - duże projekty - ciężko się znudzić po miesiącu Minusy: - długi proces decyzyjny w wielu kwestiach (wiadomo, duża firma) - powolny proces unowocześniania środowiska pracy

Thorn

Witam. Czy moglibyście pisać prosto z mostu o wynagrodzeniu? Ja rozumiem że ważne są dla was benefity w postaci multisport, prywatna opieka medyczna itp itd. Piszcie ludzie o zarobkach na danych stanowiskach bo to jest tak naprawdę najważniejsza sprawa. Przestańmy być wyzyskiwani przez pracodawców. Na zachodzie Europy jakoś pracodawcy nie mają z tym problemu a w PL to jakich temat tabu. Ogarnijcie się proszę.

Jak jest z pakietem medycznym w Bae Systems Poland Sp. z o.o.? Można dołączyć rodzinę?

tak

można.

ceiwoicibZ

Czy w firmie między pracownikami rozmawia się po angielsku czy po polsku? Czy pracując jako Technical Consultant musimy rozmawiać po angielsku czy opiera się to bardziej na pisaniu w ticketach itd. Jaka jest wasza opinia o Technical Consultant i czym się zajmujecie.

nxxx
@ceiwoicibZ

Rozmowy w biurze głownie po polsku, chyba ze masz calla z kolegami z innych krajow

Piotr Starobrat

W firmie spędziłem 6 lat. Biuro w Poznaniu to obecnie ponad 250 osób, więc jest dosyć duża różnorodność zespołów i managerów. Ja będąc w kilku projektach trafiłem wyłącznie na świetnych ludzi, mających dużą wiedzę na temat IT i produktów firmy. Z minusów - bardzo tradycyjna, rozbudowana i hierarchiczna forma zarządzania. O turkusowym podejściu mało kto słyszał. Sporo biurokracji, jeśli chce się coś załatwić. Procesy są skomplikowane i rozbudowane. Mały rzeczywisty wpływ na działalność firmy. U niektórych osób dość niski poziom zaangażowania. Prowadząć rekrutacje zwracałem uwagę przede wszystkim na: 1. Chęć i zaangażowanie do pracy w IT. Ważnym elementem jest przygotowanie do rozmowy. 2. Wiedzę techniczna (programowanie, dobre praktyki, czysty kod, SQL, projektowanie baz danych, testowanie, serwery). Zawsze staraliśmy się zbudować pozytywną atmosferę na rozmowie, żeby wydobyć to, co najlepsze z kandydata. Nie było 'czepiania się'. 3. Oczekiwania co do przyszłości - co kandydat chce robić. Nie zatrudnimy np. na stanowisko web developera kogoś, kto chce pracować tylko z big data.

Weronika

Czy ktoś mógłby przedstawić szczegółowe i aktualne informacje,co do warunków zatrudnienia w Bae Systems Poland? I jak wygląda u nich rozmowa rekrutacyjna? Dzięki z góry za odp.

Magda@

Czy ktoś może wie jak wygląda assesment center w BAE na Product Consultant?

Karolina

@Ryszard Na jakich stanowiskach pracują Twoi znajomi? Może mówili coś więcej na temat atmosfery i warunków pracy? Dlaczego uważasz, że praca w Bae Systems Poland jest dla osób szukających stabilizacji. Może również znasz odpowiedź na pytanie które zadał @Marek?

Ryszard
@Karolina

Technical i Product Consultanci, o firmie mówią na prawdę pozytywnie, że atmosfera nie jak w korporacji, tylko rodzinna i przyjazna, zarobki bardzo OK. Generalnie polecają.

Zostaw merytoryczną opinię o Bae Systems Poland Sp. z o.o. - Poznań

Bae Systems Poland Sp. z o.o.
3.8/5 Na podstawie 12 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Abpa A.Baraniaka 88
    61-131 Poznań
  • NIP: 5261879531 REGON: 12670932 KRS: 0000002543

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Bae Systems Poland Sp. z o.o.