Opinie o Tieto w Szczecin

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Tieto. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Tieto na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: IT i telekomunikacja - doradcy techniczni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Tieto w Szczecin

ExTietoMan2

mi sie tam podobało... ale później było nas jóż mało ;)

fj

Skoro chcą zatrudniać, to dlaczego ostatnio rozpoczęli kolejne zwolnienia... Co się z porobiło tą firmą, to się nie mieści w głowie. Kiedyś najlepsza firma w mieście, teraz ludzie z niej uciekają drzwiami i oknami.

extTietoMan

Ech... Pracowałem w tej firmie siedem lat. Czego się najbardziej obawiałem pracując w Tieto, to tego, że z biegiem czasu następuje coraz większa "betonizacja". Tak moi drodzy - nie ma co się oszukiwać. Siedząc i poprawiając tylko błędy lub dodawać "nową" funkcjonalność metodą Copy Pastiego lub czytajać maile i uczestniczyć w telekonkach jako PM można być tylko BETONEM. Niestety prawa rynku pracy są bezwzględne. Innych pracodawców nie interesuje to, jak działała dawna firma i co "wyhodowała". Szczęściarze od C++/Javy na szczęście znaleźli na szczęście pracę u konkurencji. Ale bądźmy realistami. Obecnie większość ofert jest związana z Webem (PHP, JS + znajomość paru frameworków). Z przykrością stwierdzam, że Tieto zrobiło ze mnie betona. Muszę się teraz dużo napracować, żeby być wartościowym kandydatem na rynku pracy. Pozdrawiam

zniesmaczony

Może i jest wiodąca w Europie Północnej marką, ale w życiu codziennym od razu widać ile dla szefostwa w Finlandii warte ośrodki poza Skandynawią...

Brałeś udział w rekrutacji na [stanowisko] w firmie Tieto? Podziel się swoimi wrażeniami! Jak długo czekałeś na odpowiedź rekrutera po wysłaniu CV? Z ilu etapów składał się proces rekrutacyjny?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
zniesmaczony

Na rynku szczecińskim firma dostała nieoficjalną nazwę Tietanic. Coś w tym jest, Bowiem Kapitan z Finlandii, pierwszy i drugi oficer z Wrocławia nieświadomie/świadomie* kierują jednostkę, której portem macierzystym jest Szczecin ku górze lodowej. Dla bliźniaczej jednostki z portu Wrocław obrano jednak inny kurs... Trzeci oficer z Szczecina widząc zagrożenie próbuje przekonać pozostałych do zmiany kursu jednak kończy się ... dwukrotną wymianą trzeciego oficera (wysadzeniem za burtę) ich. Inni oficerowie wraz z załogą próbują wiosłami zmienić kurs, ale nie wiele to daje. Dodatkowo ostatnio wysadzono za burtę kilku oficerów, którzy mięli większe wiosła oraz ok. 50 członków załogi. Widząc to spora część załogi organizuje sobie szalupy ratunkowe i ewakuuje się z okrętu. Nowy trzeci kapitan, pozostała część oficerów i załogi dalej twardo pracuje i próbuje zmienić kurs. Udało się im pozyskać nawet nowy ładunek, ale czy będzie wystarczająco doświadczonych marynarzy go obsłużyć? Czy uda się zmienić kurs? Oby tak, oby jak najszybciej. Na razie trwają werbunki do innych szczecińskich statków co sprzyja prze okrętowaniu załogi, mimo to Armator nie zauważa problemu, podobnie kapitan wszak liczy się tylko ilość przewiezionego towaru. Trzeci kapitan 'ma jaja', ale czy uda mu się zapobiec zderzeniu? Oby tak bo warto oby szczeciński port miał wiele jednostek...

Majster

Ustały ? Tam się ciągle coś dzieje, wszystko sypie, tylko kwestia czasu kiedy to całkowicie upadnie. Ludzi zwalniają ciągle , 2 razy więcej ludzi sama odeszła. Sporo menedzerów różnego szczebla też zwolnili.

ExTietoMan2

To były czasy, pozdrawiam S3 i Karine:)

ExTietoMan

Jeśli chodzi o oddział w Szczecinie to nadal trwają redukcje zatrudnienia.

qqq

Znajomy również padł ofiarą słabego zainteresowania (ignorancji) przez swojego przełożonego. Tak mówił. Nie znał nawet przyczyny rozwiązania umowy oprócz korporacyjnego "blebleble". Umiejętności, doświadczenie ? Ponoć teraz to już tylko statystyka. Ostatnio w jednej knajpie byli goście z tej firmy i to co też usłyszałem od nich...ech...

nikt

jak to mozliwe ze jeszcze ta firma zyje ?

ken

2. Bullshit. Człowiek chciał wiedzieć ile ludzie zarabiają z x latami doświadczenia itp. Tabelki z wynagrodzeniem są, ale tylko dla zatrudnionych. Na rozmowie nie dowiesz się ile możesz zarabiać, tylko będą chcieli żebyś sam powiedział ile chcesz zarabiać mając nadzieję, że trafisz na minimalne wartości w tabelce.

były

Ta firma chyli się ku upadkowi. Raczej centrala z Finlandii [usunięte przez administratora]Szczeciński oddział wg. zasady przestał utrzymywać biurokracje w centrali plus fińskie słabsze działy to robimy restrukturyzację czyli z dnia na dzień zwalniamy do 50 osób w tym sporo osób pamiętające RTS. Oczywiście za pomocą kruczków prawnych tak aby nie było grupowych. W listopadzie zwolnili 15, samo odeszło x razy tyle. Dla ściemy wiszą ogłoszenia o pracę. A dział warszawski, który od początku istnienia zajmuję się tylko pobieraniem dużych wypłat ma się dobrze. Następnie kolej przyjdzie na Wrocław.

obecny
@były

Widać, że mało wiesz. Wrocław ma się bardzo dobrze. W listopadzie zwolnili o wiele mniej niz 15 osob. Warto jednak wspomniec ze od stycznia do marca przyjeli jakies 20 osob juz.

rr

stary dobry znajomy co pracował tam jak mówił od samego początku będąc na studiach (pod innym szyldem jeszcze) mówił mi, że tutaj prosta piłka - głownie rozchodzi się o "menażerię", którzy w oczach pracowników....i że dbają o ludzi....że wszystko możesz bez specjalnego "permissiona" i nic ci nie zabraniają i że nie ma tryliona zakazów...i ogólnie ludzie tym samym zmotywowani. Mówił że są firmy szalone, otwarte, gdzie od ludzi aż bucha innowacyjnością i dzięki temu wszyscy open-minded , oraz że są też i inne firmy... Pójdę do nich na rozmowę niedługo, to napiszę więcej, bo kumpel mógł "przebarwić", choć z drugiej strony to dobry znajomy (od podstawówki). Chyba że do tego czasu się coś zmieni (sam się przejechałem na firmie A*** z wrocka), bo tak zazwyczaj jest, że sam czytam starusieńkie opinie, a po fakcie okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Dam znać jakby co. Trzymać kciuki !

xxvczxcv

do konca roku 100 do zwolnienia....FAKTY

najwiekszy

Nuda jak w kazdym korpo...

Hahah, po przeczytaniu negatywnych opinii tylko mogę przyklasnąć, Niestety szczecin nei oferuje wielu miejsc pracy, ale jezeli macie wybór, to szukajcie pracy gdzie indziej.

apsdofkjds

firma fajna, mangerowie wyzszych szczebli słabi.

xfdgdfg

trafilem_tu_przez_przypadek - 2013-04-12 13:31:26 Widzę że ktoś popdisuje się imieniem i plecie bzdury nadszaprując czyjąś reputację. Gratuluję !chlopie, kto by sie tu podpisal swoim imieniem prawdziwym, glupi zart i tyle.

fghygtrfhrft

trafilem_tu_przez_przypadek - 2013-04-12 13:31:26 Widzę że ktoś popdisuje się imieniem i plecie bzdury nadszaprując czyjąś reputację. Gratuluję !a wzieles/łaś pod uwage ze zrobil to kros zlosliwie i Ty teraz nadszarpujesz reputacje tej osoby?

trafilem_tu_przez_przypadek

Zostaw merytoryczną opinię o Tieto - Szczecin

• Jak się pracuje w Tieto?

Zobacz opinie na temat firmy Tieto tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tieto?

Tieto