ZUS
counter
2 134 559 5 1
K.K.

Mogę coś powiedzieć na temat pracy w ZUS. Pracuję 18 lat w RKS w jednym z mniejszych oddziałów. Obowiązkami jednego pracownika możnaby obdzielić 10 etatów. Wymagania stawiane jak dla NASA. Pensje jak w markecie. Wszystko robione pod publiczkę- propaganda sukcesu wszechobecna. Warunki lokalowe przedstawiają poziom europejski tylko na salach obsługi klienta, reszta pomieszczeń trąci PRLem. System, na którym pracujemy pozostawia wiele do życzenia. Merytorycznie trudny do ogarnięcia. Kieruja nim algorytmy niezgodne z rozporządzeniem. Błędy systemu odbierane są przez kierownictwo jako błędy pracowników, którzy nie dość że muszą na takim narzędziu pracować,vto jeszcze wysłuchują pretensji przełożonego. Mobbing -wszechobecny, stres, presja vczasu, tabelki, wytyczne, sprawozdania, skomplikowane procedury, przerost formy nad treścią. Lista absurdów jest bardzo długa. Zwolnienia źle widziane,vprzerwy dla młodych mam - źle widziane (przeżyłam na własnej skórze comiesięczne pogadanki o mojej laktacji z panią kadrową -oderwaną z resztą od rzeczywistości). Kierownictwo podniecone pochwałami Centrali nie ma pojęcia, jak wygląda droga do osiągnięcia danego celu. Pracownicy słabo nagradzani. Profity za wykonane cele zbiera dyrekcja. Podwyżki średni co 3 lata...niedługo dogoni mnie najniższa krajowa. Dla wybrańców podwyżki co roku przyznawane po cichu. Pracownicy znerwicowani, zastraszani, poniżani. Spędy cotygodniowe, celem wysłuchania, że ciągle mało i źle. Nikt się nie odzywa, nikt się nie broni. Satysfakcja z pracy żadna, ponieważ wykonując jedno zadania ma się ciągle świadomość że 10 innych zostało nietknięte. Już na początku miesiąca kubeł zimnej wody na głowę: plan pracy na 1000 zadań - od początku jest się na przegranej pozycji.

Tak70Nie

Czy pracodawca ZUS motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

TakNie24
Q

Nie piszę o pracy w Warszawie, tylko w innym mieście. Ja miałam dużo szczęścia, bo trafiłam na naprawdę fajnych ludzi, no i nie do oddziału bezpośrednio, tylko TJO. Płaca też jest ok. Wszystko zależy od miejsca, wydziału, itp. Jeśli ktoś myśli nad pracą niech najpierw spróbuje, nie ma co się zawsze sugerować opiniami w internecie.

Tak3Nie2
Ryszard

Dla ludzi ze średnim wykształceniem, niejednokrotnie bez matury to bardzo dobra praca. Po studiach z językami nikt nie będzie pracował za takie grosze. Pensje na tym samym poziomie co w Biedronce czy Lidlu. Brakuje tylko jeszcze Ukraińców w tej instytucji. Ogólnie na 4+

Tak16Nie2
Norbercik Nowy wpis

Przepracowałem 2 lata w Centrali w jednym z departamentów IT. Średnia wieku ~45-50 lat. Ludzie i obowiązki różni - tak jak i różna robota: z jednej strony młodzi od podłaczania komputerów z maturą jak i sporo fachowców od różnych zaawansowanych technologii - tu to głównie ludzie starsi. Jedno z pierwszych pytań jakie pada po przyjściu do pracy od kolegów to "Kogo z rodziny masz w ZUS-ie?". Z IT w ciągu ostatnich lat odeszło jakieś 1/3 pracowników a obowiązki ciągle rosną. Zostają ludzie którym niewiele do emerytury zostało i chcą spokojnie jej doczekać, zwłaszcza jeśli udało im się załapać na odpowiednie oczko w siatce płac. To powoduje że jak przychodzi ktoś nowy to zarabia często o 30-40% mniej niż ktoś kto pracuje 20-30 lat. Mimo że robi to samo a często więcej niż starsi. Na rekrutacje zewnętrzne przychodzi mało kto bo warunki finansowe kiepskie. Nowy człowiek bez protekcji i z czymś więcej niż matura rodziny może liczyć na początek 4000-4500 netto. Dochodzi 13-tka - ale to dopiero gdy masz przepracowany cały rok. Premie z okazji świąt to kilkaset złotych i tu po tyłku dostają nowi bo jak nie masz 3 czy 5 lat stażu to dostajesz mniej niż inni - i to mimo że robisz dokładnie to samo. Podwyżki - ten sam mechanizm co premie - wyższe dostają CI co dłużej pracują. Z kwoty premii/podwyżki wpierw ucina swoje naczelnik a potem rozdziela resztę na szeregowych pracowników. Czasami są premie za wdrożenie jakichś usług ale często IT nie dostaje z tego nic bo kasa trafia do pań w okienkach - "bo one mają gorzej i mniej kasy". Ciężko dostać kasę za nadgodziny - preferowany jest odbiór wolnego. Praca zdalna została dopuszczona dopiero rok temu i tylko 1-2 dni na tydzień. Przy pandemii więcej ale dodatkowej kasy za to nie ma, Do tego prezesowa ZUS oficjalnie gada że ona nie lubi IT i nie będzie IT płacić. A to od IT zależy sprawne działanie firmy. Jest grusza po 400-500 złotych i tyle samo z socjalnego zwrotu za wypoczynek dzieci. Można się załapać na tanie noclegi w Gdańsku czy Zakopanem w pokojach gościnnych. Wtedy wypoczynek za 20 złotych na dzień. Szkolenia jakieś są ale często czekasz na nie 2-3 lata i w końcu jak maż możliwość to nie ma sensu by je robić bo są już nowe. Za kursy płaci ZUS ale podpisujesz lojalkę że nie odejdziesz przez 2-3 lata bo jak nie to musisz zapłacić za część kursu. Jeśli szkolenie jest niezbędne do pracy to wykłócasz się i daje radę zrobić bez lojalki. Jak naciskają to stawiasz się i mówisz że tego nie zrobisz bo Cię nie stać i najczęściej odpuszczają. Na początek dostajesz umowę na 3 miesiące, potem na tok i potem stała - i to raczej Ty decydujesz czy zostać czy nie bo wobec permanentnego braku pracowników wylecieć jest ciężko. Chyba że dyscyplinarnie ale jak masz rodzinę w ZUS-ie to nie zginiesz. Jak szukasz kreatywnej roboty, zmian, nowych technologii, Ogólnie toczy się nieśpiesznie - przychodzisz rano to idziesz na śniadanie, potem na obiad - stołówka ma całkiem niezłe jedzenie i jest tanio.

Tak3Nie1
Norbercik Nowy wpis
@Norbercik

Dopisek: Jak szukasz kreatywnej roboty, zmian, nowych technologii to nie tu Ogólnie toczy się nieśpiesznie - przychodzisz rano to idziesz na śniadanie, potem na obiad - stołówka ma całkiem niezłe jedzenie i jest tanio. Pokręcisz się po pokojach i pół dnia masz z głowy.

IT

Czy można zostać informatykiem bez matury ?

@IT

W ZUS tak :)

Programizta

Musisz znać WORD i EXCEL

@Programizta

I umiec podlaczyc myszke i klawiature

@Prof

Jak umiesz wozić na wózku komputer i podłączyć go w innym pokoju to już jesteś informatykiem, nawet bez matury.

I wymienić toner????

Tak6Nie
GALON
@Gosciuu

Średnio ogarnięty licealista ogarnie tą robotę.

Jula
@GALON

Chyba w archiwum albo w kancelarii

@Jula

Prawdziwi Informatycy zarabiają >10.000zł. To nie jest żadna informatyka.

Somsiad Nowy wpis
@Prof

Bez matury można też być naczelnikiem jak ciotka albo matka wycgodzi.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 24 dni.

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie ZUS?

TakNie

Czym ZUS zachęcają? Jakie mają dodatki?

TakNie3
@Pytanie

Nie ja dodatkowo żadnych nie dostałam,jestem nowym kilku miesięcznym pracownikiem.W żaden sposób pracodawca mnie finansowo nie motywuje aby tu zostać.Za kilka dni wygasa mi umowa i z tego powodu bardzo się cieszę.A pracę w ZUS odradzam ,chyba ,że ktoś lubi za grosze pracować...

@Gosciuu

Dla ludzi bez matury idealna praca.

@Nick

No zgadza się tylko ,że ja oprócz matury nam jeszcze studia i nie tylko.????

@Gosciuu

Szkoda marnować czas ludzi ze studiami.

@Nick

Człowiek po studiach zadaje sobie szereg pytań a może tak a może siak a tu trzeba nie myśleć a pisać bzdury papier wszystko przyjmie

Tak6Nie1
@Nick

Zgadzam się z Tobą.Nie ma co myśleć twórczo w tej instytucji.Myslenie nie wskazane.Robic dużo,szybko i nabijać statystykę...

Tak9Nie
@Pytanie

Tak wcześniej cię zakopią /spalą niż wiek emerytalny dociągniesz !! Wiec co chcesz od porządnej firmy

Tak1Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Olo

Komu nie pasuje praca w ZUS wypier.... na kuroniówkę jestem pracownikiem i wiem co mowie !!!

TakNie21
Dama PIK
@Olo

Trochę kultury i szacunku proponuję. Internet to nie ZUS, w którym można ludzi dyskryminować, mobbingować i uporczywie nękać. Pracowałam tam prawie 20 lat i wiem o czym piszę. Ludzie uciekajcie z ZUSU. Bo wcześniej czy później przepłacicie to utratą zdrowia, psychicznego również. Tam rządzą układy, klika, (usunięte przez administratora) podlizuchy i donosiciele. Atmosfera terroru. Koleżanki wprost z (usunięte przez administratora) PRL, UB, ZOMO.

Tak19Nie
@Dama PIK

Dla kogoś kto nie ma studiów i nie zna języków obcych to wymarzona praca. Średnia pracowników to 40+

Tak5Nie4
Iza

Tak, pracownikiem ZUS? A kultury za grosz, słownictwo pozazdrościć

Tak6Nie2
@Olo

Pewnie długoletnim i udającym że sie nie wyrabia, aby robić nadgodziny i dodatkowe pieniądze wyciagać od panstwa. Gdyby ZUS pozbyło się długoletnich pracowników, wtedy wszyscy byliby na równi. A nie wszystkie błędy zrzucane na nowych. Koszmar.

Tak4Nie2
@Dama PIK

Ja już stamtąd ucieklam. Tylko naczelnik nie miala czasu rozliczyć sie ze mna ze sprzętu i w czasie urlopu kazała przyjść do siebie jak na audiencję. Wielka pani. A jak ukradną sprzęt w tym czasie? Dlaczego ja mam odpowiadać bo naczelnik nie miał czasu.? Gdzie tutaj jest prawo?

Tak5Nie1
@Olo

Widać że to pracownik ZUS, tylko oni tak potrafią się ordynarnie odzywać......

Tak1Nie2
Alicja

Od 18 marca jestem na zwolnieniu lekarskim , czekam na operacje kręgosłupa. W maju dostałam pieniądze za marzec i kwiecień , za maj wypłacili mi w lipcu .Zaległe zwolnienia od czerwca do chwili obecnej nie płacą mają w nosie , ale składki trzeba płacić w terminie WIELKA PORAŻKA

TakNie5
@Alicja

Jakbys placila w terminie skladki to by nie bylo opoznien w wyplatach. Klamczuszka

Magda
Użytkownicy czekają na odpowiedź 55 dni.

Jakaś paranoja! Do ZUSu nie idzie się dodzwonić, totalna olewka, mają gdzieś ludzi. Jestem na zwolnieniu lekarskim w ciąży od maja, od czerwca powinien zus mnie przejąć A co robią? Jest 31 sierpnia nie mam żadnych pieniędzy z ZUSu. Z czego mam żyć? Jeśli nie mam żadnych dochodów ?! Oni mają zawsze na wszystko czas ! Gdyby nie znajomość to dalej bym nie miała żadnych wiadomości co z moim zwolnieniem. Zwolnienia przychodziły ale nikt tym się nie zainteresował. Na pieniążki czekam dalej i ciekawe ile jeszcze sobie poczekam.

Tak2Nie3
Jolanta
Klient

Chciałam podziekować Pani Kierownik (dział emerytalny) w ZUS Warszawa, ul. 11 listopada 15A. za przemiłą i szybką obsługę . Jeszcze nigdy w Urzędzie nie byłam tak milo obsłuzona. Wizyte mialam 26.08.2020 . Bardzo dziekuję za miła obsluge Pani Kierownik.

Tak3Nie3

Czy pracodawca ZUS motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

TakNie24
@Pytanie

Nie , zero motywacji wystarczy spojrzeć na tych ludzi zmęczonych życiem widać to na twarzy zmarszczki grymasy niezadowolenia nie muszą się odzywać

Tak21Nie
Major
@Nik

Niektórzy są aroganncy myślący że ta praca jest dla nich dożywotnio. W prywatnej firmie szybko by się pozbyto takich pracowników.

Tak5Nie10
@Major

Dlatego jak ktoś przychodzi z doświadczeniem z innych prac to się łapie za głowę co ci ludzie odpierdzielaja każdy zgrywa ważniejszego niż jest kłóci się z współpracownikami obgadywanie ploty to codzienność .takie średniowiecze

Tak17Nie2
@Nik

Najlepsze jest to że niektórzy nawet nie mają matury !!!! A najmądrzejsi z całej wsi.

Tak7Nie4
Ryszard

Większość a nawet zdecydowana większość pochwalić się może tylko wykształceniem średnim nawet bez matury. Takie są fakty. Nie chciało się uczyć?

Tak5Nie6
@Ryszard

Być może średnie wykształcenie pomaga przetrwać w absurdach panujących w tej instytucji .kto ma trochę pomyslunku zna języki ma prawo jazdy ładnie wygląda ucieka

Tak11Nie1
@Pytanie

W ZUS jest bardzo niejasny system oceniania i doceniania. Co do zasady podwyżki są -w jednym roku 40 zł w innym 400 zł. Bardzo niejasno przyznawane podwyżki po cichu dla wybranych (osobiście chciałabym wiedzieć kto został doceniony i z kogo mam brać przykład). Pracodawca jednak bardzo zakorzeniony w PRL, nie wie że podwyżka motywuje przez pierwsze trzy miesiące po jej przyznaniu. ZUS nie potrafi wykorzystać narzędzi motywacyjnych, które mogłyby go niewiele kosztować. Wystarczyłoby trochę podszkolić kierujących z umiejętności miękkich.

Tak14Nie
PRACOWNIK.
@Nik

A co Ty masz do ludzi ze średnim wykształceniem?.Niejednokrotnie są oni o wiele lepszymi pracownikami niż Ci po studiach które skończyli a nie mają żadnej wiedzy.Szkołę skończyli tylko dlatego że wystarczyło tylko chodzić na zajęcia i trójkę masz.Taka jest prawda.Wielcy po studiach a w głowie zamiast mózgu kisiel.

Tak14Nie4
ANICZKA
@Nik

Dzień dobry. Dokładnie tak jest, ja pracuje od 12 miesięcy i nie wiem co robić dalej, jestem już zmęczona tym wszystkim.....i dokładnie zgadzam się z tą opinią. Przez pierwsze 2,3 miesiące jeszcze było jako tako, ale o wszystko musiały się wypytać do tego stopnia, że żeby nie wiedziały jakiej klasy mam samochód,bo zaraz pomyślą,że na taki drogi samochód mnie stać, a to samochód mojego męża to parkuje przed pracą .....śmieszne prawda,ale niestety prawdziwe. Zastanawiam się gdzie ja jestem,wychodzisz do toalety, naczynia umyć a tutaj obgadywanie, ja już nie wspomnę o innych ja charakteryzuje mój pokój gdzie pracuje 6 osób w tym 2 kierowniczki, które nie wiedzą podstawowych informacji po 30 i więcej stażu pracy,albo znają się na 3 powtarzających się codziennie czynnościach,a wymądrzanie jakby wszystkie rozumy pojadły ,do tego jeszcze stare baby mające po 67 lat i pracują zamiast zwolnić miejsce to ledwo się gramolą do tej roboty a tam żadnych wiadomości związanych z pracą tylko bez przerwy pierdoły(ŚREDNIOWIECZE)I GRANIE W GRY NA KOMÓRKACH TAK NA DOBRĄ SPRAWĘ TO OGARNĘŁO TE PRACE TO 3 OSOBY A NIE 6 OSÓB.Powracam jeszcze do obgadywania to co w tym dziwne ano to ,że one(piszę) one małą literą bo nie zasługują na dużą (One)że jak wyłażą do kibla,czy gdzieś tam, to o tej osobie gadają i obgadują siebie nawzajem. Powiem tak jak pracuje tyle lat ja jeszcze z takim czymś nie spotkałam, i to są osoby ,które mieszkają w Warszawie,a wstyd się z nimi pokazać na wisi nie obrażając przy tym środowisk wiejskich. Z kolei jeśli chodzi o zwierzchników czyli naczelników to tylko pozazdrościć są super, ale i do nich są nie wdzięczne jak tyko odwrócą to tyłki im obgadują ,że są służbistki ,że nic nie wiedzą itp. porostu nie potrafią uszanować a one chyba nie widziały służbistów.............

Tak5Nie1
@Major

Nikt nie chce ludzi.co mają w CV pracę w tej instytucji to jak wyrok

Aaggaa
@Pytanie

Zus to porazka. Wiem co mowię. Pracowalam tam tyle lat. No ale na szczęście odeszlam. Tam się mozna nabawic nerwicy, depresji. A przelozeni? Oni mysla tylko o sobie. Człowiek się komplementnie dla nich nie liczy. Kto moze niech stamtąd ucieka. Szkoda zdrowia, zycia i nerw. Tam licză się tylko tabelki i statystyki. A człowieka się traktuje jak smiecia. Lepiej isc gdzies sprzatac niz do pracy w Zus.

Tak12Nie
Kolo
@PRACOWNIK.

Wystarczy minimum ambicji by skończyć jakiekolwiek studia. Ale są minimaliści którzy nie mają nawet matury. (usunięte przez administratora)

Tak2Nie4
@Ryszard

Proszę nie obrażać tych osób które nie ukończyły studiów jeżeli nic nie wiesz o tych osobach papierek nie daje gwarancji inteligencji

Tak6Nie2
@Pracownik

Tu nie potrzebne są żadne studia .z resztą kto po studiach by chciał zarabiać 2800 brutto za straszny wysiłek

Tak11Nie
Tk
@ANICZKA

Tak to jest każda na każdą nadaje .masakra jakaś .to jakas tradycja w ZUS ? Obgadywac koleżanki i narzekać wiecznie ? (usunięte przez administratora)

Karola
@Pracownik

Chłopie ze średnim nie masz szans na zmianę pracy. Wszędzie chcą kandydata z wyższym wykształceniem. Rynek pracy jest jaki jest, wygrywają tylko najlepsi i najbardziej ambitni. Lenie ze średnim nie mają szans.

Tak1Nie1
@PRACOWNIK.

(usunięte przez administratora)skoro myślisz że ukończenie studiów polega tylko na chodzeniu na zajęcia.Nie oceniaj czyjejś wiedzy przez pryzmat ZUS.Jak nowe osoby mają się czegoś nauczyć skoro doświadczeni pracownicy nie dzielą się wiedzą.Hmm zastanawiam się co to za pracownik który szkoli już 4 osobę, bo żadna się nie nadaje........Może trzeba doświadczonego pracownika rozliczyć z tego szkolenia a nie obsmarowywać ludzi po studiach którzy nie godzą się na takie traktowanie i odchodzą.

@ANICZKA

To prawda!!!U mnie wypisz wymaluj było to samo!!!Nawet pytania w stylu ,,czy dziecko mam ochrzczone".....Tragedia.Mobbing i kompletny brak kultury.....

@Freja

To jest jakas porażka nowi pracownicy powinni być powoli wdrazani w sprawy i to instytucja powinna zadbać o ich wiedzę szkolenia a nie prosić się starych pracowników którzy są niechętni nowym traktują jakby nowy miał im robotę zabrać .systemy są beznadziejne kto normalny ucieka milion niepotrzebnych aplikacji jakiś z lat 70 z błędami no kto normalny żyjący w 21 wieku umie obsługiwać takie relikty przeszłości

Tak8Nie1
Em
Klient

Jeszcze nigdy nie dodzwonilam się do ZUS... ciągle linie są zajęte. Dlaczego nie uruchomione zostana nowe linie? Hmmm. .. ?

TakNie5
Cyd
@Em

Instytucja ZUS to (usunięte przez administratora) rozpacz, (usunięte przez administratora) i przekonanie o posiadaniu wszechwładzy nad petentem. Komisje lekarskie to przygwozdzonych do foteli kukły z upierdolo... ym nosem od kawy. Nastawieni tylko i wyłącznie na pozbawienie płatnika składek jakichkolwiek świadczeń. Jesteś chory, idziesz do lekarza, ten ci mówi że musisz się leczyć i wyciąga od ciebie 200 zł za każdą wizytę bo - JESTEŚ CHORY I NIEZDOLNY DO Pracy, w pewnym momencie dostajesz wezwanie na komisję lekarska, która stwierdza ze jesteś zdrowy... No to kto kogo w ch.. ja robi? Jedni chcą tylko twojej kasy a drudzy robią wszystko żeby Ci nic nie wypłacić. Bo jesteś dla nich produktem, rzeczą, która biorą do ręki, oglądają, oceniają a potem odkładają z powrotem. Tak jak politycy - istniejesz dla nich tylko podczas wyborów, później możesz zdychać. Zus to najgorsze co nam się przytrafiło, utrzymanie dla tysięcy (usunięte przez administratora) i kłamców, kombinatorów bez skrupułów. Opinia często mówi o tym że to ludzie kombinują żeby pójść na L4 czy zasiłek rehabilitacyjny a nikt nie patrzy na to jak lekarze orzecznicy kombunija żeby Cię (usunięte przez administratora) Kto tu jest gorszy? Kto postępuje gorzej moralnie i etycznie? W białych rękawiczkach stosują (usunięte przez administratora) i kłamstwo. Państwo polskie to pochwała i utrzymuje te bandę niekompetentnych służebników. Jestem rozgoryczony tym jak zachowuje się ta instytucja, (usunięte przez administratora) dna, kompletna porażka systemu zdrowia...

Tak5Nie5
Dama PIK
@Em

Tam jak nie masz znajomości i pleców nigdy się nie dodzwonisz. Ale jak skutecznie będą chcieli cię mobbingować i wyrzucić z hukiem z pracy, to wszyscy podstawieni petenci z całej Polski będą do Ciebie dzwonić.

Michał
Kandydat

Złożyłem ofertę do ZUS, musiałem załączyć CV, LM i jeszcze skan dyplomu magistra... Zaproszenie na zbiorczą rozmowę z innymi kandydatami dostałem na maila (mało co a bym go skasował). Na moje stanowisko kandydowało ponad 20 osób (głównie młode ale i takie około 40 stki również. Sam test to jakieś 12 pytań, głównie z ustawy o ubezpieczeniach społecznych (albo tylko i wyłacznie z tej ustawy, chociaż w ogłoszeniu było wypisane rownież znajomość KPA i rozporządzeń). Ponadto rozwinąć 3 skróty i tyle:) Najlepsze 5 osób zostało zaproszone na rozmowy ustne, reszta do widzenia. Ogólnie bylem negatywnie nastawiony, ale jestem pozytywnie zaskoczony. Inna sprawa to ilość osób starających się o pracę za 2800 brutto na start, w środowisku mało przyjaznym i mocno z poprzedniej epoki? Czy naprawdę jest taki blicht w tej pracy, że warto robić za prawie najniższą krajową? Byle prywaciarz daje więcej......obawiam się że z tego wynika patologiczna jakość obsługi w takich instytucjach państwowych i samorządowych - niskie wynagrodzenie to i niska jakość pracy, a my jako petenci na tym cierpimy. Nie wiem czy mam zazdrościć czy współczuć tym którzy dostaną etat w ZUS - nawet średnie wynagrodzenie w ZUS jest żenujące. Osoby te utoną do emerytury w tej instytucji, wylewając zapewne frustracje na petentów, weryfikując ich po zarobkach których oni nigdy nie osiągną.... mam mieszane uczucia po dzisiejszej rekrutacji.

Tak11Nie
Michał
@Michał

Cała otoczka rekrutacji jakby się aplikowało na conajmniej jakiegoś dyrektora. Za taką kasę tylko z łapanki za karę.

Lol

Pracuję półtorej roku w ZUS Wrocław, macie rację atmosfera kiepska, rządzą tylko osoby 40+ z wykształceniem średnim lub z maturą. Człowieka poniewierają, ciągły stres. Tłumacza sprawy w taki sposób byś jak najmniej zrozumiał a resztę musisz sama się domyślać. Kiedy chcesz zapytać o sprawę kogoś innego robią awanturę. Ciągle dołują człowieka i zero szacunku. Straszne plotkarstwo, obowiązków dużo i nie do przerobienia.

@Lol

To jakaś tradycja ? Te upokarzanie ludzi w całej Polsce ? Ci starzy pracownicy nosa zadzierają nie chcą tłumaczyć zeby robotę nie straciły bo już nigdzie nie znajdą a prawda jest że systemy są ze średniowiecza nikt normalny żyjący w 21 wieku nie rozumie

Tak7Nie
@Jkl

Te systemy milion aplikacji w tej sprawdzasz to w drugiej sro trzecia coś tam jeszcze innego ciągle się wylogowuje musisz logować a co do czego to i tak trzeba liczyc na kalkulatorze 3 świat !!!!

Tak10Nie
@Lol

Tak jak w III Odziale w Warszawie.

NowaWzusie

co możecie powiedzic o jakiś dodatkach dla pracowników, są jakieś? bo słyszałam o np: jakiś zwrotach za kino czy siłownie, jak to naliczają ile mają zwrócić za taki karnet na siłownie czy tam bilet do kina? a jak to jest z tą 13-stką, jest ona wypłacana w grudniu czy kiedy? i ile trzeba przepracować w ZUS zeby dostać ta 13stke? pytam bo jestem tam nowa

Kasia
@NowaWzusie

13 jest wypłacana do 15 stycznia i nie musi być przepracowany cały rok. Jest wypłacana proporcjonalnie,

Tak3Nie1

Ania
@NowaWzusie

Nowa a Ty też od razu na dzień dobry dostajesz najtrudniejsze sprawy jakie mają ?

Linka
@Ania

Trzynastkę dostają te osoby, co przepracowały minimum pół roku z tym, że proporcjonalnie (8,5 % od podstawy za każdy miesiąc). Refundacja za kulturę/sport zależy od dochodów z PIT, jeśli w poprzednim roku miałaś niskie dochody zwracają z tego, co pamiętam 60 % z biletów (trzeba mieć imienną fakturę) do kwoty 400 zł za rok. Do tego na dzień pracownika ZUS w październiku jest 1000 zł brutto (ale tu trzeba mieć rok stażu) I premia kwartalna u nas ok. 800 zł brutto (czyli 600 zł z kawałkiem) - za obsłużenie 150 kont płatników, śmiech na sali :D Dodatkowo refundacja na okulary 400 zł. i wczasy pod gruszą 460 zł/na członka rodziny. Tyle :) Nic więcej nie ma :)

Patrycja
@Linka

Jestem zatrudniona na umowę zastępstwo do końca tego roku, powiedz mi czy przysługują mi premie jakieś na takiej umowie?

Linka
@Patrycja

Ja na umowie zastępstwo brałam premię kwartalną za wyniki, jak każdy pracownik. Ale kokosy to się są, góra 1200 zł berutto za 3 miesiące pracy.

@Ania

nie, dały mi kobitki najłatwiejsze sprawy, i zawsze chętnie wszystko tłumaczą jak o cos dypytuje

TakNie1

@Linka

@Linka a ta premia kwartalna to dla wszystkich z danego oddziału taka sama jest? czy naczelniczka przyznaje jak jej się podoba?? a czy w różnych działach jest różna kwota tej premii? bo ja pracuje na kancelarii i tak sie zastanawiam na jaką kwotę tej premii mogę liczyć w kwietniu.... może ktoś z czytających również pracuje na kancelarii i moze sie wypowiedziec odnosnie tej premii kwartalnej?

@NowaWzusie

Uśmiałem się po pachy to gdzie tak fajnie ?i jeszcze może uśmiechnięte chodzą

@Nik

akurat miłe są, na prawde dobre kobitki

TakNie2

radny
@NowaWzusie

może są na psychotropach stąd ten sztuczny uśmiech

@radny

Mogą nawet i klej wachac nie przeszkadza mi to aby tylko usmiechniete byly ???? ja nie narzekam. Na prawde fajne babki mi sie trafily. Wiem ze sa w innych dzialach mniej mile panie. Doswiadczylam nie raz i nie dwa. Ale w pokoju mam fajne panie. Ogolnie uwazam ze na oddziale w ktorym pracuje wszystkie panie sa mile i pomocne. Najgorsze sa w ser poki co ????

Zbigniew, 7
@Ania

Cześć NowaWzusie! Napisz proszę, gdzie jest taki zwyczaj. Obiecuję osobiście zadzwonić do Twojej Szefowej (może to Szef) i zapytać o zwyczaje. Moim zdaniem, nie masz racji, ponieważ najtrudniejszych spraw zwyczajnie, nie jesteś w stanie opracować. Znam kilkuset tzw. Szefów i nie spotkałem kogoś, kto sam sobie będzie chciał zrobić krzywdę. Moim zdanie zawalisz. Mam rację, czy tylko jesteś malkontentką?

Tak1Nie3
Aga
@Linka

Pracuje w innym urzedzie, tzn w jednostce starostwa i powiem ze wynagrodzenie i te dodatki sa bardzo podobne. Mysle ze w kazdym urzedzie jest to samo.

OLA

czy pracujesz może w Ubs? Proszę o opinię, tam aplikuje

TakNie1
J.

Pracowałam w ZUSie przez 6 lat, do tej pory zastanawiam się, jak tak długo mogłam tam wytrzymać.. Od 5 lat pracuję w firmie prywatnej, teraz po prostu ODDYCHAM! Atmosfera koszmar, jedynie osoba która pracowała w tej instytucji może wiedzieć o czym piszę. Większe poszanowanie pracownika jest w markecie, o obgadywaniu już nie wspominając.. Odradzam, chyba że ktoś chce się nabawić depresji.

Tak34Nie1
@J.

Uciekać gdzie pieprz rośnie nie wchodzić w to szkoda czasu i energii

zgnębiona
@J.

tak w obczernianiu za plecami i narzekaniu to pierwsze, praca w ZUS to najgorsze co mi się przytrafiło w życiu

Tak18Nie
NEt Net
@J.

Ja po 18 latach ( nie wiem jak tam wytrzymałam, do dzisiaj się sobie dziwię) odeszłam w końcu od tej pracy polegającej na rzeźbieniu w gównie na podstawie absurdalnych przepisów, wymogów, wytycznych i procedur pod okiem zapatrzonych w tą chorą instytucję ludzi jak rodem z PRL, liczących tylko na ilość a nie jakość ( statystyka i rankingi muszą się zgadzać z założeniami). Prowadzę własną firmę od roku- pieniądze, satysfakcja i podniesienie poczucia własnej wartości - nie do porównania. O zdrowiu psychicznym nie wspomnę. Nie polecam pracy w tym kołchozie. Szkoda życia.

Tak24Nie1
@Jkl

Wlazidupy mają całkiem dobrze na niczym się nie znają tylko uśmiechają a robota sknocona

Tak8Nie1
@J.

Ja od roku i to najgorszy rok ciągle poganianie .nie można spokojnie iść na 1 dzień urlopu pierwszy raz pracuje w miejscu gdzie człowiek boi się pójść na urlop ze względu na ogrom spraw . Wszystko na ostatnią chwilę poganianie innych wydziałów . Nie spodziewałam się takiego chaosu .ci ludzie wieczni malkontenci stracony rok patrząc na tą depreche

Tak25Nie2
Zniechęcona

Nikt nic nie wie "Czeski film" ale ma być zrobione jak zrobisz coś co rozgryziesz sama to oni i tak mają inną wersję. Depresja murowana.

Tak13Nie
OLA
@Jk

czy może pracujesz w Ubs?? Ja tam kandyduje. Napisz coś więcej

Tak70Nie
Kajtek
@K.K.

Najlepsze to złote i srebrne odznaki ZUS dla wybrańcow. PRLowska paranoja. Na zbiorowym zdjęciu zdobywców odznaki średnia wieku to jakieś 55 lat. Sanatorium Miłości.

Tak23Nie
@Kajtek

Wiesz...niech sobie nagradzają za efekty. Byle za tym szły jakieś pieniądze dla pracownika. Pamiętam niedawno rok, kiedy nasz oddział miał rewelacyjne wyniki. Dyrekcja pojechała do centrali po "uścisk dłoni", a pracownicy mogli sobie pooglądać przywieziony przez nich puchar !!!! Kpina. Po pół roku wypłynęła na światło dzienne wiadomość, że dyrekcja dostała kilkadziesiąt tysięcy złotych.

opinia z boku
@K.K.

To co napisałaś brzmi bardzo pesymistycznie, zupełnie jak w reklamach pracuj.pl, z koszmarnym szefem, z mottem przewodnim 'sprawdź czy nie szukasz'. Na pocieszenie, takie formy motywowania jak oklaski, nieprzejrzyste ścieżki awansu, przeciążenie, są często obecne w korpo, tych niby uznanych, pracodawców roku. Skoro jest tak źle w ZUS, to może Waszą wiedzę z ubezpieczeń społecznych doceniłyby firmy prywatne, wszyscy którzy zatrudniają pracowników i muszą rozliczać się z ZUS?

Tak14Nie
Zz
@K.K.

Ja już mam to za sobą. Odeszłam po 19 latach pracy i jestem szczęśliwa. Mam nową pracę tak samo płatną na starcie. Ludzie całkiem inni, mili, ciekawi nowej osoby a nie zgorzkniali. Tyko żałować, że tej instytucji poświęciło się 19 lat. Wszystkim nieszcześliwym życzę odwagi do zmian.

Tak37Nie
Mia
@Zz

Ja też mam to za sobą po ponad 20 latach... Żałuję tylko tego że tak długo zwlekałam.. teraz chcę mi się rano wstać i iść do pracy... Inna atmosfera, ludzie nie zasklepieni w tej zusowskiej skorupie...czasem warto zaryzykować, to najlepsze co można dla siebie zrobić.. a ZUS? Cóż można powiedzieć.. przerost formy nad treścią tak ogólnie.. wiele osób tam pracujących nie nadaje się nigdzie indziej... To trochę taka przechowalnia..

Tak24Nie
Zz
@Mia

Też tak myślę. To roztrzepywanie gówna na piankę... Zawiść, wieczne narzekanie, ale tak naprawdę to zasiedziani pracownicy nic nie zmienią. Po pracy W ZUS nie posiada się żadnych umiejętności przydatnych W innym miejscu. Obsługuje się 15 aplikacji stworzonych tylko dla ZUS, więc czym się chwalić. Mnie uratowały studia, które skończyłam. Dzięki nim mam nową, godną pracę, ktorej nauczyłam się od podstaw. Watro inwestować W swój rozwój i nie bać się zmian.

Tak24Nie
@Mia

Twój wpis motywuje mnie do zmiany .też nie lubię tej pracy i chciałabym pracować w sympatycznej atmosferze z uśmiechem na twarzy codziennie wstawać .

Tak15Nie1
Marta
@Mia

Najbardziej przemądrzali są ludzie ze średnim lub bez matury. Pchają się do wszystkich komisji, związków itd. Średnia wieku 40+

Tak12Nie
Miki01
@K.K.

Cała prawda o tej instytucji, 26 lat stażu i wszystko już w ZUS widziałam.