Opinie o ZUS w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie ZUS. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie ZUS o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: IT i telekomunikacja - doradcy techniczni

Najnowsze opinie pracowników i kandydatów do pracy o ZUS w Warszawa

Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
K.K.

Mogę coś powiedzieć na temat pracy w ZUS. Pracuję 18 lat w RKS w jednym z mniejszych oddziałów. Obowiązkami jednego pracownika możnaby obdzielić 10 etatów. Wymagania stawiane jak dla NASA. Pensje jak w markecie. Wszystko robione pod publiczkę- propaganda sukcesu wszechobecna. Warunki lokalowe przedstawiają poziom europejski tylko na salach obsługi klienta, reszta pomieszczeń trąci PRLem. System, na którym pracujemy pozostawia wiele do życzenia. Merytorycznie trudny do ogarnięcia. Kieruja nim algorytmy niezgodne z rozporządzeniem. Błędy systemu odbierane są przez kierownictwo jako błędy pracowników, którzy nie dość że muszą na takim narzędziu pracować,vto jeszcze wysłuchują pretensji przełożonego. Mobbing -wszechobecny, stres, presja vczasu, tabelki, wytyczne, sprawozdania, skomplikowane procedury, przerost formy nad treścią. Lista absurdów jest bardzo długa. Zwolnienia źle widziane,vprzerwy dla młodych mam - źle widziane (przeżyłam na własnej skórze comiesięczne pogadanki o mojej laktacji z panią kadrową -oderwaną z resztą od rzeczywistości). Kierownictwo podniecone pochwałami Centrali nie ma pojęcia, jak wygląda droga do osiągnięcia danego celu. Pracownicy słabo nagradzani. Profity za wykonane cele zbiera dyrekcja. Podwyżki średni co 3 lata...niedługo dogoni mnie najniższa krajowa. Dla wybrańców podwyżki co roku przyznawane po cichu. Pracownicy znerwicowani, zastraszani, poniżani. Spędy cotygodniowe, celem wysłuchania, że ciągle mało i źle. Nikt się nie odzywa, nikt się nie broni. Satysfakcja z pracy żadna, ponieważ wykonując jedno zadania ma się ciągle świadomość że 10 innych zostało nietknięte. Już na początku miesiąca kubeł zimnej wody na głowę: plan pracy na 1000 zadań - od początku jest się na przegranej pozycji.

Selavi

Pracowałam w ZUS kilkanaście lat i stwierdzam, że byłam w zakładzie psychiatrycznym a potem w piekle. W ZUS rządzi Lucyfer z Belzebubem a większość pracowników to żywe wcielenia diabła. Coś strasznego. Szczęśliwi Ci co tam już nie robią za niewolnika i nie są już mobbingowani. Dziękuję Bogu, że wyrwał mnie z tego piekła, szpon tych opętanych, podłych, wrednych, zakompleksionych, smutnych, posępnych, zazdrosnych, nieszczęśliwych plociuchów, prostaczek, głupio mądrych psychopatek z narcystycznym zaburzeniem osobowości. PRL-owskie znajomości, układy, kliki, kolesiostwo i nepotyzm. Jeśli przyjdzie ktoś pozytywny, pogodny, dobry na wysokim poziomie intelektualnym, z obyciem, kulturą osobistą i z urodą to niszczą kogoś takiego chorzy toksyczni ludzie z licznymi zaburzeniami psychicznymi. Większość z nich powinno się leczyć u psychiatry i mieć sądowe wyroki za (usunięte przez administratora) i stalking. PRL-owska patologia wyćwiczona w kłamstwie, chamstwie, manipulacji, szantażu, przemocy, zadawania bólu i niszczeniu. Oto obraz pracy w obozie zagłady ZUS.

pannaJoAnna

czy jest ktoś kto pracuje na stanowisku ds.opracowania decyzji i korespondencji ? cięzko jest? dużo obowiązków? najniższa krajowa na start? jakie mieliście pytania na teście?

Martyna
Kandydat

Ile zarabia naczelnik w zus? Zastanawiam się jaka jest różnica np między aprobantem a naczelnikiem.

Dora
@Martyna

Około 14 tys brutto plus premie kwartalne, roczne, trzynastki itp to wychodzi z 18 tys brutto

Z płac
@Dora

To chyba zarobki Dyrektora Oddziału. Naczelnicy to 7-9 tys. brutto.

Andzia Nowy wpis
@Z płac

7 brutto to na dzien dobry dostałam jako specjalistka ale zwolniłam sie bo tam nie da sie wytrzymac taki mobbing

Kolec Nowy wpis
@Andzia

7 tys??? na początek? to od czego ten specjalista? na początek dają ok 3200 /

ikonka

Sprawdź 31 opinii klientów firmy ZUS w Warszawa.

Sprawdź
Mel

Ludzie Ci co rozchorowali się przez ten Zus i przez mobbing ze strony kierownictwa powinni się zebrac i zlozyc pozew zbiorowy i o odszkodowania za utratę zdrowia. Bo to co oni robili i robią z ludzmi przechodzi ludzkie pojecie.

Natala Nowy wpis
@Mel

W ZUS nic się nie zmieni niestety. Ja straciłam wszelką nadzieję na zmianę i po 26 latach pracy złożyłam wypowiedzenie powodując zdziwienie nie do opisania. Kierownictwu się wydawało, że można jeździć po mnie jak się chce, przecież się nie zwolnię ????. Pracuję już kilka miesięcy w nowej pracy i nie wyobrażam sobie powrotu, także można. Naprawdę można wyrwać się nawet po tylu latach. Na zmiany w traktowaniu pracowników nie liczylabym.

Zuza Nowy wpis
@Natala

Życzę wszystkiego dobrego !Dobra decyzją

Pink
Kandydat

Czy jest ktoś kto po odejsciu z Zus po roku chciałby spowrotem wrócić?

@Pink

Ja odszedłem 31.12 i za nic tam nie wrócę. Ciągle tylko spotykam moje koleżanki na L4, bo nie dają rady. A ja w końcu mam spokój i normalną pracę :) może słonko za bardzo przygrzalo, że chcesz wrócić?

Była płacówka
@Pink

13 lat w ZUS, od stycznia w nowym miejscu. Zmiana na plus. Spokojny sen, do pracy idę z uśmiechem, przełożeni szanują pracownika. W moim dawnym ZUSowskim Wydziale coraz mniej starej gwardii. Każde odejście to sygnał dla pozostałym że jednak można... Życzę Wam odwagi by spróbować coś zmienić. Tym, którzy zostaną w ZUS dużo sił. Chylę czoła bo zadań macie coraz więcej a ręce nadal dwie. Pozdrawiam!

JaNka

Info dla chętnych do pracy w ZUS: staż pracy 32 lata,7 miesięcy, stanowisko od 16 lat wciąż takie samo-starszy inspektor, wynagrodzenie brutto 4500zl, po prostu prestiż!Oby do emerytury dożyć, ani dnia więcej w tej firmie.

@JaNka

Otóż to. Szkoda zdrowia na taką pracę. Ja 22 lata pracy i 3500 brutto. Śmiech na sali. I jeszcze wiecznie kierownica obcinala nagrody. Bez uzasadnienia. Chamstwo, szok po prostu.

Specjalistaoduczciwosci
@Wolna

W Zusie dobrze zarabiają tylko obrzydliwie brzydkie, zapasione babochłopy. Bez wykształcenia, bez kultury, prawie kazda po znajomości, w układach towarzyskich i rodzinnych. Wszystkie główne specjalistki od plotkarstwa, wyrabiania opinie innym, donosicielstwa, podlizywania się i znęcania się. Ich awanse i zarobki rosną wprost proporcjonalnie do ich głupoty, chamstwa, kłamstwa, szantaży i manipulacji. To wyścig szczurów. Kiedyś za 1 zł zeżrą się nawzajem. Nigdy nie zapomnę ich obrzydliwej brzydoty, głupoty, chamstwa, wścibstwa, plotkarstwa, zazdrości i nienawiści. Jak dobrze, że nie ma mnie już w tym toksycznym towarzystwie obłędnie chorych, wściekłych i niezrównoważonych psychicznie i emocjonalnie psychopatek. Pomyślcie tylko z jakich one (usunięte przez administratora) muszą wychodzić, że są tak podłe i nieludzkie.

Kiki
@Specjalistaoduczciwosci

Oj tak. Ja pamiętam jak jedna taka za, ścianą mi (usunięte przez administratora) obrabiała, nie wiedziała ze jestem w pokoju. A twz taki babochlop ze szok. Ochyda normalnie. Tes sie ciesze ze juz tych gęb nie muszę ogladac i wykonywać polecen wstretnych kierownic

@Specjalistaoduczciwosci

Tak to wszystko prawda co Pani napisała, pracuję uczciwie kilkadziesiąt lat i potwierdzam, że tylko psychopatki pozbawione zasad moralnych, empatii, nie mające wyższych celów w życiu idt.mają się jak pączki w maśle a ich głównym celem w życiu jest niszczenie innych ale chore to one nie są i nie ma dla nich żadnego usprawiedliwienia bo doskonale wiedzą co robią a chory psychicznie nie.Po tylu latach pracy przez takie osobniki mam zniszczone zdrowie a one kwitną mają mało pracy a ich głównym zadaniem jest szpiegowanie,plotkarstwo, oszczerstwa, wyśmiewanie się z innych pracujących uczciwie na ich wypasione pensje ,nagrody,premie i jeszcze są o grozo innym stawiane za wzór do naśladowania!Ale nie będąc taką jak one mogę sobie spojrzeć prosto w oczy bez wyrzutów sumienia, a one co widzą patrząc sobie w oczy swoją wewnętrzną brzydotę, zgniliznę moralną, brak sumienia idt ?

Kiki
@Wściekła

Oj tak. Zgadzam się z Panią w 100%. Coś, okropnego od lat dzieje się w tej instytucji. Praca z kobietami jest okropna. Jedna drugą w łyżce wody by utopiła. A naczelniczki jeszcze lepsze. Nastawione na niszczenie ludzi. Porażka co się tam dzieje. Ciągłe nękanie, zastraszanie, mobbing. Coraz więcej ludzi z d) ugim stażem odchodzi a mobbery mają się świetnie.

Jokoono
@JaNka

ja pracuje 30 lat mam stanowisko specjalisty

VaBank
@Jokoono

Co widać, słychać i czuć. Wystarczy jedno zdanie a już wiadomo z kim masz do czynienia. Specjalista od czego? Znam takie specjalistki od niczego a raczej z tytułu znajomości i układów. Może jeszcze będzie szansa na głównego. Musisz się trochę postarać. Wiernie służyć, dobrze podsłuchiwać i donosić, skutecznie manipulować, dokuczać i niszczyć zwłaszcza ludzi uczciwych, wykształconych i pracowitych. Życzę powodzenia.

Nowa
@Jokoono

I jakie ma Pani zdanie? Faktycznie za dużo pracy i chora atmosfera?

Julia

Od 2020 roku czekam na wypłacenie nadgodzin. Od 2019 roku nie byłam na urlopie, w tym roku miałam mieć urlop od 5 września, ale został on odwołany. Do 30 września powinnam wykorzystać zaległy urlop, ale nie mogę, więc przepadnie, o pieniądzach za te dni mogę zapomnieć. Ja nie mogę dostać nawet 1 dnia wolnego a niektórzy normalnie mają urlopy. Poszłabym na l4, bo już fizycznie i psychicznie nie wyrabiam, ale lecz zaraz miałabym kontrole z zusu,

Zmienić pracę!

Klik
@Julia

Chcą Cię wykończyć, czyli stosują względem Ciebie przemoc (usunięte przez administratora)i fizyczną. Zapytaj się pracodawcy czy wie o tym, że jest to karalne. Zgłoś to do Inspekcji pracy. Ale z pracą możesz się pożegnać i tak nikt nic z tym nie zrobi, dlatego to robią bezkarnie. Takich jak Ty jest miliony. Ktoś ma chrapkę na Twoje miejsce pracy i zaczynają manipulować Tobą. Tam rządzą wściekłe legiony (usunięte przez administratora)zła, chciwości, (usunięte przez administratora)i nienawiści, które niszczą wszystko co dobre i wartościowe.

@Julia

Złóż skargę do Inspekcji Pracy i załóż sprawę w sądzie o nieprzestrzeganie Kodeksu pracy przez pracodawcę i stosowanie przemocy psychicznej czyli mobbingu, dyskryminacji i nierównego traktowania.

Nowa
@Julia

Hmmm czemu inni mają urlopy a Pani nie? L4na stan psychiczny? Czemu urlop został odwołany?? Pieniądze za urlop nie mogą przepadnsc.kodeks pracy

Gacek
Kandydat

Dzisiaj byłem na castingu do pracy w Zus Chrzanów praca dla Archiwisty zagadnienia typowe dla archiwisty a więc jak procentowo wychodzą składki czyli chorobowe rentowe i emerytalne kolejno jakie zasiłki wymienione między innymi pincet i 300 wypłaca Zus Uwaga takie pytania i podobne nie mające nic wspólnego z archiwizacja i Archiwum wymyśliła pani Zca Naczelnika w Chrzanowie ! Młoda Pani 30 plus a już Naczelnikiem ????Pytania dla Achiwisty może były 3 z 20! ! !

VaBank
@Gacek

Tam jest ustawka z wszystkim. Nic i nikt nie jest przypadkowo. Przyjmują swoje doborowe towarzystwo. Rodzina i znajomi. Tak się ustawia i rządzi stara bolszewicka i sowiecka klika swoimi. Z pokolenia na pokolenie ciągle ta sama komunistyczna hołota wyćwiczona w kłamstwie chamstwie, lenistwie, manipulacji, szantażu, dręczeniu i niszczeniu tych, którzy nie są z ich czerwonej kliki.

Profesor

Przyszła kiedyś do pracy w ZUS w CWK w Koszalinie taka miotła oczywiście po znajomości i zaczęła swoje zamiatanie. Kwadratowa, brzydka, wyniosła, bezczelna, zarozumiała, agresywna i niezrównoważona psychicznie. Była bardzo mocno wtajemniczona w plotki, oszczerstwa i pomówienia o danej osobie, która pracowała kilkanaście lat. Jeszcze nie zdążyła dobrze przekroczyć progu ZUS a już zaczęła (usunięte przez administratora), narcystyczne i (usunięte przez administratora)gierki i zaczepki, krytykowanie, (usunięte przez administratora), prześladowanie i niszczenie. Nikt nie był zgorszony jej panoszeniem się, chamskim i niezrównoważonym psychicznie zachowaniem. Takie chore stwory tam pracują. Im brzydsza i bardziej wredna i (usunięte przez administratora)tym większe uznanie i szacunek ma w oczach zusówek. Im ładniejsza, normalna, wykształcona i pracowita osoba tam pracuje tym większe nękanie i prześladowanie ją spotyka. Jednym słowem istne piekło.

były_zus
@Profesor

Podpisuje się dwoma rękoma... byłam widziałam. Istne piekło!

były_zus
@VaBank

Podpisuje się dwoma rękoma... istne piekło! Nie polecam pracy w ZUS, zawiść, zazdrość, stres, dupolizanie, obrabianie (usunięte przez administratora) i nic wiecej bleeee

@były_zus

W Zus Senatorska tez chamstwo. Na rozmowie kwalifikacyjnej przeprowadzają śledztwo. To nie ma nic wspólnego z pytaniami o pracę. Szczególnie taka jedna pani od rekrutacji. Szok. Trzeba to gdzies zglosic bo to chore jest.

Esz
@Bi

Może Pani powiedzieć coś więcej? Niebawem mam spotkanie i rekrutacyjne i ciekaw jestem czego się spodziewać.

@Esz

Być może u Pana będzie ok. Akurat ja jestem zniesmaczona Pania blondynka od rekrutacji. Po prostu chamstwo. Wyciaga z czlowieka takie informacje, ze szok. Jest wstretna. Moze dla faceta bedzie inna. Ja jestem zniesmaczona.

@Esz

Stwierdziłam, że wiecej do Zus startowac nie bede skoro tak niemila kobieta przeprowadza rekrutację. Ona kompletnie nie szanuje czyjejs prywatnosci. Przeprowadza jeden wielki wywiad.

@Esz

A i jeszcze zastanawiam się nad zgłoszeniem jej zachowania gdzieś wyżej. Bo tak przeciez byc nie moze. Kim ona jest, ze sledztwo przeprowadza.

@Bi

Niestety w większości rekrutacji tak to wygląda zadaja takie pytania aby zniechęcić czasami myślę żeby zrobić przykrość nie wiem co o tym myśleć...Dziwny ten świat generalnie jest dziś.

@Zuza

To prawda. Coś okropnego się dzieje. Ta kobieta byla naprawdę okropna. Pani z Senatorskiej. Nie rozumiem co nią kieruje.

@Zuza

Taka kobieta nie powinna przeprowadzać rekrutacji. Bo w jej wykonaniu to nie rekrutacja tylko jakieś śledztwo.

@Bi

Jesteś z Warszawy to po co pchasz się do tak okropnego miejsca, jak ZUS. Jest tyle fajnych, przyjaznych miejsc pracy w stolicy. Szkoda Twojego zdrowia :) potraktuj ta Panią jako przestrogę, później masz taką kierowniczkę, zastępcę, dyrektora, kadrowa. Więc razy klika taką Panią masz

Nick
@Bi

Ja byłam na rekrutacji na Senatorskiej poczatku sierpnia albo koniec lipca, wtedy były w komisji 4 osoby, akurat pani z kadr była w ok, ale na 3 osoby poza tą panią tylko 1 zadała mi jakiekolwiek pytanie i ogólnie była dziwna atmosfera na tej rozmowie. Tego samego dnia był najpierw test a później rozmowy ze wszystkimi, którzy byli tego dnia. W sumie czekałam na rozmowę chyba ponad dwie godziny bo nie było wiadomo w jakiej kolejności będą zapraszać kandydatów do pokoju rekrutacyjnego. Cały czas są ogłoszenia na tą Senatorską ale po opiniach, które czytam na tym forum trochę boję się próbować drugi raz.

Kolo
@Nick

Ja też byłam juz na dwóch rekrutacjach i nie wiem tez czy dalej próbować. Zastanawiam się właśnie. No ale moze warto.

@Kolo

Prawda jest taka że jak nie jesteś rodzina jakimś znajomym z kimś z zus to nie masz szans dostać tam pracy .można jeździć w nieskończoność niestety !Panie w Zus to święte (usunięte przez administratora)i pilnują swojego pastwiska !Można w wieku 30 plus juz być jak Pani z Chrzanowa Naczelnikiem (usunięte przez administratora)razy dwa !

Nick
@Kolo

@Kolo jeśli nie masz na razie na oku jakiejś innej pracy możesz spróbować, jeśli nie do tego samego wydziału to np. do innego albo na inne stanowisko. Ja mam takie wrażenie jeśli chodzi o rozmowy kwalifikacyjne, że jak jest zła atmosfera na rozmowie albo osoba, która prowadzi rozmowę jest nieuprzejma, to niestety w tym miejscu pracy na codzień może być podobnie, ale może w innych wydziałach jest ok. Ja byłam na rozmowie na stanowisko ds. obsługi płatników i ubezpieczonych na Senatorską

Ewa
@Gacek

Jak przyjechałam na casting mówili przed nim że wygra facet i tak się stało. Wygrał gość będący tam na stażu podobno !Czyli stanowiska są tworzone pod kogoś te ich castingu nie mają nic wspólnego z uczciwiscia niestety !Robi się z ludzi (usunięte przez administratora) !straszne to !Już nigdy więcej

@Ewa

Ewa to nie przypadek niestety tam robią nas na szaro z tymi śmiesznymi castingami!

ZK
@Ewa

Pewnie ten co wygrał to jakiś od tego Kierownika z Oświęcimia ktoś rodzina czy jakoś obaj z Chełmka trzeba było posadkę załatwić mówisz i masz !Brawo Polsko nie liczy się czy kształcony czy zdolny czy chce pracować tylko przynależność do ...

@ZK

No tak wszystko się składa w całość ten Kierownik coś ma nazwisko od ziemniaków czy jakoś tylko nie po naszemu .Karierowicz był SLD a teraz (usunięte przez administratora) a niby kształcony bardzo ale stanowisko ma !

Kajtek
@K.K.

Najlepsze to złote i srebrne odznaki ZUS dla wybrańcow. PRLowska paranoja. Na zbiorowym zdjęciu zdobywców odznaki średnia wieku to jakieś 55 lat. Sanatorium Miłości.

@Kajtek

Wiesz...niech sobie nagradzają za efekty. Byle za tym szły jakieś pieniądze dla pracownika. Pamiętam niedawno rok, kiedy nasz oddział miał rewelacyjne wyniki. Dyrekcja pojechała do centrali po "uścisk dłoni", a pracownicy mogli sobie pooglądać przywieziony przez nich puchar !!!! Kpina. Po pół roku wypłynęła na światło dzienne wiadomość, że dyrekcja dostała kilkadziesiąt tysięcy złotych.

opinia z boku
@K.K.

To co napisałaś brzmi bardzo pesymistycznie, zupełnie jak w reklamach pracuj.pl, z koszmarnym szefem, z mottem przewodnim 'sprawdź czy nie szukasz'. Na pocieszenie, takie formy motywowania jak oklaski, nieprzejrzyste ścieżki awansu, przeciążenie, są często obecne w korpo, tych niby uznanych, pracodawców roku. Skoro jest tak źle w ZUS, to może Waszą wiedzę z ubezpieczeń społecznych doceniłyby firmy prywatne, wszyscy którzy zatrudniają pracowników i muszą rozliczać się z ZUS?

Zz
@K.K.

Ja już mam to za sobą. Odeszłam po 19 latach pracy i jestem szczęśliwa. Mam nową pracę tak samo płatną na starcie. Ludzie całkiem inni, mili, ciekawi nowej osoby a nie zgorzkniali. Tyko żałować, że tej instytucji poświęciło się 19 lat. Wszystkim nieszcześliwym życzę odwagi do zmian.

Mia
@Zz

Ja też mam to za sobą po ponad 20 latach... Żałuję tylko tego że tak długo zwlekałam.. teraz chcę mi się rano wstać i iść do pracy... Inna atmosfera, ludzie nie zasklepieni w tej zusowskiej skorupie...czasem warto zaryzykować, to najlepsze co można dla siebie zrobić.. a ZUS? Cóż można powiedzieć.. przerost formy nad treścią tak ogólnie.. wiele osób tam pracujących nie nadaje się nigdzie indziej... To trochę taka przechowalnia..

Zz
@Mia

Też tak myślę. To roztrzepywanie gówna na piankę... Zawiść, wieczne narzekanie, ale tak naprawdę to zasiedziani pracownicy nic nie zmienią. Po pracy W ZUS nie posiada się żadnych umiejętności przydatnych W innym miejscu. Obsługuje się 15 aplikacji stworzonych tylko dla ZUS, więc czym się chwalić. Mnie uratowały studia, które skończyłam. Dzięki nim mam nową, godną pracę, ktorej nauczyłam się od podstaw. Watro inwestować W swój rozwój i nie bać się zmian.

@Mia

Twój wpis motywuje mnie do zmiany .też nie lubię tej pracy i chciałabym pracować w sympatycznej atmosferze z uśmiechem na twarzy codziennie wstawać .

Marta
@Mia

Najbardziej przemądrzali są ludzie ze średnim lub bez matury. Pchają się do wszystkich komisji, związków itd. Średnia wieku 40+

Miki01
@K.K.

Cała prawda o tej instytucji, 26 lat stażu i wszystko już w ZUS widziałam.

Jk
@K.K.

Najgorsza praca .depresja na starcie.wymagania kosmiczne za minimalne wynagrodzenie. Każda inna lepsza .nie polecam żaden rarytas

@Zz

No niestety rynek pracy nie potrzebuje oderwanych od rzeczywistości ludzi.

@K.K.

Bardzo depresyjna praca .ciągle mało ciągle za wolno więcej więcej . Jeden pracownik a roboty za 10 za minimalne wynagrodzenie

@Mia

Pracuje nie cały rok ale też mam dość tych skorzknialych ludzi .nie dobrze mi się robi jak mam iść do pracy. Ciągle stres ciągle wyścig z czasem . Odkąd pracuje w ZUS jestem strasznie nie miła mam pesymistyczne nastawienie zamiast cieszyć się życiem . Bardzo depresyjna praca nie polecam najgorszemu wrogowi. Brzydcy zgorzkniali depresyjni ludzie

Tolek
@Ja

Średnia wieku pracowników to 40+. Bez żadnych perspektyw i przyszłości.

@Tolek

No niestety trzeba im współczuć i wiać zarazem żeby nie stać się 40 bez perspektyw .dlatego pewnie nie lubią młodych pracowników

aaa
@Tolek

Kurka chata jak w pkobp..

Tolek
@Ja

A gdzie oni pójdą jak większość nawet nie na wyższego wykształcenia. Niektórzy nie mają nawet matury !!!

@Tolek

A co mnie oni obchodzą skoro są po 40 i bez perspektyw bez wykształcenia bez matury bez języków bez prawa jazdy bez samochodu na twarzy grymas jakby za kare była ja mówię o sobie że trzeba wiac mam dopiero 26 lat i wszystko to czego oni nie mają chec do życia po pierwsze

@Miki01

O widzisz!!! A ja przeciwnie...kiedy już myślę, że wszystko widziałam i nic mnie nie zaskoczy, to mój cudowny pracodawca staje na wysokości zadania i udowadnia mi, że można być głębiej niż (usunięte przez administratora) Umiejętności doceniania, wiarygodność oraz szczerość to cechy nieistniejące wśród wyższej kadry kierowniczej. Konstruktywna krytyka odbierana jest jako niesubordynacja. A później pracodawca jest zdziwiony, że pracownicy robią zły PR i przy pierwszej okazji uciekają z zakładu.

Niunia
@K.K.

Idealnie to ujęłas. Wszystko jest prawdą co piszesz. Przelozeni nie motywuja swoich pracowników tylko dołują, zastraszają, krzyczą. Takiej pracy nikomu nie życzę i takich przelozonych. To ludzie pozbawieni ludzkich zachowan rzadza tą instytucja. A Ci kierownicy są jeszcze gorsi. Chcą wyjsc przed szereg zeby przypodobac się dyrekcji. Atakują ciagle pracownikow i wprowadzaja nerwowa atmosferę. Szok.

Goscii
@Niunia

Zgadzam się w 100 procentach.Niedługo wieje stąd????

Niunia
@Goscii

Masz rację, uciekaj z tej chorej instytucji.

Halina
@Niunia

Dokładnie, podpisuję się całym sercem pod tymi komentarzami. Kiedyś wydawało mi się, ze praca w Zusie oznacza prestiż, teraz jako były pracownik mogę powiedzieć, że to były moje najgorsze dwa lata, z wyjątkami gdzie było dobrze. W ciągu dosłownie miesiąca dużo schudłam ze stresu, nie mogłam jeść i spać, zaczęłam chorować, co wcześniej mi się zdarzało bardzo rzadko. Praca nastawiona na ilość nie jakość. Zero ogranizacji, starsi pracownicy niechętni do pomocy, wieczny stres i niezadowolenie. Nawał roboty, że nie wiadomo w co ręce włożyć, trzeba mieć dobre układy z kierownikiem to wtedy jest spokój, a i te co tygodniowe zebrania, jedna wielka porażka. Nie polecam pracy w Zus, a szczególnie w SER .

Jk
@Halina

Jaki tam prestiż nie rozsmieszajcie mnie spadłam z krzesla

aaa
@K.K.

Jakbym czytał o pracy w PKO BP SA..

Kitka
@K.K.

Szacun dla Ciebie. Mnie wystarczyła rozmowa kwalifikacyjna. Nie interesowało rekruterów moje doświadczenie i pasja do zawodu. Zadawali bzdurne pytania żeby mnie uwalić. Cieszę się że nie dostałam stanowiska. Ciekawe co zrobili z pracownikiem którego miałam zastąpić. Współczucie ????

sibelkacem
@K.K.

W ostatnich 5 latach podwyżki wynikające z ZUZP, czyli dla wszystkich, były co roku, poza jednym rokiem. Jeżeli Pani myli się w tej sprawie, to na ile wiarygodne są pozostałe stwierdzenia...

@sibelkacem

Nie kłam, pracuję 4 lata i raz była tylko podwyżka.

Dagmara
@K.K.

Znam to 18 lat życia straciłam w tym kołchozie!!!

Tomek
@K.K.

Uczciwy obywatel RP chcąc się wyleczyć musi korzystać z prywatnej opieki! Przykro mi że musicie Państwo pracować dla tego podmiotu ???? jak Polak może okradać drugiego Polaka to jest dramat kiedy Polska przejrzy na oczy i skończy z tymi bandytami btw co Wy tam robicie jako pracownicy z czego się utrzymuje firma? Z pieniędzy Polaków (usunięte przez administratora) z Waszych pieniędzy krew mnie zalewa jak pomyślę o tej firmie która nas wszystkich jawnie okrada!

Antygona
@K.K.

Rozumiem w stu procentach i dołączam się, jako orzecznik z 14-letnim stażem Miejskiego Zespołu Orzekajacego o Niepełnosprawności w Gdańsku - warunki pracy identyczne, (usunięte przez administratora) zjawisko powszednie, u nas potrafi być tak, że orzekam człowieka po czym schodzę przyjmować wnioski, w międzyczasie uzupełniam braki w kiblu i przynoszę płyny do mycia WC, podłogi itp. Dramat..

Kami
@K.K.

To jakaś masakra.. Czytalam że ZUS ma byc zarządzany jak firma komercyjna, ale z tego co piszesz to przelozeni nie mają podstawowej wiedzy o zarządzaniu (usunięte przez administratora) poniżanie itd)? Jakie to słabe.

Now
@K.K.

Orientuje się ktoś jak wyglada praca w wydziale ORG? Czy tam się zajmujecie, jest tam tak samo ciężko jak w SER?

Anti
@K.K.

W samo sedno. Warunki pracy okropne, nie wspominając o PRLowskich łazienkach, braku miejsca na spokojne zjedzenie posiłku nie wymagając już podgrzania czy przechowania w lodowce. Wyciskanie z pracownika ostatnich sił dla wskaźników.

Tomasz
@K.K.

Skoro tak Ci źle to co tam robisz tyle czasu?

Specjalista
@Halina

Na tych zebraniach stoją wszystkie sługusy, podlizuchy i donosicielki pod ścianą płaczu i czekają na rozstrzelanie wspaniałymi komplementami ze strony narcystycznej, psychopatycznej naczelniczki, która wypełnia rozkazy komunistycznej kliki z centrali takich samych psychopatów jak ona. W trakcie zebrania jedna wielka cisza. Po zebraniu nagle wszystkie odważne tchórze i narcystyczne psychopatki mają bardzo dużo do powiedzenia w swoich oczywiście hermetycznych klikach. Wtedy lecą same ploty. Tak się zachowuje bolszewicka i sowiecka chołota wyćwiczona w chamstwie, kłamstwie, plociarstwie, niszczeniu i prześladowaniu.

@Specjalista

Brawo za odwagę to prawda

Odwaga
@Zuza

Znam taką jedną świętą z pierwszej ławki w kościele. Przyszła oczywiście po koneksjach i znajomości z dyrektorem. I wcale tego nie ukrywała. Każdy o tym wie. Obłożona z każdej strony różańcami, w oknach mieszkania wizerunki Matki Bożej, ale bez kija do niej nie dało się podejść. Toksyczna, złośliwa, wredna, głupio mądra, zarozumiała, głośna, wiecznie nadęta, agresywna i niezrównoważona psychicznie, narcystyczna psychopatka. Zero wykształcenia, zero wiedzy, zero kompetencji i zero urody. Po wielu latach okazało się, że nie zajmuje się ciężką i odpowiedzialną pracą jak inni a tylko i wyłącznie podlizywaniem się, donosicielstwem, uporczywym dręczeniem i nękaniem szczególnie młodej, ładnej i wykształconej dziewczyny, której nie sięgała do pięt. Zawsze krzyczała na cały korytarz ZUS widziałam, słyszałam. Nikt jej nie mógł zwrócić uwagi, bo wyleciałby z ZUS z hukiem. Oprócz szpiclowania ludzi w pracy zajmowała się również śledzeniem ich życia prywatnego i przekazywaniem cennych informacji swojej przełożonej naczelniczce oczywiście tak samo świętej jak ona sama i z takim samym zaburzeniem osobowości czyli narcyzmem i psychopatią. Dodam, że ta pierwsza święta rejestrowała wszystkie sprawy tylko i wyłącznie z jednym symbolem. Innych symboli nie znała, taka była mądra. W tym była genialna. To nic, że trzeba było sprawę usunąć i zarejestrować ją prawidłowo i z prawidłowym symbolem. To nic. Była kierowniczka po znajomości nie mogła się odnaleźć w roli referenta z pensją głównego specjalisty. Specjalisty od czego? Od szpiegowania, donosicielstwa i stosowaniu przemocy psychicznej zwłaszcza względem tych, którym zazdrościła wszystkiego tego czego nie miała, nie ma i nigdy mieć nie będzie. Czyli urody, wykształcenia, kultury, inteligencji, uczciwości i odwagi. Zapewne wielu odetchnęło, jak odeszły na emeryturę dwie wielkie święte. Ot taka krótka historia pracy z niezwykle świętą, inteligentną i niezwykle pracowitą i profesjonalną elitą w ZUS.

Jola
@Anti

100% a najgorsze są koleżanki, które mają Cie szkolić z miliona programów a mają Cię w(usunięte przez administratora) kierowniczka, o której wszyscy wiedzą, że stosuje sprytnie ukrywany (usunięte przez administratora), szkoda życia w tym (usunięte przez administratora) owskim (usunięte przez administratora)

@Jola

Te rzekome koleżanki, choć nimi wcale nie są, też stosują względem Ciebie (usunięte przez administratora)celowo nie pomagając Ci w obsłudze działania miliona programów, których 100 procent znajomości nigdzie w pracy później nie wykorzystasz. One wszystkie w wydziale i nie tylko są już względem Ciebie w zmowie na zlecenie naczelniczki, dyrektora, ponieważ chcą się Ciebie pozbyć, dlatego stosują przemoc, dyskryminację i nierówne traktowanie, aby Ciebie złamać. Chcą Cię wykończyć i spowodować, abyś sama się zwolnila. Mają na to przyzwolenie góry tak samo toksycznej, narcystycznej i psychopatycznej jak one wszystkie razem wzięte. Uciekaj stamtąd, bo Cię wykończą psychicznie i fizycznie. Idź na zwolnienie lekarskie na maca. Zgłoś mobbing Inspekcji pracy i załóż sprawę w sądzie. Nie daj sobą pomiatać takim demonicznym stworom. One są perfekcyjne tylko i wyłącznie w prześladowaniu, nękaniu, zastraszaniu i niszczeniu. To są nieszczęśliwi ludzie pozbawieni wszelkich zasad moralnych i człowieczeństwa.

Maja
@Jola

Jaka miejscowość ? Toruń najgorszy jest w zusie

Ja

Zdecydowanie odradzam, ogrom pracy, brak szkoleń, pretensje ze czegoś nie wiesz i na koniec marna pensja- szkoda zdrowa.

@Ja

To prawda. Zgadzam się z Tobą. Ja po wielu latach odeszlam z zepsutym zdrowiem. Dziwi mnie tylko, ze te pozal sie Boze kierowniczki, naczelniczki i dyrektorki nie ponosza zadnych konsekwencji. Tyle ludzi odeszlo przez ich chore ambicje.

Prawdasamasięobroni
@Lili

Pamiętaj. Przyjdzie i na te zusowskie, komunistyczne, demoniczne kreatury czas. Tu przez chwilę czują się moce i ważne, bo mają na to ciche przyzwolenie znajomków , poniżając innych, znacznie lepszych, mądrzejszych i ładniejszych częstokroć znęcając się i uprzykszając wartościowym ludziom życie. Te demoniczne kreatury panicznie boją się o swoje zapasione, tłuste, grube, koślawe cztery litery, bo one w każdym wartościowym i mądrym człowieku widza chore zagrożenie, dlatego niszczą takich ludzi. One są tak głupie i zaburzone psychicznie i emocjonalnie, że w tym całym obłędzie, który same tworzą nie wiedzą o tym, że przyjdzie im kiedyś za to wszystko co czynią bardzo gorzko zapłacić. Tak jak traktowały innych, będą traktowane dokładnie tak samo. Czego im serdecznie z całego serca życzę. To legiony demonów zła bez żadnych zasad moralnych, bez sumienia i bez człowieczeństwa. Psychopatki z narcystycznym zaburzeniem osobowości. Karmią się złem i niszczą wszystko co dobre, mądre i wartościowe. Przyjdzie i na nie czas. Tam już nie będzie znajomości, układów, pleców, manipulacji, szantażu, kłamstwa, chamstwa, plotkarstwa, poniżania, znęcania się, eliminowania, niszczenia. Staną wszystkie kreatury w obliczu PRAWDY o samym sobie.

@Lili

Przez taki chory ale popierany przez"górę" styl zarządzania mnóstwo osób odeszło z niesmakiem i zniszczonym zdrowiem z pracy i doszło do sytuacji, że nie ma chętnych do pracy jak tak dalej będzie to te szefowe z "Bożej łaski" w końcu same wezmą się do uczciwej pracy zamiast gnębić szarych pracowników.Ale zamiast zmienić styl zarządzania zachęcić ludzi do pracy poprzez odpowiednie wynagrodzenie, szacunek do ich pracy to dalej zmusza się tych co zostali do pracy ponad ludzkie siły doskonale wiedzą , że nadmiar pracy wynika z braków kadrowych a nie z lenistwa pracowników, a tych pracowników co mówią prawdę, domagają się poszanowania swojej pracy , chcą zmienić sytuację na lepszą, niszczy się bez żadnych skrupułów na zasadzie, że jajko nie może być mądrzejsze od kury.W takiej sytuacji to niedługo tylko automaty im zostaną do pracy bo nikt nie będzie chciał podjąć pracy w tej instytucji a ludzie którzy się szanują odejdą sami z pracy.

@Wściekła

Brawo. Pięknie i niezwykle mądrze napisane. Cała prawda o pracy w ZUS w którym drzemie jeszcze stary skostniały, anachroniczny komunistyczny duch perelowskiej i ubeckiej przemocy, zniewolenia i niszczenia tych, którzy nie są i nigdy nie będą ich sługusami, podlizuchami i donosicielami.

Lu

Oj tak, wyniszczyło to kierownictwo tyle ludzi. Pozwalniało się tylu wartościowych pracowników a one siedzą dalej. To jest jakiś szok. Przecież to jest ewidentnie problem w kadrze zarzadzajacej skoro tyle ludzi odchodzi. A one się chciały wykazać krzywdząc ludzi aby tylko statystyki się zgadzały. Śmiechu warte.

Grażyna
@Lu

Czemu ci wartościowi pracownicy się zwalniali? Przez ta atmosferę? Czy może pensja była nie taka?

@Grażyna

Pensja pensją, kokosów tam nie ma ale dla mnie głównym powodem było zwolnienie się przez straszny mobbing i przez to ze zdrowie mi siadało przez stres w Zusie jaki zafundowalo kierownictwo i Ci wyzej. Pracowałam w Zusie bardzo długo, oko) o 18 lat. Ostatnie lata to była jakas masakra. Nie życzę nikomu tego.

Lu
@Grażyna

Powiem na swoim przykładzie. Byłam tam pracownikiem z bardzo długim stażem. Niestety przez ostatnie lata to co wyrabiała kadra zarządzająca, kierownictwo przechodzi ludzkie pojęcie. Nabawiłam się depresji i nerwicy. Kazdy dzień w pracy był straszny. Kierowniczki nie miały umiaru w mobbingowaniu. Te panie już dawno za takie zachowanie powinny być zwolnione. Pracownicy się pozwalniali bo nie, wytrzymali psychicznie a paniusie dalej siedzą zadowolone. Szok. Powinien ktos w koncu zrobic z tym porzadek.

Dolores
@Grażyna

Chodzi o mobbing. Ludzie nie wytrzymuja jak jakas miernota bez pojecia dzieki podlizywaniu sie zostanie naczelniczką czy tam kierowniczką i leczy w ten sposób swoje kompleksy. Wiedza u nich zerowa ale pracownicy na tacy mają podawac tym głąbom efekty ktore te miernoty sobie przypisuja i sprzedaja dyrekcji. W zasadzie dyrekcja to jeszcze wiekszy kabaret. Miernioa w garniturze jest tylko miernotą w garniturze.

Roma
@Lu

Te paniusie powinny siedzieć lub powinny być wywalone na morde z nagłosnieniem w mediach co robią i pokazaniem wizerunku. Dyrektorzy nie lepsi.

@Roma

Otóż to. To wszystko co robią powinno być nagłaśniane. Dorwały się do rządzenia i się wyżywaja. Powinny zapłacić za ludzkie krzywdy. Niestety ale to baby na, stanowiskach sa, najgorsze. Szczególnie jesli chodzi o Zus.

@Roma

Porażka ta kadra zarządzająca. Powinni się wziąsc za, jednostki podlegajace pod Płock. Porazka co te paniusie tam wyrabialy i zapewne wyrabiaja dla statystk i ochrony swoich 4 liter. Zero szacunki do pracowników. Tyle ludzi odeszlo przez mobbing a one dalej siedzą.

Liana
@Lion

W centrali powinni tez zrobic porządek z tymi paniusiami i dyrektorkami co na to pozwalają. Najgorzej se one czują sie bezkarne i dalej nekają pracowników. Może sasiedzi powinni sie dowiedzieć i rodzina jakich oprawców maja obok siebie.

@Liana

Tak jest. Dobrze powiedziane.

@Dolores

dobrze powiedziane. Kadra zarządzająca w prywatnym zakładzie taka jak jest w zus nie przetrwałaby ani tygodnia. Zero wiedzy i kompetencji. Od samego dołu do samej góry. Ale jak ma być inaczej jak stanowiska za lizustwo.

nic dodać, nic ująć

Hortensja
@byłyzus

To nie kadra zarzadzajaca w zus to zbieranina zakompleksionych miernot ktore chca udowodnić jakimi to nie sa dyrektorami, kierownikami, naczelniczkami itp. Ludzie bez pojecia, doświadczenia... jezeli po studiach to trwały ona ponad 10 lat..załatwiane praktyki kumoterstwo, najgorsze praktyki ktore nawet u orywaciarzy sa pietnowane a ta pseudo kadra daje sobie odznaczenia nagrody itp. Tylko to sa nasze pieniadze z naszych skladek. Dlaczego mam sponsorowac tym "ludziom" studia podyplomowe itp? Co robi nik i inne instytucje z mobbingiem z zusie? Ilu ludzi musi jeszcze przejsc zalamanie nerwowe bo jakas miernota bedzie sie wyżywała "teraz ja wam pokaże"

Forte
@Lili

To samo było w ZUS Koszalin. Po zgłoszeniu mobbingu na piśmie. Szanowny Dyrektor a raczej jego (usunięte przez administratora) na piśmie wymalowali odpowiedź a raczej dwa słowa:" jest niezasadna". Tak Dyrektor ZUS Koszalin zbadał sprawę o mobbing. Wielki profesjonalista w kłamstwie, chamstwie, lenistwie, manipulacji, przemocy i niszczeniu. Wielki (usunięte przez administratora)władca, prokurator i sąd. Trzy w jednym. W innym przypadku oskarżoną za (usunięte przez administratora)przeniósł z oddziału do inspektoratu i zdobił z niej kierownika inspektoratu ZUS. Można?.... Można. Władcom tego świata wiele można.

pannaJoAnna

DFL
@pannaJoAnna

Uciekaj póki możesz Po trzech miesiącach wracam do domu w płaczem z bezsilności. Wszyscy mają Cię w ... za śmieszne pieniądze 1600zl na rękę A obowiązków mnóstwo Na dzień dobry oczekują byś wszystko wiedziała i robiła, robiła i jeszsze raz robiła. Ogólnie przez 8 godz piję jedną kawę zimna! I brak czasu na zjedzenie kanapki A o toalecie nie wspomnę. Praca na mrozie lepsza niż w Tym kołchozie . Najgorsza praca .

@DFL

No 1600 do ręki przy takich wygórowanych obowiązkach to śmiech na sali i przy takiej odpowiedzialności ? Ciągle dokładają obowiązków ciągle mało.na wszystko trzeba się składać bo nie ma np płyn do naczyń ??!! Z czymś takim się nie spotkałam

ekspert
@pannaJoAnna

Najniższej krajowej może nie mam ale szału też nie ma. Zaczynałem od wynagrodzenia 100 zł więcej niż minimalna, przez trzy lata coś tam więcej dostałem bo było kilka podwyżek. Gdyby nie nagrody kwartalne, 13-tka i tak dalej byłoby słabo. Pracy jest ogrom, ciągle goni się terminy i niektóre sprawy robi się na ostatnią chwilę. Stres jest zjawiskiem występującym prawie ciągle. Z drugiej strony praca 8 godzin i po godzinach nic Cię nie obchodzi. Coś za coś. Jeżeli są nadgodziny to płatne. Pracuję w małym wydziale więc robimy po trochu wszystko i nie ma typowego podziału na zamienne i pierwszorazowe (co z jednej strony jest dobre, a z drugiej nie). Dużo też zależy od tego jakiego ma się kierownika i z jakim aprobantem się współpracuje. W dużych miastach z pewnością znajdzie się lepszą pracę, w mniejszych miejscowościach taka praca może być akceptowalna jeżeli za wszelką cenę chce się mieć pracę na jedną zmianę. Z pewnością są wydziały w których pracuje się lepiej niż w SER. W Warszawie uważam, że można znaleźć 100 razy lepszego pracodawcę niż ZUS czy inne instytucje.

Mer
@DFL

Dokladnie tak jest.I chyba ludzie ze zmeczenia nie maja sily.zeby cos zmieniac....

Mateusz
@DFL

Czy do pracy w ZUS trzeba mieć średnie z matura???

pacjent
@Mateusz

na pewno nawet jak będziesz miał dr to zapłacą Ci jakbyś był po zawodowce. skladaj papiery może sie dostaniesz na zastępstwo z najniższą krajowa

@DFL

Tez rzuciłam prawie rok wytrzymałam szkoda zdrowia i nerwów za 1600 zł stres powoduje choroby

Kris
@pacjent

Po zawodówce to pieniądze zarabiają i to spore :))) nie obrażajcie ludzi

specjalista zus
@Bylu

nie rozumiem czemu pracownicy zus nie potrafią strajkowac. podobno zwiazki to ludzie od prezesa i brak tam charakteru. póki nie będzie strajku nic dobrego nie będzie

@specjalista zus

Bo są zastraszeni nękani na co dzień tlamszeni myślą że tak musi być .kto normalny ucieka jak ma gdzie

Mama56
@pannaJoAnna

Dziewczyno nie polecam pracy w ZUS szczególnie w rum w Wawie przełożeni okropni chyba ze jesteś (usunięte przez administratora) lub z układu premie są ale uznaniowe a za najniższa krajowa pracować po10-11godz.to wstyd

Nik
@Mama56

To tak jak wszędzie

Nik
@DFL

No masakra taka rotacja że hoho o czymś to świadczy

Krysia
@pannaJoAnna

Jest bardzo ciężko. Starszy referent dostaje 2900 butto. Obowiązków tyle, że akta z szafy wypadają. Normy moooocno wysrubowane, ciągle za mało, za długo, za wolno. Wg norm zawartość szafy powinna zniknąć w 2 dni, zejdzie może w 2 m-ce.

SB
@ekspert

Po 8h nic cię nie interesuje? Dobre sobie po nocach nie śpię bo tyle człowiek ma na głowie puki ktoś nie zobaczynie uwierzy. Młodzi nic nie rozumieją co mają robić są przerażeni i uciekają bo rady nie dają...

Kajtek
@Mateusz

Dużo osób ma tylko średnie. Bez matury też. Ciekawe że Ci najbardziej wyszczekani i "najmądrzejsi" nie mają żadnych wyższych szkół.

@Kajtek

Najbardziej madruja a przepisów nie znają nie chce im się popadli w rutynę i roszczeniowość im się po prostu wszystko należy

AAAA
@Krysia

Hmmm, to chyba zależny gdzie tyle dostaje...ja na razie rozpoczynam przygodę z ta instytucją, na umowę na okres próbny jako zwykły referent dostałam 2900brutto, mniemam więc, że starszy referent w tym dziale dostaje więcej

Dama PIK
@Mateusz

Do pracy w ZUS trzeba mieć wielkie szczęście, brak wykształcenia, urody a przede wszystkim znajomości, plecy i zadatki na przyszłego mobbera a także (usunięte przez administratora) patologiczne kłamstwo, lizanie 4 liter i (usunięte przez administratora) To warunek konieczny. Jak masz takie predyspozycje to kariera murowana, wysokie stanowisko i zarobki.

Gerard
@Dama PIK

Warto walczyć o swoje i iść do sądu. Mój znajomy tak zrobił i zus uruchamia macki w sądzie aby koniecznie wygrać. Tak czy siak reklamy dobrej ZUS nie będzie miał....A tak przy okazji szef departamentu Pani prezes ZUS też zgłosił sprawę o mobbing I wyleciał teraz sąd.

@Dama PIK

To prawda znam to bo byłam pracownikiem.Strszne to ci co liza (usunięte przez administratora) i rodzinka ma zatrudnienie. Inni to zło konieczne a stażyści odwalają najgorsza robotę!

Kate
@pannaJoAnna

Byłam na rozmowie o pracę! Czyli przeszłam testy. Już w ogłoszeniu wymagają znajomości 3 ustaw. Ale to nic. Rozmowa z trzema osobami po drugiej stronie stołu, zaczęła się od uwarunkowania dalszej rozmowy czy zgadzam się na codzienne nadgodziny. Pomyślałam "czyżbym nie doczytała takiego warunku w ogłoszeniu o pracę?! Pewnie tak, pomyślałam". Zapytałam, czy godzina dziennie będzie zadowalająca? Pani naczelnik, ewentualna moja szefowa, zesztywniała robiąc dziwną minę ale stwierdziła że może być ale będę musiała to zadeklarować przy podpisaniu umowy i będę to mieć wpisane do umowy. Po powrocie do domu sprawdziłam to ogłoszenie o pracę i w wymaganiach nie ma takiego warunku. Po zadawaniu wielu pytań dotyczących ustaw na które w większości znałam odpowiedzi, na końcu zostały pytania ode mnie do szacownego grona. Zadałam kilka pytań, a na końcu chciałam rozładować atmosferę i zapytałam jaka panuje w tym dziale atmosfera? Prawie natychmiast ewentualna moja przyszła szefowa czyli pani naczelnik , odpowiedziała jeszcze bardziej się usztywniając, że "tutaj panuje przede wszystkim atmosfera pracy". Na samym końcu dowiedziałam się, że za to wymagające już z teorii stanowisko, pracodawca płaci 2800zl brutto i kwot ta nie podlega negocjacji. Podsumowując, idąc na testy należy nauczyć się kilku ustaw, na rozmowie należy jeszcze ta wiedzę udowodnić, za najniższą krajową, dodatkowo rozmowa prowadzona jest w dziwny sposób, nie dają z siebie nic, nie zachęcają do przyjścia do nich.

Domik64
@pannaJoAnna

Dziewczyno zastanów się 100 razy zanim zatrudnisz się w ZUS w Wydziale Emerytur i Rent. (usunięte przez administratora), żadnych merytorycznych szkoleń, ale wymagania bardzo duże . Mogłabym pisać długo na temat pracy w ZUS , pracuję od 35 lat i mam dość. Powinnaś znaleźć sobie taką pracę , żeby jak wstajesz rano iść do pracy z ochotą , a nie z obrzydzeniem. Uciekaj z ZUS .

And
@pannaJoAnna

Ja jeszcze pracuję i naprawdę odradzam! Na rekrutacji wewnętrznej ZUS nigdy nikt się sam dobrowolnie nie zgłosił.

Prawda sama się obroni
@Kate

Szkoda Pani zdrowia, zaangażowania, wiedzy, odwagi, wysokiego poziomu intelektualnego, kultury, obycia na pracę w najcięższym i najgorszym wydziale ZUS i do tego w towarzystwie psychopatek z narcystycznym zaburzeniem osobowości, demonów zła, kłamstwa, manipulacji, szantażu, przemocy , prześladowania i niszczenia.

@Domik64

Tylko gdzie taka znaleźć jak cała Polska stoi obecnie znajomościami i tylko tym możesz być matole ale jak masz plecy to owszem owszem ????

XYZ

Daj sobie spokój

KK
@pannaJoAnna

Wydział rent i emerytur. Jeden z najgorszych i najbardziej obciążonych pracą.

Częścik
@Zuza

Święta prawda. Wszystkie etaty w polskich urzędach, instytucjach, firmach, bankach, itp., itd. obsadzone są jedna wielką rodziną i po znajomości. Wszędzie są te same kliki i układy, towarzystwo wzajemnej prlowskiej adoracji. Na największych stołkach siedzi komunistyczna elita wyćwiczona w ubeckich praktykach prześladowania i niszczenia. Jedno wielkie chamstwo, kłamstwo, (usunięte przez administratora) manipulacja, szantaże, dręczenie, nękanie. Te bolszewickie i sowieckie metody czystek drzemią w wielu jeszcze czerwonych starych komuchach na najwyższych stołkach i są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Po 1989 r. nic się nie zmieniło w naszym pięknym kraju i w mentalności wielu ludzi. Tylko nazwa komunistyczna przybrała niby nazwę na demokratyczna. Duch i mental pozostał ten sam. Nepotyzm, ateizm, kolesiostwo, (usunięte przez administratora) przemoc, segregacja, dyskryminacja, prześladowanie i zniewolenie. Oto wartości byłej i aktualnej prlowskiej elity rządzącej. A teraz gdy czerwony niedźwiedź się obudził to zapowiada się jeszcze lepiej niż kiedykolwiek było. Czeka nas (usunięte przez administratora) sto razy "lepsze" od tego aktualnego. Ale wszystko się skończy. I przyjdzie czas rozliczenia. Nic nie może przecież wiecznie trwać.

Nie

Praca w zusie to ciągły stres, ogromna presja czasu, bardzo zła atmosfera wśród pracowników, brak wsparcia przełożonych, niesprawiedliwe przez nich traktowanie, sprzeczne polecenia, nacisk, ciągłe dokładanie sporych obowiązków. Naczelniczki bez wiedzy i wykształcenia, braku klasy i profesjonalizmu, najczęściej są to koleżanki innych osób. Aprobantki czują się bogami, lizusostwo, donosy są na porządku dziennym, ludzie gnoją się nawzajem. Wiele osób musi leczyć się psychiatrycznie. Sami odpowiedzcie sobie na pytanie czy warto pracować w takich warunkach. W każdym zusie jest tak samo. Należałoby zwolnić starą kadrę, a zatrudnić nowych, świeżych, ambitnych ludzi, bez złych nawyków i naleciałości. Ludzie w zusie ze stażem powyżej 5 lat nie nadają się już do tej pracy, są przesiąknięci, nie da się ich zmienić, nie mają zielonego pojęcia o nowoczesnej kulturze i organizacji pracy. Nie mówiąc już o niezadowolonych, starszych kobietach rodem z (usunięte przez administratora) Praca w zusie to dramat.

Bodzia
@Nie

Ja pracuję na Okk od 1999 roku. Ogrom ustaw i przepisów . Ale kocham to. Pomimo prawie 34 lat pracy w ZUS. Może dostanę medal????????????

Ola
@Bodzia

Pani tak serio? Czy to przez ten upał w pokojach zusowskich, nie wie co mówi.

@Ola

Jedna zadowolona się znalazla????Smiechu warte. To jest oboz pracy.

Hajs

To pewnie mobbingowac uwielbiasz

@Hajs

He he. Dobrze ujęte. Może to nawet napisała jakaś kierowniczka

@Hajs

Tak dla osobników lubiących znęcać się nad innymi, wszelkiej maści psychopatów ZUS to raj na ziemi.

@Wściekła

Święta prawda. Nigdy nie zapomnę głupio mądrych niewykształciuchów, które przyszły do ZUS po znajomościach i układach. Zero urody, zero inteligencji i zero kultury. Za to jak doskonale wyćwiczone w agresji, donosicielstwie, kłamstwie, chamstwie i manipulacji, znęcaniu się i skutecznym niszczeniu wartościowych, wykształconych i inteligentnych ludzi. Mam nadzieję, że za to demoniczne zło te (usunięte przez administratora) stare i brzydkie, zakompleksiałe dewotki dostaną medal za zasługi u samej pani profesor z którą pójdą na samo dno piekła, bo tam jest ich właściwe miejsce, za to co wyprawiały tu na ziemi.

Botochore
@Miś

Teraz dali podwyzki duze. A gdzie byli jak ludzie się zwalniali? Najgorsze to jest to, ze niektore babsztyle przesiedzialy cale zycie na dobrych stolkach, bez nerw a inni cale zycie sie mordowali w najgorszych dziale. Kazda z tych babolow powinna sprobowac najciezszego dzialu w Zusie to by kłow tak nie szczerzyla.

@Botochore

Żadne pieniądze nie przywrócą straconego zdrowia psychicznego :) wolę żyć skromniej, ale mieć spokój i pogodę ducha :) raz spotkałem była naczelniczkę na mieście, już chwila wystarczyła bym ucieszył się, że ta wstreciula nic już mi nie zrobi. Bez studiów, po znajomości. Bez kultury. Szkoda słów na kierownictwo w ZUS

@Botochore

Pamiętam, jak były jakieś nagrody lub podwyżki płac, zawsze wszystkie zusowskie (usunięte przez administratora) od góry do dołu jak wściekłe i opętane zaczynały dziką akcję. Wszczynały wtedy sztuczne awantury, kłótnie, nękanie, prześladowanie, podkładanie przysłowiowej świni, próbowały wyprowadzić z równowagi psychicznej, tylko po to, by z aktorskim przygotowanym spektaklem udawanych łez pobiec na skargę po to aby wyeliminować swoją ofiarę z nagrody cz podwyżki. Tak były podłe. Tak działa (usunięte przez administratora)chołota, klika prostaków, nieudaczników wyćwiczonych w (usunięte przez administratora) i nienawiści. Podłe, brzydkie, (usunięte przez administratora) z ZUS w Koszalinie. Mam nadzieję że przyjdzie kiedyś dzień sprawiedliwości dla tych demonów zła, które panoszą się i wspinają po szczeblach kariery jak szczury i myślą, że są bezkarne na wieczność. Większość tam pracujących to rodzina i znajomi dyrektora i naczelniczek, które mają przysłowiowe plecy i są nie do ruszenia. Jedna taka stara komunistyczna znajoma dyrektora uczyła się przez kilka miesięcy włączać komputer i kilku innych prostych czynności i nie ogarniała swoim ptasim móżdżkiem tej potężnej wiedzy i była nie do ruszenia. Żadna nie powiedziała o niej złego słowa, bo to była znajoma dyrektora. Zwalniane były za to osoby, które świetnie radziły sobie z wszystkim. Aby utrudnić życie wykształconemu i inteligentnemu człowiekowi specjalnie rzucały go z wydziału do wydziału,tylko po to aby go wykończyć psychicznie i fizycznie. Używały praktyk przemocy rodem z głębokiego (usunięte przez administratora). W ciągu jednego roku znajome dyrektora i naczelniczek były awansowanie kilka razy, podczas gdy inni pracujący kilkanaście lat nigdy nie dostąpiły zaszczytu awansu i miały pensje minimalną. Sługusy, podlizuchy i donosiciele wiernie służące swojemu demonowi. I tak rośnie w siłę jedna wielka (usunięte przez administratora), która dobiera się w towarzystwo wzajemnej adoracji i niszczy ludzi niezależnych, wykształconych, z kulturą i obyciem.

Bibu
@Prawda

Tak tez bylo w Zusie w Wyszkowie. Kierownica obcinała ciagle ludziom nagrody za nic tak naprawdę. Miala lare osob ktorym notorycznie to robila a potem w pierwszym rzedzie w Kosciele stała. Smiechu warte. Potrafila wszystko zwalac na pracowników zeby swoja wielka (usunięte przez administratora) chronic. I lazi teraz po miescie z łbem w gore. Smieszne babsko. A druga glowna kierownica, siedzi nadal w tymZusie a tyle ludzi przez nią się zwolniło. Ona nadal siedzi. Nie rozumiem fenomenu tej baby.(usunięte przez administratora) ja powinni z miwjsca.

@Prof

Oj tak. Rozumiem Cię doskonale. Te kierownice powinny byc zdjete natychmiast ze stanowisk. One sie nadaja do (usunięte przez administratora) a nie na stanowiska kierownicze w Zus. Obrzydle, bez kultury baby. Fuj, ble.

@Wolna

Nikt ich nie ruszy i nic się tam nie zmieni na lepsze, bo zwyczajnie w ZUS w 99 procentach rządzą ludzie z prlowskiego totalitaryzmu, zwykła bolszewicka i sowiecka chołota, która doskonale jest wyćwiczona w przemocy psychicznej i fizycznej, zadawaniu bólu, manipulacji, szantażu i niszczeniu ludzi wykształconych, z kulturą i obyciem. W ZUS przeważają psychopaci z narcystycznym zaburzeniem osobowości, ludzie bez żadnych zasad moralnych, bez sumienia , bez honoru, bez wstydu. To legiony demonów zła, które rosną w siłę poniżając i niszcząc innych. Pamiętam, jak jedna odeszła na emeryturę. Następnego dnia na jej miejsce już była obsadzona niewykształcona miernota, brzydka jak ciemna noc żona jej synka prosto z zagranicy, bo akurat tam zmywała gary. W tym czasie z wydziału pozbyto się wielu wartościowych i inteligentnych ludzi pracujących wiele lat. Nie mieli ubeckich znajomości wśród zaszczytnego grona znajomków dyrektora i naczelników ZUS w Koszalinie. Tam formalnie są klany rodzinne i towarzyskie. Niczym nie usuniesz tej komunistycznej sitwy i tych układów.

@Bodzia

Kochasz tą pracę bo przyszłaś po znajomości i masz wystrzelone stanowisko i pensję w kosmos za słodkie nic nie robienie i prostackie wywyższanie się nad innymi. Takie jak Ty to największe manipulantki i przebiegłe, złośliwe cwaniary, które czują się bezkarne, bo mają przysłowiowe plecy, dlatego nadużywają władzy. Znam takie aprobantki i specjalistki od lizania czterech liter i donosicielstwa. Te które mają tam tak dobrze i się nudzą, nawet nie chcą iść na emeryturę. Tak im dobrze idzie robienie plotek, pomówień, stosowanie przemocy psychicznej, nękanie, dręczenie i niszczenie ludzi uczciwych, wykształconych i pracowitych. Ciekawe czy kochałabyś tą pracę gdybyś była na miejscu zwykłego referenta i inspektora, który jest od ciężkiej czarnej roboty i to za (usunięte przez administratora) i w dodatku jest jeszcze dręczony, poniżany, niszczony i zwalczany. Jedyna praca aprobanta to cofnij z aprobaty albo wydaj decyzję i podpisz. Nawet wysyłką korespondencji zajmuje się (usunięte przez administratora) referent czy inspektor. Istnieje duża przepaść w pensji, obowiązkach i czynnościach, które wykonuje zwykły wprowadzający referent, inspektor a przecydny, wspaniały, niezwykłe mądry aprobant, który wiedzą często gęsto nie sięga do pięt referentowi.

ewwkaaa
Kandydat

Czy warto składac CV na Stanowisko ds. opracowania decyzji i korespondencji w oddział słupsk ?

@ewwkaaa

Dobrą radę Ci dam. Daruj sobie. Szkoda Twojego zdrowia psychicznego i fizycznego. To piekło.

ewwkaaa
@Miś

Dzięki :)

@ewwkaaa

Wydział SER to jeden z najbardziej ciężkich wydziałów ZUS. Pracują tam z reguły psychopaci z narcystycznym zaburzeniem osobowości. Istne piekło. Sami nieszczęśliwi ludzie, manipulanci z licznymi zaburzeniami psychicznymi. Tam dobrze mają tylko rodzina i znajomi, sługusy, podlizuchy i donosiciele. Przychodzą na wysokie i umówione wcześniej wysokie stanowiska pracy i rządzą nie mając zielonego pojęcia o zarządzaniu kapitałem ludzkim i nie mając wiedzy o pracy na danym stanowisku. A ludzie uczciwi, wykształceni z kulturą i obyciem tyrają na tą prlowską, komunistyczna klikę i zgraję zakłamanych, fałszywych i złośliwych cwaniaków, dręczycieli, którzy nie potrafią nic oprócz znęcania się, dręczenia, wykorzystywania i niszczenia niewinnych ludzi. (usunięte przez administratora)

Bili
Kandydat

Witajcie. Zastanawiam się od dłuższego czasu nad złożeniem cv do Zus Centrala lub Senatorska. Czy możecie się wypowiedzieć czy warto? Jak z zarobkami i wszystko co wiecie na ten temat. Dziękuję i pozdrawiam.

Gosc
@Bili

Składaj to przekonasz sie czy to co tu piszą to prawda. Jak juz zakonczysz tam kariere to napisz jak było wspaniale.

Jerzy
@Gosc

Skąd takie złe nastawienie? Pracowałeś tam sam?

Lolo
@Jerzy

Ja pracowalam wiele lat w Wydziale rozliczen. To byla moja pierwsza praca. Wytrzymalam w niej 17 lat. Ostatnie lata to byl koszmar. Niszczenie psychiczne przez kierownictwo, ciagly mobbing, ludzie non stop na lekach. Ciagle zastraszanie. Nabawilam sie nerwicy lekowej z depresja. Po odejsciu z Zus musialam dlugo sie leczyc. Zreszta moje koleżanki tez. Tyle osob się zwolnilo i zniszczylo sobie zdrowie a mobbery dalej tam siedza. Obluda, ze szok

Specjalista od Prawdy
@Jerzy

A co tam trzeba pracować z rodziną, z mamusią, tatusiem, braciszkiem, siostrzyczką, ciocią, wujkiem, babcią i dziadkiem i z kupą znajomych i ze znajomymi znajomych? Dopiero wtedy można mieć dobre nastawienie? Pewnie takie zaplecze i przysłowiowe plecy wróżą wysoką wysoką pensję, szybką karierę specjalisty od donosicielstwa, podlizywania się i znęcania się i niszczenia innych?

Helena
@Lolo

Aż 17 lat? :o Ale co się nagle podziało, że przez ostatnie lata tak się pogorszyło?

@Helena

Helenko np. To że każda wpłatę egzekucyjna musisz rozpisywać ręcznie na każdy miesiąc w PWI ???? i wiele innych badziewnych zmian :)

@Selavi

Pięknie napisane, dokładnie tak wygląda tam praca i takie stwory tam pracują!

@Selavi

Jakbym czytał o tym co mnie spotyka na co dzień.

m55+
@Selavi

Większość firm PRL-u tak wyglądała w latach 80-tych XX w. - ZUS i Poczta Polska to takie "urocze" skanseny.

@Prof

Pora zmienić pracę na inną, albo może otworzyć firmę i płacić składki Zusowi ????Jeśli jest tak źle to po co się męczyć

Mmm

Swieta prawda

Kama
@Selavi

Wierzę, że pracują tam wredni ludzie, bo tak jest w większości urzędów. Dotyczy to jednak przede wszystkim kadry kierowniczej. Dużą przesadą jest też twierdzenie, że to ludzie z (usunięte przez administratora) formalnie się skończył w 1989 r. a mamy już rok 2022, czyli od tego okresu minęło już 33 lata. Taka atmosfera panuje w większości urzędów państwowych i samorządowych, bo zasada "dziel i rządź" jest ciągle aktualna.

Specjalista
@Kama

Po 1989 r. zmienił się tylko zapis o ustroju w konstytucji RP, ale mentalność ludzi nie zmieniła się. Dalej jest głęboki (usunięte przez administratora) I dalej rządzą ci sami co przed 1989 r. Bolszewicy i Sowieci. Banda sługusów, podlizuchów i donosicieli. Ludzie bez wykształcenia, bez żadnych zasad moralnych, inteligencji i kultury osobistej. Taka (usunięte przez administratora) niszczy ludzi wykształconych, na wysokim poziomie intelektualnym i kultury osobistej. Dlatego tyle mobbingu, dyskryminacji i nierównego traktowania. W ZUS rządzą żywe wcielenia diabła. To diabły są na najwyższych stołkach i otaczają się takimi samymi diabłami. Diabły niszczą dobro i wprowadzają zło, kłamstwo, chamstwo, prostactwo, manipulację i (usunięte przez administratora). Diabły za pieniądze zrobią wszystko. Takie kreatury tam pracują. Pozbawieni człowieczeństwa i sumienia. Brzydcy, agresywni, smutni, posępni, zakłamani, nadęci, okrutni, wyćwiczeni w manipulacji, krętactwie, podlizywaniu się i donoszeniu. Tam są same kliki towarzyskie, rodzinne, banda znajomków. Wszyscy po znajomości i bez wykształcenia. Jedna wielka rodzina diabłów rogatych nawzajem się niszczących. Obrzydliwe miejsce, (usunięte przez administratora), piekło pełne ciemności, zła i toksycznych, narcystycznych (usunięte przez administratora). Przyjdzie kiedyś dzień zapłaty dla tych, którzy stwarzali piekło innym. Nie będzie już kłamstwa, manipulacji, znajomych, rodziny, układów, nepotyzmu. Będzie to dzień PRAWDY. Karma lubi wracać do tych, którzy czekają na zapłatę za całe zło jakie wyrządzili niewinnym ludziom.

JD

I to jest cała prawda

@Selavi

W pełni podzielam Twoje zdanie. Pogodna, miła, kulturalna osoba jest w oczach dewotek pracujących -ście lat wrogiem i konkurencją.

Joo
Kandydat

Słuchajcie, czy polecacie pracę w dziale ubezpieczen? Czy jest tam spokojnie?

Ilona Garczyńska

Witajcie, a ja zwracam się do wszystkich piszących tu komentarze, szczególnie te negatywne i pracują jeszcze w ZUS, aby odezwali się do mnie na maila ilo@op.pl Chce poznać szczegóły, prowadzę w ZUS związek zawodowy i mam w zamiarze nagłaśniać takie patologie o których tu piszecie. Zapraszam do kontaktu!!!

@Ilona Garczyńska

Witam. Ja już nie pracuję ale musiałam odejść z Zus przez mobbing gdyż siadło mi zdrowie, drętwiała twarz, codziennie był ścisk w gardle i ból w klatce piersiowej. Nabawiłam się nerwicy lękowej. Dodam, że miałam bardzo długi staż pracy no ale postawiłam na swoje zdrowie. Zresztą wiele moich koleżanek odeszło z tego samego powodu. Również z dużym stażem. A kierownictwo, które mobbingowało ma się dobrze i pracuje nadal i nie są wyciągane od nich żadne konsekwencje. To jest jakieś nieporozumienie. Dyrekcji nie dało do myślenia, ze z inspektoratu tyle ludzi odeszło? Ryba przeważnie psuje się od głowy.

@Ilona Garczyńska

Powinien ktoś się wziąść za Oddział Płock i podległe jednostki bo to było i jest chore, że tyle ludzi się zwolnilo przez mobbing. I zero konsekwencji. Tyle wartościowych ludzi z wiedzą odeszło przez chore ambicje przełożonych.

Honorata
@Ilona Garczyńska

Uwazasz ze ktos weźmie sie za naczelniczke/naczelnika, dyrektora/dyrektorke ktorzy mobbuja i zastraszaja pracowników, niszcza psychicznie lecząc swoje kompleksy?

@Honorata

Masz rację to są ludzie zakompleksieni, niepewni siebie i swojej wiedzy. Człowiek, który zna swoją wartość i ma odpowiednią wiedzę nie niszczy ludzi żeby przypodobać się wyższym przełożonym. Niestety najgorsze na tych stanowiskach są kobiety. Przynajmniej na mam takie doświadczenia. Ryba psuje się od głowy. Ile ludzi z dużym stażem odeszło przez chore rządy kierowniczek, naczelniczek czy dyrektorek to się w głowie nie mieści. Ciekawa jestem jak długo niejedna z tych całych kierowniczek, naczelniczek, itd. wytrzymała by choćby w takim wspaniałym dziale jakim są rozliczenia. Nie dość, że bardzo ospoqiedzialna działka to jeszcze przy tym (usunięte przez administratora). Szok.

jużniezus
@Ilona Garczyńska

Z tego co czytam to w większości jak nie wszędzie kierownictwo /naczelnicy, dyrektorzy/ w ogóle nie spełnia swojej roli i wszędzie jest tak samo czyli (usunięte przez administratora), (usunięte przez administratora), brak poszanowania, niesprawiedliwość, nierówne traktowanie, donoszenie, lizustwo......... Niestety też po kilkunastu latach pracy jak w kamieniołomach opuściłam ten urząd, stawiając na własne zdrowie, bo tego normalny człowiek nie jest w stanie wytrzymać. I fajnie, że teraz ktoś się w związkach tą patologią zaczął interesować ale niestety myślę, że zmiana jest nie realna ....... Kilkanaście lat się łudziłam, że się coś zmieni. W końcu powiedziałam dość .....

Filia
@jużniezus

Oj tak idealnie to ujęłaś. To całe kierownictwo, dyrektorzy,naczelnicy, itd., itp., do wymiany. Inaczej nic się nie zmieni. To jest chore zarządzanie bez poszanowania dla pracowników. I te paniusie z chorymi wymaganiami dalej siedzą i zarządzają tą firmą. Ale jak to mówią, karma wraca. Jeszcze spadną z wielkim hukiem te zakompleksione paniusie z tych swoich wysokich stanowisk i zapłacą za wszystkie krzywdy.

Maria
@jużniezus

Ja też odeszłam po kilkunastu latach i czuje się jakbym zaczęła dopiero żyć.

Ganda
@Filia

Na kogo wymieniają albo mianują na dyrektorki, dyrektorów, naczelniczki, kierowniczki? Na lizusów ktorzy otrzymali stołek dzieki podłosci, donoszeniu, lizaniu az nos brązowy, upodlaniu ludzi. Nikt tych żałosnych ludzi nie zatrudni poza zusem. Tylko to do nich wróci w tej czy innej postaci

Kolo
@Maria

Oj tak. Rozumiem Cię. Mam to samo????????Hurraaaa Hurrraaa????????Życie jest piękne bez Zus.

Filia
@Ganda

Oczywiście, że wróci. Wystarczy trochę poczekać.

Ilona
@Maria

Opowiedz o swoim przypadku, dlaczego teraz się czujesz tak dobrze?

Paulina

I w czym to pomoże?

@Ilona Garczyńska

może warto by było zrobić zestawienie ile osób za czasów obecnej pani prezes albo przynajmniej w przeciągu 4-5 lat zwolniło się z każdej jednostki zusu w Polsce. I to takich z długoletnim stażem. Myślę, że byłaby to bardzo ciekawa statystyka.

Ciągle zusowiec
@Ilona Garczyńska

Witam. Jest Pani jedyną, odważną osobą która reprezentuje prawdziwy związek zawodowy a nie tylko figurantów z pseudozwiązkow.. Niestety obawiam się, że załoga jest tak zastraszona ale i zmęczona po tylu latach obiecanek, że na wszystkie Pani propozycje reaguje z dozą niedowierzania i nieufności. Mimo wszystko życzę Pani jak i związkowi, który Pani reprezentuje dużo odwagi, sukcesów i siły w zmierzeniu się z przykrą zusowską rzeczywistością...

NIKA
@Ciągle zusowiec

Niestety,nie uważam że Pani Ilona jest taka "cudowna" i zależy jej tylko na ludziach.Patrząc na to wszystko trochę z boku myślę,że po prostu się lansuje . Ale w czerwcu miał Pan/Pani prawo tak myśleć.

Grazyna
@NIKA

Pani ilona to drugi Wałęsa. Można narzekać na Wałęsę, ale gdyby nie on byłaby Białoruś. Stąd proszę znaleźć kogoś drugiego z ZUS co tak się "lansuje" ryzykując swoją karierą i egzystencją biologiczną. Sąd pracy potrwa koło 3 lat a to 1wsza instancja Apelacja nawet do 1,5 roku. Ktoś chciałby się zamienić z Ilona na taki los? może pani Uscinska? Zamiast stanąć murem za Ilona to sa tacy w ZUS co mówią dobrze jej. Niestety to polskie warcholstwo i wada narodowa.

Lolo
@Ilona Garczyńska

Witam. Podzielę się z Panią moją historią. Pracowałam w Zus bardzo dlugo i myślę, że nadal bym tam pracowala gdyby nie chore rządy kierowniczek. Był to jeden z inspektoratów w woj.maz.Ostatnie lata to był jakis koszmar, pracownicy na lekach, biegali po psychiatrach. A kierowniczki sobie z tego nic nie robiły, zastraszaly i niszczyly ludzi dalej. Tam kompletnie nie liczyl się człowiek. Ludzie się zwalniali tacy z duzym stazem a one dalej mobbingowaly i zastraszaly. Nabawilam sie nerwicy lekowej z depresja. I wiele moich kolezanek rowniez. Niestety mobbery nadal tam pracuja i nie ponosza, zadnych konsekwencji. Nie rozumiem dlaczego w tej firmie nie mozna normalnie pracowac. Cos strasznego.

Graszka
Kandydat

Zamieszczają ogłoszenie 9 grudnia 21 Centrala, stanowisko do spraw architektury, znika 10.03. bez ogłoszenia o wynikach, bez kontaktu z kandydatami, amba. Pełen "profesonalizm", ciekawe czy to było ogłoszenie tylko pro forma?

HR
@Graszka

Widocznie nikt tam nie chce pracować jak nie ogłaszają wyników.

Wiola
@Graszka

Trzeba być niesamowitą miernotą bez pojęcia żeby po architekturze w zusie pracować.

Kristi
@Wiola

Trzeba studiować minimum 10-15 lat jak naczelniczka, takich orłow tam potrzebują

ania
Kandydat

czy mógłby ktoś przybliżyć warunki pracy w oddziale żoliborz?

Wifi
Kandydat

Myślę, czy nie złożyć papierów do pracy w Centrali lub w, Zus Warszawa na Senatorskiej. Wypowiedzcie się proszę czy warto czy lepiej olać?

Ola
@Wifi

Do Centrali, czemu nie może warto spróbować . Myślę, że to najlepsze miejsce jeżeli chodzi o pracę w Zus, niektórzy przenoszą się właśnie tam i nie narzekają. Zus na Senatorskiej , nowe ogłoszenia o pracę pojawiają się cały czas, dużo osób odchodzi, ciągła rotacja, pracy bardzo dużo, finansowo raczej kiepsko.

Rafala
@Ola

Nie narzekaja? Jak lubią znecanie sie, mobbing, wyżywanie się zakompleksionych naczelniczek to jak najbardziej centrala.

Peof
@Rafala

W Warszawie jest tyle innej pracy stuknij się w głowę i porzuć myśl żeby tu CV składać. Ja siedziałem 4 lata w ZUS i przepłaciłem to zdrowiem. Teraz pracuje w korporacji i mam luz, lepsza kasę, miłych kolegów i kierownictwo. Każdy odnosi się do siebie z szacunkiem.

Halina
@Peof

Ale tych oddziałów w Warszawie trochę jest, czy absolutnie w każdym jest taka sytuacja jak piszesz? Sama mam w swojej dzielnicy dwie placówki i zastanawiam się czy czatować na ogłoszenia o konkursach.

Holka
@Halina

Nawet głowy sobie nie zawracaj, chyba ze chcesz na środkach uspokajających przychodzić do pracy, lubisz (usunięte przez administratora) i udowadnianie ze jesteś (usunięte przez administratora)

Bozka

Witam. Pracuje w zusie 20 lat w kontroli. Niedawno stwierdzono u mnie stwardnienie rozsiane, będę starała się o niepełnosprawnosc. Czy są osoby które pracują w tej instytucji z tą chorobą. Jaka jest ich sytuacja w pracy.

On
@Bozka

Też pracowałem w kontroli zgłosiłem mobbing I po tygodniu mnie zwolniono. Gdybym dalej pracował miałbym pewnie taka chorobę jak Ty

Ruda
@On

A jaka była przyczyna zwolnienia? bo przecież nie można za nic zwolnić pracownika! chociaż w ZUS to chyba można zawsze jakaś przyczyna się znajdzie czytałam , że nie jesteś jedyną osobą którą tak potraktowano po zgłoszeniu mobbingu, już wiele razy nosilam się z zamiarem zgłoszenia mobbingu lub nie przestrzegania kodeksu etyki pracownika ZUS zarówno przez kierownictwo jak i szarych pracowników ale perspektywa zwolnienia po byle pretekstem mnie powstrzymuje.

Bozka
@Ruda

Jak chce się uderzyć psa kij się znajdzie. Po zgłoszeniu mobbingu zaczęły się dziać w ZUS bardzo dziwne rzeczy. Nie chce na forum pisać o szczegółach, ale to co mi zrobiono to świństwo do kwadratu. A mobbingu ZUS do dziś nie raczył zbadać. Mając do wyboru bać się i mieć stwardnienie rozsiane wolę walczyć o prawa pracownicze i nie bać się. Mamy 1 życie

Gigi
@Ruda

A w Zusie w Wyszkowie jaki (usunięte przez administratora) Szok po prostu. Tam rządzą ludzie, którzy człowieka maja za nic. I ten oddział Plock. Co to w ogole jest. Oni maja na celu niszczenie pracownikow. Ludzie odchodza a przelozeni dalej swoje. Odradzam Wyszkow i Plock. To jakas zenada a nie praca.

Obcy
@Ruda

Nie pracuje i nie pracowałam w Zusie ale wypowiem się na temat zgłoszenia mobbingu w innej pracy. Nie warto zgłaszać mobinngu lepiej poszukać innej pracy a dlaczego ponieważ po takim zgłoszeniu to dopiero zaczyna się piekło dla zgłaszającego. A mober zyskuje awansuje. Dama przeszłam przez takie piekło i żałuję że wogole zgłosiłam (usunięte przez administratora) i straciłam zdrowie.

Oby też
@Obcy

Całkowicie się z tobą zgadzam - też nigdy nie pracowałem w zusie ale zgłosiłem w swoim miejscu pracę mobbing - prawdziwe piekło dopiero przyszło do mnie a mobber ciągle awansował - straciłem zdrowie i odeszlem a mobbber dalej karierę robi mimo zawodowki

Zostaw merytoryczną opinię o ZUS - Warszawa