Opinie o BBA TRANSPORT SYSTEM Sp. z o.o. Sp. K. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie BBA TRANSPORT SYSTEM Sp. z o.o. Sp. K.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w BBA TRANSPORT SYSTEM Sp. z o.o. Sp. K. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BBA TRANSPORT SYSTEM Sp. z o.o. Sp. K. w Warszawa

Handlowiec J

Od 4 miesięcy jestem pracownikiem BBA i jestem mega pozytywnie zaskoczony działaniami firmy. Pracowałem już w wielu firmach, zarówno dużych korporacjach jak małych przedsiębiorstwach i w żadnym z tych miejsc nie doświadczyłem tak pozytywnej atmosfery jak w BBA. - ogromne wsparcie od przełożonego, zawsze znajdzie czas na wyjaśnienie problemu i jego rozwiązanie - Absolutny brak "wyścigu szczurów" - Benefity w postaci karty multisport, Spotify, Netflix i HBO + cotygodniowy masaż ( w godzinach pracy :O ) - Wypłata zawsze na czas - Jasny i klarowany system premiowy - Wyjazdy firmowe na żaglówki - Podejście kierownictwa do pracowników - TOP ! To tylko niektóre atuty jakimi może poszczycić się BBA Transport System Jeśli ktoś się zastawia nad podjęciem pracy w BBA, to nie wahaj się ani chwili dłużej. Z czystym sercem każdemu mogę polecić tę firmę !

To podstawa netto + prowizja ewentualna? Tylko teraz nie wiem czy to nawiązanie do kogoś bez doświadczenia czy z jakimś większym, o którym Pan tu wyżej pisze? Ta kwota jest na stan bieżący? Jakie były wcześniej?

Czy firma BBA TRANSPORT SYSTEM Sp. z o.o. Sp. K. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

@były pracownik

podczas mojej rozmowy kwalifikacyjnej były negocjacje dot stawki, więc to raczej kwestia Pana przypadku. O podwyżkę zawsze można zapytać, jesteśmy dorośli...

specjalistka u

Pracuję w BBA od sierpnia tego roku i jestem szczerze - bardzo pod wrażeniem. Pracodawca jest mega pro-pracowniczy, atmosfera w warszawskim biurze jest przyjemna, luźna i nieraz rodzinna. Podejście line managerów wyrozumiałe, z dużą dozą zaufania, wyjścia naprzeciw potrzebom pracownika. Z konkretów to: - SZKOLENIA? SĄ - chciałam szkolenie i zostało mi ono zorganizowane/zakupione tego samego dnia, po pracy dostałam wiadomość od Bartka żebym szykowała komputer, bo o 18 mam pierwsze spotkanie z kursu - NIESAMOWITE. Nigdzie nie czułam się tak zaopiekowana i doceniana jak w BBA. -ROZWÓJ? JEST - BBA daje mi przestrzeń na realizowanie własnych programów i pomysłów, daje dużo możliwości rozwoju - zarówno kompetencji twardych, branżowych, jak i kompetencji miękkich. - FEEDBACK? REGULARNY - Spotkania 1:1 z line managerem są regularne, cyklicznie co 3 miesiące, gdzie mam czas i przestrzeń porozmawiać o moich potrzebach wobec pracodawcy i o tym, jak mi się pracuje. - JASNA I CZYSTA KOMUNIKACJA? JEST - bardzo dbają tutaj o komunikację i higienę praca/dom, feedbacki są dawane na bieżąco, a zespół managerów/team leaderów dodatkowo odświeża i poszerza swoje kompetencje w tym temacie - przechodzą dodatkowe szkolenia managerskie - PODWYŻKI I AWANSE? SĄ - podwyżki i awanse są możliwe i dzieją się też w miarę regularnie - w przeciągu pół roku pracy kilka razy spotkałam się z informacją o awansie kogoś z działu Operacji albo z Departamentu Sprzedaży O benefitach pracowniczych można by dodatkowo piać godzinami, bo to kolejne wielkie wyróżniki pracy w BBA, ale to powyższe punkty przekonały mnie, że jest to miejsce, w którym warto zostać i pracować. Pracodawca, sam szef i line managerzy potrafią przyznać się do błędu, wyjść poza swoją strefę komfortu, zaufać odmiennemu zdaniu, na każdym kroku dbają o atmosferę i dobro pracownika.

Marlenka Nowy wpis

dzień dobry. w ogłoszeniu dla spedytora wskazana jest umowa o pracę. zastanawiam się jednak na ile pracodawca jest elastyczny względem innych ustaleń. Osobiście interesuje mnie zatrudnienie na B2B. czy jest ono możliwe?

be_tan Nowy wpis

Z całym sercem polecam firmę BBA TRANSPORT SYSTEM. Pracuję w filii w Warszawie od października 2023 i od początku poczułam, że jest to miejsce dla mnie. Już na starcie otrzymałam duże wsparcie od pozostałych pracowników przy nauce programów. Zespół - pomimo tego, że młody - jest bardzo profesjonalny. Każdy jest zaangażowany na maxa w to, co robi. Atmosfera jest niesamowita! Czasami wręcz rodzinna. Rzadko w której pracy można spotkać tak miłych i życzliwych ludzi wokół siebie. Każdy pracownik otrzymuje służbowy laptop, telefon oraz cały zestaw do Home Office, który jest możliwy dwa razy w tygodniu. Dla mnie bardzo ważnym aspektem było podnoszenie kwalifikacji zawodowych i w tym temacie również BBA mi to umożliwiło. Dodatkowo pracownik otrzymuje bezpłatny dostęp do platform takich jak: Netflix, HBO czy Spotify. Istnieje możliwość dołączenia do Multisportu, opieki medycznej, ubezpieczenia na życie. Warto jest wspomnieć również o cotygodniowych masażach w godzinach pracy, które cieszą się dużym zainteresowaniem :) Jeżeli chodzi o przełożonych – zawsze można liczyć na ich wsparcie! O pozytywach pracy w tym miejscu można by pisać dużo więcej. Firma jest otwarta na potrzeby pracowników. ZDECYDOWANIE POLECAM !!!!

Hej, jak dostawaliście negatywny feedback z rozmowy na spedytora międzynarodowego to najczęściej ze względu na co? Jest teraz dostępna oferta i planuje się przygotować. niektóre wymagania z opisu mnie ciekawią, na przykład „radość z (usunięte przez administratora) :) to już chyba na jakimś okresie próbnym wyjdzie? Macie jeszcze jakieś porady?

Czy jest teraz jakaś rekrutacja do zespołu ? Oraz jak klaruje się kwestia rotacji pracowników ?

@Kandydat

trwa rekrutacja na spedytora drogowego międzynarodowego, pracownicy raczej zostają na dłużej, w Warszawskim biurze nie ma dużej rotacji

cóż, duża lub mała rotacja to najwidoczniej dość subiektywna ocena Ze zdjęć grupowych większość osób wciąż pracuje, więc nie jest tak, że połowa składu zmienia się co roku - to byłaby duża rotacja pracowników, a tak się nie dzieje

Katowice specjals
@pracownik

Może dlatego ze zdjęć tyle nie wynika bo są zamieszczane wyłącznie te które obejmują obecnie pracujących w stolicy ???? za mojej kadencji odchodziło co msc kilka osób a finalnie około 50 ubyło

@Katowice specjals

dokładnie... gdy ja tam pracowałem to też dodawali zdjęcia grupowe ale tylko z oddziału w stolicy. Tam to może była ta sama ekipa. Ale wciągu 5 miesiecy zwolniło sie lub zostało zwolnionych około 50 osób. Na zdjęciach nigdzie nie widnieli to też nie ma co porównywać

Sara Nowy wpis
@były pracownik

I co było najczęstsza przyczyną tych rotacji? pod względem odejść pewnie coś w warunkach ale zastanawiam się ze względu na co sam Pracodawca rezygnował? Pracownicy nagle nie spełniali jakichś założonych norm?

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.

Witam, wiem, że kiedyś pisano w jednym komentarzu o tym, że istnieje możliwość pracy zdalnej. Zastanawiam się czy to faktycznie mogłaby być taka 100% opcja? Rekrutacja zdalna, wdrożenie zdalne i tak dalej? niestety nie jestem ze stolicy a interesuje mnie podjęcie się pracy przy spedycji, nie wiem jednak na ile byłoby to wykonalne?

Hej, Jest paru pracowników którzy pracują w 100% zdalnie, oczywiście BBA ma biura również w Białymstoku i Bydgoszczy Na starcie musisz być stacjonarnie w biurze, żeby zobaczyć jak działamy, nauczyć się programu, procedur itd (zawsze lepiej poznać "na żywo" osoby do których piszesz maile ;) ), ale to tez nie problem, z tego co wiem wystarczy pogadać z Szefem i jezeli nie jestes ze stolicy to na etap wdrożenia też znajdzie się rozwiązanie, tylko zaznacz to na rozmowie :)

Anka
@pracownik

Czy tym sugerowanym rozwiązaniem może być to, że firma pomogłaby w tymczasowej relokacji pracownika? chyba, że trzeba byłoby ryzykować na własna rękę z wynajęciem czegoś na ten czas?

Na stronie Pracuj.pl zamieszczono 2 listopada kilka aktualnych ofert pracy do firmy BBA TRANSPORT SYSTEM Sp. z o.o. Sp. K.. Poszukiwana jest osoba do pracy jako asystent sprzedaży. Co sądzicie o warunkach pracy zaproponowanych przez pracodawcę?

W BBA pracuje już dłuższy okres czasu i mogę stwierdzić, że jest to naprawde fajna grupa. Przełożeni są ludźmi z którymi da się normlanie porozmawiać. Biuro jak biuro, nie ma wymagań co do stanowiska pracy - standardowe wyposażenie to 3 monitory + klawiatura, mysz, telefon i stacja dokująca do laptopa i ogromne biurko, ale jeżeli wygodniej Ci pracować na jednym/dwóch monitorach lub samym laptopie nie ma problemu, to twoje stanowisko pracy i urządzasz je po swojemu. Praca w domu to też swego rodzaju standard w tej firmie -> poniedziałki i piątki standaryzowane są na home-office, jednak jezeli wolisz byc ciągle w biurze to też nie problem. Ludzie tworzący tą firme są naprawdę spoko, nie ma głupich pytań - zawsze uzyskasz odpowiedź (formalną lub nie - zalezy jakiego kanału do tego użyjesz ;) ) Najbardziej jednak cenie sobię rozmowy 1:1 przełożony - pracownik -> dostajesz feedback swojej pracy w najbardziej przyzwoity sposób, ale również ty bez żadnych zawstydzeń możesz dać feedback jak ty się czujesz oraz co ci nie odpowiada, a nawet poza tymi "1:1" w codziennych rozmowach wiesz, że to jest twój przełożony, ale żadnemu z nich nie można zarzucić "jestem twoim przełożonym, troche szacunku.." - każdy z nich jest człowiekiem z którym możesz normalnie porozmawiać, pożartować, a przede wszystkim pomogą ci nawet poza godzinami pracy :) Wspominając już przełożonych - międzydziałowo też ich znasz i też ci zawsze pomogą :) Szef Bartłomiej Sujkowski to jest najbardziej kompetentna osoba na swoim stanowisku. Pracowałem też w innych firmach o różnej specyfice pracy i jednak to tutaj czuje, że nie ważne jak bardzo jest zabiegany zawsze się przywita, zamieni dwa zdania oraz odpisze na teamsach. Nie ma czegoś takiego jak "strach co szef powie" - sprawy załatwiane są tak naprawdę od ręki w ciągu paru minut do tego zawsze z uśmiechem :) Co należy podkreślić - administracja nie daje tobie poczucia, że potrzebuje 2 godzin bo są "pilniejsze" sprawy do załatwienia (przysłowiowe zrobienie kawy ;) ) - maile załatwiane są zawsze priorytetowo, a jeżeli potrzebuje czegoś na 10 minut temu, wystarczy napisać do osoby zajmującej się tą działką. aaaa no i oczywiście w trudniejszych case'ach dostajesz zawsze instrukcje jak się zaopiekować sprawą, żeby nie spaprać! Mimo obowiązków które na nich spoczywają usmiech i priorytet to u nich podstawa :) Jeżeli chodzi o przerwy - nie są one tutaj wyliczane z zegarkiem w ręce -> potrzebujesz zapalić, odebrać paczkę od kuriera, zjeść -> po prostu idziesz i to robisz i nikt nie robi ci o to problemu (oczywiście wszystko z głową) Podsumowywując - Głowy firmy to bardzo kompetentne osoby, widać, że nie były wybierane z przypadku, a to przekłada się na pracowników którzy wiedzą co mają robić i nie boją się zapytać o cokolwiek, a jakakolwiek sugestia zmiany sposobu pracy jest rozpatrywana w 99% pozytywnie.

Chciałbym jedną rzecz wiedzieć o stanowisku Asystent Departamentu Sprzedaży. Nie wiem jak teraz, ale jeszcze niedawno bo miesiąc temu pisali, że wcale nie wymagają dużego doświadczenia. No i fajnie, pytanie jak się to ma do zarobków. Jak płacą? Dobrze czy raczej gdzieś w granicach minimalnej? Bo ja się i z takimi stawkami się spotkałem w branży

asystent ds

Stanowisko Asystenta DS jest pierwszym etapem w rozwoju do samodzielnego stanowiska Doradcy. Poza wynagrodzeniem podstawowym, w Departamencie Sprzedaży dostępne są premie - standardowa, challengowe : tygodniowe, miesięczne, kwartalne, dodatki za przekroczenie progów oraz składniki stażowe co sumarycznie daje długofalową perspektywę rozwoju kompetencji i wynagrodzenia

CwaniakzHandlowego
@asystent ds

Jakie premie dla pierwszego stanowiska XD dostanie podstawę i WIZJĘ premii. No ciekawe na czym ma te premie robić nie mając klientów. Inna sprawa, że asystent by tego nie napisał ;)

Cwaniak 2
@CwaniakzHandlowego

Nowe opinie pracowników na + bo rekrutacja w trakcie ? :))

@CwaniakzHandlowego

No właśnie, a w praktyce ile zarabiacie? To bym chciał wiedzieć, bo zdarza się, że pomiędzy teorią a praktyką jest rozbieżność delikatnie mówiąc, tak było u mojego poprzedniego pracodawcy, no a zobaczymy tutaj :) Jeszcze przyjmują aplikacje?

@biały lew

Szkolenia? Zapomnij o tym.

Kamil
@@biały lew

To co jest podstawą do uzyskania podwyżki albo do awansu? I czy brak szkoleń dotyczy też braku wytłumaczenia co i jak robić, jak przychodzi nowy pracownik?

@Kamil

Podwyżka? Awans? nie w tej firmie..

Ulka
@były pracownik

To jak to wygląda? Tyle ile wynegocjujesz na starcie tyle masz? Jakoś ciężko mi w to uwierzyć. A są chociaż ogólnofirmowe podwyżki inflacyjne? Jakby nie patrzeć w przeciwnym razie zarabia się coraz mniej. Na święta są chociaż premie / bony?

@Ulka

Na starcie albo bierzesz stawkę jaką ci dadzą albo nie masz pracy. Nie ma czegoś takiego jak negocjacja stawki. Podwyżki nie widziałem przez cały mój okres pracy tam. Nawet po nowym roku gdy podwyższyła się najniższa krajowa moja stawka została taka jaka była. Przy podpisywaniu nowej umowy stawka pozostała taka sama jak przy zatrudnianiu. Na święta jedynie dostaliśmy premie.

specjalistka u

tak! Wystarczy zgłosić chęć i wysłać link do oferty szkolenia/kursu W moim przypadku dostałam dofinansowanie na całą kwotę kursu +umowa o podniesie kwalifikacji

@Ulka

są premie dla handlowców +premie urodzinowe i świąteczne, podwyżki przy awansach +co trzy miesiące są 1:1 z line menadżerem, więc zawsze można o tym pogadać

Handlowiec J

@Biały lew
@Handlowiec J

Niezla próba zachecenia do wzięcia udziału w rekrutacji na go worku :) Skoro tak dobrze to gdzie się podziało 30 osób z tej firmy?

Kalina
@@Biały lew

A gdzie się podziało te 30 osób z firmy? Bo ja akurat nie wiem. Zostali zwolnieni? Czy może sami się zwolnili? I z jakich powodów?

@@Biały lew

cze, o jakie stanowiska chodzi z tymi 30stoma osobami? Pytam, bo na stronie firmowej jest napisane, że aktualnie pracuje 61, czyli z tym co piszesz wychodzi na to, że było 91 wcześniej? Chyba ze już braki są uzupełnione? Jak długo rekrutacje trwają?

było ponad 90 osób. Wiele się zwolniło lub zostało zwolnionych. Po tym zatrudnili parę nowych.

Filip

To oczywiste. Chodzi o handel. Po co mieliby zatrudniać 30 osób do logistyki? WłĄcZ mYśLeNie. Rekrutacje (o ile można to tak nazwać) trwają długo i krótko - zależnie od strony spoglądania na cały proces. Jak widać firma bardzo długo poszukuje doświadczonego spedytora morskiego, jednak ze znalezieniem zielonej osoby na stanowisko nie ma problemu. Patrząc na stronę można zobaczyć rotację i doświadczenie personaliów pracujących w tej firmie.

@Filip

No a jakie są zarobki w tej firmie? Doświadczony specjalista, jak ja, więcej sobie zażyczy za pracę, niż osoba bez praktyki zawodowej. Skąd więc rzekome trudności firmy w znalezieniu doświadczonego spedytora, i jaka pewność zadowolenia z warunków, oraz utrzymania posady w tej firmie?

Spedytorka

Praca w BBA w dziale operacyjnym jest naprawdę przyjemna. Panuje tu miła atmosfera, wszyscy są dla siebie serdeczni. Nie ma głupich pytań - często spotykałam się z tym stwierdzeniem w innych miejscach, ale dopiero tutaj faktycznie jest to odczuwalne. Nie ma wyścigu szczurów, każdy pomaga każdemu jeśli tylko jest taka potrzeba. Wszyscy gramy do jednej bramki. :) Praca hybrydowa w najlepszym tego słowa znaczeniu, czyli poniedziałki i piątki można pracować zdalnie. Firma zapewnia pełen sprzęt na pracę zdalną, więc jeśli tylko ma się takie możliwości w domu, można pracować na 3 monitorach również w domu. Dodatkowo, firma posiada naprawdę fajne benefity. Głównie moim zdaniem wyróżniają się cotygodniowe masaże, realizowane w ciągu dnia pracy. Jeśli miałabym doradzić coś osobie, która zastanawia się nad zaaplikowaniem do pracy w BBA - warto przyjść na rozmowę i pogadać o wszystkich wątpliwościach, w moim przypadku zmieniło to zupełnie postrzeganie firmy, też zaczynałam od czytania opinii w internecie. ;)

spedytor13

Jestem pracownikiem tej firmy od kilku miesięcy i wydaje mi się, że już mogę przedstawić opinię na temat BBA Transport System. Firma posiada bardzo dobrą lokalizację dla osób dojeżdżających spoza Warszawy ze względu na to, że nie znajduje się w ścisłym centrum. Biuro jest bardzo świeże i przyjemne. Otwarte przestrzenie ze stanowiskami, które posiadają po 3 duże monitory zdecydowanie ułatwiają zmaganie się z codziennymi obowiązkami. Do tej pory nie doświadczyłem zjawiska "wyścigu" i jakiejkolwiek rywalizacji z kolegami z działu. Przełożony staje na wysokości zadania i zapewnia bardzo dobrą komunikację, a w innych miejscach spotykałem się ze zjawiskiem pretensji za zadawane pytania. Panuje naprawdę miła atmosfera, nie ma żadnych spięć ani zwracania uwagi na poprawne zachowanie, po prostu można być sobą i skupić się na wykonywaniu swoich obowiązków. Bardzo dużo benefitów takich jak Multisport, Netflix czy Spotify. Firma jest otwarta dla młodych osób zarówno, które są świeżo po studiach i tych, które nie mają jeszcze żadnego doświadczenia w tym kierunku. Wyjazdy firmowe, możliwość pracy zdalnej. Jako inżynier logistyki świeżo po studiach wydaje mi się, że nie mogłem trafić w lepsze miejsce. Odrzucano moje CV z naprawdę obskurnych miejsc, gdzie biura były mieszkaniami w blokach przerobionymi na coś przypominające biuro, a tutaj spora firma z naprawdę świetnymi warunkami do pracy do której zostałem przyjęty z dużą serdecznością. Jeśli ktoś się zastanawia to z czystym sumieniem polecam.

Pracowałem w tej firmie parę miesięcy i miałem okazje być jednym z "regionalistów". Długo zastanawiałem się czy pisać swoją opinię jednak nie jest ona ani negatywna ani pozytywna więc zdecydowałem się wypowiedzieć. Zacznijmy od przełożonych. Prywatnie "team liderzy" to sympatyczne osoby. Jednak firma wrzuciła ich do oddziałów daleko od miejsca zamieszkania BEZ JAKIEJKOLWIEK WIEDZY jak być liderem. Szokiem dla mnie było, że mój przełożony jest młodszy ode mnie i to bez jakiegokolwiek wyszkolenia do pełnienia takiej funkcji. Firma nałożyła na nich zadanie powtórzenia sukcesu ludzi, którzy mieli o wiele większy doświadczenie i wiedzę w kierowaniu zespołem niż oni. Żaden biznes opierany na liderach bez wiedzy i tak jak pisali inni na ludziach bez jakiegokolwiek wykształcenia czy wiedzy w temacie nie ma szans na powodzenie. A tak to właśnie wyglądało. Kolejną ciekawą rzeczom jest to, że firma praktycznie do ostatniego dnia umów nie potrafiła określić się czy te zostaną przedłużone czy nie. Tym samym czekaliśmy w niepewności do ostatniego momentu nie wiedząc czy powinniśmy szukać czegoś nowego czy nie. Jako jeden z nielicznych doczekałem trzeciego przedłużenia umowy jednak praktycznie od razu.. otrzymałem wypowiedzenie z podkreśleniem, że jeśli wyrobie odpowiedni wynik wypowiedzenie będzie anulowane. Dla każdego myślącego człowieka działanie takie przyniesie odwrotny skutek i zamiast starać się pracownicy zaczną szukać nowej pracy. I tak też się stało. Na porządku dziennym było również kradnięcie klientów między regionalsami. Oczywiście w tej kwestii również byli równi i równiejsi. Klienta dostawał ten czyj team lider był bardziej faworyzowany w firmie. Nie mówiąc już o tym, że kwestia dzwonienia do nie swoich klientów też była codziennością. A co do dzwonienia.. na rozmowie o pracę powiedziane było, że firma nie ma nic wspólnego z cal centr. Po czasie jednak okazało się totalnie inaczej. Zaczęło się od programu, który liczył liczbę połączeń i ich czas "żebyśmy po prostu wiedzieli" skończyło na pretensjach i porównywaniu kto ile zrobił i czemu tak mało. O wiele łatwiej byłoby gdyby bazy, które dostawaliśmy były wartościowe a nie zapełnione kontaktami, które nijak były naszymi docelowymi odbiorcami. Najlepsze było i tak to, że firma zwolniła osoby parę dni przed świętami i co więcej przed wigilią pracowniczą na która wszyscy mieli już zapewniony transport. W momencie gdy osoby zwolnione zapytały czy mimo to mogą przyjechać na wigilię bo maja wykupiony transport to usłyszały "że nie są mile widziane". Żeby nie było, firma próbowała przez cały ten okres dać nam możliwości rozwoju ale tak bardzo nieudolnie, że nic z tego nie wychodziło. Plusem zdecydowanie były osoby pracujące w tej firmie. Bo Ci, którzy nie stoją na najwyższym szczeblu i nie są specjalnie traktowani naprawdę są przesympatyczni i byli zaangażowani w to aby ten projekt się udał. Widać było, że zależy im na tym co robią i co zostało im powierzone. Jednak przez brak jakiegokolwiek doświadczenia i wiedzy projekt był skazany na porażkę. Osobiście oceniam firmę pod względem projektu bo ten projekt był wielkim nieporozumieniem. Nie wiem jak wyglądała praca tam przed ani po projekcie ale wydaje mi się, że takie rzeczy świadczą o tym jak firma radzi sobie z kryzysami. A tym zdecydowanie był ten projekt.

Anna Majewska

Mając wieloletnie doświadczenie w pracy spedycyjnej stwierdzam że punkt widzenia zależy..od miejsca w którym się jest. Praca w bba nie odbiega od obietnic ustalonych na rozmowie kwalifikacyjne Wszystko jest na czas i zgodne Ponadto zespół otwarty na nowych pracowników co zdecydowanie pomaga i najważniejsze szef może i zalatany ale pamięta o przywitaniu/danych slowach/umówionych spotkaniach Etc

@Anna Majewska

Gratuluje. Uważa, że każdy powinien dostać szansę na poprawę. Tutaj też mam nadzieje, że po prostu firma bba wyciągnęła pozytywne wnioski i będzie lub już działa sprawienie i odpowiedzialnie.

Spedytorka

A, jak jest w biurze w Warszawie ? Widziałam, również kilka niepochlebnych opinii o (usunięte przez administratora) ładunków, Januszach biznesu itd., czy tutaj też jest tak źle ? Rozważam złożenie CV, ale przed tym chciałabym uzyskać więcej informacji.

@Spedytorka

Hej, no mnie też interesuje właśnie biuro. Ale bardziej pod kątem warunków. Jest tutaj open space czy raczej małe pokoje po kilka biurek? I jak wygląda w biurze zaplecze socjalne typu kantyna?

Były Spedytor
@Spedytorka

W biurze jak w biurze, zależy kto co lubi :) Chyba lepiej niż w pozostałych oddziałach. Niestety trochę wyścig szczurów. Są koledzy, którzy w miarę podchodzą do dzielenia się ładunkami, a są tacy którzy są mega zachłanni i wszystko do siebie... wiadomo to prowizja, ale jakaś przyzwoitość jest wymagana. Dlatego jeśli masz nosa do ludzi to sobie z tym poradzisz. Poza tym układy i układziki z Klientami

@Były Spedytor

To ja jestem mega ciekawa, jaka jest prowizja dla spedytora za ładunek? Ile tego jest i czy wysokość prowizji od danego ładunku jest zależna np. od długości trasy czy wartości ładunku?

Mateusz

Serdecznie polecam! Super solidny przewoźnik, żadnych uwag nigdy, wszystko zawsze na czas dostarczone !

Ireneusz

Wielokrotnie realizowaliśmy zlecenia transportowe i szczerze mogę polecić współpracę. Pracownicy mili i kulturalni, a zlecenia pewne, bez problemów. Wszystko tak jak powinno być.

Pracowałem już w kilku firmach, ale w żadnej nie spotkałem się z tak ogromnym chaosem w działaniu, jak w BBA. Bardzo dużo zależało od tego kto był team "leaderem" (w cudzysłowie, bo niektórzy nie mieli żadnej wiedzy z zakresu zarządzania zespołem, niektórzy kompletnie to olewali skupiając się na wykręcaniu swoich wyników, a niektórzy otwarcie faworyzowali członków zespołu i nie pomagali tym, których nie lubią). Jak miałeś szczęście i trafiłeś do leaderów, którzy byli w porządku to po miesiącu ich zmienili... Na rozmowie kwalifikacyjnej spotykasz się z Twoim przyszłym leaderem, a koniec końców okazuje się, że zespołem po okresie próbnym zarządza ktoś zupełnie inny, którego w procesie rekrutacyjnym nie miałeś okazji poznać... Leader, który rekrutuje swoją osobą reprezentuje firmę i jako dla kandydata osoba leadera jest ważna. Niestety ta kwestia to jedynie kropla w morzu problemów, z którymi przyszło mi się mierzyć podczas pracy tutaj. Tak jak napisałem wcześniej - pracowałem w kilku firmach, ale tą jak dotąd oceniam zdecydowanie najgorzej. Chaos, zgrzyty na linii szef-pracownik (bluźnierstwa, krzyki, uderzanie pięścią w ścianę, zwalnianie z dnia na dzień), team leader-pracownik (niekiedy zupełny brak kompetencji do codziennego zarządzania dość dużym zespołem), administracja-pracownik i pracownik-pracownik, a do tego zarobki marne w zestawieniu ze stale rosnącymi wymaganiami. Sam charakter pracy to nic innego, jak call-center, więc nie dziwne, że szukają ludzi bez wykształcenia. Skupiają się jedynie na tym, kto ile telefonów wykona i ile przy tym spędzi czasu. Wykonując telefony pracownik musi korzystać z baz zimnych, bo ciepłe bazy (przygotowane przez pracodawcę) kompletnie do niczego się nie nadawały (w bazie kontaktów na transport kontenerów głównie z Chin mała, lokalna piekarnia...). A firma niby "wyposaża pracownika we wszystkie narzędzia", to nie wymaga komentarza... Zdecydowanie nie polecam. Na szczęście w moim przypadku było to krótkie, ale maksymalnie nieprzyjemne doświadczenie. Jeśli jednak mogę kogoś swoim wpisem uchronić przed stratą czasu, nerw, a przede wszystkim ZDROWIA na tą firmę to chcę to wykorzystać.

Też były pracownik
@były pracownik

+1, to co wyróżnia niewątpliwie firmę na tle innych to niewątpliwie chaos. Z dnia na dzień wprowadzane były reguły, które miały wyeliminować nieporządek co skutkowało wprowadzeniem jeszcze większego zamieszania. Praca słaba - rzeczywiście można to porównać do call center. Zarobki w stosunku do innych spedycji też nie są jakieś wysokie. Zarządzanie zespołem, którzy mało co mieli wspólnego z zarządzaniem zespołem było żartem. To nie jest moja pierwsza praca - pierwszy raz spotkałem się tutaj z mobbingiem i dziwnym wyścigiem szczurów (objawiającym się kradnieciem klientów). Na obrazku wszystko wyglada pięknie - w rzeczywistości tak nie jest. Opisując to jednym zdaniem - trzeba mieć nóż na gardle albo nie po kolei w głowie aby rozważać ta firmę jako pracodawcę dłużej niż na kilka miesięcy. P.S. jeżeli podczas rozmowy obiecywane są gruszki na wierzbie bez doświadczenia to od razu powinna się podnieść czerwona flaga.

Shhskd
@Też były pracownik

W 100 procentach prawdziwa wypowiedź

Shhskd
@Shhskd

Czemu są usuwane odpowiedzi , niewygodne zdania? ☺️

Krystyna
@Też były pracownik

Co takiego obiecują na rozmowie? Nie mam doświadczenia i nie wiem czego się spodziewać, na co uważać? Zastanawiam się też, czy konieczna jest własna baza klientów aby rozpocząć tu pracę?

@Krystyna

Nie zaczynaj tam pracy bo szkoda twojego czasu i zdrowia ;) i tak, bez znajomości w tej branży nie łatwo znajdziesz jakiegokolwiek klienta szczególnie, że BBA ma bardzo wysokie stawki za transport i nikt nie chce tego brac.

Barbara

Mogę jeszcze wysłać papiery na specjalistę ds. Sprzedaży? A nawet jeśli to już mało aktualne faktycznie, to dajcie znać, czy opłaca się w ogóle robić sobie nadzieję. Praca dobra, wywiązują się z obietnic i płacą na czas?

Były już pracownik
@Barbara

Jeżeli chodzi o wypłatę ta zawsze była na czas najczęściej w pierwszym tygodniu danego miesiąca. Co do wywiązywania się z obietnic to owszem dostajesz umowę i wszystkie niezbędne do pracy urządzenia. Zważywszy na sytuacje, które zostały opisane poniżej wydaję mi się że nie warto aplikować.

BYŁY PRCOWNIK
@Były już pracownik

Barbara, wypłata na czas to żaden argument. Jest to wywiązanie się pracodawcy ze swoich zobowiązań/ kontraktu między pracownikiem, a pracodawcą. Najważniejsza w tym jest ta druga cześć o której wszyscy tu piszą.. aby stworzyć coś więcej musimy być wizja, a tu jej było brak. Być może firma wzięła na to jakieś dofinansowania, a ludzie którzy byli w niej zatrudniani byli tylko pionkami w grze.

@Barbara

Pieniążki na czas, ale pensja nie należy do zadowalających. Szczególnie z uwagi na brak pewności, że Cię nie wyrzucą z dnia na dzień. Dla mnie ta pewność byłaby bardziej istotna niz terminowość wypłat gdybym aplikował do nowej pracy. Tutaj szkoda Twojego czasu, wysiłku i starań bo i tak nikt ich nie doceni. Ciągła presja, wyścig szczurów, podkręcanie śrubki, nerwy i stres o to, co będzie. To nie jest dobre miejsce do pracy. Ja zmieniłem środowisko i widzę, że są miejsca, gdzie oprócz wysokości wypłaty, terminowości inne rzeczy również się zgadzają.

@były pracownik

Właśnie mnie to zaciekawił ten wątek o nerwach, stresie i wyścigu szczurów. Ale jak konkretnie to się objawia, bo to dość mało konkretnie. Jakieś konkretne zachowania, słowa czy metody szefostwa? Jak realnie to się objawia względem pracowników w codziennej pracy?

@Jolanta

Wszystko masz wyszczególnione w relacjach poniżej. Walenie pięścią w ściany, krzyki i inne tego typu praktyki. W każdej pracy zdarzają się stresujące sytuację - ale jeżeli ten stres spowodowany jest tym, ze przyjedzie prezes i Cię z dnia na dzień zwolni a przy tym jeszcze zjedzie to juz inna sytuacja. Aplikuj a przekonasz się sama

Zostaw merytoryczną opinię o BBA TRANSPORT SYSTEM Sp. z o.o. Sp. K. - Warszawa

• Jak się pracuje w BBA TRANSPORT SYSTEM Sp. z o.o. Sp. K.?

Zobacz opinie na temat firmy BBA TRANSPORT SYSTEM Sp. z o.o. Sp. K. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 50.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BBA TRANSPORT SYSTEM Sp. z o.o. Sp. K.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 14 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy BBA TRANSPORT SYSTEM Sp. z o.o. Sp. K.?

Kandydaci do pracy w BBA TRANSPORT SYSTEM Sp. z o.o. Sp. K. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

BBA TRANSPORT SYSTEM Sp. z o.o. Sp. K.
4.1/5 Na podstawie 84 ocen.

BBA TRANSPORT SYSTEM Sp. z o.o. Sp. K.