Opinie o Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce w Łódź

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce o rekrutacji.

Branże: Doradcy finansowi
Doradcy finansowi Łódź

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce w Łódź

HotShot

junior specialist in banking operations: cash management operations - czy ktos moze powiedziec cos wiecej na temat tego stanowiska? warto? jakie zarobki? jest to skomplikowana posada wczesniej nie majac stycznosci z bankowoscia//

@HotShot

Naprawdę wystarczy zjechać niżej i poczytać.... wszystko było napisane juz. Nie ważne jak nazwiesz stanowisko generalnie zawsze chodzi o to samo. Czy Junior Specialist czy Assistant Service..... kasa na początek słaba, praca podobna tylko żeby było fancy nazwane są różnie, ta sama robota. Klepanie w klawiaturę, ctrl c, ctrl v, jak umiesz korzystać z kompa dasz rade.

Miałam rozmowę rekrutacyjną w tamtym tygodniu na pytanie czy pracownicy w skandynawi i w Polsce dostają taki sam Bonus roczny otrzymałam odpowiedź że nie bo w skandynawi są inne warunki życia...Pracuję w innej firmie i nie ma znaczenia gdzie pracujesz wszyscy dostają Bonus wysokości 10% od rocznych zarobków po prostu pracownicy w Łodzi to tania siła nabywcza A płacą grosze ludzie powinni zacząć walczyć o swoje I nie dawać się wyzyskiwać zachodnim „panom”.

Ela
@Ewa

polaczki walczyc o swoje? błe hłe hłe hłeee, żart miesiąca , tanie paroby europy jak rumuny

@Ela

Oj widać że jakieś masz problemy ze soba. Wstyd że Polska takiego obywatela. Zrzeknie się obywatelstwa i wyjedź za Terespol

pracownikk

Pracuję w Nordei już na tyle długo, że mogę się szczerze wypowiedzieć. Zacznijmy od plusów : - punkty na system kafeteryjny - fajny socjal ( chociaż z roku na rok niższy) - niektórzy ludzie w teamach na pewno bardzo pomocni Co do minusów, wszystko zależy od departamentu na swoim doświadczeniu opowiem, że na początku jest fajnie, kolorowo do czasu.. Leader nie stawia na jakość, lecz ilość. Dalej leaderzy nie zawsze są na tyle kompetentni, by umieć dobrze zarządzać zespołem a zerowa wiedza procesowa na pewno w tym nie pomaga. Do zespołów ciągle dołączają nowe osoby - nie wiem jaki jest tego sens skoro odnosimy wrażenie, że z każdą nową osoba ilość pracy rośnie a nie maleje. Jako starzy pracownicy stwierdzamy, że im mniejszy zespół tym lepsza organizacja pracy. Kolejna kwestia chaos, od natłoku pracy ciągłe błędy bo czas procesowy cyklicznie jest zmniejszany a leader nie umie na to nic poradzić, ponieważ ma jak wspominałam 0 wiedzę procesową a opiera się wyłącznie na stale wypełnianych statystykach, które według wytycznych nie oddają faktycznego czasu pracy - ciężko mi pojąc ich przydatność. Kolejna sprawa nie polecam się wychylać i pokazać, że jesteś osoba szybko ucząca się - będzie to wykorzystane przeciwko Tobie :) Dlaczego? Bo jedna osoba pozna 5 procesów inna 15 w tym samym czasie a wynagrodzenie otrzymacie takie same. Awans z JPO na PO teoretycznie trwa około 9 miesięcy - jest to mit, przynajmniej ja nie spotkałam osoby, która dostała awans przed końcem swojej umowy ( 1 jest na 1rok). Czyli brak awansu = zwolnienie. Podsumowując jest to dobra praca na start, nie na długo bo szansa rozwoju zależy jak już wspominano od lizodupstwa, osoby, które przeciwstawiają się leaderowi w ciągu 5 lat pracy nie dostają awansu z PO na specialist. Wynagrodzenie jest mocno średnie. Praca to codzienne klepanie tego samego, czasem z wymianami procesów, czasem po 8 godzin czasem po 10 gdy jest tego tyle, że się nie wyrabiasz a leader nie da Ci nikogo do pomocy mimo , że inny pracownik np skoczył swoje obowiązki o 14/15, więc miałby godziny wolne. Polecam te pracę młodym osobom na start - jednak nie osiedlajcie się na zbyt długo, bo presji często psychika młodej osoby tego nie wytrzyma.

nordeaworker
@pracownikk

Tak zgadzam się z tą opinią, w Nordei brakuję również równego traktowania. Masz szczęście trafisz dobrze 8 godzin udajesz że pracujesz, natomiast gorzej jak masz pecha (co się trafia częściej). Wtedy klepiesz i jedziesz odmóżdżające wielogodzinny procesy cały czas bez żadnego rozwoju i sensu. A jak się nie wyrabiasz lub nie jesteś maszynką to niestety. Work/life balance nie istnieje.

NOR

Witam. Byłem pracownikiem Nordei parę lat temu, staż dokładnie 1 rok. Jak wygląda kwestia finansowa dla osób powracających do Nordei? Ile można ugrać więcej? Jakie działy na chwilę obecną płaca najlepiej dla osób z bieglym angielskim ale bez wykształcenia finansowego? Słyszałem, że w AMLu można dostać na start więcej niż w operations? Czy w Nordei istnieje możliwość pracy zdalnej? Pozdrawiam

Taboret
@NOR

Zależy z jakiego stanowiska chcesz zrezygnować dla nordei. Od kilku lat z kasą jest coraz słabiej. Profit Shearing poleciał na łeb na szyję, w przyszłym roku niepracujące matki dostaną więcej z 500+ za jedno dziecko niż dobra, mądra, pracowita kadra ratująca wiecznie ospałą Skandynawię i jej klientów. Likwidują też lojalki dla pracowników ze stażem 5 lat, długodystansowcy w tej firmie powoli się zawijają bo mają duże doświadczenie i umiejętności na różnych płaszczyznach a na rękę dostają 3800 przy dobrych wiatrach, a na życie w mieście, opłacenie mieszkania, utrzymanie dzieci to nie starcza. Nie po takim stażu i oddaniu dla firmy. Jak było napisane kilka postów wcześniej - nie licz ze zostaniesz doceniony finansowo. Im więcej umiesz, tym więcej robisz za te same pieniądze przez długi okres czasu i nie dotyczy to jednego teamu - pogadaj z ludźmi z cross pointu, red tower czy symetris.

Rekrutacja przebiegła całkiem przyjemnie. Na to stanowisko nie trzeba jakichś szczególnych umiejętności twardych, więc tym nie trzeba się przejmować. Padło parę pytań po angielsku, ale nic trudnego, więc jak ktoś się boi, że nie zna specjalistycznego słownictwa to luz, nie będzie potrzebne. Niestety na wynik rekrutacji czekałem bardzo długo, ponad miesiąc.

Nie pamiętam już dokładnie, ale jakieś dosyć ogólne, o umiejętności, chęć do pracy na danym stanowisku itp.

logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
potencjalnie zainteresowany

Czesc, powiedzcie czy warto aplikowac do dzialu Robotics? Jak z atmosfera, organizacja pracy, certyfikatami, szkoleniami no i z zadaniami.

@potencjalnie zainteresowany

atomosfera lepsza niż w innych działach, jednak w porównianiu z innymi ITkorpo to skecz.

potencjalnie zainteresowany
@pracuje

Dzieki. Uzywajac okrslenia "skecz" co masz na mysli?

@potencjalnie zainteresowany

Wszystko zależy jakie masz doświadczenie i czego oczekujesz.Jeżeli to jest twoje pierwsze kropo IT to aplikuj, zbierzesz doświadczenie i będziesz mógł znaleźć coś lepszego. Zarobowo jest tam znacznie lepiej (4000 brutto?) niż w zwykłym dziale operations (3000brutto na początek) jednak w porównaniu do innych korpo IT jest średnio kasowo (za tą samą prace). Wiem że ten dział ma trochę łatwiej, jest uprzywilejowanym, ma sporo pracy z racji tego iż wszystkie procesy są strasznie stare lub opierają się na starych aplikacjach. Co za tym idzie RPA ma co robić, by włączać i utrzymywać roboty.

Robi

Czy ktoś wie czym różnią się stanowiska Junior Process Officer? Jedne są bez dodatkowych branżowych specyfikacji, drugie np „in Banking Operations” itd. Jest różnica w odpowiedzialności? Jak wyglada przygotowanie/szkolenie do pracy?

ktos
@Robi

Prawie nie ma żadnej różnicy. Po prostu klepiesz kejsy bankowe czy innego rodzaju, skanujesz dokumenty, a po jakimś czasie, np. po 3 miesiącach zostaniesz wywalony za drzwi bo jesteś za mało entuzjastyczny lub samemu ci się odechce bo nie wyrobisz psychicznie nieustannej presji i monotonnych, rozwalających psychikę powtarzalnych czynności procesowych, prawie jak w magazynie Amazona, które będziesz musiał wykonywać przez wiele miesięcy bez żadnych szans na awans... lol Szczerze to w dzisiejszych czasach nie polecam stanowiska Junior Process Officera w Nordei. Jeśli nie masz żadnych dodatkowych kwalifikacji lub umiejętności jak np. zaawansowana znajomość Excela czy dodatkowe języki to chyba już lepszą opcja jest kasa w Biedronce... lol

@Robi

kazdy pracownik process, ma odpowiedzialność podobną. Jednak róznią się procesy, jeden przekleja notatki drugi robi duże przelewy. ogólnie to nie zdziw się jak jakiś nativ ma 2x wiekszą pensje za tą samą robotę. Ewentualnie ty robisz dużo a jakiś koleszka leadera nic nie robi.

Gregor

Generalnie firma ma opinię dobrego pracodawcy co nie zmienia faktu, że czasami nawet najlepsi mają wpadki.

hr
@Gregor

pracujesz w hr co ?

Dzień dobry, Orientuje się ktoś na jakiego rzędu zarobki można liczyć na stanowisku Team Leadera? Zdaję sobie sprawę, że najpewniej kwoty te zależą zarówno od działu jak i zdolności negocjacyjnych, ale ciekaw jestem w jakich okolicach się one kształtują.

denis

Mój lider powinien zarabiać chociaż 120-150% tego co ja żeby uniknąć konfliktów w zespole i brać na siebie nierówną walkę z nordykami, którzy chcą tylko ciąć koszty bez względu na sytuację. Za mniej niż 9k-10k brutto Twoja motywacja do pracy zgaśnie w około rok :). Negocjuj twardo, szczególnie jeżeli masz umiejętności miękkie w zarządzaniu ludźmi, bo to jest coś czego obecni już w firmie liderzy dopiero się uczą - z różnym skutkiem.

6-8k. brutto

pracujwh
@denis

120%-150%.... ty w to wierzysz ? opowiadać to ja też umiem. wierz w to dalej jak cudownie zapracowany jest

west

Witam! Właśnie zaaplikowałem na stanowisko Assistant Service Operations Officer. Mam już pierwszą rozmowę telefoniczną za sobą, niedługo czeka mnie druga z liderami. Czy ktoś mógłby mi opisać jak wygląda taka rozmowa, jakiego wynagrodzenia mógłbym oczekiwać i przybliżyć mi zakres obowiązków na tym stanowisku? Z góry dziękuje i pomyślności wszystkim ;)

Tośka
@west

W zakładce rozmowy rekrutacyjne znajdziesz opisy z czego pytają :)

@west

motywacja, oczekiwania finansowe, hobby, sprawdzą ci mindset, jakies pytanie o konfliktowe sytuacje

Brian

Hej, orientuje się ktoś na jakie podwyżki związane z awansem można liczyć? JPO lub JPO w AmL?

Hej
@Brian

Ogoolnie widełki na podwyżkę to od 20 do 25% Twojej poprzedniej stawki :)

@Brian

heh 25%.... skecz, procentowo świetnie brzmi 500 brutto, nie wiem czy to szał

XYZ

Z racji tego, że w chwili obecnej poważnie rozważam zmianę pracy, a w oko wpadła mi oferta pracy w Nordei (Service Operations Officer) - na jakie zarobki na tym stanowisku może liczyć osoba z dwuletnim doświadczeniem w korpo i językiem angielskim? Pozdrawiam.

aga

2500 netto

@aga

Ogólnie czy jest to zależne od działu, do jakiego się trafi?

XX

tak

@XX

Tak - ogólnie czy tak - zależne od działu? :)

xx

od działu

@XYZ

stawki są podobne, chyba że jesteś IT, lub jakimś Analyst. Na junior process officer 2900 brutto

Bolo

Pracuję już prawie 3 lata i dorobiłem się specjalisty, a moja podstawa to 4500 brutto. Jak na specjalistę i powagę rzeczy które robię, to (usunięte przez administratora) a nie pieniądze. Moja ciotka w biedronce zarabia więcej ode mnie. Poleciłbym tego pracodawce tylko ludziom którzy umieją języki skandynawskie i są skłonni przeprowadzić się do Łodzi- wtedy dostaje się pakiet relokacyjny i dodatek językowy. Wynagrodzenia ludzi którzy pracują z samym angielskim, są rażąco niższe (często przy prawie identycznej pracy). Podstawy w tej firmie są ogólnie niskie. Jeśli dwie osoby w teamie robią to samo, a ich wynagrodzenie różni się o 4k brutto, to nie jest to fair. Ogólnie mam wrażenie że ludziom z językami skandynawskimi nie stawia się żadnych wymagań poza znajomością języka. Oczywiście- jeśli ktoś nie ma doświadczenia i szuka pierwszej pracy, to nie powinien od razu oczekiwać kokosów, ale płacenie ludziom na JPO 2200 zł netto jest po prostu nieuczciwe, to jest poniżej godności. Na duży plus atmosfera i możliwości rozwoju. Jeśli masz jakąś wizję samego siebie to Nordea z pewnością pomoże Ci ją zrealizować.

Lena
@Bolo

@BoloNa jaką realną pensję podstawową mogę liczyć na stanowisku JPO z językiem skandynawskim i 5 letnim doświadczeniem?Nie licząc dodatku językowego i relokacyjnego.Chodzi mi o samą podstawę. Dziękuję za odpowiedź.

@Lena

Nie wiem do końca, ale myślę że skoro masz 5 letnie doświadczenie w czymś podobnym, to możesz śmiało negocjować od razu PO a nie JPO. Myślę że nie więcej niż 3500-3800 brutto.

Lena
@Bolo

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. To jest bardzo dobra myśl. Jeśli końcowe negocjacje okażą się zadowalające dla obu stron,miło będzie Cię spotkać.

jpo nativ speaker 6000 brutto spokojnie

Gruszka

Słuchajcie, a jak to wygląda przy przenosinach między działami? Jak się taka wewnętrzna rekrutacja odbywa? Plus, jeśli mam pensje w wysokości x, i przechodzę do działu gdzie np są niższe pensje, to zatrzymuje swoją wysokość wynagrodzenia?

Jabłko
@Gruszka

Twój stary lider dogaduje rozmowę z nowym liderem i jest wewnętrzna "rozmowa rekrutacyjna" a raczej zwykła dyskusja o Twoich pobudkach i planach zawodowych. Doszli chyba do wniosku że lepiej dać komuś nowy zestaw zadań niż po paru tygodniach oglądać czyjeś wypowiedzenie. Obniżka jest wykluczona, możesz spodziewać się pewnie niemiłej atmosfery w nowym zespole. Każdy mniej więcej orientuje się, który zespół na ile może liczyć.

lola

hej, do osób które jakoś niedawno rekrutowano, jakie pytania na rozmowie dostaliście??

Kandydat?

Witam. Od jakiegoś czasu jestem bombardowany propozycjami z rożnych agencji pośredniczących ofertami SQL Dewelopera. Kuszą nawet niezłą kasą, ale słyszałem jakieś plotki o tym, że pracownicy ostatnio często odchodzą z Gdynii i Gdańska. Zastanawiam się czy nie jest tak, że spora liczba ludzi odeszła i na gwałt szukają zastępstw. Ma ktoś jakieś informacje z tego departamentu?

nowa

Hej! Jak wyglada praca na kraje skandynawskie? Czy warto przeniesc sie z Infosysu? Czy są mozliwosci rozwoju?

eLKa
@nowa

Na podstawie opinii mojej i znajomych, pracujących w obu firmach, mogę stwierdzić, że możliwości rozwoju i ludzie są lepsi w Info. Choć co do współpracowników to oczywiście zależy na kogo się trafi zawsze, ale taka jest reguła. Ja w Info spotkałem lepszych ludzi niż w Nordei. Co do zarobków to raczej kwestia, w którym kierunku zmieniasz pracodawcę, u nowego zwykle dostaniesz lepsze warunki finansowe.

coj
@eLKa

pod kątem technologii SAP, Blackline, hurtownie danych, VBA czy python to zdecydowanie Infosys. W Nordei czeka cię zastój i zacofanie pod tym względem. Jak z kasą to nie wiem bo Info opuściłem w 2014, sporo się zmieniło.

Kaś

Czy ktoś orientuje się gdzie można się przenieść wewnętrznie, do jakiego działu żeby trochę polepszyć zarobki? Które działy stoją lepiej niż te,które dają ledwo 2700 po 2 latach pracy i awansów?

ktos
@Kaś

W epoce cięć budżetowych, recesji i COVID 19 !? Żaden. Chyba, że znasz dwa dodatkowe języki i może jeszcze VBA, SQL i JavaScript to może. Ciesz się, że w ogóle masz pracę. Są działy, gdzie jeśli nie awansujesz na specjalistę w maksymalnym terminie 33 miesięcy to nie dostajesz umowy na czas nieokreślony i podziękują Ci za współpracę.

Lex
@ktos

Polecam zmienić pracodawcę. Ja tak zrobiłem i nie żałuję. Dużo lepsze pensje u konkurecji i życie sobie mozna układać.

jagoda

Czy w nordei jest bonus roczny , jesli tak to w jakiej kwocie ?

df
@jagoda

zależny od wyników.

@df

A wyniki zależą od (sympatii) Team Leadera ;)

Elo
@X

To jakaś bzdura. Profit sharing jest ustalany przez o wiele wyższy management wiec nie wprowadzaj ludzi w błąd. Zależy on ogólnie od wyników całej firmy i ustalany jest w Skandynawii.

@Elo

Odpowiedziałem na post dotyczący wyników, nie profit sharing ;)

Ona

HR widzę w formie, do mnie po 7 tygodniach oddzwonili w zeszłym roku, że mogą mnie zatrudnić. Obiecane 2 to ściema. Rekruterka nie uczestniczyła w mojej rozmowie, a parka która ze mną rozmawia była żenująco czepliwa na siłę. Trochę szkoda czasu i nerwów na rekrutacje tam. Plus ile nie wpiszesz w oczekiwania finansowe będą robić wielkie oczy, ze jak to tak dużo ktoś chce, lekko poniżej trzech kół to chyba u nich nierealna do osiągnięcia ambrozja.

Greg
@Ona

Taaaak, coś jest w tej czepliwości. U mnie jedna była przyjemna i rzeczowa (pani), druga była absolutnym burakiem. Chce wierzyć, ze to tylko na potrzeby sprawdzenia Ciebie jak się odnajdujesz w ripostowaniu na zaczepki, a nie, ze połowa ludzi tam to obrażone damulki.

Paul
@Greg

Mam wrazenie, ze te opinie sa pisane przez tych samych ludzi w kolko, obrazonych na rzeczywistosc. Jak macie kwalifikacje, aby na początek zarabiac 3k i oczekujecie, ze ludzie od początku beda wam się kłaniać w pas, to po co to wypisywanie, ludzie z wystarczającym zapleczem nie oglądają się na takie rzeczy tylko lecą dalej. Ja widzę marne podloty w określonym już wieku, ktore powinny miec na tym etapie ustawione zycie i nagle jest płacz, ze to nie jest takie proste jak, no wlasnie, brakuje kwalifikacji i dobrej prezentacji. Zawsze sie zdarzaja dziwne rzeczy, a swiat korpo do latwych nie nalezy. Jak macie zamiar płakać i marudzic, bo ktos na was krzywo spojrzał, to korpo nie jest dla was.

byly pracownik
@Paul

Pomyśl sobie, że wśród tych "podlotów" są ludzie którzy skończyli czasami dwa kierunki studiów z bardzo dobrymi wynikami, albo po magisterce byli na studiach doktoranckich i zderzają się z rzeczywistością korporacji która traktuje ich jak tanią siłę roboczą i obywateli drugiej kategorii w międzynarodowej korporacji. U nordyków nawet 18 latek przychodzący pracować na wakacje do call center ma umowę na czas nieokreślony i pensję o której "podloty" będą mogły pomarzyć przez wiele lat życia.

dd
@byly pracownik

trzeba kraj zmienić :) z tym, ze ciekawe bo teraz wszystko jest przenoszone do pl, wiec zaraz te 18stki tam nie beda miec pracy

extra
@byly pracownik

hehe ale przecież jak ktoś jest po studiach i uważa, że ma kompetencje do pracy "na poziomie" i za inne pieniądze, to na ch idzie do nordei? żeby potem na forach marudzić? :D Bo tego elementu nie rozumiem wciąż, biadolicie, że jestescie niewiadomo jak wykształceni i nie chcą wam za to dopłacić. Prawda jest taka, ze Nordea jako jedna z niewielu firm weźmie was z niczym i wyszkoli od podstaw za godne pieniądze i możiwość rozwoju.

@extra

Tu nie ma szans na jakikolwiek rozwój, więc o jakim wyszkoleniu mówisz?

Szukajacy

Powiedzcie prosze czy warto aplikowac do RPA. Jak z karoera, rozwojej, atmoafera, szefostwem no o z kasa. Z gory dziekuje

Rpamen
@Szukajacy

Warto. Ciekawa praca, niezła kasa. Nie będziesz żałować.

Zostaw merytoryczną opinię o Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce - Łódź

• Jak się pracuje w Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce?

Zobacz opinie na temat firmy Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 230.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 110, z czego 9 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 75 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce?

Kandydaci do pracy w Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce napisali 18 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce
2.5/5 Na podstawie 882 ocen.

Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce