Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce

Łódź

Opinie o Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce

Accounting123

Cześć, czy był ktos z Was na rozmowie dotyczącej stażu w księgowości? O co pytają ? Jakie wynagrodzenie oferują ?

AK

Był ktoś na rozmowie na stanowisko team leadera? Ja ide jutro. Jakich pytań można się spodziewać? Jaki jest wasz poziom angielskiego?

Jan
@AK 21.11.2017 13:26

Dołączam sie do pytania

Nick
@AK 21.11.2017 13:26

Angielski biegły, rozmawiasz cały czas. Nie wszystkie osoby w zespole potrafią język polski.

Janek10

Cześć, czy może ktoś opisać jak wygląda praca na stanowisku Junior Process Officer in Group AML & Sanctions ? tzn czy jest to praca rozwojowa i można się wiele nauczyć, czy pracują tam zaangażowani ludzie czy typowa praca korporacyjna ? Czy kazdy pracownik na start dostaje taka samą pensję i mniej więcej ile ona wynosi ? Czy warto starać się o tę pracę ??, chodzi mi konkretnie o ten dział AML & Sanctions. z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam

dobs89
@Janek10 18.10.2017 17:29

Witam, jesli szukasz rozwojowego zajecia to zdecydowanie odradzam, praca monotonna, powtarzalna i w duzej mierze bezsensowna (dobrze napisany algorytm dawno powinien to przejac, ale tania sila robocza na ta chwile bardziej sie widocznie oplaca). Co do zarobkow na start ok 1800 netto, chociaz niektorym proponuja nawet mniej. Pozdrawiam.

Paula
@dobs89 22.11.2017 19:12

Na start kest minimum 2200 brutto .co do monotonii to zależy od okresu, szkoleń jest dużo wiec można wybrać sobie ścieżkę kariery

Siekierezada

Hej, Nordea prowadzi rekrutacje na stanowisko Junior Specialist in Capital Markets Area. Czy ktoś coś może opowiedzieć o pensji, atmosferze itd? Idę na rozmowę niedługo i nie wiem na co się szykować ;) Z góry dzięki!

Vicram
@Siekierezada 24.11.2017 11:04

I jak udało się, czy możesz powiedzieć coś o rekrutacji i jak tam się pracuje. Jaką stawkę proponują?

majka

Pracuję w Nordei od 2 lat i muszę przyznać, że zaskakuje mnie ilość negatywnych komentarzy oraz hejtu na firmę. Według mnie piszą to osoby, które najchętniej przychodziłyby do pracy, nic nie robiły, a chciały zarabiać po 5000 tys. na rękę - wiem co mówię, bo spotkałam w trakcie pracy wielu takich cwaniaczków, którym było tak baaaaaaaardzo źle i niedobrze, bo muszą pracować. Ludzie, obudźcie się! W pracy się PRACUJE. I nie uważam, żeby praca w Nordei w jakikolwiek sposób wyzyskiwała ludzi czy nadmiernie obciążała ich pracą. Wiem, że są korpo gdzie oferują więcej pieniędzy ale nikt nie zdaje sobie sprawy jakie tam są wymagania i obowiązki dla pracownika. Zresztą - skoro komuś się nie podoba to droga wolna - im mniej nierobów tym lepiej :) Z mojej strony ocena Nordei wygląda następująco: Zalety: - Świetna atmosfera w pracy, młodzi ludzie, chętni do współpracy i pomocy, nikt nie miesza nikogo z błotem jak się czegoś nie potrafi :) - Bogaty pakiet social - opieka medyczna Enel-med i Medicover do wyboru; Karty sportowe - Ok system GOLD i Fit Profit do wyboru; Karta Flexi Pass, Karta podarunkowa, Dofinansowania do wakacji i do świąt; - Elastyczny czas pracy (między godziną 6.00-9.00) i niech mi nikt nie powie, że to ściema, bo WSZYSCY u mnie w departamencie mają elastyczny czas pracy i nikt nigdy nikomu nie narzucał na którą kto ma przychodzić do pracy ;) - Imprezy firmowe - większe x2 do roku, x1 Departamentowa i x4 integracje zespołowe, na które oczywiście całe pieniążki pokłada Nordea :) - Bezpłatne kursy językowe z języka angielskiego (różne poziomy) oraz języków Skandynawskich - polecam!!! - Premie i nagrody uznaniowe dla najlepszych pracowników; - Business Tripy do krajów Skandynawskich ;) - Wiele możliwości rozwoju - nie tylko w procesie ale wiele dodatkowych zajęć poza-procesowych oraz szkoleń - jeśli komuś się chce to polecam, bo naprawdę warto ;) Minusy: - Fakt jest faktem, że Nordea kokosów nie oferuje, choć od tego roku podnieśli minimalną stawkę na poszczególne stanowiska. Są korpo, które oferują wyższe pensje - dlatego myślę, ze Nordea jest dobrą pracą na początek, na 2-3 lata, żeby się rozwinąć, nabrać doświadczenia a potem przenieść się tam gdzie oferują więcej. Niestety zawsze jest coś za coś - mam znajomych, którzy przenieśli się z Nordei do innych firm, ze względu na zarobki, a teraz sobie plują w brodę, że nie zostali w Nordei, ze względu na te wszystkie punkty które wymieniłam powyżej. Podsumowując - z czystym sumieniem polecam pracę w Nordei wszystkim tym, którzy znają język angielski oraz chcą się rozwinąć i nabrać doświadczenia :)

trolololo
@Taka Tam 03.11.2017 20:32
Zgadzam się w całości z Twoją opinią! Niestety młodzi ludzie, którzy przychodzą zaraz po studiach są bardzo roszczeniowi! Zamia...

Żal

dobs89
@majka 16.10.2017 19:41

Pracowalem tam ponad dwa lata, faktycznie na start, jesli ktos chodzi do pracy dla atmosfery i imprez integracyjnych, a mieszka z rodzicami i potrzebuje kieszonkowego na piwo i smartfon - praca spoko, chociaz malo rozwijajaca, polega glownie na tluczeniu prostych procesow. Powazni ludzie nie maja tam czego szukac ze wzgledu na zarobki (czesto na poziomie hipermarketu, lub nizsze) Pozdrawiam :)

Jan

Cześć. Nordea prowadzi rekrutację na stanowisko RPA Developera. Czy ktoś wie może coś na ten temat? Interesuje mnie przede wszystkim skala projektu robotyzacji, informacja o warunkach pracy na tym stanowisku, przełożeni, atmosfera w zespole. Z góry dzięki za odpowiedzi.

xc
@Jan 17.11.2017 13:13
Dzięki za odpowiedź. Wiem, że będzie korzystać się z narzędzia BluePrism, z którego trzeba zrobić certyfikat. Takie coś kosztuj...

Lojalka wygląda tak, że jak idziesz na jakieś szkolenie, które jednorazowo kosztuje od 3500 do 9000 masz na rok, powyżej na dwa lata. Jednak nie wiem czy wszędzie tego wymagają, zależy od działu.

moj
@Jan 17.11.2017 13:13

z tego co wiem to już nie ma lojalek, także w przypadku tak drogiego szkolenia/certyfiaktu. Może być tak, że jesli nie zdasz za pierwszym podejściem to musisz zapłacić jakąś część.

NowyTeamLeader

Cześć, Czy ktoś może mi powiedzieć jakie są widełki dla team leadera? Ide na rozmowę i nie wiem ile mogę wołać. Czy często zatrudniaja leaderow z zewnątrz?

Witam Czy ktoś zaczyna pracę od 1 grudnia

@Marysia 05.11.2017 04:36
Moja kolezanka zaczyna. Mam pytanko. Jaka stawke proponuja na poczatek?

Mi zaproponowali 3500, na jaki dział dostała się Twoja koleżanka?

Lol
@Ania 12.11.2017 22:45
Mi zaproponowali 3500, na jaki dział dostała się Twoja koleżanka?

3500??? :O w jakim dziale tyle dają? We wszystkich które znam oferują 2400 brutto.

Martysz

Witam , Czy ktoś może mi powiedzieć jakie są mniej więcej stawki (ile zarabia ) na B2B inżynier testów automatycznych?taki już doświadczeniem ok 3 letnim? kolega chce aplikować i mocno rozważa ten temat :) dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Adamwz

A może sie ktoś wypowiedzieć na temat pracy juniora w dziale Nordea Finance w Łodzi,bo tam miałem rozmowe.Jak wygląda praca tam,godziny,zarobki(nie spytałem,tylko sam określiłem widełki),jak to jest z tymi podwyżkami i awansami nawet z juniora juz wyżej?Z góry dziękuje za informacje. Rozmowa trwała godzine i pytania od: dlaczego chcesz tutaj,co bys zrobil jakbys pracowal z kims kogo nie lubisz,doswiadczenia z poprzednich firm,a po angielsku bardzo na luzie, ogólnie bardzo profesjonalnie jak dla mnie.

true corporation
@cawrgryjhnfhg 12.09.2017 19:59
Junior dostaje na początek 2800 brutto , musi minąć przynajmniej pół roku żeby wskoczyć wyżej w hierarchii. W moim zespole n...

a czy to prawda że większość osób, które zatrudnia nordea to osoby które dostały się tam po znajomości, z polecenia? Skoro firma szuka osób pasujących do zgranych zespołów to lepiej zatrudnić znajomego osoby już tam pracującej, łatwiej taką osobę wprowadzić do zespołu i osoba polecająca zgarnia dodatkowo bonus pieniężny za polecenie. A jak wiadomo firma wielkich kokosów nie płaci pracownikom więc to też jakiegoś rodzaju "nagroda","przywilej" dla osób które się starają w firmie ze strony lidera czy kierownika. Jak to jest naprawdę? Wiem ze swojego doświadczenia, w mojej firmie w ten sposób zatrudnia się pracowników i wynagradza osoby, które nie mogą na razie dostać podwyżki a zasługują na nią. Wyjątkowo wybitne osoby zatrudniane są z ogłoszeń ale to bardzo sporadycznie.

ab
@true corporation 19.09.2017 20:38

dostałam ofertę pracy bez polecenia, jako "osoba z ulicy". Ze sporym doświadczeniem , z pominięciem początkowego stanowiska "junior".

Do Skandynawii

W jaki sposób udało się niektórym osobom zmienić pracę na Nordea AB w Szwecji? Czy Nordea oferuja możliwość zatrudnienia się w Szwecji po jakimś czasie, lub Danii?

Kleopatra

Pracowałam tam 2 miesiące po czym się zwolniłam. Na umowie dostałam 2400 zł brutto, gdzie obecnie zarabiam tyle samo, ale netto. Zatrudniłam się tam, ponieważ potrzebowałam szybko pracy, a tam nie wymagali doświadczenia, jedynie trzeba było znać j. angielski, który w tej firmie jest na tragicznym poziomie, nie tylko po stronie polskiej (uczę się tego języka już kilkanaście lat, więc wiem co mówię). Osobiście nie polecam pracy w NOC-u, ludzie, którzy mieli uczyć mnie procesu nie mieli na to czasu, co skutkowało tym, że przez większość czasu po prostu nie miałam co robić, bo już nikt nie był w stanie wymyślić jakiegoś "podrzędnego" zajęcia. Wszystkie te spotkania typu WB (white board) były wg mnie totalnie bezsensu - zwykła strata czasu, tak samo "team meetingi" oraz nic nie wnoszące szkolenia, które każdy nowy pracownik musi odbyć i gdzie robią pranie mózgów. Ogólnie mogę stwierdzić, że jest to praca dla ludzi bez ambicji i umiejętności. Niektórzy, którzy tam pracowali mieli magisterkę, a nawet znalazła się osoba, która kończyła drugi kierunek studiów. Myślę, że takich ludzi stać jednak na coś więcej. NIE POLECAM.

striker
@Kleopatra 16.10.2017 15:02

Hehe... Są nawet osoby które zaliczyły studia doktoranckie :-) Są nawet ludzie po studiach prawniczych robiący aplikacje adwokackie... Faktycznie, jest to praca raczej dla studentów lub świeżo upieczonych absolwentów którzy dopiero wchodzą na rynek pracy. Generalnie dla ludzi nie posiadających żadnych poważniejszych "kompetencji twardych" które czynią ich bardziej konkurencyjnymi na rynku pracy, lub takich którym nie starczyło siły przebicia lub wytrwałości żeby zagrzać miejsce w innej, ciekawszej firmie. ;-)

Agata

@SztruksyZielone czy powiesz w jakim stopniu trzeba znać angielski w dziale w którym pracujesz? Obecnie firma Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce poszukuje pracownika na stanowisko Workstream Coordinator, FCIA Workstream. FCCP. Czy ktoś z was aplikuje na taką posadę?

Agata

@Ania czy byłaś już może na rozmowie? Jak przebiegł proces rekrutacji? Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie kwalifikacyjnej w Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce? Są to ważne informacje dla osób, które też zamierzają tutaj aplikować.

Little15

Cześć, czy ktos orientuje sie jakie są "widelki" na stanowisku specjalisty? Czy są premie roczne i jak wygląda z benefitami? Z góry dziękuję za odpowiedz

Agata

Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć na pytania użytkowników forum wyżej? Obecnie firma Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce poszukuje pracownika na stanowisko Młodszy Administrator ds. Operacji Bankowych. W ofercie napisali, że oferują zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę na pełny etat (umowa na okres próbny z możliwością przedłużenia), pakiet szkoleń wstępnych, pracę w międzynarodowym środowisku. Czy ktoś aplikuje?

@Agata 26.09.2017 16:50

Ja aplikowalam na to stanowisko Pozdrawiam

Jam

Pracownik ds. Operacji Bankowych jak jest tam z angielskim ?

SztruksyZielone
@Jam 21.09.2017 15:33
Pracownik ds. Operacji Bankowych jak jest tam z angielskim ?

Angielski jest wymagany. Zależy do jakiego działu trafisz. Każdy dział ma większy lub mniejszy kontakt z angielskim, są departamenty w których bez języka na dobrym poziomie ani rusz, ponieważ 8 godzin czytasz dokumentacje po angielsku oraz wymieniasz maile po angielsku, niektóre teamy mają obcojęzycznych pracowników. @Little15 są premie roczne, są benefity, pełen socjal. Zarobki pewnie inne będą dla specjalisty " z ulicy" a inna pensje ma tu kilkuletni pracownik, który co najmniej raz w roku ma podwyżkę. @cawrgryjhnfhg 2800 brutto to już nie jest źle jak dla świeżaka, dwa lata temu było 2200 brutto, w zeszłym roku 2400 brutto. Sporo osób jest "z ulicy" ale są też rodziny, które pracują. Jeżeli chodzi o nadgodziny... no cóż zależy gdzie traficie ;)

am

Na jakie wynagrodzenie może liczyć team coordinator w Łodzi?

Mario
@am 21.09.2017 10:37
Na jakie wynagrodzenie może liczyć team coordinator w Łodzi?

Podbijam pytanie. Można dostać 5000 brutto na początek?

magda

4000 brutto

Norad

Czy ktoś wie o ile więcej można dostać jako Junior Process Officer, jeśli zna się norweski?

Gabe

SERVICE OFFICER Gdańsk, czy wiecie ile płacą na tym stanowisku ?

Corporejshyn

jak już ktoś wyżej zapytał.Jakie mogą być spodziewane "widełki "zarobków na stanowisku IT Operations Specialist w Gdynii?

Nd
@Corporejshyn 27.07.2017 13:18

Pytasz o stanowisko Application Operations Specialist?

Białyniemurzyn

Chciałem nieśmiało zapytać forumowiczów co jest tak niecenzuralnego w określeniu "O B Ó Z P R A C Y"? Ta właśnie - skądinąd najbardziej trafiona - nazwa została usunieta przez admina z mojego postu.

Marian_net

Pracuje w tej firmie juz jakiś czas i składając aplikacje nie wiedziałem na co się pisze... Nadgodziny to norma, nawał pracy nie do przerobienia do tego meetingi, projekty, prezentacje.. Człowiek wraca do domu po 10h pracy i jedyne na co ma ochotę to walnac się przed telewizorem by bezmyślne śledzić przygody bohaterów seriali. Mała płaca. Dużo pracy.

Piotrek "Kurczak" z Fuji
@Marian_net 13.06.2017 10:31

Przecież nikt was nie może zmuszać do nadgodzin. Od czego jest PIP jak was ktoś zmusza? Aż takie miękkie lufy macie, że nie potraficie powiedzieć nie? Dostajecie mniej od sprzątających wasze biura a macie odwagę godną Francuzów z czasów II wojny światowej. Nabraliście kredytów zapewne na 40 lat i teraz zapi***** jak chomiki w kołowrotku. Nawet mi was nie żal - no ale realizujcie te swoje wielkie korpo-kariery głąby... Na święta przed rodziną i na fejsie zawsze można przyfejmić.

Użytkownik

Witam :) Aplikowałam na stanowisko Junior procces Office z jezykiem duńskim. Czy jest Tutaj Ktos Kto pracuje w Nordei na tym stanowisku z duńskim ? Czy to mozliwe ze pelne wynagrodzenie to 7000 zl? Ponieważ od 13 lat przebywam w Danii trudno mi uwierzyć ze jest to możliwe w Pl ???

marika

Korpo Korpo Jedno wilekie Korpo:)

IT Operations Specialist

Cześć. Jakich zarobków można się spodziewać na stanowisku IT Operations Specialist w Trojmiescie?

białyniemurzyn

Kompletne dziadostwo! Kolejny łódzki [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] wespół z mAushvitz, indesyfem i innym Gil-ettem za 1641 zł netto (sic!) i "multisporta"! Przyjmują wszystko co się rusza i umie się po angielsku przedstawić. Po Akademiach Humoru i Elokwencji, czy innych Wszyżych Szkołach Kupowania. Ktoś musi robotę w fabryce obrobić, niestety nie wszystko zrobią komputery. KŁAMIĄ w żywe oczy podczas rekrutacji co do warunków, tj. godzin pracy. Niby wybierasz o której rozpoczynasz pracę 7,8,9 rano i o której kończysz- odpowiednio 15,16,17, w praktyce od początku masz powiedziane, że przychodzisz na ósmą i siedzisz tak długo jak trzeba, czyli nawet do OSIEMNASTEJ! Pomysł na cały ten "byznes" jest bardzo prosty (bo dobre pomysły są zawsze proste!), skandynawowie potrzebują taniej siły roboczej, która im odwali całą najcięższą robotę... Czyli o co chodzi? A wprowadzasz dane do kompa po czym wysyłasz je dalej, a najważniejsze jest żebyś się nie pomylił (polityka zero błędu!) bo po wysyłce poprawić się nie da! Nazywają to "projektem"- takie modne słowo ostatnio, bo dzisiaj wszystko jest "projektem" nawet sranie - i tym "projektem", czyli zapewne wyrobieniem się w okresie rozliczeniowym uzasadniają ten zap***ol do 18.00. Biały człowiek z góry mapy powiedział jasno: Bedzie dobrze zrobione (bez błędów) - bedą zlecenia, bedzie robota. Nie bedzie dobrze - zleceń nie bedzie, nie bedzie roboty. Ot i cały sekret. Więc lepiej się starajcie, bo co prawda z Polski do Danii, czy Szwecji bliżej niż do Chin, ale w XXI wieku i tak wszystko leci po kablu, a miska ryżu jednak zawsze trochę tańsza niż 1641 zł + multisport. Oczywiście, że trzeba gdzieś zacząć i od czegoś, oczywiście, że nie każdy musi od razu być dyrektorem, "menedżerem", czy nawet "superwejzorem" (polska nazwa "kierownik"), ale 1641 zł, to można nawet w jeden weekend przepić i to bez żadnych szaleństw! A na korzystanie z multisporta to trzeba mieć jeszcze czas i siłę! WSTYD!

invictus

Witam serdecznie Świadczymy usługi z zakresu dochodzenia roszczeń o zwrot opłat likwidacyjnych z tytułu rozwiązania umowy ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym z składką regularną tak zwanych poliso lokat Wyspecjalizowany zespół adwokatów i radców prawnych od lat skutecznie dochodzi od ubezpieczycieli roszczeń o zwrot pobranych opłat likwidacyjnych i pomaga w formalnościach związanych z rozwiązaniem umowy oraz likwidacją polisy Nasza kancelaria jest w stanie przeprowadzić cały proces związany z dochodzeniem ww. roszczeń od ubezpieczycieli i banków w krótkim okresie przy minimum formalności i absolutnym wyeliminowaniu kosztów ze strony klientów Zainteresowane osoby proszę o kontakt E-mail: patryk.stawczyk@kancelariainvictus.pl Tel: 530841668

informatyk

Pytanie do informatyków: czy firma Nordea jest w stanie zapłacić co najmniej 9 tys zł brutto na stanowisku starszego specjalisty?

Airwolf
@informatyk 23.02.2017 18:39
Pytanie do informatyków: czy firma Nordea jest w stanie zapłacić co najmniej 9 tys zł brutto na stanowisku starszego specjalist...

tak, w Trojmiescie stawki 9-14 brutto

RH
@informatyk 23.02.2017 18:39

w gdyni tak

Krzysztof

Czy moglby sie wypowiedziec ktos pracujacy w Nordea na rynku dunskim lub znajacy sytuacje na tym rynku . Jak wygladaja mozliwosci awansu i rozwoju z tym jezykiem w firmie. Czy moze nie ma mozliwosci rozwoju bo po prostu firmie z biznesowego punktu widzenia nie oplaca sie awansowac osob ktore znaja ten jezyk ?

mono
@Krzysztof 15.02.2017 15:13

pracownicy z językami skandynawskimi są poszukiwani, mają odpowiedni dodatek językowy i na pewno mogą negocjować lepszą podstawę i większe możliwości rozwoju- w Polsce lub Danii :)

Pablo
@mono 05.04.2017 10:46

czy ktoś wie jakie są stawki w Dziale Zakupów (Sourcing) ? jaką kwotę można podać na rozmowie o pracę ...

as

No w ramach wylewania zalow. Historia prawdziwa. Na rozmowe jechalem z Czech 3 roznymi pociagami . Cala podroz kosztowala mnie wiecej niz w niektorych firmach daja w ramach pakietu relokacyjnego ;) Na interview bylo srednio z jedym zgrzytem ktory zmienil wrazena ogolne na negatywne. Pani z HR oskarzyla mnie ze prawdopodobnie nie potrafie z kobietami pracowac WTF tak wogle? No dobra ze zlym wrazeniem pojechalem do domu i nie bylem przekonany ze chce dla nich pracowac po tej akcji (i skoro tego typu osoby tam pracuja!) Stwierdzilem jednak ze jak mi zaproponuja prace to bede sie wtedy zastanawial. Mieli dac znac w ciagu 2 tyg. Po ponad miesiacu do nich napisalem i nagle ta Pani (ta sama co na interview ) odpisuje w ciagu 10 min ze wlasnie przed chwila decyzja zapadla i sie dowiedziala ze nie sa mna zainteresowani - coz dosc bezczelne klamstwo a mozna bylo przeprosic ze z nawalu pracy kandydatowzostalem przeoczony i poprostu powiedziec prawde.

Ida

Ktoś wie jakie są stawki na stanowisku Junior Business Analyst? I mógłby coś ewentualnie o tym stanowisku powiedzieć?

eve33
@uczulona 26.11.2016 13:08
Kolezanka dostala 4k brutto.

Każdy Junior Process Officer dostaje na początek tyle samo i awans dopiero po ok. roku. Jeśli się nie ma doswiadczenia zawodowego to tylko na takie stanowisko jest szansa się dostac. Negocjowac mozna tylko jak sie aplikuje na specjaliste/ team leadera/team coordinatora, ale to juz trzeba miec doswiadczenie. Nie znam przypadku, zeby na JPO ktos dostal wiecej niz inni, bo wszyscy dostaja tyle samo w kazdym zespole.... wyplata niestety lipna, ale jesli chcesz sie zaczepic zeby zdobyc doswiadczenie a jeszcze go nie masz, to opcja ok, bo o fajna prace w Łodzi ciezko bez doswiadczenia... dlatego duzo osob zaczyna w Nordei/Infosysie.

Ida
@eve33 28.11.2016 11:49

Pytanie dotyczyło stanowiska Junior Business Analyst nie nie Junior Process Officer-wydaje mi się, że stawki na tych 2 stanowiskach powinny się różnić

bywalec

Może będę pomocny, bo sam szukałem tutaj informacji wstępnych ;) Wysłałem aplikację na jakieś podstawowe stanowisko, bo nie mam doświadczenia w księgowości/finansach, co nie znaczy, że nie mam doświadczenia w ogóle. 1. Po kilku dniach telefon z Nordei i... 1a. rozmowa po polsku: - dlaczego postanowiłem aplikować, - co mnie skłania do pracy w Nordei, - jakie są moje oczekiwania finansowe, - jak dobrze znam Excela i język angielski, po czym... 1b. rozmowa po angielsku: - proszę opowiedzieć o swoim hobby, - proszę opowiedzieć o swoim dotychczasowym doświadczeniu Jako, że mam całkiem bogate, ale nie mam doświadczenia w Business English trochę się zaplątałem, po czym przeprosiłem za ograniczenia językowe i dodałem, że mam trochę "zakurzony" angielski, oczywiście po angielsku. Rekruter przeszedł na polski, po czym zaprosił mnie na rozmowę kilka dni później. 2. Rozmowa rekrutacyjna w Crosspoincie: 2a. W języku polskim: - co Pan wie o Nordei? (podstawowe info czym się zajmują i jaki jest cel ich funkcjonowania, zacząłem wymieniać te ich jednostki biznesowe, po czym przerwałem i zapytałem, czy mam opowiadać o wszystkich - dzięki bogu nie musiałem :P - co Pana skłoniło do aplikowania u nas? - ma Pan bogate doświadczenie - czy nie będzie Panu sprawiać problemu rutynowa praca? - Czy nie przeszkadzają Panu nadgodziny? - czy jest Pan skłonny do podróży służbowych, nawet dwumiesięcznych? - czy zdarzały się Panu konflikty? Jak Pan sobie z nimi radził? - czy pracował Pan z kimś, kogo Pan nie lubił? Czy wyobraża Pan sobie pracę z kimś takim? 2b. W języku angielskim: - proszę opowiedzieć o swoim hobby, - proszę rozwinąć (tu jedna pozycja z wymienionych) - proszę opowiedzieć, jak pan zarządza stresem, - proszę opowiedzieć, jakie cechy ma dobry szef. GENERALNIE: rozmowa w miłej atmosferze, zwłaszcza pod koniec, jak wszyscy się rozluźnili. Profesjonalne, uprzejme podejście do człowieka a byłem już na kilku rozmowach i to niestety nie jest norma, nawet w korpo :) Wynagrodzenie faktycznie niskie, ale da się lekko negocjować.

lolas

dobrze, że z piłsudskiego pare konfitur wyjechało do infosysa, szwecji...

ffg

nie widze żeby na chwile obecna do Łodzi ani do zadnych innych miast szukali pracwnikow tak na prawde nie wiem w sumie może się to tez przecież zmienic

somebody

Witam, pracowałam w tej firmie ponad 3 lata, więc postaram się w skrócie opisać wady i zalety tej firmy dla osób, które się zastanawiają nad składaniem CV. Plusy: Praca elastyczna (częściowa możliwość wyboru godz. przyjścia do pracy, np.7-9), wyjazdy służbowe (głównie, gdy przejmowane są nowe procesy ze Skandynawii), nauka języków obcych (za co jest odpowiednia lojalka na rok, dwa - podobnie jak w przypadku wyjazdów służbowych), kawa, herbata w kuchniach, budżet przeznaczony na integrację kwartalną, dwie imprezy firmowe na rok, nagrody za osiągnięcia projektowe lub roczne, raczej rynkowy pakiet socjalny w formie systemu kafeteryjnego (200 zł brutto), możliwość udziału w szkoleniach zewnętrznych (choć często na zasadzie, kto pierwszy ten lepszy), profit sharing. Minusy: Bardzo niska pensja (na początek 2200-2400, po 3 latach ok 3300 zł brutto), niski poziom osób przyjmowanych do pracy (braki w znajomości pakietu Office lub nawet obsługi komputera, tak naprawdę przyjmują praktycznie każdą osobę, która mówi choć trochę po angielsku), TL bez doświadczenia (w przypadku rekrutacji wewnętrznych, kierownicy nie mają zielonego pojęcia o zarządzaniu ludźmi, działają najczęściej na zasadzie metody prób i błędów, rekrutacje robione są często po znajomości...), niepotrzebne spotkania nie wnoszące niczego do pracy, marnowanie czasu na poranne WB (white board), konieczność brania udziału w projektach i tworzenia nowych usprawnień procesowych (3-4 na rok, za co i tak nikt nie docenia, pomimo ogromnych oszczędności dla firmy), rekrutacja bardzo chaotyczna, czasem kilkumiesięczne oczekiwanie na odpowiedź... Podsumowanie Firma przejściowa (tzn, przechodzi się z niej do firm, gdzie płacą prawdziwe pieniądze) dla osób bez doświadczania zawodowego, które nie oczekują zbyt wiele od siebie i innych.

marts225588

Ojoj ludzie, każdy chciałby zarabiać jak najwięcej, ale nikt nie da Wam na początek nie wiadomo jakich pieniędzy, bo każda firma musi pracownika poznać, sprawdzić. Chyba to normalne. Uwierzcie mi, że każdy narzeka a jest mnóstwo ludzi dla których taka praca byłaby idealna. I dla mających już trochę doświadczenia w pracy na rynku (nie świeżo upieczony student!) wie jak ciężko jest zdobyć dobre stanowisko. I nie porównujcie pracy w Biedronce czy innych marketach (jak wcześniej można wyczytać) do pracy w NOC... A dla mądrali powyżej - nikt Ci nie potwierdzi ile tu zarabia. Ot - tajemnica firmy! Bum!

Nouvelle

Brutto, brutto. Na "takim" stanowisku? Junior Process Officer to najniższe stanowisko w NOC... Nie wiem czy Ty od razu zaczynałeś od 3tys na rękę czy nie pamiętasz jak to jest na początku, ale ja tutaj miałam 3 lata temu 2200 brutto i i tak byłam zadowolona. Świeżo upieczony absolwent bez doświadczenia w konkretnym zawodzie musi się skupić na zdobywaniu tego doświadczenia i dla mnie NOC, to idealne miejsce. Ale oczywiście wszystko kwestia gustu - jak będzie się porównywać do np. zarobków na wysokich stanowikach, albo do Wawki, to faktycznie zawsze będziemy kręcić nosem.

Kasia

Mam taki problem, może będziecie w stanie mi pomóc :) Niecałe dwa tygodnie temu wysłałam do Nordea CV itd. Osoba od nich zadzwoniła do mnie w piątek, jednak nie mogłam wtedy rozmawiać - jestem w trakcie robienia prawa jazdy i akurat miałam jazdę. Ponieważ stałam akurat na samym środku skrzyżowania powiedziałam dzwoniącej pani jaka jest sytuacja i poprosiłam o telefon za godzinę. Usłyszałam w odpowiedzi, że nie ma problemu, zadzwonią po 13 i .. nikt się już nie odezwał. Koleżanka, która tam pracowała mówiła mi, że w dziale HR zdarza się niezły bałagan, stąd moje pytanie - w jaki sposób mogę sama skontaktować się z nimi i powiedzieć o zaistniałej sytuacji? Telefon z którego do mnie dzwoniono działa tylko w jedną stronę. Dzięki za pomoc :)

@Kasia 15.08.2016 10:40

Może napisz na maila z tej strony: http://nordea.pl/it/kontakt/ :) HRy mają meeega dużo na głowie, a człowiek, to jednak tylko człowiek i ma prawo zapomnieć o czymś w natłoku pracy. Pewnie akurat osobie, która dzwoniła coś innego się pojawiło do zrobienia i wypadło jej to z głowy, a skoro do Ciebie dzwonili, to znaczy, że są zainteresowani i nie ma na co czekać :)

Nouvelle

Nordea Operations Centre, nie Nordea Bank Polska. Nordea BP zostało dawno przejęte przez PKO BP, także nie mylmy tego z NOC :)

r2r
@Nouvelle 18.08.2016 20:33
Nordea Operations Centre, nie Nordea Bank Polska. Nordea BP zostało dawno przejęte przez PKO BP, także nie mylmy tego z NOC :...

Ten watek ma w tytule bank idiootko, wiec sama nie myl i mysl gdzie piszesz

Oczywiscie,ze tak,wystraczy poszukac

jr

@kary - moim zdaniem warunki zatrudnienia dla człowieka w czasie studiów, ale mającego już doświadczenie w pracy w topowych korporacjach są słabe. Mała stawka duże wymagania. Za takie wymagania jakie zostały przedstawione na rozmowie (praca wg. kalendarza skandynawskiego, dyspozycyjność żeby leader mógł Ci powiedzieć w jakich godzinach jutro pracujesz) stawka powinna być 2-2,5 razy taka. NOC powstał, aby polscy murzyni pracowali dla skandynawii i tak to właśnie odczułem. Jeżeli ktoś się szanuje to raczej nie pójdzie do NOCu po takiej rozmowie jak ja miałem.

@jr 10.08.2016 00:37

Pracuję w NOC grubo ponad 3 lata i nigdy nie spotkałam się z tym, żeby grafik pracownika był układany z dnia na dzień więc albo lider na rozmowie wyraził się niejasno, albo czegoś po prostu nie zrozumiałeś :) Zawsze pracowałam po prostu 8h i w dużej części zespołów samemu można wybrać czy chcesz pracowac 8-16 czy zaczynać do 2h wcześniej lub później. Zdarzają się nawet zespoły w których możliwy jest home office, więc wydaje mi się, że nie ma na co narzekać :) Co do pracy zgodnie z kalendarzem skandynawskim to, z tego co wiem, jak jest w Polsce dzień ustawowo wolny od pracy, a w krajach z którymi współpracujemy tego dnia pracują, to pracownicy sami dogadują się między sobą kto przychodzi, a kto ma wolne. Przy czym ten dzień jest oczywiście później do odbioru. Dla mnie to bardzo wygodne rozwiązanie :) Chyba, że miałeś rozmowę do zespołu, który ma totalnie inny tryb pracy i zasady od większości...

jr
@Nouvelle 18.08.2016 20:30

Nie chodziło dosłownie o ustalanie grafiku z dnia na dzień, ale jeżeli sie okaże, że jest więcej pracy. Jest to dla mnie zrozumiałe, że taka sytuacja sie może zdarzyć natomiast z toku rozmowy można było wywnioskować, że są to bardzo częste sytuacje. Kawa i herbata to nic nowego. Jest to już standard w większości firm, nawet małych polskich :) I socjal nie jest bogaty. Po prostu socjalem zastępują Wam niską pensje. A dlaczego? Socjal przynosi ulgi podatkowe ;)

Krzysiek
@Nouvelle 18.08.2016 20:46
Junior Process Officer dostaje teraz zwykle 2400 brutto na początek, z tego co się orientuję. Co do socjalu, to przyznaję, że...

Czy jest ktos kto pracuje z jezykiem dunskim w NOC. Jak duza jest mozliwosc negocjacji podwyzki po przepracowanym roku lub tez dwoch na stanowisku Junior Process Officer z jezykiem dunskim. Zastanawia mnie czy % wzrost zarobkow jest tak sam jak w innych sytuacjach ze ktos zaczyna z 2200-2400 na starcie a po 3 latach ma ponad 3000. Prosze o rade.

Użytkownik
@Krzysiek 31.12.2016 00:15

Hej. Właśnie aplikowałam na to stanowisko i dostałam propozycje 7000 zł brutto czy to możliwe ? Pracujesz rownież z językiem duńskim ?

mariush

hej Mam pytanie odnosnie zarobkow w firmie. Czy ciagle daja 2200 brutto na poczatek przy Junior process officer,czy maja nadgodziny i czy sa platne czy do odbioru ? Czy po roku pracy mozna liczyc na podwyzke wraz ze zmiana stanowiska na process officer? Bylbym wdzieczny za odpowiedz zorientowanych osob. Z gory dziekuje :)

Maxx
@mariush 04.08.2016 16:53

Dają na początek odrobinę więcej, już to zresztą gdzieś tu padło wcześniej. Co do awansu, wszystko zależy gdzie trafisz ale z reguły naturalną koleją rzeczy jest, że z juniora stajesz się "zwykłym" officerem z czym oczywiście również wiąże się niewielka podwyżka. Myślę, że po roku spokojnie jest szansa na awans.

Alisss

Ostatecznie wybrałam ofertę Junior Process Officer, chociaż rozważałam aplikowanie na Assistant Service Operations Officer, jednak bałam się, że moja kandydatura zostanie odrzucona, ponieważ nie pracowałam na back office, tylko na froncie. No nic, zobaczymy, co to będzie :)

Alisss

No właśnie, u mnie najgorzej ze stresem, a bardzo mi zależy na tej pracy :). Siedzę już i przeglądam i analizuję, jak odpowiadać na potencjalne pytanie, boję się, że mnie zatnie, jak przyjdzie co do czego :)

Alisss

Hej, a jak się przygotowywaliście do rozmowy? Ja w tym momencie pracuję w banku i chce pójść do Nordei, bo oferują naukę języków skandynawskich, na czym mi bardzo zależy. Boję się jednak rozmowy po angielsku. Na wakacjach, czy w pracy pogadam po angielsku bez problemu, ale martwię się, że moje B2 to trochę za mało... A jak u was z angielskim?

jacek

Orientujecie się, czy rzeczywiście odpowiadają bez względu na to czy cię przyjmą czy nie? Bo ja miałem rozmowę 2,5 tygodnia temu i póki co cisza. I nie wiem, czy jest to kwestia tego, że rekrutacja na to stanowisko jeszcze trwa, czy po prostu się nie dostałem, a HR mnie o tym nie poinformował.

markimorki
@jacek 26.07.2016 14:01

Z tego co wiem w poprzednich postach ludzie pisali, że rekrutację mieli w październiku a do pracy poszli w... lutym. Więc możliwe, że się zakwalifikowałeś, ale telefon możesz dostać nawet po miesiącu.

pikimacius

Możecie podpowiedzieć jak długo trwa proces rekrutacji oraz ile przeciętnie oczekuje się na telefon po złożeniu aplikacji do NOC?

Zostaw opinię o Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce - Łódź

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce