Opinie o Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce w Łódź

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce o rekrutacji.

Branże: Doradcy finansowi
Doradcy finansowi Łódź

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce w Łódź

Dzień dobry, mam kilka pytań w sprawie pracy w dziale Service Desk. Proszę o informacje na jakim poziomie trzeba znać język angielski? Czy CV jest wymagane w j. Angielskim i czy rozmowa rekrutacyjna jest w j. Angielskim? Chcialabym pracować w tej firmie, moj poziom j. Ang. To B1 - chodze też na kurs językowy. Od 8 lat pracuje w dziale obslugi klienta i chcialabym zmienic pracę. Czy sa teraz wolne etaty? Na jakim poziomie kształtuje sie wynagrodzenie?

Aplikuj Spoko
@Karolina

O poziom angielskiego bym się nie martwił raczej (znałem tl/tc z podobnym poziomem english). Tak cześć lub cała rozmowa może być po angielsku. W kwestii działu service jest ok ale z B1 poszedłbym gdzieś indziej (po co się męczyć i stresować). Zarobki są podobne na tych wejściowych stanowiskach.

Nika

Czy trzeba wysłać list motywacyjny czy można bez? Po jakim czasie się odzywają po wysłaniu CV?

Ile trwa rozmowa kwalifikacyjna do działu Payment? I ile jest etapów?

Cheirnur

Cześć Upatrzyłam sobie dział KYC i wysłałam CV. Możecie mi powiedzieć czy łatwo się dostać i na ile brutto można liczyć na dzień dobry?

PO
@Cheirnur

Nie jest łatwo się dostać ponieważ konkurencja jest spora ze względu wysokie zarobki na start w porównaniu z innymi działami w Nordea. Zarobki rzędu 5000-6000 brutto na start są realne :-)

Cheirnur
@PO

A jak podchodzą do byłych pracowników Nordei? Pracowałam tam jakieś 10 lat temu krótko.

Proc
@PO

A 6,5-7 brutto na process oficera?

bu ha ha
@Proc

6000 brutto na process oficera? 6-7 k na start? ciekawe gdzie

he he
@bu ha ha

Tak 6k brutto na start na PO jest możliwe, jeśli dostałeś mniej to znaczy że jesteś wart mniej ;)

Rekrutacja przebiegła całkiem przyjemnie. Na to stanowisko nie trzeba jakichś szczególnych umiejętności twardych, więc tym nie trzeba się przejmować. Padło parę pytań po angielsku, ale nic trudnego, więc jak ktoś się boi, że nie zna specjalistycznego słownictwa to luz, nie będzie potrzebne. Niestety na wynik rekrutacji czekałem bardzo długo, ponad miesiąc.

Nie pamiętam już dokładnie, ale jakieś dosyć ogólne, o umiejętności, chęć do pracy na danym stanowisku itp.

Miki

Cześć, z jaką kwotą zaczyna się przygodę z Nordea jako JPO? Parę lat temu było to nieco wyżej niż najnizsza krajowa, w Nordei nadal pracuje się za (usunięte przez administratora) czy trochę się ogarnęli? 3 lata temu było to 3 tyś brutto

XYZ
@Miki

Znajomy otrzymał niedawno ofertę na JPO - 4,2k brutto

kotmen

czy były już podwyżki?/??? Ile dostaliście i jakie stanowisko? jak teraz wyglądają zarobki w Nordea po tych podwyżkach??

Alek
@kotmen

Były. Nic nie dostałem, pewnie dlatego że zacząłem pracę pod koniec listopada 2022.

@Alek

czyli zbyt krótki okres czasu? więc jaki jest minimalny, żeby na 100% móc się tu na coś załapać? czy staż pracy jeszcze jakieś dodatkowe warunki tutaj ogranicza? jakie?

Ales
@Lidia

Niestety nie powiem Ci dokładnie. Teoretycznie mój staż pracy łapał się na podwyżkę, bo wymogiem było zatrudnienie od 01.12, jednak konkretnych przyczyn nie znam. Może moja pensja była na tyle wysoka, że się nie łapałem, albo mój performance byl jeszcze zbyt niski. Ciężko powiedzieć, bo nie miałem informacji od TLa na ten temat.

Asd

Czy po przejściu z pierwszej umowy (6msc) na drugą (czas nieokreślony) jest jakaś podwyżka?

XYZ
@Asd

W moim przypadku (ale było to dwa lata temu) żadnej podwyżki nie otrzymałem

Zal

Niestety firma wymaga pracowania w niektóre polskie święta i w zamian daje tylko dzień do odbioru. Niestety nie jest płacone wtedy za ten dzień przykładowo 150-200% Mało tego dzień musisz odebrać w danym kwartale roku, a nie przez cały rok. Ścieżka awansu też jest dość nie jasna, bardzo niesprawiedliwa.

@Zal

Praca w święta jest zależna od działu - w sankcjach i KYC masz płacone świąteczne nadgodziny i te nadgodziny są dla chętnych.Podobnie jak soboty. Odbiór dnia - masz na to dany okres rozliczeniowy (kwartał) co jest zgodne z kodeksem pracy

xd
@Zal

jelsi nie odbierzesz to masz zaplacone za to.

@xd

Pracownicy NOCu ewentualne nadgodziny mogą co najwyżej odebrać, nie mają płatnych nadgodzin. Lider będzie ci tak wiercić dziurę w brzuchu, że odbierzesz dzień za pracę w święto, czy urlop, bo ileż można wysłuchiwać, że ZWIĘKSZASZ KOSZTY ZESPOŁU (niewykorzystany urlop - ewentualny ekwiwalent). Wszystko zależy od działu, w jakim pracujesz i od lidera.

Nicki

No i Twoja odpowiedź jest niekonsekwentna. Najpierw piszesz, ze nie ma płacone za nadgodziny, a potem, ze zależy od zespołu. Bo zależy od zespołu i priorytetów. I tak jak ktoś wyżej napisał, są zespoły, gdzie za nadgodziny się płaci i ja pracuje w takim. W polskie święta np. 11 listopada, mogliśmy pracować, dla chętnych jest albo odbiór albo mamy zapłacone. Podobnie z sobotami - kilka osób z mojego teamu nadgania target w soboty i mamy za to płacone po 3 miesiącach. Jest też osoba, która w ten sposób zbiera sobie dodatkowy urlop na wyjazdy

al
@Nicki

A jaki to dzial,ze tak mozna sobie elastycznie z nadgodzinami umówić? Ogólnie super sprawa, chciałabym pracować w tym dziale

Zall
@Zal

Niestety to prawda, pracowałam około 5lat i cały czas za mało na awans robiłam według lidera. Jakoś inne osoby, które robiły dużo szumu, a nie realnej pracy dostawali awans. Z dniami wolnymi dokładnie tak jest tylko odbiór za polskie święto w danym kwartale więc nie tak łatwo np. pojechać na majówke albo w okresie Bożego Ciała.

Jak to jest z umową na czas nieokreślony ? Jaką formę umowy firma oferuje na start ? Ile czasu zajmuje by dostać kontrakt na czas nieokreślony?

@Kandydat

Pierwsza umowa na rok potem na czas nieokreślony - tak to było jak pracowałem

Lidia

I generalnie jak oceniasz? Było warto popracować? Oprócz kasy co jeszcze udało się z zatrudnienia się tutaj wyciągnąć i czemu doszło do zmiany miejsca pracy?

@Lidia

Generalnie to zależy od zespołu - jeden był spoko, drugi średni. Dużo legacy i biurokracji, ale mało presji i udało mi się pogodzić z końcówką studiów magisterskich. Zmiana z prostej przyczyny - kiepskie możliwości rozwoju i podwyżki

Bc

Ile się czeka na sprawdzenie background check?

Mover

Czy ktoś może coś napisać o tym "redeployment package"? Czy to jest pokrycie/udział Nordea w kosztach przeprowadzki, czy dofinansowanie po prostu do mieszkania? Widzę to w każdym ogłoszeniu na pracuj, nie tylko na stanowiskach wyższych. Pozdro.

pracuje
@Mover

Dla tych z jeżykami Nordyckim (C1/native...) firma dopłaca za mieszkanie chyba 1500? zł co miesiąc, natomiast dla zwykłych śmiertelników zakładam że jakaś jednorazowa dotacja (nie za duża). Może ktoś ma dokładniejsze info.

Beata
@Mover

Firma albo oferuje ci pomoc w znalezieniu mieszkania albo dostajesz co miesiąc bonus do wypłaty. Jednorazowo także dostaniesz dodatek za przeprowadzkę przy pierwszej wypłacie. Bonus comiesięczny trwa 12 miesięcy dla osób bez języka skandynawskiego lub przez cały okres trwania umowy dla osób z takim językiem (o ile dobrze wiem bez znaczenia jest poziom znajomości języka, byle by było przynajmniej B1). Ogólnie polecam, ostatnio podwyższyli te dodatki jeszcze.

Szymon
@Beata

Mi powiedzieli że od tego roku już nie dają takiego dodatku, mimo że wcześniej miałem informację o 3k przez rok.

Ble
@Szymon

Czyli teraz dają tylko podstawę + dodatek językowy? To jak oni chcą zatrudniać nowych ludzi jak już teraz ciężko było?

PO

Cześć wszystkim, orientuje się ktoś jak kształtują się zarobki JTC w KYCu? Jest to bardziej kwota rzędu 5500 czy 6000-6500 brutto na miesiąc?

Auć
@PO

Zapytaj lidera po prostu :D Jeśli boisz się zapytać kolegów albo nie chcą ci na to pytanie odpowiedzieć to raczej tu odpowiedzi (prawdziwej) nie uzyskasz :)

jtc
@PO

Z tego co wiem to JTC nie dostaje żadnej podwyżki, ma taka sama stawkę jak wcześniej.... przynajmniej ze specjalista na jtc. Może z PO na JTC jest inaczej. 5500 brutto

@jtc

Słyszałem podobne info. Często JTC ma taką samą stawkę jak specjalista. Różnica jest taka że JTC ma dwa awanse przed sobą, pierwszy na TC a potem na lidera. Specjaliście zostaje już tylko senior.

Senior
@Junior Process Officer

Juz nie, ponieważ po seniorze mozezlsz dostać Chiefa a potem senior Chiefa. U mnie są na razie tylko Chiefy.

@Senior

Chiefa? Pierwsze słyszę. Jak to dosłownie tłumaczyć ? Pracujesz w operations?

Senior
@Junior Process Officer

Pracuje w KYCu, po seniorze możesz dostać Chief AML & Sanctions processing specialist, potem senior, ewentualnie gfcp expert, ale to ju chyba trzeba wyjść wyżej, poza KYCa

Zatrudniony

Hej, aktualnie pracuję dwa lata w Cards Payments Services, ciężko tam ze zdobywaniem kompetencji, które mi jakoś posłużą w przyszłości, więc rozglądam się za czymś innym. Widziałem, że szukają Juniorów w KYCu. Czy ktoś mógłby powiedzieć coś na temat tego, czy praca w takim dziale jest rozwojowa? Czy przy rekrutacji wewnętrznej można liczyć na podwyżkę? Aktualnie mam 4600 zł brutto jako PO. Jak to wygląda mniej więcej w KYCu?

Mazgaja
@Zatrudniony

Widzę lepiej płacą już na niższych stanowiskach, 2 lata temu miałam tyle na specjaliście :)

Zatrudniona
@Zatrudniony

Hej, Jeśli przejdziesz do KYC, nie będziesz juniorem, ale zostanie Ci PO i powinieneś mieć pensję taką jak wszyscy PO w KYC, więc możesz liczyć na podwyżkę. Nie wiem jaka to kwota, może ktoś inny odpowie. Jeśli chodzi o rozwój - KYC to zupełnie inna praca. Wiem, ze piszą tu różne rzeczy, ale potrzebna jest spostrzegawczość i sporo samodzielnego myślenia. Każdy klient jest inny i może zaskoczyć swoim zachowaniem. Liderzy umożliwiają naukę języków i certyfikaty ICA. Ale uwaga, trening jest okrutny. trwa ok 3 miesiące i jest sporo użerania się z 4eyesami i trenerami, wszystko zależy oczywiście od człowieka. I są targety, które na początku wydają sie być nieosiągalne. Ale ludzie spoko, dużo sobie pomagają. W moim dziale są ludzie m.in. z card payments i sobie chwalą zmianę.

@Zatrudniony

Odradzam KYC. Pracy jest dużo, bez nadgodzin często ani rusz. Jeżeli chcesz topić się lub babrać w błocie to śmiało. Ogólnie na KYC to szkoda nerwów.

@Zatrudniona

Chyba nawet wiem o którym zespole dokładnie piszesz. Z tą ICA to już przeszłość, ale to chyba w całej firmie się tak dzieje - wszędzie zaczynają ciąć koszty . Nasz merge z dep. sankcji to prowodyr całego zamieszania. Pracy jest dużo i osobiście jestem już bardzo zmęczonym pracownikiem. Czasami czuję, że jest więcej skupiania się na "pierdołach" niż na procesie, a później rozkładanie rąk, że backlog. Za dużo inicjatyw, za dużo bałaganu, za dużo wymagań względem nas. Za dużo ról, za duże naciski na jtc. KYC zszedł na psy i to konkretnie. Ale podejrzewam, że nie tylko ten dział.

pracuje
@Odradzam

Nie znam KYC, ale w każdym zespole traci się czas na ,,spotkania" bez celu. Codzienne ,,boardy" by powiedzieć to samo że się ma dużo pracy.... albo by TL się mógł pochwalić jak ,,świetnie" dał sobie rade.....w pełni rozumiem zmęczenie

:D
@Odradzam

KYC polaczyli z sankcjami?!

Furyjatka
@:D

Jeszcze trochę a ktoś napisze ze Nordea się z Infosysem połączyła. No coś ty. Przecież tu niczego zgodnego z prawdą się nie dowiesz. To tak jak ktoś pisał, że Operations odradza a to z 500 pracowników i kilka działów i w jednym teamie może być zła atmosfera a w innym może być kompletnie inaczej.

KYC
@Furyjatka

Otóż to, nawet jak chcesz napisać sensowną opinię to zaraz pojawi się ktoś, kto będzie byle co pisać. Nie, KYCa nie połączyli z sankcjami. ICA jest jak najbardziej - jestem świeżo po kursie, a kolejne osoby u mnie już dostały potwierdzenie, że są zapisane na kolejną turę. Tych oszczędności w KYC też nie widzę, wręcz przeciwnie. Nadgodziny są - ale dla chętnych, w moim teamie większość ludzi nadgodzin nie robi, albo robią rzadko. Hybryda to trochę utopia, bo w KYC większość ludzi pracuje z domu, dobrze jak się pojawiają raz w miesiącu w biurze. Proces może nie jest tak fascynujący jak bycie astronautą, ale można się rozwijać. Jak się chce. Jak się chce pracować od 8 do 16 bez fajerwerków, to też można, ale ze świadomością, ze będzie ciężko o awans.

a
@KYC

Hej, właśnie aplikowałam niedawno do KYC. Jestem zaproszona na 2 rozmowę. Jakich widełek płacowych można się spodziewać na officer?

Lch
@Zatrudniony

W ramach rekrutacji wewnętrznej, jeśli przejście nie jest związane z awansem to nie ma zmian wynagrodzenia.

@KYC

Nie mam pojęcia gdzie pracujesz, ale wszystko mija się z prawdą. Może to znowu ktoś z HR ;)

KYC
@Odradzam

Pracuję w KYC, nie mijam się z prawdą A twoja wypowiedź potwierdza to, co napisałam wyżej

@KYC

Kolego @KYC, departament KYC jest bardzo rozległy. Jeśli pracujesz w konkretnym zespole to nie wszystko co u Ciebie musi być u nas. Jeśli jesteś w EH to nie połączą Was z sankcjami, nie macie z nimi wszakże do czynienia :) jeśli business reason a propos ICA u Was występuje to zazdrościmy. Departament departamentowi nierówny, tak samo zespół zespołowi. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Kandydat RPA

Czesc! Zamierzam ubiegać sie o stanowisko RPA Developer. Czy trudno jest się na nie dostać(duza ilosc kandydatow?) oraz jak wyglądają pierwsze miesiące po ew. zatrudnieniu? Pozdrawiam :))

Hej, Pamieta ktos moze jak wyglada proces rekrutacji na stanowisko Junior Process Officer? Chodzi mi o to jakie pytania mniej wiecej są zadawane w jezyku angielskim i polskim. Z góry dziekuje za pomocna odpowiedz :)

Aga
@Kandydat

Hej, ja miałam całą prawie godzinną rozmowę w języku angielskim, żadnego pytania po polsku. W ogłoszeniu wymagali komunikatywny angielski. Pytania o obowiązki w poprzedniej pracy, o cechy osobowości: zalety, wady. Dlaczego aplikowałam na to stanowisko. Jakie sytuacje mnie stresują. Moje obowiązki w poprzednich firmach. Miałam też jakiś case do wykonania w temacie przeciwdziałania praniu pieniędzy. Pytania o to czym różni się terroryzm finansowy od prania pieniędzy. Było też pytanie o idealnego szefa. Jak rozwiązuje konfliktowe sytuacje. Jak opisałby mnie mój przyjaciel.

AML/KYC Processing Officer

Jakie są widełki dla Specjalisty (MID) z rekrutacji zewnętrznej dla AML/KYC Processing Officera?

...
@AML/KYC Processing Officer

5600?

zainteresowana

Czemu szkoda nerwów? u nas nie dają tyle...

AML/KYC Processing Officer
@...

5600 brutto? W rozmowie z HR podałem dużo więcej i zaprosili na rozmowę

zarobki analirtyk

Witam Ile mniej więcej analitycy biznesowy lub z podobnych stanowisk w Nordei zarabiają? Nie wiem ile im krzyknąć na rozmowie bo słyszałem ,że Nordea słabo płaci.

Hanka

Czy wiadomo coś o podwyżkach?

Podwyżki
@Hanka

Przecież były w grudniu, a kolejna transza to kwiecień

@Podwyżki

W którym dziale? Banking Operations nie słyszało o żadnych.

@Marek

W grudniu w operations rzucono dodatkowe 90zl do mybenefit(teraz 350zl) i tyle. Nikt nic więcej nie dostał. Koniec stycznia mają być rozmowy z liderami odnośnie kwietniowych podwyżek. Sugerowana podwyżka to 10%, ale może być i 15 jak i 5 jeżeli lider tak zdecyduje.

@Junior Process Officer

Dzięki za info., a to 10% już klepnięte bo info jeszcze nie było oficjalnego, jak rok temu z 8%.

@Marek

Na pracowniczej stronie Nordei/intranet jest taka informacja. Zamieszczono ja w połowie grudnia. Tak 10 % jest klepniete, jeżeli wykonujesz swoją pracę w 100% i bezbłędnie tyle procent powinieneś dostać. Jednak jak napisałem wcześniej jest to decyzja Lidera, może być mniej bądź więcej.

@Junior Process Officer

Nie wiem gdzie to widzisz, ale na Intra nie ma info na ten temat.

co xd
@Marek

Bez kitu, szukam i nie widzę. Coraz częściej odnoszę wrażenie że na tej stronie piszą ludzie który już tu nie pracują a informację mają z 3 ręki xD

@co xd

Jest to info, ja znalazłem 10%

Krzysiek
@co xd

Wpisz na Intra ‚pay review’ i masz informacje o wszystkich krajach.

Mat
@Krzysiek

Zgadza się. Tylko z tego co wyczytałem to te 10% nie jest wartością wiążącą. Jak rozumiem to TL decyduje ile podwyżki dostaniemy i czy w ogóle dana osoba dostanie.

jol
@Marek

oczywiscie ze jest juz od dawna. Na pewno od grudnia. Bylo jak sie poszukalo pay review, teraz dali nowa wiadomość widoczna jako ostatnia.

jol
@Mat

to jest baseline. 10% na team, TL dzieli miedzy ludzi. Jeden dostanie 15, inny 5% itp. Dla mnie spoko - czemu ktos kto sie opierdziela non stop ma dostac taka sama podwyżkę.

Nats
@Hanka

A wiadomo może kiedy będzie jakieś ogłoszenie kto ile dostał podwyżki ? Bo u mnie TL oki ci milczy na ten temat.

Lch

Informacje będą ogłaszane w połowie marca.

@Nats

Liderzy dostali wnioski o podwyżki na początku lutego. Nas już informowali o oczekiwaniach %

Masat

A każdy się dowie o decyzji TLa, nawet jeśli ma nie dostać podwyżki ?

SsRs

Cześć. Przeniosłem się z Wawki do LDZ. Zajmuję się BI, bazy danych,dwh, raportowanie. Technologie głównie Microsoft, programowanie w językach wysokopoziomowych - użytkowe dla biznesu:R,Python, VBA,T-SQL. Stanowiska typu senior/expert. Znajdę miejsce w Nordea dla siebie? >10K brutto realne?

nick
@SsRs

>10k myślę że do zrobienia w Technology (zdalnie Wawa + Trójmaisto i zespoły międzynarodowe), w Operations (teamy głównie w Łodzi) pewnie trudniej, ale może się da. Pamiętaj żeby negocjować dużo na start bo potem może być trudno a na pewno powoli. PBI jest używane, głównie jako narzędzia dla BA i Process Officerów w różnych teamach w Operations albo dashboardy dla managementu. SQL się przyda gdziekolwiek byś nie poszedł, chociaż samą administrację baz outsourcowali do Indii (przynajmniej tych z którymi pracowałem) O zespołach pracujących z R dużo nie słyszałem, Python też średnio popularny i głównie w specjalistycznych zespołach w AI (znam te zespoły tylko z Community of Practice) albo jakieś małe projekty. VBA mega popularne w Operations i bardzo wiele procesów na tym stoi. Info z grudnia 2022 przed odejsciem.

ttss

Realne, bez problemu można dostać na start okolice 10

@ttss

i to będzie standardowa gadzinówka wtedy? pisali niżej o nadgodzinach i nad nimi zaczęłam się zastanawiać po prostu. z nimi to jak się podbije?

rferewr
@nick

w 3miescie 10k+ z takim skillem lekko.

Andre

Niestety ale nierealne

@Andre

Można prosić o szersze wyjaśnienie? wyżej ktoś pisał, że da radę, więc ciekawa jestem podwodów podważenia tego. Piszecie o różnych okresach zatrudnienia czy to zależy od umiejętności do negocjacji stawki na starcie?

Process Officer

Cześć. Mam pytanie dot. rekrutacji na AML/KYC Process Officera w Trójmieście. Czego można się spodziewać na rozmowie video? Podobno jest jakies zadanie do wykonania? oraz jakie widełki na to stanowisko można wynegocjować?

Zostaw merytoryczną opinię o Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce - Łódź

• Jak się pracuje w Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce?

Zobacz opinie na temat firmy Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 229.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 110, z czego 9 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 75 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce?

Kandydaci do pracy w Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce napisali 18 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce
2.5/5 Na podstawie 882 ocen.

Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce