Opinie o Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce w Łódź

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce, lecz również Klientów firmy. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce o rekrutacji.

Branże: Doradcy finansowi
Doradcy finansowi Łódź

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce w Łódź

Fufu

Dziwi mnie bardzo, ze są tu osoby, które piszą, ze czemu firma ma dawać podwyżki, przecież to prywaciarz itd. Ludzie, a ile macie w kraju firm państwowych? A co z ta cholerna inflacja? Nie widzicie jak ceny wszystkiego rosną? Jakos pensje tak szybka nie wzrastają. Mamy prawo domagać się podwyżek, bo jednak żyjemy w Polsce i pracujemy w Polsce. Albo tak ohydne komentarze piszą HR (jeśli tak to hanba) albo jakieś mało życiowe ludziska.

Ekspert
@Fufu

A co ma prywatna firma do inflacji? Polityka fiskalna i ustalanie stóp procentowych takich aby nie rozpalać inflacji należy do Rady Polityki Pienieżnej, nie do nordea ! ! ! Pretensje kieruj do RPP ze ceny rosną i nie podnosi stóp procentowych ! ! ! W zachodnich krajach ludzie pracuja od lat bez podwyzek i nie jęczą bo inflacje trzymają w ryzach a pisowski rzad specjalnie nakreca inflacje aby ludzie nie oszczedzali i zyli na kredyt ku uciesze banksterów i ich kolesi ! Idz protestuj pod sejm a nie czepiasz sie o podwyzki firmy ktora ma za zadanie minimalizowac koszty ! ! !

Wiola
@Fufu

"Mamy prawo domagać się podwyżek" Masz prawo zmienic firme jak ci sie nie podoba. Nordea nie musi ci podwyzszac bo ma duzo chetnych kandydatów na twoje miejsce, w tym cudzoziemców. Polska jest bardzo atrakcyjnym krajem dla imigrantów z krajów rozwijających sie. Tak działa prawo popytu i podaży, obecnie w pandemii bezrobocie jest duze i nordea moze sobie przebierac w chetnych, wiec nie radze wyskakiwac z podwyzkami.

@Wiola

Jakich chętnych co ty gadasz? W każdym teamie brakuje chociaż osoby albo i więcej! A pytając kiedy ktoś dołączy w odp słyszymy "nie było żadnej rozmowy od tygodnia/ dwóch"... Litości

Nowy

Pracuje w Nordei od paru miesięcy. Pamietam, że po złożeniu cv odwiedziłem gowork w poszukiwaniu opinii i przyznam, ze nieco się przestraszyłem ze znowu będę pracował w jakimś syfie. Nie pocieszyła mnie również koleżanka, która pracowała w zespole do którego się nieco później dostałem, ze jest to rzekomo najgorszy zespół, bo pracują tam lenie , że ludzie niemili itp. Generalnie po jakimś czasie mogę napisać tak: naprawdę nie jest źle. Pracuje zdalnie od początku, roboty mam nie za dużo wiec jest totalny luz, już jestem zapisany na kurs języka skandynawskiego, uczę się różnych rzeczy z Udemy (dostęp daje firma, a czasu w robo mam trochę), Hajs jest lepszy niż miałem w poprzedniej firmie (4.0 K + 0.26 z benefitu). Pracowałem poprzednio na back office w mBanku i różnica jest naprawdę diametralna, zaczynajac od pieniędzy, a kończąc na traktowaniu pracownika: w mBanku naprawdę można było wyczuć ze jesteś tylko zwykłym szczurem do klepania w komputer i ze maja cię w poważaniu, a tutaj nie odczuwam tego. Jak się cóż zmieni to dam znać xD

@Nowy

4K brutto czy netto?

do Nowego
@Nowy

hahaha ale HR juz zaczynaja sie mobilizowac do poprawy wizerunku firmy, az smieszne :D

Tomash94
Kandydat

Czesc, chcialbym zlozyc cv na stanowisko Assistant Service Operations Officer, brzmi ciekawie ale zastanawia mnie kontakt z klientami, czy jest on czesty ? Mam juz troche dosc wiecznie znerwicowanych i niezadowolonych klientow w obecnej robocie i nie chcialbym wkopac sie znowu w ten sam (usunięte przez administratora) Ktos moglby wypowiedziec sie na ten temat? Dzieki

qlepacz
@Tomash94

Z przeciętnym Bjornem ze skandynawii bezpośrednio nie natomiast pracownicy nordei po stronie skandynawskiej są niejako naszymi "klientami". Klepiemy dla nich procesy, musimy robić tak by byli zadowoleni. Więc w sumie na jedno wychodzi.

Anonim
@qlepacz

Hej @qlepacz, jest to tylko typowe korpo "klepanie" czy zdarzaja sie telefony od niezadowolonych skandynawczykow i trzeba sie gest tlumaczyc dlaczego cos jest nie tak np?

Tomash94
@qlepacz

Hej, dlugo juz pracujesz? Polecasz czy jednak negatywne opinie tutaj sa jak najbardziej sluszne?

Process

I jak tam? Myślicie ze we wrzesniu będą podwyzki, czy znowu w gumy polecą?

Bernardeta
@Process

Jak myślisz na starcie o pieniądzach tylko, to Nordea nie jest dla ciebie. Powinieneś raczej zapytać jak możesz sie nam przydać z twoimi umiejętnościami ! Nordea zatrudnia tylko najlepszych ! ! -- konkurencja na nasze miejsca pracy jest duża.

AML Worker
@Process

Zrobiłeś coś ponadprzeciętnego ponad normę dla Nordea ze nalezy ci sie podwyżka? Nie podoba się to sie zwolnij ;)

@AML Worker

Tak i to nie jedno.

@Bernardeta

Zmień płytę bo się powtarzasz.

AML Officer
@Process

Process, nie wiem w jakim teamie jesteś i jaki jest Twój lider. Bo to są w Nordea istotne kwestie. W moim zespole pracy jest mnóstwo, mamy szkolenia nowych pracowników, przejmujemy procesy od Nordyków. Są nadgodziny, oczywście płatne, raczej dla chętnych. Przejmujemy procesy, więc jest szansa, żeby się wykazać, żeby coś udoskonalić, itp. Co robi liderka? Nie tylko dziękuje za wyniki i chwali, ale stara się o kasę dla nas. Osoby, które (usunięte przez administratora) najbardziej, wykazują się wiedzą, mają dobre wyniki, dostały podwyżki w kwietniu. Dwie osoby dostały kolejny awans, oczywiście z podwyżką w lipcu. więc nie można w Nordea wszystkich do jednego worka wkładać. Jest ciężko, bo procesów i pracy dużo, rotacja ludzi też nie pomaga, ale jeśli lider ma poukładane w głowie, i docenia tych pracowników, którzy robią mu wyniki, to jest OK

Bernardeta
@Process

Zmień prace jak ci sie nie podoba. Nikt cie nie zmuszał do podpisania umowy.

LK

Szanowny/a(usunięte przez administratora) tutaj zaszło chyba nieporozumienie. Mój komentarz nie miał na celu znieważyć żadnej konkretnej osoby, a był jedynie negatywną formą opinii na temat miejsca pracy, do której jak każdy mam prawo. Mało wyszukana forma. Jeśli ktokolwiek poczuł się urażony personalnie - najmocniej przepraszam, jak wspomniałem nie było to moja intencja. Administracja gowork czuwa nad tym by nie pojawiały się tutaj niestosowne treści ani informacje, skoro mój komentarz do tej pory nie został ocenzurowany - prawdopodobnie nie łamie regulaminu, ani tym bardziej prawa, nie jest niestosowny, i podkreślam - nie obraża żadnej konkretnej osoby, a stanowisko BS/TL. Na temat seniorów/liderów jakich spotkałem w Nordea faktycznie mam ogólnie opinie negatywną, powtarzam - każdy może mieć swoją.

logo firmy REGIONALNY DORADCA TECHNICZNO-HANDLOWY
logo firmy ZDALNY Key Account Manager
GoWork.pl
(470 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Magazynier- operator wózka widłowego
Łódź
UNIQ LOGISTIC sp. z o.o. sp. j.
(168 opinii)
Aplikuj na wiele ofert
Kandydat

Na jakie zarobki można liczyć na stanowisku Business Support Officer ? Nie wiem czy jest sens wysłać CV. Z góry dziękuje za odpowiedzi

Żaneta
@Zainteresowana

paweł
@Żaneta

Zgadzam się :) Kandydatka co stawia pytanie o pieniądze na pierwszym miejscu, bardzo źle wygląda na rozmowie kwalifikacyjnej. To ejst jeden z największych błędów kandydatów/kandydatek :) Pytania które kandydaci powinni miec na uwadze to : dlaczego ja chcę pracowac dla Nordei? Jaka jest kultura organizacyjna firmy? Jakie umiejętnosci posiadam które stworzą wartość dodaną ? Gdzie widzę siebie po 5 latach pracy w Nordei?

Drozda
@paweł

Nie moi drodzy. Mylicie się, jeśli sądzicie, że ludzie aplikują i myślą co mogą dać Nordea najlepszego za 2500 netto. Teraz odwróćmy to i zadajmy pytanie: co Nordea może dać więcej pracownikom niż głodowe pensje? Z zespołów odchodzi po kilka osób w jednym czasie, rotacja kręci się jak karuzela w wesołym miasteczku, a wy mówicie, że pieniądze nie są najważniejsze. Owszem - SĄ. Obudź się Nordeo, w dobie szybującej inflacji nikt nie będzie się wypruwał za najniższą krajową.

@Żaneta

To chyba normalne, że pracuje się po to żeby zarabiać pieniądze ? Skoro zatrudnia tylko najlepszych to dlaczego płaci 2500 netto ? Jakoś mi się wierzyć nie chce, że Ci najlepsi się tak słabo cenią. Z Pani komentarza wynika, że najlepiej to w ogóle robić charytatywnie bo zarobki nie mają znaczenia ????

@paweł

Ten portal to nie jest rozmowa kwalifikacyjna…

paweł
@Drozda

Odchodzą bo wymiękają przy pracy i nie chca się jej nauczyć ;) takich pracowników nie chcemy. A praca nie jest skomplikowana, Nordea oferuje szeroki wachlarz szkoleń zarówno twardych jak i miekkich. "w dobie szybującej inflacji nikt nie będzie się wypruwał za najniższą krajową." --> Jaką najniższą krajowa dziecko? W BPO I SSC pensje są sporo powyżej tych kwot. Ośmieszasz się publicznie swoimi twierdzeniami niepopartymi dowodami. "że pieniądze nie są najważniejsze. Owszem - SĄ" --> NIE SĄ. Nie rozumiesz na czym polega BPO w ogóle. Najważniejsze są pracowitość, skrupulatność, praca zespołowa i dążenie do usprawnień procesów. Jak myślisz tylko o pieniądzach to nie chcemy ciebie w Nordei, zmień branżę.

Samandra
@Zainteresowana

Ten portal nie jest twoim prywatnym podwórkiem abyś dyktowała innym co mają pisac.

Doris
@paweł

Wbijajcie zatem do CMO, poszukamy razem tych pieniędzy. Tylko weźcie szpadle i dużo dobrego humoru. Przyda się. Przynajmniej człowiek jak się nie naje ,to się pośmieje bo nic innego mu nie zostaje. Być może u was w departamencie jest kasa i cieszę się waszym szczęściem. Tymczasem uprzejmie donoszę, że nordea jest rozwarstwiona i tam gdzie niektórzy być może opływają w dobrą pensję i szkolenia, to kawałek dalej reszta napierd... za 3200 brutto, nie ma szkoleń, nie ma czasu iść do klopa, przychodzi do pracy w weekendy. W takich warunkach morale siada i żadne gadki o wartościach nie mają znaczenia, jeśli to puste słowo stanowi wartość, a nie kompetentny człowiek, który tę wartość kreuje.

@Samandra

A co Pani zainteresowana komuś dyktuje ? Bo nie zauważyłem. Prawda jest taka, że pytanie o zarobki powinno być podstawowym pytaniem chociażby po to aby zaoszczędzić czas zarówno kandydata jak i rekrutującego. Wystarczy spojrzeć na oferty pracy na zachodzie gdzie już w ogłoszeniu często są podane zarobki które może kandydat oczekiwać.

@Pracownik

Pracownik pamiętaj że na zachodzie koszty życia są 4 razy droższe niż w Polsce wiec to nie jest dobre porównanie :) Po drugie dużo ofert pracy na zachodzie to kontakty, niestabilna forma zatrudnienia gdzie często musisz założyć firmę i samemu opłacać składki. Nordea oferuje umowę na czas nieokreślony, wypłata zawsze w terminie, a księgowość jest robiona przez nasz własny departament wiec pracownik nie ponosi kosztów :) oferujemy tez możliwość rozliczania PIT pracowników :) Do tego umowa na czas nieokreślony to podstawa aby uzyskać kredyt hipoteczny.

@Doris

Doris jeśli morale siada to powinnaś porozmawiać o tym z przełożonym. Nordea operuje bogaty pakiet szkoleń również takich jak radzić sobie ze stresem. Wtedy pieniądze same przyjdą :)

Paweł
@Drozda

To ty musisz pokazach co jesteś w stanie zaoferować Nordei, jakie masz umiejętności, nie odwrotnie. Nordea ma więcej chętnych niż miejsc pracy wiec może sobie przebierać w kandydatach :) Nordea zatrudnia tylko najlepszych. Rotacja jest w każdej firmie a obecnie jest bardzo mała. każdy wie ze prace trzeba szanować bo bezrobocie duże odkąd wybuchł covid.

What
@Paweł

Żart roku. Najlepszych? Moja TL to umysłowa ameba, która poszła ścieżka liderską przez tyłek góry. Ścieżka specjalistyczna była dla niej za bardzo pod górkę;)

Karolina
@What

Nikt cie nie zmusza do pracy w Nordea. Zmień prace jak ci się nie podoba. Na twoje miejsce Nordea ma dużo chętnych. Łaski bez.

@wanda

Ale zarobki tez są 4 razy większe, więc co to ma za znaczenie. Po za tym mówiłem o podejściu do pytania o zarobki, a nie o tym ile się zarabia.

@Pracownik

Zarobki nie sa 4x wieksze obecnie, kiedys były ale od 2015 mocno wzrosły w Polsce a na zachodzie stoją w miejscu. Wiem bo mam kuzynke w anglii i znajomego w niemczech. Duzo osob wróciło i wraca do polski bo zachód sie skończył. Do tego jakość zycia na zachodzie bardzo spadła, jest duzo niepracujących imigrantów, problemów społecznych i ataków terroryzmu.

Starik

Moja prawie dwuletnia przygoda z "Nordełą" dobiegła końca. Sama praca jako taka była w miarę spoko. Płaca, benefity, godziny pracy - wszystko ok, zgadzam się. Trafiłem chyba jednak nie do takiego zespołu do jakiego trafić powinienem. Pracowałem w dziale HR (nordyckim HR, nie polskim). Przejmowanie nowych procesów, wzrost odpowiedzialności za coraz to nowe zadanie i obowiązki można przeżyć, byłem już w gorszych miejscach, ale sama atmosfera w zespole zrobiła się już nie do wytrzymania... Mieliśmy szefową której główną misją było "krzewienie wartości" (for greater good...). Generalnie sama praca procesowa i projektowa była chyba dla niej mniej ważna niż nieustanne whiteboardy, barometry, "culture carpet" , kurtuazyjne calle na Skype i spotkania z wizytującymi Nordykami... Szczytem absurdu był cotygodniowy Barometr... Polegało to na tym, że grupa ok. 40 osób siadała w kółeczku i każdy musiał przez kilka minut gadać jak to wspaniale i super jest w naszym zespole. Trzeba było dać buźkę koloru czerwonego lub zielonego która symbolizowała nasz nastrój, przytoczyć obszerny komentarz co się działo w danym tygodniu, mianować "best team playera" itp... Totalne przedszkole. Godzina czasu wyjęta z dnia roboczego chociaż w procesie natłok obowiązków i nie wiadomo w co ręce włożyć... Codziennie traciliśmy chyba od 1 do 2 godzin na różne tego typu whiteboardy i inne meetingi nic praktycznie nie wnoszące do pracy... Do tego nieustanne rotacje pracowników - odeszło wielu ludzi z głową na karku. (usunięte przez administratora)Generalnie masakra... Do tego jeszcze przejmowanie nowych obowiązków od Nordyków i volumeny w procesie wzrastające do takiego poziomu, że nawet robot dysponujący dwiema parami rąk nie byłby w stanie tego przerobić... A jak się nie wyrabiacie - to przecież wasza wina. Powinniście się starać bardziej... Najlepiej siedzieć w pracy po 10 godzin dziennie i może jeszcze brać laptopa do domu żeby przed pójściem spać obrabiać maile na skrzynce... Przejście do innego zespołu związanego z operacjami bankowymi niestety zakończone fiaskiem, bo jako Process Officer jestem już za stary (stażem , nie wiekiem) na Junior Process Officera w zespole bankowym, a na zwykłego Process Officera z kolei nie mam doświadczenia w operacjach bankowych... Paragraf 22 -czysty absurd. No nic - poza Nordeą też istnieje życie, na szczęście, a "Nordeuszom" życzę wszystkiego dobrego w nowym roku. Obyście co tydzień dawali zielone buźki na barometrach, a każdy wasz kolega i koleżanka z zespołu byli super best team playerami... :-D

Ejj
@Starik

Hahahaha !!!! (usunięte przez administratora). Omijać szerokim łukiem !

@Starik

Panama papers i inne takie zmoki pokazały, że wszytkie większe banki to pralki brudnych pieniędzy dla Oligarchi tego świata. Toteż po propagandowych artykułach typu kopiuj wklej "Breaxit zły" zmienili w Nordei CEO a trochę potem postanowili zmienić wartości w firmie: bo to nie ważne by być ITIL albo funcjonalnym, czy wymaganie od Nordyckich pracowników by chociaż próbowali rozmawiać po angielsku albo się dostosowywać po 20 latach pracy w jednej firmie. Ważne są nowe wartości czyli robienie wody z mózgu młodym dla większego dobra. Dwa lata po wprowadzeniu wartości nadal we wsztykich umowach o prace obowiązki są podpięte pod stare trzy a nie nowe cztery bo pracy biurowej nie robi się podczas godzinnego stania na dywaniku. Bieda ci jeśli twój lider kupi bakcyla, a nie będzie tylko przytakiwał oszołomom i trzymał dywanik w szafce gdzie jego miejsce. Team Barometry nic nie dają kiedy managment ich nie czyta, a tylko wymuszane są odgórnie by było tak na ok. 80% zadowolenia, bo jak nie to trzeba będzie postać na dywaniku wartości, bo jak ci się nie podoba coś i rozwiązanie wymaga by jakaś osoba u góry czy za granicą coś zaczeła robić to jest twoja wina. TL;DR - od wprowadzenia nowych wartości straszne pranie mózgu (Ownership, Courage, Passion i COLLABORATION - mimo że polacy powiedzieli im, że kolaborują to komuniści)

Nadia
@Starik

Jezu. Chyba jeden z lepszych komentarzy jakie tu czytałam.

Hahahaha

Masakra...

Asia
@Starik

Miło nam ze pracowałeś z nami :) mamy nadzieję ze zdobyte w Nordei doświadczenie zaprocentuje. Sporo osób wraca do nas po pewnym czasie i nie zamykamy drzwi przed nikim, często na fajne stanowiska w młodym i dynamicznym zespole ;) Pozdrawiamy

Olga
@Asia

Na pewno każdy były pracownik marzy o powrocie do Nordei. Dajcie sobie spokój z tą kłamliwą propagandą rodem z HRów.

Asia
@Olga

Róznie sie w zyciu układa ;) często inne okazują sie duzo gorsze niz Nordea ;) mamy tez duzo chętnych z krajów spoza UE i zapewniamy koszy wynajęcia mieszkania wtedy - wiemy ze dzis to niełatwe :)

X
@Asia

Logika poziom Nordea. Wątpię, że w Łodzi operuje gorsze korpo niż Nordea, gdzie panują kłamstwo, obłuda i wdupowłastwo - taka smutna prawda. Jaki jest sens ekonomiczny zatrudniać ludzi spoza UE i pokrywać im koszty mieszkania, zamiast choć trochę bardziej docenić Polaków. I nie, nikt mi nie wmówi, że pracownicy zza wschodniej granicy są od nas bardziej pracowici. Z całym szacunkiem do wszystkich.

Olga
@Asia

Serio ?! Opłacacie ludziom zza wschodniej granicy koszty wynajmu mieszkania w Polsce ?! Nie macie już chętnych do pracy na terenie kraju ? Polityka "hire and fire" robi swoje.

Samanta
@X

Asia - dlatego ze Nordea się rozwija i poszukuje ludzi z rzadkimi językami których bardzo ciezko znalezc w Polsce. Taka osoba ma duzo trudniej aby wynając mieszkanie w PL :)

Samanta
@Olga

Jesteśmy firmą która ma duzo chętnych do pracy, również zza granicy :) Polska jest atrakcyjnym krajem dla cudzoziemców spoza UE. Pracuje u nas wiele osób z rzadkimi językami dlatego tez musimy oferować zachęty finansowe takim osobom bo bardzo trudno znaleźć w PL kogos takiego.

What
@Samanta

Karuzela żartów kręci się dalej. Z rzadkimi językami? A jakie to są języki? Jeśli mówimy o językach skandynawskich/urofińskich, nie wierzę że w Polsce jest więcej mieść pracy z takimi językami, niż osób je znających.

Klient

Jak wyglada kwestia stabilnosci zatrudnienia? Firma zazwyczaj przedluza umowy czy czesto zdarzaja sie zwolnienia? Zalezy im na retencji pracownikow? Jesli chodzi o stanowisko JPO, latwo sie wdrozyc osobie bez wyksztalcenia ekonomicznego? Bede wdzieczna za informacje

@Ann

Do pracy jako zwykły klepacz potrzebujesz minimum licencjat i dobra znajomość języka angielskiego. Oczywiście, że zależy im na stałym zatrudnieniu o ile robisz target w 100%, na minus ciągle zmiany i zaniżanie standard time w procesach do kompletnego minimum przez co ludzie odchodzą lub zmieniają zespoły na luźniejsze.

@Tak

Dzieki za odpowiedz! A czy mozesz napisac wiecej o tych targetach? Chodzi mino to czy jak w miare sprawnie pracuje to mozna spokojnie sie wyrobic w ciagu dnia czy praca jest pod ciagla presja? Duzo ludzinodpada bo sobie nie radza czy raczej odchodza bo znalezli lepiej platna prace?

@Ann

W Nordea pracujesz 7 godz 15/30 min zależy od CB. Co zespół to inny proces i zarazem target. Są zespoły gdzie po pół roku będziesz się wyrabiać ze wszystkim w 5/6 godz a są zespoły gdzie żeby uzbierać te 7.15 musisz otworzyć konto, wygenerować dokumenty, sprawdzić je 2x bo RODO i wyslac do klienta w 3 minuty co daje 130/140 takich operacji na dzień, gdzie już po 50 czujesz się jak...

@Tak

Dzieki wielkie za odpowiedz. Ktore zespoly charakteryzuja sie taka duza iloscia pracy, zeby wiedziec w co sie pakuje jak cos :)?

@Ann

W większości tak to wygląda. Do fajnego zespołu ciężko trafić ale jest to możliwe. Najważniejsze się dostać i potem szukać i pytać innych co robią i czy chwalą. Fajnie jak umiesz chociaż trochę VBA i pisanie prostych plików batch/makr. Możesz sobie naprawdę ulatwic pracę, oczywiście nie chwaląc się tym głośno bo zaraz oblicza ile na tym zaoszczędzisz czasu, odejmą od standard time na zadanie i dorzucisz sobie tylko więcej pracy.

Dzi
@Ann

W SS/AML/KYC/TMI radzę się nie pakować :) Często duża presja za marną wypłatę, a do tego.. fatalni ludzie i jeszcze gorsi TL. Z tego co wiem to pracownikom z Cross Point żyje się lepiej niż np. tym z Symetris.

@Dzi

Jakie zespoły/działy z Cross Point mógłbyś polecić?

Tratatata
@Ann

Wszystkie oprócz HR z 7 piętra... :-) A tak szczerze, to nie polecam żadnego. Każde korpo na terenie Łodzi płaci większe pieniądze niż Nordeła, nawet dla początkujących pracowników. Mówię to jako były pracownik który znalazł pracę za znacznie większą kasę w konkurencyjnej firmie pochodzącej z Indii. ;-)

@Tratatata

Zgadza się. Najlepszy jest proces rekrutacji 45 min po angielsku durnych pytań gdzie nawet anglik potrafi wymięknąć, gdzie potem dowiadujesz się ze oferują 3 tys brutto, albo dostajesz negatywna opinie a za 2 tyg dzwonią że jednak pozytywna gdy okazuje się że ktoś zrezygnował. Paranoja. Szukają teraz na gwałt ludzi do robotyki żeby za 3 tys netto miesięcznie popisali im roboty które zrobią robotę za 3 klepaczy ale nikt nie jest głupi, chłopaki po miesiącu odchodzą jak widzą co muszą robić i na jakich programach.

@Tratatata

Nordea? Tylko po studiach na rok dwa żeby złapać wpis w CV a potem dalej do konkurencji czy nawet audyt gdzie po 3/5 latach dojdzie się do 2xtylu ile w Nordei po tym samym czasie.

Mansen
@Tak

Nie ma żadnego wymagania "minimum licencjat". Jest dużo osób bez studiów- zwłaszcza na stanowiskach z językami skandynawskimi. Niestety jest to duży problem, bo ludziom za samą znajomość języka stawia się niższe wymagania. Nie wybrzydzają tak wtedy przy rekrutacji bo trudniej o takiego kandydata. Oczywiście studia wiele dają i napewno prędzej wybiorą twoje CV

@Mansen

W sumie racja. Znam paru Skandynawów pracujących w Nordei mieszających w Łodzi. Robią co chcą, czasem nic, często trzeba nadganiać za nich pracę tylko dlatego że raz na jakiś czas załatwia coś do czego trzeba języka skandynawskiego i uważają się za wilków z Wall Street.

Peppa
@Dzi

Dokładnie, pracowałam w AML, ale na szczęście mój horror się skończył. Chcę zaznaczyć, że piszę opinię tylko na temat AML, nie mam pojęcia jak to wygląda w innych działach, ale biorąc pod uwagę to co się dzieje w AML to myślę, że szału nie ma też w innych działach. Teraz poszukują ludzi 'na gwałt' bo 4 zespoły się rozpadają powoli aczkolwiek konsekwentnie. Pracownicy mający doświadczenie mają przerąbane, bo nie dosyć że szkolą nowych ludzi to jeszcze muszą klepać proces. Presja jest przeogromna, roboty w ciul i jeszcze więcej, a liderzy tylko 'dziękują' za tak dobre wyniki i za to, że ludzie przez 8 godzin nie mają czasu nieraz nawet do toalety skoczyć. Przez około 1,5 roku pracy dostałam 20 % podwyżki co dało jakieś 2700 zł na rękę. O kolejną podwyżkę miałam się starać, czyli robić jeszcze więcej rzeczy w 8 godzin pracy lub najlepiej żebym klepała 8 godzin proces a po pracy robiła dodatkowe rzeczy. Powiedziałam sobie basta, to nie jest to w czym chciałabym się rozwijać. Proces nudny jak flaki z olejem, kopiuj-wklej, odmóżdżenie totalne i dostosowywanie się do wytycznych. Tak jak ktoś tu wspomniał w komentarzu, ludzie którzy dobrze żyją z liderem są zdecydowanie lepiej traktowani. W AMLu w ogóle nie szanują pracowników. Nie polecam.

Dzi
@Peppa

Jeśli pojęcia OEDD i Rapid Kaizen są Ci znane, to bardzo dobrze zrobiłaś, że opuściłaś to toksyczne środowisko 'pracy' w nordyckiej 'kulturze'. Powodzenia gdzekolwiek teraz pracujesz! :)

Aga
@Peppa

"ludzie przez 8 godzin nie mają czasu nieraz nawet do toalety skoczyć" Sikaliście do butelki jak w amazonie? xD

Janusz
@Aga

Nie. A Ty z mężem sikacie u siebie w biurze? xD

Mini
@Tak

Ogólnie to ci przyznam racje, mieszkałam w Danii przez 12 lat, Duńczycy to totalnie lenie i brudasy, nie rozumiem takiego lizodupstwa, w Danii bez języka to tylko sprzątaczem by się zostało, tutaj w Polsce bez polskiego zarabiają 2 razy więcej od polskiego pracownika

lol

Czy są w nordei są zespoły w których nowy pracownik może wyciągnąć więcej niż 3300 brutto?

@lol

Raczej nie w operations. Tu masz na dzień dobry 3000 ewentualnie mogą Ci 100zl dobić jak masz szkole albo doświadczenie.

Egon
@lol

Jak myslisz o pieniadzach tylko to nie chcemy ciebie w nordei. Powinienes raczej pomyslec w czym mozesz sie nam przydac jakie masz umiejetnosci i dlaczego chcesz dla nas pracowac. Nordea zatrudnia tylko najlepszych !

xD
@Egon

szuka najlepszych, a płaci nie najlepiej, szkoda :/

Marek
@xD

Płąci tyle ile musi i proporcjonalnie do stopnia skomplikowania procesów, tak działa wolny rynek. NOC nie jest innowacyjnym zadnym zakładem produkcyjnym zeby ci placic 10tys zł. Jest firmą outsourcingową która przeniosła proste operacje ze Skandynawii aby zmniejszyc koszty bez utraty jakosci. To sie udało. Powinienes sie cieszyc ze masz pracę bo nie wiesz nawet ile krajów jest chetnych aby miec takie centrum operacyjne u siebie. Żądania płacowe bez podniesienia wydajnosci spowodują tylko utrate miejsc pracy w Łodzi. Prosze miec to na uwadze.

Botwin

Hej, powiedzcie mi które zespoły w NOC Łódź mogą pracować od 6 rano? Wszystkie operations?

pracujeeee
@Botwin

Zależy od zespołu. Teoretycznie panuje flexi time (od 6 do 9), no chyba ze trafiasz do zespołu który ma procesy o określonej porze, wtedy nici z 6.00. Najlepiej sprawdzić/zapytać. Niestety flexi często jest dla wybranych.

PO
@pracujeeee

Czas pracy zależy też od czasu działania naszych aplikacji do procesowania. U mnie od 6 nie da rady, sieć najwcześniejsza godzina to 7 :)

@Botwin

Są i takie, w których robi się nocne zmiany

Ciekawa
Kandydat

Czy ktoś mógłby zdradzić przybliżone kwoty na ile może liczyć osoba z doświadczeniem w bankowości (też back office)?

@Ciekawa

Wszystko zależy czy masz ukończoną szkołę i jakie doświadczenie?

marta es
Kandydat

Niedawno aplikowałam na stanowisko analityczne w nordei. Rekruterka zadzwoniła, że menadżerka zainteresowała się moim cv. Myślę sobie super. Porozmawialiśmy po polsku i po angielku. Rozmowa poszła w moim odczuciu bardzo dobrze. Rekruterka pytała jak wygląda u mnie kwestia z wypowiedzeniem w obecnej pracy, moje oczekiwania finansowe itp. I zapytała czy mogę do końca tygodnia pogadać z menadżerką. Akurat była na urlopie w obecnej pracy i zapytałam grzecznie czy ewentualnie jest możliwość rozmowy z menadżerką w jakimikolwiek terminie w przyszłym tygodniu (czyli za 2 dni robocze). Powiedziałam, że w razie gdyby było trzeba to mam ze sobą laptopa i mogę odbyć rozmowę do końca tygodnia (ale wiadomo, że na urlopie różnie bywa z internetem i gorzej się skupić). Rekruterka powiedziała, że to nie ma problemu, że zadzwoni po niedzieli i umówi mnie z menadzerką. Stwierdziłam, że super i wyczułam, że to faktycznie żaden problem, żeby przełożyć rozmowę o te głupie 2 dni. Szczególnie, że wszystkie procesy rekrutacyjne w korpo ciągną się bardzo długo i nikt nigdy nie robił problemów w innych korpo, żeby odbyć rozmowę te 2 czy 3 dni później. Jest poniedziałek a tu cisza z ich strony. Wtorek cisza. Środa to samo. Więc dzwonie do rekruterki i pytam jak wygląda sytuacja z moją rozmową, czy wszystko aktualne. Ona, że wybrali inną osobą na rozmowę. Super profeska... Jakby nie można było powiedzieć - menadżerka ma czas do końca tygodnia, a nie że ,,nie ma problemu, zadzownimy wraz z początkiem przyszłego tygodnia"... Albo chociaż dałaby znać, że jak byliśmy umówieni, to że znaleźli kogoś innego. A nie że najpierw mamy jakąś umowe a rekruterka ma to totalnie w nosie. Porażka

ojj

Jak myślicie, za rok kolejna fala outsourcingu?

ooff
@ojj

pensje w pune czy chennai nie są wcale tak dalekie od naszych. nie opłaca się przenosić klepacza za 4200 brutto na drugi koniec świata. nearshoring jest nordykom na ręke. polska to indie europy.

@ojj

Jak bedziecie skomleć o podwyzki co roku to sie doigracie i przeniosa do Indii lub Bułgarii i zostaniecie ebz pracy z kredytami do spłacenia ! ! ! Dlatego pytanie na interview ile chce pan zarabiac ejst bardzo dobrym pytaniem aby odfiltrować cwaniaczków. Przez takich egoistów co mysla tylko o podwyżkach narażone są miejsca pracy setki osób w Nordei. Nie mozemy na to pozwolić.

@ooff

Racja. Pracowałem z hindusami na zachodzie i wiem od źródła. Wszystkie większe zachodnie banki mają już tam swoje oddziały dla klepaczy, w dużych miastach płaca im nie mniej jak nam, w mniejszych tyle co u nas juniorom na start. Problem jest z językiem i wydajnością bo tutaj nie mają co do nas polotu, na plus, że są pokorni, maloroszczeniowi, nieklopotliwi co nie jak u nas!

NOCnik
@Junior Process Officer

Bo sie drodzy zrobiliscie to macie problem ! ! ! Było nie głosowac na populistów z (usunięte przez administratora) co rozdawnictwem nie swoich pieniedzy nakrecili inflacje ! ! ! Inflacja druga najwyzsza w Europie ! ! ! Przez inflacje macie presje na place i duze firmy to widza i obudzicie sie z reka w nocniku ! ! ! Zanim sie głosuje trzeba myslec łbem a nie portfelem ! ! !

@Zuzanna

To chyba żart tak? Mam nadzieję, że nie zrozumiałam. Bo jeśli nie to nie ma jak się cenić hahaha ojjjj Polak tylko o pieniążkach myśli ojjj nieładnie. W popie, że podwyżki nie są adekwatne do poziomu inflacji w Polsce, podwyżki wynagrodzenia minimalnego no i najważniejsze - nakładanie większej ilości obowiązków. A Hindusi no cóż, jest sporo ich w IT, zrozumieć ich angielski to jakaś porażka, za to powinni nam płacić dodatek od stresowego xdddd

@XD

Dlaczego podwyżki w PRYWATNEJ firmie mają byc powiązane z inflacją? Co jest winna Nordea w inflacji którą spowodował PIS bezmyślnym zadłużaniem kraju i rozdawnictwem pieniędzy nierobom i dzieciorobom? Pensja to nie emerytura gdzie masz waloryzację. Terminy ci sie pomieszały dziecko.Wróc do szkoły ok?

@Zuzanna

Haha no ta, firma funkcjonuje w Polsce jednak i nie jest to jakis biedny lokalny prywaciarz, cenisz się za mało dziecko i jako człowiek i jako pracownik po prostu.

Ekspert
@ojj

Nie bedzie zadnej fali outsourcingu. Nordea dynamicznie rozwija sie czego dowodem jest wynajecie nwoego biurowca SYMETRIS na Al Piłsudzkiegoc gdzie planuej zatrudnic kilkaset nowych osób.

Agata
@Ekspert

Dokladnie, zostalam zatrudniona w Symetrisie 4 miesiace i powiem szczerze - nowe biuro full wypas, szczęka opada ;) Mamy młody dynamiczny zespół i jest fajna atmosfera. A te plotki i zwolnieniach nie bierzcie na powaznie to robota konkurencji lub osób którym nie wyszło w NOC.

@Agata

Przecież Nordea ma biuro w Symetris od dawna. Więc jaka to nowość?

Elo
@ABC

Potwierdzam. Obserwuję wypowiedzi na forum od 3 miesięcy. Panuje tu gryba kampania dezinformacyjna rodem z HR. Nordea to korpo z niską płacą, kolesiowską hierarchiąi brakiem rozwoju. Chcesz tego? Spoko. Jeśli nie- nawet się nie staraj.

@Elo

Potwierdzam, atmosfera gęsta, że nożem powietrze można kroić. Zespoły podzielone na tych co wchodzą w tyłek górze i tym co nie wchodzą. Oczywiście Ci pierwsi z pierwszeństwem do awansu i łatwiejszego procesu. Obłuda, zakłamanie i dziwne gierki. Nie polecam, zwłaszcza działów w Symetris.

Domi

Czy Nordea zazwyczaj godzi się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron?

@Domi

Trzeba się dogadać z liderem ;). U mnie była dziewczyna, która miała "odsiedzieć" tydzień i mogła iść do innej firmy.

Process

Wiecie coś na temat powrotu do biura od września? Podobno liderzy niezadowoleni..

@Process

XD no na pewno, kolejna fala idzie, bo ludzie zaszczepieni na początku roku stracą odporność to na bank każą wrócić xD pewnie będzie możliwości, ale nie przymus.

reds?malinowy

jak tam podwyżki? zadowoleni?

Gutek
@reds?malinowy

Ja nie dostałem, nie wiem jaki jest klucz rozdawania podwyżek ale mnie ominęła

lol
@reds?malinowy

w jakiej wysokości były i kiedy? xD

Zawrotne 200 zł brutto.

@XYZ

Ile taki process officer teraz dostanie? Z 4 brutto plus my benefit?

@Junior Process Officer

Raczej jakieś 600 zł brutto do podstawy, która masz teraz xD

Aneta
@reds?malinowy

Jak myślisz na starcie o pieniądzach tylko, to Nordea nie jest dla ciebie. Powinieneś raczej zapytać jak możesz sie nam przydać z twoimi umiejętnościami ! ! ! Nordea zatrudnia tylko najlepszych ! ! -- konkurencja na nasze miejsca pracy jest duża ! !

Best Team Player
@Aneta

Potwierdzam! W Nordea pracują ludzie, którzy ze swoimi kwalifikacjami mogliby byc bez problemu zatrudnieni w każdej innej korporacji bankowej. Jadnakże zdecydowali się podjąć wyzwanie bycia championami kreatywności, umiejętności, logicznego myślenie i wysokich umiejętności komunikacyjnych u europejskiego lidera bankowości. Pieniądze to nie wszystko. "Kanapka z satysfacją" smakuje o wiele lepiej!!!

@Best Team Player

Jak bedziecie skomleć o podwyzki co roku to sie doigracie i przeniosa do Indii lub Bułgarii i zostaniecie bez pracy z kredytami do spłacenia ! ! ! Dlatego pytanie na interview ile chce pan zarabiac jest bardzo dobrym pytaniem aby odfiltrować cwaniaczków. Przez takich egoistów co mysla tylko o podwyżkach narażone są miejsca pracy setki osób w Nordei. Nie mozemy na to pozwolić.

Dacza

Coraz lepiej... Ściema headki departamentu na każdym callu (oh, nie ma pieniążków na podwyżki, ale wyniki piękne tylko maja być jeszcze piękniejsze!), a co za tym ściema liderów (oh nie możemy być z wami szczerzy czemu dostaliście tylko po 4,5% , choć ktoś inny MÓGŁ dostać i 7%)... a co do liderów o tzw. jtc - błagam. Czy wy już naprawdę tak mocno chcecie się lenić? WB powinni prowadzić liderzy praz jtc a nie po cały zespół (po kolei czy wg uznania). Lenie. Nie dość, ze mamy co robić to jeszcze musimy odwalać robotę za tzw. Już tylko z nazwy „liderów/jtc”. Do roboty! Pozdrawiają sankcje.

nicka
@Dacza

Wszechobecna spychologia. No bo zespół ma za mało pracy. Ewentualnie moje ulubione.... masz problem ? rozwiąż go sobie sama.

Dacza
@nicka

Racja. Sorry, ale raz robota jest a raz jej nie ma. Zawsze i w każdej pracy tak jest. HO to też nie powód na wymyślanie pierdół czy jakichś impruwmentów, powiedzmy se szczerze... z (usunięte przez administratora) I to, że w każdym zespole trzeba wyłonić jtc. Ludzie!!! Jak nie ma nikogo do zarządzania to trudno, nic na siłę! A co do samych liderów to cóż. Chyba nawet 5% takowych nie ma żadnych predyspozycji do tego. Może ktoś mądry to już powiedział, a może nie to napisze: dużo ludzi chce rządzić, ale mało kto się do tego nadaje. Stop liderom i jtc „z dooopy”!!! W sankcjach serio to uprzykrza nam już życie

yaok
@Dacza

znam ludzi, którzy w tym roku cieszą się z podwyżek 10%+. Komuś musieli zabrać.

Kristina
@Dacza

Moja TL jest na serio ok. Nadaje się do tego, umie z nami rozmawiać, walczy o pracowników. Tylko co z tego jak góra stopuje wszystko i ludzie uciekają gdzie się da, byle nie tu. Ale moja TL jest jedyna, reszta nie dość, że nie potrafi się wysłowić jak człowiek czy to po polsku czy angielsku, to generalnie poziom jest niski.

@Kristina

Jak ma na imię?

ciekawy

Zna ktoś zarobki na stanowisku Procurement Officer in Cost Control team?

styks

Ja tam w Nordei pracowałem z kilka lat temu, pamiętam początki oszałamiające 1600 na rękę ;D Najlepsze co dla mnie Nordea zrobiła to...wywaliła mnie za porozumieniem :D Od tego momentu moja kariera nabrała rozpędu. Generalnie stracony jednak czas na klepanie w klawiaturę bezsensownych rzeczy, ludzie dziwni, atmosfera kwaśna jak zupa o tej nazwie.

2016
@styks

Pamiętam te czasy, wtedy jeszcze było o'kej kasa słaba ale były luzy. Gdybyś teraz wrócił odszedłbyś po tygodniu. Firma zmieniła się o 180' standard time obcięte o połowę bo Covid ludzie szukają pracy, co tydzień WB Improvment zlecony przez górę na liderów, nie ma już Team barometr gdzie można było się niby anonimowo wyżalić na firmę, kaska też licha.

nordeawork
@2016

jest people pulse i najlepsze rise your concern..... polecam na toksyczne dzialania

Tere fere
@2016

Ale jak to ? Nie ma już Team Barometru ? Nie ma siedzenia w kółku co tydzień półtorej godziny ? Nie ma zielonych buziek i Best Team Playerów ? Dlaczego ?! :-D

nordework
@Tere fere

Team Barometr jeszcze istnieje w paru zespołach ale umiera śmiercią naturalną. Spokojnie oszałamiające 50 pkt na MyBenefit nadal istnieje.... Naprawdę kiedyś mogliby podwyższyć tą ,,nagrodę" bo troche zaczyna być to śmieszne. Zebrań coraz mniej, ST coraz krótsze pracy, coraz więcej, szczerze nie polecam. Survival

Dietka
Kandydat

Słuchajcie, czym się różnią stanowiska: process officer od operations officer? To są równorzędne stanowiska w różnych departamentach? Nie kumam tego w ogóle.

nordeowiec
@Dietka

nikt nie kuma opisów stanowisk w nordei, nawet wysoko postawieni managerowie którzy od lat "reformują" system i hierarchię etatów. przyjma cie i rzuca tam gdzie jakis lider zglosi potrzebe

pracuje
@Dietka

Nie sugeruj się tym, wszyscy tego nie ogarniają (wydaje mi się że są różne nazwy są po to by bardziej zainteresować do pracy, ja rekrutowałem się na zupełnie inne stanowisko i dostałem co innego). Różnica wynika tak naprawdę głownie z nazwy, dostajemy mniej więcej to samo i robimy podobne rzeczy nie ważne jaki departament. Process Officer czy Assistant Service, praca podobna może AS mają trochę lepiej.

Mimi
Kandydat

Podbijam pytanie: Czy jest możliwość pracy hybrydowej na stanowisku Junior Process Officer with Scandinavian language?

Process Officer
@Mimi

Jest taka możliwość. W tej chwili w biurze jest bardzo mało ludzi, większość pracuje z domów. W moim zespole native spikerzy również pracują z domów, dzwonia do klientów. Jedynie przeszkolenie mieli w biurze, bo tak jest po prostu łatwiej

zycie_jest_nordeoo
@Mimi

pracuj z domu, nie bądź (usunięte przez administratora) a te wszystkie biurowce poburzyć albo na mieszkania przerobić. biura potrzebne są tylko pozerom bez życia innego niz biurowe

pchelka
@Process Officer

Moglibyście podpowiedzieć jak wygląda rekrutacja na to stanowisko? Jak przeprowadzany jest test językowy? Z góry dzięki za odpowiedź ;)

pracuje
@pchelka

Najpierw rozmowa telefoniczna, kilka pytań po angielsku najczęściej o hobby. Potem rekrutacja z Leaderem i kimś dodatkowym np. JTC/TL/.... Rozmowa około godzinne, standardowe pytania, większość jest na stronie nordei potem, na końcu oczekiwania finansowe + cześć po angielsku no chyba ze twój nowy szef nie zna polskiego to full english. Warto trochę się potargować bo potem szybko nikt ci pensji nie podniesie. To tyle...

Zostaw merytoryczną opinię o Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce - Łódź

Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce
2.6/5 Na podstawie 851 ocen.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce