Opinie o Koleje Śląskie Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Koleje Śląskie Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Koleje Śląskie Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Linie kolejowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Koleje Śląskie Sp. z o.o. w Katowice

Nie wiem o co chodzi z niedawną informacją o rekrutacji na stanowisko Naczelnika, ale jeśli jest zmiana na tym stanowisku o której myślę, to uważam, że akurat nie ta osoba jest tutaj problemem

Al Pacino

Pociągi nie dojeżdżają na czas, w ogóle nie dojeżdżają i nie oddają pieniędzy l. Nie polecam

Pracek

Może i w Kadrach leży trochę cv ale Zarząd nawet nie zdaje sobie sprawy ilu doświadczonych maszynistów rozpytywało nas, pracowników, o specyfikacji pracy w tej spółce, atmosferze i podejściu władzy do sygnalizowanych problemów. Każdy z zainteresowanych nie złożył papierów, oczywiscie mieli inne możliwości w innych spółkach z czego z tego co wiem, skorzystali. To tylko pokazuje początek problemów jakie napotka zarząd w niedalekiej przyszłości z kadrą. A jeszcze jak ruszą przewozy towarowe to dopiero zobaczą skalę odejść...

20237Katowice

Polecam pracować w spółce Koleje Śląskie zarobki jako kierownik pociągu dosyć dobre a godziny pracy też adekwatne do ilości godzin w miesiącu Pracuję już od 4 lat w zawodzie kierownika pociągu przeważnie można mnie spotkać na linii S1 GLIWICE-KATOWICE-ZAWIERCIE-CZĘSTOCHOWA i S5 KATOWICE-BIELSKO BIAŁA GŁ.-ŻYWIEC-ZWARDOŃ i nie zmieniłbym pracy na innej . Konduktorzy z którymi jeżdżę i uczniowie ciepli i otwarci aż dyżur idzie jak z płatka Aplikuj a zobaczysz że nie pożałujesz

Obserwator
@20237Katowice

Hehe, oj fabryka troli znów się uaktywniła, 'brawo brawo'

@20237Katowice

Ile zarząd płaci za trollowanie ? Kierownik pociągu dobra praca ? Zarobki mniejsze niż w biedrze , do pracy w niedzielę i święta trzeba chodzić a nie ma za żadnych dodatków ! W sklepach przynajmniej niedziele wolne ! Jeden kierownik donosi na drugiego ,wyśmiewanie zwalnianych kolegów a nawet ...śmierć kolegi bo i z tego się śmieją ! (usunięte przez administratora)

Maszynista

Na rozmowie był dyrektor biura trakcji, ktoś z kadr i maszynista instruktor. Każdy z nich udawał że zna się na swojej pracy. Żeby ta praca wyglądała tak jak obiecywali na rozmowie... Obiecanki nie mają nic wspólnego z tym co zastałem na gruncie.

Ile chcesz zarabiać Jakie były ostatnie zmiany w instrukcjach kolejowych

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Kierowca C+E Niemieckie warunki pracy
Drezno
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
Kolejny

Dla zastanawiających się nad pracą w KŚ, również nie polecam tej spółki ! Służby coraz częściej po 8h, ciągła jazda bez chwili na zregenerowanie sił ,zmiana kabiny i po 5-7 minutach wyjazd, tabor ciągle usterkujący, gonitwa non stop, atmosfera przez to tragiczna. Zarządzający spółką nie reagują na sytuacje i sygnały od załogi ,że tak nie może być. Wielu pracowników w kuluarach mówi,że są umówieni na rozmowy w innych spółkach i również sie do nich zaliczam. Przestrzegam potencjalnych chętnych.

Amazon
@Kolejny

A co na to związki zawodowe?

@Amazon

Dzielą stołki ! Bo w tej spółce specjalista ,instruktor ,kontroler,,itp to zawsze ambitny związkowiec...zero wiedzy ,rozumu ale...ważne że związkowiec !!!

Zawiedziony
@Kolejny

Zgadzam się w 100%. Za niedługo to będziemy na tych pociągach pracować jak w biurach pon - pt 8:00-16:00. Ale jak opisy ogarniają chłopcy po szkole co z koleją mają wspólnego to, że w '99 dostali kolejkę na baterie pod choinkę to nie ma o czym gadać...

Maszynista
@Kolejny

Potwierdzam. Orka jak............. Służby dokręcone do granic możliwości i coraz krótsze. Małmo czasu na odpoczynek a to oczywiście ma wpływ na prowadzenie pojazdu kolejowego. Bardzo łatwo o błąd, a jak już go popełnisz to jesteś w Gwadelupie czarnej (usunięte przez administratora) Odrazu od jazdy odsuwają, a żeby wrócić na stanowisko maszynisty trzeba ponownie przejść mega ciężkie egzaminy. Sygnalizujemy to władzy ale i dyrektor działu trakcji pan Janik a także sam prezes pan Drzewiecki nic z tym nie robią. Dla nich liczą się tabelki, słupki, statystyki i jazda, jazda, jazda, jazda........

Potwierdzam
@Zawiedziony

Ludzie jeżdżą przemęczeni i w ciągłym stresie spowodowanym źle układanymi rozkładami jazdy. Jeśli nie będzie natychmiastowej reakcji dojdzie do katastrofy a wtedy odpowiedzialni będą rozliczani natychmiastowo ! Pracownikom już skończyła się cierpliwość, każdy wie co robić.

@Zawiedziony

Ja mimo, że nie jestem maszynistą ale wiem, że niektórzy byli oburzeni, że trzeba patrzeć na potrzeby fizjologiczne maszynistów i nie tylko ich. Uważam, że to chore.

@Kolejny

Zgadzam się z przedmówcą, służby są tragicznie! Pracuję w KŚ jako maszynista bezmała dekadę i czegoś takiego nigdy nie było. Opisy zaciśnięte na maksa i jak się trafi 40 min postoju w stacji zwrotnej to jest sukces.Do tego grafik ułożony w sposób BEZNADZIEJNY, że nie człowiek, a jesteśmy tylko ludźmi, przychodzi do pracy nie wypoczęty. I jak to się ma do bezpieczeństwa? Czy musi stać się coś poważnego, wypadek, katastrofa, aby komisja na czele z Przewodniczącym panem Rysiem zaczęła drążyć przyczyny? Póki co, dla władzy liczy się tylko to,że MO JECHAĆ

Wkurzony
@Kolejny

Kolega prawdę pisze. Kilka lat jako maszynista w tej spółce. To co się teraz wyrabia to woła o pomstę do nieba. Grafiki tragiczne. Służby bardzo ciężkie i krótkie. To się wiąże z tym że więcej razy w miesiącu jest się w pracy. Przez te beznadziejnie ułożone grafiki i ciężkie służby robi siebtu (usunięte przez administratora). Nie mw kiedy porządnie wypocząć i przychodzi sie do pracy niedostatecznie wypoczętym. A to nie jest stanowisko w biurze, gdzie jak sie zmęczysz patrzeniem w ekran to idziesz na papieroska lub do socjalnego zalać kawę. Przy całym szacunku dla ludzi pracujących w biurach.

Realista

Potwierdzam wcześniejsze wpisy. Plany pracy układane na kolanie przez osoby nie mające wiedzy i świadomości jak pracuje sie za nastawnikiem. Ponadto ktoś je podpisuje więc odpowiedzialni za to będą rozliczeni. Sytuacja jest coraz gorsza, jawne stwarzanie zagrożenia przez to,że maszyniści przemęczeni i w ciągłym stresie związanym z rozkładami jazdy . Wszystko na to wskazuje,że będą musiały zostać poinformowane stosowne służby i instutucje . Polecą głowy.

Hybrydowiec

Dopóki do drużyn wciąż są chętni to władza ma te grupy głęboko. Niestety sytuacja wokół taka a nie inna i wielu myśli jak to fajnie na kolei. Dopiero jak za kilka lat to wszystko minie to ludzie zaczną szukać nowych miejsc a wtedy góra zacznie sie liczyć z pracownikami niższego stopnia....także jesteśmy na straconej pozycji w tej chwili i nie piszcie mi o strajkach , awanturach, ruchach itp bo g..no zdziałacie, nie ma jedności, większość tylko paple jadaczką i nic więcej a związki wiadomo...kurujcie się, dbajcie o zdrowie a nie roznoście niepotrzebny ferment...

@Hybrydowiec

Trafna diagnoza. Drużyny konduktorskie to ekipa bez ambicji ,bez honoru ! Sami siebie nie szanują bo jedynie co potrafią to niszczyć się wzajemnie poprzez plotki , (usunięte przez administratora) ,wyśmiewanie . Żadnego szacunku do samych siebie więc nigdy nie będzie szacunku ze strony władzy ,pewnej siebie bo zawsze umocowanej politycznie . A związki ? Przecież każdy w tej spółce na stanowisku specjalisty ,instruktora ,kontrolera to albo ambitny związkowiec jak choćby ci dwaj przyjaciele ,dawni konduktorzy albo...koledzy prezesów !

Hahaha
@Piotrek

Samo sedno. Dlatego mówię, że dając dowody na takie zachowanie to olewaja. Dlatego nie dziwię się, że jest duża rotacja bo wszystko ma swoje granice.

Oreo

Porażka

Hahaha
@Oreo

Dosłownie. A że jest jawny (usunięte przez administratora) psychiczne niszczenie drugiego człowieka, wchodza w życie człowieka z brudnymi buciorami inwigilacja etc tonszkods że po ogłoszeniach i dawanie dowodów nic z tym nie robią.

@Hahaha

Uuuu cos sie stało? :)

Taksamk
@Hahaha

Oczywiście w drużynach to standard. Najpierw z Tobą gadu gadu a tylko się odwrócisz od razu tak nagaduja że głowa mała. Szkoda nerwów. Mnie udało się po kilku latach z drużyn uciec, teraz inna branża i jest spoko.

....
@Hm

Praca w drużynach taka jest więcej nie warto rozdmuchiwac przeszłość ale czasami bolesna. Hehe warto powiedzieć dość i iść dalej.

TS

Szanowni Państwo zachęcamy i zapraszamy do kontaktu anonimowość gwarantowana(usunięte przez administratora)

Chorowity

No cóż Panie Dyrektorze, Pani Prezes nie będzie zadowolona za niedlugo gdy zacznie się odwoływanie pociągów z powodu braku obsługi... właśnie nadszedł czas podreperowania zdrowia i powiem tylko tyle, nie zdajecie sobie sprawy ile osób o tym myśli, brawo

@Chorowity

Naprawdę robisz ferment... Gdzie Ci ich braknie?! Jeżdżą drużyny i będą jeździć. Ludzie zawsze dużo myślą :)

@Hm

Tak. Masz rację. Bo wszyscy mocni w gębie ! A w zespole drużyn konduktorskich to nic tak nie cieszy pracownika jak donieść na koleżankę lub kolega do biura...wyśmiać...obgadać...w tym jedynie są dobrzy bo więcej to całe towarzystwo do niczego się nie nadaje ! Śmieszni i (usunięte przez administratora) ludzie.

Niecodziennik Niesatyryczny

Plotki: - Jak donoszą życzliwi na terenie spółki pojawiła się telewizja, podobno kręcą reportaż o Tytanach, Parach, i innych takich. - Z dobrze poinformowanych źródeł- Zarząd wprowadził program pilotażowy z koedukacyjną toaletą. Trwa już od kilku dni, a efekty przeszły najśmielsze oczekiwania. Pracownicy ustawiają się w kolejkach do "nowych" starych toalet, a Panie miały okazje zapoznać się z pisuarem. Program ma zintegrować załogę pozwolić się poznać bliżej i zacieśnić więzi. Newsy: - Koleje Śląskie w nieprzerwanej formie-gdyby opóźnione pociągi wam się znudziły to na profilu FB można znaleźć tapety z kalendarzem od marca styczeń i luty pochłonął internet. - Jak donoszą za pośrednictwem poczty pantoflowej zaufani członkowie związków, związki coś planują nie wiadomo jeszcze co i kiedy lecz na pewno coś i kiedyś Prognoza pogody na najbliższy czas: - niekorzystny biometr, oraz wysokie ciśnienie

jeszcze zdrowy
@Niecodziennik Niesatyryczny

Eksperyment zakończył się porażką. Panie trafiły na l4 z wiadomym wirusem

A mnie doszły słuchy o poważnych ruchach i to bez wiedzy i pomocy związków, sam się też przyłącze, bo aktualny stan rzeczy jest niedopomyslenia... zaczynamy... wkrótce

majster

nie wiem jak koledzy trakcyjni, ale jak zobaczyłem nowe opisy służb w kolejach Śląskich to od dwóch dni mam ciśnienie w kosmos wy....... e. Niechaj dyrektor Janik zastanowi się nad tym co on najlepszego narobił!! Chce zaorać ludzi!!?

zmianowy
@majster

A myślisz, że miał wpływ na to? Robi co mu kazali

@majster

Przecież niedawno pisałem że zarząd dokręci wam śrubę...no cóż koledzy i koleżanki o swoje prawa należy walczyć ,metoda cichej myszki siedzącej pod miotła niestety nic nie da... będzie gorzej bo spółka nie ma pieniędzy i będzie drastycznie szukanie oszczędności ,a przecież tabor po gwarancji ,psuje się na potęgę a naprawa kosztuje. .

@zmianowy

Z tego co miem, to on sam jest zwolennikiem takiego orania ludźmi. A przyzwolenie z samej góry pewnie ma.....

@majster

Przecież jeździcie, opóźnienia są bo Czechowice...bo Pszczyna...bo Wisła nic nie jest Waszą winą więc gdzie ten tabor psujący się ;)

Niecodziennik niesatyryczny

Plotki: - Pszczoły w tym roku chcą zaskoczyć pszczelarzy i w ramach protestu nie opuszczać uli (redakcja będzie monitorowała przebieg protestu na gorąco) - Na Raciborską nieśmiało zagląda wiosna. Jakie zmiany przyniesie? Czy fauna rozpocznie swoje migracje? Czy drapieżniki, które budzą się po zimowym śnie znajdą pożywienie? A może będziemy świadkami walki o terytoria łowieckie? Newsy: - "Zarząd powrócił." mógłby brzmieć tytuł kiepskiej komedii gdyby nie fakt, że to dramat. Na plecach firmy przeprowadzkowej zarząd bezpiecznie powrócił na stare sprawdzone miejsce. Jak informuje chcący pozostać anonimowym pracownik " Miejsca mamy dość, a podczas przenosin nie ucierpiała żadna pszczoła." - Zawistni na pewno zauważyli, że zarząd jeździ nowymi rydwanami. Jednak sposób parkowania (2 metry odstępu i słupki) sugeruje, że auta są wypożyczone. To z kolei pozwala się domyślać, że w obawie przez kary umowne nasze prezesostwo parkuje wyjątkowo ostrożnie bo kiedyś auta trzeba będzie oddać. Prognoza pogody na najbliższy tydzień: - Na pewno niektórym będzie ciepło dla innych powrót zimy.

@Niecodziennik niesatyryczny

Da się zauważyć że władza coraz bardziej zemstliwa !!! Już dawno mówiłem że oni zrobią wszystko żeby zachować stanowiska ,dobre pensje,samochód do dyspozycji,tak można żyć !

Truteń
@Niecodziennik niesatyryczny

Pszczoły niestety dużo latają ale nic z tego nie ma, także nie licz na to że nie opuszczą uli... w lato też było dużo gadania... ci co się nie godzili na nadgodziny i zmianę służb szacun a reszta niech przeatanie marudzic bo sami nic od siebie nie zrobią...

Droga Władzo KŚ. Spamem i trolami tutaj ust nam nie zamknięcie, źle się dzieje i cierpliwość pracowników się kończy, martwcie się o posady.

Piotrek

Podobno związkowcy będą negocjować wzrost wynagrodzeń...haha.

Czujne oko internetu

W KS musi być naprawdę kiepsko skoro cenzorskie oczy trafiły tutaj i usuwają posty. Wiadomo, że prawda w oczy kole, a tory chyba się nieco rozjeżdżają. Tylko zwykłych ludzi szkoda.

Podglądacz
@Czujne oko internetu

Zgadza się, nie da się nie zauważyć że ten portal jest stronniczy.. a tak dobrze szło, nieładnie GoWork nieładnie... osoby które chcą teraz tu uzyskać informację przestrzegam o braku rzetelności...

Niecodziennik niesatryczyny

Plotki: -Zarząd opuszcza rubieże wraca do budynku głównego. Złośliwe plotki twierdzą, że podzielił los Napoleona i Adolfa. Inne, że wielki brat patrzy i nie jest zadowolony. -Sukces wizerunkowy jaki przyniosła sucha para spowodował, że włodarze rozważają wożenie samego powietrza. Jak wspomina anonimowy pracownik Kolei "Pasażerowie stwarzają problemy i ryzyko skażenia składu. Lepiej ograniczyć liczbę kursów lub zastąpić pasażerów powietrzem wtedy ryzyko zakażenia spada praktycznie do zera." Newsy: Koleje pytają się na swoim profilu dokąd pasażerowie jadą i czym? Pasażerowie odpowiadają, że chcieliby czymkolwiek i gdziekolwiek byle nie marznąć na przystankach w oczekiwaniu na to czy w ogóle. Prognoza pogody na najbliższy tydzień: Pogoda będzie adekwatna do warunków. Jeśli spadnie deszcz będzie mokro jeśli śnieg może być ślisko. Spodziewane ocieplenie na wiosnę.

Stiven Dynastia
@Niecodziennik niesatryczyny

Mam takie pytanie Na której trasie najczęściej można spotkać taka śliczna blondynkę w okularach ( kierowniczkę pociągu) Próbowałem umówić się z nią na kawę ale nie wyszło Chce spróbować jeszcze raz ale nie mogę jej trafić Specjalnie dla niej zacząłem jeździć pociągiem do pracy i w sumie jestem pozytywnie zaskoczony - czysto ,punktualnie

Brajan
@Stiven Dynastia

Zostań Prezesem i daj jej podwyżkę :)

Mateusz

Uważacie ze to firma na lata ?

Sfrustrowany

Dokładnie,a w lato będziemy mieć może piękną trawę, nowe pszczółki w ulach i kolejnego Elfa obklejonego. A pracownika nic tylko karać karać karać i polować na niego i szukać okazji do zabrania premii,przecież Biura się rozrastają ,skądś fundusze trzeba znaleźć ....

@Sfrustrowany

Śrubę to wladza dopiero wam dokręci już wkrótce... będziecie zasuwać za marne grosze ,władza zemstliwa i pazerna na zachowanie stanowisk ! Tylko z maszynistami będą się liczyć po konkurencja na rynku silna...

Mechanik
@Piotrek

Władza to za niedługo dopiero się obudzi jak zauważy ,że inni przewoźnicy proponują lepsze warunki i KLIMAT do pracy, to nie nastąpi jutro ani za miesiąc ale ten czas nadchodzi...i nie pomoże wiele cv leżących aktualnie w kadrach...wspomnicie te słowa...

Czytelnik

Przecież nieraz na tym portalu ostrzegano Olka, że Wielki Brat widzi co się dzieje. Panią Prezes też należy ostrzec o wpływie złych decyzji na morale ludzi, dzięki którym ma wypłatę... i to niezłą

Czytelniczka
@Czytelnik

Wielki brat tylu znajomych upchnął w firmie, że nie musi widzieć, za to słyszy na pewno. Choć słyszy o samych sukcesach tychże bo nikt nie przyzna, że nie ma pojęcia co robi w końcu wypłata się zgadza, a to najważniejsze. Jeśli wielki brat otacza się osobami o podobnych kompetencjach to można tylko współczuć. Chyba, że pozbywa się tych "specjalnych" tam gdzie mu nie zaszkodzą za bardzo.

Zdenerwowany

Drodzy koledzy jak podaje Polsat dziś skazano naszego kolegę za nieumyślne spowodowanie śmierci. Skazano niewinnego człowieka przez prokuraturę, która chyba chciała sobie nabić statystyki i odbić sprawę Hajty, który dla odmiany przejechał kobietę na pasach. Tory to nie jezdnia nie muszę wam tego mówić. Dziś ta niesprawiedliwość w imieniu prawa dotknęła Darka jutro może dowolnego z was za to że nie potraficie oszukać praw fizyki i zatrzymać pociągu w miejscu. Za to że osoba postronna dla własnej wygody łamie prawo i ponosi tego tragiczne konsekwencje. Dajmy odpór temu i zaprotestujmy to nieważne jaka obecnie jest władza gdy krzywdzi się niewinny ludzi.

maszynista
@Zdenerwowany

JESTEM ZA! (usunięte przez administratora)kolej na pół dnia!! Sąd wyroku nie odwoła, ale pójdzie w świat jaką mamy (usunięte przez administratora) prokuraturę w wersji PiS i nic a nic nie lepsze sądy!! NIE MOŻNA NISZCZYĆ CZŁOWIEKA W TEN SPOSÓB W ŚRODKU EUROPY?! A Żeby to zrobić potrzebna jest jedność!!!!!!! Jarek działaj!

Paula
@maszynista

Dokładnie i niech reszta kolei się dołączy!!!! Jak to tylko usłyszałam , przypomniała mi się katastrofa w Babach!!! Tam maszynista, też był skazany niewinnie!!!!! Co za kraj!!!

Zostaw merytoryczną opinię o Koleje Śląskie Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Koleje Śląskie Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Koleje Śląskie Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 211.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Koleje Śląskie Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 130, z czego 4 to opinie pozytywne, 78 to opinie negatywne, a 48 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Koleje Śląskie Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Koleje Śląskie Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Koleje Śląskie Sp. z o.o.