Opinie o Koleje Śląskie Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Koleje Śląskie Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Koleje Śląskie Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Linie kolejowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Koleje Śląskie Sp. z o.o. w Katowice

ANKIETA

Propozycja: zapewne wielu pracowników tutaj zagląda, proszę kliknąć łapkę w górę, kto poparłby strajk z powodu nieustającej frustracji załogi? Sprawdzimy z ciekawości wynik

Pracownica Urzędu

Witam Pamiętacie jak w tamtym roku wspominałam,że przez złe nastroje i decyzje w okresie lata ,w kuluarach urzędu mówiono,że pójdzie w odstawkę Pan Prezes? Oczywiście spadł na cztery łapy no ale to chyba nikogo nie dziwi. Zobaczymy jak kredyt zaufania wykorzysta następca.Powiem tyle,chętnych na taki wakat jest sporo,karuzela musi sie kręcić a przykro tylko patrzeć na zwykłych pracowników. W kraju podwyżki cen a Wam /Nam pensja stoi...

pasażer

Dzień dobry, kto i czemu kasuje komenatrze pod postami :D? To już nie można napisać, że rozkład jest kijowy?

Obsługa Kolei Śląskich
@pasażer

W czym możemy pomóc? Które połączenia są złe? :)

Jak możesz to tu wklejać? Dlaczego umyślnie psujesz autorytet władzy? Wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Maszynista

Na rozmowie był dyrektor biura trakcji, ktoś z kadr i maszynista instruktor. Każdy z nich udawał że zna się na swojej pracy. Żeby ta praca wyglądała tak jak obiecywali na rozmowie... Obiecanki nie mają nic wspólnego z tym co zastałem na gruncie.

Ile chcesz zarabiać Jakie były ostatnie zmiany w instrukcjach kolejowych

logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca C+E Niemieckie warunki pracy
Drezno
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)

Uwaga! Wirus przestał istnieć. Zlikwidowano Strefy Wyłączone, konduktorzy i kierownicy są bezpieczni.Można kaszleć kichać i nic im nie grozi. "Brawo" dla Zarządu za brawurowe decyzje najwyższego szczebla .

Piotrek

A co na to organizacje związkowe ? O podwyżki pensji nie walczą ,o bezpieczne warunki pracy dla pracowników drużyn konduktorskich nie walczą ? Więc o co walczą ? Po co są w tej firmie ?

Piotrek

Związkowcy w kolejach śląskich !!! Halo ,halo słyszycie mnie ? Dlaczego nic nie robicie ? Kiedy oficjalnie wystąpicie do zarządu z żądaniem wzrostu wynagrodzeń ? Kiedy wreszcie zaczniecie coś robić ? Inflacja szaleje ,ceny coraz wyższe a wy tylko o własnych interesach myślicie !!!

Piotrek

Apeluje do związków zawodowych i podjęcie działań w celu wdrożenia podwyżki wynagrodzeń !!! W innych spółkach kolejowych mają być podwyżki a inflacja rośnie !!!

@Piotrek

Hahahahahahahaah Hahahahahaahahaha ,człowieku nie mogę ale sie uśmiałem...myślisz,że Prezes i Prezesowa od murawy takimi tekstami sie przejmują?

@Piotrek

Apeluje do pracowników! Prezes i Marszałek województwa niestety mają nas w czterech literach! Oni nie liczą się z nami, a Prezes wyszedł z założenia, że "kolejarskie pozdrowienie" wszystko załatwi! Trzeba zaprotestowac! Inflacja druga najwyższa w Uni (zaraz po Węgrzech) . Ceny usług i towarów rosną w zastraszającym tempie z dnia na dzień!! Nawet bilety w KŚ podrożały! Nie myślcie, że sami od siebie coś dadzą pracownikom.......... Jak sobie nie wywalczymy to nic nie dostaniemy!

Prokurator

Piękna historia, jak chcesz im dokopać to napisz maila do Prokuratury,wezwą ciebie na przesłuchanie po czym zacznie sie procedura,z tego co mówisz to jest paragraf na niegospodarność i działanie na szkodę spółki skarbu państwa,działaj a nie tylko pisz opowieści na forum...ciebie za kilka złotych by zwolnili...

koleje slaskie stosuja (usunięte przez administratora) w stosunku do swoich pracowników, niektorzy bardziej, niektorzy mniej, są to osoby, które zajmują poważne stanowiska, kluczowe dla dzialania firmy

Prokurator

Bardzo mocne słowa,które mogą narobić wiele szumu...a gdzie konkrety?

ktos tam
@Prokurator

konkrety mam nagrane, bardzo chętnie je upublicznię

@ktos tam

To zrób to,każdy obywatel ma prawo zgłosić przestępstwo

była

Pracownicy uciekają jeśli mogą i mają gdzie lub są zwalniani bo ktoś znajomy lub ze znajomościami musi dostać posadę koniecznie kierowniczą. Zarząd dokręca śrubę szczując na siebie ludzi, którzy jeszcze z jakichś powodów pozostali. W mediach kampania nieprzerwanych sukcesów i dalekich planów, tylko ta zła wyborcza się czepia, że przewoźnik nie potrafi wyegzekwować od pasażerów przestrzegania przepisów. Ale wszystko musi być w najlepszym porządku bo związki milczą. Chyba już niewiele brakuje do czasu gdy koleje się wykoleją.

Pasażerka

Pewien pan który sprawdzał bilety bardzo nie uprzejmy ;) nie pozdrawiam.

@Pasażerka

Jakbyś zarabiała takie ochłapy też nie miałabyś powodów do radości...

@Pasażer

To prawda. Pensje konduktorów są poniżej a kierowników pociągu na poziomie średniej pensji biedry .Nie jest dobrze !

Benek

Witam ile zarabia Zwrotniczy w Kolejach Śląskich?, jaka jest podstawa i zarobki netto. Dziękuję za odpowiedź.

Obserwator

A biurokracji coraz więcej,zapraszam na spacer na ul.Raciborską to można sobie zaobserwować ile ludzi przychodzi do biur ...a to tylko cząstka osób bo reszta wisi na wakatach KŚ ale siedzi w Urzędzie Marszałkowskim. Idą wakacje a potem święta,trzeba obdarować premiami swoich.

@Obserwator

O co wam chodzi. Przecież inflacja jest najwyższa w Europie to i Specjaliści z biur i Zarząd spółki potrzebuje podwyżek na zakupy i droższe wczasy... Szkoda mi tylko zwykłych pracowników bo nie słyszałem by oni mieli podwyżki...

Pasażer

Czy koleje śmieszne pozamieniały się z kimś na głowy? Zmieniamy się dla ciebie, żebyś mógł płacić więcej? Chcecie dobić ostatnich ludzi którzy z wami jeżdżą? Usuwanie wszystkich merytorycznych komentarzy na fb na pewno jest bliskie władzy ale czasy cenzury już były.

@Pasażer

No cóż pensje zarządu kosztują...Tacy ludzie nie pracują za 3 tysiące i nie jeżdżą 10 letnimi autami od Niemca ...

Aleksandra

Skoro Państwo maszynisci już tu są to może odpowiedzą na pytanie : Dlaczego pociąg ciągle jeździ zimny? Jeżdżę od Soli codziennie pociągami zmianowymi i zawsze zimno. Jaki Państwo mają problem z wyłączeniem ogrzewania.

motorniczy
@Aleksandra

Bo maszyniści najpierw grzeją swoje kabiny, a dopiero później przedział pasażerski. Inaczej ogrzewanie jest malo wydajne.

Zimnolubny
@Aleksandra

Z wyłączeniem żadnego problemu. Z włączeniem większy.

ubogi podróżnik z Lisowa
@Aleksandra

Ola nie narzekaj, ciesz się, że jedziesz pociągiem a nie zdezelowanym autobusem ZKA, w którym wewnątrz śmierdzi dieslem. U nas w relacji Lubliniec - Częstochowa to chleb powszedni.

@Zimnolubny

Ale czemu? Można jaśniej?

@ubogi podróżnik z Lisowa

Masakra współczuję Wam.

ubogi podróżnik z Lisowa
@Aleksandra

a ja Tobie nie, przesiądź się na samochód albo na furmankę z koniem jak jeszcze źle Ci, a swoje smutki idź wylewaj do Torunia, bo tam cie napewno wysłucha ojciec dyrektor. Elo

Radek
@Aleksandra

A co to jest tutaj książka skarg i zażaleń? Skieruj swoje żale do Władz Spółki a nie narzekaj tutaj... zawsze możesz gnieść się w tramwaju lub busie....

@Radek

Ho ho ho żebyście tacy byli do przodu jak chodzi o jedność hehehe a tu każdy każdego obsada :) Przynajmniej dobrze wiedzieć, że składy ogrzewania nie mają bo tego nikt nie powie :) a pisać do Waszej Szanownej Wyrozumiałej władzy to tak jakby po prostu pisać do Tego Waszego Ojca Rydzyka o pomoc :)

@Hm

Maszyniści nie ma żadnej jedności. Nie ma ,nie było i nigdzie nie będzie ! Tylko tu na portalu internetowym potrafią wylewać żale ! Ale to jeszcze nic..Kierownicy pociągu i konduktorzy to są dopiero ludzie bez żadnego honoru ! Donoszenie na kolegę / koleżankę ,wyśmiewanie to potrafią najlepiej ! Nawet kiedy kolegów z zespołu zwalniali to ich bawiło a nawet śmierć dawnego kolegi niektórych śmieszyła ! Z takimi ludźmi ,bez ambicji ,bez zaangażowania nigdy nic uda się wywalczyć. Pensje poniżej średniej biedry wystarczą ważne że do donosić do biura można !

@Piotrek

Mówicie o złych pensjach a słyszałem ze nikt u Was nie schodzi poniżej 7000 u maszynistów Ja chciałem się przyjąć do KŚ to mnie nie przyjęto. Jeżdżę u prywaciarza z Debicy zarabiam ledwo 5000 nic nie mogę zaplanować praca na telefon i wiecznie brudny w smarze Chyba przesadzacie z waszymi negatywnymi opiniami

Olek
@Marek

Za 5000 tysięcy? Pracuje u prywaciarza i ledwie 2000 zarabiam do tego węgiel musze sam przyczepką za tico wozić. Ludzie mają jakieś chore wymagania a o mnie nikt nie pisze w gazetach i internecie.

@Marek

To się zwolnij

Henryk

Chciałbym tu, publicznie zapytać prezesa Drzwieckiego, wiceprezes Omięcką, wiceprezesa Pykę, a może dyrektor Janik mi odpowie lub naczelnik Szeremeta, czy Wy pełniąc swoje obowiązki służbowe w Kolejach Śląskich też biegacie do toalety i w pośpiechu sie załatwiacie, a średnio co trzeci dzień trzymacie mocz do granic możliwości, az po prostu boli, bo plan jest tak ułożony, że w stacjach jest 10, 15, 20 min. i nie ma kiedy, a potem powrót i kolejna godzina, dwie, trzy za nastawnikiem. Czy Pan, panie Drzewiecki też nie ma czasu zrobić sobie herbaty. Myślę ze miał Pan takie zabiegane dni, se nie było kiedy i pierwsza kawa późnym popołudniem. Ale to ma Pan pojedyncze dni, kolejnego idzie Pan do fajnego socjalu z nieprzemakajacym czajnikiem i robi sobie kawę....co ja mówię, sekretarka Panu robi. Ale my mamy takie służby, (za Pana i Pana zastępców rządów) taki BELFAST,, że herbatę robi sie w trakcie manewrów, posiłek jemy na minutowym postoju w stacji toaletę żeby skorzystać, to trzeba po planie ze stacji początkowej wyjechać. Więcej przykładów nie pisze bo na to jest paragraf! Jestem przed emerytura, wielu przełożonych przeżyłem, ale takiego bałwana jak Pan to jeszcze nie widziałem. Nie masz Pan żadnego wyobrażenia jak funkcjonuje spółka kolejowa, a co gorsza podobnymi sobie otoczył sie Pan. Nie korygujecie błędów, nie reagujecie na sygnały z dołu, żeby polepszyć funkcjonowanie spółki. I tylko dzięki tym biednym ludziom jeszcse to jeździ. Przychodzą przemęczeni, oczy na przysłowiowych zapałkach i jadą..... Ja już niedługo odchodzę, nam nadzieję ze Pan i Ci pańscy ludzie odejdą z Panem, dla dobra tych biednych ludzi, dobra pasażerów i całej spółki! Henryk

majster
@Henryk

Podpisuję się dwoma rękami pod Twoją opinią Heniu......

@Henryk

Bardzo dobry wpis, niestety ale potwierdzam wszystko.Tylko czekać na katastrofę a będę pierwszym który złoży zeznania w prokuraturze na brak reakcji wcześniej ze strony Zarządu...

@Henryk

Wy maszyniści też się nie szanujecie...zero jedności ,zero honoru,zero solidarności...to samo co w zespole drużyn konduktorskich ! Rządzą wami amatorzy a wy ? Nic !Waszego kolegi skazali za wypadek w którym jest bez winy !A wy ? Nic ! Gdyby coś takiego wydarzyło się w Niemczech czy innych zachodnich krajach to przez tydzień byłby protest...wy tylko gadać dużo umiecie i plotkować i wyśmiewać innych a sami jesteście do niczego !

Hm

czemu Wy maszynisci po prostu nie zrobicie strajku???? Akurat bez Was ta spółka nie istnieje a takie czekanie... Że to padnie PROSZĘ WAS JAK? rozkład jest, Wy jedziecie i się męczycie a spółka zarabia. KOLEJ ŁASKI NIE POTRZEBUJE :)

@Piotrek

Dokładnie, kiedyś na starych filmach kolejowych (PKF) widać jedność wśród ludzi, jak strajk to strajk a nie PATRZECIE MIMO ZŁYCH WARUNKÓW MY PRACUJEMY. NO I? NIKT TEGO NIE WIDZI wybaczcie ale taka prawda. Jak już powiedziałem KOLEJ ŁASKI NIE POTRZEBUJE. Stało się nieszczęście w Szczekocinach i po kogo stronie był pracodawca? No ale Państwo maszynisci powiedzą PATRZ JAK PRACUJE MIMO ZŁYCH WARUNKÓW... SKORO PRACUJECIE TO CZY NAPRAWDĘ SĄ TAKIE ZŁE? A JEŚLI TAK TO PO CO DAJECIE PRZYZWOLENIE NA TAKIE TRAKTOWANIE?

@Piotrek

To prawda, żadnej jedności wśród nas. A największymi parówkami są starsi maszyniści. Ci młodzi co przyszli z IC czy Cargo mają więcej jaj, a wydawać by się mogło że powinno być odwrotnie.

Kierownik
@Henryk

Dokładnie,jeżdżę z mechanikami i młodsi stażem mają więcej odwagi do pewnych kroków,a starzy to szkoda gadać...a gdzie bym ucha nie przyłożył to zauważyłem ,że co drugi z młodych ma w planie odejście a niektórzy to i nawet na rozmowy są poumawiani...a najlepsze ,że nikt z nich nie narzeka na wypłaty tylko na atmosferę, terror , polowanie na każdy ich błąd no i oczywiście plany jazdy gdzie nawet nie mają kiedy z toalety skorzystać nie mówiąc ,że jadąc muszą pić kawę i jeść kanapki,żal patrzeć jak tu się traktuje pracowników...

Jacek
@Kierownik

Sam fakt że konkretny gość będący do nie dawna Naczelnikiem się zwalnia o czymś świadczy. I nie jest to nic dobrego.

Maksim
@Henryk

Heniek weź ty przestań już beczeć meczec tylko chyć się za ten nastawnik i rób swoje U nas robi się 24 na h śpię na lokomotywie ale 7500 mam na czysto i jestem zadowolony Takich jak ty to tylko na warsztat klocki wymieniać Widać zes leber pierwszej klasy

@Maksim

Otóż to..................

Wojtek

A ja Wam powiem takie moje spostrzeżenie... Brak jedności idzie z góry jak nas uczą wszędzie : - kś ,IC itp. Jak zobaczycie, że PLK robi źle KOMISJA I GŁOSCIE - PLK jak zobaczycie, że przewoźnicy źle robią to zaraz głoście Wszystko odpisać, zapisać, napisac i Bóg wie co jeszcze. Między pracownikami to samo : jak Widzisz ,że kolega / kolezanka robi źle to zaraz mów. Ja się pytam PO CO?! Po co wprowadzac taką nienawiść wśród pracowników.

Kierowca
@Aleksandra

Włączenie ogrzewania odbywa się jednym przyciskiem na wyłączną prośbę kierownika pociągu,a że w większości taboru ogrzewanie nie działa poprawnie do proponuję pisać skargi do Prezesa,specjalisty od pszczół lub do Prezeski,specjalistki od trawy...oni znają się na kolei i na pewno pomogą Pani w godnym podróżowaniu....

@Kierowca

Zgadza się. Co winny jest maszynista albo kierownik pociągu kiedy tabor zepsuty ? Spółka rządzą kolesie i koleżanki partyjne bez żadnej wiedzy jak powinna funkcjonować spółka kolejowa ! Pretensje do partyjnych zgłaszajcie a nie kierowników pociągu z pensjami na poziomie 90 procent średniej pensji z.biedry !!! Kto za takie grosze będzie zmotywowany do pracy ? Ja nie !

@Piotrek

Co są winni? No może to, że nie chcą nawet tłumaczyć czemu jest zimno w pociągu a skąd pasażer ma wiedzieć, jaki skład Kś posyła?

Radek
@Aleksandra

Kobieto, informuję, że nieistotne jaki tabor podstawia Władza, bo nawet nowe Elfy lub Stadler ma problem z ogrzewaniem, jak się wywala pieniądze na Ule albo powiększanie biurokracji to niestety brakuje na naprawę nagrzewnic... pozostaje faktycznie furmanka

Henryk

Pytanie do maszynistów. Pojawiły się plotki, że władza chce wprowadzić ośmiogodzinne zmiany. Jak nie w wszystkie to większość takich służb. A że w każdej plotce jest ziarenko prawdy..... słyszał ktoś coś?

Pracownikus
@Henryk

Lepiej niech się zastanowią,daję miesiąc dwa max na 'stosowne kroki' pracowników których to dotknie...

@Pracownikus

Tak jasne ! Wszyscy mocni w gębie. Gdzie wzrost wynagrodzeń do poziomu innych spółek w zespole drużyn konduktorskich ,? Było dużo gadania a teraz związkowcy i pracownicy pokornie jak myszki służą !

Nudzisz
@Piotrek

Wiec widzę dużo szczekania :)

Maszynista

Zgadzam się,macie rację co do nas,dupy z nas i tyle,każdy narzeka i na tym koniec,aż mi samemu wstyd..a wg mnie wystarczyłby jeden gość z jajem który by poderwał innych do czynów...( bo na związkowców nie ma co liczyć)....jest wielu maszynistów którzy 'dbają o zdrowie' lub nie zgadzają się na zmiany itp ale wierzcie mi to procent,oni giną w tłumie i dla takiej spółki to nie robi różnicy...szacun dla nich ale dopiero większe odejścia spowodują jakieś zmiany...

Zostaw merytoryczną opinię o Koleje Śląskie Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Koleje Śląskie Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Koleje Śląskie Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 211.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Koleje Śląskie Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 130, z czego 4 to opinie pozytywne, 78 to opinie negatywne, a 48 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Koleje Śląskie Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Koleje Śląskie Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Koleje Śląskie Sp. z o.o.