Opinie o BIAZET S.A. w Białystok

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie BIAZET S.A.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie BIAZET S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: RTV i fotografia - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BIAZET S.A. w Białystok

.biazet

Nie mogę się doczekać kiedy ta firma wkoncu padnie. Pracowałem tam i nie polecam nikomu.

@były biazetowiec

Dokładnie. Teraz to w ogóle słabo. Mało produkcji.

Zwolennik Lewicy

zatrudnianie pracowników z najbiedniejszych państw Europy (w przypadku Biazet wręcz świata!) to dla firm świetny biznes i ogromna oszczędność kosztów! Cierpią na tym polscy pracownicy,którym trudno wywalczyć podwyżki pensji!

@Wacek

czyli w kontekście budżetowym spółka jest do tego zdolna? zastanawia mnie gdzie bieżące nadwyżki finansowe mogą być przeznaczane. co z jakimiś inwestycjami prowadzonymi jeszcze w tym roku? były jakiekolwiek?

???

na montażu sami NEPALCZYCY?

@Mali

Nie mają żadnych dodatków. Pracują z przyzwyczajenia? Bo boją się zmian. Kiedy pracowałem to wiele dobrych pracowników się zwolniło. Ale znam sytuację z biura. Tam nikt nikogo nie docenia.

Elka Nowy wpis

Hej. ;) czy biorą jeszcze do was na dział IT? na stronie takich ofert nie widzę ale wiem, że na zewnętrznym portalu widniała oferta dla specjalisty ds. IT. może kompetencje są zbieżne z wcześniej wymaganymi. Tylko czy one do dziś będą aktualne?

Xl Nowy wpis

Pracowałam ponad 10 lat jedynie co było dobre to zgraną paczka ludzi gdzie już się nie spotyka tak zgranego klanu praca jak praca trzeba (usunięte przez administratora)ale biuro tylko w powietrze wysadzić nic się nie liczyli ludzie dla nich tylko cyferki

Cześć, jeśli jest wpisane w te ofertę dla pomocnika ustawiacza to ze uprawnienia do obsługi suwnic są mile widziane, to normalnie mi z nimi pomogą żeby je wyrobić? zastanawiam się po jakim czasie ewentualnie szkolą z tego. Dopiero po jakimś okresie próbnym?

Kierownik Biernacki Nowy wpis

Ta firma to pomyłka. Jeśli ktoś chce się zaczepić na chwilę to gratuluję masz tylko ręce i nogi bo zus kuleje ale to nie ważne dla nich bo masz grupę specjalną i tam nadasz się idealnie Zastępują emerytami za granicy i nie widzą w tym problemu. Polski pracownik musi umieć w 5 językach teraz w tym migowy. Góra chamska i arogancka zero poszanowania że na ich premię tez się robi ale co tam norma najważniejsza kosztem omdleń i zawałów innych ale skończy się to koryto ale co tam oczekiwać od nich skoro sami są też (usunięte przez administratora). . Rozumiem , że następuje era ogłupiania polskiego społeczeństwa ale Biazet w tej kwestii jest pionierem. Ogólnie nie ma co się starać bo premii brak ale na leansing na 8 samochodów i roboty i panele fotowoltaniczne mają. W tej firmie mądrych mają za "głupca" a głupca za lidera i go jeszcze awansują xD komedia aż nawet jeśli się wykażesz to Cię nie puszczą bo jesteś im na rękę. (usunięte przez administratora)

Monter

POZNANIE STANOWISKA PRACY,SZKOLENIE I POZNANIE WYMOGU BHP

OGULNE

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
....
Użytkownicy czekają na odpowiedź 52 dni.

Jakie są podstawowe wymagania na pracownika produkcji w Biazet?

Czy dodatkowe atuty są jakoś lepiej wynagradzane? : ) zauważyłem po prostu ze w jednym wątku pisano o tym, że rozmawia się raczej po angielsku, lecz języki takie jak włoski lub niemiecki mogą być lepiej postrzegane. Ale co to w praktyce wnosi? Więcej kasy wpadnie?

4 brygady

Jak się wyróżniasz, jak pracujesz lepiej od innych, jak ogarniasz więcej to więcej od Ciebie wymagają i tracisz premię za osoby z innych zmian, które czegoś nie dopilnują... Nie polecam nikomu tej pracy, bo pracujesz 7 dni w tygodniu, a dostaniesz i tak niższą krajową. Brutto 4k teraz z "dodatkami". Nie polecam

@4 brygady

A co z tymi dodatkami teraz? kiedyś ktoś pytał o te stażowe a ktoś inny natomiast stwierdził, że żadnych nie ma, więc wole się upewnić. piszesz wprost, że będzie minimalna na koncie i tyle? Ludzie wciąż chcą pracować?

Ze dwa lata temu widziałem, że to był dojść ruchliwy temat tutaj względem pracowników spoza granic. Do teraz już nieco się ustabilizował, że w zasadzie nie był tak często drążony? Atmosfera się poprawiła?

Agata

Im dłużej się współpracuje tym ma się jakieś lepsze warunki? łatwiej jest znaleźć fajna robotę i tak dalej? ktoś faktycznie pisał o swojej 3-letniej karierze i zastanawiam się na jakie warunki się ona przekłada. A czy jest tu ktoś kto dopiero idzie teraz od nowego roku?

@Agata

Najlepsze warunki mają nowi pracownicy. To co uzyskasz na początku to to masz przez kilka lat. A Podwyżka to 200-300 brutto raz na kilka lat.

Witajcie, od paru dni technolog wtrysku jest potrzebny. po przejrzeniu ostatnich komentarzy nie widzę jakoś by pytano o te prace. mógłby więc ktoś cos więcej o niej napisać? wymagania mam spełnione, ciekawi mnie co pracodawca oferuje w zamian. O socjalu występuje wzmianka w opisie. O wynagrodzeniu niby też, że jest adekwatne do doświadczenia. w jakich widełkach się zamyka?

Socjal to : wakacje pod grusza, dofinansowanie do kart medycznych i sportowych, bony na święta, paczki dla dzieci na święta. Z wynagrodzeniem różnie, bo nikt nie rozmawia o wynagrodzeniu. Ty na pewno jako nowy pracownik masz większe szanse na wyższe wynagrodzenie niż wieloletni pracownik. Wieloletni inżynierowie to max 4-4,5 netto

Zwolennik Lewicy

Barbara

Co jedno ma do drugiego? Mam na myśli sytuację gdy byli sami Polacy jeszcze... Wtedy o podwyżkę było łatwo niby? Proszę o odniesienie się

Barbara

czyli jak ostatecznie firma od strony kosztowej stoi? kto tym zarządza i jaka jest perspektywa na przyszłość względem wspomnianych podwyżek? w tym roku jeszcze jakiekolwiek mają szansę wystąpić?

Wacek
@Barbara

Gdyby nie było pracowników z dalekich krain to pracodawca miałby problem z obsadzeniem wszystkich stanowisk linii montażowej. Po prostu nie każdy Polak godziłby się na taką pracę za (usunięte przez administratora) pieniądze. A gdyby nie mógł obsadzić wszystkich stanowisk to musiałby czymś zachęcić pracowników do pozostania w firmie , czy też szukania zatrudnienia w firmie. Najlepszą zachętą jest lepsza płaca. Odpowiadając na twoje pytanie. Tak gdyby nie było najtańszej siły roboczej to musiałyby być podwyżki. W przeciwnym razie Biazet bez chętnych do pracy musiałby zostać zamknięty

@Wacek

Czy w BIAZET S.A. możliwa jest od razu umowa o pracę na czas nieokreślony na stanowisku Metrolog?

Odpowiedź

Dla osoby z małym doświadczeniem, raczej w grę wchodzi umowa na okres próbny. Jak ktoś ma duże doświadczenie, to umowa na czas nieokreślony jest możliwa.

@Odpowiedź

Czy to dotyczy jedynie stanowiska metrologa czy jednak będzie to od niego niezależne? Zastanawiam się także czy częściej zgłaszają się osoby doświadczone czy właśnie niekoniecznie? Jest spora konkurencja? Ja go nie mam i teraz nie wiem na ile jest sens startować w naborach. Zawsze powiedzą, że kogoś nie chcą już na starcie?

Odpowiedź

Bez doświadczenia na czas nieokreślony, to nawet na kasjera w dyskoncie nie przyjmą. Na rozmowy trzeba zawsze chodzić, tak w końcu zdobywa się doświadczenie, wie się, o co mogą zapytać, jakie są oczekiwania pracodawcy na danym stanowisku, co można rozwijać u siebie, nabiera się pewności siebie. Co do konkurencji, to nie wiem, firma też Ci nie powie.

Andżela

Odnośnie tych dodatków stażowych, o które ktoś jakiś czas temu pytał nadal jest to jedna wielka niewiadoma? Upewniam się, bo jednej osobie na forum nikt jeszcze nie odpowiedział, a teraz wisi oferta dla metrologa i interesuje mnie prognoza na przyszłe warunki finansowe. jakich obecnie i rzecz jasna od nowego roku będzie można się spodziewać?

@Andżela

To, co wynegocjujesz na początku to twoje. W Biazet wynagrodzenie to podstawa i premia. Więc jak nie będzie Cię miesiąc, a czasem wystarczy mniej to masz -15% i oczywiście to co na L4 zabierają. Jeśli obecne wynagrodzenie jest powyżej minimalnej stawki i ta minimalna stawka zostanie podniesiona po roku, to nie otrzymasz automatycznej podwyżki. Niestety, nawet dobrzy pracownicy nie są doceniani, więc zwiększenie zarobków to najczęściej złożenie wypowiedzenia i może się uda albo poszukiwania innej pracy. Czasem uda się 100-200 zł ugrać po kilku latach, po kilku próbach chodzenia i proszenia. Sam z siebie przełożony nic ci nie da.

@Andżela

Ah, no i nie ma żadnych dodatków stażowych. Po np. 10 latach pracy dostaniesz uścisk najwyższego i przypinkę biazetu.

Ludzie po 10 lat robią na tym stanowisku? nie mam z niego doświadczenia, dlatego pytam. każdy mimo wszystko sobie poradzi? Jakie jeszcze inne opcje dla poczatkujących tu maja? i czy da rade na nich robić w 100% zdalnie?

Nie ma opcji pracować zdalnie.

A jakie są powody? Pytaliście o tę opcję wprost? Ciekawi mnie ewentualna argumentacja. Poza tym piszecie o pracy 100% zdalnej, a co z modelem hybrydowym? Byłby opcjonalny?

A gdzie macie ofertę? Jakąś nieaktualną widzę? "Znajomość języka angielskiego umożliwiająca codzienną komunikację z klientami", cytat ze strony, a o ukraińskim niczego jeszcze nie widzę. czy sporo klientów z którymi w nim się rozmawia teraz się trafia?

Odpowiedź

Nie ma żadnego klienta rosyjskojęzycznego. Z klientami rozmawia się po angielsku, ale jak ktoś zna niemiecki czy włoski, to jest dodatkowy atut.

Jaka jest stawka początkowa w BIAZET S.A.? 3 lipca na Pracuj.pl dodali ogłoszenie na stanowisko Project Manager.

Jak najmniejsza :) A tak na serio ile wynegocjujeszsz. Trudno powiedzieć bo w Biazecie każą podpisywać nielegalnie papier o zakazie rozmawiania o wynagrodzeniu więc dokładnie nie wiesz. Ale rozbieżności są duże. Czasem przyjdzie nowa osoba bez doświadczenia, po studiach i dostanie znacznie więcej , albo tyle samo co dobry, wieloletni pracownik. Czasem pracujesz po kilka, kilkanaście lat i wmawiają Ci , że nie możesz zarabiać więcej bo już osiągnąłeś limit, a okazuje się że to ściema, bo świeżak może jednak dostać więcej. Na tym samym stanowisku

.biazet

Prawda
@.biazet

idź do KANu. Dużo wyższe zarobki i 1 umowa od razu z firmą, a nie przez agencję.

Dorota
@Prawda

Słuchaj, to jak na stronie firmy jest ogłoszenie o pracy dla serwisanta, a mój mąż wyśle papiery na maila firmowego, to i tak będzie zatrudniony przez agencję?

@Dorota

po co tam chce pracować? By mieć kolegów z Nepalu?!

@PO CO

Nie rozumiem co to za różnica kto tam pracuje??

@Wiktoria

nie rozumiesz, że jak w firmie pracują Nepalczycy to jest tak BEZNADZIEJNA, że zabrakło do pracy w niej nie tylko Polaków,ale ale nawet Ukraińców i Białorusinów? Poza tym chodzi o atmosferę w pracy, o możliwości komunikacji. Jak będziesz miał w zespole samych Ukraińców, Nepalczyków,Filipińczyków to nie będziesz miał ŻADNYCH koleżanek i kolegów! Biazet to (usunięte przez administratora)dna!!!

@PO CO

Nadal nie rozumiem :D Czemu niby nie będę mieć żadnych koleżanek i kolegów? Chyba można z nimi normalnie pogadać no chyba że ktoś angielskiego nie zna. Firma z nimi chyba nie jest tak słaba skoro nadal działa?

@Wiktoria

no jest BEZNADZIEJNA, skoro nie może znaleźć ludzi STĄD,a nawet z Ukrainy,Białorusi. Idź w takim razie pracować na Biazet. Na 3 zmiany, z Nepalczykami,Białorusinami,Ukraińcami, Gruzinami za KILKA stów mniej niż w innych firmach. Tylko się nie zdziw, że tobie nie przedłużą umowy,a Ukraińce przychodzącej do pracy kiedy chce, tak. Taka to firemka! DNO,DNA!!! ps. Polacy w tej firemce są traktowani (usunięte przez administratora)

ODRADZAM
@Prawda

w KANie masowe zwolnienia. ODRADZAM!

@ODRADZAM

Ciekawe czemu, branżę kryzys dotyka? tu obecnie jak sobie tak właściwie radzą? Zwłaszcza teraz od stycznia to coś w warunkach ma się zmienić?

OLO
@ODRADZAM

to prawda. Do KANu nie ma sensu iść. Tylko zwalaniają.

@OLO

Jeśli tylko zajmowaliby się zwalnianiem to na czym firma by zarabiała? macie obecnie na myśli jakieś konkretne stanowiska? jeżeli tak to jakie i z jakiego powodu to one muszą zostać zredukowane?

były biazetowiec
@Barbara

Firma jest podwykonawcą dla takich marek jak Philips, Levazza, Karcher, Elektrolux, Wagner, Brita, i w zależności od zamówień z tych firm jest więcej pracy albo mniej. Tak naprawdę robotę dawał Philips. Teraz dużo tych projektów z Philipsa odeszło typu ;lampki. frytkownice, bodajże z 3 rodzaje kawiarek. Gorzej stoi Levazza. Kilka lat temu była większa produkcja w nocy, niż teraz w dzień. Było tak, że w nocy szedł l15 Wagner, l3 Baracudda (Philips), dwie linie Levazza, i na l3 Snacke (Philips). Także tych zespołów było znacznie więcej nawet rok, półtora roku temu.

Jak gòwno?
@były biazetowiec

Czy to prawda, że obcokrajowcy są faworyzowani, a Polacy traktowani jak gòwno?

@Jak gòwno?

Milczenie ciekawi... Skąd taka opinia u Ciebie? W czyje słowa wierzysz, że zadajesz tego typu pytanie? I ta faworyzacja to jak według Ciebie by wyglądała?

@były biazetowiec

Dokładnie. Teraz to w ogóle słabo. Mało produkcji.

???

na montażu sami NEPALCZYCY?

Prawie

prawie

Olka
@Prawie

Tak bo polakow pozwalniali zostali skosnookie brawo biazet

WALĄ!!!
@Olka

walą w KULKI OD LAT!!!

@???

Nie ma żadnego Nepalczyka.

Anty-Olka
@Olka

Nie ma to jak być trollem i pisać głupoty. Tylko 10% to obcokrajowcy, głównie Białorusini i Ukraińcy, którzy chcą pracować.

@Anty-Olka

90%. Idźcie do KANu w Kleosinie. Tam pracują głównie Polacy.

Werty
@???

Nepalczyków nie ma są w porządku, Filipińczycy również są w porządku gruzini odchodzą bo im się nie opłaca tapraca niestety biazet dalej przyjmuje więźniów. Białorusinów mało też są w porządku ukraińcy też nic nie mam do nich z ludźmi z innych krajów da się dogadać znają angielski i polski jeśli chodzi o Polaków i większość brygadzistów z każdym można się dogadać ale misyrzom to się w głowach poprzewracało bo myślą że są nie wiadomo kim i ogulnie to uważają że trzena się wykazać ale to nie jest pozytywny wpływ na resztę bo dla kilku złotych to się zesrają. Praca mało płatma normy wysokie jakość i norma nie idzie w parze i zawsze i są jakieś prseróbki. Ogulnie to dali by ludziom więcej zarobić i tych starych pracować mogli by bardziej szanować w końcu im się to należy bo są sumienni a jakiś preses czy dyrektor miałby znaczyć więcej bo popracował nie dłużej niż pracownok co pracuje od kilkudziesięciu lat?

Mali
@Werty

Dużo jest pracowników z bardzo długim stażem pracy? Co wpływa na to, że pracują tak długo skoro płaca jest niska? Oni mają jakieś dodatki stażowe?

@Mali

LATO

1 lipca wzrośnie w naszym kraju - Polsce zarówno najniższa krajowa dotycząca umów o pracę, jak też minimalna stawka godzinowa dotycząca umów śmieciowych. Biorąc pod uwagę jakie w tej firmie są zarobki, jest to bardzo ważna informacja dla pracujących w niej ludzi. Pamiętajmy też, że część pracowników pracuje nocami, a wysokość najniższej krajowej decyduje o wysokości dodatku za pracę w nocy.

Agnieszka

Od 2015 ceny wzrosły o 40% pensje o 150%. Nie masz pojęcia o ekonomii. A Biazet to dno.

Nicko Belick

Cała ta ulica, okolica to pas strefa niskich zarobków (Poza elektrownią jak mniemam) a przynajmniej od czegoś co było kiedyś Forte do Agnelli/Biazetu. Dużo ludzi choć ma blisko wybiera zupełnie inne kierunki, dzielnice miasta. Ba nawet śmigają do Choroszczy czy Wasilkowa, by godniej zarobić. Kiedyś mnie to dziwiło teraz już nieco mniej. To jest też po części zaniedbanie władz miasta (wieloletnie, wielokadencyjne). Nie wierzę, że nie możnaby dać jakiegoś wyraźnego sygnału, dla tych bieda-firm nadużywających zleceń i trzymających ludzi na minimalu. Możnaby podnieść opłaty za grunty, podatek takim firmom. A obniżyć tym z wyższymi zarobkami, mniejszym espółczynnikiem rotacji. To będzie rzutować na miasto przez dekady, nawet jak już ci byli i obecni pracownicy będą emerytami.

Barbara

Białystok jakby nie patrzeć jest dość spory. Pod względem jakich konkretnie cech odnoszących się do warunków pracy w ten sposób oceniasz? Które z tych aspektów pochodzą z własnego doświadczenia i kiedy te okoliczności mogły mieć miejsce? aktualnie na stronie sa prowadzone nabory na cztery stanowiska, do którego sie odnosisz? na jakie warunki w tym roku może nastawiać sie spec od zakupów?

Były

(usunięte przez administratora)dba!!!! 3 lata w tym bagnie robiłem!!! Ciągle przez agencje!

Alicja
@Były

Trzy lata? Co było nie tak jeśli chodzi o firmę, że zrezygnowałeś? W sumie to dość długi okres czasu, skoro zrezygnowałeś dopiero po 3 latach, no to co nie było tak słabo? Jakie zalety Cię trzymały przez te 3 lata?

OSWALDO

pensja wypłacana w Hrywnach, Rublach białoruskich, walucie Nepalu, Gruzji, czy jednak w złotych?!

Madrze!!!
@OSWALDO

dobry żart!!!

@Madrze!!!

Czemu żart, skoro to jest pytanie? Jaka odpowiedź?

Polak
@Barbara

gdy ja pracowałem w tej firemce około 95% monterów to byli obcokrajowcy.

Anty
@Polak

Polak kłamie, najwyżej monterów było 40%.

@Anty

No ale co z tego że obcokrajowcy? I jaki to ma związek z wypłatą? Chyba normalnie w złotówkach ją wszyscy mają?

Polak
@Anty

było około 95%! I tylu nadal jest!

LEWICA TAK!!!
@OSWALDO

na montażu pracują jeszcze jacyś POLACY!?

@Polak

pracujecie w innych firmach albo inaczej rozumiecie pojęcie obcokrajowca? Może mu o obywatelstwo chodziło czy coś?

POLAK
@Barbara

jak nazywać ludzi, którzy urodzili się na Ukrainie, Białorusi, w Nepalu,w Gruzji,Filipinach itp jak nie obcokrajowcami? Daję tej firemce w skali 1-5, PAŁĘ!!! Tylko na to zasługuje!

@POLAK

Tylko a to, że są z innego kraju tak oceniasz? Czy coś konkretnego podczas gdy pracowałeś się tu działo? Nie szło się dogadać? Nikt tym nie zarządzał?

pusty

szambo

głęboki
@pusty

to prawda.

Zostaw merytoryczną opinię o BIAZET S.A. - Białystok

• Jak się pracuje w BIAZET S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy BIAZET S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 73.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BIAZET S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 62, z czego 6 to opinie pozytywne, 41 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy BIAZET S.A.?

Kandydaci do pracy w BIAZET S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

BIAZET S.A.
  • Gen. Wł. Andersa 44