Opinie o Maersk Drilling Poland Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Maersk Drilling Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Maersk Drilling Poland Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Maersk Drilling Poland Sp. z o.o. w Gdańsk

Kandydatka

Z perspektywy kandydata: generalnie tragedia. W moim przypadku proces rekrutacji ponad cztery miesiące. W trakcie: raz zawieszono rekrutację na miesiąc (odgórnie), a następnie przekładano wyznaczony przez firmę czas na decyzję o wyniku rekrutacji dwa razy, już na dalszych etapach rozmowy ("odezwiemy się za tydzień" - po ponaglaniu "co dalej" odezwano się po dwóch tygodniach/trzech tygodniach - ten schemat z przekładaniem powtórzył się dwukrotnie). Po około kwartale, dowiedziałam się, że przede mną jeszcze "tylko" dwa etapy (specjalnie brałam urlop w aktualnej pracy na każdy z etapów rekrutacji), co mnie bardzo sfrustrowało, ale zacisnęłam zęby. "Magia" marki. Rekrutacja jest wieloetapowa i dość "wymagająca": rozmowa z HR, testy językowe, psychologiczne i logicznego rozumowania (testy Haysa), rozmowa z menagerem, case study, rozmowa z prezesem. Zarówno HR i managment był zgoła miły podczas całego procesu, stąd nie chcę oskarżać nikogo o nieprofesjonalizm i brak dyscypliny, natomiast mam wrażenie, że po prostu managment wie coś o oddziale w Gdańsku, czego nie mówi wprost pracownikom/kandydatom i coś złego wisi w powietrzu (podczas poruszenia tematu mergu z Noble i przyszłości oddziału w Gdańsku na różnych etapach rekrutacji Managment nie chciał udzielać wprost odpowiedzi na pytanie). Stanowczo odradzam, jeżeli ktoś szanuje swój czas. Pracownikom natomiast sugeruję drążyć temat mergu i przyszłości tej firmy, macie prawo wiedzieć co dalej.

Daszka
@Kandydatka

To nie są testy Haysa! Jego pracownicy nie są nawet przeszkoleni, żeby je analizować. To są testy wykonywane w całej grupie Maerska i bardzo popularne w duńskich firmach. Badają szybkość uczenia się (predictive learning indicativus).

Honorata
@Kandydatka

Współczuję :( A dostałaś chociaż "porządną" informacje zwrotną? Tzn feedback na temat testów, co wypadło podczas rekrutacji dobrze/źle?

Kandydatka
@Honorata

@Honorata, przepraszam za późną odpowiedź. Nie dostałam żadnej informacji zwrotnej. Mimo, że pani z HRu (całkiem miła zgoła) zapewniała mnie z uśmiechem na ustach, że odezwie się niezależnie od wyniku rekrutacji - nic takiego nie nastąpiło.

kandydat
@Kandydatka

Hey, dzieki za Twoje wiadomosci. Mozesz powiedzeic na jakie stanowisko sie rekrutowalas?

Roman
@Kandydatka

Faktycznie padają tu na forum słowa o tym, że firma może zostać przejęta przez Amerykanów, w związku z czym miałby jedynie pozostać dział finansowy. Na, ile jest to prawdą, nie sposób teraz tutaj tego rozstrzygnąć...Dziwi mnie w takim razie ilość ogłoszeń. Szukają i Logistics Student Assistant i Logistics Planner, a także do innych działów... Przykre w związku z tym, co napisałaś, że za poświęcony czas i pewne zaiwestowane w nich nadzieje, potrafią podziękować brakiem jakiejkolwiek informacji zwrotnej...

Expracownik
@Roman

Szukają na potęgę, bo bardzo wiele osób uciekło. Niewiadomo które działy zostają, a co będzie likwidowane, ale dopóki decyzja nie zostanie ogłoszona firma musi jakoś działać, a bez pracowników to ciężko...

Mieczysław
@Expracownik

A skąd takie masowe odejścia? Chodzi o pieniądze czy coś innego?

cash
@Mieczysław

Jest takie powiedzenie stare jak świat - "jeśli nie wiadomo o co chodzi..." :)

Honorata
@cash

Znam to powiedzenie :P Czyli co, firma nie zgadza się na żadne negocjacje co do wynagrodzenia? :) Nie ma na co liczyć?

Zła

Niesamowicie niepoważne podejście do kandydata - zapraszają do wzięcia udziału w kolejnych rekrutacjach, a po rozmowie brak feedbacku. Nie miałam możliwości negocjowania stawki, nie wystrzeliłam się w widełki i już rozmowa przybrała inny ton, rekruter nie przedstawił przewidywanego wynagrodzenia na tym stanowisku.

Elżbieta
@Zła

A dużo było etapów tak w ogóle?

Ciekawy

Jak obecnie wyglada sytuacja w firmie?

@Ciekawy

Tzn z czym sytuacja? Coś stało się?

Karo

Rozmowa z HR podczas rekrutacji przypomina konwersację z robotem. Zero emocji, uśmiechu. Zapytano mnie o stawkę. Gdy odpowiedziałam, od razu się ze mną pożegnano nie pytając nawet, czy chciałabym się czegoś dowiedzieć. Kwota którą podałam nie była wygórowana, ani najniższa - powiedziałabym, że sprawiedliwa. Dostałam wiadomość z podziękowaniem za rekrutację. Zapytałam bardzo grzecznie o powód rezygnacji z mojej kandydatury, ale nigdy nie dostałam odpowiedzi - duży minus.

@Karo

Powiesz jaką stawkę podałeś? Bo ewidentnie to kasa zaważyła na tym że cię nie przyjęli. Przynajmniej tak mi się wydaję.

rybak
@Leszek

Pewnie powiedział za dużo.

@Karo

Heh stawkę przecież zawsze można negocjować, Ta rozmowa była telefoniczna czy osobiście? Bo jak przez telefon to sad wiedza że zero uśmiechu?

Czy w trakcie Twojej rozmowy kwalifikacyjnej w Maersk Drilling Poland Sp. z o.o. rekruter przedstawił Ci możliwą kwotę wynagrodzenia? Jakie warunki zatrudnienia oferowane są na stanowisku Agent Celny?
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.

Witam, czy ktoś jest w stanie podać chociaż widełki na nowej pozycji, któja właśnie pojawiłą się na pracuj.pl - crew coordinator? Czy to jest najniższy poziom w crewingu i czy ciężko wskoczyć na wyższy?

@Kandydat

nie ma widełek, zarobki są oficjalnie tajne. Masz tyle ile wynegocjujesz na poczatku.

Lacki Luck

Walisz w rogi od pierwszego dnia i doisz Dunów..

Helena

a orientujesz się z jakiego powodu są tajne? nie bardzo rozumiem... też chciałabym wiedzieć coś o stawkach, a nie aplikować w ciemno.

@Helena

Zarobki są tajne co by się ludzie o podwyżki za często nie upominali.

Dobra rada

Negocjuj wysoką stawkę. Są zdesperowani, bo pełno pracowników odeszło lub zaraz odejdzie, a nikt nie chce aplikować, bo nie wiadomo co z biurem. Jeśli nie masz ciśnienia na zakotwiczenie się gdzieś na lata, to może to być dobry rzut na dorobienie i zdobycie atrakcyjnego wpisu w CV.

@Dobra rada

To jaką najlepiej w razie czego podać, żeby nie uznali, że to przegięcie i kogoś podnosi fantazja? Wiadomo co może być w miarę akceptowalne dla nich, żeby się zgodzili?

Kapitan MO

Tajne to były więzienia CIA w Klewkach. Myślę że 13-14k brutto można śmiało krzyczeć.

@Kapitan MO

Dzięki za info. To całkiem dobra stawka. Masz racje z tym tajne przez poufne. Nie bardzo pojmuje co jest tym ukrywaniem zarobków. W większości firm to już jest jawne.

Kapitan MO

Ostatni gasi światło...

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z Maersk Drilling Poland Sp. z o.o.? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Gal

Sami rezygnują, bo Ci co zostają mają więcej pracy bo zostają dziury po tych co się zwolnili wcześniej, a do tego firma nie podejmuje żadnych wyjątkowych środków by pracownikow zatrzymać.

Jakich środków?
@Gal

Nie tyle co nie podejmuje wyjątkowych kroków, ile nie podejmuje ŻADNYCH. Chyba że policzymy jednego drinka na koszt firmy XD Januszex

Miś
@Jakich środków?

Od ponad poł roku jest coraz gorzej. Kiedyś jeszcze atmosfera była OK, teraz lepiej w ogóle do firmy nie przychodzić. Szkoda bo fajne towarzystwo było, no ale jak poszła fama że zamykają to co sprytniejsi od razu sie ulotnili. Zarząd jest jak powietrze, niewidzialny i ślepy na to sie dzieje.

Jak to moszlife
@Miś

Ludzie to jednak wilce som. Nawet podwyszki 3% nie doceniajom.

Hej, Czy to prawda, że będą zamykać Gdańsk? Mam niedługo rozmowę i chciałbym wiedzieć czy warto ewentualnie się tam przenosić. Z góry dzięki

Nikt nic nie wie
@Zainteresowany

Amerykance "wyrażają zainteresowanie" co oznacza tyle co nic. Nie wiemy, czy i jakie działy zostają a co i kiedy będzie likwidowane.

Ola
@Nikt nic nie wie

Zostają tylko Finanse / ale nikt oficjalnie tego nie mówi/

rekrutacja 2020

Bralem udzial w rekrutacji na stanowisko supply chain specialist - rektuacja obejmuje 3 etapy - rozmowe telefoniczna, rozmowe z hr i menagerem oraz 3 etap - prezentacja case study. ogromny minus za brak informacji zwrotnej dotyczacej wyniku rekrutacji - zero telefonu, brak odpowiedzi na maila w sprawie feedback'u - niepowazne i nieprofesjonalne.

Jasiu

Przydatna opinia

@rekrutacja 2020

HR akurat się bardzo poprawiły, więc nie wiem czy komentarz aktualny.

@rekrutacja 2020

Czy mogę prosić o informację na czym polegało case study?

rekrutacja 2022
@rekrutacja 2020

Nadal aktualne, HR widocznie nie ogarnia kilkunastu (!) rekrutacji w tym samym czasie, przez co o jakimkolwiek feedbacku można zapomnieć.

Jaka atmosfera panuje w firmie Maersk Drilling Poland Sp. z o.o.? Są ogłoszenia na Pracuj.pl z 21 stycznia. Czy jest rotacja?

Pala

A jaka ma panować jak zamykają budę ?

Alfons
@Pala

A skąd informacja ze zamykają? nie ma takich info, zamykają pewnie HQ w Lyngby ale nie GDN przynajmniej nic takiego jeszcze nie ogłoszono.

NOVA

Jak wygląda obecnie rekrutacja i ile ma etapów? jakie godziny pracy w przypadku crew coordinator?

Chętny

M

Przeżyłem w swojej karierze kilka połączeń. Większość razy wychodzili mi to na dobre. Niedawno Noble przejął Pacific. Teraz idą po Maerska. Na rynku będą 2-3 więksi gracze i to może - ale nie musi- zaowocować bo łatwiej przetrwać w kryzysie. Z doświadczenia wiem, ze praca dla Amerykanów jest lepsza niż dla Europejczyków. Biura pewnie pozostaną, ludzie się mogą zmienić ale nieznacznie. Być może strategia firmy ewoluuje…oby nie zrezygnowano z biura w GDA;-) pozdrawiam i powodzenia. Będzie dobrze! To tylko zmiana coverall czy tam koszuli z krawacikiem ;-)

Lech
@M

Oczywiście ze zmiana nie musi oznaczać złego. Myśle za to dobry ruch ale oczywiście będzie oznaczać zmiany i z tego co widzę to biuro w GDA nie bardzo wpisuje się w strategie nowej grupy

Gar

Obyś miał racje !

@Lech

Amerykanie patrzą na koszty a te pomimo, że biuro jest w PL nie są małe wręcz zachodnie wynagrodzenia tak więc pewnie poszukają jakiejś tańszej lokalizacji na wschodzie. No cóż, było fajnie popracował za europejskie stawki ale czas szukać nowej pracy:(

@Adam

Wynagrodzenia nie są zachodnie. Firma mając biuro w Gda oszczędza. Ale nadal ma biuro w Lyngby wiec utrzymuje 2 biura. W sumie koszty są większe. Plan był przenieść działy z DK do PL. Amerykanie nie szukają tak oszczędności jak europejczycy. Nie będzie aż tak złe. Poza tym na razie pewnie nikt nic nie wie.

Ada
@M

W GDA koszty sa duze, stawki oferowane np w SC tak wysokie że obcokrajowcy sa skłonni przeprowadzić sie do PL wiec niech mi nikt nie mówi że pracują za polską średnią krajową:). MD to był dobry pracodawca.. były benefity na które większość firm po prostu nie stać. Amerykanie to nie Europejczycy i liczą każdego dolca wiec jak ktoś ma nadzieję że będzie na grubo jak do tej pory to niech zapomni. Czas sie rozglądać za czymś nowym..

wysokie stawki
@Ada

co wy ciagle o tych wysokich stawkach??? bez przesady

Batman
@wysokie stawki

No i się zaczęło .. póki co nic się nie dzieje przestańcie biadolić !

ciekawski
@Batman

jakie stawki? pochwalcie się szczurki :)

Mix
@M

I jsk strategia ewoluowała? Biuro zostaje bo nie wiem czy aplikować

@Mix

Aplikuj

Najmądrzejszy

Jakub
@Najmądrzejszy

Firma się zamyka a Ty o widełki pytasz?

@Jakub

Nic nie wprowadza do rozmowy…

hejo
@Jakub

jak to sie zamyka? jakies konkretne dzialy? crewing takze? o co chodzi i gdzie poczytac o tym? wlasnie szukam tam pracy.

zioło
@hejo

Nic nie zwalniają .. trolle w sieci pogłoski tylko rozsiewają

Tytan Pracy

jakie zarobki?

Po 4 miesiącach moje dobre wrażenie tylko się umacnia. :D praca super wymagająca, trzeba szybko się uczyć i samodzielnie organizować pracę. Więc duża odpowiedzialność ale i duża swoboda, przynajmniej w dziale technicznym. Dla mnie to plus bo nie ma nic gorszego nic nuda w pracy. Jedyne co to dziewczyny z HR trochę nie ogarniają faktu, że nagle mają 3razy więcej ludzi pod opieką ale może się rozkręcą.

Tajemniczy

Wacław

Nadciągam… będę niedługo

wół
@Wacław

Chodź.. czas na ustawki jak w poprzednim korpo. Choc łezka w oku sie kreci po Lotosie;)

Joseph
@.

dobrze mają to wszystko zoorganizowane?

Meli
@Joseph

nie bardzo

Franek
@.

I niech sie umacnia bo teraz to nie wiadomo co bedzie ..sie zpieprzylo a tak pieknie bylo

Najmądrzejszy
@Franek

Andrzej rysuje

Jakie są stawki? Mniej więcej. Widełki. Firma w Norwegii robi niedługo masowe zwolnienia i będą otwarcia w PL, zastanawiam się czy warto...

Freelancer
@Andrzej rysuje

Hej, firma solidna ale to wiadomo nie od dziś. Płaci bardzo dobrze a nawet wiecej niz bardzo dobrze/ stawki europejskie/ nawet jak na warunki europejskie jest jednym z lepszych pracodawców w regionie. Mega polecam

Inżynier
@Freelancer

Czy na stanowisku maintenance superintendent można liczyć na zarobki powyżej 10tys netto?

Specjalista
@Inżynier

Spokojnie mozeżesz liczyć na dwa razy wiekszą kwotę. Zarobki sa skandynawskie a nie polskie

Z ciekawosci
@Andrzej rysuje

Która firma?

Offshore worker
@Specjalista

Zarobki nie sa skandynawskie, bo wlasnie ze wzgledu na skandynawskie zarobki firma zdecydowala sie przenies czesc komorek organizacyjnych do Polski. Jest to polowa albo mniej co placa w Dani na tych samych stanowiskach. Jak na warunki Polskie i tak sa to bardzo dobre warunki, srednio wyzszego szczebla manager moze zarobic 25 tys brutto. Nie rozumiem czemu pracujacy tam robia z tego tajemnice. Od tego sa fora zeby sobie nawzajem pomagac przy szukaniu pracy. Jak powiesz zatrudniajacemu ze bedziesz pracowac za 10 to tez tyle dostaniesz:). Zachecam do dziewnie sie sprawdzonymi informacjami.

Johnny 104
@Offshore worker

A na którym job level jest manago z pensja 25tys? 5?

Tez chciałabym wiedziec
@Johnny 104

Informacje o pensjach są tajne. Ciekawe czemu...

RT
@Offshore worker

Zarobki na offshore a onshore to 2 różne rzeczy. Te stawki w komentarzach sa z kosmosu Radze je podzielic

Kskfd
@Offshore worker

Sugeruję wyceniać się 10-15k brutto na wejściu na stosunkowo niskie stanowisko biurowe, oczywiście mając jakieś tam kilkuletnie doświadczenie w pracy.

Nie zarabiam tyle
@Kskfd

Nie wiem skad to sianie dezinformacji. Nawet nie rozumiem po co to robic. Rzadko kiedy (Nie znam nikogo?) na level 3 zarabia sie powyzej 10k brutto.

ela
@Johnny 104

level 4 .. 5 to ponad 40 tys

Sprawdzone info
@ela

Ehe, na level 4 to 50k euro za miecha a na level 5 - 500k euro na godzinę.

Miki
@RT

Firma jest z branży offshore i płaci jak w offshore.To czy akurat pracujesz na platformie czy w biurze nie ma znaczenia, Wszyscy ciężko pracujemy na wynik końcowy. Bardzo dobra firma, doceniająca pracownika i płacąca wg. rynku europejskiego P.S. Ale faktycznie, brak parkingu to jakiś śmiech na sali

ciekawski
@Miki

podajcie stawki a nie kozaczycie w internecie....

hurth

Czy ktoś może wie jakich widełki płacowe sa na stanowiskach w Accountingu? Interesuje mnie stanowisko GL Specialist. Mam ponad 4 lata doswiadczenia na tym samym stanowisku w innej firmie. Czy ktos moglby podsunac jakich kwot moge sie spodziewac?

Miś
@hurth

Nie polecam.. sytuacja mocno niestabilna "coś" wisi w powietrzu.

Bro
@Miś

Niby w jaki sposób niestabilna?

Jony
@Bro

Se poczytaj co sie dzieje..

Rt
@Bro

Kowboje przyjechali

Zdzichu

Mam pytanie do pracujących, gdzie tam parkujecie auta i za ile bo szukam czegoś sensownego.

jacuś
@Zdzichu

Parking pod "zardzewiałym domem" trzeba sie dogadać z parkingowi- idzie za rozsądne pieniądze

Zdzichu
@jacuś

dzięki, a rozsądne to ile? bo piętrus 270

Prac

Parkujemy w hali garażowej

ALibaba
@Prac

(usunięte przez administratora) Normalny pracownik nie ma takiej możliwości. Są działy których kierownicy dbają o swoich ludzi i załatwili im karty parkingowe np. finanse ale to chyba jedyny dział w którym kierownik dba o swój zespół.

@ALibaba

Tzn co, część pracowników ma karty parkingowe a część nie? Jeszcze są jakieś takie podwójne standardy w czyms? Słabo to wygląda.

O
@Wanda

Bzdury jakieś ktoś wypisuje. Nie ma podwójnych standardów, to zawistne osoby z innych organizacji oczerniające firme. To porządna dobrze zorganizowana i zarządzana organizacja. Standardy na najwyższym poziomie.

Ryszard
@Zdzichu

to praca dla tych co lubią jeździć tramwajem

Super porzadna firma
@O

Mamy takie ekspertki od komunikacji co lataja po firmie i prosza o pozytywne komenty na goworku, bo Management chce poprawic PR:) albo doszlo wlasnie do przegiecia propagandowej paly albo po prosty niedawno do firmy dolaczylas i jeszcze wierzysz w przekazy dnia :)

Ola
@O

To Ty piszesz bzdury. Podwójne standardy są niemal w każdym dziale. Niestety. Z wielkim żalem, ale to jest właśnie prawda.

@O

Jak tak wszystko jest dobrze zorganizowane, to powinien być darmowy parking dla pracowników albo dofinansowanie do abonamentu miesięcznego na prywatnym parkingu. W końcu dużo osób jeździ samochodami, to taki benefit na pewno byłby przyjęty z entuzjazmem.

Looo
@Leszek

Parking? Co tam parking miejsce dla helikoptera poproszę W (usunięte przez administratora) się przywraca .. oj przewraca się Na zbity pysk wylecą wszyscy w wielkim hukiem jak ta budę zamkną. Jeszcze pół roku i będzie pa pa.. nie widzieć co się dzieje ?cala ta relokacją ? Po co to czynią ?

Olek
@Super porzadna firma

Korpo jak korpo.. te same standardy i zachowania ludzi jak wszędzie. Mnie już nic nie zdziwi. Propaganda i romanse po korytarzach.

Ok
@Olek

Chyba propaganda jest najgorsza z tego wszystkiego. Czasami mam wrażenie, że management jest dosłownie tresowany do mówienia przekazami dnia. Trzeba się przyzwyczaić, bo poza tym to jest całkiem ok.

Zespół

Hej aplikuje do zespołu Category. Ktoś coś wie? Jak tam jest? Co to za kategorie?

Ok
@Zespół

Hej, Category Management to jeden z lepszych Teamów w MD. (usunięte przez administratora) tam nie znajdziesz. Jeśli masz doświadczenie i jesteś sensowny to wynegocjujesz też przyzwoitą stawkę. Directowe kategorie są powiązane ściśle z pracą rigów, więc jeśli nie wiesz jakie to, to radzę przygotować się na rozmowę i poczytać o branży Oil&Gas.

Zostaw merytoryczną opinię o Maersk Drilling Poland Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Maersk Drilling Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Maersk Drilling Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 45.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Maersk Drilling Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 2 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Maersk Drilling Poland Sp. z o.o.