Opinie o Polcars Piotr Polit w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Polcars Piotr Polit. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Polcars Piotr Polit o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - transport mieszany

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Polcars Piotr Polit w Gdańsk

Dominik

Pan Piotr jest nie słowny, no i brak ochrony przed kosztami. Jak zarysujecie pokrywacie cały koszt. , Ja miałem stłuczkę z mojej winy i płaciłem za 500zł za niby podniesienie kosztów ubezpieczenia , no i następne 500zł za naprawę uszkodzeń . Zostało mi 1200 zł wypłaty .Strach pomyśleć co by było gdyby to nie był tylko zderzak i lampa. No ale na początku pracy musiałem podpisać weksel.

Czy pracodawca Polcars Piotr Polit organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Jeśli dobrze pogadasz zawsze jest możliwość podniesienia kwalifikacji , w porównaniu z innymi przewoźnikami oferuje jedne z lepszych warunków na rynku. Można nawet dogadać się w temacie brania auta firmowego do domu , a mało kto to oferuje.

Dzięki za te szczegóły. Powiesz proszę, w jakich godzinach pracujecie, tzn. chodzi mi tutaj o system zmian. Czekam na odpowiedź.

Krzysiek
@Piotr

Jeśli chodzi o godziny pracy to jest rożnie czasem 4h a czasem zdarza się nawet 8-10 czas pracy bardzo jest uzależniony od warunków panujących na drogach towaru itp.

@Krzysiek

Dzięki za informacje. Możesz jeszcze dodać jakie umowy są stosowane w firmie. Długoterminowe i stabilne, czy raczej na początek zlecenie?

Czarodziej

Podnoszące kompetencje ? Nic takiego tu nie ma

Opinia zdecydowanie pozytywna ! Podjąłem pracę w firmie Polcars jako kurier na dystrybucji paletowej z prawem jazdy kat c .Początki były trudne jak wszędzie ,nowe trasy ,oraz wdrożenie się w system rozliczeniowy zajmują trochę czasu.. Jako nowy kierowca nie posiadający jeszcze karty kierowcy otrzymałem samochód starszego typu ale w pełni sprawny .Natomiast po otrzymaniu karty kierowcy na drugi dzień otrzymałem auto ciężarowe praktycznie nowe w idealnym stanie ! Co do oceny atmosfery i kadry kierowniczej : Szef p.Piotr -ugodowy ( poprawki w umowie na okres próbny ) uczciwy( za ciężką pracę otrzymałem premię przy pierwszej wypłacie ) słowny ( to co obiecał to miało miejsce ) dodatkowo był zainteresowany jak się pracuje w czym może pomóc itp. . Kierownik p.Damian - bardzo podobnie jak szef ( bardzo pozytywny człowiek ) mega pomocny ( wszystkie problemy które mu zgłaszałem rozwiązywał natychmiast ( bez opowieści dobra zobaczymy czy jest jeszcze na to czas - a spotkałem się już z takim podejściem w innych firmach ) Po poinformawaniu go że odchodzę ( zbyt długi i daleki dojazd do pracy, korki,itp ) zaproponował mi pracę w innej dystrybucji również w tej firmie . W siedzibie firmy wszyscy pracownicy mili i sympatyczni . Patrząc obiektywnie, jedyny minus to lekki chaos w firmie w której firma Polcars jest przewożnikiem . Odpowiadając na pytanie czy warto pracować w tej firmie ? Jeżeli jesteś uczciwy , sumienny ,pracowity i potrafisz porozumieć się ze współpracownikami to śmiało możesz się zatrudniać w tej firmie . Ps .Sam zamierzam do nich wrócić na wiosnę 2020 roku .

Ts

Już się za niego zabrali nie oficjalnie w Poznaniu zatrudniło się u niego dwóch tajniaków z policji gospodarczej Ciekawe co z tego wyjdzie Będę obserwował i wam napiszę

@Ts

I co wyszło?

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Polcars Piotr Polit spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
Jeszcze tu pracuje

Jeśli chodzi o Pana Piotra sam jako osoba jest spoko. Co do aut no niestety ma. Ich kilkadziesiąt,to w jakim są stanie to wina kierwcow, nie moje to po co mam dbać.Nie rzadko po prostu Piotr nie wie co się dzieje bo awarię nie są zgłaszane. Kierowcy totalnie dbają o auta które dostają dla wygody pod dom. Potem przyjdzie nowy zobaczy jak auto jest zapuszczone i pretensje, szkoda że nikt nie pstawi się na jego miejscu. Ja jakoś potrafię zadzwonić powiedzieć że coś zaczyna się dziać i moment jestem na warsztacie Pensje mam czas. Piotr do pewnych spraw ma ludzkie podejście jest człowiekiem wyrozumiałym i ugodowym. Są ludzie którzy pracują u niego po kilka lat więc o czymś to świadczy. Co do godz pracy. Chcesz być kurierem licz się z tym że mozesz skończyć późno jeśli się nie wyrabiasz ale od tego jest wśród kurierow tworzony team żeby można było na sobie polegać. Czy Polecam go jako pracodawcę. Zdecydowanie Tak.

Mieszko Trzebiatowski

Zdecydowanie odradzam. Zgadza się, praca po 10-14 godzin, lista przepracowanych oficjalnie obejmuje 4 godziny dziennie. 4 godziny to zajmuje załadowanie przesyłkami aut. Auta firmowe to totalny złom, najgorzej wyglądające auta z wszystkich przewoźników InPost. Wczoraj mi wyleciał klocek hamulcowy. Czy to jest normalne? Choinka pali się w każdym aucie. Jak przeliczyłem zarobek na godzinę, wyszło mi 10,40 na rękę. Przy pełnej odpowiedzialności za przesyłki oraz uszkodzenia auta mimo ich fatalnego stanu. Nie polecam.

A vibovit jest najlepszy
@Mieszko Trzebiatowski

To ,że wyleciał Ci klocek:):) ,na pewno nie jest normalne:) Pewnie jak połowa ludzi co aplikuje na podobne stanowisko miałeś doświadczenie w prowadzeniu aut dostawczych typu bus.Wiec wyjaśnij mi gdzie Ty byłeś , że nie słyszałeś jadac autem z paczkami ,że klocki Ci się kończą?Biorąc pod uwagę ,że klocki hamulcowe nie są zrobione z masła i nie kończą się w mgnieniu oka. Pewnie jeżdziłeś tak pare dni aż wkoncu tak je zjechałeś że wypadły. Jak dbasz tak masz , pewnie ktoś tam zajmuje się podobnymi sprawami .Wystarczyło by sie pewnie podzielić z kimś tą informacja i były by zrobione. Ktoś tam wyżej jak i Ty twierdzicie że długo sie pracuje , szukając pracy po 8h dziennie wybierasz kurierke?Wszystko jest jasne od a do z , tak i w Polcars jak i u innych pracodawców. Kończysz jak doręczasz albo odbierasz ostatnią paczke , tylko od Ciebie zależy o której skonczysz. Jeden jezdzi 10 do 12 h a drugi 6 do 8 . Nie umiesz ?zmień zawód.

Były kierowca ;)

Pracowałem u niego jakiś czas temu, ale widzę, że nic się nie zmieniło ;) Umowa zlecenie i weksle in blanco. Wyjeżdżasz gratem, a jak coś się sypnie, to ponosisz odpowiedzialność. Na dworze 30 stopni, a otwiera się tylko lewe okno w kabinie, a ogrzewanie jest zacięte w pozycji maksymalnego nagrzewania i maksymalnego nawiewu, więc w środku lekko ponad 45 stopni. Jak zabraknie wachy na trasie, to bulisz z własnej kieszeni (oczywiście obowiązkowo na fakturkę). Samochody przeładowane, nie raz po 3-4 tony na pace, opony kompletnie bez bieżnika, zawieszenie wybite. Jak zacięły mi się boczne drzwi (dzień wcześniej zgłosiłem mu, że tylne drzwi są zacięte), to musiałem pół dnia szukać ślusarza, który w końcu je otworzył, ale był zamek rozpierdzielony. Po telefonie do "szefa" dostałem polecenie, by z otwartymi drzwiami bocznymi i paczkami po dach szukać sklepu, gdzie dostanę sznurek, by zabezpieczyć drzwi, po czym dalej rozwozić w ten sposób paczki. Podjechałem pod tesco (z otwartymi drzwiami, cudem paczki się nie wysypały, ale jechałem 15 km/h), bo było najbliżej i kupiłem smycz rowerową, którą przymknąłem drzwi i stwierdziłem, że wracam na magazyn, bo nie będę jeździł samochodem w takim stanie po drogach publicznych, a była już godzina prawie 20, a do magazynu miałem godzinę drogi, gdzie w pracy byłem od godziny 6, więc padałem na ryj. Po powrocie powiedziałem, że się zwalniam. Kasy za smycz, która kosztowała 40zł nie dostałem, wypłaty nie dostałem, zwrotu za wachę nie dostałem, ale pit na 500zł miał czelność przysłać. Raz mi się zdarzyło robić odbiory zaległe o 3 dni za innego kuriera. Było to około 300 paczek z paszą dla koni, od 10 do 20kg. Musiałem wszystko załadować sam, przy czym prawie skręciłem sobie kostkę przy załadunku, bo samochód stał na biegu, bo ręczny nie działał, a było wzniesienie i podczas wchodzenia na pakę z 20kg workiem samochód lekko zjechał. Oczywiście musiałem wziąć wszystko, wyszło lekko ponad cztery tony, więc ponad dwukrotnie przeładowany. Podczas przejeżdżania przy prędkości 10km/h przez torowisko błotnik wygiął się po uderzeniu przez oponę, która swoją drogą cały czas szorowała o niego. Praca od 6 do 16-17 gdy znasz rejon, natomiast gdy trafisz jak ja, jako świeżak na jakieś zadupie, gdzie na różnych GPS'ach i mapach nie ma 1/4 adresów, bo są to jakieś pola i łąki, to dymasz do 20, po czym zjeżdżasz na magazyn i rozładowujesz się do 21. Jak się nie wyrabiasz, to zapierdzielasz od poniedziałku do soboty od 6 do 20. Raz mnie oskarżono o zagubienie 30 paczek o łącznej wartości kilku tysięcy i grozili mi, że będę musiał to zwracać, a okazało się, że jakiś magazynier po prostu nie zeskanował ich do systemu po przyjęciu na magazyn. Po całej sytuacji nawet słowa "przepraszam" nie usłyszałem od nikogo. Gdybym trafił do pracy u niego teraz, nie jako osoba świeżo po liceum, tylko po pracy na stanowiskach kierowniczych w kilku firmach, gdzie znam już kodeks cywilny i kodeks pracy, to mógłbym mu w sumie łącznie wytoczyć około 3 pozwów cywilnych, które z pewnością bym wygrał, bo miałem swoje warunki pracy udokumentowane, m. in. nagrania i zdjęcia ładunków, stanu pojazdów i ponagrywane rozmowy telefoniczne. Żałuję, że byłem wtedy taki głupi i odpuściłem, bo widzę, że dalej gościu wykorzystuje ludzi.

Kurier

Kierowca nie dość że pracuje Bóg wie ile godzin dziennie, jeździ smietnikiem to jeszcze jego kara za szkodę wynosi 2 tys. Złotych... Za OC i 2 tys za AC czyli jak dobrze trafi to jest winny Politowi za UWAGA! pokrycie kosztów "zwyzek" piękne 4 tys. Płatne w ratach od wypłaty !!! Chory człowiek. Ale audi rs6 i porsche cayene czy jakis golf gti samo się nie zaatakuje. Oczywiście każda przymusowo dodatkowa praca polegająca na jezdzeniu i pomaganiu nowym kierowcą ktorzy sobie nie radza jest platna w dodatkowej premii której nikt nie potrafi rozbić co faktycznie jest za co. Pomijam fakt, że pojawiają się problemy z kasą... Zdecydowanie odradzam każdemu!

Kurier

Opinia negatywna. Kierowcy pracują na umowach zlecenie, co miesiąc podpisując listę obecności, która definiuje dzień pracy jako 4 godzinna praca, gdzie w rzeczywistości wymiar pracy to 10-12 godzin. Na potwierdzeniu otrzymania wypłaty jest wiele niższa kwota niż ta którą się otrzymuje. Zmusza pracowników do miesięcznego okresu wypowiedzenia nie posiadając żadnej podstawy prawnej. Moje sugestie dla Polcars Piotr Polit: Uczciwie traktować pracowników Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Zrezygnować z umów śmieciowych i uczciwie traktować pracowników

Mieszko Trzebiatowski
@Kurier

W pełni się zgadzam.

Zostaw merytoryczną opinię o Polcars Piotr Polit - Gdańsk

• Jak się pracuje w Polcars Piotr Polit?

Zobacz opinie na temat firmy Polcars Piotr Polit tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Polcars Piotr Polit?

Polcars Piotr Polit
3.3/5 Na podstawie 6 ocen.
  • Nowatorów 8 lok. 8
    80-298 Gdańsk