MEXEM Sp. z o.o.

2.7 Dodaj merytoryczną opinię
baner wywiady

Opinie o MEXEM Sp. z o.o.

Pracodawca

 Aktualność
Szanowni Państwo,

Widząc Państwa zainteresowanie naszą firmą postanowiliśmy uczestniczyć w serwisie GoWork.pl.
Naszym celem jest przekazywanie Państwu rzetelnych informacji z zakresu działalności firmy. Każda opinia jest dla nas bardzo cenna i jest brana pod uwagę. Uprzejmie prosimy o merytoryczne pytania i komentarze oraz odnoszenie się z szacunkiem do wszystkich osób uczestniczących w dialogu oraz tych, których wypowiedzi dotyczą.
Ze względu na nieustający rozwój naszej firmy, a przede wszystkim stale rosnącą liczbę realizowanych projektów, rekrutujemy na różne stanowiska. Jesteśmy zgraną i doświadczoną drużyną i chętnie dzielimy się swoją wiedzą z nowymi pracownikami.
Wszystkich zainteresowanych naszą firmą zapraszamy również na stronę https://mexem.com.pl/ oraz do kontaktu bezpośredniego.

Pozdrawiamy


Zespół Mexem Sp. z o.o.
anonim
Były pracownik

Praca marzeń :D Benefity, za które płacą pracownicy, wyjazdy integracyjne z pensji pracownika, atmosfera i obyczaje z czasów (usunięte przez administratora) jeżeli masz mocne nerwy i nie chcesz się rozwijać zapraszamy do mexemu

Damian
@anonim

No co ty? Benefity powinny być z funduszu socjalnego, a nie z wypłaty pracowników, bo wtedy to już nie benefity. To wszyscy się zrzucają na wyjazd integracyjny? Dziwne. Chociaż dają dodatkowe premie jako bonus czy tylko goła pensja jak takie oszczędności?

Ro-Mario
Pracownik
@Damian

Panie, co Pan myslisz, ze ktos tu cos daje. Oni Ci prendzej zabiorom niz dadza! Obiecuja ze dobra robota a sie okazuje ze(usunięte przez administratora) a z grzybnia. dla kierowcy nawet i tego nie ma co biurowe dostajom. premie za byle co zabiorom. Normy spalania takie ze nie wyrobisz. Na magazynie maja dobrze bo kase dostajom a nic nie robiom. tam jak chcesz to idz a sie nie narobisz. magazyn to panstwo w panstwie . w biurze tez narzekajom bo slyszalem conieco. jak mexem to tylko magazyn siedzom jak paczki w masle

2
bolo
Pracownik
@Damian

Tutaj tak nie ma.

Anonim
Pracownik
@anonim

Od benefitów naliczany jest podatek i zus, jak we wszystkich innych firmach, który opłaca pracownik. Nie ma w tym nic dziwnego.

Swieżak
Były pracownik
@Damian

Benefity są, socjal jest, wszystko zgodnie z prawem, tylko pracownik tego nie widzi, a dorzucić się można do intergracji, wszystko teraz takie drogie, no kosztuje w sensie, trzeba wydać

Krystyna
@Swieżak

No niby integracje nie wchodzą w warunki socjalne... ale skoro już piszesz, że faktyczne wszystko jest i socjal i benefity to możesz je dla jasności dookreslić, żeby nikt już wątpliwości nie miał? Z czasem dodają coś nowego?

Pracodawca

@Swieżak

Wyjazdy integracyjne, prywatna opieka medyczna, to benefity, za które pracownik musi zapłacić zus i podatek. Takie są przepisy, a nie wszyscy chcą ponosić te dodatkowe koszty, stąd trudno zorganizowac cos na większą skalę.

Świeżak
Były pracownik
@Krystyna

socjal i benefity idą w kieszeń, chyba wiadomo w którą, pracownik wie i słyszy no i tyle, przecie to prywaciaż, czego innego się spodziewać, przeważnie, bo istnieją też w miare normalne firmy

Pracodawca

@Świeżak

Po raz kolejny zachęcam do zapoznania się z przepisami prawa w tej sprawie zanim napisze się coś niezgodnego z prawdą i ośmieszającego autora.

Gabriela
Kandydat
@MEXEM Sp. z o.o.

rozumiem kwestię podatku od benefitów , ale czy sam koszt opieki medycznej idzie z kieszeni pracodawcy czy pracownika ( jest mu to pobierane z pensji)? bo o tym nikt nie wspomina

Pracodawca

@Gabriela

Pracownik ma wybór, może wykupić pakiet prywatnej opieki medycznej u pracodawcy lub indywidualnie na wolnym rynku za kwotę około cztery razy wyższą. Sam musi rozsądzić, czy jest to benefit, czy nie.

anonim
Były pracownik
@Ro-Mario

to dawaj na magazyn, jak ci jest za (ciepło) to od ręki ci to przejdzie, będziesz w zimę wyglądał jak sopel lodu, a w lato, poezja, na zewnątrz +-30, a w środku 10-15, jak wyjdziesz na słońce to jakby ci łopatą w łeb , są plusy i minusy nieogrzewanego mag

Pawel Nowy wpis
Inne
@MEXEM Sp. z o.o.

Nie macie Państwo racji.jeat wiele firm n rynku gdzie prywatna opieka medyczna jest opłacana prze pracodawce, który bierze na siebie również kwestie podatkowe. W.kwesti wyjazdu integracyjnego to wystarczy żeby był to wyjazd integracyjny z szkoleniem. dla pracowników. Zwykle tak to się organizuje. oprócz elementu miłego spędzenia czasu buduje więź w zespole i jest możliwość przeprowadzenia dodatkowych szkoleń. iZamawiacie usługę w firmie zewnętrznej na organizację szkolenia/integracji i tyle w temacie. Koszt pracodawcy. Kwestia dobrej woli pana prezesa czy też innej osoby decyzyjnej w firmie. Ewentualnie Państwa kadra finansowo-ksiegowo-kadrowa jest w tej kwestii niedoinformowana.

@Pracodawca Nowy wpis
Inne
@Pawel

Innymi słowy namawia Pan Pracodawcę do omijania obowiązującego prawa. Pracodawca nie może brać na siebie kosztów podatkowych i ubezpieczeniowych za pracownika "siebie". Zachęcam do zapoznania się z przepisami, zanim napisze się o "niedoinformowaniu".

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 16 dni.
 Pytanie

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w MEXEM Sp. z o.o.?

Natalia Nowy wpis
Pracownik

Pracuje w firmie Mexem już jakiś czas i jestem bardzo zadowolona. Proces rekrutacji przebiegł sprawnie. Szybko dostałam odpowiedź zwrotną i decyzję. Praca biurowa sama w sobie jest komfortowa, współpracownicy ciepło mnie przyjęli, są wyrozumiali i skorzy do pomocy. Serdecznie polecam!

Ilona

Szukam chłopakowi pracy i znalazłam w internecie ogłoszenie na stanowisko Kierowcy kat. C+E w transporcie krajowym i międzynarodowym. Mam pytania dotyczące tej oferty... Wiecie, ile lat trzeba mieć prawo jazdy C+E, aby mieć jakiekolwiek szansę dostać tę posadę? Poza tym, jak często organizowane są zjazdy do domu, a jak długo jest się w trasie w pracy? Opowiecie może coś o systemie premiowym? :D

Pracodawca

@Ilona

Potrzebne jest minimum 6 miesięcy doświadczenia. Zjazdy do domu organizowane są co weekend lub raz na dwa tygodnie przy dłuższych trasach.

 Rozmowa kwalifikacyjna
W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie MEXEM Sp. z o.o.? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?
Kierowca
Pracownik

Czytam opinie i aż do końca nie dowierzam. Być może za krótko prcauję.Co do przepałów to czasami nie jest to zależne od kierowcy ponieważ jeżeli jest ciężki ładunek i teren trudny, a poza tym nie najnowszy samochód to trudno jest jakiś przepał. Poza tym wynagrodzenie na czas. Dyspozytorzy pomocni. Zdarza się, że niestety nie zdąży się do domu w piątek ale wiem, iż w każdej firmie transportowej tak jest albo i gorzej. W każdym razie jest ok i mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej. Pozdrawiam i wszystkim życzę dobrej i bezpiecznej pracy :)

@@@
Pracownik
@Kierowca

Ponieważ jest jak najbardziej prawdziwa :)

Maniek
Były pracownik
 Pytanie

Praca w miare choć co dzień musisz mieć zarezerwowane nań 15 h kasa w miarę choć gdy złożyłem wymówienie zrobiłem wszystko tak jak trzeba zgłosiłem to dużo wcześniej wykorzystałem urlop tak jak chcieli chciałem się rozstać w cywilizowany sposób zapewniano mnie że wypłatę otrzymam z wszelkimi dodatkami premiami itp. chocby dlatego że wczesniej ich uprzedziłem dałem czas na zorganizowanie nowego kierowcy niestety zostałem nie miło zaskoczony otrzymując nieco ponad połowę pensji po tel do firmy dost inf że tak zdecydowal prezes bo tak się płaci tym którzy odchodzą mogłem nic nie mówić iść na zwolnienie i po wypłacie zrezygnować niestety uczciwość mi nie opłaciła się w tym wypadku a koledzy ostrzegali że zost (usunięte przez administratora) bo to taka specyficzną firma ja przeżyje to (usunięte przez administratora) ale mam nadzieję że innym się uda bo rotacja ludzi w tej firmie jest ogromna ciekawe czemu? Hmm

opp
Pracownik
@Maniek

czyli po prostu okradli cię z twoich pieniędzy. To już do sądu trzeba

Klaudia
Pracownik

Jest to moja pierwsza praca biurowa, wcześniej miałam większą styczność z handlem i nie mogłam sobie wyobrazić lepszej pracy na dobry start w dorosłym życiu. Polecam bardzo serdecznie.

Monika

A napisze ktoś, ile od stycznia zarabia kierowca kat. C+E? Chodzi zarówno o stawki diet, o podstawę i premie. Nawet mniej-więcej napisane, to już memu mężowi coś powie :)

:/
Kandydat

Osoby z niepełnosprawnościami mimo posiadanych umiejętnościami , wyksztalceniem są dyskryminowani w zatrudnieniu na konkretne stanowiska pracy .Kultura oraz wiedza rekrutrów na niskim poziomie .

Pracodawca

@:/

Do firmy zgłosiła się tylko jedna osoba z niepełnosprawnością, która nie spełniała warunków zatrudnienia. Przede wszystkim nie posiadała żadnego doświadczenia na samochodzie ciężarowym, nie mówiąc już o pracy na zestawie ciągnik siodłowy plus naczepa. W sposób wybitnie mało kulturalny i agresywny prowadziła rozmowy zarówno z pracownikami działu kadr jak i kierownikiem spedycji. Pomijając całkowity brak doświadczenia nie można wymagać od kierownika spedycji zgody na zatrudnienie osoby tak roszczeniowej i konfliktowej, która nie jest w stanie zaakceptować odpowiedzi negatywnej.

;/
Kandydat
@MEXEM Sp. z o.o.

Do firmy zgłosiła się tylko jedna osoba z niepełnosprawnością, która nie spełniała warunków zatrudnienia. - nie każda osoba niepełnosprawna musi mieć w cv wskazana niepełnosprawność można to tez zataić i mówić dopiero na rozmowie rekrutacyjnej lub po podpisaniu umowy o prace !! Przede wszystkim nie posiadała żadnego doświadczenia na samochodzie ciężarowym nie mówiąc już o pracy na zestawie ciągnik siodłowy plus naczepa. - to ze jesteście firma transportowa nie oznacza ze tylko o prace na pojazdach ciężarowych chodzi W sposób wybitnie mało kulturalny i agresywny prowadziła rozmowy zarówno z pracownikami działu kadr jak i kierownikiem spedycji. - dla informacji to osoby z działem kadr i kierownikiem nie były prowadzone a nawet jak są prowadzone to pozostają bez odpowiedzi. Stek bzdur i kłamstw Konflikty powodujecie sami brakiem wiedzy oraz doświadczenia z osobami niepełnosprawnymi . Rozumiem ze portal (GOWORK ) jest z pakietem wykupionym i krytyczne opinie sa czasem usuwane to nie zwalnia i w zaden sposob usprawiedliwia wasze podejście do osób niepełnosprawnych . A statystyki zatrudnienia osób niepełnosprawnych mowa same za siebie . Nie pozdrawiam .

;/
Kandydat
@MEXEM Sp. z o.o.

Do firmy zgłosiła się tylko jedna osoba z niepełnosprawnością, która nie spełniała warunków zatrudnienia - STEK BZDUR I KLAMSTW NIE KAZDY NIEPELNOSPRAWNY INFORMUJE NA WSTEPIE ZE POSIADA NIEPELNOSPRAWNOSC MOZE JA PODAC PODCZAS TRWANIA UMOWY O PRACE LUB PRZED PODPISANIEM UMOWY Przede wszystkim nie posiadała żadnego doświadczenia na samochodzie ciężarowym, nie mówiąc już o pracy na zestawie ciągnik siodłowy plus naczepa.- TO ZE JESTESCIE FIRMA TRANSPRTOWA NIE OZNACZA ZE TYLKO NA POJAZDY CIEZAROWE LUDZIE NIEPELNOSPRAWNI APLIKUJA I TYLKO TAKIE OFERTY PRACY POSIADACIE W sposób wybitnie mało kulturalny i agresywny prowadziła rozmowy zarówno z pracownikami działu kadr jak i kierownikiem spedycji Pomijając całkowity brak doświadczenia nie można wymagać od kierownika spedycji zgody na zatrudnienie osoby tak roszczeniowej i konfliktowej, która nie jest w stanie zaakceptować odpowiedzi negatywnej. STEK BZDUR I KLAMSTW STATYSTYKI FIRMY SAME MOWI ZA SIEBIE ILE OSOB Z NIEPELNOSPRAWNOSCIAMI JEST PRZYJETYCH DO FIRM A Z DZIALEM KADR CZY KIEROWNIKIEM NIKT NIE ROZMAWIA TYLKO Z REKRUTERAMI OD TELEFONOW BEZ WIEDZY I DOSWIADCZENIA W STOSUNKU DO NIEPELNOSPRAWNYCH ! WCISKAJCIE DALEJ LUDZIOM KIT DYSKRYMINOWANIEM OSOB Z PODJECIEM ZATRUDNIENIA !

Pracodawca

 Pytanie
@;/

Skąd Pan/Pani tak dobrze zna statystyki firmy?

Były pracownik
Były pracownik
@;/

(usunięte przez administratora)Patrząc po styl wypowiedzi i ilości odpowiedzi to bardzo dobrze , że Cię nie wzięli. Mexem to porządną firma gdzie wszystkich traktują fair. Niepełnosprawność nie czyni z Ciebie świętej krowy. Wolny rynek pracy,.nie wylewaj swoich żali na porządną fir e tylko dlatego że nie chcieli Cie zatrudnić.

Były pracownikmexem spedytor
Były pracownik
@;/

Ty patusie. Niepelnosprawnosc to nie powód że masz się wytrząsać. Za darmo bym Cie wziął. Dzięki twoim postom na wszelki wypadek żeby na Ciebie nie trafić nie będę rozważał u siebie w zakładzie CV osób z niepełnosprawnościami. Świetna wizytówka jesteś i słaba reklamę robisz innym ludziom z niepełnosprawnościami.

Januszek
Kandydat

Z firmy pozwalniały się os (wygi), jeszcze taki mały łysy do odstrzału został,...a takto karuzela kręci się dalej

bolek
Kandydat
 Pytanie
@Januszek

Skąd wiesz , że były zwolnienia i jaki mały łysy ?

:/
Kandydat

FIRM MA WYKUPIONE USLUGI GOWORK MOZE USUWAC NEGATYWNE I NIEWYGODNE KOMENTARZE TAK JAK I ODPOWIEDZI

Pracodawca

 Aktualność
Szanowni Państwo,

Widząc Państwa zainteresowanie naszą firmą postanowiliśmy uczestniczyć w serwisie GoWork.pl.
Naszym celem jest przekazywanie Państwu rzetelnych informacji z zakresu działalności firmy. Każda opinia jest dla nas bardzo cenna i jest brana pod uwagę. Uprzejmie prosimy o merytoryczne pytania i komentarze oraz odnoszenie się z szacunkiem do wszystkich osób uczestniczących w dialogu oraz tych, których wypowiedzi dotyczą.
Ze względu na nieustający rozwój naszej firmy, a przede wszystkim stale rosnącą liczbę realizowanych projektów, rekrutujemy na różne stanowiska. Jesteśmy zgraną i doświadczoną drużyną i chętnie dzielimy się swoją wiedzą z nowymi pracownikami.
Wszystkich zainteresowanych naszą firmą zapraszamy również na stronę https://mexem.com.pl/ oraz do kontaktu bezpośredniego.

Pozdrawiamy


Zespół Mexem Sp. z o.o.
Byly kierowca
Były pracownik

Dla ciekawskich. Zwolnili mnie bo nie zmiescilem się w normie. Wsiadł kierownik techniczny też nie zmieścił się w normie i go zwolnili. Oto cała prawda o kierowniku technicznym

1
Gość
Były pracownik
@Byly kierowca

Ja myślę że to prawda o pracodawcy co jest wart a techniczny to sam się zwolnił

Animal
Pracownik
@Byly kierowca

Sam się zwolnil aż dziwi bo wierny prezesowi. A teraz nowy techniczny to o niczym pojęcia nie ma. Lepiej pytać oczko bo więcej wie niż on. Kierowcy się zwalniają. Chyba też trzeba dalej ruszać bo mexem to umieralnia

Lidia
@Animal

A czemu oni tak odchodzą wszyscy?

Pytanie
 Pytanie

Jak szefostwo w MEXEM Sp. z o.o. traktuje ludzi?

Byly
Były pracownik
@Pytanie

Że da normlnie

Krystyna
@Byly

W jakim kontekście da normalnie? W sensie zarobić i pracować na luzie?

Gość
Inne
@Krystyna

Kobieto czytaj że zrozumieniem że na da

Lidia
@Gość

Ale o co Ci chodzi? Ja tez nie rozumiem o co z tym chodziło. Zamiast napisać normalnie to się w skróty bawicie

mixx
Kandydat

Pracował ktoś jako Spedytor /asystent spedytora i mógłby się podzielić opinią na temat pracy zarobków i atmosfery.

Lidia
@mixx

Jest jakaś oferta czy pytasz? A może ktoś Ci polecił ta firmę?

HR SPECIALIST
Kandydat

Bylam na rozmowie na stanowisko do działu HR. Juz po samej rekrutacji, sposobie jej prowadzenia i osobie która ja prowadziła doszłam do wniosku że nie chce tam pracować.. Techniki prowadzenia rekrutacji jak 15 lat temu, zero profesjonalizmu, dykcja tragiczna.

Ilona
@HR SPECIALIST

To jak była prowadzona ta rozmowa, że po samej rekrutacji już wiedziałaś że nie chcesz tam pracować??? Co się tam działo???

Beata
@HR SPECIALIST

Sama nie chciałaś pracować tam, a czy jednak oni odezwali się potem do Ciebie z informacją zwrotną?

1
Ro-Mario
Pracownik

Normy spalania takie, że nie sposób wyrobić. Premie uznaniowe dla tych co donoszą. Spedytorzy bez pojęcia o robocie i życiu kierowcy. Jedyny konkretny facet juz się zwalnia, drugi kierownik spedycji boi się prezesa i nie ma swojego zdania. Na magazynie nieroby. Jedyny plus to fajne laski na recepcji.

Aro
Były pracownik
@Ro-Mario

Od magazynierów się odpie...., Ciężko robotę robią, a jako kierowca skup się na swoim jak nie pasuje to. . wiadomo

1
Ro-Mario
Pracownik
 Pytanie
@Aro

Magazynier wez się tam za robotę bo u was tez licho. Kto tu się udziela? Zero pomocy ze strony magazynu i zrozumienia dla kierowcy. Magazynierzy to Państwo w państwie. Lenistwo i zrzucanie roboty na kierowcuw. Dlaczego kierowca ma waszą robotę robić, może premie z waszej pensji dacie

1
tom
Pracownik
@Ro-Mario

Niedługo wszyscy pujdą z torbami, a laski na recepcji też kiedyś byly lepsze

Bolek
Kandydat
@Ro-Mario

Dobrze wiedzieć, akurat szukam pracy jako kierowca, mam oszczędności, więc bez ciśnienia

Katarzyna
@tom

Czemu wszyscy mają pójść z torbami? Piszesz tak o, czy firma ma jakieś problemy?

Życzliwy
Były pracownik

Trudno znaleźć drugą firmę, w której tak nędznie płacą, żadnych bonów świątecznych, talonów, dofinansowania do wakacji, szkoleń, social w tej firmie nie istnieje. Pracownik to zło konieczne, które trzeba utrzymać, nawet za wyjazdy integracyjne płacą pracownicy. Atmosfery żadnej, perspektyw rozwoju żadnych. Jak najdalej od mexemu.

Damian
@Życzliwy

Ha, ha. Dawno nie słyszałem żeby ktoś mówił, że pracownik to zło konieczne. Przecież bez pracowników firma by nie istniała. Kierownictwo tego nie rozumie? Bez motywacji to i wydajność jest pewnie słaba, co?

eks
Były pracownik
@Damian

o chyba nie.

Zainteresowany kierowca
Kandydat
 Pytanie

Witam, jestem zainteresowany pracą w tej firmie na wahadle .mają ogłoszenie do Marsa koło Sochaczewa na łódkę lub chłodnie, w ogłoszeniu oferują 5500 na rękę. Ma ktoś jakieś doświadczenie i opinie na temat tej roboty ?

były kierowca
Były pracownik
@Zainteresowany kierowca

Średnia wypłata z roku to nie ma nawet 4000

kandydatka
Kandydat

Rekrutacja w tej firmie to porażka, zadzwoniła do mnie kobieta, która okropnie sepleniła i ciężko było ją zrozumieć, zostałam przepytana, a póżniej już nikt się do mnie nie odezwał, ale czytając wszystkie opinie o tej firmie nie żałuję, że nie zostałam przyjęta. W życiu nigdzie nie spotkałam się, żeby rekruter tak niewyraźnie mówił

Etap 1
Etap 2

Zostaw merytoryczną opinię o MEXEM Sp. z o.o. - Pruszków

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Często zadawane pytania

  • Jak się pracuje w MEXEM Sp. z o.o.?

    Zobacz opinie na temat firmy MEXEM Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

  • Jakie są opinie pracowników o pracy w MEXEM Sp. z o.o.?

    Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 3 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

MEXEM Sp. z o.o.
Przejdź do nowych opinii