ROOS SPEDITION SP. Z O.O.

Opinie o ROOS SPEDITION SP. Z O.O.

Aktualność

Witamy wszystkich użytkowników serwisu GoWork.pl na naszym profilu ROOS SPEDITION
Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą i liczne opinie.
Wszystkie komentarze są dla nas ważne. Aby móc udzielić rzetelnych odpowiedzi na pojawiające się uwagi i pytania, liczymy na zachowanie kultury wypowiedzi i merytoryczne komentarze.
Pragniemy poinformować, że wszystkie komentarze niezgodne z regulaminem serwisu lub
sprzeczne z polskim prawem będą niezwłocznie usuwane przez Administratora.

Zapoznaj się z naszymi ofertami pracy i aplikuj:
www: https://pracodawcy.pracuj.pl/company/20086915
Telefon: 33 506 62 11
email: biuro@roos.com.pl
@pio

Oj nie mogę czytać takich opinii od ludzi którzy nie potrafią umyć rano zębów i plujących jadem piszą takie bzdety wyssane z palca. Śmiech na sali. Powiem tak. Jak jesteś kierowcą z doświadczeniem a do tego potrafisz czytać, pisać, myśleć i rozmawiać to z administracją zawsze da się dogadać. Jak jesteś baranem no to trudno... Pogodzę się z niektórymi momentami o dojazd i oczekiwanie ale też nie zawsze tak jest. Nikt Ci nie zabrania dojazd do bazy w Niemczech prywatnym autem do tego na powrót dostajesz paliwo (benzynę)od firmy. Pracuje w firmie ROOS Spedition od niedawna (trochę więcej roku) nie narzekam. Dobry kontakt z dyspozytorem i całą administracją. Miałem szkolenia o obsłudze cystern nic skomplikowanego(do tego nigdy nie jeździłem cysternami. Powiem tak że ktoś przyjeżdża do pracy by pracować a ktoś tylko by narzekać że wszystko nie po jego. Ukraińcy i Białorusi też są ludźmi i też muszą gdzieś pracować. Każdy jest wolnym człowiekiem i sam sobie wybiera gdzie jest lepsze warunki i wypłaty. Na koniec powiem tak. Czy polecił bym tą firmę? Zdecydowanie TAK!

@@pio

Dziękujemy za komentarz, zgadza się dojazdy/powroty czasem są trudne ale za każdym razem dokładamy wiele starań żeby tak nie było. Za wszystkie pomysły, które pomogą nam usprawnić proces będziemy wdzięczni. Dziękujemy !!!

Yosyp Vasylyk

Працюю у фірмі ROOS Spedition вже 5 років.Я дуже задоволений роботою.Вчасно отримуюємо зарплатню. Невеликі пошкодження вантажівки або бочки-фірма не вираховує з водія жодних грошей.Немає жодних порушень і маніпуляцій з тахографом.Всі поломки великі чи найдрібніші вантажівки або цистерни все ремонтуємо на сервісі. Дуже дружній колектив.Виховані і чемні логісти.Їздмо автострадами,заправляємося також на автострадах не потрібно їздити селами і шукати дешевше паливо.Запасних коліс ,домкратів ми не возимо. Мені спустило колесо то приїхав Мішелін Сервіс і замінили мені колесо.Завантаження і розвантаження завжди на хімічних заводах до яких є зручний доїзд асфальтованою дорогою.Всі хто хоче заробити грошей я рекомендую нашу компанію ROOS Spedition

@Yosyp Vasylyk

Bardzo dziękujemy za przesłaną opinię oraz poświęcony czas na zostawienie komentarza. Niezmiernie miło jest czytać takie opinie od naszych pracowników.

Darek z Z.G.

Ponad 35 lat praktyki , praca w wielu firmach w tym 10 lat w ROOS. upowaznia mnie chyba do odpowiadania tym wszystkim ktorym praca w w ROOS nie odpowiada. Moglbym to zrobic w dwoch zdaniach : ROOS jest to firma wymagajaca w ktorej daja sobie rade naprawde dobrzy kierowcy - narzekaja ci ktorzy narzekanie traktuja jako hobby , albo poprostu maja we krwi.Jest tez druga grupa opluwajaca ROOS-a , to sa tacy ktorzy niedawno zwolnili sie z ROOS-a , w nowych firmach jest przez pierwsze tygodnie ech i ach czyli zachwyt. Narzekac zaczna kilku misiecach i sami dojda do tego wniosku ze ROOS to jednak nie byla taka zla firma ( znam takich wielu ), i gdyyby nie forma rozstania sie z ROOSem (z tzw. hukiem) to najchetniej wrocili by z podkulonym ogonem. Co jeszcze zadecytowalo o tym ze odnosze sie do tych negatywnych opini , a mianowicie to ze nie slyszalem jeszcze o drugiej takiej firmie jak ROOS ktora pomagala by swoim pracownikom majacych problemy ze wzledu na proglemy zdrowotne.Od ponad potorej roku jezdze tyko po szpitalach , ale mam nadzieje ze te maje podroze sie juz skoncza , bo jestem juz po przeszczepie i wracam do zdrowia.Przez ten okres niezdolnosci do pracy otrzymalem wielokrotnie pomoc finansowa za ktora chciabym firmie ROOS w imieniu swoim i swojej rodziniy SERDECZNIE PODZIEKOWAC. Pozdrawiam Darek K. z Zielonej G. PS.Do mlodych ktorym wydaje sie ze beda zawsze zdrowi - Juz jutro moze okozac sie ze musza wyladowac na sole operacyjnym a wiec niech nie kozacza. Widzialem w szpitalach mnostwo mlodych bardzo chorych ludzi, ktorzy zadawali sobie tylko jedno pytanie : dlaczego to wlasnie oni choruja.?

Połczyn
@Darek z Z.G.

Co ty za bzdury wypisujesz ? Z hukiem owszem, ale to kierowcy sami się zwalniają.

Andrzej Nowy wpis

Pracuję jakiś czas w firmie przyszedłem na świeżaka początki nie były łatwe, ale zasady panujące na firmach szybko wchodzą w nawyk. Niestety o ile ciężarówki można powiedzieć są w miarę klima postojowa przydała by się latem lub kilka więcej przycisków do sterowania przyrządami z pozycji łóżka. Ciężarówki niestety nie są przypisane do kierowcy za to minus, ogromnym minusem są cysterny oraz kontenery które lata świetności mają za sobą straszą wyglądem wstyd czasem na załadunek/rozładunek pojechać. Dojazdy nie należą do najprzyjemniejszych czekanie na zmianę kierowców jest uciążliwe szczególnie zimą i w deszczowe dni... Co do kasy to podwyżek nie ma bliżej obniżek, brak premi motywacyjnych za ecodrive też ciężko dostać. Opina raczej negatywna rozglądam się za innym miejscem pracy lecz na tą chwilę potrzebuje stabilności co jako takie w roosie jest, wypłata przed 10 punktualnie. Porównując inne oferty to bez adr płacą więcej firmy w takim wypadku też są mniej rygorystyczne. Wypłata zależna od kursu euro wychodzi coś około 430 więc trochę blado. Z dispo da się dogadać, lecz czasem padają dziwne pytania o spóźnienia mimo informacji o opóźnieniu spowodowanym korkami. Jest problem telefon i pomoc zawsze jest chociaż zdarzyło się kilka razy że samemu trzeba było sobie poradzić. (usunięte przez administratora) Ps. Mimo wielu minusów jeśli ktoś na górze wziął by się w garść to dało by się ogarnąć wszystko lepiej kierowcy są filarem firmy powinno się o nich dbać chęci do pracy odchodzą jak się spojrzy czasem na przysłowiowy pasek oraz jak się pomyśli ile czasu spędza się w kabinie bo za domem

Nowy wpis

@Andrzej

Dziękujemy za merytoryczną i rzetelną wypowiedz. Minusy są jak w każdej organizacji, ale nie ukrywamy ich. Podczas pierwszej rozmowy telefonicznej jak i na pierwszym szkoleniu opowiadamy o nich. Za każdym razem dokładamy wiele starań żeby ich nie było. Za wszystkie pomysły, które pomogą nam usprawnić proces będziemy wdzięczni, dodatkowo żeby umilić Wam opisane minusy na każdy wyjazd otrzymujecie na koszt pracodawcy ciepły posiłek, a na zjazd śniadanie w postaci smacznych bułek. Dodatkowo od marca wprowadziliśmy premie za załadunki i rozładunki na wybranych zakładach w Belgii i Holandii, gdzie wymagany jest tzw. test językowy co poprawi Wam dniówkę.

Kandydatka

@Pracodawca Witam serdecznie. Czy rekrutują Państwo obecnie pracowników administracyjnych na pełen etat bądź część etatu?

@Kandydatka

Dzień dobry, w chwili obecnej tylko Kierowca.

@ROOS SPEDITION SP. Z O.O.

Witam, jeśli o pracę kierowcy chodzi to w tym ogłoszeniu które jest teraz dostępne zauważyłam przedział do 22 000 brutto w zależności od systemu. Nie wiem o który konkretnie chodzi. można się do tego dowiedzieć? chce się zorientować nim partnerowi sugestie wyśle

Nowy wpis

dzień dobry, zachęcam do kontaktu 33 506 62 24

Witam. możecie napisać wprost jak będzie płatna pierwsza trasa / pierwszy miesiąc pracy kierowcy bez doświadczenia? piszą, że można pojechać na pełnopłatną podwójną obsadę z doświadczonym kierowcą. Interesują mnie zarobki na rękę z takiej trasy

Dzień dobry, w systemie 4/1, 29 dni w pracy wynagrodzenie jakie dostanie kierowca bez stażu to 12222 netto. Zachęcam do kontaktu.

Roksana

Witam, do teraz nie padła jasna odpowiedź co do tego czy doświadczenie jest faktycznie potrzebne a jeśli tak to ile? A co przy tym z zatrudnianiem kobiet? Czy mogą swobodnie jeździć? Wykonuje się jakieś funkcje, gdzie trzeba cos dźwigać i tym podobne?

@Roksana

Dzień dobry, doświadczenie nie jest przeszkodą. Dostaniesz opiekuna, który nauczy Cię wszystkiego. Zatrudnienie kobiet przez firmę również nie jest problemem, informujemy o funkcjach które mogą być przeszkodą np. dekiel\pokrywa cysterny waży około 25 kg, w zależności od produktu waga węża też może być problemem. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu, odpowiemy na wszystkie pytania :)

Ksenia
@ROOS SPEDITION SP. Z O.O.

I ile czasu takie przyuczenie przez opiekunka może zabierać? To już jest realizowane na normalnym zatrudnieniu czy jednak na jakimś okresie próbnym? Liczba godzin oraz stawka za nie mnie ciekawi. Jeśli już występują podwyżki to równe dla wszystkich?

@Ksenia

Przeważnie przyuczenie trwa do czterech tygodni wszystko zależy od ucznia :) Pracownik od pierwszego dnia jest zatrudniony na umowę o pracę, stawka zgodna z ogłoszeniem https://www.pracuj.pl/praca/kierowca-w-transporcie-miedzynarodowym-na-cysterny-chemiczne-bielsko-biala-generala-stanislawa-maczka-9,oferta,1003081821

Rozmowę kwalifikacyjną w ROOS SPEDITION SP. Z O.O. masz już za sobą? Jak oceniasz konieczność przygotowania się do spotkania? Czy pracodawca zwraca szczególną uwagę na konkretne aspekty profilu kandydata na stanowisko Kierowca w Transporcie Międzynarodowym na cysterny chemiczne?

Jakie warunki pracy są w ROOS SPEDITION SP. Z O.O.? Czy jest szatnia i/lub stołówka pracownicza? Czy organizowany jest dojazd do pracy dla osoby pracującej na stanowisku Kierowca c?

WDP

ROOS na tle podobnej konkurencji to naprawdę dobra firma. Sam kierowca ma ograniczoną biurokrację do minimum, po załadunku wystarczy napisać na telefonie służbowym wagę produktu i tyle, można jechać. Ciągniki są dobrze wyposażone, złączki nie latają po kabinie bo jest specjalny schowek zamontowany na ramie, naczepy do tanich nie należą, złączę powietrzne jest na dole, nie trzeba biegać ze szlauch na górę by nabić ciśnienie. Kasa przelewana jest zawszę do 10 ale częściej już na koncie potrafi być i 5/6. W biurze nikt nie zwraca się do siebie na "per Pani/Pan" zawszę po imieniu dzięki temu nie ma sztucznej, sztywnej atmosfery. Z urlopami i wyjazdami zawszę idzie się dogadać. W samej już trasie jak wie co się robi to też jest spokój. Częste załadunki są na BASF Ludwigshafen i stamtąd lata się już najczęściej na Francje.

@WDP

Bardzo dziękujemy za przesłaną opinię oraz poświęcony czas na zostawienie komentarza :))

Roxi

czyli prócz dyspozytora na jakim stanowisku mogą się zatrudnić jeszcze kobiety? Rozumiem z tej poprzedniej odpowiedzi, że na cysternie może być nawet komuś ciężko, tak? jaka jest mimo wszystko struktura firmy, jakie stanowiska są dostępne? na razie widzę tylko ogłoszenie za kolko

@pio

@@pio

Cześć, wiem ze było napisane, że kasa zależy właśnie od doświadczenia i ogólnie samej trasy, ale wiecie czy teraz biorą ludzi bez niego? Ja akurat w międzynarodówce go nie mam, a jak patrzyłem po ofertach to było napisane, że jakieś doświadczenie jednak trzeba mieć. Jakiś minimum rok czy ile?

Dzień dobry, prosimy o kontakt 335066211

Yosyp Vasylyk

@Yosyp Vasylyk

Aktualność

Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą i liczne opinie.
sprzeczne z polskim prawem będą niezwłocznie usuwane przez Administratora.

Zapoznaj się z naszymi ofertami pracy i aplikuj:
www: https://pracodawcy.pracuj.pl/company/20086915
Telefon: 33 506 62 11
email: biuro@roos.com.pl
Józia

Witam, jak tutaj wygląda sprawa podwyżek teraz? zauważyłam, że ze dwa lata temu ktoś pisał o swoim ośmioletnim stażu i braku podwyżek, także niedawno ktoś inny zadeklarował trzy lata swojej pracy, wiec stało się to dla mnie zastanawiające. Czy starsi pracownicy otrzymują może jakiś inny przywilej z tego tytułu?

@Józia

Dzień dobry, dziękujemy za pytanie. Wynagrodzenie kierowcy różni się w zależności od stażu pracy jak i długości trasy. Jeżeli jesteś zainteresowany pracą to zapraszamy, zadzwoń 33 5066211 lub odwiedź zakładkę kariera.

Józek

Jestem zadowolony z współpracy z firma roos. Jest ok. Przepracowałem 13 lat i nie mam żadnych zastrzezen. Wybacza błędy.

@Józek

Bardzo dziękujemy za miłe słowa!

Oki

Czyli szkoleń brak? tak ktoś przynajmniej pisał mając 3-letnie doświadczenie… a gdybym ja jednak go potrzebował to mogę wziąć udział? W ofercie z teraz piszą tez o kursach i ciekaw byłem jakichś certyfikatów, wpadają jakieś może? i co ze świętami? Wypatrzyłem w opisie paczki, a premie kiedyś tez wprowadza?

Jak często w ROOS SPEDITION SP. Z O.O. odbywają się szkolenia pracownicze? W ogłoszeniu, które umieścili 24 lipca na Pracuj.pl, obiecują bogaty rozwój.

Szkolenie

Pracuję już trzeci rok. Nie pamiętam by było jakieś szkolenie ale zamiast szkolenia dostajesz papier do podpisania że byłeś szkolony:)

Bogdzio

Pracuję w Roos już 10 lat. Przedtem w ciągu trzech lat zmieniłem siedem firm, a Roos była ósmą. Jest demokracja i każdy pracuje tam gdzie chce. Pozdrawiam wszystkich Rosiaków.

Kinia

Nie rozumiem, w jaki sposób niby słuchają prywatnych rozmów? Przecież ze służbowego raczej nikt tak nie korzysta. Serio taki dział istnieje? Za co niby zwalniają ludzi?

Magdalena

Witajcie, mój mąż jest zainteresowany rekrutacją na kierowcę międzynarodowego. Pytanko tylko takie, na jakie kraje jeździcie? Na długi czas jedzie się w jedną trasę? I czy auta są w dobrym stanie?

Czy pracodawca ROOS SPEDITION SP. Z O.O. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Motywuje jak najbardziej, ale do odejścia z firmy. Po "nowym ładzie" i "pakiecie mobilnym" nikt nie wie kiedy będzie dostawał i ile będzie czekał za swoimi pieniędzmi.

@Adam

hej, zastanawiam się jak do teraz ten temat został tu wyklarowany. Czy kierowcy już mniej więcej wiedzą co i jak? W jaki sposób rozliczenie wygląda i czy jest jakiś plan na kolejny rok?

Blady

Pracuję tu 8 lat, bark podwyżek spowodowało że Polskie firmy płacą już więcej niż ROOS. Uciążliwy jest dojazd do pracy, najpierw osobówką potem kilkanaście godzin ciasnym busem przystosowanym do przewozu dzieci do szkół, potem sterczysz na placu od 7 rano i czekasz na auto czasem cały dzień. Potem przejmujesz auto i bez pauzy jedziesz się ładować lub zwalić. Wyjazdy do pracy w czwartki, zjazdy do domu w piątki czyli w sobote jesteś w PL. Za każdym razem inne auto, przez ostatnie dwa lata zatrudnili dużo ukraińców i białorusinów, spora ich część nie zna języka obcego i nie na każdy zakład jest taki kierowca wpuszczany więc dzwonią do tych którzy spikają lub szprechają by załadowali siebie i jego ale żadnej premii za to nie ma. Ładujesz czyjeś auto za frii. Kręcą z premiami, warunki są takie by ich nie dostać lub dostać tylko część więc jeśli chcesz się tu zatrudnić to lepiej nie licz na nie.

Zostaw merytoryczną opinię o ROOS SPEDITION SP. Z O.O. - Cieszyn

• Jak się pracuje w ROOS SPEDITION SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy ROOS SPEDITION SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ROOS SPEDITION SP. Z O.O.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 4 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ROOS SPEDITION SP. Z O.O.