Opinie o MPK Kraków w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy MPK Kraków. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w MPK Kraków o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Przewóz osób miejski i podmiejski

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MPK Kraków w Kraków

Rozkład jazdy 113 !

Nie wiem kto zatwierdził taki rozkłaď . Na 12 godzinę nie dojadę do pracy z ul Centralnej biorąc pod uwagę że odjazd ma o 11:45 do Węgu.

Madelain

Litości z tą klimatyzacją,15 stopni na zewnatrz a klimatyzacja na maksa w tramwaju 52,wieje po nogach i to nie tylko moje odczucie,czy tu pracuja normalni ludzie????kto tym zarządza????

janek

rasism kierowcy łysego linii 172 z Bronowic do huty ok 13.00 linia pr 759 przystanek olsza na umyślne zablokowanie możności otwarcia drzwi autobusu i zamknięcie mi przed nosem używania apek czy grup przestępczych współpracuje z rasistą z autobusu

Euzebiusz

Witam. Czy obecny lub były kierowca może dać znać jak wygląda obecnie praca w MPK Kraków? Widzę że potrzeba kierowców a wynagrodzenie od 4800zł netto. Jak to wygląda w rzeczywistości? Jak zarobki i atmosfera w praccy?

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
logo firmy KIEROWCA KRAJOWY KAT. C+E
Czatolin
A&Z Transport - Logistyka Sp. z o.o.
Zbynio Płaszów

Ja to pracuje już 6 lat jako kierowca będę sie juz zwalniał znalazłem prace bliżej domu i za lepsze pieniądze jako magazynier myślę że będę zadowolony mam dość tego stresu.

sddf

motorniczy umyślnie zamachował specjalnie przed przystankiem Grzegórzeckim na polecenie morderców i sadystyw i nazistów z apki hakera lub sam mając me dane osobowe skargi nie działają bron dla ludzi a (usunięte przez administratora) do piachu ok 12.00

Magkoz

Klimatyzacja w tramwajach,jakaś porażka,albo lodowato,że człowiek wysiada skostnialy i za chwile przeziębiony,kiedys specjalnie miałam termometr i bylo 16stopni!!!!albo jej brak(w taki upal jak dziś)ale komunikat idzie,włączona klimatyzacja….dramat

k

Wysłałem CV na motorniczego. Kiedy odbędą się rozmowy kwalifikacyjne na najbliższy kurs?

Ona

Czy jest różnica na jakiej zajezdni jesteś zatrudniony jeśli chodzi o zarobki. Mam ofertę na Płaszów i nie wiem jakie są zasady

XOXO
@Ona

Na Płaszowie (usunięte przez administratora) Autobusy najgorsze z trzech zajezdni. Złom, złom i jeszcze raz złom. Jeśli chodzi o zarobki, to na wszystkich zajezdniach nieadekwatne do wykonywanej pracy (za niskie oczywiście). Ale za to Płaszów przoduje w raportach i potrąceniach premii, np. za rozpięty górny guzik u koszuli.

Krystiano

Witam W niedalekiej przyszłości zainteresowany jestem pracą jako motorniczy tramwaju Chciałem spytać jak wygląda grafik motorniczego Czy jest ustalany na bieżąco z dnia na dzień czy jest ustalany na miesiąc? Byłbym wdzięczny za pokazanie przykładowego rozkładu

@Krystiano

Zapraszamy na cotygodniowy dyżur lub kontakt telefoniczny

@Kadry MPK

Witam Czy można by pokazać taki przykładowy grafik żeby wiedzieć mniej więcej jak to wygląda?

@Kadry MPK

Chciałbym ogólnie uzyskać jakieś informacje na temat pracy motorniczego

Kadry MPK prawdziwe
@Krystiano

Grafik jest ustalany w zależności od tego czy pracujesz na rano, popołudniu czy na dwurazówki. Jeśli na rano, to między godziną 18:00, a 21:30 będziesz poinformowany o służbie na dzień nastepny. Jeśli na popołudniu, to w tym samym dniu w godzinach 5:30 do 7:45 dowiesz się o swojej pracy. Jeśli na dwurazówki, to spodziewaj się telefonu do 2 dwóch godzin przed rozpoczęciem pracy, najczęściej ok. 3:30 w nocy.

R

40min czekania, potem trasa która normalnymi środkami transportu zajmuje 20min, trwa prawie całą godzinę. Kierowca umie zamiast jeździć to tylko trąbi bez większego powodu i pomimo spóźnienia w (usunięte przez administratora) czeka na przystanku wyjątkowo długo zupełnie nie jak MPK co odjeżdżają przeważnie po 5s. Nie polecam 159 MC315 17.07.2023

ergerg
@R

Tak samo z klimatyzacją, czy są jakieś normy? Jaka jest temperatura.

Pasazer

Linia 164 wiecznie spóźniona to jest chore żeby autobus nawet nie przyjeżdżał, miał być 12.15 jest 12.30 dalej go nie ma nie polecam krakowskiej komunikacji jeśli ktoś się zachwyca ta komunikacja to chyba nie był w innych krajach jak to wygląda. Nie pozdrawiam

Jak sytuacja wygląda na magazynie? Jest oferta na ich stronie, myślę czy nie podesłać maila. Nie wspominają tam na jaką umowę zatrudniają, mam nadzieje że nie tylko zlecenie? Na ile zmian jest praca? I są niby świadczenia dodatkowe, czy w ich skład wchodzą też premie uznaniowe? Wypłacane są co miesiąc czy kwartalnie?

Niepolomice

Na (usunięte przez administratora)wam ten rozkład do 211 jak to punktualnie nigdy nie jeździ a czasem w ogóle nie przyjeżdża ?

Ada
@Niepolomice

Autobusy i tramwaje możemy śledzić online.

Czy w najbliższej przyszłości jest planowany jakiś kurs na motorniczego?

@Kandydat

Oczywiście. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Mpk Kraków to jest dno

Dzisiejszy reportaż programu Uwaga TVN pokazuje prawdziwe oblicze krakowskiego Mpk. Marek Gancarczyk rzecznik tej żałosnej spółki bezczelnie pytał się ,, co mówią kierowcy, którzy zabierają?". Dlaczego się pytał? Ponieważ tym kierowcom, którzy zabrali niepełnosprawnego mimo wewnętrznego zakazu zarządu, chce (usunięte przez administratora)100%premii lub zabrać 75 godzin pracy w przypadku ajentów. Do czego to doszło, żeby zdjęcie pasażera wisiało na dyspozytorniach Mpk z podpisem: ,,TEGO NIE ZABIERAMY!!!" Zarząd Mpk do natychmiastowej dymisji. Mieszkańcy Krakowa i Wieliczki nie chcą mieć takiego przewoźnika.

Dlaczego po załatwienia wszystkich formalności, rozmowie kwalifikacyjnej i badaniach lekarskich na Brożka, za które trzeba zapłacić z własnej kieszeni, kontakt z wami się urywa? Nie dzwonicie, pomimo zapewnień o telefonie w ciągu trzech dni od badań lekarskich. Gdy ja dzwonię również nie odbieracie. Wydaje mi się, że chodziło o wyłudzenie kasy za badania lekarskie w ZUM Brożka, które należy do MPK.

@Kandydat

Miałem dokładnie identyczną sytuację. No ale co się dziwić. Swoich muszą wepchać. Tylko po co ta cała szopka? Zapłaciłem za badania, pojechałem do UM po PK, wszystko dopięte na ostatni guzik.. i co? Nic.. Zero kontaktu. Minęło kilka miesięcy.. I wczoraj dzwonią z zajezdni czy nie jestem zainteresowany kursem i pracą? No chyba żarty...

Pracownik 10 lat

Dzisiaj czytałem artykuł na temat MPK na podstawie opinii z tego forum. Takie głupoty wypisują, że muszę zareagować. Praca jak praca, pieniądze zawsze na czas, czasu pracy pilnują, wczasy i dzieci na kolenie prawie za darmo. Inspektorzy w większości normalni. Dostaję na rękę 5.5 plus nadgodziny. Kto chce idzie na ajenta dostaje teraz na rękę ma 9.0 ale 210h nie ma socjalu. Kary zmniejszyli max 500 zł, ja dwa lata temu 200 zł zapłaciłem. Kierownik 2 zdarzenia "zapomniał" :)

Bimba
@Pracownik 10 lat

Jakie są stawki za godzine po ostatnich podwyżka na umowie i własnej działalności? Możesz napisać coś więcej o pracy jako ajent?

Mordek
@Pracownik 10 lat

5.5 tyś bierzesz? Jakim cudem? Przecież to jest wyssane z palca. Wszyscy kręcą się przy 4 tysiącach i taka jest prawda. Ale z tymi 5,5 to ładnie odleciałes. Gdyby tyle było to nie brakowaloby kierowców. Zastanawiam się tylko po co podajesz takie kwoty z kosmosu.

Pracownik 10 lat
@Mordek

5,5 to było przed podwyżką - teraz to już będzie w okolicy 6

akar
@Pracownik 10 lat

Totalne brednie żeby dostać 6000 zł netto na rękę bez nadgodzin trzeba zarabiać 8500 brutto Przy 168 godzinach ( 2008 h w roku : 12 miesięcy = 167. 3 ) żeby zarobić 8500 brutto trzeba by mieć stawkę 40 zl/ za 1h +30% premii = 8700 brutto nawet w kategorii 7 ( najwyższa ) stawka brutto wynosi poniżej 40 zl a tam pracuje niewielu pracowników. Najwięcej pracowników jest w 4 kategorii a nawet w 5 maksymalne stawki to 25 zł brutto.

Pan

Pracownik 10 lat daj już spokój bo zgaszono Cię tu jak peta

Jacek
@Pracownik 10 lat

Ile godzin pracujesz, że masz 5,5 na rękę? Przy czystych godzinach nie jest to możliwe

@Pracownik 10 lat

Dziękujemy za komentarz :)

Xxx

Ok

Xxx
@Jacek

Jeżeli z wysługa to możliwe :)

Emeryt mpk
@Pracownik 10 lat

Ale koleś piszesz bzdury 5.5 to może masz brutto a ile na rękę ?? Chyba że jesteś Wzorowym pracownikiem i nie masz kar !!!

ajent
@Pracownik 10 lat

Nie jesteś ajentem to się nie wypowiadaj w sprawie ajentów , każda kara w mpk krakow do podważaenia w sądzie pracy ,administracyjnym , wczasy dla dzieci ,paczki to fundusz socjalny, ale takich tumanów przyjmują ,że myślą ,że im firma coś funduje i na tym bazują co znaczy inspektor normalni zgodne z prawem lub nie tak powinni oceniac 9000 tys na reke to kwota netto jak to obliczyles bo watpie w Twoja znajomość ksiegową lub podatkową ,pracuj następnę 10 lat i wychwalaj totalny wyzysk zgodny z prawem , pewnie jesteś czlonkiem zwiazkow zawodowych ,ktorzy nie widza lamania prawa w mpk krakow .

krakowmoment

spieszę się do pracy tramwaj przyjeżdża o 2min za szybko, biegnę jak szybko mogę drzwi nie zamknęły się do końca klikam przycisk drzwi zamykają się a trawaj odjeżdża 2 MINUTY PRZED PLANOWANYM odjazdem to burak kierujący nie może już 2sekund poczekać jak i tak jest 2min przed czasem? co to za nie trzymanie się rozkładów ŻAŁOSNE

Janittek

Powiem tak autobus 123 to coś niewiarygodnego nie raz można czekać aż po 40minut w dniu robocze powinni coś z tym zrobić

Misiek
@Janittek

"Miasto" ustala z jaką częstotliwością mają kursować autobusy.

Zostaw merytoryczną opinię o MPK Kraków - Kraków

• Jak się pracuje w MPK Kraków?

Zobacz opinie na temat firmy MPK Kraków tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 118.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MPK Kraków?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 64, z czego 7 to opinie pozytywne, 43 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MPK Kraków?

Kandydaci do pracy w MPK Kraków napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MPK Kraków
3.2/5 Na podstawie 324 ocen.
  • św.wawrzyńca 13
    31-060 Kraków