Opinie o whitepress.pl - WhitePress sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Whitepress Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Whitepress Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Marketing, reklama i PR - działalności agencji reklamowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Whitepress Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Trafiłam na rozmowę z ogłoszenia, szybko się okazało, że moje kwalifikacje kierowały mnie na stanowisko dziennikarza/copywritera. Zostałam gorąco zachęcona zatem do rejestracji na platformie tej firmy, co szybko potem zrobiłam. Po kilku dniach otrzymałam potwierdzenie podpisania umowy o przeniesienie praw autorskich. Wszystko szło dobrze dopóki po wypełnieniu danych dotyczących doświadczenia na profilu nie okazało się, że przyszła mi wiadomość, że mój nowo utworzony profil nie został zawieszony z powodu niewystarczającego doświadczenia. Może niech tak zatem owa firma, zamiast zawracać głowę ludziom i obiecując im świetne warunki współpracy, zastrzega sobie w ogłoszeniach, że poszukuje DOŚWIADCZONYCH kandydatów do współpracy zdalnej? A tak to straciłam niepotrzebnie swój czas (i jednak te parę złotych na przesłanie umowy) angażując się w coś, co nie mogło się spełnić. Nie polecam.

Serio? To ile oferują i jaka umowa jest podstawą współpracy? Jak oceniasz nakład pracy i czasu w stosunku do płacy?

Byłem użytkownikiem WP, i co zauważyłem... Ilość zleceń jest porażająco mała, a kiedy piszesz do redakcji, że jesteś chętny na teksty, nigdy ich nie ma... Nie wiem, czy mają swoich ulubieńców, którym teksty podsyłają regularnie, nadmienię, że byłem użytkownikiem Premium. Często było tak, że przez trzy miesiące nie dostawałem żadnych tematów do napisania, więc jeśli ktoś chce zarobić 500zł przez cały rok, to polecam. Jeśli ktoś poważnie traktuje pracownika, to nie jest WP. Do tego wszystkie teksty, które są napisane dla WP, przechodzą na własność firmy i nie można wykorzystać ich w oficjalnym portfolio (no, chyba że zrobisz u nich...), ale jeśli zrezygnujesz ze współpracy - tracisz wszystkie teksty napisane dla nich. Brak zleceń i przejmowanie na wyłączność tekstów, to zniechęca najbardziej. Do tego próg 100zł... Miałem przez długi czas 90zł i nie mogłem wypłacić, chociaż nie dostawałem zleceń przez kilka miesięcy...

Lilka
@Michał

Tak, tak to wygląda, że redakcja ma swoich ulubieńców. Swego czasu byłam jedna z ulubionych Copy. Niestety zmieniła się osoba przydzielająca zlecenia i nie spodobał się jej jeden mój tekst. Za to zostałam znacznie ukarana. Zamiast 3-4 tysięcy miesięcznie, obecnie zarabiam 500 zł miesięcznie. Teraz już mi to obojętne ale na samym początku było to bardzo bolesne. Drugą sprawą są stawki. Na pewno od 2019 roku nie zostały zmienione - mam tutaj na myśli kwoty 30, 40, 90, 160 zł za artykuły, przydzielane przez redakcję.

Jaka atmosfera jest między działami w Whitepress Sp. z o.o.?

Lolka
@Zosia

Ta impreza co jest raz do roku, to jest tylko dla pracowników? Chodzi mi czy można swoją 'drugą połówkę' zabrać?

asdf Nowy wpis

Od czego będzie zależne wynagrodzenie Specjalisty ds. obsługi klienta digitalowego? W ogłoszeniu jest napisane, że wynagrodzenie na umowie o pracę wyniesie od 4 do 5 tys. zastanawiam się czy od razu można mieć zapewniony ten górny próg?

Mu Nowy wpis
@asdf

Od doświadczenia na podobnym stanowisku w tej branży.

Emma Nowy wpis
@Mu

W przypadku tego dla nie liczy się to ilu klientów obsłużysz tylko to jak duży w zasadzie masz staż przy tym wszystkim? Nigdy nie pełniłam takiej funkcji a 1000 zł brutto piechotą nie chodzi. po jakim czasie udaje się zatem dostać podwyżkę?

Andrzej Kieczko

Witam wszystkich, czy ma ktoś może informację o obecnych stawkach za napisanie tekstów? Jestem zainteresowany współpracą z Whitepress w charakterze copywritera, ale nigdzie informacji o stawkach znaleźć nie mogę. Jeśli mamy w gronie opiniodawców kogoś kto pisze dla nich teksty - prośba o nakierowanie mnie na właściwy tor :) Ile można zyskać za 1000 zzs PL i ENG?

Lilka Nowy wpis
@Andrzej Kieczko

Stawki to są: -30 zł za tekst 2500 zzs -40 zł za tekst 3500 zzs -90 zł za tekst 6000 zzs (ale takie są rzadko). Ogólnie tak miesięcznie wpada od 5 do 20 zleceń na teksty od redakcji.

W ofercie dla specjalisty ds. obsługi klienta digitalowego jest napisane, że oferuje się szkolenia i udział w wielu konferencjach branżowych. O jakich przykładowych mowa? one są organizowane w trakcie godzin samej pracy? Trzeba to nadrobić?

Zosia

WhitePress oferuje szkolenia wewnątrz działowe, które trwają w czasie pracy. Dodatkowo każdy pracownik ma budżet szkoleniowy do wykorzystania według uznania jeżeli jest to związane z rozwojem na danym stanowisku. Do tego dochodzi udział w konferencjach branżowych związanych z content marketingiem i SEO. Co dokładnie Cię interesuje?

Cześć! Czy do firmy są zatrudniane osoby z niepełnosprawnością? Czy wtedy jest akceptowany czas pracy 7h oraz 10 dni dodatkowego urlopu? Pozdrawiam :)

Mu
@Piotr

Jeżeli jest pracownik z orzeczeniem niepełnosprawności, to jej przysługuje dodatkowy urlop i 7 godzin pracy i jak najbardziej jest to respektowane.

Firma Whitepress Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko New Business Specialist with German. Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.

Był tu ktoś może na stażu? jestem teraz w zakładce z karierą i w zasadzie do niego tam teraz zapraszają. Będę słać maila na ten wskazany adres mailowy, zastanawiam się tylko po jakim średnio czasie mi odpowiedzą? Piszecie jakiś list motywacyjny czy jednak samo CV starczy?

Czy to ma być staż płatny czy praktyka studencka? Jeżeli staż, to zapraszamy do śledzenia ogłoszeń, gdzie szukamy na stanowiska juniorskie. Jeżeli praktyka, to zależy jaki kierunek studiów, jakie wymagania, znajomość języków itp. Wyślij CV na wskazany adres. Zobaczymy.

Witajcie. :) zastanawiają mnie te dwa aktualne ogłoszenia z takiego portalu. dla specjalisty od SEO podano widełki od 10 do 20 tys. a czemu nie ma ich wpisanych w przypadku Digital Sales Managera? Chociażby poglądowo? Dodatkowo te nabory są ze względu na rozwój teraz?

Czy braliście udział w rekrutacji na stanowisko Specjalista ds. Obsługi Klienta w Whitepress Sp. z o.o.? Jak wyglądało spotkanie z przedstawicielem firmy?

KRopka

Rozmowę rekrutacyjną przeprowadza manager tego działu i jest w pełni merytoryczna. Z ogłoszenia mało można wysnioskować, ale na spotkaniu już dużo informacji jest powiedzianych. Więc jak masz zajawkę na nowiski technologiczne i nie boisz się rozmawiać z ludźmi to aplikuj!

@KRopka

Tzn o co pyta? Jeśli moje pytanie jest jakoś problematyczne to sorki, ale naprawdę chciałbym się czegoś dowiedzieć o tej pracy. Tak, żeby móc się przygotować, jak już wyślę papiery. W ogóle to dużo ludzi dostaje odpowiedź? Wszystkim odpisują?

Zniesmaczony

Firma z pozoru wydaje się być fajna, a ich SM pokazują jaka to nie jest sielankowa firma. Może i firma sama w sobie jest fajna, ale żeby się tam dostać trzeba wpierw przejść przez rekrutację... No i tu pojawiają się schodki... Nie wiem ile osób pracuje w dziale HR, ale ta Pani z którą miałem szczerą nie przyjemność odbywać rozmowę szczerze mnie zniechęciła do pracy. Od początku jasno dawała mi do zrozumienia że moje CV i umiejętności są dla niej mniej ważne niż to że jestem mężczyzną a ona wolała by kobietę. Od początku miałem wrażenie że starała się mnie zniechęcić do tej pracy (co się jej udało). Nie polecam tam aplikować jeśli jesteś mężczyzną. Ps. Dodam tylko że od mojej rezygnacji ze stanowiska, ogłoszenie nadal wisi i jest regularnie odświeżane, co chyba znaczy albo o braku zainteresowanych albo o tym że wszyscy są z góry odrzucani przez ową "panią" rekruterkę. Ogółem odczucia mam gorsze niż po wizycie u lekarza na NFZ

Dział HR
@Zniesmaczony

Naturalną koleją rzeczy jest rozmowa rekrutacyjna, aby sprawdzić czy kandydat jest odpowiedni na dane stanowisko i aby go zatrudnić. Jednak wszyscy są traktowani na równi, z szacunkiem a doświadczenie oraz zaangażowanie kandydata są dla nas najważniejsze. Dlatego stwierdzenie, że wolimy kobietę na któreś stanowisko nie jest prawdą. Jest nam bardzo przykro, że mógł się Pan tak poczuć. Dla nas nie ma znaczenia płeć, wiek, skąd kto pochodzi, tylko co dana osoba może wnieść do firmy. Dla nas ważny jest człowiek, jego historia. W WhitePress pracuje ponad 170 osób i patrząc na podział, to kobiet i mężczyzn jest po równo. Zespoły są wymieszane, działamy partnersko z naszymi pracownikami. Każda ze stron ma oczekiwania, ale każda też coś daje od siebie. Jesteśmy otwarci na nowe osoby, więc mamy nadzieję, że jeżeli nie będzie Pan rekrutował do nas ponownie, to znajdzie Pan swoją odpowiednią ścieżkę kariery. Życzymy udanego dnia!

Olek
@Dział HR

Przecież właśnie napisał, że wasza rekruterka powiedziała mu, że "woli kobietę", więc niech pan nie mydli oczu, panie "Dział HR" i nie robi z człowieka (usunięte przez administratora).

Dział HR
@Olek

proszę wybaczyć, ale nikt nie zapisał jasno, że tak było powiedziane. Może to było źle zinterpretowane, ale nigdy płeć dla nas nie jest kluczem wyboru. Więc musiało tu nastąpić nieporozumienie.

Może podczas pracy przy kontencie byłoby lepiej? Jest oferta na stanowisko juniorskie, myślę nad nią. O Selsie widzę, że pisali cos o jakimś fatalnym traktowaniu, nie wiem do teraz o co konkretnie chodziło ale czy to oznacza, że tylko na jednym dziale tak jest czy jednak wszędzie, jeśli już? liczę ze będę ściągać te 5000 zł z górnych widełek, pytanie jak to zrobić? Trudno jest?

Szalona

Whitepress to rak, ma 40 $ prowizje od transakcji........ ma w (usunięte przez administratora) ludzi i pracowników....... tam się liczy kasa,,,,,,,, Jak nie zarabiasz dla firmy to mają cię w (usunięte przez administratora).....Dobrze żę konkurencja... rozumie że trzeba ludzi szanować linkhouse

Mimo wszystko trudno zrozumieć, nie spędzając choćby dnia, jako pracownik firmy. Może Ty wyjaśnisz, na czym polega to fatalne, według koleżanki, traktowanie pracowników? Z pośród jakich form zatrudnienia można korzystać i jak ludzie są opłacani za swoją pracę?

Ulubienica

Jestem byłym pracownikiem WhitePress więc doskonale wiem jak wygląda FATALNE traktowanie pracownika.

W benefitach podają, że jest opcja pracy zdalnej. Ale czy to dotyczy wszystkich? Bo jak patrzę na ofertę SEO Sales Specialist to nie widzę takiej opcji. A jak na stałe nie ma to czy istnieje chociaż coś takiego, żeby raz w miesiącu awaryjnie można było tak pracować? Albo hybryda? Stacjonarnie mi średnio pasuje.

Zosia

Hej, jest możliwa okazjonalna praca zdalna, jeżeli sytuacja będzie wymagać tego. Więc średni 2 dni w miesiącu można zdalnie.

@Zosia

Okazjonalna tylko, jeśli sytuacja tego wymaga? Znaczy trzeba mieć jakieś usprawiedliwienie? Ciekawe, jakie są dopuszczalne. Myślałem, że trochę inaczej to wygląda, kiedy przeczytałem o tej opcji. A są jakieś inne podobne stanowiska, na których mógłbym pracować tylko na home office? Nie ukrywam, że lokalizacja nie do końca mi pasuje.

Jako New Business Specialist with German ktoś z Państwa tutaj pracował i może coś powiedzieć o warunkach zatrudnienia? Widziałem w ogłoszeniu, że wymagają konkretnego poziomu języka. Pytanie czy po prostu sprawdzają znajomość czy może trzeba certyfikaty im pokazać? Bo to problem by był troszkę.

Hej, najważniejsza jest znajomość języka, więc na rozmowie rekrutacyjnej można sprawdzić ten poziom :) A certyfikat masz, to też fajnie.

W firmie funkcjonują dwie platformy: WhitePress i GoodContent. Pierwsza jest tylko dla osób doświadczonych. Osoby początkujące powinny próbować współpracować poprzez platformę GoodContent

nick
@Paweł

Szkoda, że dowiaduję się dopiero tutaj.

Pracownik na etacie
@nick

Rejestracja, o której Pani wspomina, odbywa się poprzez stronę: https://www.whitepress.pl/dziennikarz Na tej stronie wyraźnie jest napisane i wytłuszczone, że platforma Content Premium jest przeznaczona dla doświadczonych dziennikarzy i copywriterów. Wystarczy czytać ze zrozumieniem..

@Pracownik na etacie

Wystarczy nie wprowadzać kandydata w błąd, to nie będzie miał problemów ze zrozumieniem tego, co czyta.

Czy w Whitepress Sp. z o.o. możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?

@Michał

Rzeczywiście zarówno ze zleceniami od redakcji, jak i w panelu Content Premium od dłuższego czasu dzieje się coraz gorzej. Zlecenia przydzielane przez redakcję to teksty poniżej stawki rynkowej (10-15 zł brutto na UoD/1000 zzs). Co najwyżej raz w miesiącu zdarza się lepiej płatne zlecenie. Stawki nie zmieniły się od kilku lat, a pytania o podwyżki kończą się zbywaniem. Z kolei niegdyś pełen zleceń Content Premium świeci teraz pustkami.

Kornel

Czym firma argumentuje brak chęci podniesienia stawki? I jakie są tłumaczenia takiej, a nie innej ilości zleceń? Bo jak rozumiem, nie dają gwarancji minimalnej ilości zleceń, a limit 100 zł na koncie do wypłaty jest utrzymywany?

Lilka

Klara

Cześć, rekrutacja była bardzo miła. Pani Monika opowiedziała na czym ma polegać praca, jak wygląda proces onboardingu. Potem Mikołaj (mój mam nadzieję szef) określił zakres obowiązków i oczekiwań. (usunięte przez administratora)jest znany w Bielsku-Białej i mam nadzieję, że dołączę do zespołu. Wyniki w piątek :-)

Mery
@Klara

No to możecie dać znać, ile czasu taki onboarding trwa?? I czy za czas wprowadzenia firma płaci normalną pensję?

Jaka atmosfera jest między działami w Whitepress Sp. z o.o.?

Zosia

Każdy ma swoje zadania i obowiązki do wykonania, więc jeżeli jest potrzebna pomoc z innych działów, to zawsze znajdzie się ktoś chętny aby odpowiedzieć. A imprezy integracyjne i wspólne wyjazdy na konferencje pokazują, że wszyscy gramy do tej samej bramki i jesteśmy jedną rodziną :D

@Zosia

Oooo a jak często firma organizuje takie imprezy integracyjne czy wyjazdy? Ile razy w roku? I czy wyjazdy to są na kilka dni, czy takie jednodniowe wypady?

@Anna

Impreza dla wszystkich pracowników jest raz w roku, zjeżdżają się wszyscy, więc jest wesoło. Mniejsze inicjatywy też są jak wyjście na kręgle, kino kobiet czy joga w firmie. Wyjazdy na konferencje gdzie jesteśmy organizatorami albo sponsorami są przeważnie kilkudniowe.

Lolka
@Zosia

Bardzo fajnie wygląda ogłoszenie na stanowisko SEO Manager, które właśnie jest aktualne. Czy wiecie, od czego zależy pensja? Sami podali widełki 10 000 - 20 000 zł miesięcznie. A jak bym chciała dostać tę lepszą kasę, to jak to zrobić? Co trzeba umieć?

@Anna

Jeżeli masz spore doświadczenie w prowadzeniu zespołu, a SEO płynie w Twojej krwi i dodatkowo możesz pochwalić swoimi osiągnięciami na podobnym stanowisku, to jest możliwość negocjacji w okolicach górnych widełek. Tu potrzebujemy konkretnego doświadczenia i skilli, najlepiej rekomendowanych przez poprzednich pracodawców. Więc jeżeli nasze wymagania z ogłoszenia pokrywają się z Twoimi umiejętnościami i jesteś z okolic Bielska-Białej, to śmiało aplikuj :)

zainteresowany pracą

hej, w ofertach pracy nie ma niestety takiego ogłoszenia, ale czy macie może zamiar za jakiś czas pozyskać też specjalistów SEO?

Poszukuję pracy na stanowisku Dziennikarz. Zainteresowała mnie ta oferta pracy na Dziennikarz. Czy jest tu ktoś, kto ma doświadczenia z firmą Whitepress Sp. z o.o. i może się nimi podzielić? Czy pracodawca oferuje benefity pozapłacowe?

Zosia

Wszystkie benefity są wypisane w każdym ogłoszeniu. Jest opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, codzienne śniadania, owocowy tydzień i inne :P I niematerialne profity takie jak well-being.

Zostaw merytoryczną opinię o Whitepress Sp. z o.o. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Whitepress Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Whitepress Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Whitepress Sp. z o.o.?

Whitepress Sp. z o.o.
  • Legionów 26 lok. 28