Opinie o Vesuvius SSC Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Vesuvius SSC Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Vesuvius SSC Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Vesuvius SSC Sp. z o.o. w Kraków

Chyba mało było na temat stażów, to się wypowiem. Ogólnie polecam zainteresować się innymi firmami, bo Wezuwiusz nie jest nastawiony na wyszkolenie przyszłego pracownika, tylko łatanie dziur kadrowych tanimi studentami. Nie istnieje ktoś taki jak opiekun stażu, nie ma też wartościowych i przydatnych szkoleń. Dostajesz normalne zadania od szefa i masz pracować jak zwykły pracownik, tylko robisz to za grosze. Brak wsparcia, mentoringu więc dużo trzeba ogarniać samemu, a mimo to zdarza się narzekanie, że za wolno idzie. W tym przypadku, szczególnie na początku kariery, samokształcenie nie jest dobre, bo możesz nawet nie zdawać sobie sprawy, że to co robisz można zrobić szybciej, lepiej :) Co do plusów, to znajdą się może dwa - można trafić na spoko ludzi i nawet ciekawe zadania. Stawka na stażu niewiele wyższa niż minimalna. Po stażu raczej nie proponują zatrudnienia, tylko kolejny staż, w dalszym ciągu za podobną stawkę. Chociaż to też zależy od zespołu, bo w jednym "nie da się" a w innym jakoś jednak się da. Szkoda, bo firma robi na początku dobre wrażenie i gdyby nie to patologiczne podejście, to mogłoby być całkiem fajnie. Niestety idzie to w stronę Comarchu.

kijalfs

Nie polecam, nikt Cię tak nie wydyma jak Vesuvius. W firmie panuje kolesiostwo, jawny wyzysk i brak równości wynagrodzeń - możesz zarabiać połowę z tego co koleżanka, która robi to samo i szef nie widzi w tym nic złego. Zamiast podwyżki wciskanie kitu jakie to super możliwości rozwoju na ciebie u nich czekają. Kolonialne podejście managementu na każdym kroku, nadmierna kontrola pracownika. Fatalne zarządzanie - brakuje rąk do pracy a pozwala się ludziom odejść, bo chytra firma zamiast zapłacić tyle co inni szuka frajera. Otóż frajerów coraz mniej i to widać po ilości otwartych stanowisk (szczególnie takich, na które rekrutują już któryś raz). Stanowczo nie polecam!

Ciocia klocia

Uwaga na nich. Stwarzają pozory normalnej firmy - natomiast faktycznie to ściek w czystej postaci. Wyzysk i nierówności płacowe są tutaj na porządku dziennym. Ogromna ilość pracy prawie w każdym dziale. Łatanie dziur kadrowych stażystami. Szefostwo ze skłonnościami do micromanagementu (poblokowane pół internetu, subtelne naciski na chodzenie do biura,intensywna kontrola pracownika i tworzenie sztucznej presji). Biuro to jakiś dramat - ciasno, głośno i fotele bez zagłówków. Sprzęt dziadowski. Jedynie kuchnie w prezentują jakiś poziom w tej firmie, jest kawa i herbata. Żałuję, że tu w ogóle przeszłam.

@Ciocia klocia

A skąd Ty tu do nich przeszłaś tak właściwie? :/ A widzę, że wciąż tu pracujesz, więc co Cię tu trzyma? Bo raczej nie kawa czy herbata. ;)

Ciocia klocia
@Urszula

A może jeszcze numer buta i email służbowy mam Ci podać? Ładnie to tak podszywać się pod nieistniejącą Urszulę, pracowniku działu HR? Nic mnie nie trzyma dlatego nie zamierzam tu długo zagrzać :)

Roman
@Ciocia klocia

To mnie zmartwiłaś tym postem - chciałem tu iść na staż. Hmmm sam już nie wiem co robić, bowiem jestem w bardzo ciężkiej sytuacji. Ten staż to chociaż płatny jest?

Tomasz
@Ciocia klocia

Czy orientujesz się jak wygląda sytuacja w dziale AP? Czytając opinie, nie wiem czy podchodzić do rekrutacji w tej firmie. Z góry dziękuję za odpowiedź

Interesuje mnie praca jako Praktykant w firmie Vesuvius SSC Sp. z o.o.. Ktoś tam pracuje? Co możecie powiedzieć na temat warunków oferowanych przez tę firmę?

Odpuść sobie i idź gdzieś indziej

Urszula

A podasz jakieś swoje argumenty może, czemu tak właśnie radzisz innym? Aż tak Ci się nie spodobało tutaj?

@Urszula

Oczywiście. Firma jest bardzo źle zarządzana. Pracy jest ogrom w stosunku do ilości osób. Płacą słabo, więc ludzie uciekają dalej i koło się zamyka. Jako cudowny lek firma zaczęła zatrudniać ogromne ilości stażystów, bo tanio (tu widać ich podejście oszczędzania na pracownikach). Odpływ pracowników jest na tyle duży, że nie ma się od kogo uczyć, nikt nic nie wie i tworzy się bałagan.

Sebastian

A czy ktoś z pracowników próbował naświetlić kadrze kierowniczej ten problem i przedstawić go że tak to nazwę oczami pracownika?

Gall Anonim
@Sebastian

Kadra kierownicza jest tak odrealniona, że nawet mając problem podany na tacy nie jest w stanie go poprawnie rozwiązać. Managerowie bujają w obłokach albo egzystują w alternatywnej czasoprzestrzeni. Kto zaznajomiony, ten wie jakie wytłumaczenie na pewne rzeczy w firmie ma góra - w skrócie wszyscy źli, tylko nie my. Dla nich nie liczy się człowiek, tylko wyniki. A pracownicy to nie ludzie, tylko cytuję "zasoby", i tak się też do nas podchodzi. Zresztą ta kwestia była wałkowana na forum wiele razy z konkluzją, że ryba psuje się od głowy...

@Gall Anonim

No opis dość martwiący jakby nie patrzeć. Piszesz, że mają tak ogromne parcie na wynik tutaj, faktycznie mimo takiego kosztu udaje się im osiągać wszystkie założone cele?

Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Vesuvius SSC Sp. z o.o.. Jakich pytań powinien spodziewać się kandydat na stanowisko OT/ICT Support Specialist?
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy International Trade Specialist with Polish
Katowice
Veo Worldwide Services
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Aneta

Po pewnym okresie pracy w tej firmie jakiś czas temu - bardzo nie polecam. Słabe zarobki, brak bonusów rocznych, kiepskie benefity (np. Multisport kosztuje ponad 100 zł dla pracownika). Atmosfera średnia ze względu na to jakie osoby są dopuszczane do zarządzania w tej firmie. Nadgodziny to przykra norma, brakuje ludzi (bo cały czas ktoś odchodzi), wiec jeśli chcesz wykonać swoją robotę to siedzisz po nocach. Szkoda życia. Na tle innych firm w Krk ta wypada słabo.

@Aneta

A te nadgodziny chociaż jakoś ekstra lepiej płatne czy nie ma szans nawet? Jak myślisz, co mogliby poprawić u siebie, żeby ludzie tak nie odchodzili?

W biurze pracuje w księgowości ok. 100 osób, atmosfera jest świetna, jako księgowy R2R bez problemu wykonasz swoje obowiązki w 8h. Nadgodziny płatne lub do odbioru, sporadyczne w okresach zamknięciowych. Rzeczywiście zarobki nie są wysokie, ale praca jest bezstresowa a ludzie pomocni. Teraz mniej szkoleń z powodu koronawirusa. Managerowie profesjonalni, znają się na procesach, mają swoje spółki i w związku z tym nie ma mikrozarzadzania i nadmiernej kontroli pracownika. Polecam dla osób które cenią sobie swoje zdrowie psychiczne.

@Kasia

Bardzo proszę o informację na którym kraju w RTR praca jest niestresujaca i można się wyrobić i to jeszcze na spokojnie :) Z mojego doświadczenia wygląda to zupełnie inaczej, jeśli jest tak super to chętnie wrócę.

Jestemnanie

A ja nie polecam. Management w większości do wymiany w prawie każdym dziale, niestety mocno trzyma się kolesiarstwo. Rotacja średnia do bardzo dużej - są osoby które wykończyły już długoletnich pracowników, ale one są nietykalne. Bardzo różne obowiązki w ramach podobnych stanowisk, zależy gdzie i na kogo się trafi. O wyrównaniach inflacyjnych, nagrodach na zakończenie roku czy premii na święta zapomnijcie. Firma przeszła przez kryzys i będzie realizować amazing projekty, ale dla ciebie pracowniku nie ma nic do zaoferowania. W Krakowie da się znaleźć dużo lepsze korpo :)

Teresa

Firma produkuje, sprzedaje i projektuje wysokogatunkową ceramikę, materiały ogniotrwałe i systemy kontroli. Vesuvius SSC wyróżnia niezawodność, technologia i kompleksowy serwis. Poniżej zostawiam link do aktualnych ofert pracy https://www.poznajmysie-vesuvius.pl/oferty-pracy/ Dajcie znać, jakie warunki umowy i benefity pracownicze oferuje ten pracodawca?

Maria

Bardzo Ci dziękuję za wyczerpującą wypowiedź na temat pracy w firmie Vesuvius. Napisałeś, że jak na branżę IT, to zarobki nie są najlepsze. A możesz napisać, ile mniej więcej wynoszą i jakiego wynagrodzenia byś oczekiwał? Nie ma możliwości negocjacji?

@Kasia a opowiesz jak wygląda atmosfera w takich warunkach standardowych, czyli jak można pracować w firmie, a nie w domu? Czy dogadujecie się między sobą?

Magda

@kasia a przy takiej ilości pracowników są duże rotacje ?

@Magda

Hej, zdarza się że ktoś odchodzi ale to raczej po kilku latach, żeby spróbować czegoś nowego i zwiększyć zarobki. Osoby zmieniają też stanowiska w ramach firmy. Nie ma rotacji i dlatego jest niewiele ogłoszeń. Teraz pracujemy z domu, każdy dostał laptopa, jeśli chcesz to monitor również.

Accountant PTP

Pracy jest bardzo dużo, ale nie jest najgorzej. Struktura jest bardzo nieustabilizowana, jak samo SSC, ale to dopiero początki. Po roku pracy dobre doświadczenie w procesie end-to-end. Team Leaderzy są również procesowi, przez co mniej skupiają się na podopiecznych, z powodu braku czasu. Brak szkoleń - przez rok praktycznie żadnego, ale atmosfera w biurze to wynagradza - jest ok. 100 osób na piętrze.

Przemysław
@Accountant PTP

Mówisz, że pracy jest bardzo dużo- czy wiąże się to z odpowiednim poziomem wynagrodzenia? Szkoda, że firma nie proponuje szkoleń, czy w najbliższym czasie jest szansa że to się zmieni?

Firma normalnie funkcjonuje? O co chodzi, że nikt nie korzysta z forum?

Zostaw merytoryczną opinię o Vesuvius SSC Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Vesuvius SSC Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Vesuvius SSC Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Vesuvius SSC Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 2 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Vesuvius SSC Sp. z o.o.
4.4/5 Na podstawie 14 ocen.
  • Prądnicka 4
    30-002 Kraków