Opinie o Credit Invest S.A. w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Credit Invest S.A.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Credit Invest S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy finansowi
Doradcy finansowi Wrocław

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Credit Invest S.A. w Wrocław

Inwestor Nowy wpis

Pytanie czy już wiadomo coś na temat postepów postępowania restrykturyzacyjnego. Czy jest szansa na odzyskanie wpłaconych środków i jakie są propozycje, bo zamiana obligacji na akcje to chyba kiepski pomysł.

Jacek Nowy wpis
@Inwestor

Oczywiście że to bardzo kiepska propozycja, jest ona wygodna i korzystna jedynie dla Credit Invest i osób nią zarządzających, ludzie nie dajmy się tak wodzić za nos, ktoś tu wcześniej pisał że idzie do prokuratury, i tak trzeba. Pozdrawiam poszkodowanych i życzę powodzenia.

Dariusz F. Nowy wpis
@Jacek

Uważam, że indywidualnie lub grupowo musimy zainwestowac w zależności od wkładu ( jaki złożyliśmi w cerdit invest ) w mecenasa i pozwać z powództwa cywilnego osoby z zarzadu za niegospodarność. Nie przez firme windykacyjną - szkoda czasu i pieniedzy.

Kaja

Witam, czy znajdę tu osoby, które wykupiły obligacje firmy Credit Invest i z powodu pandemii nie otrzymaly swoich pieniędzy? Co robicie w tej sytuacji? Jakie działania podejmujecie? Pozdrawiam

@Kaja

Jestem jedną z tych osób :( Na decyzję jest jeszcze dużo czasu, ale i tak jest duża wtopa.... Czy są inne opcje oprócz tych proponowanych przez Zarząd?

Alan Nowy wpis
@Kaja

Tylko prokuratura

Darek Filipiński

Dzień dobry Jestem klientem firmy, namówionym w sierpniu 2018 r na zakup obligacji Credit Invest przez pana Marcina Łabędzkiego ze Szkoły Inwestowania ( notabene Pan Marcin swoje udziały wycofał w listopadzie przed krachem firmy ). W mojej opinii propozycja układowa spółki wskazuje na kompletny brak gospodarności w dotychczasowym zarzadzaniu spółką i realizowaniem zakładanych inwestycji. Wszystko wskazuje na to ze spółka zamiast sekurytykować wierzytelności po prostu pożyczała środki dla spółek pożyczkowych o wysokim ryzyku kredytowym. Stąd nie jest dzisiaj w stanie przedstawić propozycji polegających na spłacie zobowiązań w czasie. Tylko takie propozycje miały by dla wierzycieli sens ekonomiczny ( prezes Jarosław - to tylko dobra wymówka). Konwersja wierzytelności na akcje jest idealnym rozwiązaniem dla obecnych akcjonariuszy ponieważ jak łatwo zobaczyć – pozostają wiodącym akcjonariuszem (nawet jeśli mniejszościowym, bo zaledwie na 15%). Pozostali akcjonariusze są tak nieistotni i nie zorganizowani że nie będą mieli wpływu na działalność spółki. Taki sposób konwersji powoduje również że obecni akcjonariusze, których akcje nie są nic warte otrzymają w prezencie akcje o wartości 3 mln zł!!! Spółka ma zamiar dalej bawić się w windykację, ale problem w tym że nie ma ku temu żadnych kompetencji i struktur organizacyjnych, a wiec znowu będzie to zabawa za pieniądze inwestorów. Te i inne argumenty o których nie chcę pisać pozwalają jednak dojść do wniosku następującego: Spółka posiada w tej chwili środki finansowe na rachunku które mogły by zostać przeznaczone na spłatę obligatariuszy (części obligatariuszy lub po części dla wszystkich, szacuje ją na kwotę około 4 mln zł). Zarząd spółki oraz doradca restrukturyzacyjny mocno jednak walczą o to aby to nie nastąpiło. Pokazuje to choćby pismo oraz nieprzychylne traktowanie kuratora obligacji. Brak zorganizowania obligatariuszy oraz spowodowanie że odwrócili się oni od Kuratora obligacji Pana Hajduka, skłania do wniosku że kilku niesfornych obligatariuszy może mówiąc potocznie wyłożyć cały skrzętnie przygotowywany układ. Instytucja Kuratora Obligacji została powołana do tego aby w jak najlepszy sposób zabezpieczyć interes obligatariuszy. Kuratorem w tym przypadku jest niezwykle doświadczona osoba, która perfekcyjnie porusza się w takich zagadnieniach i której jedynym zadaniem jest reprezentowanie interesu obligatariuszy, nawet jeśli jest sprzeczny z interesem akcjonariuszy czy zarządu upadłego. Kurator jest wyznaczony przez sąd, a tym samym nie pobiera on wynagrodzenia od obligatariuszy za pełnione obowiązki. Firma obiecuje po przejściu na akcje gruszki na wierzbie dla nas ( solary), nie ma planu na rozwój i spłate zobowiazań. Dariusz Filipiński

Darek Filipiński

Jestem taką osobą namówiona na zakup 2 letnich obligacji przez pana Marcina Łabeckiego w sierpniu 2018 r. ( osoba niegodna zaufania w sprawach finansowych- sama wycofała udziały ze Szkoły Inwestowania przed krachem firmy). W mojej opinii propozycja układowa spółki wskazuje na kompletny brak gospodarności w dotychczasowym zarzadzaniu spółką i realizowaniem zakładanych inwestycji. Wszystko wskazuje na to ze spółka zamiast sekurytykować wierzytelności po prostu pożyczała środki dla spółek pożyczkowych o wysokim ryzyku kredytowym. Stąd nie jest dzisiaj w stanie przedstawić propozycji polegających na spłacie zobowiązań w czasie. Tylko takie propozycje miały by dla wierzycieli sens ekonomiczny. Konwersja wierzytelności na akcje jest idealnym rozwiązaniem dla obecnych akcjonariuszy ponieważ jak łatwo zobaczyć – pozostają wiodącym akcjonariuszem (nawet jeśli mniejszościowym, bo zaledwie na 15%). Pozostali akcjonariusze są tak nieistotni i nie zorganizowani że nie będą mieli wpływu na działalność spółki. Taki sposób konwersji powoduje również że obecni akcjonariusze, których akcje nie są nic warte otrzymają w prezencie akcje o wartości 3 mln zł!!! Spółka ma zamiar dalej bawić się w windykację, ale problem w tym że nie ma ku temu żadnych kompetencji i struktur organizacyjnych, a wiec znowu będzie to zabawa za pieniądze inwestorów. Te i inne argumenty o których nie chcę pisać pozwalają jednak dojść do wniosku następującego: Spółka posiada w tej chwili środki finansowe na rachunku które mogły by zostać przeznaczone na spłatę obligatariuszy (części obligatariuszy lub po części dla wszystkich, szacuje ją na kwotę około 4 mln zł). Zarząd spółki oraz doradca restrukturyzacyjny mocno jednak walczą o to aby to nie nastąpiło. Pokazuje to choćby pismo oraz nieprzychylne traktowanie kuratora obligacji. Brak zorganizowania obligatariuszy oraz spowodowanie że odwrócili się oni od Kuratora obligacji Pana Hajduka, skłania do wniosku że kilku niesfornych obligatariuszy może mówiąc potocznie wyłożyć cały skrzętnie przygotowywany układ. Instytucja Kuratora Obligacji została powołana do tego aby w jak najlepszy sposób zabezpieczyć interes obligatariuszy. Kuratorem w tym przypadku jest niezwykle doświadczona osoba, która perfekcyjnie porusza się w takich zagadnieniach i której jedynym zadaniem jest reprezentowanie interesu obligatariuszy, nawet jeśli jest sprzeczny z interesem akcjonariuszy czy zarządu upadłego. Kurator jest wyznaczony przez sąd, a tym samym nie pobiera on wynagrodzenia od obligatariuszy za pełnione obowiązki. Pozostawiam to co napisałem do państwa poini Z tego co pamietam jest nas 609 drobnych inwestorów ( ciułaczy - mówiac brzytko) z którymi zarząd pogrywa sobie jak chce i obiecuje gruszki na wierzbie ( solary) baz zaplecza i przygotowanego planu. Dariusz Filipiński

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Credit Invest S.A.? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?

Irena

Co masz na myśli? Czy pojawiły się jakieś problemy w pracy w firmie Credit Invest? Jeżeli tak, to będzie to naprawdę pomocne, jeżeli wyjaśnisz na forum, co takiego się dzieje.

Karol Kubiak

Szanowni Państwo, Nazywam się Karol Kubiak i jestem Członkiem Zarządu w Spółce Credit Invest S.A. Zmiany prawa wprowadzone w jednej z tzw. "Tarcz Antykryzysowych" spowodowały daleko idące konsekwencje dla branży, w której funkcjonowało nasze przedsiębiorstwo. Jako Zarząd podjęliśmy zdecydowane kroki w celu ochrony kapitału naszych Inwestorów uruchamiając proces restrukturyzacji. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania związane z obecną sytuacją i przyszłością Spółki to proszę pamiętać, że jesteśmy do Państwa dyspozycji zarówno pod adresem email: pytania@creditinvest.pl, jak i pod nr telefonu 71 330 74 18.

Zostaw merytoryczną opinię o Credit Invest S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w Credit Invest S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Credit Invest S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Credit Invest S.A.?

Credit Invest S.A.
  • Walońska 7 lok. 66