Opinie o Sanofi w Warszawa

<p align="justify">Firma sanofi-aventis powstała 4 kwietnia 2006 r., w wyniku połączenia Sanofi-Synthelabo i Aventis Pharma. W 2011 roku grupa zmieniła nazwę na Sanofi. Sanofi jest obecnie największym koncernem farmaceutycznym w Europie i jednym z wiodących na świecie. Grupa Sanofi jest międzynarodową firmą farmaceutyczną, zaangażowaną w odkrywanie, produkcję i dystrybucję leków, które mają poprawić stan zdrowia pacjentów na całym świecie. Sanofi-Aventis Sp. z o.o. jest członkiem Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA, Izby Gospodarczej Farmacja Polska, PASMI – Polskiego Związku Producentów Leków bez Recepty, a także członkiem POLPROWET – Polskiego Stowarzyszenia Producentów i Importerów Weterynaryjnych. </p>

Branże: Produkcja leków, produktów leczniczych i suplementów diety

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sanofi w Warszawa

Kandydatka

Szkoda że dalej jest zasada , że regionalni przyjmują znajomych.

Kazimierz
@Kandydatka

Skąd masz takie informacje? A może piszesz tak, bo nie dostałaś pracy, o którą się ubiegałaś?

Kandydatka
@Kazimierz

Informacje mam od ludzi którzy tam pracują.

Czy w Sanofi zatrudniani są obcokrajowcy?

elemele

To wszystko zależy od działu. Jest taka możliwość w niektórych, ale na pewno wtedy trzeba mieć angielski na bardzo dobrym poziomie

Wiktoria
@elemele

A na których działach wymaga się od każdego znajomości angielskiego a na których niekoniecznie?

Ciekawska

Czy w firmie Sanofi są tzw. podwyżki inflacyjne coroczne ? Jeśli są, to czy dla każdego pracownika?

Jakiś

Pojawiły się oferty na pracuj czyżby mleko się wylało? Ludzie nie chcą już pracować z mk. Hihihihi śmieszne. I, którzy planują tam aplikować niech dobrze przemyślą swoją decyzję. Miodu nie będzie. Powodzonka

XyZ
@Jakiś

Czy chodzi o stanowisko koordynatora ds. przetargów? Jaka jest tam atmosfera?

Kazimierz
@XyZ

Raczej nie najlepsza, czytając poniższe opinie, choćby Sarumana. Mnie interesowało stanowisko Category Leader - Physical and Mental Wellness, ale po tym co przeczytałem to mam obawy - czy ktoś coś więcej napisze?

XyZ
@Kazimierz

A jakie są benefity pozapłacowe w Sanofi?

Dyrektor uważa się za Boga... chce pokazać jakim to cudownym człowiekiem jest,ale zapomina zapytac o coś kandydatów. Pytania nie wnoszące nic ,, trochę kłamstewka tez wyszło w zkłopotaniu Pana z hr panem dyrektorem. Oczywiście obiecując tel zwrotny zapomnieli lub raczej olali hehehe:) poziom taki jak ludzie ,którzy tam pracują

.........

logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Kosmetolog / Asystent Lekarza
Świętochłowice
Job Point Sp. z o.o.
Ktoś

Niewiarygodne co się dzieje w otc. To już gorzej niż w FMCG. Porażka jakaś. Co się stało z Sanofi???

Belmondo

Witam wszystkich co się dzieje w dziale OTC. Jakieś dziwne rządy. Podobno nowy dyro zaczyna wprowadzać swoje zasady z Fmcg. Tylko czekać jak będziecie jeździć do rosmana i na Orlen. Słychać w rynku, że nie za dobrze się dzieje. Ciekawe kiedy ludzie zaczną opuszczać ten tonący statek, który jeszcze do niedawna płynął na pełnych żaglach a jego marynarze chodzili dumni i z podniesioną głową. Miałem startować na stanowisko pf ale po otrzymaniu kilku opinii nt kadry zarządzającej postanowiłem zrezygnować. Co wy na to?

Oberwator
@Belmondo

Liczba otwartych rekrutacji do OTC w ostatnich miesiącach pokazuje, że obecna załoga już zaczęła opuszczać tonący statek.

Iza

Gdybym mogła, gdyby było dla mnie miejsce po stażu to bym chętnie została. Pracowałam z wspaniałymi ludźmi, z którymi nadal mam stały kontakt. Miałam najlepszych możliwych mentorów od których moglam się bardzo dużo nauczyć o rynku farmaceutycznym. Do pracy wstawalam z uśmiechem :) Polecam marketing Rx

@Iza

Zgadzam się z Tobą, ale niestety "gdyby było miejsce" to problem większości stażystów Sanofi. Zasuwasz dwa lata na umowie-zlecenie za śmieszne pieniądze, etat 40h albo i więcej, a potem dziękują i wymieniają na nową, tanią siłę roboczą. W Sanofi zdobyłam kupę wiedzy, ale niestety musiałam odejść, mimo że ani ja, ani moja przełożona tego nie chcieliśmy, ale etatu nie było. I to jest mega słabe.

Ola
@Była Stażystka

Jakich zarobków brutto można się spodziewać na stażu w Sanofii?

Olo

Jak w fabryce śrub ????

Pikus
@Ola

Takich że za rok będzie Cię na tani rower stać????

@Ola

Ja pracowałam tam już kilka lat temu, wtedy było 2300 netto na umowę zlecenie. Wiem, że potem była jakaś podwyżka, jak zostawało się na kolejny rok. Ale ciągle malutko i przede wszystkim umowa słabizna, tym bardziej że tam raczej więcej osób po studiach niż na studiach, więc zasuwanie na zleceniu w wieku prawie 27 lat jest słabe jak nie wiem...

@Była Stażystka

Cześć, a czy dzięki takiemu wpisowi do CV (staż w Sanofi) udało Ci się uzyskać dobrą pracę w innej firmie? Zastanawiam się, jaka jest renoma firmy na rynku.

@Gabriela

Cześć, ja pracowałam w bardzo wyspecjalizowanym dziale, więc po prostu potem poszłam na Juniora do innej firmy farmaceutycznej do takiego samego działu. Myślę, że gdybym miała doświadczenie w takim dziale gdziekolwiek indziej, to też bym tamtą pracę dostała, więc ja akurat nie jestem dobrym przykładem :) Z tego co jednak patrzę po karierach innych znajomych ex-stażystów Sanofi to raczej nie sądzę, żeby to akurat nazwa Sanofi zapewniła im pracę. Swoją drogą mało kto z nich został w firmie, a połowa nawet nie w branży, więc to dowód na to, że jednak niekoniecznie ma to znaczenie. Na pewno nie takie jak to, do którego działu na staż idziesz, bo tak naprawdę to jest istotny element, który zdeterminuje Twoją karierę :) Jak ktoś tutaj już wcześniej wspomniał w innym wątku - są staże, na których uczysz się bardzo dużo. Taki był mój i koleżanki, która siedziała ze mną w pokoju (z zupełnie innego działu, zaznaczam, iż oba nie były związane ani ze sprzedażą, ani marketingiem, ani farmacją). Ale my zasuwałyśmy spokojnie po 45 godzin tygodniowo, ja przez cały rok miałam wzięty dzień wolnego na obronę pracy mgr i dwa dni na majówkę (z wielką łaską) i nie było mowy o pracy z domu. A byli nasi inni znajomi, którzy przechadzali się z nudów na inne piętra po kawę czy szukali kompana do Costy na dół, bo po prostu nie mieli co robić. A wszyscy dostawaliśmy te same pieniądze na tej samej umowie. Żeby nie było - ja staż wspominam bardzo miło, miałam świetną przełożoną i poznałam ludzi, z którymi mam kontakt do dzisiaj, ale podsumowując - uważam, że moją karierą zarządził raczej przypadek i wybór działu na staż niż Wielkie Sanofi :D

missy

Jakie są mniej więcej widełki zarobków (z zaznaczeniem brutto czy netto) w biurze warszawskim na stanowiskach specjalistów? Kompletnie się nie orientuję bo jestem z innej branży.

Cezar
@missy

Wielki to Twój przełożony układa nie ważne co umiesz ważne jak głęboko w tylek wchodzi język przełożonemu. Żałosna firma(

@missy

Zależy jak Twój przełożony trzyma się z zarządem. Na start 5 brutto było kilka lat temu, legenda głosi że z doświadczeniem 6-7 ale nie wiem, czy ktoś to widział, bo wszyscy zdążyli odejść nim ujrzeli :D

@Cezar

Hej @Cezar, z Twojego wpisu wnioskuję, że w Sanofi wysokość wynagrodzenia jest ustalana indywidualnie dla każdego pracownika? Czy w takim razie można negocjować już na rozmowie kwalifikacyjnej?

@Była Stażystka

Hej, czy byłaś stażystką w Sanofi ( chodzi o Twój nick)? Powiedz proszę, czy był on płatny i czy polecasz? Chodzi o to, czy faktycznie wyniosłaś z niego jakieś doświadczenie zawodowe.

Gabriela

Jak wygląda proces wdrożeniowy nowych pracowników w Sanofi? Ile trwa i czy czuliście się odpowiednio wprowadzeni w swoje nowe obowiązki po jego upływie?

Sanofi

Firma Sanofi oświadcza, że wszelkie informacje na temat ewentualnych nieprawidłowości w naszej organizacji traktujemy z należytą starannością i powagą. Dlatego w przypadku posiadania wiedzy o jakichkolwiek naruszeniach w Sanofi w Polsce uprzejmie prosimy o pilny kontakt z nami poprzez poniższe kanały komunikacyjne: • Stronę internetową: https://wrs.expolink.co.uk/ Hasło dostępu: sanofi • Numer telefonu (czynny – 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu) Tel : 33 (0)1 53 77 41 04 Fax : 33 (0)1 53 77 49 76 • E-mail: global-compliance@sanofi-aventis.com” Jednocześnie wyrażamy sprzeciw informacjom naruszającym wizerunek i dobre imię naszych pracowników. Zamieszczone posty rażąco naruszają dobra osobiste wymienionych pracowników Sanofi. Osoby te są, z uwagi na podanie imion, nazwisk i stanowisk , w pełni rozpoznawalne, zaś zamieszczone o nich informacje zawierają treści, które zarówno w odczuciu wskazanych pracowników Sanofi, jak i czytelników postów mogą zostać odebrane jako pełne nienawiści, niemerytoryczne, nakierowane na obrażenie tych osób. Posty stanowią atak na wymienionych z nazwiska, osób i noszą cechy typowego hejtu (mowy nienawiści), zabronionego prawnie. Dodatkowo, w naszej ocenie, posty naruszają także wizerunek i dobre imię Sanofi jako pracodawcy i przedsiębiorcy, który jest regularnie nagradzany tytułem Top Employer Polska. Podsumowując w naszej ocenie zamieszczone teksty noszą znamiona zniesławienia. Dlatego niniejszym informujemy, że zgłosiliśmy do administratora portalu żądanie usunięcia tychże postów, jednocześnie podejmując działania w celu wyjaśnienia opisanych sytuacji.

BYŁY
@Sanofi

Ciekaw jestem, jkaie bedą konsekwencje skargi wniesionej przez jeszcze pracujących pracowników i przekazanej do globala (do regionu /Francji) na panującą w firmie sytuację...(zamiecenie pod dywan? ) . No i druga sprawa, śmieszne że ważniejsze w niniejszym przekazie (komentarz samego sanofi) jest wizerunek pracowników, niż jeżeli opisane w komentarzach sytuacje o znamionach mobbingu. To trzeba rozwiązać, bo ludzie przez Was tracą zdrowie.

BYŁY
@Sanofi

A, i jeszcze top employer-kpina. ????Tytuł był, ale się zmył. Biuro w waw, niestety ale nawet nie stoi koło tej nagrody.

Mrówka

Szkoda się zniżać wystarczy ze się podniesiesz co wątpię w to

Przepracowałam dla Sanofi 15 lat w dziale otc 12 zawsze z doskonałymi ocenami rocznymi i wynikami.zostałam zwolniona we wrześniu bez podania przyczyny ...bez klasy..., a przyczyna była oczywista w grudniu 2019 roku zgłosiłam (usunięte przez administratora) , którego przez lata dopuszczała się moja bezpośrednia przełożona na wielu członkach zespołu, w tym na mnie. Sprawa nigdy nie została zbadana , dział HR z tzw.neutralnym prawnikiem =prawnikiem opłacanym przez Sanofi sprawę zamiotł pod dywan , nic z moim zgłoszeniem nie zrobiono.za to po tym czasie moja przełożona i jej przełożona w stosunku do mnie zwiększyły swoje zachowania mobbingowe. Firma ma piękne hasła o dialogu o równości o etyce , a kiedy trzeba zmierzyć się z realnie zgłaszanym problemem, nie robi nic, nie broni pracownika , nie stara się wyjaśnić sprawy. Duża trauma psychiczna dla mnie, właściwie to zwolnienie było dla mnie wybawieniem , bo przestano mnie krzywdzić. Jestem zła, że byłam za słaba, żeby walczyć o siebie . Staram się zachowywać trochę pozytywnych wspomnień z Sanofi i jedno jest pewne kiedy zarządzała firmą p.prezes Woroszylska-Sapiecha to była firmą trzymajaca klasę, poziom i szacunek do ludzi. Nowa pani prezes niestety dopuszcza do tego , że (usunięte przez administratora) nie jest karany i ma inne niejasne historie, które bardzo zniechęcają ludzi do pracy tutaj

Anioł
@Kasia

Kasia, tak jak piszesz, ale winni są tu tylko i wyłącznie ludzie. Jak zgłaszałaś nieprawidłowości to czy ktoś z koleżanek i kolegów wstawił się za Tobą... nie. Wszyscy zakulili ogon pod siebie i nagle nic nie pamiętają nic nie widzieli nic nie słyszeli. A w regionie każdy wie jak zachowuje się regionalna. i co? ze strachu nagle dostali wszyscy amnezji. Ludzie, zacznijcie mówić, nie bójcie się!!!!!!

Szaza

Niestety to prawda firma Sanofi zeszła totalnie z listy pracodawców mających szacunek do pracownika to co tam się wyprawia to jest totalna rozpacz Moje długoletnie doświadczenie w branży farmaceutycznej i zaangażowanie potraktowane zostało tak jak nikomu tego nie życzę doświadczyć Kiedyś polecałabym tego pracodawcę teraz przy nowych rządzących ludziach nie mających o tym zielonego pojęcia odradzam rozczarowanie może być bolesne

połódnie i zachód

Wspomniany Pan swoją drogą...ale firma, zarząd, hr, francuzi powinni się również przyjrzeć bliżej postępowaniem min dwojgu regionalnych w otc, którzy od lat nękają i manipulują swoimi ludźmi i czują się bezkarni zachowując się jak we własnym kurniku...Zainteresowani dobrze wiedzą o kogo chodzi, bo przez te osoby litry łez już popłynęły i siwych włosów na łepetynie przybyło. Mam nadzieję że odpowiednie osoby prześwietlą tych dwoje i w końcu ludzie z chęcią będą chodzić do pracy i będą "dumni" jak przed laty że pracują w Sanofi.......

Sandra

Dziwne rządy w Otc nastały. Zastraszanie przez głównego dyrektora otc do tego stopnia że nawet ludzie na spotkaniach boja się zadać pytania żeby czasem nie zostać zwolnionym.

Magda

Jak płacą? Ile może zarobić pm z doświadczeniem 3letniem?

Ona
@Magda

Ok 4 tysiecy

Aleksander
@Ona

Brutto, czy netto? Poza przedstawioną przez Ciebie stawką są możliwości, aby wynagrodzenie uzupełnić o ewentualne premie bądź dodatki otrzymane od pracodawcy? Sanofi to jedna z największych firm farmaceutycznych działających na polskim rynku, więc mogę przypuszczać, że firma stara się zatrudniać osoby doświadczone i wykwalifikowane do swojego zespołu pracowników. A czy w praktyce tak rzeczywiście jest?

Cyc
@Ona

Ja pracuje 10 lat znam na dziale wszystkie maszyny awans z roku na rok a 4 tys. Brutto jes, cze nie widziałem przy wypłacie chyba że ciulasz nadgodziny i niedziele(

Czy w Sanofi panuje luźna atmosfera?

Loko

Super luźna aż strach się odezwać chyba że chcesz lizać tylek przełożonym bo atosfery brak od kad rządzą świeci szczególnie A. T

Mariusz

Uważacie ze ciężko jest się wdrożyć do firmy ?

Albert

Pracowałem tam na stażu, na początku wow, aplikowało ponad 100 osób, a tylko ja się dostałem. Rekrutacja jest następująca: 1. CV 2. Głupi test rekrutacyjny, numeryczny, ogarnie go każdy na min 18-20/20 punktów. 3. Rozmowa(brak pytań merytorycznych, pytania o twoje mocne strony i z kim się nie dogadasz)+test z Excela(wyszukaj.pionowo, tabele przestawne, suma.jeżeli, licz.jeżeli, filtruj, funkcje tekstowe) 4. Potem wiadomość, że sie dostałem Pracowałem w pewnym dziale, kto z S przeczyta, ten się domyśli gdzie. Na pytanie z kim się nie dogaduję, to można pisać wiele, nie dogadałem się z szefową. Nie chodzi tu mi o jej pracoholizm, czy o jej podejście, ale..., praca była mega nudna. Pierwsze wrażenie było dobre, potem było słabo. Nie zostałem przedstawiony nikomu w innych działach, telefonu nie przypisali na moje nazwisko, ogólnie mega biurokracja. Z 10 systemów, z czego do każdego wysyła się długi ticket, a jak w nim czegoś zabraknie, to potem się martw Ty. Pod koniec moja praca to był czasami jeden raport, który robi się w godzinę max, bo to przeklejanie danych do plików Acess. A następne 7h to dramat, zero pracy. Jeśli szukacie mało ambitnej pracy, to wam się spodoba, 2k netto za nic. Jestem pracusiem, kocham pracować, kocham patrzeć na zegarek o 9, a potem pracować, zerknąć na zegarek i bum nagle 15. Takie nudy są mocno demotywujące. Jak się sami zwolnicie, to nie dostaniecie papierka o odbyciu stażu, a, że ten papierek miał mi się przydać, to wiedziałem, że wystarczy pokazać brak merytorycznego podejścia do sprawy, aby moja Manager była jeszcze bardziej niezadowolona. Mój pomysł był skuteczny, otrzymałem papierek i opuściłem S. Infrastruktura techniczna to dramat, z jednej strony masz fajny sprzęt, ale z drugiej podejście działu IT to jakaś porażka, przeładowywanie baz Access potrafiło zajmować cały dzień, bo komuś nie chciało się dokupić miejsca na dysku. Mocno frustrująca praca. Obecnie pracuję w podobnej branży, mam dwa razy lepsze warunki pracy, nieco gorzej z dojazdem, ale przynajmniej mam co robić i na swoje ponad 3k uczciwie pracuję, a nie się obijam, bo brak pracy. Podejście, że stażyście nie ma sensu czegoś pokazywać, bo nie, albo bo to tylko stażysta jest mocno słabe. Pozdrawiam, Albert

@Albert

Widzisz, a to zależy w jakim dziale jest się stażystą. Ja zasuwałam średnio 40-50 godzin w tygodniu, koleżanka na stażu w innym dziale z którą siedziałam w pokoju również. Owszem, wiedzy zdobyłam mega dużo i dzięki temu zaraz po stażu poszłam na samodzielne stanowisko specjalisty z raportowaniem regionalnym, ale to była dla mnie normalna praca na etat, tylko z tą różnicą, że na umowę zlecenie :/ I za moich czasów też byli tacy jak Ty - my z koleżanką zasuwałyśmy i nie było czasu czasem iść do łazienki, a stażyści z innych działów przechadzali się po korytarzu z nudów. A wszyscy mieliśmy te same umowy i te same pieniądze.

Jak ze studentami w Sanofi? Chętnie zatrudniają?

Była Stażystka

Na staż studentów witają z otwartymi ramionami. Problem w tym, że musisz chyba studiować wieczorowo, zaocznie lub w trybie indywidualnym, bo przy tym samym wymagają dostępności na pełen etat :/

Zostaw merytoryczną opinię o Sanofi - Warszawa

• Jak się pracuje w Sanofi?

Zobacz opinie na temat firmy Sanofi tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sanofi?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 0 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sanofi?

Kandydaci do pracy w Sanofi napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sanofi