Sanofi
counter
3 66 90 5 1
Staż

Niestety w firmie kobiety są traktowane przedmiotowo, można usłyszeć wiele obrzydliwych żartów podchodzących pod molestowanie. W firmie nie ma żadnej polityki antydyskryminacyjnej i nikogo, kto by na to zwracał uwagę. Stażyści są wykorzystywani, szef zwala całą pracę na Ciebie a potem przywłaszcza sobie pracę i "zasługi". Ponadto wypłata nigdy nie była na czas, zawsze opóźnienia, nawet po 2 tygodnie. Bardzo nie polecam, okropna atmosfera, stare obleśne dziady, zero szacunku do kobiet i poszanowania do człowieka. Człowiek nie jest w stanie wytrzymać w takiej atmosferze, całe szczęscie ten koszmar już za mną.

Tak2Nie6
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 48 dni.

Czy w Sanofi panuje luźna atmosfera?

Mateusz Nowy wpis

@zuber sugerujesz ze jest teraz dużo zwolnień?

Zuber Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 91 dni.
Klient

Jak tam nowy szef - cappo di tutti cappi - który zapomniał polskiego? ;-) Będzie zwalniał, aż sam zostanie? :-) Skąd oni cih biorą? Dobra rada - pismo do ZZ we Francji (nie do zarządu we Francji) podpisane przez tak wielu pracowników ilu się da zebrać. Uwierzcie mi - działa!

Tak7Nie1

Jak jest z pakietem medycznym w Sanofi? Można dołączyć rodzinę?

Xxx Nowy wpis
@Pytanie

Jak najbardziej można.

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Mateusz

Zatrudniają osoby, które nie maja doświadczenia?

Minty
Użytkownicy czekają na odpowiedź 234 dni.

Sanofi genzyme - staż jakieś opinie o tym dziale?

Agata

Witam, czy dział kadr czy też płac jest wewnątrz firmy? jak wygląda rekrutacja?

Tak2Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 250 dni.

Jak długo trwa proces awansu w Sanofi?

Staż

Tak2Nie6
O.
@Staż

Ta opinia jest chyba nie na miejscu, a informacje wyssane z palca. W tej firmie akurat w zdecydowanej większości pracują kobiety. Starych dziadów również nie widziałam...

Tak5Nie
Iwona
@Staż

Z Twojego wpisu wynika, że Sanofi nie jest miejscem przyjaznym kobietom. Wspominasz o upokarzających, seksistowskich żartach i ogólnym braku szacunku. Czy dlatego się zwolniłaś? Mogłabyś napisać jakieś przykłady?

TakNie1
Iza

Gdybym mogła, gdyby było dla mnie miejsce po stażu to bym chętnie została. Pracowałam z wspaniałymi ludźmi, z którymi nadal mam stały kontakt. Miałam najlepszych możliwych mentorów od których moglam się bardzo dużo nauczyć o rynku farmaceutycznym. Do pracy wstawalam z uśmiechem :) Polecam marketing Rx

Tak3Nie1
Czarek

@Ja Gdyby prawdą było to co napisałeś/aś to firma nie zdobyłaby dobrej opinii jako pracodawca, prawda?

Tak3Nie1
Użytkownicy czekają na odpowiedź 393 dni.

Jak ze studentami w Sanofi? Chętnie zatrudniają?

missy

Jakie są mniej więcej widełki zarobków (z zaznaczeniem brutto czy netto) w biurze warszawskim na stanowiskach specjalistów? Kompletnie się nie orientuję bo jestem z innej branży.

Red

Pracuję w firmie ponad 3 lata (OTC) i nie zamienię tej firmy na żadną inną, bo lepszych chyba nie ma. Tutaj jestem szanowany, doceniany, każdy jest równy, wynagrodzenie ok, work life balance tutaj jest jak najbardziej realizowany. Oczywiście znajdą się malkontenci, ale w Lidlu też szukają pracowników, wiec nie muszą się trzymać Sanofi.

Tak4Nie6
Aleksander
@Red

Ciesze się, że znalazłeś firmę, która spełnia wszystko Twoje wymagania związane z zatrudnieniem. Mógłbyś napisać osobom, które rozważają wysłanie swojego CV do firmy Sanofi, czy każda z osób ma szansę otrzymać zatrudnienie? Mam tu na myśli przede wszystkim osoby bez doświadczenia zawodowego. Oni również mogą z powodzeniem aplikować?

Magda

Jak płacą? Ile może zarobić pm z doświadczeniem 3letniem?

Tak23Nie

Ona
@Magda

Ok 4 tysiecy

Aleksander
@Ona

Brutto, czy netto? Poza przedstawioną przez Ciebie stawką są możliwości, aby wynagrodzenie uzupełnić o ewentualne premie bądź dodatki otrzymane od pracodawcy? Sanofi to jedna z największych firm farmaceutycznych działających na polskim rynku, więc mogę przypuszczać, że firma stara się zatrudniać osoby doświadczone i wykwalifikowane do swojego zespołu pracowników. A czy w praktyce tak rzeczywiście jest?

Alicja

@Albert na wstępie bardzo Ci dziękuję za tak wyczerpujący post obrazujący Twoje doświadczenia z firmą Sanofi. Powiedz jeszcze proszę, czy nie widzisz żadnych dobrych stron pracy w tej firmie? @Pracowałem tam, pytanie jak powyżej do @Alberta - też nic dobrego ta praca nie wniosła do Twojego życiorysu? Czy wspominany "papierek po stażu" pomógł Ci przy aplikacji w innych firmach? @Roxy napastowanie to bardzo poważne oskarżenie. Jesteś pewna, że można to w ten sposób nazwać? Jeśli tak, to czemu nie zgłosiliście tego odpowiednim organom ścigania? Opiszesz trochę szerzej sytuację?

TakNie2

Albert

Pracowałem tam na stażu, na początku wow, aplikowało ponad 100 osób, a tylko ja się dostałem. Rekrutacja jest następująca: 1. CV 2. Głupi test rekrutacyjny, numeryczny, ogarnie go każdy na min 18-20/20 punktów. 3. Rozmowa(brak pytań merytorycznych, pytania o twoje mocne strony i z kim się nie dogadasz)+test z Excela(wyszukaj.pionowo, tabele przestawne, suma.jeżeli, licz.jeżeli, filtruj, funkcje tekstowe) 4. Potem wiadomość, że sie dostałem Pracowałem w pewnym dziale, kto z S przeczyta, ten się domyśli gdzie. Na pytanie z kim się nie dogaduję, to można pisać wiele, nie dogadałem się z szefową. Nie chodzi tu mi o jej pracoholizm, czy o jej podejście, ale..., praca była mega nudna. Pierwsze wrażenie było dobre, potem było słabo. Nie zostałem przedstawiony nikomu w innych działach, telefonu nie przypisali na moje nazwisko, ogólnie mega biurokracja. Z 10 systemów, z czego do każdego wysyła się długi ticket, a jak w nim czegoś zabraknie, to potem się martw Ty. Pod koniec moja praca to był czasami jeden raport, który robi się w godzinę max, bo to przeklejanie danych do plików Acess. A następne 7h to dramat, zero pracy. Jeśli szukacie mało ambitnej pracy, to wam się spodoba, 2k netto za nic. Jestem pracusiem, kocham pracować, kocham patrzeć na zegarek o 9, a potem pracować, zerknąć na zegarek i bum nagle 15. Takie nudy są mocno demotywujące. Jak się sami zwolnicie, to nie dostaniecie papierka o odbyciu stażu, a, że ten papierek miał mi się przydać, to wiedziałem, że wystarczy pokazać brak merytorycznego podejścia do sprawy, aby moja Manager była jeszcze bardziej niezadowolona. Mój pomysł był skuteczny, otrzymałem papierek i opuściłem S. Infrastruktura techniczna to dramat, z jednej strony masz fajny sprzęt, ale z drugiej podejście działu IT to jakaś porażka, przeładowywanie baz Access potrafiło zajmować cały dzień, bo komuś nie chciało się dokupić miejsca na dysku. Mocno frustrująca praca. Obecnie pracuję w podobnej branży, mam dwa razy lepsze warunki pracy, nieco gorzej z dojazdem, ale przynajmniej mam co robić i na swoje ponad 3k uczciwie pracuję, a nie się obijam, bo brak pracy. Podejście, że stażyście nie ma sensu czegoś pokazywać, bo nie, albo bo to tylko stażysta jest mocno słabe. Pozdrawiam, Albert

Tak3Nie

Alicja

Jak obecnie pracuje się wam w Sanofi? Już dawno nikt z pracowników nie wypowiadała się na ten temat. Jak oceniacie tego pracodawcę? Czy coś się zmieniło od czasu kiedy publikowaliście ostatnie komentarze? Obecnie Sanofi prowadzi na swojej stronie otwartą rekrutację. Wiecie czego można się spodziewać na rozmowie? Czy według was warto aplikować?

Roxy
@Alicja

Z mojego punktu widzenia nie warto. Kiepskie i przedmiotowe traktowanie pracowników, zezwolenie zarządu na nękanie i napastowanie kobiet, bardzo fatalne sposoby na rozstawanie się z pracownikami. Mając porównanie z pracą w innych korpo - nie polecam. Z zewnątrz fantastyczna otoczka, dopuszczalne tylko pozytywne opinie, a wewnątrz kompletna odwrotność tego, co nazywane jest dobrą pracą w przyjaznej atmosferze.

Tak9Nie1
Pracowałem tam
@Roxy

Bzdura, wierutna bzdura. Pracowałem w Sanofi na stażu, jedyne czego się nauczyłem to przeklejania danych do excela. Praca nudna, nieciekawa, a podejście szefa słabe mocno. Infrastruktura techniczna na słabym poziomie, można, by było lepiej, ale nie chce im się tego zmieniać. Jeśli ktoś idzie na działy finansowe, to polecam sie dwa razy zastanowić, bo to zobowiązanie na rok, no chyba, że zrobisz wszystko, jak ja, aby dostać papierek o stażu i uciec stamtąd.

Martyna

Jeśli mają miejsce niewłaściwe zachowania wobec kobiet dlaczego nikt nie zgłasza do zarządu?

Tak4Nie

Roxy
@Martyna

Było zgłoszone do zarządu. Bez adekwatnej reakcji.

galway girl

Dzień dobry, czy ktoś może był na STAŻU w dziale komunikacji? Można się czegoś nauczyć, czy raczej tylko wykonuje się polecenia? + byłabym wdzięczna za info o wymiarze godz. i ewentualnie wynagrodzenie :) Miłego dnia!

Była stażystka
@galway girl

Można, akurat w dziale Komunikacji na pewno, chociaż wycisk niesamowity. Oczekiwana jest 100% dyspozycyjność, 40h w tygodniu, wynagrodzenie 2300zł, niestety na umowie zlecenie. Staże w Sanofi są super na start, ale na dłuższą metę frustrujące, bo ilość pracy nie jest adekwatna do zarobków.

Zostaw merytoryczną opinię o Sanofi - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.