BERLIN CHEMIE/MENARINI POLSKA SP. Z

Toruń

Ocena pracodawcy 3/6

na podstawie 275 ocen.

Opinie o BERLIN CHEMIE/MENARINI POLSKA SP. Z

Dbamy o każdą opinię, dlatego pracodawca nie może ich usuwać. Sprawdź, kiedy Twoja opinia łamie regulamin - więcej.

Dodaj odpowiedź

Anuluj

Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie BERLIN CHEMIE/MENARINI POLSKA SP. Z

REP

Rekrutacja na lubelskie to jakiś żart...

Olek

Zgadzam się z poprzednią opinią, to naprawdę fajna firma!

Obrońca

W życiu ważne jest wiele więcej nie tylko honor i ambicja. Pracowitość, skromność i szacunek dla innych. Sądzę, że jeśli ktoś jest niezadowolony z pracy w firmie to przecież prościej byłoby zmienić pracę i pewnie zadowolenie byłoby dla wszystkich, prawda?

Lolek

BERLIN CHEMIE/MENARINI POLSKA SP. Z do dla mnie świetne firma!!!

Nick
@Lolek 08.10.2017 09:55
BERLIN CHEMIE/MENARINI POLSKA SP. Z do dla mnie świetne firma!!!

Ok, Lolek, ale pamiętaj, że ambicja i honor też są istotne.

Kandydat

Witam. Dostałem się na drugi etap, jadę jutro do Warszawy. Mam prośbę, osoby które były na drugim etapie, przeszły go lub nie niech się wypowiedzą - czego się spodziewać, na co warto zwrócić uwagę, na co się przygotować ? Liczę na wasze wsparcie, zależy mi na tym, więc czekam na informację. Pozdrawiam Kandydat ????

X
@Kandydat 05.10.2017 14:51
Witam. Dostałem się na drugi etap, jadę jutro do Warszawy. Mam prośbę, osoby które były na drugim etapie, przeszły go lub nie n...

Poleć w górę tych wypowiedzi, tam już chyba wszystko zostało opisane. Jedna z osób wyjątkowo dokładnie opisała drugi etap :-)

Patrycja

@Milion $, wiem że już nie chcesz niczego udowadniać ale dziękuję za odpowiedź. Ten kto będzie chciał sam wybierze się na rozmowę i dowie się czy warto w BERLIN CHEMIE/MENARINI POLSKA SP. Z pracować, czy nie. Tak jak napisałeś niektórym nie da się wytłumaczyć różnych rzeczy, więc dobrze przekonać się na własnej skórze.

Obrońca - pracownik

Zawsze tak uważałem, że jak ktoś się stara w pracy to będzie miał dobre relacje i z kierownictwem i z kolegami. BERLIN CHEMIE/MENARINI to spoko firma i myślę, że ludziom się przewraca normalne myślenie. Może jest za dobrze? Może trzeba wprowadzić większą dyscyplinę?

Max

Jak tam po kolejnych etapach rozmów ? :)

Patrycja

@Milion $, a co mógłbyś powiedzieć o samym procesie rekrutacyjnym? Wcześniej pytałam o to innych użytkowników ale nie odpowiedzieli. Pojawiały się tutaj m.in. zarzuty, że BERLIN CHEMIE/MENARINI POLSKA SP. Z, organizuje rekrutację, a tak naprawdę nie poszukuje pracowników. Czy jest w tym jakaś prawda?

Niki
@Aga 18.09.2017 20:03
No właśnie, ktoś kto by zatrudnił się na świeżo nie spedzalby tyle czasu aby udowodnić anonimowym ludziom że tak właśnie się st...

Tak sobie czytam niektóre wypowiedzi i nie moge wyjść z podziwu jaki ludzie maja bałagan w głowie. Afery za zwrot kosztów dojazdu...żenada. Do diabła ciężkiego, w końcu to ty szukasz pracy. I co jeszcze , delegacja, zwrot kosztów wyżywienia. Ludzie. A ktoś słyszał o czymś takim jak inwestycja w siebie i swoja przyszłość?

Kandydat
@Niki 22.09.2017 17:00
Tak sobie czytam niektóre wypowiedzi i nie moge wyjść z podziwu jaki ludzie maja bałagan w głowie. Afery za zwrot kosztów dojaz...

Niki, masz racje???? ludziom sie w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] br /> poprzewracało , moze jeszcze powiniem być na rekrutacji murzym co wachluje zeby za bardzo sie nie pocic ze stresu. Milion, przestan przekonywać niedowiarków o tym co jest faktem , wieksze szanse dla innych ja mam rekrutacje w przyszłym tygodniu a mego kupla zatrudnili i jest bardzo zadowolony . ????

Nick

Milion $, jak dla mnie to Ty jesteś zatrudniona w 100% ale od kilku lat. I starannie próbujecie zmienić opinie o Waszej rekrutacji na stanowiska widmo. Pozdrawiam i innym nie polecam;)

Ex Rep BC
@Milion $ 16.09.2017 10:44
Po pierwsze to zatrudniony a nie zatrudniona, po drugie nie od kilku lat ale od kilkunastu dni. I opisałem tutaj tylko proces r...

Ho, ho, ho, widzę, że biuro BC uaktywniło się w kilku ostatnuch postach. Nie widzicie, że robicie z siebie idiotów?

Milion $
@Ex Rep BC 16.09.2017 23:03
Ho, ho, ho, widzę, że biuro BC uaktywniło się w kilku ostatnuch postach. Nie widzicie, że robicie z siebie idiotów?...

Nie walcz z idiotami, mają przewagę liczebną... Pozdrawiam frustratów i malkontentów którym nie poszło w BC. Ja bynajmniej spróbuje :-)

Obrońca

BERLIN CHEMIE/MENARINI to bardzo fajna firma , wystarczy poczytać opinie z wieloma szczegółowymi informacjami żeby dowiedzieć się jak przebiega proces rekrutacji. Dbałość o kandydata pozwala sądzić, że mają dla pracowników szacunek. Myślę, że warto tu pracować!

Milionka ????

Milion $ zatrudnili Cię? Jakie miasto?

Milion $
@Milionka ???? 13.09.2017 21:06
Milion $ zatrudnili Cię? Jakie miasto?

Tak, zatrudnili co generalnie bardzo mnie cieszy. A miasto jak miasto - 250 tysięczne ;)

Milion $

Forum to raczej niezbyt odpowiednie miejsce do rzucania kwot wynagrodzenia. Zapewniam Cię jednak że pensja jest jedna z lepszych na rynku, a znam aktualne "widełki" wynagradzania na tym rynku ;)

anonim

Firma świetnie się prezentuje i jeśli ktoś z Was został przyjęty to gratuluję :) To z pewnością firma, w której będziecie się rozwijać i będzie chciało Wam się pracować na 120%. Rekrutacja? Miałem okazję dojść do ostatniego etapu rekrutacji czyli AC . Jako młoda osoba nie posiadam znajomości działania rynku aptecznego i myślę, że przez to nie zostałem przyjęty. Nie dało się ukryć, że szukają kogoś bardziej doświadczonego w tych sprawach. Szkoda, że nie zostało to zweryfikowane na pierwszych etapach. Sama umiejętność sprzedaży i wiedza naukowa nie wystarczy. Koszty zwracają jeśli auto jest zarejestrowane na Ciebie -> to chyba oczywiste; zwrot otrzymałem bez problemu. Rekrutujący bardzo profesjonalni i sympatyczni. Zadbali o posiłek i kawę, która podczas 5 godzinnej sesji była niezbędna. Jestem przekonany, że jak najszybciej uda mi się zdobyć potrzebne kwalifikacje, rozwinąć kreatywność i dołączyć jak najszybciej do Berlin-Chemie. Pozdrawiam serdecznie i życzę Wam wszystim powodzenia.

Milion $

Assessment - no cóż, nie taki straszny jak większość komentatorów tutaj relacjonuje :-) Owszem, nie jest łatwo ale: 1. "Komisja" - oceniam tych ludzi bardzo pozytywnie na tle rekrutacji w innych firmach. Tak się zastanawiam ale przez te etapy rekrutacji nie było chyba momentu w którym byli jakoś specjalnie złośliwi. Naprawdę poziom 5+. 2. Te sławne zadania na AC - owszem są ale nie tak straszne jak niektórzy opisują, a co najważniejsze nawet gdy nie rozwiążesz nie oznacza to że wypadasz z gry. Ja jestem tego najlepszym przykładem ;) 3. Jasne zasady zwrotu pieniędzy za dojazd i powrót z AC. 4. Obiad w trakcie AC ponieważ całość trwała ok. 5 godzin. Mógłbym jeszcze dodać parę rzeczy no ale.... czas start, czekam teraz na falę hejtu w moją stronę... :-) Pozdrawiam

ciekawy
@Milion $ 10.09.2017 22:12
Assessment - no cóż, nie taki straszny jak większość komentatorów tutaj relacjonuje :-) Owszem, nie jest łatwo ale: 1. "K...

jakie warunki zaproponowali?

Obibok

BERLIN CHEMIE/MENARINI jest w sumie dobrą firmą. Czytając wpisy takie odniosłam wrażenie, i tak sobie myślę, że jeśli nawet coś nam się nie spodoba to często po jakimś czasie jest bez znaczenia.

Gość

Hej jak wygląda AC w trakcie rekrutacji . Będę wdzięczny za info

el

AC w BCM nie jest takie straszne jak piszecie. Po prostu trzeba być dobrze przygotowanym i wiedzieć czego się oczekuje od takiego spotkania. I nie prawdą jest, że nie zatrudniają ludzi po AC.... zatrudniają, zatrudniają.

aabb :)

Ilu asesorów jest podczas AC?

Patrycja

@Ania, na pewno jadą na rozmowę do innego miasta trzeba liczyć się z tym, że to kosztuje i z ewentualnością, że Cię nie przyjmą. Oczywiście rozumiem Twoje wzburzenie, ale czy rzeczywiście BERLIN CHEMIE/MENARINI robiliby rekrutację bez rzeczywistej potrzeby?

luc_

Czy w BC na stanowisku przedstawiciela można używać samochodów prywatnie?

luc_

Czy w BC na stanowisku przedstawiciela można używać samochodów prywatnie?

Obrońca firmy

BERLIN CHEMIE/MENARINI to dobry pracodawca ale niestety na tym forum kilka osób postanowiło oczerniać firmę. Zastawiam się tylko czy to inicjatywa własna w celu poprawy samopoczucia czy też jest to inspirowane przez konkurencję? W tej branży mnie nie dziwi.

Kandydat xyz

Witam, Jak wyglądają zadania na Assesment Center w Warszawie ? Z czego warto się przygotować i na co zwrócić szczególna uwagę ?

Ira
@Kandydat xyz 01.09.2017 10:18
Witam, Jak wyglądają zadania na Assesment Center w Warszawie ? Z czego warto się przygotować i na co zwrócić szczególna uwagę...

Szukaj w wątku, a znajdziesz...

Hakuna

Czy wiadomo co to za nowa linia produktów ? I jak wyglądają zarobki PF ?

pusty

super firma:))

ola

Witam, ja niestety nie dostałam zwrotu kosztów dojzdu do Warszawy na II etap rekrutacji, ponieważ dopiero na miejscu okazało się, że nie zwracają pieniędzy jeżeli dana osoba nie jest wpisana do dowodu rejestracyjnego samochodu!! żenada.. Przyjechałam samochodem męża, miałam dowód rejestracyjny na to samo nazwisko, no ale niestety zwrotu nie otrzyłam. Podczas rozmowy telefoniecznej przed rekrutacją dostałam informacje, że zwrotu kosztów nie ma jedynie w sytuacji gdy przyjedzie się samochodem służbowym ( to oczywiste.) no ale na miejscu okazało się inaczej. Gdybym wiedziała wcześniej przyjechałabym pociągiem.. A i oczywiście informacji zwrotnej o wynikach rekrutacji w obiecanym terminie nie otrzymałam. Bardzo nieprofesjonalnie.

:)
@ola 29.08.2017 11:26
Witam, ja niestety nie dostałam zwrotu kosztów dojzdu do Warszawy na II etap rekrutacji, ponieważ dopiero na miejscu okazało si...

Dramat!

Patrycja

@Ania czy udało się wyjaśnić w jakiś sposób sprawę zwrotu kosztów dojazdu? To bardzo ważne z punktu widzenia innych zaintersowanych pracą w BERLIN CHEMIE/MENARINI POLSKA. Wieloetapowa rekrutacja sama w sobie jest stresująca, dobrze jest mieć poczucie, że przynajmniej ten aspekt jest pewny.

Ania
@Patrycja 29.08.2017 07:05
@Ania czy udało się wyjaśnić w jakiś sposób sprawę zwrotu kosztów dojazdu? To bardzo ważne z punktu widzenia innych zaintersowa...

Oczywiście zwrotu kosztów dojazdu do tej pory nie otrzymałam, mimo iż wypełniłam wszystkie dokumenty do tego potrzebne. Firma aż bije brakiem PROFESJONALIZMU. Marnujesz swój cenny czas. Jedziesz do Warszawy, tracisz cały dzień na jakieś durne zabawy. Oni obiecują Ci, że zadzwonią w określonym terminie. Chociażby z tej przyzwoitości i poszanowania Ciebie jako potencjalnego kandydata - osoby z zewnątrz firmy Im powinno zależeć na tym aby stworzyć pozytywny obraz organizacji. Niestety, ale nie szanują potencjalnych kandydatów, a aż boje sie pomyśleć jak jest z pracownikami. Całe szczęście... te pajacowanie tzn. rozbudowany proces rekrutacji to tylko ściema. W chwili obecnej robią tylko badanie rynku. Nie traćcie ani pieniędzy na dojazd do Warszawy, ani przede wszystkim swojego czasu, bo Ci ludzie z HR-u musza miec jakies zajecie, wiec bawia sie w swoje gry kosztem ludzi. Kontaktowalam sie z innymi ludzmi ktorzy byli na Assessmencie. Nikogo nie zatrudnili.

X
@Ania 01.09.2017 00:21
Oczywiście zwrotu kosztów dojazdu do tej pory nie otrzymałam, mimo iż wypełniłam wszystkie dokumenty do tego potrzebne. Firma a...

Aniu, a nie przyszło Ci czasem do głowy, że może nikogo nie zatrudnili, bo nikt im z tej grupy nie odpowiadał?... Może czasem dobrze jest przyjrzeć się sobie nieco innym okiem?... Pewność siebie jest ważna "w dzisiejszych czasach" ale dobrze też jest nie przeceniać swojej osoby i nie patrzeć na siebie bezkrytycznie :-) Mnie kiedyś też odrzucono, choć wydawało się, że mam wszystko i umiem to, co im potrzebne. A jednak... Ale ja wyciągnęłam wnioski i nie uznałam rekrutacji za ściemę, potencjalnego bezpośredniego przełożonego za ślepego a pani z personalnego za nie znającą się na rzeczy lub szukającą zajęcia, żeby się wykazać. A tak na przyszłość, to myślę sobie, że gdyby mi forma rekrutacji nie odpowiadała, to podziękowałabym w trakcie i wyszła. Po co marnować czas (piszesz, że straciłaś cały dzień)? Lepiej ruszyć po zakupy albo do kosmetyczki, żeby się po takim stresie zrelaksować :-)

Olek

Czyżby firma BERLIN CHEMIE/MENARINI POLSKA miał jakiś nowy projekt? Czyżby aktualna oferta pracy była pod ten projekt?

Ania

Niestety cały proces rekrutacji świadczy o podejściu firmy do pracowników - i nie jest to podejście pro pracownicze. Pierwszy etap rozmowa z kierownikiem regionu, drugi etap assesment w centrali. Marnujesz cały dzień, żeby dowiedzieć się, że UWAGA! NIKOGO nie zatrudnili. Mieli refundować koszt dojazdu - do tej pory pieniędzy nie otrzymałam, mimo iż kilkukrotnie się kontaktowałam w tej sprawie. Kolejna sprawa - Assesment Center - kilka godzin "pajacowania", po wszystkim informują, że dadzą znać w określonym dniu, bez względu na podjętą przez Nich decyzję. Do tego czasu odpowiedzi brak. Po telefonie do kierownika okazuje się, że niestety ale decyzja negatywna. Szukają nie wiadomo kogo, jak nawet zarówno osoby z bogatym doświadczeniem w branży, jak i osoby z dużym doświadczeniem w sprzedaży nie spełniają ich wymagań. Jeśli chcecie jechać z drugiego końca Polski po to, aby czuć się jak "królik doświadczalny" i usłyszeć, że się nie nadajesz, bez podania uzasadnienia to polecam. Będę teraz wystawiać negatywną ocenę tej firmie w swoim środowisku za kompletny brak profesjonalizmu zarówno ze strony działu HR jak i całej organizacji.

Nick

Pierwszy etap, zwykła rozmowa. Bardziej na luzie - nie mam doświadczenia w branży ale mam wiele sukcesów za sobą w innej. Szybkie, typowo rekrutacyjne pytania. Próba krytyki, wiadomo po co. AC to już inna bajka. Mało profesjonalnie rozegrane, prezentacja jak to prezentacja, głupie zadania, scenka jak z couchingu organizowanego przez PUP dla bezrobotnych. Na koniec rozmowa, nie wiem po co. Mam wrażenie, że kluczem były te śmieszne zadania na liczenie potencjału itp. Gdzie tak naprawdę nie aplikowaliśmy na stanowisko Analityka. Aha i wiem, że te zadania mają pokazać jak pracujemy w stresie itp itd. Ale no bez przesady, skoro decydują się na zatrudnienie osoby po takim etapie to już wiem dlaczego jest tam taka rotacja. Nic specjalnego. HR szybko wysłał info o zwrocie kosztów - to plus. Do BC - fajnie, że rekrutacja jest nie sztampowa, fajnie wyglądacie jako firma ale jeżeli chcecie aby AC było poważnie traktowane przez osoby starające się o zatrudnienie u Was no to pomyślcie nad treścią tego etapu. Dostałem info o nie zatrudnieniu mojej osoby po 3 dniach - to na plus. Na plus również to, że nie dostałem tej pracy - konkretnie tego stanowiska, o! tak będzie lepiej:) Mimo wszystko, polecam Berlin Chemie. Pzdr

kris

tak "ciekawa" firma ......zapraszają na rozmowy.....robią z ciebie głupa (4 etapy: prezentacja w pp, zadanie +indywidulane omówienie, negocjacje grupowe+indywidulane omówienie, rozmowa podsumowujaca indywidualna)jakies 4h...na do widzenia po AC podając Ci dłoń i patrząc w oczy mówią że np. w środę będzie odpowiedź. Pada tez pytanie o zwrot kosztów.... środa minęła i zwrotu kosztów tez nie ma. Chwała Ci Panie, że się nie udało. Tacy fajni "My" a ludzi już na rekrutacji traktują jak gorszy sort. podstawa ok 5000zł brutto premie kwartalne średnio 9000brutto- tylko na jakiej podstawie obliczone skoro to nowa linia....i obsługa aptek prywatnych-a takie jeszcze są (chyba w upadłości albo na etapie sprzedaży do sieci) stawka pewnie wzięta z sufitu tak jak ich AC na przedstawiciela......

xxx
@kris 21.08.2017 21:07
tak "ciekawa" firma ......zapraszają na rozmowy.....robią z ciebie głupa (4 etapy: prezentacja w pp, zadanie +indywid...

Firma jest bardzo dobra i szanują ludzi i koszty podróży tez zwracają (tylko trzeba poczekać). Ja byłam na rozmowie w Warszawie - było miło i profesjonalne - nie dostałam pracy no cóż byli lepsi... Polecam Berlin-Chemie!!! S.

Patrycja

@Anonim, możesz sprecyzować kwestię wynagrodzenia? Będąc na rozmowie rekrutacyjnej, nie zapytałeś konkretnie o stawkę? Na wielu tego typu spotkaniach, to główny punkt ustaleń, więc jeśli możesz wyjaśnić innym zainteresowanym o co dokładnie chodziło na pewno będą Ci za to wdzięczni.

Artek

Myślę, że jak powstaje coś nowego to jest szansa na dobrą pozycję.

Anonim

Witam. Brałem udział ostatnio w pierwszym etapie rekrutacji na PF na nowy dział OTC. Pytania które pojawiły sie we wcześniejszych komentarzach pojawiły sie i u mnie. RSM będący na rekrutacji nie potrafił mi odpowiedzieć jak będzie wyglądał system premiowania, ponieważ to nowy projekt i nie wypłacali jeszcze premii. Brak informacji odnośnie zarobków. Szukają ludzi którzy bedą jeździć po aptekach indywidualnych które niestety umierają. Dzisiaj na rynku aptecznym liczą sie sieci. kolejny etap Warszawa i assesment. Jak zadzwonią odmowie bo szkoda mi czasu na to zeby pajacować i marnować cały dzień.

szczęśliwakrakow
@Anonim 18.08.2017 22:33
Witam. Brałem udział ostatnio w pierwszym etapie rekrutacji na PF na nowy dział OTC. Pytania które pojawiły sie we wcześniejszy...

Brawo ty ???? Pracowałam w tej "jarmacznej" firmie 4 lata i dziękuję losowi, że mogłam wrócić do kultury organizacji do jakiej przywykłam. Uwierzcie, że może być przepaść pomiędzy tym co jest w Berlin Chemie a firmami z klasą.

X
@szczęśliwakrakow 30.09.2017 23:07
Brawo ty ???? Pracowałam w tej "jarmacznej" firmie 4 lata i dziękuję losowi, że mogłam wrócić do kultury organizacji...

Aż 4 lata Ci zajęło, żeby dojrzeć, że firma jarmarczna i żeby z niej odejść?? Za szybko to Ty jak widzę nie myślisz...

Patrycja

@Nowy w ofercie pracy napisano, że oferują samochód służbowy. Prawdopodobnie będzie to również telefon - be niego ciężko wyobrazić sobie prace PH. Pytanie - jak naliczana jest tu prowizja? Osoby, które szukają pracy, bardzo cenią takie konkretne informacje.

Nowy

Czy mógłby ktoś napisać kilka słów na temat etatu "Przedstawiciel Medyczny do linii specjalistycznej RX"?. Zaczynam karierę zawodową pracowałem jako handlowiec i chciałbym się tu zatrudnić. Jakie wyposażenie dostaje w firmie przedstawiciel handlowy?

Gocha

Halo ktos byl na rekrutacji na nowa linie produktow otc?

xc

Hej Jakie teraz są zarobki na pm/pf w berlin ch flota, czy duże tereny

Norbert

Słyszałem, że BERLIN CHEMIE/MENARINI to fajna firma.

Nowy
@Norbert 24.07.2017 21:59
Słyszałem, że BERLIN CHEMIE/MENARINI to fajna firma.

Firma jak firma. Jak robisz swoje to wszędzie jest dobrze. A tu dużo wymagają. Jak dasz radę i nie będziesz kombinował to jesteś spokojny.

Olek

Super, znalazłem pracę dla siebie jako przedstawiciel medyczny. Może ktoś dodać coś w tym temacie?

Bolek
@Olek 02.07.2017 21:26
Super, znalazłem pracę dla siebie jako przedstawiciel medyczny. Może ktoś dodać coś w tym temacie?

Olek, podaj konkrety, jak wygląda rekrutacja? Warunki netto itp

abel

Tak jest nowa linia OTC i oferty na kilka regionow. Moze ktos podac jakie warunki finansowe (netto) szsnowna firma oferuje?

Ciekawa

Pojawilo sie wlasnie kilka ogloszen na Przedstawiciela ds. rynku OTC. Czy moze jakas osoba zorientowana w temacie napisac jak wyglada to na terenie kujawsko-pomorskim? Tzn czy osoba z tego rynku pozegnala sie z firma czy faktycznie, jak pisza w ogloszeniu cyt. "Poszukujemy ambitnych osób, które wezmą udział w tworzeniu dynamicznego Zespołu nowej linii OTC w Polsce na stanowisku PH" czyli tworza nowy zespol? Dodam, ze pojawily sie ogloszenia na wiele regionow.

Zorientiwany
@Ciekawa 28.06.2017 09:14
Pojawilo sie wlasnie kilka ogloszen na Przedstawiciela ds. rynku OTC. Czy moze jakas osoba zorientowana w temacie napisac jak w...

Czytamy ogłoszenia ze zrozumieniem....słowo klucz nowa linia.

Ciekawa

Pojawilo sie wlasnie kilka ogloszen na Przedstawiciela ds. rynku OTC. Czy moze jakas osoba zorientowana w temacie napisac jak wyglada to na terenie kujawsko-pomorskim? Tzn czy osoba z tego rynku pozegnala sie z firma czy faktycznie, jak pisza w ogloszeniu cyt. "Poszukujemy ambitnych osób, które wezmą udział w tworzeniu dynamicznego Zespołu nowej linii OTC w Polsce na stanowisku PH" czyli tworza nowy zespol? Dodam, ze pojawily sie ogloszenia na wiele regionow.

Obrońca

Czy przedstawiciel medyczny może zarobić a firmie godziwe pieniądze? Piszę tu gdyż liczę na pomoc forumowiczów , którzy bardzo dobrze orientują się w realiach firmy.

Obrońca

@diana125p BERLIN CHEMIE/MENARINI POLSKA zatrudnia ok. 400 osób i myślę, że te 500 wpisów w żaden sposób nie są reprezentatywne. Tym bardziej, że większość wpisów robią te same osoby, którym coś w życiu nie wychodzi i w ten sposób dają upust swojej frustracji.

Hmmm

PM idź, a później dołączysz do grona niezadowolonych wg. "Obrońcy" A swoją drogą "Obrońca" i "X" to pewnie p. B od szkoleń. Obrońca, prawda jest taka że pisze tu mnóstwo osób, które pracują. Piszą z nadzieją, że ktoś zauważy z "góry" jakie nieprawidłowości dzieją się poniżej.....niestety to tylko nadzieja. A dla wiadomości X to właśnie osoby, które już skończyły tutaj pracować, zajmują się pracą w innej już firmie, rodziną itp i nie mają czasu na pisanie tutaj opinii.

Obrońca

@diana125p Generalnie na forum piszą opinie ludzie z różnych powodów niezadowoleni. Bardzo rzadko robią wpisy pracownicy , którym firma odpowiada. Takie są fakty, niemniej jednak podziwiam, że chciało Ci się liczyć w jakim procencie się zawierają.

PM

Zarobki dla doświadczonego PM na rękę to jakie mogą być ? Zastanawiam się czy iść na rozmowę bo mnie zaprosili .

mia
@PM 24.05.2017 23:14
Zarobki dla doświadczonego PM na rękę to jakie mogą być ? Zastanawiam się czy iść na rozmowę bo mnie zaprosili ....

To nie idz

Obrońca

@X W pełni popieram Twoją opinię na temat wypowiedzi pisanych na forum. Często mają miejsce sytuacje o których piszesz. Ludzie szukający pracy nie wiedzą co mysleć a najważniejsze nie wiedzą jak postępować, czy brać pod uwagę wpisy z forum? Więcej odpowiedzialności.

diana125p__
@Obrońca 15.05.2017 10:03
@X W pełni popieram Twoją opinię na temat wypowiedzi pisanych na forum. Często mają miejsce sytuacje o których piszesz. Ludzi...

czy uważasz że z 500 opinii wpisanych na go work z których 90 % jest negatywnych a 10 % jest wpisanych przez pracowników zarządzających kadrą można brać pod uwagę ? bądźmy poważny ... rzadko kiedy firma ma tyle negatywnych opinii ... zawsze w takich opiniach jest ziarenko prawdy ... zawsze z takich opinii trzeba wyciągać wnioski co jest naciągane ( chodzi tu o opinie osób które wypowiadają się negatywnie o firmie bo rzeczywiście mogli być potocznymi leniuchami którym się nie chciało pracować a ktoś od nich zaczął wymagać )... dlatego uważam, że jeśli chodzi o opinie które się tu pokazują trzeba brać zawsze poprawkę że część może być naciągana , zaś pozostałe które świadczą o ogólnych warunkach pracy można uważać za prawdziwą . Portal służy za opiniowanie wg swoich doświadczeń - nie oznacza to że ktoś musi być tak traktowany ( np. mobbingowany - jak niektórzy się wypowiadają ). portal jest po to aby nam ułatwić wybór (nie nakazuje co należy zrobić ). Jeśli chodzi o opinie ludzi którzy pracują wiadomo że ludzie których wiąże stosunek pracy będą się obawiać wypowiadać negatywnie o firmie a co za tym idzie ich prawdziwy obraz o pracy zostanie ograniczony do minimum ( to co należy powiedzieć aby nikt nie pociągnął do odpowiedzialności ).

Zostaw opinię o BERLIN CHEMIE/MENARINI POLSKA SP. Z - Toruń

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie BERLIN CHEMIE/MENARINI POLSKA SP. Z