Opinie o Area Cooling Solutions Sp. z o.o. w Nowa Wieś Wrocławska

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Area Cooling Solutions Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Area Cooling Solutions Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Area Cooling Solutions Sp. z o.o. w Nowa Wieś Wrocławska

Mirek

Pracowałem w Area 2 lata. Zajęcie bardzo sympatyczne dla faceta. Lutowałem agregaty. Firma (usunięte przez administratora)zdominowana przez układy rodzinne. Nie przestrzega BHP. Brak właściwych zabezpieczeń przed oparami lutowniczymi. Na porządku dziennym używana jest sównica bez uprawnień. Kierownik Jakub D. nie dotrzymuje słowa rozmawia z ludźmi w trybie oznajmiającym. Nie dotrzymał obietnicy mojego odejścia za porozumieniem. Musiałem poczekać do końca wypowiedzenia, pomimo iż nie pracowałem. W tej firmie pierwszy raz widziałem coś takiego : siedzi Facet, na przeciw Pracownika i zapisuje każdy ruch : praca picie sikanie. Panowie wymyślono kamery. Na koniec pomylono się w świadectwie pracy. Ostrzegam potencjalnych pracowników: sprawdzajcie swoje naliczenia pensji. Pozdrawiam PS. Rada dla zatrudnionych. Nauczcie się Hiszpańskiego.

@roman

Cześć. Lubiłem pracę w Area. Jeśli zamierzasz się tam zatrudnić, zwróć uwagę na układy rodzinne. Ważna jest stawka na wejściu. Nie ufaj JD. Pozdrawiam.

Czapla

Pseudo kierowniczka A. z S8 notorycznie nachodzi pracowników na stanowiskach pracy odnosząc się do nich podniesionym tonem ( rozkazuje) co odnosi się do mobbingu w pracy .Jej zachowanie było zgłaszane przez wielu pracowników do J.D. lecz jest jeszcze gorzej. Pracownicy są zastraszani normami, które są niemożliwe do wykonania w normalnym trybie pracy. Część pracowników albo się zwalnia albo idzie na zwolnienia aby odpocząć od ciężkiej atmosfery w firmie.

Ryś
@Czapla

Pracuje już jakiś czas w Areii i zgadzam się z tą opinią. Ta osoba nie nadaje się na stanowisko kierownika jak i do pracy z ludźmi. Miałem parę sytuacji, że próbowałem coś szanownej Pani "kierownik" przetłumaczyć to jedyne co potrafiła to mnie uciszać i przekrzykiwać.

!

jak tam paluszek panie JR gdyby kózka nie skakała to by nudne życie miała????

@Emilia

tak o naszego pracownika bardzo mi się nie podoba jego zachowanie każdy chyba wie o kogo chodzi

Maja Nowy wpis

Widziałam, że polecacie pracę jako księgowy pod względem rozwoju. W jaki sposób może się on jednak przełożyć na zarobki? w opisie wskazują jedynie na stała podstawę, stąd zastanowienie

no name Nowy wpis

czy to prawda, ze firma zamknęła z dnia na dzień swoje oddziały w Katowicach i Gdyni? jeśli tak, dlaczego ?

Klient Nowy wpis
@no name

To niedobra wiadomość, Pan Leszek z Katowic był świetnym fachowcem.

Firma prowadzi rekrutacje na Inżynier sprzedaży/doradca techniczno-handlowy w biurze technicznym, jak wygląda prywatna opieka medyczna w firmie Area Cooling Solutions Sp. z o.o.?

Odpowiedź Nowy wpis

Jest Medicover, ale w mojej opinii tylko po to żeby można było odznaczyć w ogłoszeniu o pracę. W większości finansowany przez pracownika. Nawet chyba po zeszłorocznej dużej podwyżce dopłata od pracodawcy została na tym samym, bardzo niskim poziomie. Więc jeśli chcesz lepszy pakiet, albo dodać partnera rodzinę, to jest słabe. Dodam, że znajomy w firmie we Wrocławiu ma dopłatę pozwalającą na Luxmed i pakiet Kompleksowy, z kilkoma wizytami u stomatologa... Czyli dopłata 200-250 zł.

AAA

Witam. proszę mi powiedzieć jak teraz wygląda ogólna atmosfera w dziale księgowym. Wiem, że jest teraz dostępna oferta właśnie dla księgowej z doświadczeniem, chociaż jeszcze nie do końca wiem ile go potrzeba. mam za sobą ponad rok ale wspominają także o szkoleniach. Czy pod względem rozwoju warto starać się o prace?

BBB
@AAA

Pod względem rozwoju, myślę że tak.

Monter

Kolega z Jordanowa polecił firme, na start po szkole i nie trzeba dojeżdżać do Wrocławia. Miałem szczęście bo trafiłem na S8, gdize można się czegoś jeszcze nauczyć i atmosfera jest lepsza.

co umiesz? ile chcesz zarabiać? gdzie mieszkasz?

logo firmy Młodszy mechanik pojazdów użytkowych i naczep
Nowa Wieś Wrocławska
EWT Truck & Trailer Polska Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczno-Handlowy
Nowa Wieś Wrocławska
Bergerat Monnoyeur Sp. z o.o.
logo firmy Pracownik magazynu
BEFLEXI Sp. z o.o.

Piszą, żeby nie zawracać sobie głowy premia i ze liczy się stawka na wejściu, tymczasem w ofercie dla specjalisty customer service jakoś nie widzę by odnosili się do wynagrodzenia. możliwe, że jest faktycznie sama podstawa?

Z jakich powodów zasady premii relatywnie się zmieniają? W ofercie dla inżyniera sprzedaży piszą o tej wynikowej, więc tym bardziej mnie to interesuje. czy często podpisuje się jakieś aneksy?

LX

Nie, niczego nie podpisujesz zasady premii narzucane są odgórnie. Radzę się dopytać jak jest liczona podczas rozmowy, żeby potem nie było niejasności. Ale generalnie jeżeli jesteś w dziale sprzedaży to premie potrafią być przyzwoite, nawet jeżeli nie wiesz za co są.

Od czego uzależniona jest premia w firmie Area Cooling Solutions Sp. z o.o.? Jakie są progi premiowe? Dodali 25 czerwca na Pracuj.pl ogłoszenie na stanowisko Inżynier Procesu.

Łyby

W teorii jest wszystko wyjaśnione, za jakość, za czas itp. W praktyce kierownik z zastępcą mają swoją tabelkę w którą wpisują co chcą. Sam zostałem pozbawiony części premii na podstawie wyliczeń, które opierały się na nie wiadomo jakiś założeniach.

Joasia
@Łyby

W teorii mogłeś wprost podpytać o te założenia? Co padło w odpowiedzi? I jak tu jest z czasem na rozmowę z przełożonym? W trakcie pracy jest na to szansa czy trzeba się umówić jakoś indywidualnie?

@Joasia

Tak można i nawet zobaczyć te wyliczenia, ale niewiele można z tego zrozumieć. Teoretycznie czas na rozmowę jest, ale po chwili kierownik zbywa cię bo musi gdzieś iść, zrobić coś innego, i to tak, że nie masz ochoty próbować więcej rozmawiać. Chyba że idziesz się tłumaczyć wtedy zawsze ma czas...

Odpowiedź

Nie zawracaj sobie głowy premią, ważna jest stawka na wejściu.

Czy na obsługę klienta będą planowane nabory? mam problem by znaleźć ofertę a szukam pracy w swojej okolicy, do Relaksowej daleko bym nie miała. Zapytania o atmosferę już się pojawiały mnie zarobki interesują. Jaka jest podstawa? i co z premiami? Parę lat temu ktoś do niej nawiązywał

pomocny

chyba nie, ale jedna osoba odchodzi, więc może będą. zarobki zależą czy znasz jakieś języki poza angielskim wtedy można więcej wynegocjować

@pomocny

Przewidziałeś przyszłość, od wczoraj oferta jest widoczna i to właśnie z oznaczeniem, że to praca od zaraz. prócz tego angielskiego widzę po opisie, że chyba niemiecki i francuski są w cenie. Czy jesteście w stanie podać górny próg widełek, którego nie da rady już przekroczyć? Zastanawiam się od której kwoty warto zacząć

pomocny

Nie, ale zacząłbym od tego max. oferuje się aktualnie we Wrocławiu + tyle ile Ci wyjdzie za paliwo na dojazd, bo autobusem jest tragiczny i będziesz dojeżdżać albo własnym samochodem, albo z kimś z biura jak masz szczęście mieszkać w kogoś znaleźć. Warto żebyś też wiedziała ile trzeba dopłacić za benefity – Medicover, Multispor itd., częściowo płaci pracodawca, resztę pracownik. Wiem że w innych firmach nawet w całości podstawowy pakiet pokrywa pracodawca. Niemiecki lub francuski są na duży plus więc jak znasz też dużo dolicz sobie za to. Generalnie ważne jest, aby podstawa (bez premii) była dla Ciebie satysfakcjonująca przynajmniej na kolejne dwa lata. I pytałbym się czy i ile możesz pracować na HO, bo większość zadań tak na prawdę nie wymaga przyjeżdżania do firmy. Plusy: bardzo fajny zespół, chociaż ostatnio trochę się wykrusza Minusy: brak owocowych czwartków i play roomu. Poza tym polecam firmę

Henryk

Dostałem ofertę pracy w tej firmie. Chciałbym się dowiedzieć jakie jest wynagrodzenie początkowe, na ilu zmianach odbywa się praca i na czym polega?

@Henryk

A zdradziłby Pan na które stanowisko udało się uzyskać ofertę? ja od jakiegoś czasu czekam czy na dział jakości nie będzie ogłoszenia, ale mam tylko jedno dawniejsze z internetu. Jak do nich teraz aplikować? kiedyś pokazywało mi, że agencja pracy pośredniczyła przy elektromonterze. Teraz tylko przez nich można?

Pomocny
@Henryk

Trochę mniej niż w innych firmach w okolicy, ale praca jest na jedną zmianę 6-14 i nie przepracowujesz się specjalnie. Jak chcesz zarabiać więcej, ale pracować w (usunięte przez administratora) to idziesz do firmy po drugiej stronie autostrady.

@Pomocny

Nadgodziny już wcześniej zostały opisane jako ustawowe. Zastanawiam się tylko jak często mogą występować? podkreślona została po prostu praca na jedną zmianę i teraz nie wiem czy są one zawsze dostępne czy to jednak od sytuacji zależy?

pomocny

O nadgodzinach decyduje kierownik są obowiązkowe, najczęściej wiosną i latem.

Pracownik ZUS
@Mirek

Panie Mirku D nie napisał Pan że przez cały okres wypowiedzenia przybywał Pan na zwolnieniu lekarskim i wcześniej mocno nadużywał L4. Dlaczego oczekuje Pan że pracodawca będzie skracał Panu okres wypowiedzenia? Co do BHP to zgodnie z przepisami pracownik nie mający uprawnień może odmówić obowiązku pracy. P.S Życzę Panu dużo zdrowia, aby znalazł Pan dobrego pracodawcę który spełni wszystkie Pan oczekiwania.

@Pracownik ZUS

Oczywiście że przebywałem na zwolnieniu i będąc na zwolnieniu, zgodnie z prawem chciałem skrucić naszą współpracę. I nie z mojej inicjatywy na zwolnieniu byłem tak długo. Nie Pan też jest upowazniony do tego, żeby oceniać czy było to nadużycie czy nie. Nie zmienia to faktu że firma jest patologicznie zdominowana przez układy rodzinne. A uprawnienia nie każdy ma i firma ich nie wyrabia i nie zawsze ktoś jest z uprawnieniami. Nie ma też właściwej ochrony przed oparami lutowniczymi. Jako jedyny (ponieważ się upomniałem) użytkowałem wyciąg, nie do końca sprawny (zużyte filtry) i wiem o czym mówię. Co do moich pozostałych wpisów : zdażyło się kilkukrotnie iż nie zgadzała mi się wypłata z tym co miało być. Kierownik tłumaczył to różnie, "zaokrągliłem sumę", "miał Pan usterkę nie pamiętam jaką", lub wprost "nie pamiętam". Miałem też policzone 50 zamiast 100% za nadgodziny. Tu mi zwrócono ale zauważyłem. Dlatego pilnujcie. Najbardziej zabawna była sytuacja na koniec, kiedy Szef namawiał mnie do pozostania w firmie, twierdził że do mojej pensji dochodzi jeszcze premia zagwarantowana po spełnieniu warunków jakości i frekwencji. Zapytałem, mając w ręku wydruk zarobków, dlaczego nie ma tutaj pozycji premia, jeżeli jakość i frekwencja była 100 %. Pan J. D. odpowiedział: myślałem, że Pan już nie wróci. Pozdrawiam wszystkich i proszę się nie martwić o mnie " Pracowniku ZUS" mam pracę i proszę pozdrowić Brata. A co do języków, może ktoś kiedyś pogada z Józkiem i coś naprawi. Warto bo ci wszyscy co zastali zasługują na poprawę sytuacji.

Robert
@Mirek

Wyjaśniacie sobie pewną kwestię a ja pozwolę sobie wtrącić się w Waszą dyskusję i chcę zapytać, czy firma ta daje możliwości przepracowania dowolnej liczby nadgodzin? Niestety Wasze komentarze dokładnie tego nie przedstawiają, dlatego postanowiłem zapytać. Czegoś mogę się dowiedzieć?

@Robert

Firma mało płaci, a namawia ludzi do nadgodzin. Wykożystuje zapał i zaangażowanie nowoprzyjętych. Zdaża się nie właściwe rózliczanie nadgodzin (doświadczyłem osobiście). Miło wspominam pracę, źle oceniam współpracę z Kierownikiem .Większość Załogi uważa że bardziej przeszkadza nisz pomaga w pracy.

roman
@Mirek

Witam Mirku właśnie zostanawiam sie nad praca w tej firmie czy mozna podpytac na priv co i jak wyglada.zaciekawiło mnie to co piszesz pozdrawiam

@roman

!

z tymi urlopami to jest coś śmiesznego nie dawno z niego wróciłem a ci którzy już byli nie po pracowali nawet miesiąca po urlopie i znowu poszli na urlop kierownik może tak zamknąć firmę na miesiąc skoro nie ma co robić i wysyłasz ludzi na urlopy

Xxx

Wy tu już piszecie o urlopach bezpłatnych? Jeśli tak to zastanawiam się jak ludzie teraz z kasą tu stoją? Wiadomo cos o podwyżkach od nowego roku? to dla mnie istotna informacja, bo skoro zespoły maja powiększać tak jak pani wspomniała to dobrze wiedzieć na jaka kasę się nastawiać.

Paulina

Widzę tu chyba głównie opinie o produkcji. A z innej beczki, czy macie dane odnośnie pracy jako serwisant urządzeń chłodniczych z niemieckim/angielskim? Na jak długi czas są delegacje do zagranicznych klientów? Czy tam także jest praca na dwie zmiany? Jak się kształtują zarobki?

@Paulina

Tak, jest to praca na serwisach, wyjazdowa często w różnych warunkach atmosferycznych. Czasem jest to wyjazd na jeden dzień (polska), częściej na tydzień do trzech (zagranica). Praca na serwisach na jedną zmianę od poniedziałku do soboty (płatna jako nadgodziny) + niedziela na dojazd/powrót (dieta). Zarobki zależą od tego co wynegocjujesz, nadgodziny i diety są ustawowe.

Czapla

Ryś
@Czapla

tomasz

witam nie poszukujecie brygadzisty kierownika mam wieloletnie doświadczenie jako elektromonter elektryk spawacz tokarz

...

Nie. Pełno tu małych zakompleksionych ludzi. Brak możliwości rozwoju. Nie odszedłem dotąd bo na produkcji jest paru fajnych gości. Ale za chwilę wszyscy się wypiszemy.

no w końcu zaczynamy robić w piątek szkoda że w soboty jeszcze nie zawsze się przyda trochę więcej siana

!

a cóż to firma zamknięta teraz co sobotę

robol

czemu jest napisane że od 8 a otwarte jest od 6 do 16 niby a o 14 się zmywalismy jak tam kiedyś pracowałem dziwne

kr00lik

Pracowałam w Arei około roku na stanowisku biurowym. Firma jest przedsiębiorstwem rozwijającym się, które sporo się uczy. Dużym plusem firmy był wówczas zespół, w którym pracowałam, ciekawi i pomocni ludzie. Sporo do życzenia pozostawia natomiast raczkujące zarządzanie. Pensja była zdecydowanie niekonkurencyjna w kontekście moich umiejętności. Niemniej czas tam spędzony wspominam dobrze.

@kr00lik

Potwierdzam powyższe, jeżeli studiujesz albo jest to Twoja pierwsza praca po studiach to jest jest fajne miejsce do rozpoczęcia kariery zdobycia pierwszego wpisu do CV. Gorzej jeżeli chcesz się dalej rozwijać, to już nie jest tak mile widziane.

Julia

No ale co dokładnie masz na myśli, ciężko z tą osobą się pracuje czy po prostu nie podoba ci się jej styl bycia? :) A jeśli to pierwsze to próbowałeś po prostu z nią pogadać albo zgłosić sytuację do kierownika? Jak w ogóle reagują "u góry" na takie zgłoszenia, traktują je poważnie?

AP
@Julia

Czego dotyczył usunięty wpis ? ; )

Julia
@AP

Chodziło o nienajlepszą relację ze współpracownikiem mówiąc delikatnie :) A tak przy okazji to znalazłam w sieci aktualne ogłoszenie dla magazyniera, więc super bo akurat będę zmieniać pracę. Może ktoś jeszcze się wypowie aby mieć lepsze pojęcie jak wygląda atmosfera tam :) Widzę, że praca dwuzmianowa, w jakich godzinach pracujecie?

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa bardzo istotną rolę. Czy tak samo jest w Area Cooling Solutions? Podzielcie się informacjami, wyrażając swoją opinię na ten temat!

xx

była by lepsza jak by nie było w niej ireneusza

Qwerty
@xx

20 srebrników zawsze się przyda.

@qwerty

Nie ma atmosfery jest szczucie i połowa hali ludzi zza Buga. Dla nich to norma dla nas wegetacja.

xx
@Qwerty

tak ten jeden to najbardziej

JM

Nie

Joanna
@JM

też podzielasz tę opinię o srebrnikach? jeśli tak to w obecnych czasach w jakich konkretnie sytuacjach się to przejawia i kiedy ostatnio coś takiego się przydarzyło, z jakimi konsekwencjami?

Matt

Byłem około 1,5 roku temu na rozmowie w tej firmie która była prowadzona przez Pana Dyrektora oraz Panią z HR. Oczywiście nasłuchałem się o tym jaka to firma nie jest innowacyjna, wymiatacz rynku klimatyzacji w Polsce i nie tylko, wymagania co do stanowiska (Specjalista ds. Zakupów) ogromne, a może odniosłem takie wrażenie ze względu na to że w/w Państwo zadawali pytania o procesy oraz zagadnienia logistyczne, które znali tylko z definicji. Reasumując kiedy doszło do oczekiwań finansowych i powiedziałem kwotę 4000 netto to Pan Dyrektor oraz Pani z HR zbledli. Nie polecam aplikowania tam - strata czasu.

Barbara
@Matt

Powiedzieli wprost, że to wygórowane oczekiwania finansowe? Podali jakaś swoją stawkę?

Matt
@Barbara

Nie powiedzieli wprost, ale takie rzeczy widać po tym jak nagle potrafi zmienić się wyraz twarzy osoby prowadzącej rozmowę w stylu "cholera, on chce 4000, to tyle co ja, a jestem dyrektorem" :)

Joanna
@Matt

Serio sądzisz, że dyrektor tyle tu zarabia? Teraz to sama aż ciekawa jestem. Ktoś zna rzeczywiste widełki i poda?

Rekrutacja, przez firmę rekrutacyjną, na stanowisko Inżynier Sprzedaży z językiem Niemieckim, dodam że mam doświadczenie w sprzedaży i z niemieckim. Rozmowa była bardzo profesjonalna i w bardzo miłej atmosferze, firma prezentuje się jako solidna i innowacyjna, z pozycją na rynku itd. Niestety w kwestii finansowej nie jest już tak miło, firma łudzi się że znajdzie dobrego kandydata za mniej niż płacą inni. Ostatecznie otrzymałem ofertę 30% niższą niż od firmy do której poszedłem, oraz gorsze benefity.

Zostaw merytoryczną opinię o Area Cooling Solutions Sp. z o.o. - Nowa Wieś Wrocławska

• Jak się pracuje w Area Cooling Solutions Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Area Cooling Solutions Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Area Cooling Solutions Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 0 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Area Cooling Solutions Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Area Cooling Solutions Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Area Cooling Solutions Sp. z o.o.
1.5/5 Na podstawie 13 ocen.

Area Cooling Solutions Sp. z o.o.