Opinie o RTP Polska Sp. z o.o. w Wrocław

RTP Polska Sp. z o.o.
3 19 66 5 1
Kapelusznik
Nazwa działu: Produkcja

Zawiodłem się tą firmą. Nie ukrywam, że bardzo zależało mi na pracy w tej firmie jednak nie wiedziałem jak to funkcjonuje od środka. Praktycznie zerowe szkolenie wdrożeniowe. Oprowadzono nas po zakładzie, powiedziano co się produkuje i w jaki sposób. W innych firmach spotkałem się ze szkoleniem teoretycznym i wdrożeniowym (np. 5 dni), tutaj rzucenie na halę. Jedna osoba jako operator jest odpowiedzialna za szereg procesów: jazda wózkami widłowymi, operowanie suwnicą, pilnowaniem procesu, usuwaniem awarii, dostarczaniem materiału, czyszczenie filtrów (ok. 3 metrów nad ziemią), prowadzeniem testów w piecach, dokumentacja, pakowanie czy nawet mycie kadzi. W zasadzie to jesteś tam od wszystkiego. Maszyny relokowane z Niemiec - w złym stanie, prowizoryczne naprawy. Dużo włókna szklanego w dłoniach i skórze. Możliwość oparzeń. Wyjazdy za granicę niby są: osoby, które były nie mają zamiaru tam wracać - straszne warunki pracy, bardzo ciężka i fizyczna praca (co potwierdza nawet pan Dyrektor). Jedynie stawki dobre, dieta, nocleg. Moim zdaniem za podobne pieniądze można znaleźć coś innego na miejscu. Firma wydała mi się być z tego typu, w którym oszczędza się na personelu kosztem zwiększonych obowiązków. Dojazd pracowniczy jest.. ale mało kto wie o co z nim chodzi..;-)

stary wyjadacz
@Kapelusznik

Dużo się dowiedziałeś o firmie pracując tylko jeden dzień ;) powodzenia w każdej innej fabryce

Tak1Nie2
Kapelusznik Nowy wpis
@stary wyjadacz

Widzę, że codziennie tutaj zaglądacie zza tego biurka. Coś w tym musi być.. nic dziwnego. Niby wszystko pięknie..ale wcale nie;-) Dawno się z czymś takim nie spotkałem. Pozdrawiam.

Mgr. Coperion Nowy wpis
@Kapelusznik

Po jednym dniu takie stwierdzenia ???? Nic dziwnego że na dłużej nie możesz zagrzać miejsca. Radzę zrobić rachunek sumienia i zastanowić się co z Tobą jest nie tak ????

Tak1Nie4
Reymond Nowy wpis
@Mgr. Coperion

W sumie to go rozumiem nie każdy potrzebuje 8 lat na zrozumienie niektóre rzeczy widać gołym okiem.......

Pracownik Nowy wpis
@Kapelusznik

Jestem w szoku jak czytam to co pisze kapelusznik. I dziwić się że mamy problem na rynku z porządnymi pracownikami? 5 dni okresu wdrożeniowego? Co to znaczy? Ja pracowałem w kilku dużych zakładach produkcyjnych i wszędzie zasada jest podobna. Robimy badania lekarskie, przychodzimy, jest wprowadzenie BHP i inne pierdoły. Dostajesz ciuchy, kierownik wprowadzą cię na halę, stawia z bardziej doświadczonym operatorem i się szkolisz. Jak jesteś na tyle mało ogarnięty że potrzebujesz 5 dni na "wprowadzanie" do nowego zakładu to idź do biedronki na kasę. Dostaniesz plakietkę szkole się i nikt się nie będzie czepiał. Jeżdżenie wózkiem? Praca na suwnicy? Drobne naprawy i korygowanie pracy maszyny? To cię dziwi? To czym ty przepraszam chcesz się zajmować jako operator? Stać i naciskać enter? Każdy w miarę ogarnięty pracownik czytając twój opis parsknie śmiechem, bo to co ty piętnujesz, to podstawowe obowiązki operatora maszyn. Cytując klasyka: pomyśl co chcesz w życiu robic i zacznij to robić! A nie jedziesz po zakładzie po jednym dniu pracy.

Tak1Nie1
..............................
Nazwa działu: Produkcja

...w FIRMIE PRACUJE OKOŁO 40 PARE OSÓB A REKRUTACJE SA CO CHWILĘ TO O CZYMŚ ŚWIADCZY A NA PEWNO NIE ZE FIRMA SIĘ ROZWIJA I JESZCZE TEN CZAS OCZEKIWANIA DO MIEŚIĄCANA BOGA LUDZIE W ZAKŁADZIE ALA BOSCH TRWA TO 3 X SZYBCIEJ A ZATRUDNIAJĄ 2 000 OSÓB NA BOGA TO JEST ZWYKLA PRODUKCJA TWORZYW SZTUCZNYCH WTRYSKARKI A NIE PRODUKCJA SAMOLOTÓW WIĘC PRAWIE KAŻDY CO MA 2 RĘCĘ SIĘ NADAJE NIE DAJCIE SIĘ LUDZIE ZWIĘŚĆ JEŚLI MACIE STABILNĄ PRACE NA PEWNO NIE ZMIENIAJCIE NA RTP BO NIE WIADOMO JAK BĘDZIE DZIŚ JESTEŚ JUTRO CIE NIE MA CO Z TEGO ŻE DADZA WAM 400 ZŁ WIĘCEJ A ILE NA AMORTYZACJE I CZAS WYDACIE

Tak4Nie
Jan
@..............................

Myślisz, że ciągłe rekrutacje i rotacja pracowników są spowodowane czymś konkretnym? Ludzie sami odchodzą, czy są zwalniani? Jak to wygląda?

Lid
@Jan

Jaka rotacja pracowników? Mówicie o czymś o czym nie macie bladego pojęcia. Pracuje stała ekipa, a rekrutacja spowodowana jest stawianiem nowych maszyn..

TakNie3
Użytkownicy czekają na odpowiedź 58 dni.

Czy w RTP Polska Sp. z o.o. zawierane są umowy na zlecenie w okresie próbnym?

Przyszły pracownik

Czy ktoś wie jak się skontaktować bezpośrednio z pracodawca bez pośrednika? Tel. (usunięte przez administratora) nie odpowiada.

Ranking
  5. indeed.com 2 144 392
... pełny raport Gemius
Mariusz

wITAM Wszystkich i przestrzegam przed tą firmą a dlaczego to zaraz Wam opiszę moją sytuacje bo zostawili mnie na lodzie!!!!! Rekrutacja wstępna odbyła się przez firmę HAYS z Paniom Anią i po rozmowie było wszystko ok powiedziała że w ciągu 3,4 dni oddzwoni już z umówionym spotkaniem z Kierownikiem produkcji Firmy RTP Sp. z o.o. i tak się stało zostałem zaproszony na rozmowę do firmy na 9:00 w dniu 09-10-2018r. Rozmowa przebiegła bardzo dobrze Pan wszystko wyjaśnił jeżeli chodzi o produkcję i jej proces dogadaliśmy temat odnośnie stawki na początek 4.300 +premie za dojazd i absensje Mi też to nie było obce gdyż 8 lat pracowałem przy wyrobach z tworzyw sztucznych. Po tygodniu zostałem zaproszony po odbiór skierowania na badania lekarskie 15-10-2018r. naprawdę się ucieszyłem po odebraniu skierowania na badania złożyłem wypowiedzenie ze swojej obecnej pracy było to dnia 19.10.2018r w pracy byli zaskoczeni moją decyją o rozwiązaniu umowy. po 3,4 dniach dostałem propozycję stanowiska Lidera na zmianie swojej odmówiłem ze względu na zaproponowaną stawkę w firmie RTP . Mój okres wypowiedzenia to 30 dni czyli od 01-11-2018r. do 30-11-2018r i nagle dostaję telefon od Pani Eweliny A. dnia 19-11-2018r że nie mogą zemną nawiązać współpracy z przyczyn nie zależnych od niej że ona jest tylko posłańcem. No powiem Wam nogi mi się ugieły i co teraz byłem pewien że mam tą prace i co powiem żonie jak tu kredyt na karku tym bardziej że byłem z nią na zakupach i od razu się kapła że coś jest nie tak. Moja historia skończyła się żle gdyż nie dało się cofną już wypowiedzenia i zostałem na święta na lodzie i bez pracy. Dzwoniłem też do firmy HAYS do Pani Ani i przedstawiłem sytuacje w jakiej zostałem postawiony była zdziwiona całą sytuacją ale do tej pory nie oddzwoniła z obiecała że to wyjaśni a jest już 17-11-2018r. Pozdrawiam i ostrzegam wszystkich przed firmą RTP I jej zarządem Amerykańskim.

Tak21Nie
zażenowany
@Mariusz

Ja mam podobne doświadczenia z rekrutacją w tej firmie, chociaż nie tak ekstremalne. Także uważajcie!

Tak8Nie

Oczekujacy na info
@Mariusz

No risk no fan... Zawsze jest jakieś ryzyko przy zmianie pracy i trzeba sie z tym liczyc. Nikt nie mówił ze w życiu jest fajnie, bo nie jest. Zklad jak kazdy inny na samym poczatku. moze sie troche przeliczyl z kalkulacja. zawsze mozna byc dobrej mysli i starac sie ponownie, gdy tylko ruszy ponowna rekrutacja. Firma zdaje sie byc bardzo przyjazna, nie za duza dajmy jej szanse. oceny osob juz tam pracujacych musza o czyms swiadczyc. Pozdrawiam i czekam jak wreszcie do mnie zadzwonia z oferta pracy. CV skladalem jakies 2 tyg temu.

Tak2Nie1

Pracujący
@Oczekujacy na info

Ponowna rekrutacja ruszy w styczniu także spokojnie. Firma troszkę przeliczyla się , liczbą pracowników. Zwykły falstart. Więcej już się to nie powtórzy.

Tak2Nie

Nowy
@Mariusz

Ten cały (usunięte przez administratora)to jakiś bot jak pewnie połowa innych komentarzy w sieci, identyczne opinie czytalem o innych firmach tylko inne daty wstawione, szkoda słów..

Jacek

Firma działa stosunkowo krótko a już ma dobre opinie również jako pracodawca, polecam!

TakNie4
..............................
@Jacek

(usunięte przez administratora) W FIRMIE PRACUJE ZE 40 OSÓB a co chwile są przyjęcia to o czymś świadczy rotacja podobna jak w innych kołkozach nie liczą się z człowiekiem wszystko wygląda fajnie na papierze a ww rzeczywistości jest inaczej fajnie to tam było na początku teraz tylko cyfra

Pan i władca
@..............................

Ciekawi mnie na czym opierasz opinie o rotacji pracowników? Firma się rozrasta stawia nowe maszyny więc musi zatrudnić więcej osób. Nie ma to jak wypowiadać się o czymś, o czym nie ma się pojęcia.

TakNie1
......................
@Jacek

jakie więcej osób fakt stawiaja 2 3 nowe maszyny ale rotacja jest średnio co mieś na tak małą firmę 40 osób to bardzo często porównywalnie do amazona co tam pracuje prawie tyś osób od 3500 do 3900 to masz pełno firm we wroc oczywiście brutto więc więc zarobki to samo ja teraz z jedna sob wziałem 3100 netto i to centrum wroc a nie wypizddowo

TakNie1
Taki sobie

Można zapomnieć o podwyżkach inflacyjnych. Wynegocjowana stawka zostanie pewnie do śmierci. Brak dobrych benefitów i praca w ciężkich szkodliwych warunkach. Lepiej chyba wybrać firmy obok.

Tak9Nie
Asz test
Nazwa działu: Finanse
@Taki sobie

Masz rację wybietam firmę obok Pozdrawiam przemeczony ;)

Witty
@Asz test

Dajmy im szansę choć przyznam że podwyżka w skali roku rzędu 30€ na kolana nie powala.Jestem trochę zniesmaczony całą tą sytuacją...

Danuta
@Witty

Wygląda na to, że zarobki Ci nie odpowiadają. A jak jest z benefitami (premie, dodatek dojazdowy), ze szkoleniami? Można na to liczyć? Szukałam w sieci ofert pracy w RTP Polska, ale ostatnia jest z czerwca (poszukiwali operatora produkcji).

Nazwa działu: Produkcja

Szkoda że pracodawca nie oferuje żadnych busów dla pracowników. Są problemy z dojazdem do pracy.

Nazwa działu: Produkcja

Chciałbym się dowiedzieć czy ta praca jest związana z maszynami i jakimi czy bardziej są powiązane procesy

Nazwa działu: Produkcja

Ciekaw jestem jakie są u was maszyny czy to są wtryskarki

Tak1Nie2
Toby
Nazwa działu: Produkcja

Co chwilę tylko firma nie działa nawet roku, ruszy będzie dobrze. no właśnie działa ponad rok i jest coraz gorzej! (usunięte przez administratora) każdy robi co chce. Na upartego można nic nie robic. Podstawę się dostanie zawsze bo socjali czy dodatków to tu nie ma.

Operator

Bardzo proszę może ktoś się wypowiedzieć na temat pracy w rtp jakie panują warunki , na czym polega praca operatora itp ? Pozdrawiam :)

nick

Cześć, napiszcie proszę jak się zarabia w jakości? Jak wyglądają obowiązki?

DEX

Socjal w tej firmie to porażka. Proponuje zobaczyć co oferują inne firmy w tej okolicy. Premie roczne, świąteczne, dofinansowania do wczasów, multisport, podwyżki. W RTP możecie o tym zapomnieć. Zdecydowanie odradzam

Lider
@DEX

Nie przesadzalbym z tak negatywną opinią. Przypominam że produkcja w tej firmie nie funkcjonuje nawet rok czasu! W niecały rok pracownicy mogli liczyć na bezpłatne kursy udt na suwnice, wozki widlowe oraz zwyzki. Były i są bardzo dobrze płatne wyjazdy służbowe. A premia świąteczna była na kartę Sodexo, nie wiem skąd ta informacja że nie było.. Myślę, że firmie trzeba dać szanse trochę się rozwinąć, a niez góry oceniać.

Tak3Nie4
Yes
Nazwa działu: Produkcja

Są przyjęcia na operatora!

TakNie2

Don Luciano von Abruzzo II

Firma raczej na plus. Dobre wynagrodzenie, praca dość lekka. Organizują szkolenia. Pracownicy raczej młodzi, co jest akurat plusem bo łatwo się dogadać. Nikt się nie wywyższa tylko dlatego, że ma doświadczenie. Firma nadal się rozwija, i to dość prężnie. Ogólnie jestem zaskoczony pozytywnie.

Cristoff

Nie jest zle. Narazie bardzo mala firemka. Okolo 20 osob. Mala struktura. Kierownictwo wydaje sie w porzadku Dosc mlode ale zaangazowane. Lekki chaos jesli chodzi o dzial personalny. Produkcja calkiem spoko.

Tak6Nie1
Mona

Witam! Czy firma zatrudnia rowniez kobiety na produkcje, czy jest to opcja kierowana tylko do mezczyzn?

Raczej tylko faceci

Paweł
@Mona

Chyba że będzie wolny etat w laboratorium????

Aleksander
@Mona

Jesteś zainteresowana pracą w firmie? Z innych wypowiedzi wynika, że na produkcję przyjmowani są tylko mężczyźni. Nie znalazłem żadnych aktualnych ofert pracy na inne stanowiska. Jeśli zdecydujesz się na zatrudnienie w firmie, napisz proszę, na jakim stanowisku i jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna?

@Aleksander

Mam doswiadczenie w pracy w labolatorium w UK (prawie rok w 3 najwiekszej firmie na swiecie jezeli chodzi o soczewki kontaktowe), wiec moglabym byc zainteresowana praca w labie.. Tylko fakt, nie rekrutuja do labolatorium poki co :/

@Paweł

Chyba, ze bedzie wolny etat :)

Magazynier

A powie ktoś jak wygląda praca na magazynie? Jakie zarobki itp?

Tak7Nie

zainteresowany

chcialbym zlozyc swoje cv ale mam pytanie jak wyglada system zmianowy,tzn jakie sa zmiany czy 3 czy czterobrygadówka, i czy jezdzi ktos moze z okolic brochowa,bo troche lipa z transportem

@zainteresowany

3 zmiany pon-pt wiem że chłopaki dojeżdżają z okolic brochowa

Tomek
@Aaa

A jest jakiś bus na zakład

Doświadczony

Podstawa 4000 brutto dojazdy 250 brutto i obecnosciowa 160brutto to na okres próbny. Warto dodać nadgodziny w tygodniu płatne 50% weekendy 100% po okresie próbnym (3 miesiące) podwyżka. Jak na realia produkcyjne nie jest źle

Tak3Nie

miara
@Doświadczony

ale mam nadzieje ze po pierwszej zmianie a na nadgodziny po 22-? jaka stawka za nadgodziny też 50% jaka stawka jest na godzinę? ..

@miara

o nadgodziny zawsze pytają nikt nikogo nie zmusza. Stawkę możesz sam sobie wyliczyć wychodzi koło 25 brutto na godzinę.

meck1
@Aaa

czyli nadgodziny sa mniej platne jak zwykla godzina grafikowa?

@meck1

Ja nie wiem czy tak ciężko zrozumieć co oznacza płatność 50% i 100% ? Pierwszy raz się z czymś takim spotykacie? To znaczy że godziny nadliczbowe są płatne dodatkowo 50% jeżeli w miesiącu wyrobisz sobie w sumie 20 godzin nadliczbowych to do wypłaty policza ci jak za 30 a jak w weekend to jak za 40. Cala filozofia..

0p0
@Doświadczony

Po okresie próbnym podwyżka, w jakiej wysokości? Skąd takie informacje?

Tak3Nie

meck1

mile widziana znajomość języka angielskiego na poziomie minimum komunikatywnym ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- czy to jest warunek konieczny?

@meck1

zależy na jakie stanowisko aplikujesz. Głównie chodzi o to że firma jest zagraniczna. Często przyjeżdżają zagraniczni goście nieraz ktoś może podejść i zadać jakieś pytanie po angielsku ale raczej łatwo z tego wybrnąć.

Krótko i na temat

Wie ktoś, czy są przyjęcia i w którym, dokładnie miejscu, ta firma się znajduje ? I czy posiada może, ktoś numer telefonu do tej firmy ? Prosiłbym Was o jak najszybszą odpowiedź. Z góry Dzięki :)

Anna
@Krótko i na temat

Zapraszam do kontaktu 785507657

Zainteresowany

Możecie opisać dokładniej : Jakie są zarobki ? Jaka jest premia i na jakich zasadach ? I jaka stawka za dojazd do pracy ?

TakNie

Wiecie może coś nowego o tym co dzieje się w przedsiębiorstwie RTP Polska Sp. z o.o. w miejscowości Wrocław, bo jeszcze nic nie pojawiało się na ich temat? Czekamy na nowe info odnośnie pracy.

pracownik produkcji
@Administrator

Caly czas trwają inwestycje. Aktualnie sa 2 linie produkcyjne. Docelowo 4 plus 3 na inny procees

Chcący pracować Adrian

Czy możecie coś napisać jak jest na magazynie, logistyce? Są przyjęcia? Jak wyglada praca? Czy ludzie fajni? Jak kierownictwo?

Mamamaa
@Chcący pracować Adrian

Przyjęcia są na każdy dział. Logistyka utr produkcja lab..

pracownik produkcji
@Chcący pracować Adrian

Są przyjecia

pracownik produkkcjo

Warto ;) jest to mala firma wiec nie jesteś trybikiem jak w większości fabryk gdzie pracują setki osób. Produkcja tworzywa nie pachnie fiolkami ale placa jest adekwatna do wykonywanych czynności przy maszynach. Zaangażowanie i chęci przede wszystkim. Firma jest świeża wiec wiele rzeczy jeszcze sie zmieni między innymi system płacowy ( w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Jeśli staniesz się doświadczonym pracownikiem który ogarnia cały proces to ma pewno nie napracujesz się fizycznie

nowy jak każdy

Co ma się dziać? Rusza produkcja pomału. Bardzo fajny zakład.

Tak7Nie

............................
@nowy jak każdy

jak wygłąda dokładnie praca ,atmosfera ,traktowanie ludzi ile czasu na operację trzeba zasuwać co 5 sekund czy nie i ile wychodzi pensja na czysto bez nadgodzin

@............................

W zasadzie wszyscy są nowi i nikt się nie wywyzsza bo każdy się uczy. Atmosfera myślę że bardzo fajna. Podoba mi się to że firma prowadzi porządną rekrutacje nie zatrudniają laikow i ludzi bez pojęcia o pracy na produkcji, a przede wszystkim nie ma Ukraińców.. Presji na razie nie ma żadnej bo nie ma zamówień póki co produkcja się rozkręca. Presja przyjdzie z czasem, Ale maszyny idą same więc jakieś gonitwy się nie spodziewam.

@nowy jak każdy

Jeśli chodzi o pensje mniej niż 3000 nie zarobisz. I co najważniejsze zwracają za dojazd do pracy!!!

TakNie

Zostaw opinię o RTP Polska Sp. z o.o. - Wrocław

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie