RTP Polska Sp. z o.o.

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o RTP Polska Sp. z o.o.

OPERATOR

Uciekajcie z tej firmy żeby nie dostać choroby zawodowej. Nie zatrudniajcie się do tej firmy bo będziecie żałować.

@OPERATOR

a coś więcej?? może więcej szczegółów i informacji podpartych faktami... uciekać to można z każdej firmy

VlF

Jeśli ktoś planuję zacząć pracę w RTP Polska to niech zapyta Pana (usunięte przez administratora)jak wyglądają warunki w czasie pracy lini P01. Zadymienie na hali, że się wymiotować chcę. Zarząd się zmienił ale (usunięte przez administratora) bez zmian. Proponuję ruszyć cztery litery z góry i zobaczyć jak niszczycie zdrowie. Kolejny minus to brak załogi, jeden operator jest od wszystkiego. Zdecydowanie odradzam!

@VlF

Zgadzam się z tobą, nie pan (usunięte przez administratora)przyjdzie na produkcję i sam zobaczy jak wygląda praca na produkcji, zobaczymy czy sobie sam poradzi na lini. Ta firma przypomina PRL. Do tej firmy powinna inspekcja pracy sprawdzić pracodawcę

Żopa
@VlF

Nic dodać nic ująć. Wszyscy doskonale o tym wiedzą , tylko udają że nie widzą. Ale świat na tym się nie kończy, jest dużo alternatyw dookoła. Pozdrawiam zdesperowanych.

Janusz
@Żopa

Śmieszy mnie ze osoba ktorej nie przedluzyli umowy po okresie probnym musi sie wyladowac na tym portalu xD Inspekcja pracy nic nie wskura bo pracodawca zapewnia srodki ochronne, operator jest od jednej linii i jak dobrze ulozy sobie czas pracy to polowe zmiany nic nie robi, ale najlepiej narzekac.

@Janusz

Co ty bredzisz przecież wszyscy pracują

@Janusz

Są dowody które można przedstawić inspekcji pracy i sanepidu

@VlF

Pracuję tam i muszę przyznać, że bezpieczeństwo i szkodliwe warunki pracy o których nikt nie chce głośno mówić to wady tego zakładu. Jeśli chodzi o pozostałe sprawy to jest ok.

Polimer :P

???

Dlaczego tak mówisz

hmm
Kandydat

Jak wygląda sytuacja z dojazdem do firmy z Wrocławia?

Pederasta
@hmm

We własnym zakresie z dodatkiem za paliwo 20 zł za dzień,lub autobusem z dworca głównego i stacji końcowej na Neonecie

@hmm

Nie wiesz

@Pederasta

Nie gadaj głupot że z dworca są dojazdy do pracy. Z dworca głównego nie ma dojazdów do pracy. Lepiej sobie sprawdź zanim będziesz pisał głupoty. Nie podawaj złych informacji

Polimer
@Nic

Są dojazdy, swojego czasu dojeżdżałem tu do pracy.Bus jest z Neonetu

@Polimer

Polimer powiedz na którym przystanku na dworcu głównym jest autobus zakładowy

Autobus

Stanowisko 0, bus neonetu odjazdy o 5:15, 13:15 i 21:15

Bożena
@Nic

To jak to w końcu jest? Zostały podane konkretne godziny odjazdu autobusu. Czy są aktualne i prawdziwe? Zastanawiam się po prostu co w sytuacji gdyby pracownik nie miał jak sam dojechać do pracy a autobus by nie kursował.

Prawie
@Bożena

No raczej jest autobus i nie słyszałem żeby zaniemógł.Ewentualnie możesz zabierać się po koleżeńsku z osobą ze swojej zmiany ????

21wiek a na produkcji wszytko wygląda jak za czasów PRL. Nikomu nie polecam pracy na produkcji. Zacofana firma jak na te czasy. ???????????? Przyszłym kandydata nie polecam się zatrudniać na produkcję bo będą żałować tej pracy

Rozmowa kwalifikacyjna
Firma RTP Polska Sp. z o.o. w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko Technik Utrzymania Ruchu. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.

Ta firma to wielka pomyłka i nie polecam nikomu się zatrudniać bo tu wszytko wygląda jak za czasów komuny i PRL

Nie przesłali kasy przed świętami

Odpowiedź
@Pytanie

A z jakiej okazji mieli przesłać?

Gość

Potrzebują ludzi do pracy a nie zatrudniają

Mariano
@Gość

Rekrutacje wznowia od stycznia gdy bedzie nowy kierownik

@Mariano

Kiedy będzie kierownik

Kandydat

Witam, jakie godziny pracy??

Marian
Klient

System pracy 3 zmianowy.6-14 14-22 22-6 weekend wolne

@Marian

a jak wygląda social w firmie?? są jakieś bony na święta??

gregory
@Gość

są bony sodexo czy to tylko jedna osoba dostała??

Jezus
@gregory

Tylko ja

Elicezet
@Jezus

Kolego, Jezus jest tylko jeden w tej firmie ;)

Punktualny

8-16

W tej firmie na produkcji mówią że przez pierwsze dwa lata będziesz sprzątal i pomagał operatora na produkcji a później przez następne lata będziesz mógł prowadzić procesy.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w RTP Polska Sp. z o.o.?

PAN MIOTŁA
@Pytanie

W początkowej fazie wdrożeniowej , miotła będzie Twoim nierozłącznym kompanem.Ewentualnie parzenie kawy, choć wymaga większego wysiłku umysłowego.

@PAN MIOTŁA

Ta osoba co pisała jest nienormalna i powinna się ogarnąć bo ręce opadają.

Pracownik produkcji
 Rekomendacja

Ciekaw dlaczego nie chcą dawać podwyżek pracownika jak w innych firmach

gladiator
Kandydat

Witam, czy na produkcji panują jakieś szkodliwe warunki?? Gdzieś wcześniej wyczytałem że jest praca w włóknem szklanym?? Jak to wygląda w praktyce?? Proszę o opinie osób które tam pracują...

Spartacus
@gladiator

Opary plastiku ,włókno szklane w powietrzu , możesz się poparzyć plastikiem , pożary . Dużo tego i to codziennie, zjarali już jedna fabrykę w Niemczech , żadne gaśnice nie pomogą jak zacznie się palic

Leonidas
@gladiator

No risk ,no fan.Solidna prężnie działająca firma na podwalinach molochów w U.S.A. Różnorodność codziennych zadań sprawia, że nie doświadczymy nudy.Warunki pracy zadowalające.Tak więc ,nic się nie martw i aplikuj.

Daniel
Kandydat

Witam, czy ktos moglby podzielic sie informacjami dotyczacymi ile zarabia pracownik produkcji, mniej wiecej na czym polega praca (duzo chodzenia, czy wykonuje sie samemu jakies naprawy, czy wymagajaca fizycznie), jak wygladaja premie i czy sa wliczone w wynagrodzenie brutto czy osobno dodawane do wynagrodzenia brutto? Mam aktualnie prace ale odezwali sie do mnie i zastanawiam sie czy by nie zmienic miejsca zatrudnienia.

Nowy
@Daniel

No rozmowie rekrutacyjnej dowiedziałem się, że na początek jest (usunięte przez administratora)brutto plus (usunięte przez administratora) brutto premii frekwencyjnej plus 20 brutto dziennie za dojazdy. Do tego dostajesz (usunięte przez administratora)punktów na Mybenefit. O premiach nic mi nie wspomniano.

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy RTP Polska Sp. z o.o.?

Ciasteczko
@Pytanie

Tak, rozmowe przeprowadza kierownik produkcji.

Pracownik.nadal

Pracuje w RTP juz kilka miesięcy na stanowisku Operatora i naprawdę nie mogę narzekać. Na początku był krótki okres wdrożeniowy, następnie rozpocząłem normalnie prace. Jest szkolenie na wózki widłowe UDT. Wynagrodzenie zgodne z rozmowami. Jest bardzo dobra atmosfera w pracy. Jest bus z dworca głównego we Wrocławiu. Mankamentem jest wyższa temperatura w upalne dni i zdarzające się brudne prace typu: wymiana filtrów itp. Ale oprócz tego wszystko jest zgodnie z tym co było na rozmowie. Jestem naprawdę zadowolony.

gość

Witam, są jakieś przyjęcia na produkcję?? Jaka stawka na początek??

Buldożer
@gość

Taka jaką sobie wywalczysz????

@Buldożer

a przyjęcia jakieś są??

antosz
@gość

przy tej stawce 4000brutto bo więcej nie dostaniesz nawet po okresie probnym i brak socjalu premi proponuje firmy obok lub Bielany, byle do wiosny i trzeba uciekać z tego "zamieszania". A z tego co mi wiadomo po zakończeniu prac w RTP Niemcy ma być zwolnione cześć załogi operatorów produkcji

Bożena
@antosz

Naprawdę w RTP Polska można zarobić 4000 brutto? To całkiem w porządku stawka, tak mi się wydaje. A często są podwyżki?

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w RTP Polska Sp. z o.o.?

Elicezet
@Pytanie

Siema, pracuje już jakiś czas, póki co to tylko wyjazdy za granicę do pracy w innej fabryce (dla ludzi na produkcji). Póki co nie słyszałem o żadnych imprezach integracyjnych. Pozdrawiam :)

A jak w tym roku z premiami na święta, było coś, a może bedzie? Ktoś coś wie?

Kapelusznik

Zawiodłem się tą firmą. Nie ukrywam, że bardzo zależało mi na pracy w tej firmie jednak nie wiedziałem jak to funkcjonuje od środka. Praktycznie zerowe szkolenie wdrożeniowe. Oprowadzono nas po zakładzie, powiedziano co się produkuje i w jaki sposób. W innych firmach spotkałem się ze szkoleniem teoretycznym i wdrożeniowym (np. 5 dni), tutaj rzucenie na halę. Jedna osoba jako operator jest odpowiedzialna za szereg procesów: jazda wózkami widłowymi, operowanie suwnicą, pilnowaniem procesu, usuwaniem awarii, dostarczaniem materiału, czyszczenie filtrów (ok. 3 metrów nad ziemią), prowadzeniem testów w piecach, dokumentacja, pakowanie czy nawet mycie kadzi. W zasadzie to jesteś tam od wszystkiego. Maszyny relokowane z Niemiec - w złym stanie, prowizoryczne naprawy. Dużo włókna szklanego w dłoniach i skórze. Możliwość oparzeń. Wyjazdy za granicę niby są: osoby, które były nie mają zamiaru tam wracać - straszne warunki pracy, bardzo ciężka i fizyczna praca (co potwierdza nawet pan Dyrektor). Jedynie stawki dobre, dieta, nocleg. Moim zdaniem za podobne pieniądze można znaleźć coś innego na miejscu. Firma wydała mi się być z tego typu, w którym oszczędza się na personelu kosztem zwiększonych obowiązków. Dojazd pracowniczy jest.. ale mało kto wie o co z nim chodzi..;-)

stary wyjadacz
@Kapelusznik

Dużo się dowiedziałeś o firmie pracując tylko jeden dzień ;) powodzenia w każdej innej fabryce

Kapelusznik
@stary wyjadacz

Widzę, że codziennie tutaj zaglądacie zza tego biurka. Coś w tym musi być.. nic dziwnego. Niby wszystko pięknie..ale wcale nie;-) Dawno się z czymś takim nie spotkałem. Pozdrawiam.

Mgr. Coperion
@Kapelusznik

Po jednym dniu takie stwierdzenia ???? Nic dziwnego że na dłużej nie możesz zagrzać miejsca. Radzę zrobić rachunek sumienia i zastanowić się co z Tobą jest nie tak ????

Reymond
@Mgr. Coperion

W sumie to go rozumiem nie każdy potrzebuje 8 lat na zrozumienie niektóre rzeczy widać gołym okiem.......

@Kapelusznik

Jestem w szoku jak czytam to co pisze kapelusznik. I dziwić się że mamy problem na rynku z porządnymi pracownikami? 5 dni okresu wdrożeniowego? Co to znaczy? Ja pracowałem w kilku dużych zakładach produkcyjnych i wszędzie zasada jest podobna. Robimy badania lekarskie, przychodzimy, jest wprowadzenie BHP i inne pierdoły. Dostajesz ciuchy, kierownik wprowadzą cię na halę, stawia z bardziej doświadczonym operatorem i się szkolisz. Jak jesteś na tyle mało ogarnięty że potrzebujesz 5 dni na "wprowadzanie" do nowego zakładu to idź do biedronki na kasę. Dostaniesz plakietkę szkole się i nikt się nie będzie czepiał. Jeżdżenie wózkiem? Praca na suwnicy? Drobne naprawy i korygowanie pracy maszyny? To cię dziwi? To czym ty przepraszam chcesz się zajmować jako operator? Stać i naciskać enter? Każdy w miarę ogarnięty pracownik czytając twój opis parsknie śmiechem, bo to co ty piętnujesz, to podstawowe obowiązki operatora maszyn. Cytując klasyka: pomyśl co chcesz w życiu robic i zacznij to robić! A nie jedziesz po zakładzie po jednym dniu pracy.

Jan

Myślisz, że ciągłe rekrutacje i rotacja pracowników są spowodowane czymś konkretnym? Ludzie sami odchodzą, czy są zwalniani? Jak to wygląda?

Lid
@Jan

Jaka rotacja pracowników? Mówicie o czymś o czym nie macie bladego pojęcia. Pracuje stała ekipa, a rekrutacja spowodowana jest stawianiem nowych maszyn..

Zostaw merytoryczną opinię o RTP Polska Sp. z o.o. - Nowa Wieś Wrocławska

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w RTP Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy RTP Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w RTP Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 7 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

RTP Polska Sp. z o.o.