Opinie o Bilfinger Mars Offshore sp. z o.o. w Szczecin

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Bilfinger Mars Offshore sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Bilfinger Mars Offshore sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bilfinger Mars Offshore sp. z o.o. w Szczecin

Pracujący od dawna

Wiadomo kiedy syndyk będzie jakieś kroki podejmował?

Almuric
@Pracujący od dawna

Witam, stocznie jak zamykali to nam pracownikom wypłacił ostatnie pieniądze (nie do końca) z 5 lat po ustanowieniu syndyka. W tym wypadku nie wiem czy w tym roku będą jakieś ruchy... Kryzys, stagnacji, nikogo chętnego na zakład, kiepsko to wygląda . Rok temu zupełnie inna sytuacja i tak zmarnowany prze rządzących...

To do kiedy mamy głodować bez kasy - wypłat od stycznia do dzisiaj ostatnia była w grudniu !!!! za co mamy żyć mamy już kwiecień i koronawirusa - trudno znależć zatrudnienie granice zamknięte co dalej z nami i naszymi rodzinami !!! od 5 miesięcy nie mamy za co żyć jakie to państwo patologii i złodzieji ??? Jak stocznie upadały to mieli na odprawy i spłaty ,a dzisiaj co mamy zdychać zgłodu , bo nie można wyjechać do niemiec , a jak wyjedziesz i wrócisz do domu to 2 tygodnie bez pracy ,bo kwarantanna !!!

Pisz merytorycznie

– Sąd ogłosił upadłość ST3 Offshore na posiedzeniu niejawnym, które się odbyło we wtorek, 31 marca – poinformował sędzia Tomasz Szaj, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie. – Wyznaczył też syndyka. Została nim Natalia Leszczyńska. Do syndyka należy teraz zarządzanie majątkiem. Najpierw trzeba go zinwentaryzować, a następnie próbować sprzedać. Pozyskane środki będą przeznaczone na pokrycie kosztów postępowania, należności pracowniczych, a w następnej kolejności na spłatę wierzycieli (ok. 400 firm). Zwrócić też trzeba będzie unijne dofinansowanie inwestycji (ponad 120 mln zł), gdyż przez pięć lat nie udało się utrzymać zatrudnienia na poziomie 500 osób.

Alfa

Sąd ogłosił upadłość fabryki ST3 Offshore w Szczecinie! Co teraz? We wtorek Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum ogłosił upadłość ST3 Offshore. W związku z epidemią koronawirusa zrobił to na posiedzeniu niejawnym. Z wnioskiem do sądu spółka ST3 Offshore wystąpiła na początku stycznia tego roku. Co ogłoszenie upadłości oznacza dla spółki ST 3 Offshore? - Ogłoszenie upadłości spółki ST3 Offshore oznacza początek ostatniego etapu funkcjonowania firmy, czyli jest to formalny początek jej końca – mówi mecenas Patryk Zbroja, który reprezentuje większość wierzycieli. - Ustanowiony został syndyk, który ma za zadanie zakończyć wszystkie sprawy spółki, rozwiąże umowy z pracownikami, a następnie sporządzi listę wszystkich wierzycieli. Równolegle syndyk będzie dążył do jak najszybszej likwidacji majątku spółki. - Teoretycznie jest możliwa dzierżawa tego majątku (w określonych warunkach), ale w aktualnym stanie postępującej recesji gospodarczej jest mało prawdopodobne, żeby jakikolwiek inwestor był zainteresowany takim rozwiązaniem – dodaje Patryk Zbroja. - Syndyk przystąpi zatem raczej do oszacowania całego majątku (z udziałem rzeczoznawców), a następnie będzie dążył do jego sprzedaży za jak najwyższą kwotę. Co z pensjami pracowników? Jeżeli znajdzie się nabywca, z ceny uzyskanej z tytułu sprzedaży w pierwszej kolejności będą pokrywane koszty postępowania, w drugiej należności pracownicze, a dopiero na sam koniec wierzyciele (proporcjonalnie do posiadanych wierzytelności). Cały okres trwania postępowania upadłościowego może potrwać nawet kilka lat. - Postępowanie upadłościowe polega przede wszystkim na wspólnym dochodzeniu roszczeń przez wszystkich wierzycieli niewypłacalnego dłużnika. Jest to jedna z głównych cech różnicujących w stosunku do postępowania egzekucyjnego, które prowadzone jest na rzecz pojedynczych wierzycieli – wyjaśnia Marek Czernis z Kancelarii Radcy Prawnego. - Co do zasady, syndyk przeprowadza sprzedaż całego majątku dłużnika, ściąga lub sprzedaje należne mu wierzytelności i wykonuje lub zbywa prawa majątkowe, a następnie dzieli uzyskaną kwoty między wierzycieli dłużnika. - Możliwe jest także umorzenie postępowania, w przypadkach np. braku majątku na pokrywanie kosztów postępowania i braku zaliczek od wierzycieli - dodaje mecenas Marek Czernis.

Aplikowałeś do firmy Bilfinger Mars Offshore sp. z o.o.? Czy jej przedstawiciel się z Tobą skontaktował? Czy udało Ci się przejść do kolejnego etapu rekrutacji? Jeśli tak: jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna?
logo firmy Opiekunka osoby starszej w Niemczech
Szczecin
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista ds. umów
Doraco Sp. z o.o. Korporacja Budowlana
logo firmy ELEKTRYK (m / k) w Deutsche Bahn (065)
Walter-Fach-Kraft Personal GmbH
LLL

Można chyba powiedzieć, że na szczęście. Pomimo epidemii sąd ogłosił wczoraj upadłość spółki. Niedługo będą wzywać wierzycieli do zgłoszenia ile komu fabryka wisi kasy i przygotowywać majątek spółki do sprzedaży żeby wszystkich spłacić, w tym najpierw pracowników.

WH
@LLL

Ustanowiony został syndyk, którego zadaniem będzie zakończenie wszystkich spraw związanych z firmą, ustalenie listy wierzycieli, a później jak najszybsza likwidacja majątku spółki. W ten sposób uzyskane zostaną środki, które w pierwszej kolejności pokryją koszty postępowania, w drugiej należności pracownicze, a później spłaceni zostaną wierzyciele. W tej ostatniej grupie jest prawie 400 firm.

?

no to czekaj tatka latka

Firestarter

Marzenia prezesa się spełniają. Najpierw wypłata ostatnich środków na wypłaty w grudniu w terminie aby przytrzymać załogę jeszcze miesiąc. Potem założenie wniosku o umorzenie restrukturyzacji i upadłość gdzie widocznie wiedziano że przez dwa wnioski potrwa to kolejny miesiąc dłużej. No i wirus jak manna z nieba spadł paraliżując pracę sądu. Pamiętajcie że czekają jeszcze dwa wnioski o zakończenie układu który był niezrealizowany i się sam zakończył - istnieje szansa że sąd się zajmie w pierwszej kolejności nimi i znów trzeba będzie dodać miesiąc czekania.

Czy Bilfinger Mars Offshore sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

XDDDDDDD

Tak, pensji nie ma, odpraw nie ma, firmy niedługo nie będzie, ale tak multisport jest

?

multisportu już chyba w grudniu nie było z tego co pamiętam.

WAŻNE !!!

A jak jest z medicover czy przyjmują nas jeszcze czy już nie ???? Czy każą płacić za wizyty ???? Jak ktoś korzystał teraz to proszę o info !

omg
@WAŻNE !!!

(usunięte przez administratora) składek nie płacą, pensji nie ma od paru miesiecy a Ci jeszcze mają medicovera zapłacić? MYŚL!!!!!!

Jeti

Gdzie jest moje świadectwo pracy wy kutafony..

Co ze świadectwami pracy, ktoś coś wie ?

Welding Machine
@1

Niedawno było tutaj pisane że już robią i powoli rozsyłają.

@1

Są wysyłane sukcesywnie.

Były Mistrz

Tak działa PIS zlikwidowali zakład pracy około 400 pracowników ST3 Offshore - dzisiaj na postojowym sporo z nas i nic nam nie zabezpieczyli od stycznia 2019 żadnych wypłat nic (usunięte przez administratora) nie tarcza ochronna i napiszę wam ,że nikt nic nie dostanie żadna firma i żaden pracownik , bo tylko walą w TV propagandę ,a zlikwidują innych tak jak nas bez wypłat bez niczego - zostawią wszystkich sobie - my dzisiaj siedzimy na postoju i żyjemy w ubóstwie na co komu starczy ,bo mars tak chce właściciel ,a rząd tłumaczy i pisze głupie pisma ,że nie ma wpływu na Marsa !!! Wydymają wszystkie firmy jak za Tuska na autostradach upadły największe firmy budujące !!!!!!!!!!! U nas nawet kodeks pracy olali - odprawy , zabezpieczenie naszych rodzin zostaliśmy bez wypłat ,bez środków do życia za co robić opłaty !!!! Pracujemy na dwóch umowach jak wykluczeni !!! W dobie koronowirusa oleją wszystkich dadzą po kilka złotych na swój obraz i pomoc - słyszałem o 5.000 zł dla pracodawców jak nie zwolnią pracowników , co to jest jakaś parodia śmiech 5 tys. bezzwrotne to kpina jakieś jaja czy patologia - oderwani od rzeczywistości Boże zlituj się przecież dzisiaj 5 tys, zarabia fachowiec jedna osoba pracująca w danej firmie - ku.....a mać (usunięte przez administratora) czy co ?????? Pozdrawiam !

@Były Mistrz

Ale jakim postojowym? Fikcyjnym chyba... Wszyscy ogarnięci już prace dawno znaleźli, wniosek został złożony, ale trzeba poczekać na sąd. Nadzorca sądowy ds. upadłości już został ustalony, zostało to udokumentowane w oficjalnym mailu do pracowników (list z sądu). Co więcej firma może zrobić w aktualnej sytuacji? NIC.

Wytrwały

Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć na pytanie kiedy i czy w ogóle sąd będzie rozpatrywał wniosek o upałość firmy ?

Bilfinger
@Wytrwały

Niestety firma ma zawieszony statut w restrukturyzacja ale ze względu na inne priorytety sądów ogłoszenie upadłości nie będzie - niech lokalni politycy wraz z marszałkiem,wojewodą zabezpieczą zaległe wypłaty - to się pracownikom i ich rodzinom należy , bzdury o tarczy osłonowej fajnie się ogląda i słucha mając pełny brzuch

Piontek

Przyszedł wirus i świat zapomniał o st3. Już nikt się nie pruje.

Welding Machine
@Piontek

Najlepsza taktyka, schować się i zwalić wszystko na sąd dla którego pojęcie czasu jest dość względne.

Monter
@Piontek

Ta wszyscy teraz maja ulgi nie placa za czynsze firmy beda mialy pomoc finansowa z powodu wirusa a pracownicy ST3 (usunięte przez administratora) nic nie dostaja od stycznia. Postojowe sie nalezy

nie zapomniał
@Monter

o nas zapomnieli !

Szczecin zbędny

Chcemy być głównym operatorem, aby to właśnie w Porcie Gdynia kompletowane były zestawy farm wiatrowych, a następnie wywożone na koncesjonowane obszary morskie. Mamy doświadczenie w przeładunkach lądowych konstrukcji farm wiatrowych, realizowanych na terenach terminali kontenerowych oraz przewagę w postaci dogodnej lokalizacji. Liczymy na to, że Port Gdynia zostanie bezpośrednim beneficjentem tego ogromnego rządowego programu inwestycyjnego. Myśląc o odnawialnych źródłach energii w koncepcji green port, przewidzieliśmy teren dla sektora offshore wind na końcu Portu Zewnętrznego”- komentuje Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA. Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA jest również zainteresowany nabyciem całości terenów będących w zasobach Stoczni Marynarki Wojennej, w ramach przysługującego prawa pierwokupu. Nabyty teren ma służyć zwiększeniu funkcjonalności usług portowych, ze szczególnym uwzględnieniem budowy i obsługi polskich morskich farm wiatrowych na Bałtyku. Rząd polski posiada strategię pozyskania energii ze źródeł odnawialnych, a jednym z nich jest wiatr. Najlepszym miejscem jego wykorzystania jest obszar morski, gdzie wiatr wieje przez około 330 dni w roku. Morskie farmy wiatrowe na Bałtyku mają więc szansę odegrać kluczową rolę w transformacji energetycznej Polski ku gospodarce niskoemisyjnej, przyczynić się do zagwarantowania bezpieczeństwa energetycznego kraju oraz pomóc w walce z zanieczyszczeniami powietrza. Co więcej, usytuowanie wiatraków w odległości ponad 20 kilometrów od linii brzegowej nie zakłóci nadmorskiego krajobrazu polskiego wybrzeża, a będzie motorem rozwoju gospodarczego obszarów nadmorskich i całej Polski. Wyliczenia ekspertów pokazują, że zainstalowanie morskich farm wiatrowych o mocy 6 GW do 2030 roku stworzy 77 tysięcy miejsc pracy w całym kraju, wygeneruje około 60 miliardów złotych wartości dodanej do PKB i 15 miliardów wpływów z tytułu podatków CIT i VAT. Będą to gigantyczne inwestycje, warte miliardy złotych, do zrealizowania których potrzebny jest odpowiedni port oraz rozległe zaplecze przemysłowo-usługowe na lądzie. W związku z planowaną realizacją Narodowego Programu Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej, dotyczącego budowy morskich farm wiatrowych na południowym wybrzeżu Bałtyku, Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA przeprowadził wstępne rozpoznanie możliwości adaptacji posiadanych terenów pod kątem przeładunku, składowania i montażu elementów morskich elektrowni wiatrowych.

ale cyrk
@Szczecin zbędny

no i ładnie już wiadomo !

WAŻNE !!!

Trzeba napisać do Pana Morawieckiego , Grubarczyka itp i do Marsa jak widzą sytuację firmy ST3 Offshore w dobie pandemii koronawirusa czy mamy wyjeżdżać za pracą do Niemiec (granice zamknęli) czy zostać i co mamy robić w obecnej sytuacji likwidacji firmy bez środków do życia !!!!!!!!!!!!!!

ST3

Szkoda ,ze Pan Prezydent Duda i Pan Premier Morawiecki nie czyta goworka tu jest głos pracowników , bo mówią ,że słuchają tak uważnie głosu społeczeństwa !!! Smutne - zlikwidowali firmę ,a nas olali totalnie !!!

Tarcza

Tarcza antykryzysowa w ST3 już od dawna: wstrzymanie płatności za zakupy i podwykonawstwo, brak płatności wynagrodzeń i składek, zawieszenie sytuacji spółki w sądzę od kilku lat, rotacja zarządu celem rozmycia odpowiedzialności, cisza informacyjna i dezinformacja w stosunku do pracowników, wstrzymanie wykonywania obowiązków pracodawcy względem pracowników itd. Interes się kręci, firma sobie istnieje, długów nie płaci, bez stresu pewnym krokiem ku świetlanej przyszłości zamierza.

PiS

Kiedy macie zamiar rozliczyc faktury z 2017? Państwo w państwie, (usunięte przez administratora) banda nieudaczników... napiszcie chociaż prawdę, a nas nie zbywajcie

Jeti

Nikt nie zapomniał walczymy dalej

To ruszamy z jakimś grubym offshore? Gróbarczyk i Dryglas czy jakoś tak dużo obiecywali.

Zostaw merytoryczną opinię o Bilfinger Mars Offshore sp. z o.o. - Szczecin

• Jak się pracuje w Bilfinger Mars Offshore sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Bilfinger Mars Offshore sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bilfinger Mars Offshore sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 3 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Bilfinger Mars Offshore sp. z o.o.