Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Miniaturka
Florian Meyer
Członek Zarządu Firmy Fachowcy Firmy Meyer Sp. z o. o.
Wspólnik Grupy Meyer Członek Zarządu Firmy GeAT Gesellschaft für Arbeitnehmerüberlassung Thüringen AG Członek Zarządu Firmy Meyer Fachkräfte GmbH Od 01.06.2015 r. Florian Meyer jest wspólnikiem Grupy Meyer oraz Członkiem Zarządu Gesellschaft für Arbeitnehmerüberlassung Thüringen AG i jako następca rodzinnej Firmy podąża w ślady swojego ojca Helmuta Meyer. Po kilku zawodowych przystankach na terenie całych Niemiec powrócił w 2013 roku do Erfurtu, gdzie głównie zajął się rozbudową polskiej spółki córki Fachowcy Firmy Meyer Sp. z o.o. Funkcje pełnione honorowo : Członek komisji iGZ-Tarif Członek Juniorów Gospodarki Środkowa Turyngia Członek założyciel Rotary Club „Erfurt Gloriosa“ (Dystrykt 1950)

Fachowcy Firmy Meyer Sp. z o. o.

Praca w Niemczech: Wykorzystaj swoją szansę! Myślisz o pracy w Niemczech? To absolutnie wystarczy! Całą resztę zostaw nam! Dzięki profesjonalnej pomocy Fachowcy Firmy Meyer Sp. z o.o. Twoim planom zawodowym nic już nie stanie na przeszkodzie. We współpracy z Grupą Meyer oraz pozostałymi Partnerami przedstawimy Ci wiele atrakcyjnych ofert zatrudnienia. Z przyjemnością wyszukamy stanowisko odpowiadające Twoim wyobrażeniom.

W czym specjalizuje się Spółka Fachowcy Firmy Meyer Sp. z o.o.?

Od samego momentu rozpoczęcia naszej działalności gospodarczej w Polsce, w roku 2012 firma Fachowcy Firmy Meyer Sp. z o.o. kieruje swoją główną uwagę na pozyskanie polskich pracowników dla potrzeb niemieckiego rynku pracy. Nasza oferta jest bardzo obszerna i obejmuje pomoc przy sporządzaniu aplikacji, wybór i testowanie kandydatów do pracy oraz załatwienie wszystkich organizacyjnych etapów w celu podjęcia pracy w Niemczech. Oprócz tego pomagamy kandydatom przy znalezieniu taniego zakwaterowania blisko miejsca pracy i podejmujemy wszystkie niezbędne kroki, aby umożliwić im udany start w Niemczech. Wszystkie nasze działania oparte są na zasadzie pomocy i samopomocy.

Dlaczego warto skorzystać z Państwa usług?

Troszczymy się o to, aby nasi nowi pracownicy (k/m) od samego początku czuli się jak w domu, w swojej całkowicie nowej ojczyźnie. Człowiek znajduje się zawsze w centrum naszej uwagi. Dzięki specjalnie stworzonej dla Polaków centrali powitalnej i naszym dwujęzycznym kolegom gwarantujemy szeroki wachlarz usług i zapewniamy optymalny i udany start. 
Całkiem niedawno wydaliśmy poradnik powitalny dla naszych zagranicznych pracowników (k/m), w którym obok uwag dotyczących codziennej pracy zawarte są także ważne informacje o życiu w Niemczech. Oprócz tej specyficznej i obszernej pomocy nasi pracownicy (k/m) mogą liczyć na uczciwe i punktualne wypłacanie wynagrodzeń zgodnie z układami zbiorowymi iGZ i BAP / DGB.

  

Są Państwo polsko-niemiecką firmą. Jak wyglądały Wasze początki w Polsce?

Po pomyśle Prezesa Zarządu Helmuta Meyer, czyli stworzenia nowej firmy w Polsce i pozyskania tu wykwalifikowanych pracowników (k/m) dla potrzeb niemieckiego rynku pracy, w 2012 roku rozpoczął się okres poszukiwania informacji i pozyskania odpowiednich partnerów i doradców do współpracy. Chociaż Niemcy i Polska znajdują się blisko siebie i właściwie o każdej porze mogliśmy korzystać z naszej wiedzy i z naszych doświadczeń w Niemczech, to jednak ten krok był dla nas całkowicie czymś nowym. Cieszyliśmy się bardzo, że szybko otrzymaliśmy rejestrację w KRS, REGON i NIP , wpis do polskiego rejestru agencji pracy tymczasowej oraz niemieckie zezwolenie na pośrednictwo pracowników tymczasowych. Po fazie długich przygotowań firma rozpoczęła działalność 13.09.2013 r. wraz z momentem mojego powołania na stanowisko członka zarządu.

Dlaczego przy poszukiwaniu zatrudnienia warto skorzystać z usług agencji pracy?

Jako agencja pracy tymczasowej dysponujemy ofertami pracy od ponad 600 naszych klientów. Kandydat sam poszukujący pracy nie jest w stanie samodzielnie pozyskać takiej oferty. Do tego dochodzi także pomoc i wsparcie w trakcie poszukiwania pracy. I to właśnie są korzyści wynikające ze współpracy z firmą Meyer Fachowcy. Kandydaci z jednej strony mają dostęp do dużej ilości oferowanych miejsc pracy przez różnych pracodawców. Z drugiej strony nasza firma szuka dla kandydata odpowiedniego pracodawcy, opracowuje i udoskonala dokumenty aplikacyjne i troszczy się o odpowiedne przygotowanie wszystkich formalności, tak aby kandydaci jak najszybciej mogli przystąpić do nowej pracy.

Do jakich branż rekrutujecie?

W zależności od rejonu współpracujemy z dużą ilością firm z najróżniejszych branż. Odpowiednio możemy znaleźć ofertę dla polskich pracowników (k/m) w firmach z branży przemysłowo-technicznej, handlowej i medycznej. Nasze oferty pracy są różnorodne; od A – jak Altenpfleger/ innen (opiekun k/m osób starszych) do Z – jak Zerspanungs-mechaniker/innen (mechanik k/m obróbki skrawaniem).

Załóżmy, że kandydat zgłosił się do Was, ponieważ jest zainteresowany pracą w Niemczech. Jakie dalsze kroki podejmujecie?

Po złożeniu aplikacji przez kandydata (k/m), zapraszamy go na rozmowę kwalifikacyjną do naszego biura we Wrocławiu. Alternatywnie prowadzimy rozmowę – o ile jest to konieczne – również przez telefon oraz via Skype. Tym samym istnieje wtedy okazja, aby zwrócić się do nas ze wszelkimi pytaniami i poinformować nas o oczekiwaniach i wymaganiach kandydata do pracy. W trakcie pierwszej rozmowie przedstawiane są pierwsze konkretne oferty pracy. 
W ramach naszej współpracy z różnymi niemieckimi firmami, po rozmowie kwalifikacyjnej i za zgodą kandydata przekazujemy anonimowy profil kwalifikacyjny naszym klientom w Niemczech, w celu sprawdzenia czy kandydat spełnia wymogi do wykonania pracy w danej firmie. W całym wyżej opisanym procesie aplikacyjnym dla osób poszukujących pracy nie powstają żadne koszty.

Jak taki proces wygląda dalej?

O ile firma-klient jest zainteresowana spotkaniem z kandydatem, ustalamy termin spotkania. Osobiste pojawianie się w Niemczech na rozmowie nie jest jednak zawsze konieczne, a w razie potrzeby alternatywnie taka rozmowa może być prowadzona poprzez Skype. 
Zaraz po podpisaniu umowy o pracę organizujemy zakwaterowanie dla kandydata i pomagamy przy załatwieniu wszystkich formalności w sprawie zameldowania, wypełnienia wniosków oraz organizujemy terminy w poszczególnych urzędach. Jeśli w momencie złożenia aplikacji przez kandydata nie mamy odpowiednej oferty pracy, po uzgodnieniu z kandydatami kontaktujemy się w terminie późniejszym, gdy dysponujemy już odpowiednimi ofertami.

Ilu pracowników zatrudniacie na projektach w Niemczech?

Przeciętnie w ostatnich latach pracowało u nas ponad 100 polskich pracowników (k/m). Naszym celem jest jednak zwiększenie tej liczby, ponieważ chcemy kontaktować atrakcyjnych pracodawców z zaangażowanymi polskimi kandydatami.

Czy oprócz pomocy w znalezieniu pracy, kandydaci mogą liczyć również na Wasze wsparcie przy poszukiwaniu zakwaterowania, załatwiania formalności meldunkowych itp.?

Specjalnie stworzona centrala powitalna w Niemczech gwarantuje sprawne załatwianie wszystkich spraw. Naszym celem jest długofalowa integracja, a jest to tylko wtedy możliwe, gdy udzielamy pomocy i wspieramy naszych pracowników (k/m) – zarówno w czasie pracy, jak i w czasie wolnym. Do tego zobowiązuje nas filozofia firmy.

  

Czy na większości stanowisk komunikatywna znajomość języka niemieckiego jest głównym kryterium zatrudnienia?

Integracja tylko wtedy może być skuteczna, gdy nasi polscy pracownicy (k/m) podczas pracy w firmach mogą się porozumieć. Muszą oni być w stanie zrozumieć i zrealizować instrukcje pracy oraz uwagi przełożonego. W naszym poradniku „Welcome” zawarte są również ważne informacje dotyczące przepisów niemieckiego prawa pracy, higieny i bezpieczeństwa pracy w zakładzie oraz procesów pracy pod kątem konkretnej działalności. W obliczu naszych doświadczeń chciałbym zwrócić szczególną uwagę na to, że pracownicy muszą dobrze znać i rozumieć swoje umowy o pracę oraz wszelkie informacje związane z pracą w poszczególnych firmach. Uwzględniamy to w ten sposób, że pracownicy dostają wszystkie ważne dokumenty sporządzone w dwóch językach, w języku ojczystym i w języku niemieckim. 
Dzięki współpracy z naszą firmową placówką edukacyjną, z akademią GeAT (GeAT-Akademie) dysponującą odpowiednim certyfikatem, mamy możliwość poprawienia kompetencji językowych poprzez organizację szkolenia dla osób pracujących.

Na jakie stanowiska najczęściej poszukują Państwo pracowników do Spółki Fachowców Firmy Meyer?

Kryteria wyboru i pozyskiwania kandydatów dopasowane są do wymogów naszych klientów. Rekrutujemy przede wszystkim w zawodach rzemieślniczych, dla przemysłu jak i w zawodach medycznych. Stanowiska na które prowadzimy nabór to stanowiska zarówno specjalistyczne jak i pomocnicze. 
Dzięki współpracy z GeAT AG oraz jako członek Grupy Meyer możemy korzystać z know how oraz ponad 22-letniego doświadczenia. W tym czasie znaleźliśmy pracę dla ponad 30.700 osób. Jako pracodawca stawiający na integrację zatrudniamy obecnie 150 obcokrajowców z ponad 30 różnych krajów. 
Tak więc zawsze warto przesłać do nas swoją aplikację.

  

Ile osób liczy Wasz zespół?

Fachowcy Firmy Meyer Sp. z o.o. należy do grupy przedsiębiorstw Meyer, gdzie ilość zatrudnionych wynosi aktualnie ponad 1300 osób. 

Organizujecie praktyki, staże?

Praktykę i wolontariat w zakresie handlowym oferujemy zainteresowanym kandydatom w naszych 20 oddziałach na terenie Niemiec, jak i w Polsce. Jest to dobry krok, aby sprawdzić czy praca w Niemczech, czy w Polsce jest odpowiednia dla danego kandydata.

A czym Fachowcy Meyera wyróżniają się jako pracodawca?

Jako polsko-niemiecki oferent usług personalnych chcemy realizować strategię dobrego samopoczucia. Widzimy się bardziej jako wykwalifikowany partner dla osób chcących podjąć pracę w Niemczech niż jako typową agencję pracy. Zadowolenie i sukces są dla nas dwoma ważnymi faktorami. Sądzę, że dla wszystkich jest jasne, że tylko wtedy możemy odnieść sukces, jeśli to co robimy sprawia nam radość. We współpracy z naszymi klientami chcemy być pracodawcą aktywnym, tak aby kandydaci chętnie do nas przychodzili, ponieważ będą przez nas wspierani. Każdorazowo pomagamy osobom, które nam zaufały i ponosimy za nich odpowiedzialność. Oferujemy kandydatom bezpieczeństwo, przyjaźń, spokój i rozwój, ponieważ to daje siłę. Jesteśmy zawsze, gdy jesteśmy potrzebni i chcemy być postrzegani zawsze jako najlepsi.

Słowa zachęty dla osób, które zastanawiają się nad skorzystaniem z Państwa usług?

Jeśli chcecie Państwo podjąć pracę w Niemczech, wykorzystajcie swoją szansę! Dzięki profesjonalnemu zaangażowaniu Fachowcy Firmy Meyer Sp. z o.o. rozpoczęcie pracy w Niemczech będzie proste. Oferujemy atrakcyjne oferty pracy, profesjonalne wsparcie i towarzyszymy Państwu podczas całego procesu od chwili złożenia aplikacji do rozpoczęcia pracy jaki i również w późniejszym okresie.

Dziękuję za rozmowę.

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 4 014 360
  2. linkedin.com 3 587 328
  3. olx.pl 3 276 288
  4. jooble.org 3 086 424
  5. pracuj.pl 3 054 024
Fachowcy Firmy Meyer Sp. z o. o.